tijd: AGENDA SCHRIFTEN VINYL in volle ontwikkeling Vinyl, verzamelnaam voor een familie van plastic-soorten, wordt steeds meer toegepast voor de woningstoffering. Als vloerbedekking in de vorm van vinyl op vilt of vinyl op kurk. Enige jaren geleden waren de vinylvloerbe- dekkingen in vergelijking met andere harde vloerbedekkingen nog vrij duur. Nu is er echter ook vinyl-vloerbedekkng in zeer ma tige prijs-klassen te koop. In een groot aantal dessins en kleuren, ook met een gestructu reerd oppervlak. Een oppervlak dus, waar reliëf in zit. Goede vinyl-vloerbedekkingen zijn uitermate duurzaam. Ze blijven heel lang) mooi en zijn goed schoon te maken. Regelmatig met (een beetje) water schoonmaken is nodig. Een goede raad indien men tot de aanschaf van een vinyl-vloerbedekking overgaat, kies dan bij voorkeur één van de bekende merken. Daar staan over het algemeen grote Neder landse fabrieken achter, die een beproefd product brengen. De goede woninginrichter zal trouwens veelal bij voorkeur deze soorten adviseren. Ook als wandbekleding is vinyl sterk in op komst. Op een onderlaag van papier of tex tiel. Duurder dan „gewoon" behang, maar ook veel en veel duurzamer. Bestand tegen vocht (achter een kapstok belangrijk), goed schoon te maken, zelfs stootvast. Het aantal dessins is ook hier uitermate groot - keus te over - Zaterdag 18 november 1967 15.00 - 16.00 u. carillonconcert te geven door Mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm. Het Kath. Vrouwengilde organiseert in het Bejaardenlokaal in de Walstraat de cur sus „Feestvieren in het gezin op 22, 29-11 en 7-12-'67. Deze cursus gaat uit van het K. en O. Voorlichtingscentrum Zuid voor Ouders en Opvoeders. Aanvangsuur 19.30 uur. Op 21 november a.s. organiseert het Kath. Vrouwengilde voor haar leden een lezing te geven door Dr. G. Driebeek, gynaeco loog over Leventijdperken van de vrouw' Aanvangsuur 20.00 uur. De nieuwe dienstregeling voor de boot Oostende - Dover is op het informatiecen trum verkrijgbaar. huidje altijd gaaf SPORT VOETBAL AXEL - MIDDELBURG 1-2 Bij fraai najaarsweer en op een prachtig veld hebben Axel en Middelburg de hun opgelegde rust te baat genomen om in conditie te blij- ven. In een sportieve en door beide elftallen goed gespeelde wedstrijd heeft Middelburg een kleine overwinning weten te behalen. Het Middelburgse elftal kwam volledig binnen de lijnen, Axel moest het nog stellen zonder de geblesseerde Verstraeten die ook nu vervan gen werd door van Gink. Voor de rust was het Axel dat het gevaar lijkst in de aanval was maar niet wist te scoren. In de 5e minuu was het Koeijer die mee naar voren was gegaan die inschoot, maar zijn schot was te hoog gericht. 4 Minuten later probeerde Deij het met een sohot in de rechter benedenhoek maar de Middelburgse doelman wist ten koste van een corner te redden. In de 22e minuut schiet van Gink hard in, Buth stopt maar laat de bal springen, maar geen van de Axelse aanvallers weet hiervan te profiteren. In de 25e minuut kreeg Middelburg een cor ner over rechts te nemen welke werd inge schoten, de bal werd gestopt maar kon niet weggewerkt worden, nu schoot Vogel in, Ver- poorte was geslagen, maar Verberkmoest wist op de doellijn te redden. Na een half uur spelen schoot Groenewege hard in maar Verpoorte stompte de bal cor ner. In de 33e minuut probeerde Penturij zijn ge luk, maar ook deze schoot naast. Tot de rust bleef de stand 0 0,. 