,'Yot\e\beo\v Catharina M. e.v. Michielsen en 2 kind., naar Antwerpen (B.); Vonck, Joseph A. D. met 4 gezinsl. naar Wassenaar; Lipjes, Jo hannes J. naar Terneuzen; van den Bout, Cornelis P. naar Zuiddorpe; Wieles, Jan naar Amsterdam; de Feijter, Hendrik J. naar Breu- kelen; Dielemao, Licia w.v. Scheele naar Ber gen op Zoom; Hamelink, Aukje naar Halste ren; Bakker, Johan met 3 gezinsl. naar Ter neuzen; Asian, Mustafa naar Westdorpe; Achterbergh, Hendrik J. met 3 gezinsl. naar Briellevan de Velde, Jan A. naar Rotter dam. Vestiging in de gemeente Smaal, Wilhelmus W. van Rotterdam naar Polenstraat 32; van den Berg, Anna R. van Rotterdam naar Polenstraat 32; Sinack, Joep F. I. van Roosendaal naar Walstraat 3; Neve, Josephus P. A. van Hontenisse naar v. Gis- tellelaan 64; Evers, Jacobus van Breda naar Singelweg 20; Ardonne, Pieter J. A. van Arnhem naar Stationsstraat 36a; Gillissen, Abraham van Terneuzen naar Nieuwstraat 2; Helmendach, Adriana w.v. de Bokx van Hoek naar Rooseveltlaan 1; van Lubek, Lammigje e.v. Kiewiet van Coevorden naar Margrietstr. 8; Timmermans, Jan R. van Delfzijl naar v. d. Moerestraat 10a; von Bosse, Charlotte C. w.v. Leutze van Delfzijl naar v. d. Moerestr. 10a; Bakker, Hermanus A. van Rheden (Gld.) naar Bernhardstraat 44; Noens, Gre- tha H. van Terneuzen naar Kanaalkade 29; Albada, Willemke A. van Ghana naar Eerste Verkorting 3; Meijer, Cornelia P. e.v. Mül- schlegel van Opsterland naar Westsingel 66; Mülschlegel, Jacobine J. T. van Opsterland naar Westsingel 66; Bareman, Janneke P. e.v. Riemens van Zaamslag naar Pootersdijk 12; Bierling, Eltje A. e.v. Veenstra van Groo- tegast naar v. d. Moerestraat 16a; de Regt, Janneke A. van Rotterdam naar Lageweg 2; van der Wielen, Jan van Loenen naar Sparks- straat 49; Overdijk, Maaike van Loenen naar Sparksstraat 49; van der Wielen, Willem J. van Loenen naar Sparksstraat 49. Verhuizing binnen de gemeente Boerman, Jacobus van Joost de Moorstraat 13 naar eestraat 1; Markusse, Catharina M. e.v. Gillissen van Stationsstr. 9 naar Nieuw straat 2; Meijer, Pieter J. met echtg. van Eerste Verkorting 2 naar Churchill-laan 3; Kiewiet, Hendrikus J. van Bankertstraat 7 naar Margrietstraat 8; Mülschlegel, Jakob S. van Markt 15 naar Westsingel 66; Knook, Johannis met gezin van Gen. Meijerstr. 13b naar v. Gistellelaan 34; Veenstra, Willem van Beatrixstraat 16 naar v. d. Moerestraat 16a; van Cadsand, Daniel F. van le Verkorting 4 naar Hulsterseweg 29; Oppeneer, Krijn met gezin van Singelweg 11 naar Oudeweg 5; Göktepe, Ahmet van Industrieweg 18 naar Slijkstraat 5; Kurudere, Mustafa van In dustrieweg 18 naar Slijkstraat 5; Karademir, Hikmet van Industrieweg 18 naar Slijkstr. 5; Göktepe, Sami van Industrieweg 18 naar Slijkstraat 5; Göktepe, Mehmet van Industrie weg 18 naar Slijkstraat 5; Unlü, Kadir van Stationsstraat 29 naar Slijkstraat 5. Aantal inwoners der gemeente op 30 september 1967 8477. op 31 oktober 1967 8450. die uit een voorzet van rechts hard inschiet, maar ook doelman Roose staat op zijn plaats en weet fraai te stoppen. 