Droomhuis in vijf dagen gebouwd i DRUKWERK DRUKKERIJ VINK - AXEL woonhuis telefoon (01155) - 646 en 246 land in Terneuzen, Weesp en Amsterdam. - Evenals dit al vele jaren het geval is wer den deze maand ook weer de schoolverkeers- examens afgenomen aan de leerlingen van de in onze gemeente gevestigde lagere scholen. Traditiegetrouw zouden we haast zeggen kwam de Prinses Marijkeschool als beste uit de bus. De Axelse jeugd werd door deze examens - en de er aan voorafgaande les sen - weer vertrouwd gemaakt met de vele gevaren van het snelverkeer en de manier waarop men zich hierin aan de regels van het spel moet houden. - De Wielersport herleefde weer in Axel en met de Pinksterdagen trok de georganiseerde koers zeer veel belangstelling. Een extra trek pleister hierbij was de komst en het lossen van het startschot door Kees Verkerk, onze veelvuldige internationale schaatskampioen. - De Pinkstervermakelijkheden ondergin gen dit jaar uitbreiding, waardoor de Markt niet langer toereikend was, en de diverse at tracties een plaats vonden op het Hofplein, naast garage Lenos. De oudere jeugd bleek de uitbreiding best te kunnen waarderen. - Op het terrein van de N.S.M. werd een b'isamrat met een lengte van 55 cm gevangen. Een van de eersten van deze onsympathieke dieren die thans als een gevaar voor onze veiligheid moeten worden gezien door hun hebbelijkheid om gaten en holen in dijken te graven, en dat bij voorkeur onder de water spiegel. - In de plaats van het uit 1960 daterende bestaande bestemmingsplan Spui werd door de gemeenteraad een nieuw bestemmnigsplan voor deze grootste Axelse buitenwijk vast gesteld. Juni: - Een hevige hagelbui waarbij grote hagel stenen neerstortten, richtte aan de Noordzijde van onze gemeente flinke schade aan, aan de te velde staande land- en tuinbouwgewassen. - Mej. S. de Putter werd de eerste vrouwe lijke ambtenaar van de Burgerlijke Stand in de geschiedenis van Axel en voltrok in deze maand het eerste huwelijk. - De Algemene Bond van Bejaarden maakte haar jaarlijkse reisje, ditmaal door het fraaie Vlaamse land, Gent Oudenaerde, Ronse enz. - Raadsleden en pers brachten een bezoek aan de nieuwe werkplaatsen van gemeente werken. Tijdens de rondgang bleek hoeveel taken welhaast onopgemerkt door deze dienst worden vervuld en wat er allemaal bij komt kijken om in een gemeente van de grootte van Axel alles ordelijk te doen verlopen. Een instructief bezoek, dat eigenlijk op zijn tijd voor iedere ingezetene mogelijk zou moeten zijn. Men kan dan zien wat er allemaal moet gebeuren en hoe nuttig - althans een ge deelte van de vele - belanstinggelden wordt besteed. - De Axelse brandweer behaalde bij de wedstrijden te Schoondijke de eerste plaats, en kwam daardoor in aanmerking om uitge zonden te worden naar de landelijke wedstrij den. - Van het bejaardencentrum „Het Trefpunt" verscheen een omvangrijk jaarverslag, waarin uitvoerig werd weergegeven het vele nuttige werk dat door dit centrum ten dienste van de Axelse bejaarden wordt verricht. Dit be jaardencentrum geniet belangstelling uit het gehele land voor de wijze waarop het is op gezet en werkt. - Mej. Joziasse vertrok als leidster van het bejaardencentrum „Het Trefpunt". In een speciale bijeenkomst namen de vaste bezoe kers afscheid van haar. - Aan oud-Axelaar J. Heynsdijk werd te Zuiddorpe officiéél de sleutel aangeboden van de eerste gereedgekomen bejaardenwo ning van de bouwstroom van 380 bejaarden woningen. Na deze overhandiging begaf het officiële gezelschap zich naar Axel waar ge deputeerde A. J. Kaland de eerste paal in de grond sloeg voor de bouw van 48 bejaar denwoningen in hoogbouw langs de Kanaal kade in Axel. - Voor de nieuwe brug over het kanaal bij Sluiskil werden de langsliggers op hun plaats gebracht door drie drijvende bokken. - De laagste klassen van de Prinses Marijke school maakten een schoolreis naar de Efte- ling. - Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard gaven de drumbands van Thalia en Hosanna een gezamenlijke show op de Markt. Bevolking Hulst met 176 zielen gegroeid Het zielental van de gemeente Hulst nam in het afgelopen jaar toe met 176. Op 31 de cember 1966 bedroeg het aantal ingezetenen 6222 (2978 mannen en 3244 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 