Bronchi letten SPORT VOETBAL AXEL - V.C.W. 2-0 In 2 B maakten beide koplopers geen fout en bonden respectievelijk V.C.W. en Rood Wit aan hun zegekar. Ondanks de harde storm, die goed voetbal bijna onmogelijk maakte, bleken beide ploe gen bereid er het beste van te maken. Geen fraai voetbal dus, maar wel spanning tot het einde. Voor rust had Axel het te harde wind- voordeel. Men sloot deze periode af met een 2-0 voorsprong. De vraag bleef of V.C.W. met gerenommeerde schutters in staat zouden zijn na rust terug te slaan. Een vraag die na 45 minuten ontkennend werd beantwoord. Integendeel Axel bleek na rust nog bekwa mer dan V.C.W. in het scheppen van doel- rijpe kansen. Als excuus dient te worden aan gevoerd dat de Axel-defensie bijzonder goed op dreef was en een minimum aan kansen wegschonk. Vooral Verberkmoes bleek de vorm weer te pakken te hebben. Twee doelpunten voor rust gescoord bleken dus voldoende om de volle belangrijke winst in eigen huis te houden èn de spanning aan de top te bewaren. Het eerste doelpunt viel in de 20e minuut. Lensen afgezwenkt naar rechts loste een enorme kogel, die invaller doelman Van der Veeken slechts gehoord kan hebben. (1 - 0). Acht minuten later werd de eindstand bepaald. Jonkman op rechts wilde de bal doorschuiven en tot verbazing van iedereen niet het minst van hemzelf ver dween de bal in de netten (2 - 0). Het harde stormweer bemoeilijkte het werk van de doelverdedigers. Hun uittrappen ver anderden vele keren in corners. De met een zekere angst tegemoet geziene tweede helft, bracht niet het verwachte V.C.W.-gevaar. Slechts eenmaal konden wij een reeële scoringskans noteren. In de 17e minuut werd uit een hoekschop juist over- gekopt. Axel bleek zelfs nog bedrevener in het scheppen van scoringskansen. We zagen een fraaie aktie van Lensen, die besloot met een enorme kogel, die even fraai door de doelman overgetikt werd. Een enorme kans kregen Lensen en Jonk man nog om verder uit te lopen maar door te lang aarzelen verdween deze kans in de mist. Uiteindelijk bleek 2-0 voldoende om in de running te blijven. Ruim voldoende ook voor de Axel-defensie die een zekere indruk achterliet. Over het geheel gezien zagen wij ook meer inzet dan de vorige week. Een ver diende overwinning na een minder fraaie, maar wel spannende wedstrijd. Uitslagen Rood Wit-RKVVU 0—1; Roo sendaal - Longa 3—1; Uno Animo Ter- neuzen afg.; Axel-VCW 2-0; RAC- Zeeland Sport afg.; Internos - Dosko afg. Defensiefouten waren het gevolg tot het 4e doelpunt in de 35e minuut van Van der Ende en de 5e en laatste treffer vlak voor het einde van Van Dongen. DERDE KLAS ZUID Sprang 19 12 5 2 29 36-20 De Meeuwen 20 11 3 6 25 42-26 Good Luck 17 9 4 4 22 29-19 Woudrichem 20 9 4 7 22 33-26 Rillandia 20 9 4 7 22 31-31 Tern. Boys 19 9 2 8 20 49-36 Roda Boys 20 6 7 7 19 24 - 22 SVV '54 18 7 4 7 18 32-23 Dinteloord 17 6 5 6 17 23-26 AZVV 19 6 4 9 16 31-35 Seolto 18 5 3 10 13 24-37 Nivo Sparta 19 1 1 17 3 23-76 RKVVU 20 11 7 2 29 40-14 Axel 20 10 7 3 27 36-20 Rood Wit 20 7 7 6 21 34-31 Longa 20 7 7 6 21 35-33 Zeel. Sport 19 7 6 6 20 20-25 VCW 20 7 6 7 20 32-35 RAC 19 6 7 6 19 25-22 Terneuzen 18 8 2 8 18 38-39 Uno Animo 19 5 8 7 16 33-36 Internos 19 5 7 7 17 28-32 Roosendaal 19 5 5 9 15 34-43 Dosko 17 1 5 11 7 25-50 AXEL II - NAC IV 4 -3 Met de overwinning op NAC IV ver stevigde Axel II haar mooie plaats op de ranglijst. Lensen opende de score met een ferm schot maar al spoedig waren de partijen weer op gelijke voet. Toch