2 Minuten later kon een voorzet van Doorns die gevaarlijk voor doel komt worden onder schept ten koste van een corner zonder dat een van de talrijke Terneuzense aanvallers gebruik kon maken van deze unieke kans. In de 2e helft is het Axel dat de toon aan geeft en daarbij blijkt de conditie van de Oranjewitten heel wat beter dan van hun tegenstanders die veel minder weten te pres teren dan in de eerste helft. Reeds in de le minuut van de 2e helft is het Verbunt, die vooral in deze helft tot grote hoogte groeide hard en zuiver in de rechter bovenhoek schiet, maar Roose plukt de bal fraai en is deze kans om de score te openen verkeken. In de 12e minuut is het bij een Terneuzense tegenaanval dat een goede kans om zeep wordt gebracht, het is Walrave die de bal krijgt toegespeeld, maar inplaats van de bal door te plaatsen naar de geheel vrijstaande Doorns schiet hij hard voor het doel langs. 1 Minuut later is het Peter Deij die een schot lost, maar dit gaat precies langs de verkeerde kant van de paal. Ook Verbunt schiet in de 15e minuut naast. In de 21e minuut plaatst Sheilds de bal uit een corner op de voet van Lensen, maar deze zijn schot is iets te hoog gericht. In de volgende minuut krijgt Viveen een op gelegde kans, maar deze heeft zo lang werk om de bal te spelen dat de Axelse verdedi ging de bal voor zijn voeten weet weg te spe len. Axel blijft doorgaan met aanvallen en in de 37e minuut krijgt Axel loon naar werken. Een scherpe effectvolle voorzet draaid over het hoofd van Van Hulle, onbereikbaar voor Roose in de uiterste bovenhoek in het net 1-0. Terneuzen probeert met een uiterste krachts inspanning de stand terug in evenwicht te brengen maar verder dan een afstandschot van Fokke precies over de lat weten zij niet te komen. 2 Minuten voor tijd is het bij een snelle Axelse aanval dat de bal voor het Terneuzense doel wordt geplaatst, 't Gilde ziet de bal over zijn hoofd gaan en het gevaar begrijpende van Lensen die er bij is en de toestormende van Gink weet niet beter te doen dan de bal met de hand terug te slaan. Scheidsrechter Denee gaat persoonlijk de bal halen en plaatst deze op de bekende witte stip. Het is Lensen die de strafschop voor zijn re kening neemt en hard en laag in de rechter hoek schiet. 2-0. Met deze stand komt het einde van deze goedgespeelde sportieve derby waarin de over winning terecht is gekomen bij de club die van de geboden kansen wist te profiteren. De 2-0 stand mag dan misschien wat de ver houding in het veld betreft iets geflatteerd zijn, maar wanneer wij mogen afgaan naar de onmacht welke in de Terneuzense voorhoede te zien was mag men toch wel stellen dat de Axelse overwinning volkomen verdiend is. TWEEDE KLASSE B (Zaterdagvoetbal) DERDE KLAS Woudrichem 10 5 3 2 16-9 13 Sprang 10 5 3 2 16-13 13 Dinteloord 9 4 4 1 13-9 12 Rillandia 10 5 2 3 17-17 12 AZVV 10 5 1 4 21 - 16 11 Good Luck 10 5 1 4 14-12 11 De Meeuwen 9 4 2 3 22-11 10 Roda Boys 10 3 4 3 11- 8 10 SVV '54 9 4 1 4 19-16 9 Tern, Boys 10 4 0 6 25-20 8 SEOLTO 10 2 1 7 15-28 5 Nivo Sparta 9 1 0 8 11-41 2 Bekendmaking VERRUIMING TOEPASSING PREMIEREGELING WONINGVERBETERING EN -SPLITSING De