98 (52 mannen en 46 vrouwen) en door vesti ging met 481 (254 mannen en 227 vrouwen); het verminderde door overlijden met 76 (43 mannen en 33 vrouwen) en door vertrek met 327 (137 mannen en 190 vrouwen). Op 31 december 1967 bedroeg het inwonertal dus 6398 (3104 mannen en 3294 vrouwen). Er werden 62 huwelijken voltrokken, er werden 5 echtscheidingen ingeschreven. EEN OP ELKE VIJF HUIZEN IN VS „PREFABRICATED" Een goede montageploeg heeft nu nog maar 5 dagen nodig voor het neerzetten van een luxueuze bungalow. In Amerika, waar één Zeeuws verkeer in 1967: 85 doden <1 44 PCT MEER DAN IN 1966 Het verkeer in Zeeland heeft in het afge lopen jaar aan 85 mensen het leven gekost. Dat is 44 procent meer dan in 1966, toen 59 mensen in Zeeland dodelijk verongeluk ten. In 1965 eiste het verkeer in deze pro vincie 65 doden. Voor het aantal slachtoffers in 1967 zal mogelijk nog een correctie toe gepast moeten worden, omdat rekening moet i worden gehouden met gewonden, die in de op elke vijf verkochte huizen in 1966 een laatste periode van het jaar bij ongelukken prefabricated huis was betrokken raakten en in het nieuwe jaar kun- Welnee, in ons land. In het bungalowpark nen bezwijken. 3 „Klein Zwitserland", bij het kleine, maar pittoreske Drentse dorpje Zuidwolde werd dit Door deze macabere reeks van dodelijke on- K i onlangs bewezen. Maandagmorgen een vlak gelukken heen kan men als een rode lijn van grote onveiligheid rijksweg 58 markeren. Op bouwterrein, vrijdagavond bebouwd terrein en dit ongeveer 65 kilometer lange verkeers-' een Ster-Bungalow gereed voor overdracht traject dwars door Midden-Zeeland viel on- aan ?P rac Sever- i i i Mischien stelt u zich bij „gereed voor be- geveer een kwart van het aantal doden in J 1967. In 1966 deden zich op rijksweg 58 to- wonmS vie' kal.e ™uren. ?et een. dak er0?. taal 21 dodelijke ongevallen voor. ™ar dan heeft u het mis. In die vijf j dagen werd een werkelijk „droomhuis ge- In of in de nabijheid van drie Zeeuwse ge- bouwd. Kant en klaar voor zeer komfortabele meenten eiste het verkeer een opmerkelijk, bewoning, kompleet met modern ingerichte zware tol. In Middelburg vielen zes doden, keuken (roestvrij stalen aanrecht, ingebouwde in of nabij Rilland-Bath zeven en in of nabij Nieuwerkerk eveneens zeven doden. Ramp Als een hele straat, waarin 85 mensen wonen kookplaat met sterke afzuiginstallatie, inge bouwde oven op ooghooge, indirekte verlich ting, ingebouwde kookwekker etc.), sanitair, centrale verwarming etc. jU Er was echter een lange tijd van proefnemin- in welke Zeeuwse gemeente dan ook, van de gen nodigi vQordat deze prestade geleverd aardbodem zou worden weggevaagd, dan zou dit geboekstaafd worden als een catastrofe, die in binnen- en buitenland de aandacht zou trekken. Maar 85 doden in het verkeer in één jaar betekenen immers eenzelfde ramp. Veel leed zou voorkomen kunnen worden als de wegen veiliger waren, maar bovenal als die wegen veiliger bereden zouden worden. Het aantal doden, dat het verkeer in de ver schillende plaatsen eiste, moet als volgt ver meld worden Walcheren 17; Noord-Beveland 1; Zuid- Beveland 30; Schouwen-Duiveland 10; Sint- philipsland 1; Tholen 2; West Zeeuwsch- Vlaanderen 10; Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 14 Terneuzen 2, Zaamslag 2, Hontenisse 3, Hulst 1, Sint Jansteen 1, Axel 3, Westdorpe 1 en Sas van Gent 1. Aanrijdingen Het aantal aanrijdingen en de daarbij be trokken gewonden is over geheel Zeeland nog niet bekend op dit moment. Wel in de,;- vier grote Zeeuwse gemeenten Vlissingen, Middelburg, Terneuzen en Goes. In 1967 kwamen in deze vier steden 1839 verkeers ongelukken voor, waarbij 424 personen zware of lichte verwondingen opliepen. Voor 1966 waren die cijfers respectievelijk 2136 ongeval len en 430 zwaar of licht gewonden. In het rijkspolitiegebied van Zeeuwsch-Vl. (dus zonder Terneuzen) gebeurden in het af gelopen jaar 920 ongelukken, waarbij 354 mensen gewond werden. In 1966 gebeurden er 1107 ongevallen met 299 gewonden. Bij het beschouwen van de cijfers over 1967 moet men er overigens wel rekening mee houden, dat thans vele lichte aanrijdingen niet meer door de politie geregistreerd wor den, omdat de betrokkenen ze zelf kunnen afhandelen. (P.Z.C.) Wijziging netnummer