Uit onze omgeving Axel MUTATIES BEVOLKING Tractor tegen auto Vrijdagmiddag omstreeks 14.15 uur verleen de P. D. uit Zaamslag met een tractor op de kruising Kruisweg-Koegorsstraat geen voorrang aan de van rechts komende perso nenauto, bestuurd door L. F. Ch. M. T. uit Zuiddorpe, waardoor een botsing ontstond. De auto werd hierbij zwaar beschadigd. Auto slipte tegen lichtmast Zaterdagmorgen omstreeks 6.10 uur kwam 'n personenauto bestuurd door J. A. R. de M. uit Klinge (B.) komende uit de richting Sluis kil, op de Zuidsingel te slippen. Hierbij bot ste de auto tegen een lichtmast die werd ont zet, de auto was total loss. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. 17-jarige jongen verdronken Maandag was de 17-jarige Rafaël Robijn uit Exaarde (B.) met zijn broer en vriend naar Axel naar het zwembad gekomen. Omstreeks 15.30 uur miste de broer en vriend Rafaël en maakte dit bij de badmees ter kenbaar, maar men wist dus niet met ze kerheid of hij in het water was verdwenen. Toch werd direkt een aanvang gemaakt met duiken en dreggen, al werd niet uitgesloten dat hij het bos was ingegaan of naar de na bije camping. Ook in deze richting werd een onderzoek ingesteld. Omstreeks 18.00 uur werd het lichaam van de jongen uit het wa ter gehaald. Dokter Kok, die ter plaatse was kon helaas slechts de dood constateren. De verdronkene kon slechts enkele slagen zwemmen en is wellicht plotseling in te diep water terecht gekomen. Het stoffelijk overschot werd naar het zieken huis te Sluiskil vervoerd van waar het dins dag naar zijn woonplaats is vervoerd. Vakantiecomité zorgde weer voor mooie ont spanning Ook deze week heeft het Axelse vakantie comité weer voor een paar mooie vakantie dagen voor de Axelse jeugd gezorgd. Woensdag was er een verkleedwedstrijd die bij de jeugd bijzonder in de smaak viel en waar zowel bij de groepen als individueel mooie uitbeeldingen waren. Verder werden er onder leiding van de heer C. Corduwener volksdansen gehouden en toen in de namiddag een onweersbui met veel regen de dag dreigde te verston|i werd in de overdekte ruimte op het concourster rein, begeleid op de accordeon door de heer Corduwener, samenzang gehouden zodat de woensdag een fraai slot kreeg. Donderdag was een sportdag waarvoor ook een flinke belangstelling bestond. Er werden wedstrijden gehouden in hardlopen, hinder nislopen, zakkenlopen en bloklopen, waar voor punten werden gegeven welke samen werden geteld. Deze dag werd besloten met een speurtocht door het bos. Ook werden beide dagen de kinderen ge- tracteerd op ijs en limonade. De jeugd van de middelbare scholen ver leenden ook nu weer haar medewerking bij het vlot doen verlopen van het programma. Groepen 1. De zeerovers. 2. Hansworsten. 3. Voor het eerst naar het bal. Individueel 1. Tambourette. 2. Oud vrouwtje. 3. Rood kapje, extra prijs voor buitenlanders van camping Boshoek „Bunny' Uitslag sportwedstrijden Jongens 6-8 jaar: 1. Inco Loeve en Co Pieters (B.) elk 85 pnt. 2. Leo Bolleman, 52 pnt. 3. Peter van Lan- gevelde 33 pnt. 4. Danie den Engelsman 31 pnt. 5. Alex Groothaert 24 pnt. Jongens 8-10 jaar: 1. René Jansen 68 pnt. 2. Frans Riekwel 66 pnt. 3. Frans Koekkoek 65 pnt. 4. Tini Wol- fert 54 pnt. 5. Jan van de Velde 47 pnt. 6. Hans Schot en Jan Jansen elk 28 pnt. Jongens 10-12 jaar: 1. Leen Wolfert 83 pnt. 2. Piet Dieleman en Jan Wolfert elk 80 pnt. 4. Rinus Scheele 43 pnt. 5. Bram van de Velde 42 pnt. 6. Bert Vink 37 pnt. Meisjes 6-8 jaar: 1. Heieen Jansen 117 pnt. 2. Zetta Lavage 65 pnt. 3. Liesje Folkersma 54 pnt. 4. Dia na Hamelink 50 pnt. 5. Carla de Feijter 32 pnt. 6. Gerry Keyser 19 pnt. Meisjes 8-10 jaar: 1. Annelies Vink 106 pnt. 2. Pleunie Wolfert 78 pnt. 3. Tannie Dieleman 49 pnt. 4. Marij ke Jansen 25 pnt. 5. Marian Vink en Cor- ry van de Velde 24 pnt. Meisjes van 10-12 jaar: 