Puro! houdtde huid SPORT smetteloos- zuiver Uno Animo - Rood Wit 0 -0. De stand is nu Axel 13 6 6 1 21 - 12 18 Longa 13 6 5 2 27- 19 17 Rood wit 13 5 6 2 23- -17 16 RKVVU 12 5 5 2 20- - 9 15 Uno Animo 13 4 7 2 28- -21 15 Terneuzen 12 6 2 4 30- -26 14 Zeeland Sport 12 3 6 3 11 - -15 12 VCW 12 3 4 5 21 - -27 10 RAC 13 2 6 5 11 - -14 10 Internos 13 3 4 6 17- -24 10 Roosendaal 12 3 3 '6 22- -28 9 DOSKO 12 0 4 8 17- -36 4 MUTATIES BEVOLKING Rechtszaken HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Burgemeester en Mevr. van Dijke VOETBAL Axel maakte geen fout en bleef koploper -1 AEXL - ROOSENDAAL 3 - 1 De wedstrijd begon om 7 minuten over drie. De scheidsrechter had de boot gemist en miste hem nog eens op het voetbalveld. Zijn leiding was bepaald zwak en is er de oorzaak van dat het spel somtijds onvriendelijk was. Lang hadden beide ploegen stilgelegen en met belangstelling werden de verrichtingen tegemoet gezien. Al dadelijk bleek dat de winterslaap de thuisploeg geen goed had ge daan. Er werd zeer slecht gespeeld, de vleu gels werden vergeten, de combinaties door het midden te kort en te doorzichtig. Roosen daal had voor rust een veldoverwicht, kreeg vele mooie schietkansen maar er werd te langzaam gedraaid, duidelijk ook een gebrek aan conditie. Toch was de eerste aanval voor Axel maar Verbunt knalde naast. In de 4e minuut kwam Roosendaal bijna op voorsprong toen Ver- berkmoes gevaarlijk terugspeelde. Een flitsen de reactie van Verpoorten voorkwam erger. Lensen kreeg een pracht kans maar de bal schoot van de voet. Koeyer viel op door het keurig in bedwang houden van de snelle linksbuiten. Nadat Deij in de 24ste minuut uit een corner juist overkopte kwam de mid denvoor van Roosendaal in vrije schietpositie maar hij schoot hoog over. Even later ver dween de bal over de doellijn via de vuisten van Verpoorten na een fel schot van de rechts buiten. Roosendaal bleef aanhouden en dwong een aantal corners af. Een scrimage voor het Roosendaal-doel had geen effect. In de 41ste minuut strafte Wittebals een aar zeling in de Axel-defensie af en bracht zijn ploeg verdiend op voorsprong. Roosendaal ging door en weer voorkwamen de vuisten van Verpoorten erger. Na rust een ander Axel. Plotseling waren de vleugels er weer en met gave combinaties ging men op de Roosendaal-veste af. Reeds spoedig had dit succes. Lensen doorgedrongen in het strafschopgebied werd gevloerd. De str^f aan de zware kant werd door Lensen zelf benut 1-1. Axel ging door en de Roosendaal-defensie moest alle zeilen bijzet ten Nieuweling Jonkman haalde na rust op de vleugel ruim voldoende. Schoten van Deij, Len en en Verbunt misten nog de goede richting. Bouchoute vergat even wat 't woord zelfbeheersing betekende maar mocht uitein delijk niet mopperen. "Schepper en Steels speelden na rust een goede partij. Opvallend was het spel van de altijd attente en actieve Sheilds. In de 12e minuut liet hij de Axel- aanhang juichen toen hij op aangeven van Verbunt geen fout maakte (2 - 1). Kramp achtig vocht Roosendaal terug maar bleek niet in staat een vuist te maken. Sheilds bleek meer en meer ongrijpbaar voor de gastdefen- sie. Lensen werd in 't strafschopgebied in de heupzwaai genomen een stukje Catch volgde met als eindresultaat een doeltrap. In de 40ste minuut maakte Sheilds aan alle onze kerheid een einde met een juweel van een doelpunt 3 - 1 Restte nog het