Haarlem Met ingang van 2 jaunari 1968, 's avonds om 21.00 uur, werd voor het telefoondistrict Breda, het netnummer van Haarlem gewij zigd van 02500 in 023. De abonnees die na genoemde datum nog het oude netnummer kiezen, zullen door middel van een berichtenautomaat omtrent de wij ziging worden ingelicht. kon worden. Een groep van maar liefst 25 be kende Nederlandse architekten, samenwer kend onder de naam N.V. Systeembouw Noordelijke Architekten, experimenteerde vanaf 1965 tesamen met de fabrikant met materiaal en systeem. Deze groep progres sieve bouwmeesters stelden zich ten doel, door toepassing van de nieuwste bouwmetho den, een bijdrage te leveren tot verbetering van de Nederlandse woonkultuur. Nadat de werkgroep ruim een jaar een theoretisch bouwsysteem had ontwikkeld, resteerde de belangrijke vraag „Hoe worden de plannen verwezenlijkt Het ontwikkelingssysteem kwam in contact met Divcobouw te Hoogeveen, een dochter onderneming van de Divco-Wayne Corp. in de Verenigde Staten, 's werelds belangrijkste producent van o.m. voorgefabriceerde scho len en woningen. Met behulp van Divco-Wayne's ervaring is na een periode van proefnemingen en prak tijktesten de Ster-Bungalow ontwikkeld. Vo rige maand opende Miss World 1967 (het was haar eerste officiële daad) de bungalow, maar u hoeft echt geen Miss World te zijn om dit droomhuis te bezitten. De prijs Vanaf 50 mille, afhankelijk van de wensen van de koper (er zijn maar liefst 344 va riaties in de plattegrond mogelijk Een be langrijk voordeel van „prefab" is, dat u voor uit exakt weet, wat het u gaat kosten (dus geen hoge „achteraf" kosten). Enige belangrijke faktoren zijn bovendien centrale verwarming bij de prijs inbegrepen, hoge isolerende waarde van de buitenwanden en dubbele beglazing, schuiframen en -deuren, die geen extra ruimte innemen, geen behang- kosten, nagenoeg geen buitenschilderwerk, al met al dus zeer lage onderhoudskosten. De bungalow is uitgerust met de modernste snufjes op het gebied van sanitair, elektrici teit, geluidsdichtheid, warmte-isolatie en met vouwwanden. In de fabriek worden de systeemelementen seriematig geproduceerd. U kunt dit op 344 verschillende manieren aanpassen aan uw eigen behoeften en uw huis overal in Neder land neerzetten. Eigenlijk moest u zelf eens een kijkje gaan nemen in de bungalow. En dat kan, want iedere dag (ook zondags) kunt u er in terecht van 10 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds (ook tijdens de feestdagen) op het bungalowpark „Klein Zwitserland" in Zuidwolde (Dr), Sparrenlaan 3. Verdere inlichtingen De heer J. Nieuwenhof, Divcobouw N.V. i.o., Hoogeveen, telefoon 05280 - 4723. wlIllllËlii' i |g|I TE KOOP OF TE HUUR een goed onderhouden met garage Robertstraat 55 Te bevragen bij G. A. MATTHEEUWS Koestraat 13, Axel STICHTING ZEEUWS STUDIEFONDS Renteloze Voorschotten wordt vervolgd) ■UT-.", w j Miss World 1967 in de moderne keuken van de Ster-Bungalow, kompleet ingericht met een roestvrij stalen aanrecht, ingebouwde kookplaat met sterke afzuiginstallatie, ingebouwde oven op ooghoogte, indirekte ver lichting, ingebouwde kookwekker etc. pe «5 ww - pwipaps» ZO MAAKT U RAKE KINDERFOTO'S Gebruik voor kinderfoto's een film van 2t DIN en flitslicht. Doe rustig en kalm. Laat de kinderen in hun spel, poseren geeft onnatuurlijke foto's. Zorg voor een rustige achtergrond, pas op met bloemenvazen en druk behang. Hanteer als gemakkelijke opname afstand 21/2 meter. Opnamen in kleur flitsen met blauwe flitslampjes. VOOR een BONTKRAAG op uw stoffenjas, maken van sjaaltjes en mutsen, reparatie bontjassen Mevrouw Koop man-Smit, v. d. Moerestraat 12d, Axel. tel. 315. Secretariaat: Dam 31, Middelburg telefoon 01180 - 4258. voor het studiejaar 1968-1969 dienen te worden aange vraagd vóór 1 mei 1968. Tevens moet vóór 1 februari 1968 een verzoek worden ingediend bij het ministerie van onderwijs en wetenschap pen, afdeling rijksstudietoelagen te 's-Gravenhage, waar voor verwezen wordt naar de in de dagbladen voorkomen de publicatie. Inwoners van de Gemeente Vlissingen dienen zich boven dien met een dergelijk verzoek te wenden tot het gemeen telijk studiefonds. Nadere inlichtingen zijn bij het secretariaat verkrijgbaar. Het Bestuur.

Axelsche Courant | 1968 | | pagina 3