aan een rit naar de overzijde van de Schelde zijn verbonden." Mede in dat verband wees hij op de noodzaak van een vaste oeverver binding. Moderne samenleving Burgemeester Aschoff sprak zijn blijdschap uit over de keuze van de A.N.W.B. voor dit afgelegen stukje Nederland. „Heel Zeeuwsch- Vlaanderen stelt er prijs op, dat de A.N.W.B. naar ons toegekomen is. Het is overigens een stuk service waarop de bevolking recht heeft. De opbouw van onze gemeenschap is volop aan de gang, maar kan niet alleen door de overheid worden gedaan", aldus de heer Aschoff, die er voorts op wees dat de plaats van de A.N.W.B. steeds belangrijker wordt, zowel door de stijgende welvaart als door de veranderde kijk op een moderne samenleving. Nieuwe verkeerssituatie in verband met kanaalwerken gaat in werking treden! A.s. maandag zal de nieuwe brug ten noor den van Sluiskil officiéél voor het verkeer worden opengesteld, des namiddags om 12 uur. Dit houdt tevens in dat dan de oude vertrouwde brug te Sluiskil voor het verkeer wordt afgesloten en spoedig zal worden ge sloopt voor de verbreding van het kanaal daar ter plaatse. Voor diegenen die van Axel naar Sas van Gent moeten dus nu de keuze tussen enkele kilometrs meer rijden of de slechte weg via Westdorpe volgen. Voor degenen die richting West Zeeuwsch-Vlaanderen gaan zal de nieuwe brug hopelijk een verbetering be tekenen, aangezien deze in zeer vele gevallen door zijn hoge ligging voor binnenvaartsche pen niet zal behoeven te worden openge draaid, dus minder keren wachten voor een opengedraaide brug. Wel is te vrezen dat de wachttijden wanneer de brug wordt openge draaid nog langer zullen zijn dan thans het geval is, en men wel op een 20 minuten wach ten mag rekenen. Ook het leed bij de Axelse Hoekse brug in Terneuzen zal over korte tijd tot het verleden behoren. Uiterlijk 1 april en men hoopt wel licht nog een week eerder zal de nieuwe bin- nenvaartsluis in gebruik worden genomen, waardoor beide bruggen in feite hun taak verliezen. Zij kunnen dan dag en nacht voor het wegverkeer open blijven. De dag volgende op de ingebruikname van de nieuwe sluis wordt met spoed begonnen aan het maken van een dam over de midden- kanaalarm ter hoogte van de voormalige vluchthaven. De dubbelbaansweg, die vanaf de noordzijde van de Axelse brug, via de Schependijk, wordt aangelegd, zal over deze dam worden geleid en aansluiten op de zuide lijke brug van de nieuwe binnenvaartsluis. Het doorgaande verkeer zal dan zonder op onthoud kunnen doorstromen. Daarmee zal het belangrijkste verkeersprobleem in en rond Terneuzen zijn opgelost. GEDEMPT. Zowel de sluiskolk als de gehele midden- kanaalarm worden vervolgens gedempt. De buizen waardoor de grond wordt aangevoerd zijn reeds aangebracht. De grond komt uit de nieuwe zeehaven, die op het ogenblik door een cutterzuiger wordt uitgediept. De kleine binnenvaartsluis, de zogenaamde oostkolk bij de watertoren, zal nog enige tijd ter beschikking blijven van de scheepvaart. Wel worden in de directe omgeving voorbe reidingen getroffen om ook hier te slopen en te dempen. Zoals bekend zal de kolk zelf evenwel als waterpartij blijven bestaan, even als de Herengracht. DUBBELDEKKER wordt 23 april officieel overgedragen Op dinsdag 23 april a.s. zal de nieuwe dub beldeksveerboot „Prinses Christina" officieel aan het provinciaal bestuur van Zeeland wor den overgedragen. Dat zal gebeuren op de Westerschelde, wanneer