1. Gerda Balaur 76 pnt. 2. Marian Bolleman 66 pnt. 3. Anja den Hamer 65 pnt. 4. Rietje Scheele 48 pnt. 5. Elly Bareman 42 pnt. 6. Lieke den Doelder 41 pnt. Voor de le prijs winnaar in de sportwed strijden waren fraaie medailles beschikbaar voor de andere prijswinnaars mooie prijzen. Autobotsing Woensdagmorgen omstreeks kwart over ze ven reed C. B. uit Axel met zijn personen auto vanuit de Marijkestraat de Singelweg op. Hierbij verleende deze geen voorrang aan de over de Singelweg rijdende personen auto, bestuurd door E. F. N. uit Hulst, die door werkzaamheden aan het wegdek over de linkerweghelft moest rijden. Door de bot sing die ontstond werden beide auto's flink beschadigd. Autobotsing Vrijdagavond omstreeks kwart voor zes reed P. J. S. uit Hulst vanaf de Julianastraat met personenauto de kruising met de Prins Hen drikstraat op, waarbij deze geen voorrang verleende aan een personenauto bestuurd door A. C. H. uit Axel waardoor een bot sing ontstond. Beide auto's werden flink be schadigd. Auto geslipt Vrijdagavond te 19.30 uur kwam een Bel gische personenauto bestuurd door S. S. uit Antwerpen op de Zuidsingel te slippen en belandde tegen een lichtmast, die uit de grond werd gehaald. De auto werd totaal ver nield, persoonlijk letsel deed zich niet voor. Geen voorrang verleend Zondagmiddag te kwart voor vier was het een Belgische personenauto bestuurd door R. B. E. uit Anderlecht die zonder voorrang te verlenen aan een over de Zuidsingel-Ka naalkade rijdende personenauto bestuurd door W. S. uit Eede vanaf de Kinderdijk de kruising opreed. Beide auto's liepen zware schade op. NIEUWE AANWINSTEN Chr. Openbare Bibliotheek Axel Studieboeken Barzini L., Die Italianen. Brenna V., De maan. Carrighar S., Erflaters der wildernis. Cottaar J., Op gouden voeten. Deakin F. W. en G. R. Storry, Richard Sorge, de grootste spion uit de tweede wereldoorlog. Denis A., Op Safari. Entrop B., Schelpen vinden en herkennen. Fletcher G. Nies, Europa Unita, Het lichtende huis. Garthoff B., De Utrecht se heuvelrug. Gilot F. en C. Lake, Leven met Picasso. Kossmann A., De smaak van groene kaas. Longford E., Koningin Victo ria, een vorstelijke vrouw. Met betrekking tot Limburg: Mudrak E., De Nibelungen en andere sa gen. Sigaux G., Geschiedenis van het toeris me. Silverberg R., Archeologie onder water. Steensma R., Vroomheid in hout en steen. Veer K. van 't., Op houten schoenen. Zeeuw se gids voor het maatschappelijk werk en de maatschappelijke gezondheidszorg (Leeszaal) Zweeres K., Naar rijke vogelgebieden. Romans Amstel Max van., Remke ten voeten uit. Ben- ninck M., De sterkste. Bhattacharya B., Triomf voor Mohini. Brophy B., Onder de huid. Ferres A., De overwonnenen. Dager man S., Natte sneeuw. Gulik R. van, Zes zaken voor rechter Tie (det.). Heil P., Dwars liggers. Knight B., Het oude erfgoed. Kon- salik H. G., Het hart van het 6e leger. Lud- decke W. J., De ruimtehond. Michalewsky N. von, Duel op Sicilië. Pausewang G., De weg naar Tongay. Rosseels M., Elisabeth. Slaughter F. G., Lorena. Traven B., De brug in het oerwoud. Vandeloo J., De vijand. Vig- nant Jean-Francois, Moord in Jamaica (det.) Wiesel E., De poorten van het woud. Kinderboeken Aiken J., De gemene gouvernante. Alengon M. d'., Reintje en Roodstaart. Alffrey K„ Met de dolfijn mee. Bos-Goedhart C., Een jaar bij de van Berkels. Bouhuys M., Woord voor woord. Cavanna B., Katja en haar vriend uit Zweden. Falk A. M., Margareta en het oude huis. Ferguson G. F., Het hoe en waar om boek van de wilde bloemen. Grimm J. en W. Grimm, Dievenvolk. Haar J. ter, Boris. Hogemann M. en E. Priester, Mobieles. Je- wett S. O., De wite reiger. Lim H., Tardi op Curagao. Luipen-Bronwasser J. van, Frits en Tineke. Raephorst M. van, De geluksraket - De lappendeken. Remoortere J. van De auto bus van Abel naar Babel en omgekeerd. