Pockets Fa. J C. Vink SPORT VOETBAL TERNEUZEN VERDIENDE WINST OP HARD UNO In de 2e klasse B werd slechts één wedstrijd gespeeld Terneuzen - Uno Animo. De Tgr- neuzenaren wonnen knap met 4-1 en be wezen zichzelf en ook Axel een zeer goede dienst. Roosendaal - RKVVU werd afgelast. Axel 12 5 6 1 16 18- 11 Rood Wit 12 5 5 2 15 23- -17 Longa 12 5 5 2 15 25- 19 Uno Animo 12 4 6 2 14 28- -21 Terneuzen 12 6 2 4 14 30- -26 RKVVU 11 4 5 2 13 17- - 9 Zeeland Sport 12 3 6 3 12 11 - - 15 RAC 12 2 6 4 10 11 - -11 Internos 12 3 4 5 10 17- -22 VCW 12 3 4 5 10 21 -27 Roosendaal 11 3 3 5 9 21 - 25 Dosko 12 0 4 8 4 17- -36 A.s. zondag zullen de Axelaren niet kunnen toezien, maar hun best moeten doen hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Lukt het om in de uitwedstrijd tegen Longa de beide pun ten te veroveren, dan is Axel's positie aan de kop belangrijk verbeterd en een van de concurrenten voor de eerste plaats flink naar beneden gedaalt. Zondag dus veel succes toegewenst AXEL II - GOES II 3 - 2 Zondag speelde Axel II tegen de hekken sluiter Goes II. Dat de overwinning (3 - 2) in Axel bleef was zeker niet aan het betere spel van de thuisploeg te danken. Met de rust keken de Axel-reserves tegen een 1-0 achterstand aan. Ook na rust liepen de ongeïnteresseerdheid en ongetraindheid bij de thuisclub danig in het oog. Uiteindelijk liepen ze de achterstand (2 - 1) in en sloten de wedstrijd af met een overwinning. Na een half uur spelen kwam de Axel-doelman J. Oppeneer in botsing met een Goes-speler. Hij werd zo ongelukkig geraakt dat hij per am bulance naar het ziekenhuis in Sluiskil moest worden overgebracht voor het nemen van een foto. Daarvoor speelde Axel III tegen Axel I. Axel III wist na een nuttige oefenwedstrijd de schade te beperken tot 3-0. Koewacht: Ruzie met mes beslecht Man rent woning in en pakt broodmes De 19-jarige W. P. Th. uit Koewacht heeft zaterdagnacht een hooglopende ruzie met zijn 48-jarige plaatsgenoot A. de N. met een broodmes trachten te beslechten. De beide mannen hadden samen cafés in het Belgische gedeelte van Koewacht bezocht. Toen zij om ongeveer drie uur in de morgen terugkeerden, ontstond er vlakbij de woning van Th. een vechtpartij. Op een gegeven ogenblik rende de negentienjarige losarbeider zijn huis bin nen, hij kwam terug met een broodmes waar mee hij De N. op diverse plaatsen verwond de. Zelf liep hij eveneens letsels op, vermoe delijk doordat hij met het mes struikelde. De gewonde De N. liep na afloop van het gevecht naar het politiebureau om te vertel len wat er was gebeurd. De politie heeft Th. gearresteerd en ingesloten in het groepsbureau te Axel. De N. is opgenomen in het zieken huis te Hulst. Zijn verwondingen zijn niet levensgevaarlijk. Het is nog niet duidelijk ge worden wat de aanleiding tot de vechtpartij was. Wel is gebleken dat beide mannen reeds eerder op de avond ruzie hadden gehad. Ir. M. A. Geuze ridder Nederlandse Leeuw De voorzitter van de Eerste Kamer, dr. ir. J. P. Mazure, heeft dinsdagmiddag tijdens een korte plechtigheid het aftredend kamerlid ir. M. A. Geuze (C.H.U.) de versierselen van ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw overhandigd als erkenning van zijn verdiens ten in en buiten het parlement. Ir. Geuze is elf jaar lid van de Eerste Kamer geweest en heeft om gezondheidsredenen be dankt. Hij verklaarde dat het besluit zijn ka merlidmaatschap neer te leggen hem niet ge makkelijk was gevallen. Er komt echter een tijdstip dat de mens inziet, dat het leven hem niet draabt, maar dat hij het zelf moet dragen. Ir. Geuze zei te hebben geleerd dat politiek een zaak is, die te vaak in een verkeerd dag licht wordt geplaatst. Hij verklaarde onder de indruk te zijn gekomen van het feit, dat het mogelijk was gebleken met praktisch iedereen samen te werken. Het leven in de westelijke wereld en hopelijk met onze hulp in de rest van de wereld is waard geleefd te worden, zo besloot hij. De plechtigheid werd bijgewoond door talrijke leden van de Eerste en Tweede Kamer en de minister van binnenlandse zaken mr. H. K. J. Beernink. De heer Geuze die vele jaren voorzitter van de Z.L.M. was, is woonachtig te Poortvliet. Telegram aan Minister Werkgevers Kanaalzone Naar aanleiding van de voorgenomen ver hoging van tarieven voor de veren over de Westerschelde, heeft de voorzitter van de kring van werkgevers