Bevrijdingsherdenking BOEKHANDEL VINK - AXEL SPORT Voetbal ROOSENDAAL - AXEL 1 - 0 In een zeer matige wedstrijd heeft de meest gelukkige ploeg gewonnen. Wanneer de voor- hoede's in deze wedstrijd een examen hadden moeten afleggen hadden zij zeker beiden een ruim onvoldoende gekregen. Axel was het grootste deel van de wedstrijd het meest in de aanval, maar door het ont breken van afwerking kon men van het over wicht geen profijt trekken. Het Axelse elftal telde invallers voor doelman Verpoorte, die zeer goed vervangen werd door Jos. Oppeneer, Bertrams nam de plaats in van de nog geblesseerde Lensen, ook Ver- straete kon door een blessure niet worden op gesteld. De eerste tien minuten van de wedstrijd wa ren geheel voor Axel. In de elfde minuut wist Roosendaal een gevaarlijke aanval te lanceren, maar het schot van Hopstaken ging naast. Eén minuut later kreeg Sheilds een goede kans, maar deze schoot voor het doel langs. In de dertiende minuut was het weer Sheilds die inschoot, maar nu werd zijn schot gestopt. In de zeventiende minuut kreeg Bertrams een zeer goede kans, maar zijn schot was slecht gericht en ging vóór langs. Axel bleef aanvallen maar wist de goede kan sen niet af te werken. In de 28ste minuut ontstond een goede combinatie tussen links buiten Willems en M. Mathijsen en het was laatstgenoemde die onhoudbaar inschoot: 1-0. Eén minuut later kreeg van Zoest een kans de voorsprong te vergroten, maar Oppeneer wist fraai zijn schot te stoppen. In de 32e minuut ontstond in de Roosen- daalse verdediging paniek bij een voorzet van Bertrams, waarbij een der verdedigers rake lings over eigen doel schoot. Drie minuten later loste Piet Penne een afstandsschot dat precies langs de verkeerde kant van de paal ging. In de 37ste minuut ontstond opnieuw een gevaarlijke situatie voor het Brabantse doel, ditmaal bij een voorzet van Deij maar ook nu wist Axel hieruit geen profijt te trek ken. Met deze stand 1—0 werd gedraaid. De tweede helft was zo mogelijk van nog minder gehalte dan de eerste 45 minuten. In de derde minuut was het Gans die een corner zeer scherp voor het doel plaatste, maar de hoog opspringende keeper kon ge vaar voorkomen. In de 8ste minuut een fraaie combinatie van Bertrams en Sheilds waarbij laatstgenoemde naast schoot. In de volgende minuut kwam het Axelse doel in gevaar. Doel man Oppeneer miste bij zijn uitlopen de bal en Mathijssen kopte in, maar Verberkmoes kopte de bal van de doellijn corner. In de 15e minuut kreeg Roosendaal een vrije trap te nemen, maar Oppeneer wist fraai te stoppen. Er trad nu een periode in waarbij het leek of de wedstrijd geen zin meer had, en het spel zich afspeelde op het middenveld. Met nog tien minuten te spelen begon Axel aan een slot-offensief dat goede aanvallen te zien gaf, maar waarbij de machteloosheid tot het maken van doelpunten duidelijk tot uitdruk king kwam. En met een ongewijzigde 1-0 stand» kwam dan ook het einde van de wedstrijd, waarbij een gelijke stand zeker een beter beeld van de krachtsverhouding te zien had gegeven. A.Z.V.V. - RODA BOYS 1 - 2 De ruime 7-2 overwinning op het Zeven- bergse SEOLTO is kennelijk maar een uit schieter geweest, want in een middelmatig gespeelde wedstrijd tegen Roda Boys, gaf het A.Z.VV.-aanvalskwartet, weliswaar zonder hun snelle linksbuiten Dieleman, duidelijk blijk, dat aan de afwerking nog heel wat zal moeten worden bijgeschaafd. Tijdens de eerste helft gaven beide teams el kaar geen duim breed toe, hetgeen de dubbel- blanke stand dan bij de rust ook terecht uit drukte. Direkt na rust opende Roda Boys een sterk offensief, doch dit leverde, althans voorlopig geen sukses op. Pas toen Roda Boys-achterspeler Bauman A.Z.V.V. een 1-0 voorsprong had bezorgd door de bal in eigen doel te werken, kwamen de hierdoor geenszins gedeprimeerde Boys uit de Bommelerwaard los, door in enkele minu ten tijdsbestek deze onfortuinlijke achterstand in een verdiende 1 2 voorsprong om te zetten. De gelijkmaker ontstond doordat de AZVV- defensie voor vermeend buitenspel bleef staan en de Vos gemakkelijk kon scoren 1 1. 