eindsignaal van de scheids rechter. Axel won/uiteindelijk verdiend na een matige vertoning. De uitslagen in de 2e klas B zijn Zeeland Sport - VCW afg.; Dosko - Terneu- zen afg.; Internos - Longa 0-2; RAC - RKVVU 0 - 3Axel - Roosendaal 3 - 1 RUITERSPORT SUCCES VOOR ORANJERUITERS Door de „Oranjeruiters" te Oostkapelle werd een cross-country georganiseerd in de duinen bij kasteel Westhove. Het bijzonder fraaie, maar ook zware par cours was twee kilometer lang en door de geraffineerde manier van uitzetten kwamen de ruiters vaak voor verrassingen te staan, waarvan weigeringen of valpartijen het ge volg waren. Sylvia Sanderse wist zich onder de elf deel nemers, - waarvan er twee werden gedis kwalificeerd - als eerste te plaatsen in een tijd van 5 min. 44 sec. AXEL t.m. 31 december 1967 Geboorten 11 dec. 1967 De Rijcke, Aloysius M.; 14 december 1967 van Cadsand, Izaak C.; 14 december 1967 de Feijter, Anita E.; 15 de cember 1967 Ocké, Marinus I. P.; 22 de cember de Ridder, Aartje E.; 5 december '67 de Kraker, Anna C.; 25 december 1967 Pij- pelink, Johan; 9 december 1967 de Kraker, Leutje G.; 25 december 1967 Schuhtvlot, Heieen; 15 december 1967 Dieleman, Jan P.; 8 december 1967 de Jonge, Frederik M. Overleden van Adrichem, Jacqueline D.; de Leijser, Jo- zina e.v. Vreeke, Hendrik; Herrebout, Hen drik w.v. de Feijter, Wilhelmina; Schieman, Susanna e.v. de Jonge, Adriaan; Bakker, Ja cobus e.v. Hamelink, Neeltje S.; Baak, Su- zanna E. w.v. Goossen, Jacob. Gehuwd Antheunis, Waudru S. R. E. L. en Obrie, Annie; Tangelder, Wilhelmus J. M. en van de Velde, Aaltje J.; Dudek, Karl en van den Berge, Levina J. A.; Schobben, Johannes P. C. J. en Grootveld, Thea S.; Buijssen, Rudolf F. M. (van Oegstgeest) en De Meester, Ro- zalia T.; van den Brink, Anthonie S. W. (van Terneuzen) en Knieriem, Maria J.; Leijten, Hendrikus C. W. en Vinke, Debora L. M.; de Smet, Andries en de Meester, Iris M. T.; de Blaaij, Jacob J. G. en Noens, Gretha H.; Deij, Leendert en Wieland, Francina E.; Roose, Pieter van Terneuzen) en de Kunder, Neeltje J.; Ruijtenburg, Pieter W. en van Hoeve, Corrie M. Vertrokken Broekhuis, Leonard B. G. naar Rotterdam; Eeman, Theodorus E. C. met 3 gezinsl. naar Rotterdam; van Damme, George met 3 ge zinsl. naar Rotterdam; Vermeulen, Cornelius D. A. naar Breskens; Rombaut, Petrus A. M. naar Terneuzen; De Meester, Rozalia T. e.v. Buijsse naar Oegstgeest; van den Brink, An thonie S. W. naar Terneuzen; Orlebeke, Frangois J. met 2 gezinsl. naar Terneuzen; Koole, Catharina w.v. van Cadsand naar Zuidland; Mulder, Paul A. naar Oosterhout; Dieleman, Cornells H. met 2 gezinsl. naar Terneuzen; van Lare, Anthonie A. naar Oost burg; Dieleman, Arie C. naar Vlaardingen; van Doeselaar, Pieternella naar Middelburg; le Feber, Aaltje naar Cadzand; Knieriem, Maria J. e.v. van den Brink naar Terneuzen; de Putter, Daniël A. naar Biervliet; de Regt, Janneke A. naar Cadzand; Knieriem, Rachel A. naar Middelburg; Haak, Marinus J. naar Zuiddorpe; Bakker, Frederik naar Terneuzen; de Kunder, Neeltje J. naar Terneuzen; Sag- lam, Ahmet naar Amsterdam; Aydin, Uzeyir naar Amsterdam; Göktepe, Ahmet naar Am sterdam; Karademir, Hikmet naar Amster dam; Ozdemir, Mahmut naar Amsterdam Güner, Mehmet naar Amsterdam; Karademir, Ibrahim naar Amsterdam; Unlü, Kadir naar Amsterdam; Kurudere, Mustafa naar Am sterdam; Atmaca, Kazim naar Turkije. Vestiging in de gemeente Faes, Adrie