10 Minuten na de ontmoeting werd bij een Middelburgse aanval de bal goed geplaatst naar de vrijstaande Vogel die beheerst raak- schoot 0 - 1 In de 20e minuut plaatste Lensen een voorzet goed voor het groen-witte doel, Sheilds kopte in maar de bal werd terug het veld inge werkt, maar nu was van Gink er bij om van deze kans gebruik te maken en schoot beheerst en onhoudbaar in. Kort hierna schoot Lievens hard in maar Verpoorte wist goed te stoppen. In de 25e minuut geeft Deij een pas op maat naar van Gink maar zijn schot gaat naast. Na ruim een half uur spelen wordt Vogel door twee Axelse spelers aangevallen en de scheidsrechter geeft voor deze overtreding een strafschop die door Bosselaar onhoudbaar wordt ingeschoten 1 2. Het is met deze stand dat het einde komt van een voor de kijkers interessante wedstrijd. BILJARTEN DEMONSTRATIEWEDSTRIJDEN DOOR HENK SCHOLTEN Door samenwerking van de Axelse biljart clubs P.O.P. en A.B.C. is het mogelijk ge worden dat de bekende Nederlandse biljarter Henk Scholten weer demonstratiewedstrijden zal spelen. Zijn tegenstander in deze wed strijden is het A.B.C.-lid Theo Platjouw. Ook Theo Platjouw is in de biljart-wereld geen onbekende, hij heeft alle Zeeuwse re cords in de biljartsport op zijn naam staan. Op het programma staan 400 caramboleslibre, 300 caramboles kader en een aantal fantasie-classige stoten. De wedstrijden worden gehouden in het club lokaal van de beide organiserende clubs bij Rein Dieleman, Café „La Paix". De aanvang is om 8 uur op donderdag 30 november. 50 g boter of margarine, 1 ui, 2 eetlepels tomatenpuree 1 theelepel paprikapoeder, enkele karwijzaadjes. De ui fijnsnipperen en in de helft van de boter of margarine lichtbruin fruiten. De rest van de boter of margarine toevoegen en heet laten worden. Het vlees zouten en bakken. De zuurkool, tomatenpuree, paprikapoeder en karwijzaadjes toevoegen en alles 20 minuten laten stoven. Het vlees hierna in kleine blokjes snijden, alles goed door elkaar mengen en nog enkele minuten verwarmen. Het gerecht op smaak afmaken. Bekendmaking HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V., In dustrieweg 10 Axel, post Sluiskil om vergun ning tot a. uitbreiding en wijziging van een chemische fabriek door bijplaatsing van 2 stuks menggascompressoren b. uitbreiding en wijziging van een chemische fabriek met een laboratorum. Data's van het verzoek 6 en 9 oktober 1967 Adres van de inrichting Industrieweg 10, ka dastraal gemeente Axel sectie A nummer 1149. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 30 no vember 1967 om 11.00 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. AXEL, 14 november 1967 Burgemeester en wethouders van Axel, De Secretris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Muesli 2V2 dl yoghurt, 50 g (bijna 1 kopje) vlug- kokende havermout (50 g noten), 1 banaan, 2 appelen, '2 eetlepels basterdsuiker of honing, sap van V2 citroen. De yoghurt met de havermout vermengen. (De noten fijn hakken.). De banaan pellen en in plakjes snijden. De banaan (en de noten) door de yoghurt mengen. De appelen schillen, in kleine stukjes snijden of boven de yoghurt grof raspen en erdoor roeren. De muesli op smaak afmaken met basterdsuiker of honing en citroensap. Tussen Herfst en Winter De temperatuur in deze overgangsweken van herfst naar winter geeft ons al een voorproefje van wat ons te wachten staat en langzamer hand verschijnt er een andere en steviger kost op onze tafel. Wij geven u als „keukenhulp een weekmenu voor de komende tijd Hongaarse zuurkool, aardappelpuree, cho coladepudding met vanillesaus. Groentesoep, saucijsjes, koolraap met pe terseliesaus, aardappelen. Lever, bieten, gebakken aardappelen - muesli. Gebakken vis, spruitjes, aardappelen - broodschoteltje. Spiegelei, gemengde rauwkostsla, aard appelen - pannekoek. Gebakken plak