Fa. J C. Vink s k SE (011551- 1246 en 1646 Vink - Axel GEMEENTE AXEL Jaaroverzicht over 1967 O PULLMAN ipit, Spierpijn (vervolg) FINANCIEN. Ook in het afgelopen jaar zijn de in het vorige jaaroverzicht reeds gesignaleerde factoren, te weten de budgettaire en de financieringsmoei lijkheden van grote invloed geweest op het gevoerde beleid. Zoals bekend is, kon de ge wone dienst der gemeentebegroting slechts sluitend worden gemaakt door het toepassen van ver doorgevoerde bezuinigingen, gepaard gaande met een sterk beroep op de saldi en de algemene reserve (resp. 19.000,- en 135.500, - De beschikking over deze re serves tot de genoemde bedragen werd door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, onder voorwaarde dat voor het dienstjaar 1968 zo danige maatregelen zouden worden getrofren, dat laatstgenoemde dienst met eigen middelen zou sluiten. Dit heeft tot gevolg gehad, dat eind 1967 moest worden voorgesteld de ver schillende belastingen min of meer ingrijpend te verhogen. Als gevolg van de nog steeds voortdurende krapte op de kapitaalmarkt is de centrale financiering, ingesteld op grond van de Wet Kapitaalsuitgaven Publiekrechtelijke Licha men, nog immer van kracht. Het is toch nog mogelijk geweest om - naast de woningbouwleningen - in het verslagjaar leningen aan te gaan tot een bedrag van 845.000, - voor het doen van de volgende investeringen aanleg John F. Kennedyplein 165.000,— aankoop saneringspanden 180.000, aanvullende financiering bouw christelijke lagere school 300.000, - bouw kleedlokaal en aankoop saneringspanden 200.000, - Daarnaast zijn rijksleningen voor de bouw van woning wetwoningen ontvangen tot een bedrag van 2.165.223,37 De in 1966 gesloten kasgeldleningen ter voor ziening in de behoefte aan financieringsmid delen, tot een bedrag van 600.000, moes ten in 1967 worden verlengd. Voorts werden in de loop van het verslagjaar geldleningen gegarandeerd tot een totaalbe drag van 4.146.825,— voor de volkshuis vesting. Het saldo van de niet afgeloste geldleningen bedroeg per 31 dec. 1967 19.968.515,90. In het verslagjaar werd in totaal 526.002,85 afgelost, terwijl op de investeringen 467.571,46 werd afgeschreven. Aan rente werd in het afgelopen jaar betaald een be drag van 788.638,15. Het nadelige verschil tussen het totaal der afschrijvingen en de aflossingen wordt ver oorzaakt door het feit, dat als gevolg van de krapte op de kapitaalmarkt geen leningen kunnen worden gesloten met een langere looptijd dan 25 jaar, terwijl de afschrijvingen op sommige investeringen in 40 jaar plaats vinden. Het gevolg hiervan is dat de liquidi teitspositie dit jaar met 60.000, - is ver slechterd. Dit tekort zal te zijner tijd door middel van een nieuw te sluiten geldlening moeten worden weggewerkt, tenzij de afschrij vingen zouden kunnen worden aangepast aan de aflossingen. Dit stuit echter op praktische en budgettaire bezwaren. KAPITAALSWERKEN Onderstaande kapitaalswerken werden in 1967 aangevangen, voortgezet of voltooid Openbare verlichting industrieterrein „Noord II" met Oudeweg, gedeelte Nieuwendijk, ter wijl een aanvang werd gemaakt met de uit breiding van de verlichting langs de Kinder dijk Verbetering traverse Singelweg-Bylocquestr. en aanleg parkeerstroken omgeving Piron- straat Reconstructie van de Nassaustraat Aanleg rijwielpad langs de Zaamslagseweg Doortrekken wandelpad Kinderdijk; Uitbreiding Szydlowskiplein en verbetering Gentsevaartstraat Aanleg John F. Kennedyplein Aanleg eendenvijver Boutjesputten Bouw nieuwe christelijke school voor gewoon lager onderwijs aan de Burchtlaan Bouw en inrichting van twee noodlokalen ten behoeve van de Christelijke School voor U.L.O. en M.A.V.O. aan de Tuinstraat Stichting en inrichting R.K. Kleuterschool „De Zevensprong" aan de Mozartstraat Inrichting speelterrein aan de Mozartstraat Uitbreiding bushalten in verschillende wij ken Voortzetting bouwrijpmaken exploitatieplan nen „Oost" en „West"; Voortzetting sanering Oudewijk Het waterschapsgebouw werd verkocht aan het waterschap „Axeler Ambacht". ONDERWIJS OPENBAAR KLEUTERONDERWIJS Personeel. Op grond van de eind 1966 reeds door de Staatssecretaris van Onderwijs en Weten schappen verleende toestemming kon mejuf frouw I. A. A. Cortvriendt per 1 februari '67 als derde leidster in tijdelijke dienst worden aangesteld. In verband daarmede is het derde lokaal, dat tot dat tijdstip als speellokaal werd gebruikt, ingericht als speel-werklokaal. De genoemde tijdelijke aanstelling is op grond van het leerlingen-aantal met ingang van 1 januari 1968 overgegaan in een