R. J. van IJzendijke naar Bizet- straat 13; Gerrits, Theodora H. A. e.v. Giorgi van Parijs naar Villapark 14; Giorgi, Georges van Parijs naar Villapark 14; Giorgi, Maria L. van Parijs naar Villapark 14; Djainem van Almelo naar Margrietstraat 11; Traas, Ma rinus L. van Kruiningen naar Verdistraat 8; Schieman, Madelena E. van Kruiningen naar Verdistraat 8; Traas-, Jolanda J. van Krui ningen naar Verdistraat 8; Metz, Paulus G. M. van Groede naar Verdistraat 6; Waebeke, Maria A. van Groede naar Verdistraat 6; Metz, Paulus G. M. van Groede naar Verdi straat 6; van der Heijden, Adrianus J. van 's-Gravenhage naar Verdistraat 4; Friskes, Gemma W. van 's-Gravenhage naar Verdi straat 4; Schobben, Johannes P. C. J. van Terneuzen naar Verdistraat 1; Visser, Maria A. G. e.v. Hamelink van Zaamslag naar Handelstraat 17; Herman, Willy I. J. van Zaamslag naar Handelstraat 15; Florussen, Leuntje J. van Zaamslag naar Handelstraat 15; Dekker, Magdalena T. e.v. de Feijter van Zaamslag naar Mozartstraat 22; van Hoeve, Corrie M. e.v. Ruijtenburg van Westdorpe naar Verdistraat 12; de Blaaij, Jacob J. G. van Hoek naar Bizetstraat 3; Sturm, Catha rina S. M. e.v. Smeenk, van Biervliet naar Chopinstraat 5; Korstanje, Annie e.v. Pol- fliet van Goes naar Mozartstraat 10; van Damme, Catharina A. e.v. van Espen van Kloetinge naar Elzasstraat 16; Scheele, Ca tharina E. e.v. Faes, van Biervliet naar Bi zetstraat 13; Asian, Tayyar van Westdorpe naar Slijkstraat 5; Asian Mustafa van West dorpe naar Slijkstraat 5; Hughes, John G. van Terneuzen naar v. Middelhovenstraat 48; Leedham, Mary C. van Terneuzen naar Van Middelhovenstraat 48; Hughes, Stgphanie A. van Terneuzen naar v. Middelhovenstraat 48; Hughes, Karen E. van Terneuzen naar Van Middelhovenstraat 48; de Bakker, Joseph F. van Vogelwaarde naar Mozartstraat 12; Peersman, Anna M. C. van Vogelwaarde naar Mozartstraat 12; de Bakker, Willem A. J. van Vogelwaarde naar Mozartstraat 12; de Bakker, Josephus A. M. van Vogelwaarde naar Mozartstraat 12; d'Hont, Willibrordus van Hontenisse naar Julianastraat 81; Leunis, Maria L. e.v. Zaman van Terneuzen naar Gen. Meijerstraat 9b; van Overloop, Mar leen J. M. e.v. d'Hont van St. Jansteen naar Julianastraat 81; Suij, Gerda A. A. M. e.v. de Kort van Koewacht naar Kanaalkade 21a; de Weerd, Cornelis A. van Tiel naar Mo zartstraat 8; van Brakel, Petronella C. van Tiel naar Mozartstraat 8; de Weerd, Pieter van Tiel naar Mozartstraat 8; de Weerd, Anne M. van Tiel naar Mozartstraat 8; van den Berg, Bernardus C. van Terneuzen naar Bizetstraat t; Hamelink, Debora van Ter neuzen naar Bizetstraat 1; van den Berg, Gerardus C. van Terneuzen naar Bizetstr. 1; van den Berg, Catharina D. van Terneuzen naar Bizetstraat 1; Broere, Johanna C. e.v. de Man van Oosterhout naar Bizetstraat 5; van Genderen, Gerrit van Terneuzen naar Julianastraat 46; Strobbe, Marleentje M. E. van Terneuzen naar Julianastraat 46; van Genderen, Paul van Terneuzen naar Juliana straat 46; Jongepier, Jan van Middelburg naar v. d. Moerestraat 20c; Castenmiller, Jacomina P. J. van Middelburg naar v. d. Moerestraat 20c. Verhuizing binnen de gemeente de Kort, Andreas J. van Singelweg 43 naar Kanaalkade 21a; Zaman, Joseph met gezin van Walstraat 66 naar Bizetstraat 15; van Deursen, Charles L. met gezin van Sasdijk 4 naar Adm. Helfrichlaan 7; de Dijcker, Petrus F. met gezin van BernhardstrTaat 24 naar