faciliteiten van de bovengenoemde rege ling zijn opnieuw belangrijk verruimd voor verzoeken, die sinds 12 oktober 1967 zijn in gediend, dan wel alsnog zullen worden inge diend. Behalve voor verbetering van huur- en eigen woningen wordt thans ook voor agrarische bedrijfsruimten verbeteringssubsidie toege kend. Voorts kan bijvoorbeeld onder verbete ring ook uitbreiding met slaapkamer(s) van een goede woning in verband met de gezins samenstelling van de bewoner, alsmede even tueel achterstallig onderhoud in aanmerking komen, echter geen „luxueuze uitvoering" en ook geen gehele of nagenoeg gehele nieuw bouw. Maximaal kan de premie 1/3 van 10.000, - bedragen. Het werk mag niet „in vrije tijd" of als „eigen arbeid" uitgevoerd worden. Overigens wordt verwezen naar de ministeriële voorlichting, via de pers. Voor nadere inlichtingen kan men zich wen den tot de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht, John F. Kennedyplein 1 te Axel of tot de gemeente-secretarie. AXEL, 7 november 1967. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Geslaagde Cross-Country van de Oranjeruiters zoek door de heer Munters gaarne werd vol daan. Zaterdag werd op de opgespoten terreinen achter de watertoren door de Landelijke Rui- tervereniging „De Oranjeruiters" een goed voorbereide cross-country gehouden waaraan door een groot aantal ruiters werd deelgeno- VOETBAL SPORT AXEL STEVIGER AAN DE LEIDING AXEL - TERNEUZEN 2-0 Ondanks de donkere dreigende wolken waren zondag fuim 2000 voetballiefhebbers naar het terrein bij de watertoren gekomen om de derby Axel - Terneuzen bij te wonen. Toch kon dit groot aantal bezoekers en de belangrijkheid van de uitslag voor beide clubs nauwelijks iets van een derby-sfeer bemerkt worden, noch binnen, noch buiten de lijnen. Het werd een sportief gespeelde wedstrijd, goed geleid door scheidsrechter Denee, die vooral in het begin van de wedstrijd de touw tjes erg strak hield en hierdoor de gehele wedstrijd in sportieve banen wist te leiden. Axel mocht de aftrap verrichten maar spoe dig was het Terneuzen dat het spel in handen wist te nemen en het eerste halfuur van de eerste 45 minuten het meest in de aanval was. Toch bleek al vlug dat de technisch goed op gezette aanvallen van de Rood-Zwarten door gebrek aan afwerking maar weinig sukses konden opleveren tegen de sterke Axelse de fensie. In de 4e minuut kreeg Daams een vrijetrap te nemen waaruit hij de bal in de rechter bovenhoek schoot, maar Verpoorte plukte de bal keurig weg. Na een kwartier spelen raakt Verstraeten ge blesseerd en moest vervangen worden door van Gink. In de 17e minuut kreeg Doorns weer een vrijetrap te nemen, weer werd de bal goed in de doelmond geplaatst, Verpoorte kon de bal zwaar gehinderd niet te pakken krijgen en via het lichaam van een Axelse verdediger kwam de bal voor de voeten van Walrave, maar deze wist niet beter te doen dan hoog over te schieten. Na een half uur spelen kwam Axel meer in de aanval, in de 29e minuut is het Sheilds Axel 10 5 4 1 17-10 14 Rood Wit 10 4 4 2 21-16 12 Longa 9 4 3 2 19-16 11 Zeeland Sport 9 3 5 1 8- 9 11 