vaste aan stelling. Mej. Cortvriendt heeft in oktober 1967 de akte van hoofdleidster behaald. BIJZONDER KLEUTERONDERWIJS De nieuwe R.K. Kleuterschool „De Zeven sprong" is op 14 augustus 1967 officieel ge opend. De oude R.K. Kleuterschool aan de Walstraat wordt voorlopig als tweede kleuter school gebruikt, in afwachting van de bouw van een nieuwe school in het bestemmings plan „Noord I". VOLLEY-BAL VOORWAARTS I VERPLETTERT WH 2 In een op laag peil staande en daardoor voor de toeschouwers weinig aantrekkelijke wed strijd heeft Voorwaarts I in 25 minuten dui delijk gemaakt, dat er een duidelijk verschil in techniek en tempo ligt tussen de beide ploegen. In het begin kon WH 2 nog wel enige weer stand bieden, maar het was al spoedig een uitgemaakte zaak dat hun team het eerste van WH niet zou verrassen met een overwinning op Voorwaarts. Met een duidelijke 3-0 set stand bleef de zege in Axel. WH I, dat tegelijkertijd een heel belangrijke overwinning tegen ISv.G te Sas van Gent be haalde, omzeilde daarmee een zeer grote hin dernis en staat nu in punten gelijk met Voor waarts I. Hoewel de competitie nog maar tot halverwege is gevorderd, ligt het toch in de lijn der verwachtingen dat in de wedstrijd WH I - Voorwaarts I de beslissing zal val len wie kampioen wordt en daardoor auto matisch naar de eerste klas promoveert. Als geen van beide ploegen een steekje laat val len, zou dat een heel mooi einde van deze competitie betekenen. Maar voor beide ploe gen is de weg nog lang. ISv.G.. lijkt echter met 3 nederlagen wel uitgeschakeld voor het behalen van de hoogste eer. Wij zeggen hartelijk dank voor het medeleven, betoond na het overlijden van mijn lieve man en onze lieve vader, behuwd en grootvader CORNELIS VAN BENDEGEM inzonderheid aan dokter Schiltman, doktoren en verplegend personeel van het St. Elisabeth Zie kenhuis te Sluiskil. Uit aller naam Mevr. M. van Bendegem-Goossen Axel, februari 1968 Beatrixstraat 29 Jan J. Oggel en Christine A. Ferguson U brengt1/3 van uw leven op bed door. Koop een echte PULLMAN, al kost hij misschien^ 'n paar gulden meer. Perfecte balans Te kust en te keur Extra luxueus comfort^ IS BJ ONS IN GOEDE HRNDE Markt 12 - AXEL en reumatische pijnen wrijft U eveneens wee met (wordt vervolgd) Soli Deo Gloria Geboren JANET JOHANNA dochter van Ottawa, 13 februari 1968 186 Norice Drive. BOEKEN TE KOOP GE VRAAGD ol.a. Matth. Henry: Bijbelverklaring, Ers- kine v. d. Oever e.d. ook plaatsbeschrijvingen van Z.- Vlaanderen, AXEL, Sluis enz. Aanb. aan Boekhandel Antiquariaat Troost Mijnsheerenland (Z.-H). Met ingang van 14 februari 1968 zijn onze telefoonnummers 246-646 gewijzigd in De aankondiging van het nummer 2020 berust op een misverstand bij de PTT. Dit nummer komt eerst over enkele maanden in gebruik. DRUKKERIJ BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL POSTBUS 16 MARKT 12 De waarde van een matras is niet in guldens uit te drukken, wel in het aantal uren gezonde nachtrust. Als u moe bent, is het van 't grootste belang dat uw wervel kolom en uw spieren de kans krijgen zich geheel te ontspannen. Daarvoor heeft uw lichaam volmaakte steun nodig, de steun van een echte Pullman. Een echte Pullman matras kan u deze volmaakte steun geven, dankzij de perfecte balans van de binnenvering. Een stevige, veerkrachtige afdekking, gemaakt van natuurlijke grondstoffen, garandeert een gezonde, warme ligging, vele jaren lang. En als u behoefte hebt aan een wat hardere ligging, dan wordt uw Pullman zonder prijsverhoging in de z.g. "anti-hernia" uitvoering geleverd. De standaardmaten van Pullman matrassen variëren van 78x188 cm tot 138x198 cm, maar desgewenst wordt er een voor u geschikte Pullman vervaardigd. Voor inlichtingen en folders: N.V. Pullman Matrassenfabrieken - Zwijndrecht De bekleding kunt u op staal kiezen'uit een ruim assortiment kwaliteitsdamast in moderne kleuren en dessins. Wanneer u soms de voorkeur geeft aan een binnen werk van polyether, is er voor u Pullman Dumoflex. Uw winkelier zal u graag meer vertellen over dit veredelde polyether met 20Jfc meer weerstand en 20% meer veerkracht. v j» Nog één goede raadals u iets voelt voor dubbel slaap comfort, laat uw winkelier u dan eens iets vertellen over de Pullman Boxspring Combinatie of vraagt u gewoon de nieuwste brochure eens aan. Waarschijnlijk zult u onmiddellijk vaststellen dat dit nu precies is wat u zoekt. Maar welke Pullman u ook koopt, kijk vooral of de néém er op staat. Als u iets meer betaalt, moet u ook wetea waarvóór I

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 4