Sta tionsstraat 4; Zaman, Franciscus van Huls- terseweg 35 naar Gen. Meijerstraat 9b; An theunis, Waudru S. R. E. L. van Walstraat 3 naar Mozartstraat 4; Tangelder, Johannes W. J. van Koestraat 20 naar Nieuwendijk 26; Verdoorn, William E. met echtg. van Wilhel- minastraat 4 naar Mozartstraat 24; Dudek, Karl van Wilhelminastraat 48 naar Kerkstraat 14; de Meester, Iris M. T. e.v. de Smet van Drieschouwen 5 naar Mozartstraat 16; van den Bos, Boudewijn F. van Bachstraat 11 naar Bankertstraat 11; Vernaeve, Celina L. V. w.v. Cortvriendt van Bylocquestraat 25 bov. naar Rooseveltlaan 1; van den Berge, Daniël A. van Kerkdreef 5 naar Roosevelt laan 1; de Man, Johannes M. van Margriet straat 9 naar Bizetstraat 5; Lensen, Hendrik J. met gezin van Julianastraat 56 naar Mo- zarstraat 20; Yzebaart, Andries met echtg. van Kerkstraat 14 naar Kerkdreef 5; Leijten, Hendrikus C. W. van Koestraat 20 naar Sas dijk 4; Vinke, Debora L. M. e.v. Leijten van Wilhelminastraat 41 naar Sasdijk 4; van de Velde, Aaltje J. e.v. Tangelder van Oudeweg 43 naar Nieuwendijk 26; Hamelink, Willem M. met gezin van Julianastraat 43 naar Bi zetstraat 9; Braai, Johan J. met gezin van salonwagen Noordpolderstr. naar Bizetstraat 11; Hamelink, Salomon met echtg. van Wil helminastraat 46 naar Bernhardstraat 24; van den Berge, Levina J. A. e.v. Dudek van Wil helminastraat 48 naar Kerkstraat 14; Ver- poorte, Santina D. w.v. van Espen met kin deren van Buitenweg 76 naar Elzasstraat 14; van Espen, Jan van Buitenweg 76 naar El zasstraat 16; de Smet, Andries van Beatrix - straat 20 naar Mozartstraat 16; Noens, Gre tha H. e.v. de Blaaij van Kanaalkade 29 naar Bizetstraat 3; Deij, Leendert van Mecklen- burgstraat 2 naar Mozartstraat 28; Wieland, Francina E. e.v. Deij van Mecklenburgsraat 4 naar Mozartstraat 28; de Koeijer, Marinus met gezin van Olivierstraat 3 naar Irenestr. 43; de Feijter, Aarnout van Tweede Verkor ting 4 naar Mozartstraat 22; Hamelink, Krijn van Singelweg 12 naar Handelstraat 17; Smeenk, Albert J. van Evertsenstraat 9 naar Chopinstraat 5; de Koeijer, Willem J. met echtg. van de Ruijterstraat 16 naar Handel straat 23; Brouwer, Wessel met echtg. van Zeestraat 4 naar Mozartstraat 2; Fekkes, Jur- riaan met gezin van Wilhelminastraat 2 naar Mozartstraat 14; Dieleman, Florus met echtg. van Graaf Jandsdijk 60 naar Bizetstraat 7; Naeije, Cornelis J. met echtg. van Weststr. 60 naar Mozartstraat 18; van Doorn, Mar- tinus met echtg. van Eerste Verkorting 6 naar Gen. Sikorskistr. 12; Koster, Neeltje w.v. van Alten van Rooseveltlaan 1 naar Sas sing 22; Akmese, Abdilkadir van Stationsstr. 29 naar Slijkstraat 5; Kesikbas, Nursal van Stationsstraat 29 naar Slijkstraat 5; Güzle, Musa van Nieuwstraat 47 naar Slijksraat 5; van Santé, Herman K. van Walstraat 80 naar Kerkstraat 6; de Ruijsscher, Hendrik met echtg. van Singelweg 25 naar Bernhardstr. 2; Polfliet, Cornelis van Marijkestraat 44 naar Mozartstraat 10; Boëseken, Petronella w.v. Wiedeler met zoon van Nieuwendijk 94 naar Singelweg 25; Ruijfenburg, Pieter W. van Noordstraat 56 naar Verdistraat 12; Groot veld, Thea S. e.v. Schobben van Handelstr. 