kwam Axel via Betrams nog voor rust op voorsprong 2 1. Direct na rust reageerde Gommers onvol doende en dat betekende (2-2). In de 10e minuut bereikte Matheeze Gans, die geen fout maakte 3-2. Van Biezen bleek bijzon der bedreven in het onnodig tijdrekken. Even later besloot Betrams met een enorme kogel de stand op 4-2 te brengen. In de aller laatste minuut kwamen de Bredanaars terug op 4 - 3. S.V.V.'54 - A.Z.V.V. 5-0 A.Z.V.V., dat vorige week koploper Sprang een kostbaar gelijkspel afdwong, heeft zater dagmiddag in Oosterhout tegen mede-degra datie-kandidaat S.V.V. '54 in een laag op peil staande wedstrijd, een ruime, overigens wel geflatteerde 5-0 nederlaag te incasseren ge kregen. Bij de rust keken de Axelaars reeds tegen een 2-0 achterstand aan door doel punten van Van der Ende in de 25e minuut en Verkooye in de 43e minuut. In de begin- phase was A.Z.V.V. wel sterker geweest. Ook ontstonden voor de Axelse ploeg in deze pe riode enkele doelrijpe scoringskansen, maar de voorhoede, waarin J. Dieleman en Ruyten- burg ontbraken, toonde zich volkomen mach teloos. Ook na rust had A.Z.V.V. een kwar tier lang een overwicht zonder hieruit echter profijt te kunnen trekken. Toen in de 15e mi nuut de derde S.V.V.-treffer via de voet van Weterings viel, was het duidelijk dat de A.Z.V.V.-ers een verloren wedstrijd speelden. NIEUWE AANWINSTEN Christelijke Openb. Bibliotheek STUDIEBOEKEN Alexandrov, V. Adder onder adders; Arbeid; Baal, J. van. Mensen in verandering; Baanen, B. Graubünden, Engadin in zomer en winter; Baanen, B. Venetië en de Dolomieten, via Lugano; Baumer, F. Kafka; Bea, A. De kerk en het Joodse volk; Berge, H. C. ten. Perso nages; Berits, J. Honderd jaar spellingsstrijd; Berkhof, H. Geschiedenis der kerk; Black wood, P. Wat is energie?; Bonebakker 1792 - 1967; Bonnema, J. Bouwkundig te kenen; Bontenbal, Sr., A. Hoe bouwt men?; Boon, R. Een afgeschreven zaak?; Booy, Th. Morgen zal alles anders zijn; Bosscher, Ph. M. De Nederlandse mariniers; Bouman, P. J. Economische en sociale geschiedenis in hoofdlijnen; Brongersma, E. Portret van Por tugal; Brotherton, M. Masers en lasers; Brown, I. C. Mensen zoals wij; Bruinyde Lyser, M. W. Duizend en één dag; Bruyn, C. A. de, en H. R. Reinders. Nederlandse vestingen; Burgunder, H. B. Wonderwereld van het vliegen; Busschere, K. de. Guido Gezelle; Calder, N. Een aarde zonder akkers; Christendom en oorlog; Civiel ingenieur; Clarke, J. H. Harlem, U.S.A.; Claus, H. Karei Appel, schilder; Cornets de Groot, R. A. De open ruimte; Cornips, Th. Rozijnen met amandelen; Dentz, I. Spelenderwijs Ita liaans; Dippel, C. J., en J. M. de Jong. Schep- pingsgeloof, natuur en wetenschap; Doedens, J. P. Florence, met een uitstapje naar Pisa en Siena. Napels, Pompei en Capri; Domi- nicus, J. Portret van Majorca; Doudart de la Grée, M. L. F. C. Geen standbeeld voor Han van Meegeren; Dresden, S. Wereld in woorden; Dumas, F. Man - vrouw; Egeraat, L. van. Centrale Pyreneeën en Lourdes; Ege raat, L. van. De Italiaanse rivièra; Egeraat, L. van. Gids voor de Canarische eilanden en Madeira; Egeraat, L. van. Gids voor Italië; Egeraat, L. van. Gids voor Londen; Egeraat, L. van. Gids voor de Rijn; Ehrlich, R. J. Rome, tegenstander of metgezel; Ellemers, J. E. Van idee tot moderne staat; Engelhart, B., en F. de Clerqo. 