Bronchi letten 8 yk kt, iet ük SPORT TWEEDE KLASSE B Axel 9 4 4 1 15-10 12 Rood Wit 9 4 3 2 19-14 11 Longa 9 4 3 2 19-16 11 Zeeland Sport 9 3 5 1 8- 9 11 Uno Animo 8 3 4 1 22-13 10 RKVVU 9 3 4 2 13-9 10 Internos 9 3 3 3 15-14 9 Roosendaal 9 3 3 3 20-22 9 Terneuzen 8 3 2 3 20-21 8 RAC 9 1 4 4 9-10 6 VCW 9 2 2 5 18-26 6 DOSKO 9 0 3 6 14-28 3 Nederlandse jeugd gaat sleutelhangers verkopen ten bate van Internationaal Natuurbehoud Zorgeloos wonen op harde vloerbedekking Bekendmaking HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning DRUKWERK Drukkerij VINK Axel v. d. Schoor v. d. Schoor v. d. Schoor v. d. Schoor REPRESENTATIEVE MEDEWERKERS NEVENINKOMEN leger over zien slde- ndse inen van ook ïeën and- strie aar- aar- cun- pas- rpse sikt. aed- ;gen loen aef- uwe in- gen. ijke sin- sten bij ian- iver ste- al- ak- zou rie taal den ali- ker ing op ken ike )lo- in" ;en tn- sid ig, en ot. iet en of st- ;r- lig ch dij ;n. iat ;ts in rs de Pt m e- sn ks sn et e- /e 5e et in t- it tg u 1- 5t VOETBAL V.C.W. - AXEL 2-3 Axel aan de kop van de ranglijst. In een sportieve en vrijwel gelijkopgaande strijd heeft Axel een kleine maar allesinds verdiende overwinning behaald. De eerste 10 minuten had V.C.W. een sterk overzicht en reeds in de 3e minuut keek Axel tegen achterstand aan. Het was F. de Jong die met een goed gericht schot doelman Verpoorte het nakijken gaf i-O. 7 Minuten later was het Sheilds die een cor ner rechtstreeks in het Brabantse doel schoot 1-1. In de 13e minuut was het weer F. de Jong die de Wagenbergers deed juichen 2 1 Tot de rust behield V.C.W. een klein veld- overwicht maar wist hiervan geen gebruik te maken om de voorsprong te vergroten. Na de rust nam Axel het initiatief in handen en trok flink op de Brabantse veste af en na 9 minuten spelen was het Lensen die uit een voorzet van Verstraeten de stand gelijk trok. 2-2. In de 15e minuut was het Verstraeten die goed gebruik maakte van een aarzeling in de Wagenbergse verdediging en de stand 2-3 deed noteren. Axel bleef aanvallen maar verder dan een schot van Lensen in het zijnet en een schot van Sheilds precies langs de verkeerde kant van de paal wist men niet te komen. JUDO R. MARKUSSE EERSTE ZWARTE BAND JUDO van Sportschool „Delta" van onze stadgenoot G. de Moor te Axel. Zaterdag 28 oktober, heeft Rinus Markusse zjjn zwarte band judo als een van de eerste Nederlandse judoka's d.m.v. het wedstrijd systeem behaald. Bij#dit systeem, moet men 10 wedsrijden winnen, tegen medekandidaten en zaterdag avond, had R. Markusse zijn 10e wedstrijd gewonnen. Hopelijk, zal hij zaterdag a.s. te Gent met evenveel sukses op de met komen in de wed strijd Oost-Vlaanderen tegen Zeeuwsch- Vlaanderen. Ho»»tdronk in tobl»tvorm. 9Sct SPRANG - A.Z.V.V. 0-1 AZVV heeft in de uitwedstrijd tegen lijst aanvoerder Sprang meer gekregen dan dat het in feite toe kwam. Ondanks de harde wind kwamen beide teams nog tot vrij goed voetbal. AZVV had voornamelijk het accent op ver dediging gelegd, vooral voor rust, toen de thuisclub de wind in de rug had, speelde de wedstrijd zich op AZVV-helft af. Bij Sprang liet echter de afwerking nogal wat te wensen over en ook mede het voortreffelijke werk van de AZVV-doelman Flipse, bleef sukses voor de thuisclub uit. AZVV stelde in deze eerste helft tal van gevaarlijke aanvalsakties hier tegenover waar bij doelman Vos meestal alle zeilen moest bijzetten om z'n doel schoon te houden. Ver der dan een schot tegen de lat van achter speler Bakker kwamen zij helaas ook niet. Na rust waren de rollen vrijwel omgedraaid en gaf AZVV overwegend de toon aan. 10 Minuten voor tijd loste AZVV's snelle linksbuiten Joop