49 naar Verdistraat 1. Aantal inwoners der gemeente op 30 november 1967 8437. op 31 december 1967 8452. Om zijn examenvrees wat binnen de perken te kunnen houden had J. Z. uit Zaamslag van de dokter, zo vertelde hij donderdag voor de politierechter in Middelburg, kalmerende pillen gekregen. De dokter had hem gezegd, dat hij er maar twee tot drie per dag mocht nemen. Z. had een pot vol pillen gekregen en op een gegeven moment veel te veel ineens ingenomen. In die toestand was hij achter het stuur van zijn auto gaan zitten en had hij prompt een ongeluk veroorzaakt. Zijn auto werd daarbij dermate vernield, dat hij bij ver koop niet eens voldoende opleverde om het bergloon te dekken. De politie had ook ge constateerd, dat twee banden van Z.'s auto totaal afgesleten waren. De officier van justitie eiste twee weken voor waardelijke gevangenisstraf, een boete van 150 gulden en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Voor de gladde banden eiste hij nog eens een boete van 50 gulden. Politierechter mr. T. Attema maakte er een week voorwaardelijk van, met zes maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid terwijl hij voor de gladde banden een boete van 50 gulden oplegde met een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de duur van vijf maanden. Een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een week en een ontzegging van de rijbe voegdheid voor een jaar kreeg W. T. uit Koe wacht opgelegd. Die straf kreeg hij voor het rijden onder invloed van sterke drank. T. kreeg voorts nog een boete van 100 gulden omdat hij geen rijbewijs bleek te bezitten en een boete van 30 gulden omdat hij niet ver zekerd bleek te zijn. De politierechter berekende, dat T. die dag zeker in negen tot tien cafés in Zuiddorpe, Axel en Sas van Gent moet zijn geweest. ,,U bent ver over de schreef gegaan", aldus de officier tegen de handelaar J. V. uit Ter neuzen. Deze had op een receptie in zijn woonplaats het glas te veelvuldig in de hand genomen. Onder invloed was hij toch achter het stuur gekropen. De officier eiste daarvoor een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van een week plus een week voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd, toezicht van het Zeeuws bureau voor alcoho lisme en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De politierechter vonniste conform met uit zondering van de ontzegging waarvan hij vier maanden voorwaardelijk maakte. De uitvoerder A. S. uit Axel werd veroor deeld tot een week onvoorwaardelijke gevan genisstraf, een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en de verplichting tot het be talen van een schadevergoeding van 500 gul den wegens het rijden onder invloed en het daarbij veroorzaken van een aanrijding. o«*tdrank in tabl»tvorm. 96 et Op de secretarie van de gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de Nederlandse S.ikstof Maatschappij N.V., Industrieweg 10, Axel (post Sluiskil) om vergunning tot uitbreiding en wijziging van een chemische fabriek door het aanbrengen van 2 radio-actieve bronnen in de kalk- brekerij Datum van het verzoek 7 augustus 1967. Adres van de inrichting Industrieweg 10, ka dastraal gemeente Axel sectie A no. 1149. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het ge meentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 30 jaunari 1968 om 11.00 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. Axel, 11 januari 1968. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. danken hierbij allen voor de ontvangen nieuwjaarwensen en willen u gaarne weder kerig een gezegend en geluk kig 1968 toewensen. v

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 3