GEMEENTERAAD VAN AXEL Frankering bij abonnement, AXEL ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1967 81e Jaargang no. 47 NSEUW5- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Vergadering van dinsdag 15 augustus 1967 Aanwezig Voorzitter burgemeester M. K. van Dijke. Secretaris gemeente-secretaris P. G. van den Bosse. Wethouder C. van Bendegem. Leden H. Bouman, J. Dieleman, J. den Doelder, P. Dekker, A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. A. Maas, D. J. Oggel, J. Vink en A. de Waard. Afwezig met kennisgeving wethouder M. L. M. IJsebaert en raadslid M. 't Gilde. Opening de voorzitter opent de vergadering met het ambtsgebed. Notulen de notulen van de vergadering van 27 juni 1967 worden vastgesteld conform het voorstel van burgemeester en wethouders. Ingekomen stukken en mededelingen Deze worden voor kennisgeving aangenomen. Aangenomen worden Voorstel om akkoord te gaan met de uitkering in verband met de verlate inwerkingtreding van het Verhaalsbesluit aan secretarissen en ontvangers. Een voorstel tot intrekking van de raadsbe sluiten dd. 27 september 1966, nrs. 671 en 672, tot verkoop van bouwgrond aan de he ren J. A. D. Vonck en A. F. Kruisifikx, bei den te Axel. De heren Vonck en Kruisifikx hebben de grond niet aanvaard binnen de daarvoor bij de raadsbesluiten gestelde termijn, ook niet nadat deze door ons met 3 maanden was ver lengd. Het is ons voorts gebleken, dat zij inmiddels van hun bouwplannen hebben af gezien. Een voorstel tot het aangaan van Grondtrans- acties met Mevrouw P. de Feijter-de Regt te Axel. Mevrouw P. de Feijter-de Regt te Axel wenst van de gemeente te kopen een perceel bouw grond, groot ongeveer 650 m2, gelegen aan de van Middelhovenstraat. Als tegenprestatie, met verrekening van de overwaarde, biedt zij de gemeente ter over name aan een gedeelte van de tot haar ag rarisch bedrijf behorende gronden, t.w. a. een perceel weiland, beplant met popu lieren, groot ongeveer 4860 m2; b. een perceel grond, beplant met sparren, groot ongeveer 692 m2; c. de tussen de percelen sub a en b gelegen toegangsweg, groot ongeveer 108 m2. Deze percelen zijn gelegen in het toekomstige bestemmingsplan zuid-oost, in de onmiddel lijke omgeving van de gemeentelijke sport velden. De gemeente heeft een gedeelte van deze gronden nu reeds nodig voor de ontsluiting van deze velden. De door de eigenares gevraagde prijs achten wij aanvaardbaar. Gehoord de Commissie voor Openbare Wer ken wordt besloten 1. aan Mevrouw P. de Feijter-de Regt te Axel te verkopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de van Middelhovenstraat, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1804 gedeeltelijk, groot 650 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn 2. van Mevrouw P. de Feijter-de Regt te Axel aan te kopen a. een perceel weiland, beplant met popu lieren, gelegen aan de van Middelhoven straat, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1189 gedeeltelijk, groot 4860 m2 of zoveel meer of minder als bij ka dastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn b. een perceel grond, beplant met sparren, gelegen aan de van Middelhovenstraat, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1189 gedeeltelijk, groot 692 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn c. de tussen de percelen sub a en b gelegen toegangsweg, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1189 gedeeltelijk, groot 108 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn. Een voorstel tot verkoop van een perceel achterterrein aan, en aankoop van een strook je trottoirgrond van de Firma F. J. Steel en Zonen te Axel. De Firma F. J. Steel Zonen te Axel wenst van de gemeente te kopen een oppervlakte achterterrein, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1854 gedeeltelijk, groot ongeveer 360 m2, gelegen bij de woning Zuidsingel 46. Ten behoeve van het vóór genoemd pand ge legen trottoir is het noodzakelijk, dat de ge meente de beschikking