het schip, met een groot aantal gasten aan boord, zal varen tus sen Vlissingen en Kruiningen. Dan zal de vlag van de N.V. Scheepswerf en Machine fabriek „De Merwede" te Hardinxveld-Gies- sendam worden gestreken en zal de vlag van de provincie Zeeland worden gehesen. De „Prinses Christina" zal zodra de aanleg- inrichtingen te Kruiningen en Perkpolder ge reed zijn, de dienst op het veer tussen beide plaatsen gaan onderhouden. Verwacht wordt, dat dit eind mei het geval zal zijn. De hui dige dienstregeling, die tot en met 25 mei a.s. geldig is, zal worden gehandhaafd tot en met 6 juli a.s. Dit gebeurt om het per soneel aan boord van het schip en aan de aanleginrichtingen een ruime gelegenheid te geven zich in te werken in en zich vertrouwd te maken met de nieuwe opzet. Inmiddels wordt op de werf te Hardinxveld- Giessendam koortsachtig gewerkt aan Neder lands eerste dubbeldekker om de streefdatum van 23 april te kunnen halen. Het is de bedoeling, dat de „Prinses Christina" op donderdag 21 of vrijdag 22 maart - afhan kelijk van weers- en andere omstandighe den - de afbouwkade van „De Merwede" zal verlaten om naar Rotterdam te worden verhaald. Op deze reis zal het schip, getrok ken door enkele sleepboten, vijf grote brug gen moeten passeren. In de eerste plaats is dat de spoorbrug bij Baanhoek, waarvan een deel zal moeten worden weggenomen om de veerboot doorgang te kunnen verlenen. Ver der liggen op de route naar de Nieuwe Wa terweg de verkeersbrug over de Merwede bij Papendrecht, de brug over de Noorcf bij Alblasserdam, de Van Brienenoordbrug en de Koningsbrug in Rotterdam. Op een der Rotterdamse werven zal het schip worden gedokt. In het dok zullen o.a. de voorzieningen, die met het oog op de veilig heid voor de tewaterlating aan de scheeps huid werden aangebracht, worden verwijderd. Ook zal een der roeren worden aangebracht. Voorts zullen hier de afregelwerkzaamheden van het elektrische gedeelte der voortstu wingsinstallatie worden verricht. Deze werk zaamheden mochten van rijkswaterstaat niet aan de afbouwkade van de werf plaatsvinden. De „Prinses Christina" zal, wanneer al dat werk achter de rug is, op eigen kracht buiten om naar Vlissingen varen. Distilleerderij te Vogelwaarde Kort nadat zich in de grote fabriekshal uit het faillissement Meijerink te Stoppeldijk een nieuwe industrie heeft gevestigd - de cara vanbouwers Meijer n.v. uit Axel zal in de loop van de volgende maand ook de kleine industriehal weer een bestemming krijgen. In deze hal zal zich vestigen de nieuw op te richten N.V. Edelaar-Vogelwaarde, welke N.V. tot doel heeft het distilleren en bottelen van alcoholhoudende dranken. De zetel van deze N.V. zal in de fabriekshal te Stoppeldijk ziin, waar ook de fabricage van de dranken zal plaatsvinden. Hiertoe zullen de nodige tanks en machines worden aangeschaft en in gebouwd. Omdat het produktieproces eigen lijk geen distillatie meer verlangt, zullen de werkzaamheden schoon zijn en zal geen over last voor de buren ontstaan. In Vogelwaarde en omgeving zullen de nodige medewerkers en -werksters worden aangeworven, voorlopig ongeveer acht werknemers. Uitbreiding van dit aantal is echter voorzien. De produktie zal dagelijks worden afgevoerd in flessen, hoofd zakelijk naar west- en midden-Nederland. De aanvraag voor de vergunning voor een distil- leerinrichting le klasse is intussen bij het mi nisterie ingediend. Ambtenaren van