50 Eeuwen schrift; Far- ber, J. B. Holland in Focus; Functies bij het onderwijs; Gauffin, B. Göran. Gids voor Fin land; Gedichten van tieners uit Noord en Zuid; Goossen, P. Parlement en kiezer; Greshoff, J. Griekenland; Groenendijk, G. Werktuigbouw; Groot, A. D. de. Vijven en zessen; Grooten, L., J. Riewald and T. Zwart kruis. A book of Englisch and American li terature; Haan, L. de., H. Kuipers en H. Zirkzee. Glas; Haan, J. den. Onderweg (dln 3); Hansen, H., en G. de Wagt. Wat doen we in Suriname Harmsen, G. Daan Gou- looze; Have, J. H. van der., en C. C. Verver. Aardolie en aardolieprodukten; Heerikhuizen, F. W. van. Gestalte der tijden; Henrichs, F. IJshockey; Hoeven, P. van der. Gallilei; Hof stede, G. Inleiding tot de werkplaatsmeet techniek; Houweninge, G. A. van. Vogezen en Jura; Hoven, A. F. van den. Het draaien; Huisman, C. Bourguiba; Hunningher, B. Kruistocht op Broadway; Hunt, E. De blok fluit en zijn muziek; Jong, J. de., en W. H. H. Groothoff. Modern begroten; Jongedijk, J. W. Wat gelooft uw buurman?; Kassens, J. W., en B. Göran Gauffin. Gids voor Zwe den; Klare wijn; Klautz, J. P. Door allen be leefd, door niemand beseft; Korthuys, P. In de ban van de tropen; Kriegel, L. De lange weg naar huis; Krieken, B. van. Adriatische kust; Krol, G. Een morgen in maart; Laan, H. C. De Rooms- Katholieke kerkorganisatie in Nederland; Lammers, F. J. Vijf generaties Oranje; Langeveld, M. J. Scholen maken mensen; Last, J. E. C. F. J. Rinus van der Lubbe, doodstraf voor een provo; Leautaud, P. Onvoltooid verleden tijd; Limperg, Jr., Th. Leer van financiering; Lissens, R. F> De Vlaamse letterkunde; Lohberg, R., en Th. Lutz. Hoe werkt een computer?; Moderne literatuur en christelijk perspectief; Montag- non, P., en R. Bennett. Geprogrammeerd on derwijs uit de knoop; Müller-Wirth, E. On trouw of overspel Müller Alfeld, Th. Toch ten in Duitsland ten zuiden van de Main; Müller Olfeld, Th. Tochten in Italië, Sicilië en Sardinië; Nieuwenhuys, R. De dominee en zijn worgengel; Nigeria; Noorwegen; Nijgh, L. H., en F. B. de Groot. Voor de overlevenden; Nijnanten, A. L. C. A. Noord oost Zwitserland; Nijnanten, A. L. C. A. Zwitserse Jura; Oeganda; Oltmans, J. J. Zweden; Oostenburg, T. H. Harz en Sauer- land; Paasse, H. W. Boedapest en omgeving; Paassen, W. J. C. van., en J. H. Ruugrok. Textielwaren; Pelgrimstocht Ider mensheid, (5 dln.); Perdeck, A. Nakend op de fiets; Pesek, L. De expeditie naar de maan; Pey- pers, A. Binnenland; Piek, J. C. Scheeps motoren; Poel, D. C. van de. Inleiding tot de sociologie van Nederland; Poli, K. L. De eigen vorm; Humor, het geheime wapen van de democratie; Prins, A. A. A book of Eng lish verse; Problemen rondom het gehandi capte kind; Puype, P. Motoren voor mobiele werktuigen; Raalte, E. van. Dr. D. Bos; Rauwerda, A. Gereedschappen en werktuigen voor de houtbewerking; Ree, R. C., en E. van Ree. Technische gegevens werktuigbouwkun de; Reve, G. J. M. van het. Tijdsbeelden, ty pen en topfiguren; Richter, H. Transistor- knutselboek; Rindl, P. Harakiri; Rombach, F., en P. Derjen. Tessin en de Italiaanse me ren; Rijpma, E., en F. G. Schuringa. Neder landse spraakkunst; Sajet, B. H. Het boek; Schalekamp, J. A. Gids voor Mallorca, Me- norca, Ibiza, Formentera en Cabrera; Schier - beek, B. Spanje; Schilp, C. A. Herman Heijermans; Schilp D. Dromen van de re volutie; School, E. van der. Man en vrouw in het licht van geloof en psychologie; Schot man, E. Vreemde woordentolk; Schulte Noordholt, J. W. Pools dagboek; Schuuring, G. Het weer vandaag en morgen; Schuur man, C. J. Er was eens... er is nog; Slauer- hoff, J. Schuim en asch; Slot, R. Elementaire