Sliapim j Fa. J. C. Vink SPORT Bekendmaking BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD BENT U TE MAGER? DE FIETS Bijrijder viel uit rijdende vrachtwagen Cornells van Bendegem Cornells van Bendegem, Boekhandel wtvtvwxmwwvwAmwv» Cornells van Bendegem HULSTER KOOR OP DE PLAAT Bijscholing voor wijkverpleegsters in Zeeland Radiodocumentaire over watersnoodramp van 1953 in Zeeland Drie gewonden bij botsing VOETBAL A.Z.V.V. - RILLANDIA 0 - 1 Op een goed bespeelbaar terrein hebben A.Z.V.V. en Rillandia een matige partij voet bal te zien gegeven. Vrijwel de gehele wedstrijd yvaren de teams aan elkaar gewaagd. Een puntenverdeling had de verhouding van dit Zeeuwse treffen dan ook beter weergegeven. Aan weerszijden ontstonden vaak doelrijpe scoringskansen, doch beide aanvalslinies toon den hierbij hun machteloosheid. Toen 5 minuten voor het eindsignaal zowel de spelers als de weinige toeschouwers zich reeds met een dubbelblanke eindstand hadden verzoen, schoot Rillandia's achterspeler Koster de bal min of meer verrassend achter inval ler doelman van Mourik. Jammer was het voor de A.Z.V.V.-ploeg dat in deze 2e helft een keihard schot van Wieland via de bin nenkant van de paal terug het veld inketste. Na de degradatie uit de 2e klasse begint het er thans op te lijken dat de Axelse zaterdag voetballers zich dit seizoen ook niet in de 3e klas zullen kunnen handhaven. Tijdens de 2e helft van de competitie zullen de spelers van trainer Stehouwer dan ook be slist uit een ander vaatje moeten tappen, toch zeker omdat zoals bekend uit deze afdeling 2 clubs moeten degraderen. AXEL II - DOSKO II 2 - 2 Na een wedstrijd gedeeltelijk verscholen in de mist, heeft Axel II de koploper een punt afgesnoept. De mist was 'n grote spelbreker maar moedig werd op het einde afgestevend. De ruststand was 1-0 voor de thuisploeg door een doelpunt van Wim Lensen. Na rust werden de punten verdeeld. Weer zorgde Wim Lensen voor het doelpunt uit een strafschop. Axel kreeg nog de gelegen heid de volle winst in huis te houden maar Wim Lensen benutte een toegekende straf schop niet. Dosko I kon onverrichterzake terug naar huis daar scheidsrechter Groen de wedstrijd van wege de mist afgelaste. VOLLEYBAL VOORWAARTS I NOG ONGESLAGEN Na de uitermate belangrijke wedstrijd tegen de koploper WH I uit Steen, stond op za terdag 20 januari een iets minder belangrijke wedstrijd te wachten, tegen het tweede team van P.H.L. uit Terneuzen. Gehandicapt door de afwezigheid van 2 spe lers startte Voorwaarts toch nog overrompe lend, waardoor de eerste twee sets vrij ge makkelijk naar Axelse kant gingen. In de 2 volgende sets liet Voorwaarts de teu gels vieren, waardoor P.H.L. sterk terug kon komen met 2 gewonnen sets. In de beslissende set greep een gewaarschuwd Voorwaarts nog gemakkelijk de eindzege, waardoor ze tot nu toe hun ongeslagen po sitie gehandhaafd hebben. VOORWAARTS II VERLIEST WEER Het tweede team heeft zaterdag een goede kans gehad. De positie op de ranglijst een wat vrolijker aanzien te geven tegen Ter hole III. Maar omdat de ploeg niet volledig was, daalden de kansen al dadelijk. De ploeg kwam technisch tekort, viel niet aan en had geen verweer tegen de harde smashes van Ter hole. Het Axelse team werd dan ook naar een zware 3-0 nederlaag gespeeld en bleef daar door op 2 punten staan met slechts 1 ge wonnen wedstrijd. HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 27 JANUARI S.v.G. I - Voorwaarts I 15.00 uur Sas v. Gent WH II - Voorwaarts II 16.00 uur te Sint- Jansteen. Voorwaarts Dames - Terhole II 18.00 uur te Hulst. U MIJNHARDT De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Axel maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van de gemeente raad, noodzakelijk geworden door het over lijden van de heer C. van Bendegem. Axel, 23 januari 1968 De voorzitter voornoemd, M. K. van Dijke. Over 't algemeen wordt er veel en vaak aan dacht besteed aan de voeding van hen die te zwaar zijn voor hun leeftijd, lengte en lichaam bouw en aan de talrijke bezwaren die een te hoog lichaamsgewicht met zich meebrengt. Ditmaal zullen wij eens aandacht besteden aan hen die te mager zijn. Het is niet erg om wat aan de magere kant te zijn. Denkt u echter dat u té mager bent, ga dan niet zelf experimenteren met allerhande middeltjes, maar vraag raad aan uw