verkrijgt over een strookje grond, groot circa 2 m2, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1524 ge deeltelijk, eigendom van de Firma F. J. Steel en Zonen, voornoemd. Over de koop- en verkoopprijs is overeen stemming bereikt. Gehoord de Commissie voor Openbare Wer ken wordt besloten 1. aan de Firma F. J. Steel en Zonen te Axel te verkopen een oppervlakte achter terrein, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1854 gedeeltelijk, gelegen aan de Zuidsingel, groot 360 m2 of zo veel meer of minder als bij kadastrale op meting zal blijken aanwezig te zijn 2. van de Firma F. J. Steel en Zonen te Axel aan te kopen een strookje grond, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1524 gedeeltelijk, groot 2 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, voor de prijs en onder de voorwaarden, die zijn genoemd in het bij de stukken ge voegde ontwerp-besluit. Een voorstel om akkoord te gaan met een wij ziging van de „Bezoldigingsregeling Gemeen te-Ontvangers Zeeland 1965". Een voorstel om akkoord te gaan met een wij ziging van de „Bezoldigingsregeling Gemeen tesecretarissen Zeeland 1965". Een voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Rooseveltlaan hoek Zuidsingel, aan de heer M. de Feijter te Axel. De heer M. de Feijter te Axel wenst van de gemeente te kopen een perceel bouwgrond, groot ongeveer 580 m2, gelegen aan de Roo seveltlaan hoek Zuidsingel. Gehoord de Commissie voor Openbare Wer ken wordt besloten aan adressant te verkopen .een perceel bouwgrond, gelegen aan de Roo seveltlaan hoek Zuidsingel, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1854 ged., groot 580 m2 of zoveel meer of minder als bij ka dastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, met verrekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting en overigens overeen komstig het bij de stukken gevoegde ontwerp besluit. Een voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Marijkestraat, aan de heer J. Wieles te Axel. De heer J. Wieles te Axel wenst van de ge meente te kopen een perceel bouwgrond, groot ongeveer 54 m2, gelegen aan de Ma rijkestraat, voor de bouw van autoboxen. Gehoord de Commissie voor Openbare Wer ken wordt besloten aan adressant te verkopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Ma rijkestraat, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nr. 4515 ged., groot 54 m2 of zo veel meer of minder als bij kadastrale op meting zal blijken aanwezig te zijn, met ver rekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting en overigens overeenkomstig het bij de stukken gevoegde ontwerp-besluit. Een voorstel tot het vaststellen van a. de 17e Wijziging van het Algemeen Amb tenarenreglement b. de 12e Wijziging van de Arbeidsovereen komstenverordening c. de le Wijziging van de Wachtgeldveror dening. 1 let- Centraal Bureap inzake de gemeenschap pelijke behandeling van gemeentelijke perso neelsaangelegenheden stelt voor om de hier boven genoemde rechtspositieregelingen te wijzigen. De onder a en b genoemde wijzigingen hou den verband met de inwerkingtreding op 1 juli 1967 van de Wet op de arbeidsonge schiktheidsverzekering en de daarmede sa menhangende wijziging van de Ziektewet. Tevens is van de gelegenheid gebruik ge maakt om de tekst van het Algemeen Amb tenarenreglement en van de Arbeidsovereen komstenverordening op enkele punten te ver eenvoudigen of meer stringent te formuleren. De huidige tekst van de Wachtgeldverorde ning zou tot de conclusie kunnen leiden, dat bij ontslag uit een nevenbetrekking alle in overheidsdienst doorgebrachte tijd voor de pensioenberekening geldt als diensttijd voor de toepassing van de Wachtgeldverordening. Teneinde deze redactionele onduidelijkheid op te heffen, wordt een wijziging van artikel 6 van de Wachtgeldverordening voorgesteld. Met de personeelsorganisaties, vertegenwoor digd in het Centraal Overleg, is m.b.t. de wij zigingen overeenstemming bereikt. Besloten wordt de onder a, b en c