bedrijfseconomie; Stemmer, H., en C. Schoonheim. Slip en anti- slip; Storm, G. J. Het lezen van werktekeningen voor de ma chinebouw; Sullerot, E. De vrouw van mor gen; Sullivan, W. Signalen uit het heelal Tafel, De, van één; Uyldert, M. De verbor gen schat in het kinderspel; Van Goor's klein, Italiaans woordboek; Veen, H. J. van. Beieren; Veen, H. J. van. Noord-Duitsland en West Berlijn; Velde, 1. van der. Jean- Jacques Rousseau, pedagoog; Venzmer, G. Oud worden en jong blijven; Verhoeven, C. Inleiding tot de verwondering; Vinay, T. Nieuwe hoop voor Sicilië; Vliegtuigbouw kundig ingenieur; Voortgezet onderwijs voor uw knd na de lagere school; Vries, Tj. de. De mens in het uitdijende heelal; Vries-Kruyt, T. de. Jan Maarten; Vroman, L. God en go din; Walma van der Molen-Meindersma, P. Corsica en Sardinië; Westerschelde, De, erf deel van het Zeeuwse landschap; Williams, J. A. De zwarte woede; Windschelf, F. Knut selen en bouwen in eigen tuin; Yperen, R. van. De Nederlandse militaire muziek. KINDERBOEKEN Burningham, J. Trubloff; Galiën, S. M. van der. De springende panter; Legêne, P. M. De gebroken tomahawk; Moody, R. Ralph, de kostwinner; Proysen, A. Nieuwe beleve nissen van het theelepelvrouwtje; Robé, M. De vriendjes van Mik; Roos, H. de. Met de kameleon er op los Schmidt, A. M. G. Ja zuster, nee zuster; Smulders, L. Het geluk van Pietje Prik; Smulders, L. Pietje Prik en Poespas; Smulders, L. Post voor Pietje Prik; Stelli, E. Het hart wil ook zijn deel; Ver schoor-van der Vlis, N. Kees van Dam gaat naar Zeeland. GEMEENTERAAD De voorzitter zegt dat toen men begonnen is de grondprijs vast te stellen voor openbare gebouwen deze direct op een behoorlijk ni veau is gesteld, zodat men hier nog niet aan een verhoging toe is. Met de woningbouwgrond lopen wij in de pas en in vele buurtgemeenten ligt de prijs nog hoger. Bij de eerstvolgende herziening zullen B. en W. bekijken of optrekken van grond voor openbare gebouwen nodig is. Hierna wordt het voorstel aangenomen. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. Janssen als directeur van de Vleeskeuringskring Axel. De heer J. Jansen te Axel vraagt eervol ont slag als Directeur van de Vleeskeuringskring Axel per 1 mei 1968 in verband met zijn benoeming tot Inspecteur in Algemene Dienst bij de Veeartsenijkundige Dienst te Leidschen- dam. B. en W. stellen u voor aan de heer J. Janssen met ingang van 1 mei 1968 eervol ontslag te verlenen, aldus wordt besloten. HOOFDPIJN POEDERS KIESPIJN POEDERS HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend KINDERBOEKEN. STUDIE Grimm, J., en W. Grimm. Assepoes; De grote ontdekkingreizen; Lammèr, J. Bedruk zelf uw stoffen; Lammèr, J. Maak uw eigen hieraden; Lammèr, J. Zelf cadeautjes maken en origineel verpakken; Laurey, H. Haartjes en veertjes; Laurey, H. Langzaam en vlug; Laurey, H. Rondjes en vlakjes; Perrault, Ch. Sprookjes van moeder de gans; Pesek, L. De expeditie naar de maan; Schmidt, A. M. G. en H. G. Hoekstra. De trapeze (dl. 2); Wolf, P. de. Voetbaltechniek. ROMANS Bates, H. E. De charmeuse; en andere ver halen; Blixen, K. Ehrengard; Bourbon, L. de. Zigeunerbloed; Bruggen, L. van., H. van Seumeren. De chinese affaire; Chamberlain, A. Fantasie in moord; Christie, A. (M.C.) Derde Agatha Christie vij fling; Eekhout, J. H. Het dorp bij de hemel; Ellin, S. De dood van de mooie buurvrouw; Gallico, P. De sneeuwgans; Graham, W. Een man vindt zijn weg (dl. 1); Graham, W. Demelza, mijn vrouw (dl. 