de in- spektie der belastingen te Terneuzen hebben het pand geïnspekteerd. Nadat een enkele voorziening zal zijn getroffen om onder douane-toezicht te kunnen werken, zal tegen het inrichten van het gebouw als distilleer derij geen bezwaar bestaan. De nieuwe N.V. hoopt eind april met de produktie te kunnen starten. De kleine fabriekshal die een oppervlakte van 1100 m2 beslaat, werd door de gemeente Vo gelwaarde in 1966 verkocht aan de N.V. Jute-industrie Zwijndrecht en de N.V. Inter- commerce Rotterdam. Het lag destijds in de bedoeling in het pand een nieuwe textiel industrie te vestigen. De ongunstige ontwik kelingen in die industrietak heeft hen daarvan weerhouden. Het gebouw is thans eigendom van de heer J. Ploeg uit Rotterdam. Hij zal samen met de bestaande N.V. Edelaar te Voorschoten het aandelenpakket verwerven van de nieuw op te richten N.V. Edelaar- Vogelwaarde. SPORT VOETBAL AXEL - ROOD WIT 0-2 Spanning nog niet geweken. Hoewel Axel (eervol) verloor, moest ook R.K.V.V.U. met een gelijkspel genoegen ne men, zodat de spanning aan de top nog niet geweken is. Axel werd het slachtoffer van twee grove dekkingsfouten, waardoor Verpoorte, die overigens uitstekend op dreef was, kansloos werd geslagen. Tel daarbij op een machteloze Axel-voorhoede en een uitstekende doelman Aarts en de nul op het scorebord is ver klaard. Toch was het een boeiende sportieve wedstrijd. Rood Wit dat snel over de vleugels opereerde won uiteindelijk verdiend. Axel heeft ongetwijfeld de nodige kansen gehad maar door te weinig stootkracht, een sublieme doelman en de nodige domme pech werd zelfs het verdiende doelpunt niet gescoord. Beste man deze middag was ongetwijfeld Bouchoute die het middenveld volkomen in zijn greep had. Axel had gedurende de hele wedstrijd een veldoverwicht. Gestart werd met de wind in de rug wat de bal-controle niet ten goede kwam. Enkele felle schoten van Lensen brachten niet het gewenste succes. De scheidsrechter die een rustige middag had bleek niet van plan strafschoppen toe te ken nen. Daar hij dit aan beide zijden toepaste valt hierop weinig te zeggen. Toch duurde het nog tot enkele minuten voor rust eer de openingstreffer viel. Een vrije trap voor de bezoekers werd doorgegeven naar de volko men vrijstaande linksbuiten, die D. Heeren bereikte, die Verpoorte kansloos sloeg. Een minuut voor rust herhaalde deze situatie zich aan de andere kant maar met kunst en vlieg werk en het nodig geluk werd de gelijkmaker voorkomen. Met belangstelling werd de tweede helft te gemoet gezien. Men verviel echter al snel in het te korte en doorzichtige spel dat een kolf je naar de hand bleek voor de trapvaste Rood- Wit-verdediging. In de negende minuut kreeg Sheilds een bijna niet te missen kans maar de bal rolde over zijn schoen naast. Twee minuten later sloeg de bal bij Axel uit een corner tegen de deklat. Aarts had enkele malen het geluk dat elke goede doelman pleegt te hebben, terwijl zijn overbuurman twee Rood Witten in zijn eentje onschadelijk maakte. In de 20e minuut werd de eindstand bepaald. Een vrije trap weer; een opening in de muur voor de doelman, maar hoog joeg Wijnings de bal in de touwen (0-2). Axel gooide nu alles in de aanval, maar Rood Wit trok tactisch zijn manschappen te rug. In de 30e minuut kreeg Jonkman nog een vrije kans maar ook deze poging faalde. Rood Wit won verdiend na een spannende sportieve wedstrijd. TWEEDE KLASSE B RKVVU 