genoemde rechtspositiergeelingen te wijzigen conform de ontwerp-besluiten. Voorstel tot het nemen van een nieuw besluit, dat een bestemmingsplan in voorbereiding is voor een gedeelte van de bebouwde kom der gemeente, ten oosten van de Noordstraat en omgeving. Op 9 augustus 1966 besloot uw raad een be stemmingsplan voor te bereiden voor het ge deelte van de bebouwde kom, dat voorname lijk wordt begrensd door de Noordstraat, de Tuinstraat, de Evertsenstrata, de Kanaalkade, de Oranjestraat en de Zeestraat. Het is niet mogelijk gebleken de vaststellings procedure van het bestemmingsplan binnen een jaar na dit besluit te doen aanvangen. De stedebouwkundige heeft een en ander nog in studie. Ter voorkoming, dat het gebied minder ge schikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan te geven bestemming, achten wij het noodzakelijk een nieuw voorbereidingsbesluit te nemen. In dit verband zij opgemerkt, dat voor het hiervoren omschreven gebied geen aanvragen om een bouwvergunning in ons bezit zijn, waarop de beslissing als gevolg van het eerste voorbereidingsbesluit is aangehouden. Gehoord de Commissie voor Openbare Wer ken, STELLEN B. en W. u voor opnieuw te besluiten, dat voor het voormeld gebied een bestemmingsplan wordt voorbereid, conform het bij de stukken overgelegde ontwerp besluit. De heer Oggel vraagt hoe ver het staat met het plan, is er een spoedige doorgang van dit plan te verwachten. De voorzitter antwoord dat er goede hoop is dat spoedig een raadsvoorstel hierover zal kunnen komen. Er is enige vertraging ontstaan doordat de stedebouwkundige, Ir. Schut, minister is ge worden en zijn opvolger enige tijd nodig heeft gehad om zich in te werken. Hierna wordt dit voorstel aangenomen. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een Cultureel Centrum. Hetgeen B. en W. in het prae-advies hierover voorstellen is door ons reeds uitvoerig weer gegeven in ons nummer van vorige week in het artikel over de bouw van een Cultureel Centrum, zodat wij menen dit thans achter wege te kunnen laten. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een cultureel centrum. De heer Oggel zegt namens de Prot. Chr. fractie blij te zijn dat het college met dit voorstel komt. Wij hebben waardering voor het werk dat door de voorzitter is gedaan om te komen tot de bouw van een cultureel cen trum. Er is hiervoor op een korte termijn veel werk verricht. Toch wil hij bij dit voorstel enkele opmerkin gen plaatsen. De Prot. Chr. groepering is, gezien de samen stelling van de raad, in de stichting miniem vertegenwoordigd. Toch willen wij onze steun aan dit voorstel niet onthouden. Hij wil echter aandringen bij een nieuwe samenstelling hier bij eens in deze richting te kijken. Onze groe pering thans is slecht vertegenwoordigd. De situering van het gebouw. Deze is kort bij de begraafplaats, wij vertrouwen -dat alles gedaan zal worden dat de rust, die bij een begraafplaats hoort, behouden blijft. Wij ho pen dat dit beheer van het gebouw op een verantwoorde wijze zal gevoerd worden en spreken de wens uit dat dit cultureel centrum een plaats zal innemen dat Axel als woon plaats verheft. De heer Van der Lee zegt mede namens zijn fractiegenoot ook waardering te willen uit spreken over de snelle werkwijze die is ge voerd om met dit voorstel te kunnen komen. Het is een doordacht plan. Spreker wil zich aansluiten bij de woorden van de heer Oggel over de situering, maar AXELSE MIDDENSTAND GAAT FEESTWEEK ORGANISEREN Nu er dit jaar geen 750-jarig bestaan van Axel kan worden gevierd en ook van buitenaf geen omvangrijke evenementen in Axel ko men waaromheen omlijstende festiviteiten kunnen worden georganiseerd, heeft de Stich ting Streekcentrum Axel besloten om zelf een feestverkoopweek te organiseren om zo Axel ook dit jaar toch weer in het centrum van de belangstelling van het publiek uit heel Z. Vlaanderen te plaatsen. Er wordt momenteel hard gewerkt aan de voorbereidingen van een veelzijdig program ma dat met