Uno Animo 8 3 4 1 22-13 10 RKVVU 9 3 4 2 13-9 10 Internos 9 3 3 3 15-14 9 Roosendaal 9 3 3 3 20-22 9 Terneuzen 9 3 2 4 20-23 8 RAC 9 1 4 4 9-10 6 VCW 9 2 2 5 18-26 6 DOSKO 10 0 4 6 16-30 4 men. Het ruim 2000 meter lange parcours was bij zonder zwaar, er waren beklimmingen en af dalingen in het steile losse zand en hierbij nog een flink aantal opgebouwde hindernis sen, welke voor de zware cross 1.20 m hoog en voor de lichte cross en de pony-cross 80 cm hoog waren. Voor een groot aantal paarden waren de twee hindernissen met sloot een zware opgave en hier kon men dan ook een aantal weigeringen zien in eerste instantie. Voor de start en na aankomst werden de paarden op hun hartslag gecontroleerd door de dierenartsen Jansen uit Axel en de Haar uit Zaamslag. Ondanks de zwaarte van het parcours deden zich geen ongelukken voor, noch voor ruiter, noch voor de paarden. Wel kon men een enkele keer een zandruiter zien. In de zware cross was het Mej. Sylvia Sanderse van de „Oranjeruiters" met „Bran dy" die de eerste plaats bezette. Bij de lichte cross W. Rutten die met „Rakesèè als eerste werd genoteerd en Ari Schilleman met ,Sabra' van de „Haringruiters" werd eerste bij de pony's. Het was W. Rutten die met 200 seconden het snelste het parcours aflegde. Na afloop van deze geslaagde cross trok men naar restaurant „Zomerlust". Hier sprak de voorzitter van de „Oranje ruiters" de heer A. Schieman de ruiters toe en excuseerde de Gewestelijke voorzitter Jhr. Quarles van Ufford voor het niet aan wezig zijn bij de prijsuitreiking, wel is deze aanwezig geweest tijdens het rijden van de cross, maar kon door omstandigheden niet blijven tot de prijsuitreiking. De heer Schieman dankte allen die hadden medegewerkt om de cross te doen slagen en verzocht hierna de bekende ruiter J. Munters de prijsuitreiking te verrichten aan welk ver- Uitslagen Zware cross 8 deelnemers 1. Sylvia Sanderse op „Brandy" van „Oranje ruiters" 224 sec.; 2. G. Quist op „Arenke" van „Walcheren" 249 sec.; 3. H. Maljaars op „Baren" van „Oranjezon" 255 sec.; 4. H. Wiemens op „Radjah" van „Oranjeruiters" 293 sec.; 5. H. Zuiderend op „Elvira" van „West Brabantruiters" 296 sec.; 6. Mej. Ine ke Bolleman op „Rovnaja" van „Oranje ruiters" 297 sec.; 7. P. de Kam op „Bona- lee" van „Oranjezon" 308 sec.; 8. A. Mal jaars op „Flips" van „Oranjezon" 359 sec. Lichte cross 31 deelnemers 1. W. Rutten op „Rakes" van „Oranjerui ters" 200 sec.; 2. K. de Visser op „Elza" van „Oranjezon" 255 sec.; 3. Mej. Ch. Essel- brugge op „Arrabella" van „Oranjeruiters" 302 sec.; 4. C. den Hamer op „Butterfly" van „Oranjeruiters" 311 sec.; 5. A. de Jonge op „Moonlight" van „De Paardebloem" 324 sec.; 6. Mej. E. Zuiderend op „Ceska" van „West Brabantruiters" 327 sec.; 7. F. Fas- saert op „John" van „Honteruiters" 329 sec.; 8. Mej. M. Dieleman op „Bonaparte" van „Oranjeruiters" 336 sec.; 9. G. Fassaert op „Crybe" van „Honteruiters" 351 sec.; 10. J. van Overstraeten op „Rio-Ter" van „Oranje ruiters" 351 sec. Pony-cross 18 deelnemers 1 Adri Schelleman op „Sabra" van „Haring- ruiters" 243 sec.; 2. Jan de Feijter op „Sandy of Ashurt van „Kleppertjes" 277 sec.; 3. A. v. d. Have op „Peter" van „De Paardebloem" 288 sec.; 4. Freddy den Doelder op „Emme- rick" van „De Kleppertjes" 291 sec.; 5. Jan Riemens op „Mufke" van „De Kleppertjes" 294 sec.; 6. Marine Picavet op „Baby Lady" van „De Kleppertjes"; 7. L. Bruijning op „Melda" van „De Paardebloem" 370 sec.; 8. Annelies de Feijter op „Doornhofs Bambi" van „De Kleppertjes" 442 sec.; 9. B. van Sas op „Sirocco" van „De Paardebloem" 484 sec.; 10. Tiny Scheele op „Prescott On- word" van „De Kleppertjes" 510 sec. A.Z.V.V. - S.V.V. '54 3-1 De wedstrijd AZVV - SVV '54 bood de tal rijke toeschouwers, vooral voor de rust, vrij aardig voetbal. AZVV had vrijwel de gehele wedstrijd het heft in handen en behaalde een gemakkelijke 3-1 overwinning. Ondanks een voortdurend offensief duurde het toch nog tot de 22e minuut eer AZVV's achterspeler de Putter de score kon openen 1-0. Deze stand bleef mede de minder goe de afwerking van de AZVV'ers, maar ook doordat paal en lat doelpunten in de weg stonden tot de rust gehandhaafd. Doordat het spel na rust verruwde was ook het goede voetbal van voor de rust enigszins gedaald. Met name de Oosterhoutse ploeg toonde in deze 2e helft haar onpartiviteit. Jammer was het dat de lang moedige scheids rechter Osinga uit Middelburg de teugels hierbij niet strak genoeg aantrok. Deze zwak ke leiding was dan ook de oorzaak dat na af loop onder enkele SVV-spelers en wat heet hoofdige AZVV-supporters nogal wat rumoe righeid opwekte. Het AZVV-bestuur slaagde er gelukkig in de gemoederen tot bedaren te brengen waardoor de wilde Zuid-Ameri kaanse voetbaltonelen werden voorkomen. Wieland zorgde in de 18e minuut voor de tweede AZVV-treffer. Het derde doelpunt viel in de 23e minuut via de voet van P. Dieleman. In dezelfde minuut redde midvoor Tempe- laare voor SVV de eer 3-1. DE BINKIES Een Nederlandse Amateurfoto graaf won een prijs met deze foto. Op het eerste gezicht een foto zonder veel kunstzin nige betekenis. De foto ont leent zijn waarde echter in de eerste plaats aan het volkomen eerlijke beeld dat de amateur van het wezen van het kind gaf. Kinderen tonen zich zoals ze zijn zonder masker. Mis schien aanleiding voor u lezer om het ook eens te proberen. Een groepsfoto zien we de laatste jaren maar zelden. Die kinderen van nu... de volwas senen van straks. Dat jochie rechts met zijn lange haren, zou die eens in de kamer zit ten en zeggen „Geachte Voor zitter..." en dat kleine meisje met haar bemodderde laarzen, wordt die een opvolgster van Haya of Marga, of zo maar een van die duizenden huis moeders Wie zal het weten. Maar een ding is zeker „fo to's onthouden, wat mensen vergeten". OP ELK GEBIED. ENORME SORTERING VOOR 30NG en 0U0 7T O VERKOOPKANTOOR van artikelen vervaardigd door blinden en mindervaliden vraagt A. RAYONLEIDER voor de prov. Zeeland in bezit van auto. B. COLPORTEURS/-TRI- CES voor de huis aan huis verkoop. Mocht u hierin geïnteresseerd zijn dan verzoeken wij U, uw sollicitaties te richten aan Postbus 111 te Zeist.

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 3