dokter. Dat is niet zo vreemd als u misschien denkt niet alleen te dikke mensen hebben in verband met hun gewicht medisch advies nodig. Daarnaast zou het goed zijn uw voeding eens heel nauwkeurig na te gaan. Wie het alléén zoekt in het gebruik van extra vet en suiker is op de verkeerde weg. U kunt alleen op de juiste manier aankomen, wanneer u een ruim gebruik maakt van melk, kaas, vlees of vis, groente en fruit naast voldoende brood en aardappelen. Het is raadzaam dat u van deze produkten dagelijks het volgende gebruikt V2 a 34 1 melk, yoghurt of karnemelk 2 dikke plakken kaas zo mogelijk 100 g vlees of 200 g vis 250 g groente, liefst gedeeltelijk rauw 1 a 2 vruchten brood en aardappelen zoveel als u wilt en 3 eieren in de week. Deze levensmiddelen leveren u de bouwstof fen voor het nieuw te vormen lichaamsweefsel. Zorg ook dat u voldoende variatie in uw menu aanbrengt, want verandering van spijs doet eten. Voorts is het gewenst dat u vol doende lichaamsbeweging neemt. Nu hangt het er bij de verwerking van de voedingsmiddelen in uw menu voor een groot deel van af, of u veel dan wel weinig eetlust hebt. Is uw eetlust goed, dan kunt u proberen een aardappeltje meer te eten en meer dunne sneetjes brood met boter of margarine en zoveel mogelijk eiwitrijke beleggingen. Melk, vlees, kaas en ei kunt u over de dag verdelen. Bijvoorbeeld de melk, de kaas, even tueel een ei en een vierde van het vlees of de vis bij de broodmaaltijden; de rest van het vlees of de vis bij de warme maaltijd. Vlees en vis behoeven niet vet te zijn. Tussendoor kunt u zo nu en dan een extra boterham nemen. Laat uw eetlust veel te wensen over, dan kunt u beter de hoofdmaaltijden klein houden en tussendoor kleine hapjes gebruiken zoals: een kommetje yoghurt met suiker met of zonder vruchten (eventueel kant-en-klaar gekocht) een restje vla of pudding een hompje kaas of worst een cracker, beschuit of sneetje roggebrood met kaas, vleeswaren of jam een plak koek met boter of margarine een handvol noten, studentenhaver, krenten, rozijnen of gedroogde vijgen. Het is vaak moeilijk om in gewicht toe te ne men. Maar wanneer gezonde mensen zich er hele maal voor inzetten en hun voeding goed ver zorgen, kan zeker het gewenste resultaat be reikt worden. CEES LANSBERGEN NEDERLANDS KAMPIOEN FIETSTOERISME De 22-jarige Cees Lansbergen uit Assendelft is Nederlands kampioen fietstoerisme over 1967 geworden in klasse A 1 (ritten over alle afstanden in binnen- en buitenland). Hij heeft tussen eind maart en begin oktober in totaal 15277 kilometer op de fiets afgelegd, verdeeld over 49 toertochten. Hij reed op een sportfiets met 10 versnellingen, een de- railleur met 5 versnellingen en een dubbel gearingblad. Lansbergen zal dit jaar aan de Tour de France voor fietstoeristen deelnemen, een rit over 5000 kilometer, die in één maand moet worden afgelegd. LAAT UW FIETS NU NAKIJKEN Zij die er in het aanstaande voorjaar en de komende zomer met de fiets op uit willen trekken doen er goed aan hun fiets in de win termaanden eens goed te laten nakijken voor een grote schoonmaakbeurt en het eventueel vernieuwen van onderdelen. De meeste fiet senhandelaren hebben het in de wintermaan den minder druk dan in de zomer en zijn daarom beter dan anders in de gelegenheid om aandacht aan het onderhoud van de fiets te besteden. Gistermiddag deed zich op rijksweg 58 een merkwaardig ongeval voor met een Italiaanse tankauto met aanhag op weg naar Vlissingen. De bijrijder van deze auto die had geslapen op de plaats achter de chauffeur, was daar zijn kleren aan het rechttrekken toen hij plot seling zijn evenwicht verloor en over de chauffeur tegen de deur van de auto, en ook naar buiten viel. Hij kwam op zijn voeten te recht, doch vanwege de snelheid van de auto, die 70 km reed, sloeg hij enkele malen over de kop. Met een zware hersenschudding is hij per ziekenwagen naar het A.G.B. te Ber gen op Zoom vervoerd. Heden ging, na een kortstondige ziekte, van ons heen, mijn lieve man en onze lieve vader, be huwd- en grootvader echtgenoot van M. GOOSSEN in de ouderdom van 62 jaar. Axel M. van Bendegem-Goossen Axel H. Polfliet-van Bendegem L. Polfliet José Axel C. Polfliet A. Polfliet-Korstanje Axel, 23 januari 1968 Beatrixstraat 29 De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 27 januari 1968 om 