2 Minuten later kopte v. d. Laar uit een prachtige voorzet het tweede Boys-doelpunt achter doelman Flipse. A.Z.V.V. trachtte hierna nog wel de stand te vereffenen, maar de Axelse voorwaartsen beschikten niet over de nodige stootkracht om de Roda Boys-defensie te doen capitule ren. Hengelen UITSLAG HENGELWEDSTRIJD „GEDULD OVERWINT ALLES" De uitslag van de laatste wedstijd om het clubkampioenschap luidde als volgt 1. P. Bossleer, 410 pnt.; 2. P. Kalle, 290 pnt.; 3. Em. Marcus, 215 pnt.; 4. F. Bosschem, 200 pnt.; 5. E. Bosschem, 165 pnt.; 6. P. Herman, 165 pnt.; 7. G. Droesbeke, 155 pnt.; 8. M. Buijck, 150 pnt.; 9. J. C. Deij, 130 pnt.; 10. F. Mechelink, 70 pnt.; 11. J. A. Roose, 60 pnt.; 12. A. de Kort, 55 pnt.; 13. J. Bossleer, 50 pnt.; 14. G. de Rijck, 50 pnt.; 15. O. Geeraerd, 50 pnt. (plaatsing na loting). Kampioen 1967 werd P. C. Dieleman met 6285 pnt.; op de 2de plaats is geëindigd Th. Paelinck, en op de 3de plaats is geëindigd E. Kalle. JEUGDHENGELWEDSTRIJD Zaterdag organiseerde de plaatselijke hen gelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" in samenwerking met het Streekcentrum Axel een wedstrijd voor de jeugd. Door Sunkist was een prachtige beker be schikbaar gesteld die door de heer Rutte werd uitgereikt. Ook de limonade was niet ver geten. De eerste prijs was voor André Michielsen met 185 punten en won hiermee het pols horloge. Verdere uitslag 2. Frans Lensen 160 pnt.; 3. Louis Scheele 160 pnt.; 4. Mark Droesbeke 110 pnt.; 5. Rinus Witte 100 pnt.; 6. Bram v. d. Velde 85 pnt.; 7. Olaf Droesbeke 60 pnt.; 8. J. Buyze 50 pnt.; 9. Ko v. Meurs 40 pnt.; 10. R. Witte 10 pnt.; 11. Ria de Block 10 pnt.; 12. Franklin Bokstael 10 pnt.; 13. Ina de Putter (na loting); 14. Paul d'Hondt (na lo ting); 15. Benny Kloosterman (na loting). Z a a m s I a g PLOEGWEDSTRIJD De gezamenlijke landbouworganisaties hebben een streek-ploegwedstrijd gehouden nabij de Kraaghoeve. Er waren twee categoriën, i.l. wedstrijdploegers en beginnelingen, welke laatste groep was bestemd voor leerlingen van middelbare en lagere landbouwscholen. De wedstrijdploegers werkten zowel met de rondgaande ploeg als met de wentelploeg. De prijsuitreiking geschiedde bij monde van de heer ir. L. de Wit van de rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst uit Axel. Bij de wentelploegers behaalde de heer A. Kerckhaert uit Hengstdijk de eerste prijs. Tweede werd de heer J. Pijpelink te Axel en derde de heer A. Scheele te Terneuzen. De heer M. Wieland uit Axel behaalde de eerste prijs met de rondgaande ploeg. Tweede en derde waren resp. de heren D. de Pooter te Terneuzen en P. van Hoeve te Zaamslag. Uitslag beginnelingen 1. P. Dieleman te Zaamslag; 2. J. Riemens te Zaamslag; 3. D. Vogelaar te Stoppeldijk. Bijstand aan Huurders Bij het Hoofdbestuur van het Landelijk Ver bond van Huurdersverenigingen te Rotterdam zijn reacties binnengekomen i.v.m. de extreme huurverhogingen die zich in de provincie Zee land het eerst hebben voorgedaan. Aan de betrokken huurders wordt medegedeeld, dat zij, indien gewenst, bijstand in hun belangen kunnen verkrijgen. Zij kunnen zich dienaan gaande in verbinding stellen met de secre taris van het Landelijk Verbond van Huur dersverenigingen, G. Egberts, Leede 114, Roterdam 24, tel. 010/192041, die gaarne alle inlichtingen zal verstrekken. Het Hoofdbestuur van het Verbond stelt er prijs op te verklaren, dat het al zeer lang geleden gewaarschuwd heeft tegen extremitei ten, die met zekerheid te verwachten waren bij het geheel vrijlaten van huurvaststelling onder de bestaande omstandigheden. Al enige tijd geleden waren voorbereidingen getroffen om ook in Zeeland huurdersver enigingen op te richten. De recente gebeur tenissen tonen aan, dat er dringend behoefte is aan dergelijke organisaties en derhalve zal het Hoofdbestuur van het