2); Graham, W. Op leven en dood (dl. 3); Graham, W. Storm en zegepraal (dl. 4); Hermans, W. F. Een wonderkind of een total loss; Knight, B. Huis op de rots; Küpper, H. Simplicius 45; Letton, J. De man zonder talent; London, J. Moord op bestel ling; Minco, M. Een leeg huis; Moor-Ring- nalda, A. M. de. Gisteren was ik jong; Nol- tenius, H. Buiten blijven; Norel, K. Vliegers in het vuur; Peters, E. Dood van een barri- ton; Raes, H. Een faun met kille horentjes; Romein, A. Geert Dammers; Ruesch, H. Zon in de ogen. Voorstel tot het nemen van een principe besluit tot deelname aan een in het leven te roepen „Stichting tot oprichting, instand houding en exploitatie van een dagverblijf voor Geestelijk Gehandicapten in Midden Zeeuws-Vlaanderen. Door een daartoe ingestelde werkgroep is de noodzaak en de mogelijkheid tot het stich ten van een dagverblijf voor geestelijk gehan dicapten in Midden Zeeuws-Vlaanderen on derzocht. Verzocht wordt in principe tot deel name aan de op te richten stichting te be sluiten. Blijkens de geraamde exploitatielasten is uit gegaan van een opname-aantal van 16 t/m 20 personen. Berekend naar een inwonertal van 8500, zul len de kosten voor de gemeente Axel ruim 2.200,- per jaar bedragen, verhoogd met 1.925,- per jaar voor iedere geplaatste en uit de gemeente Axel afkomstige gehan dicapte. Deze kosten kunnen op grond van de Finan ciële Verhoudingswet 1960 worden gerekend een onderdeel uit te maken van de factor sociale zorg van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Een juiste becijfering van de kosten is momenteel niet mogelijk, daar niet bekend is door wie en door hoeveel per sonen het dagverblijf bezocht zal worden. In principe wordt besloten tot deelname in de op te richten „Stichting tot oprichting, instandhouding en exploitatie van een dag verblijf voor geestelijk gehandicapten in Mid den Zeeuws-Vlaanderen". De heer Oggel zegt dat in een krant heeft gestaan dat het hier bedoelde dagverblijf in Axel zal komen. Is B. en W. iets bekend dat dit zo zal zijn. Wethouder IJsebaert antwoord dat dit een fout in het betreffende dagblad is. Hierover is nog niets bekend. Het Stichtingsbestuur zal hierover beslissen. Een voorstel tot het vaststellen van enige wijzigingen van de Gemeentebegroting en de Bedrijfsbegrotingen voor het Dienstjaar 1967 wordt zonder bespreking aangenomen. RONDVRAAG De heer Oggel vraagt of de verzekering van gemeente-eigendommen op peil is gebracht. Wanneer komt het met de verlichting op de Sassing in orde Op het industrieterrein is het erg rommelig. Kan dat daar worden op geruimd en worden bijgehouden In verschillende gemeenten, aldus de heer Oggel, kent het personeelsbestand een over schot. Mocht dit in Axel ook het geval zijn, dan zou spr. willen dat er in bepaalde va catures niet werd voorzien. Er hoeven n.l. geen ontslagen te vallen. De heer Hamelink zegt dat de beplanting in de Emmastraat een wildernis is. Hij vraagt daar snel in te grijpen. De heer J. Dieleman noemt de vijvers in plan Oost een gevaar. Hij dringt aan op een doeltreffende afrastering. Verder wijst de heer Dieleman op de overlast van de zand verstuiving van het opgespoten zand in de Smitschorrepolder. Kunnen stappen worden ondernomen bij de bevoegde instanties om aan die overlast een eind te maken Hierna sluit de voorzitter de vergadering met het uitspreken van het dankgebed. Ho««tdronk In tobltfvorm. 9Sct vervolg van pagina 1

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 3