2 uur vanuit het vereni gingsgebouw der Gereformeerde Kerk in de Kerkdreef. Het Gemeentebestuur van Axel geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van de heer Wethouder dezer gemeente Ridder in de Orde van Oranje Nassau De wijze, waarop de overledene als bestuurder de belangen van zijn stad, die hem zo lief was, ruim 32 jaren als lid van de gemeenteraad en ruim 5 jaren als wethouder heeft gediend en de bijzondere persoonlijke kwaliteiten die hem sier den, zullen bij het bestuur dezer gemeente in levendige herinnering blijven. Axel, 23 januari 1968 Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. AXEL Telefoon (01155)-646 s GEVRAAGD: A. een ka mermeisje. Goede verdienste. Eventuele reiskostenvergoe ding. Prettig werk. B. Een buffetbediende min. leeftijd 15 jaar. Goede verdienste. Eventuele reiskostenvergoe ding. Afwisselend werk. Grand Hotel Rotterdam, Ter- neuzen tel. 2041 (01150) Met groot leedwezen hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze vriend, Voorzitter van onze afdeling Wethouder der Gemeente Ridder in de Orde van Oranje Nassau Op een wijze die bewondering afdwong, heeft de overledene zijn vele taken verricht. Het welzijn van de arbeidersklasse, waaraan hij zijn gehele leven heeft gewijd, lag hem na aan het hart. W ij verliezen in hem een echte vriend en groot mens. Het Afd. Bestuur van de P.v.d.A. Axel Axel, 23 januari 1968. Het Hulster gemengd koor onder leiding van directeur Jo Ivens, zal zes langspeelplaten op nemen. Het contract hiervoor met een Ne derlandse platenmij is reeds getekend. De eerste plaat wordt opgenomen in de kerk te Kruiningen op 26 en 27 maart. Het koor zal dan populair-klassieke werken van onder an deren Mozart, Bach en Schubert opnemen. De tweede plaat wordt 14 en 15 mei in de zelfde kerk opgenomen. Deze plaat zal kerst liederen uit verschillende landen, zoals Ne derland, Frankrijk, Spanje en Engeland be vatten. Het koor zal muzikaal worden onder steund door een orgel, fluit en hobo. De wijkverpleegsters van de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis" worden voorbereid op een nieuwe, anders gerichte taak in de gezinnen. Het verplegings- werk heeft in de loop der jaren aan betekenis ingeboet en het accent is veel sterker komen te liggen op de voorlichting bij huisbezoeken e.d., met het doel het optreden van ziekte te voorkomen. De opleiding van de wijkverpleegsters was daar echter niet op ingesteld en daarom wordt in september a.s. begonnen met een uitgebrei de met een jaar verlengde cursus voor nieuwe districts- en wijkverpleegsters. Voor de verpleegsters die reeds in functie zijn wordt een bijscholing georganiseerd. De wijk verpleegsters van het Groene Kruis in Zee land gaan in groepen van vijftien deze bij scholing ontvangen tijdens vijf cursusdagen, die worden afgesloten met een conferentie- week. De eerste groep is al aan de cyclus begonnen. Eén februari is het precies vijftien jaar ge leden, dat een vloedgolf talloze dijken door- brak en de Zeeuwse bodem overspoelde. Een jaar na de watersnoodramp maakten Herman Felderhof en Jan de Troye een documentair klankbeeld. „De ramp en de redding". Een herhaling van dit programma kan men op donderdag 1 februari beluisteren tussen 17.00 en 17.45 uur via Hilversum I. Op de rijksweg Breskens Schoondijke is een personenauto, bestuurd door de 69-jarige P. C. uit Aardenburg, bij een inhaalpoging geslipt en van de weg geraakt. Bij dit ongeluk waren drie gewonden. De heer C., die vanuit de richting Breskens naar Schoondijke reed, wilde ter hoogte van de Krabbendijk een voor hem rijdende auto inhalen toen uit tegenovergestelde richting de personenauto, bestuurd door P. J. uit Bres kens, kwam aanrijden. C. remde krachtig en wilde terug de file inrijden. Door het remmen begon hij te slippen, waardoor hij rechts van de weg raakte. Hij kwam in een vrij diepe, naast de weg gelegen sloot terecht, met de wielen van de auto omhoog. De 69-jarige C. liep een hersenschudding op. Twee andere inzittenden, zijn 66-jarige zuster mevr. M. C. uit Sluis en de 76-jarige M. C. uit Zuidzande, moesten per ambulance in het ziekenhuis te Oostburg worden opgenomen. Dokter v. d. Maas uit Breskens verleende de eerste hulp. De nog zo goed als nieuwe auto was geheel vernield.

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 3