in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen telegrammen verzonden aan de minister van verkeer en waterstaat en aan de tweede kamer. De kringvoorzitter zegt hierin met ontstelling vernomen te heb ben van de voorgenomen verhoging met der tig procent. De kring acht iedere verdere ver hoging van de bestaande tarieven welke af voer van produkten discriminerend belasten ten opzichte van elders in den lande gelegen bedrijven, onaanvaardbaar. Men constateert onverklaarbare tegenstellingen tussen actieve bevordering door de rijksoverheid van de in dustrialisatie in Zeeuwsch-Vlaanderen ener zijds en anderzijds de voorgenomen tariefver hoging. In zijn telegrammen waarvan een afschrift werd gezonden aan gedeputeerde staten van Zeeland - verzoekt voorzitter H. J. P. Verschaffel namens de kring met klem te willen bevorderen dat de voorgenomen ta riefverhoging wordt teruggenomen. Rechtszaken De Middelburgse politierechter mr T. W. Attema heeft donderdag de Axelaar H. van S. veroordeeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 1 week met een proeftijd van 3 jaar, een ontzegging van de rijbevoegd heid gedeurende de tijd van 1,5 jaar en een geldboete van 250, - Van S. had in Kortgene onder invloed zijn auto bestuurd en daarbij een ongeluk veroor zaakt. De officier van justitie, mr T. Lebret, had een gevangenisstraf geëist van 2 weken, waarvan 1 week voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, alsmede de door de politierechter op gelegde ontzegging van de rijbevoegdheid. Kantongerecht Terneuzen ZONDER RIJBEWIJS M. de J. te Axel had zonder rijbewijs een motor bereden. „Mijn brommer was kapot en ik moest toch naar mijn werk; de politie zit mij steeds dwars", aldus De J. De in beslag genomen motor was reeds te ruggegeven. Overeenkomstig de eis van de officier werd De J. tot 100, - boete ver oordeeld. „Wat doet u met een fonkelnieuwe dure Ja panner op de weg zonder rijbewijs vroeg mr. Van Hees aan J. J. te Axel, die behalve deze tenlastelegging ook nog te hard zou hebben gereden. Voor dit laatste eiste de of ficier 75, - boete, voor het ontbrekende rijbewijs 100, - en 4 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De kantonrechter vonniste conform. DE GEVAREN VAN DE TE SLANKE LIJN Elk tijdvak heeft zijn schoonheidsideaal. Ver gelijk de vrouwen, die Rubens penseelde, met die welke Kees van Dongen op het doek bracht en het is duidelijk, dat de dames in het geheel niet meer gesteld zijn op mollige vormen, weelderige boezems en goedgevulde armen en benen. Zelfs de superslanke man- nequinlein van Twiggy heeft enige tijd het toneel beheerst. Daar is nu wel enige ver andering ingekomen. Dat is maar goed ook, want anders zouden talloze vrouwen haar ge zondheid en goed humeur in de waagschaal hebben gesteld door zich al maar grotere be proevingen op te leggen om toch maar zoveel mogelijk op Twiggy te lijken. Het ideale ge wicht is dat, waarbij men zich het beste voelt. Wie vijftien tot twintig procent onder dit als normaal te beschouwen gewicht blijft, is be paald te mager. Een vuistregel is u moogt zoveel kg. wegen als u centimeters langer bent dan 105 cm. Vanzelfsprekend zijn er af wijkingen van natuurlijke aard het gewicht van het beenderenstelsel kan bijvoorbeeld belangrijk uiteenlopen. Wie te mager is, hetzij als gevolg van volhardende pogingen om de slanke lijn te handhaven, hetzij door natuur lijke oorzaken, voere langzaam de voedsel- consumptie op. Maar niet door „zware kost", doch door vele lichte en kleine hapjes. Moei lijk verteerbare voedingsmiddelen zullen de zeer slanken, die terug willen en in het be lang van hun gezondheid ook moeten naar een hoger gewicht, geen goed doen. Zij be derven de eetlust. Vermijd ook een teveel aan rauwkost, dat niet goed voor de maag is en ook niet voedt. Eet echter wél veel suiker, het voedingsmiddel dat kracht geeft en vol ledig vereerbaar is en voorts verse boter, ge braden en geroosterd vlees en melk (in alle vormen). Nervositeit en humeurigheid, die zo vaak een gevolg zijn van te weinig eten, zullen dan spoedig verdwijnen. Veel slapen, zo veel mogelijk lichaamsbeweging nemen en vooral alcohol en nachtbraken vermijden, brengen u spoedig weer „in vorm". Bekendmakingen HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Chevron Petroleum Mij N.V., Conradkade 178 's-Gravenhage om vergunning tot uit breiding en wijziging van een benzinepomp installatie zodat thans in totaal aanwezig zijn 1-20.000, 3-6000 en 1-2000 liter tank voor resp. boronbenzine, benzine, auto-gasolie, mengsmering en afgewerkte olie met aftap- pompen en 4 electromotoren met een geza menlijk vermogen van 1 1/3 pk. Datum van het verzoek 30 augustus 1967. Adres van de inrichting Nieuwendijk 1, ka dastraal gemeente Axel sectie G no. 2431. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 11 januari 1968 om 10.00 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. Axel, 21 december 1967. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeetser, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Fa. J. C. Steel, Koestraat 17, Axel om ver gunning tot oprichting van een opslagruimte voor diepvriesprodukten, waarin 1 electro motor van 4 pk gebezigd zal worden. Datum van het verzoek 29 augustus 1967. Adres van de inrichting Koestraat 23, kada straal gemeente Axel, sectie G nummer 3771. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 11 januari 1968 om 11.00 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. Axel, 21 december 1967. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeetser, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Gemeente Axel HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Axel bren gen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie van Axel ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de N.V. Nederlandse Stikstof Maatschappij, Industrieweg 10, Axel, post Sluiskil, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot a. oprichting van een inrichting tot het winnen van waterstof uit aardgas, waarin 30 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 15274 pk. gebezigd zullen worden b. wijziging van een chemische fabriek door het laten vervallen c.q. verplaatsen van afblaasveiligheden en het aanbrengen van een noodafvoerleiding op de afscheider D 120 in de „Reformingsinstallatie" c. uitbreiding en wijziging van een chemische fabriek met een afdeling aardgasrefor- ming d. uitbreiding en wijziging van een che mische fabriek met een gasunie-onder station op het perceel plaatselijk bekend Industrie weg 10, Axel, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie A, no. 1149. Gedurende 10 dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op vrijdag, 12 januari 1968, des voormiddags om 11.00 uur, in het stad huis een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwil liging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvragen van de vergunning en degenen, die in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn ver schenen, binnen de gestelde termijn schrif telijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Axel, 23 december 1967. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Officiële bekendmaking Enige en algemene kennisgeving betreffende NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTEBESTUUR Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend, dat zij voornemens zijn in verband met de jaarwisseling te recipiëren op dinsdag 2 januari 1968 des avonds om 7.00 uur in het stadhuis, ten einde relaties, besturen van verenigingen, in stellingen, corporaties en bedrijven, alsook particulieren in de gelegenheid te stellen hun gelukwensen aan te bieden. Axel, 22 december 1967. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. enige VLOERKLEDEN BIJVERDIENSTE IN AVONDUREN KERSTFEESTVIERING 2e KERSTDAG ZO SLAGEN UW FUTSOPNAMEN Neem een film van bijv. 21 DIN. Vermijdt spiegelende vlakken in de achtergrond van uw opname. De beste opname-afstand is ca. 2»/2 meter voor opnamen in de huiskamer. Hebt u een losse flitser? Richt uw flitser dan eens naar het witte plafond. Stel uw lens opening dan tenminste 2 diafragma's verder open dan anders. ÓAa'V ..v..-..\ v(v-. m Te koop aangeboden door groothandel in mo delkamers gebruikt, 150,- per stuk. Niet van nieuw te onderscheiden. Grote maten. Eventueel thuis te bezichtigen. Brieven onder no. 13-1 aan bureau van dit blad. Markt 12 AXEL Gevraagd wordt representatief medewerker liefst in bezit van auto, voor werkzaamhe den ten dienste van gerenommeerde finan ciële instelling. Geen colportage. Brieven te richten onder no. 13-2 aan bureau van dit blad. van de Herv. Zondagsschool te Axel op a.s. in de Herv. Kerk - Aanvang 15.00 uur Het bestuur

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 3