boterhamworst, jagerskool, aardappelen - gebakken grutjes met stroopsaus. Macaroni of spaghetti met gehakt en to maten - fruit - koffie. Recepten voor 4 personen Hongaarse zuurkool 300 g mager varkensvlees, 1 kg zuurkool, Gebakken grutjes met stroopsaus 3/4 1 melk of karnemelk, 150 g (lVè kopje) boekweitegrutten, iets zout, 50 g boter of margarine. De melk of karnemelk aan de kook brengen, grutten en zout in de kokende melk of karne melk strooien en af en toe roeren. De pap ±10 minuten zachtjes laten door koken, zodat een dikke brij ontstaat. Deze brij óverschenken in een schaal of op 2 diepe borden en laten afkoelen. De stijve grutten in punten snijden, door bloem wentelen en in de hete boter of margarine vlug aan alle kan ten mooi bruin bakken. De gebakken grutten geven met suiker of stroop of met een mengsel van stroop en bo ter of margarine of een stroopsaus. Voor de stroopsaus 30 g boter of marga rine, 30 g bloem, 4 dl melk, Vi potje (125 g) stroop (zout). De boter of margarine smelten, de bloem erdoor roeren en de hete melk bij gedeelten toevoegen, de saus goed door laten koken of de melk binden met bloem, een paar minuten laten koken en de boter of margarine erdoor roeren. De saus iets af laten koelen en de stroop (met wat zout) door de saus mengen. De saus mag hiervoor niet kokend heet zijn, omdat de melk anders kans heeft te schiften door de stroop. De saus warm geven bij de gebakken grutjes. De zuurkoolschotel uit het zondagsmenu is een stoofschotel, waarin zowel de groente als het vlees gesmoord worden. Paprikapoeder, tomatenpuree en karwij zaadjes geven er het Hongaarse tintje aan. Breng eens wat variatie in de standaard- sausen, die bij wintergroenten worden ge geven. Wat vers gesneden frisgroene pe terselie doet het bij de koolraap bijzonder goed Muesli is een Zwitserse specialiteit met wereldvermaardheid. Met dit recept maakt u het extra vlug klaar. Het broodschoteltje is een toevluchtsoord voor boterhammen die in de loop van de week niet op het bord en in de maag zijn terecht gekomen. Op deze manier is het een economische en smakelijke restver- werking. Weet u het nog Ook in deze tijd is een rauwkostsla van wintergroenten niet te versmaden Smakelijke combinaties zijn witlof en biet; kool, wortel en biet óf savooiekool en selderijknol. Een gefruit en daarna gestoofd mengsel van uien en wittekool noemen we jagers kool. Gebakken grutjes zijn het waard om weer eens in het volle keukenlicht te zetten. Een makkelijk klaar te maken macaroni- of spaghettischotel sluit dit weekmenu af. Fa P. KOSTER Fa P. KOSTER Fa P. KOSTER Fa P. KOSTER Boekhandel VINK Axel POEDER-CREME-OLIE-ZEEP WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED Zaden - Planten - Bomen AXEL - Buitenweg 22 Tel. 01155-685 TERNEUZEN B. Geillstraat 14 Tel. 01150-2067 Thans uit voorraad lever baar: prima turfstrooisel, grote balen. Prima turfstrooisel halve balen. Tuinturf in grote zakken. Potgrond in voordelige grote zak. Tuincompost speciaal, gro te zak. Franco door geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. ZADEN AXEL - Buitenweg 22 Tel. 01155-685 Bloembollen, vele soorten, tulpen, hyacinthen, crocus- sen, narcissen, irissen, an- nemonen enz. Alles in eerste kwaliteit. AXEL - Buitenweg 22 Wapent uzelf tegen kou de en vocht met onze regenkleding in verschei dene uitvoeringen, rubberlaarzen in kuit-, knie- en dijmodellen. kinderlaarsjes verschillen de kleuren. AXEL - Buitenweg 22 Tel. 01155-685 of 01150-2067 Uit voorraad leverbaar: Vele soorten plasticfolie in breedten tot 6 meter. Plastic golfplaten. Bevestigingsmaterialen.

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 3