Verbond alles in het werk stellen om de oprichting van huurders verenigingen in Zeeland te bespoedigen. Be langhebbenden worden verzocht zich onmid dellijk met het Verbondssecretariaat in ver binding te stellen. De dodenherdenking zal dit jaar in tegen woordigheid van de Poolse oud-strijders plaatsvinden op zaterdag 16 september 1967, bij het monument aan de Zeestraat. Wetende, dat deze herdenkingen de kinderen niet meer zo aanspreken moeten we hen en onszelf toch steeds weer voorhouden, dat onze tegenwoordige vrijheid met veel strijd en verlies van mensenlevens is bevochten. Daarom ook wordt weer uw medewerking ge vraagd door met uw kinderen bij deze her denking aanwezig te zijn en zo mogelijk ook iets van deze bovengenoemde strijd en daarbij gebrachte offers te vertellen in de vooraf gaande dagen. De organisatie van deze herdenking berust bij de heren Klein, den Doelder en Roelands. Het programma voor de herdenking bij het monument aan de Zeestraat is als volgt 11.15-11.30 uur Opstelling voor de Stille tocht op de Markt 11.30 uur Vertrek Stille tocht naar het Monument 11.35- 11.40 uur Opstelling bij het monument aan de Zee straat 11.40- 11.42 uur Koraalmuziek door muziekvereniging „Hosanna" 11.42- 11.47 uur Kranslegging door deelnemers aan de Stille tocht en zij die reeds bij het Monument staan 11.47 11.48 uur „The last Post" 11.48- 11.50 uur Twee minuten stilte 11.50-11.51 uur: Reveille 11.51 11.53 uur Declamatie 11.53 11.56 uur Zingen van het Poolse volkslied door het N.H. kerkkoor waarbij de Poolse vlag wordt gehesen door wethouder Ysebaert 11.56 11.57 uur Ontsteking van de bevrijdingsvlam door de Burgemeester 11.57 - 12.00 uur Wilhelmus. Te spelen door de muziek vereniging „Hosanna", waarbij de Neder landse vlag wordt gehesen door Wethouder van Bendegem 12.00 uur Afmars naar de Markt. Bekendmakingen Doden- en Bevrijdingsherdenking op zaterdag 16 september 1967 Burgemeester en Wethouders van Axel ma ken bekend, dat op zaterdag 16 september 1967 de doden- en bevrijdingsherdenking zal plaatsvinden. Zij nodigen de inwoners uit op die dag a. vanaf des morgens tot zonsondergang te vlaggen b. hetzij persoonlijk, hetzij in verenigings verband deel te nemen aan de bloemleg- ging bij het Poolse Minument aan de Zee straat/Oranjestraat, welke om 11.40 uur zal aanvangen. Men wordt verzocht daar toe uiterlijk om 11.30 uur op de Markt aanwezig te zijn. In verband met een en ander zullen die dag geen landbouwwerktuigen of auto's op de Markt kunnen worden geplaatst. AXEL, 8 september 1967 Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Axel ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V., Industrieweg 10 Axel, post Sluiskil; om ver gunning tot uitbreiding en wijziging van een stikstoffabriek door bijplaatsing van een in stallatie tot het vervaardigen van kunstmest (ureum), waarin diverse eleectromotoren, zo als is aangegeven op de bij deze aanvrage ge voegde lijsten, worden gebezigd. Adres van de inrichting Industrieweg 10, ka dastraal gemeente Axel, sectie A nummer 1149. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder ge durende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 4 oktober 1967 om 11.00 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. Axel, 15 september 1967 Burgemeester en Wethouders van Axel, De secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Voor nadere inlichtingen stadhuis, Axel tel. 01155-253 toestel 6. Vervaldag Reinigingsrechten De Gemeente-Ontvanger van Axel vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat 29 SEPTEMBER 1967 de laatste betaaldag van de reinigingsrechten 1967 is. Voor zoveel nodig dringt hij er op aan deze belasting TIJDIG te betalen, omdat anders een vervolging moet worden ingesteld, waar aan extra kosten voor de nalatigen verbonden zijn. AXEL, 15 september 1967 De Gemeente-Ontvanger voornoemd, C. Smies. RQTIKELEN materialen I

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 3