Dieleman een schot dat doel man Vos ternauwernood kon keren, maar toen de bal opnieuw voor de voeten van Dieleman belandde, sloeg hij Vos met een beheerst schot kansloos 0 - 1 Alles wat Sprang heette trok hierna in het offensief. Paulides trof nog éénmaal de lat, Wis Vos maakte nog een buitenspel-doelpunt, maar de verdiende gelijkmaker bleef uit. Dier en Kind 2 grootscheepse actie van Wereld Natuur Fonds (Nederland) en Wild life Rangers. Gedurende de maand november zal de Ne derlandse jeugd zich opnieuw inzetten voor het internationaal natuurbehoud. Aangemoe digd namelijk door het succes van de in 1965 georganiseerde actie Dier en Kind, gaat het Wereld Natuur Fonds (Nederland) volgende maand in samenwerking met zijn jeugdorga nisatie, de Wildlife Rangers, onder de titel Dier en Kind 2 opnieuw een grootscheepse actie voeren. De samenwerking met de Wild life Rangers betekent geenszins, dat aan de actie alleen jongeren, die daarvan lid zijn, kunnen meedoen. Integendeel, tot medewer king aan Dier en Kind 2 worden alle jonge ren uitgenodigd. Tweehonderdduizend gulden Het doel van de nieuwe actie is, dat de mede werkende jongeren door individueel of in klasseverband zoveel mogelijk speciale sleutel hangers te verkopen ten minste tweehonderd duizend gulden bijeenbrengen ter mede-finan- viering van tien urgente natuurbeschermings projecten in Europa, Afrika, Azië en Zuid- Amerika. Deze projecten zijn de aankoop van het Hinojos-gebied in de delta van de Spaan se Gualdalquivir, de bescherming van de roofvogels in Noord-Oos-Frankrijk, het See- winkelreservaat in het Oostenrijkse Neusied- lerseegebied, het behoud van de fauna op Madagascar, de transformatie van de Shimba Hills in Kenya in een nationaal park, het Mlilwane-reservaat in Swaziland, het Hay Bar-reservaat bij Yotvata in Israël, de afdoen de bescherming van het Udjong Kulon-reser- vaat op West-Java, de laatste verblijfplaats van de Javaanse neushoorn, het behoud van de Ceylon-olifant en het reservaat voor de reuzenschildpadden van de Calapagos-eilan- den. Prijzen Iedere jongere, die meehelpt de actie Dier en Kind 2 tot een succes te maken, dingt (Zaterdagvoetbal) ZUID I - DERDE KLASSE Sprang Dinteloord Woudrichem Rillandia Roda Boys De Meeuwen SVV'54 Good Luck AZVV Tern. Boys Seolto Nivo Sparta 9 8 9 9 9 8 8 9 9 9 9 8 5 4 4 5 3 4 4 4 4 4 1 1 2 3 3 1 4 1 1 1 1 0 1 0 15-12 13-9 13-9 17-17 11- 7 21 - 10 18-13 13-12 18-15 25-19 14-28 11-38 12 11 11 11 10 9 9 9 9 8 3 2 mee naar de mogelijkheid een wensdroom in vervulling te doen gaan. Voor vijf jongens en meisjes zal dit zijn weggelegd. Een aantal klassen, die in verhouding tot het aantal in woners van de betrokken plaats de beste prestatie leveren, zal worden beloond met een excursie. Voor evenzovele scholen, die in de zelfde verhouding het beste resultaat behalen, zijn tien exemplaren van Eugen Schuhmachers zojuist in Nederlandse vertaling verschenen standaardwerk „De laatste paradijzen" be schikbaar. Het ligt in de bedoeling van de gehele actie een film te doen maken, kris-kras door het land opgenomen met schoolkinderen als mede spelers. Jongens en meisjes, die mee willen doen aan de actie Dier en Kind 2, kunnen zich tot 31 oktober aanmelden door een brief kaart met hun naam en adres te zenden aan Dier en Kind 2, postbus 7000, Amsterdam-9. Zij ontvangen dan alle bijzonderheden thuis. Telefonisch kan men inlichtingen verkrijgen op nummer 020-734681. Er zijn vele mogelijkheden om de vloer in de woning te bekleden. Elke soort heeft zijn goede en minder goede eigenschappen. De harde vloerbedekking b.v. heeft vele aantrek kelijkheden, die voor sommige mensen heel belangrijk