19 10 7 2 27 39-14 Axel 19 9 7 3 25 34-20 Longa 19 7 7 5 21 34-30 Rood Wit 19 7 7 5 21 34 - 30 VCW 19 7 6 6 20 32-33 Zeel. Sport 19 7 6 6 20 20-25 RAC 19 6 7 6 19 25-22 Terneuzen 18 8 2 8 18 38-39 Internos 19 5 7 7 17 28-32 Üno Animo 19 4 8 7 16 33-36 Roosendaal 18 4 5 9 13 31-42 DOSKO 17 1 5 11 7 25-50 AXEL III - ZEELAND SPORT III 4 - 1 AXEL III zette zondag zonder moeite zijn opmars voort. Reeds bij de rust keek Zee land Sport tegen een 3-0 achterstand op na twee doelpunten van Van Boven en één van B. Dey. Na rust bracht Schelleman de stand op 4 0. Slechts in de laatste minuut wist Zeeland Sport de eer te redden. A.Z.V.V. - SPRANG 3-3 In de ontmoeting A.Z.V.V. - Sprang was ze ker aan het spel niet te zien dat hier de kop loper van de ranglijst Sprang aan het werk was. Wel waren zij technisch de betere ploeg toch kon men van goed voetbal niet spreken. Van de 6 gescoorde doelpunten nam Sprang er 4 voor zijn rekening, 2 maal in eigen en 2 maal in het A.Z.V.V.-doel. Maar ook A.Z.V.V. trof 1 maal eigen doel. Na 10 minuten spelen was het L. Dieleman die een scherpe voorzet gaf, gehinderd door de zon sloeg de Sprang-doelman de bal in eigen doel, waardoor A.Z.V.V. aan een voor delige voorsprong kwam. 4 Minuten later was het uit een goed opge zette Sprang-aanval dat Piet Poulides hard en zuiver inschoot 1-1. In de 27e minuut was het Paul Poulides die vanaf het middenveld hard terugspeelde op zijn keeper die te ver voor zijn doel stond en de bal over zijn hoofd in het net zag belanden 2-1. Met deze stand kwam de rust. 13 Minuten na de hervatting kreeg Ruijten- burg over rechts een corner te nemen, deze plaatste de bal hoog voor het doel en met een harde kopbal bracht P. Haak de stand op 3-1. Het leek of A.Z.V.V. op rozen zat maar in de 26e minuut was het achterspeler A. Bak ker die de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en deze in eigen doel deed belanden 3-2. Uit dit buitenkansje schepten de Brabanders moed en trokken sterk in de aanval en in de 35e minuut was het in een scrimage voor het A.Z.V.V.-doel Piet Poulides die de stand ge lijk wist te maken 3-3. Het leek er op of beide elftallen met deze stand genoegen namen en de resterende 10 minuten was alleen het volmaken van de volle speeltijd. En zo was bij het laatste fluit signaal van de goed leidende scheidsrechter F. Poelman een gelukspel te noteren waarmee beide elftallen wel tevreden konden zijn. DERDE KLASSE Sprang 18 11 5 2 27 34-19 De Meeuwen 19 11 3 5 25 41-24 Rillandia 19 9 4 6 22 29-28 Good Luck 16 8 4 4 20 27-18 Tern. Boys 18 9 2 7 20 48-34 Woudrichem 19 8 4 7 20 29-26 Roda Boys 19 5 7 7 17 23-22 SVV '54 17 6 4 7 16 27-23 AZVV 18 6 4 8 16 31-30 Dinteloord 16 5 5 6 15 20-24 Seolto 17 5 3 9 13 24-36 Nivo Sparta 17 1 1 16 3 23-72 Bekendmakingen Aardappelteeltregeling 1968 De Burgemeester van Axel maakt bekend, dat op het stadhuis voor een ieder ter inzage ligt de beschikking van de Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening van 29 oktober 1955, no. L/PA 670, zoals deze gewijzigd is bij de beschikkingen van 24 no vember 1956, no. L/PA 3001 en van 15 de cember 1961, no. L/PA 921, alsmede de bij eerstgenoemde beschikking behorende op deze gemeente betrekking hebbende kaarten en lijsten, waarop zijn aangegeven de gebieden en/of terreinen waar het krachtens artikel 3, tweede lid, van het Besluit bestrijding aard appelmoeheid verboden is te telen 1. aardappelen