medewerking van zowel Axelse verenigingen als groepen en verenigingen uit de streek en uit het buitenland publiek naar Axel zal trekken, waar de winkeliers in het winkelcentrum in samenwerking met de ho- reca-bedrijven voor een gezellige sfeer zullen zorgen. Bovendien zullen dagelijks door de kopende bezoekers waardebonnen kunnen worden gewonnen die recht geven op het gratis kopen van artikelen naar eigen keuze. Ter voorbereiding van de feeststemming en ter stimulering van het bezoek in deze week die gehouden zal worden van 11 tot en met 16 september a.s. zal op dinsdag 5 september een reklame-caravaan door Zeeuwsch-Vlaan- deren trekken om het publiek op de festivi teiten en op de verkoop-aanbiedingen van de Axelse middenstand attent te maken. Voor deelnemende zaken die buiten het win kelcentrum van Axel zijn gevestigd zal in de Molenstraat ruimte voor exposities en demon straties worden ingericht. Op woensdag 13 en donderdag 14 september zal o.a. een Breugheliaansfeest op de Markt worden ingericht, waarbij een os aan het spit zal worden gebraden. Hiermee dus een eerste indruk van de festivi teiten. Het lijdt geen twijfel of in de komende weken zal hierover nog wel heel wat meer zijn te vertellen. zijn gedachten gaan ook naar de andere rich ting. Zal het bejaardencentrum geen geluids hinder ondervinden Vooral wanneer tijdens avondvoorstellingen de auto's op het parkeerterrein gestart wor den bij het uitgaan van de voorstelling. Wij hebben waardering voor het ontwerp, maar zijn enigszins teleurgesteld, wellicht door ge brek aan financiën, over hetgeen bij het oor spronkelijke ontwerp is verdwenen, o.a. het balkon in de grote zaal. In het ontwerp is niets te zien voor het even tueel inrichten voor bioscoop. En nu de ex ploitant van de bioscoop heeft besloten om de exploitatie te stoppen hadden wij zeker graag gezien dat er bouwkundige voorzieningen waren getroffen dat men het ook eventueel kan gebruiken als bioscoop. De heer J. Dieleman Mijnheer de voorzit ter, Ik voel behoefte om over dit punt van de agenda mijn opvattingen kenbaar te maken. Reeds vele jaren, bestaat er in Axel een grote behoefte aan zaalruimte voor het houden van culturele evenementen. In de loop der jaren heeft men wel gezocht naar oplossingen voor dit probleem en vooral de religieuze stromin gen in onze gemeente hebben geprobeerd aan deze armoede aan lokaliteiten iets te doen maar wat er uit de bus kwam is nooit vol doende gebleken om in de behoefte te voor zien. Indertijd, mijnheer de voorzitter, dachten wij, dat „Het Centrum" de oplossing zou brengen. Er verscheen aan de Zeestraat een gebouw, dat weliswaar toen vele jaren aan een bepaal de behoefte voldeed, maar vooral na de oor log bleek al gauw, dat de inrichting en acco- modatie niet meer beantwoordde aan de na oorlogse eisen. De evolutie gaat immers steeds meer door en is niet tegen te houden. Axel is in de loop der jaren na de oorlog gegroeid en met deze groei en ontwikkeling eist onze gemeente vernieuwingen op velerlei terrein, niet het minst voorzieningen voor cul turele evenementen. Reeds al lang voldeden de bestaande gebouwen niet meer aan de daaraan te stellen eisen. Ook „Het Centrum" met zijn beperkte to- neelaccomodatie, beantwoordde niet meer daaraan. Verschillende uitvoeringen, die voor dien in Axel plaats vonden dreigden we kwijt te raken, terwijl de mogelijkheid om nieuwe (zie vervolg op pagina 2) AXELSE COURANT VERSCHIJNT IEDERE ZATERDAG Hoo'fdredaktie: J. C. VINK Redaktie en Administratie: Axel, Markt 12, tel. 01155-646, postbus 16 Drukker-uitgeefster: FIRMA J. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 10 cent per mm Bij konlrakten belangrijke reduktie. Ingezonden mededelingen 30 cent per mm Kleine advertenties 1-10 woorden f 1, elk woord meer 15 cent. ABONNEMENTSPRIJS: Losse nummers 15 cent Halfjaar-abonnement: Axel binnen de kom f 3,75. Andere plaatsen f 4,25 Buitenland f 6,50

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 1