zijn. De Iinoleum-tegel is een uitstekend ,,doe-het- zelf'-artikel. Harde vloerbedekking is in het algemeen ideaal voor grote gezinnen of gezin nen met kleine kinderen maar ook voor men sen die jarenlang zorgeloos willen wonen en dit laatste stellen boven een „duur" uiterlijk. Heel vaak willen huisvrouwen te veel doen aan hun linoleum vloer. Maar deze vloer vraagt niet veel onderhoud en mag nooit be handeld worden met reinigingsmiddelen waar aan was is toegevoegd, want dan loopt u nu korte tijd op een heel dun waslaagje, waarop elke voetstap zichtbaar wordt. Linoleum is geen artikel voor hoogglans en we mogen eigenlijk alleen de „waspot" pak ken als de zachte eiglans niet meer terug komt na het wrijven met een schone doek. Waarbij we er nadrukkelijk op willen wijzen dat de was gebruikt moet worden, die door de fabriek is voorgeschreven Goed gelegd of geplakt op een vlakke onder- vloer gaat linoleum zelfs bij „zwaar" gebruik zeker twintig of vijfentwintig jaar mee. Re kent u eens uit hoe weinig zo'n vloer u per jaar kost Mocht de waslaag toch te dik zijn geworden dan kunnen we de vloer grondig reinigen met een in petroleum of terpentijn gedrenkte doek. Natuurlijk rijst de vraag hoe vaak li noleum dan eigenlijk met was moet worden gewreven. We kunnen tenslotte als nijvere huisvrouwen toch niet dag in dag uit werke loos toezien hoe onze vloer zomaar mooi blijft. Wordt de vloer dof en lelijk, dan wordt het tijd om in te grijpen en het is natuurlijk af hankelijk van uw manier van wonen en van de ruimte waarin het linoleum gelegd is, hoe vaak we „in moeten grijpen". In 't algemeen kunnen we stellen dat een slaapkamer één of twee keer per jaar behan deld moet worden, een woonkamer ongeveer om de twee maanden en een druk belopen gang nog wat vaker. Voor een grondige schoonmaakbeurt kunnen we een lauw sopje gebruiken, gemaakt van een goede kwaliteit huishoudzeep. Geen schuurpoeder I Er is keus in overvloed." Behalve effen linoleum, dat in meer dan twintig kleuren verkrijgbaar is, zijn er ruim tien soorten met een dessin. Het meest bekende hiervan is marmoleum, dat in ongeveer veertig verschillende kleuren wordt gemaakt. Marmoleum is dank zij het dessin nog iets praktischer dan effen lino leum. Kurklinoleum wijlen we apart noemen, omdat het anders is dan linoleum. De oppervlakte is tamelijk poreus, daardoor kan het iets snel ler vuil worden dan het normale linoleum. Daar tegenover staat het kurklinoleum heer lijk warm aanvoelt, zacht - bijna verend - loopt en bijna mat is. Vooral omdat het zo warm aanvoelt, is het ook uitermate geschikt voor slaapkamers. Hoewel kurklinoleum niet goed tegen scherpe voorwerpen kan, zoals speelgoed met scherpe kanten dat door de kamer wordt gegooid, zullen de putjes van naaldhakken en stoelpoten na enkele minuten verdwijnen. De kurkkorrels veren dan als het ware weer op. Wat woonhuizen betreft is linoleum geschikt voor elke vloer. Ook trappen kunnen ermee worden bekleed. Mocht hierdoor een naar klossend geluid ontstaan, dan kunnen we de binnenzijde van de treden, dus aan de kel- Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Metaalhandel v/h Jonkers Co, Noordpol derstraat 21, Axel; om vergunning tot op richting van een opslagruimte voor flessen butagas. Datum van het verzoek 16 maart '67 Adres van de inrichting Noordpolderstr. 21, kadastraal gemeente Axel sectie D nummer 1984. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan eenieder ge durende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op dinsdag 14 november 1967 om 11.00 uur in het stad huis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. AXEL, 27 oktober 1967. Burgemeester en wethouders van de gemeente De secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. derkant, met zachtboard betimmeren. Heel veel moderne huizen hebben echter geen kel der meer, hooguit een kelderkast, zodat dit voor lang niet alle mensen een probleem zal zijn. Soms is het raadzaam om onder het linoleum kurkment te leggen. De plastic trap- neuzen, waarmede met linoleum beplakte trappen worden afgewerkt voorkomen echter meestal al hinderlijk loopgeluid. Vinylvloerbedekking is populair. Naast linoleum zijn er de populaire vinyl- vloeren, waarvan kunststof het hoofdbestand deel vormt. De betere kwaliteiten hebben een grote slijtvastheid en zijn bestand tegen naald hakken. Plasticvloeren kunnen verder uitste kend tegen oliën, vetten, de meeste zuren, alkaliën en oplosmiddelen, zoals alcohol. We kunnen deze vloeren het beste stofzuigen en zo nu en dan nat afnemen. De moderne plasticvloeren zullen echter de oude linoleumvloer niet verdringen, want naast een aantal voortreffelijke eigenschap pen, hebben ze ook enkele nadelen. Plastic vloeren met een geprofileerde oppervlakte houden vuil tamelijk gemakkelijk vast en vragen dus wat meer onderhoud. Zij zullen heel goed voldoen in ruimten, die niet zo snel vuil worden, zoals slaapkamers. In keu kens en gangen moet u bij voorkeur een vi- nylvloer met een gladde oppervlakte gebrui ken. Vinylvloeren hebben een zeer lange le vensduur, zijn geschikt voor „zwaar" gebruik en veelvuldig „nat" onderhoud. Vegen van schoenzolen moeten snel worden verwijderd omdat er anders een chemische reactie ontstaat, waardoor de vegen niet meer zijn weg te krijgen. Vinylvloeren hebben een rug van vilt of van kurkment. Dit laatste is goed bestand tegen vocht. Beide soorten voe len warm aan en lopen iets zachter dan li noleum. Is de kamerlucht erg droog, dan kan de vloer statisch worden worden geladen en zal dan stof aantrekken. In normale gevallen zal men van deze eigenschap niets merken. De harde plasticvloeren zoals bijvoorbeeld de colovinyltegels zijn in woonvertrekken ge heel verdrongen door de zachtere vinylvloe ren. Harde plastictegels worden nog wel veel toegepast in keuken. IMMlUlUiiyUl VOOR AL UW*"" HENGELSPORT Vrijdag 3 november 's avonds om 8 uur houdt de plaatselijke hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" een ledenvergade ring in het clublokaal aan de Molenstraat. De agenda vermeldt 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stuk ken en mededelingen; 4. Verslag wedstrij den 1967; 5. Bespreking wedstrijden 1968; 6. Bespreking dagvergunningen; 7. Bespre king kontaktavond; 8. Bespreking voorstel dhr. Evertse (vliegenhengel); 9. Rondvraag; 10. Sluiten. Op vrijdag 17 nqvember wordt er voor de leden een contactavond belegd. Getracht zal worden een aan trekkelijk programma samen te stellen, terwijl vanzelfsprekend koffie, ge bak en een dansje niet zullen ontbreken. Ook echtgenotes en verloofdes zijn van harte wel kom. NAAR RALSTON VERF is de beste. AXEL GESCHAAFDE LATTEN alle maten AXEL GEREEDSCHAP - HOBBYHUIS AXEL HARDBOARD ZACHTBOARD AXEL Gevraagd Voor hen die over de nodige werklust beschikken en hun avonduren produktief willen maken, heeft een gerenommeer de financiële instelling enkele plaatsen vacant. Na een inwerkperiode zal de taak bestaan uit het bewerken van uitsluiend geïntroduceerde adressen. Serieuze krachten met een goede algemene ontwikkeling en vlotte omgangsvormen kunnen met deze werkzaamheden een zeer aantrekkelijk bereiken. Het bezit van een auto strekt tot aanbeveling. Brieven te richten onder nr. 6-1 aan het bureau van dit blad.

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 3