en tomaten 2. bloembollen en -knollen, boomkwekerij- produkten, koolraapplanten, koolplanten, stekbieten en andere planten, die met de ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voorzover zij kennelijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. In de aanwijzing is sinds de vorige bekend making op 16 december 1966 geen wijziging gekomen. Bij de eerdergenoemde beschikking L/PD 921 is bepaald dat in tuinen, gelegen binnen als besmet aangewezen gebieden en/of terreinen, de teelt van aardappelen van „A.M.-resisten te rassen" is toegestaan, mits daarbij onder staande bepalingen in acht worden genomen le. de in enig jaar in de tuin met A.M.- resistente aardappelrassen beteelde op pervlakte mag niet meer bedragen dan 1/3 gedeelte van de totale beteelbare oppervlakte van de tuin 2e. indien 1/3 gedeelte van de totale beteel bare oppervlakte van de tuin groter zou zijn dan 3 are, mag de in enig jaar met A.M.-resistente aardappelrassen beteel de oppervlakte niet meer bedragen dan 3 are 3e. op dat gedeelte van de tuin, waarop in enig jaar A.M.-resistente aardappelras sen worden geteeld, mogen eerst in het derde daaropvolgende jaar opnieuw aardappelen van A.M.-resistente rassen worden geteeld. Onder „A.M.-resistente rassen" worden ver staan de aardappelrassen, welke voor het betreffen de teeltjaar door de Rijkscommissie voor de samenstelling van de Rassenlijst voor Land bouwgewassen zijn aangemerkt als met resis tentie tegen het aardappelcystenaaltje. De des- betrefende lijsten liggen voor belanghebben den ter inzage op het gemeentehuis, alsmede op de districtskantoren van de Plantenziekten- kundige Dienst. Axel, 7 maart 1968. De Burgemeester, M. K. van Dijke Gemeente Axel HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Axel bren gen ter openbare kennis dat ter gemeente secretarie van Terneuzen ter inzage ligt een verzoek van de A.C.Z. de Carbonisation g.a., Oostkade 5 te Sluiskil, om vergunning tot Uitbreiding en wijziging van een chemische fabriek met een gasfakkel, op het perceel plaatselijk bekend Oostkade 5 te Sluiskil, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sec tie G, no. 2757. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergunning in te bren gen bij het gemeentebestuur van Terneuzen. Bovendien zal op dinsdag 26 maart 1968, des voormiddags 10.00 uur, in het gemeente huis van Terneuzen een openbare zitting worden gehouden, waarbij mondeling bezwa ren tegen inwilliging van het ingediende ver zoek kunnen worden ingediend. Een ieder kan ter gemeentesecretarie van Terneuzen kennis nemen van de terzake in gediende schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager der vergunning en degenen die in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde openbare zitting zijn verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn ver schenen, binnen de gestelde termijn schrifte lijk bezwaren heeft ingebracht en niet woon achtig is in de gemeenten waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Axel, 11 maart 1968. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. „VERKOOPKANTOOR van artikelen welke door ge handicapten zijn vervaardigd zoekt voor de provincie Zee land enkele nette mensen die de verkoop aan particulieren kunnen verzorgen. Zeer re delijke verdiensten mogelijk. BrievenLandelijk Ver koopkantoor Postbus 111 te Zeist."

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 3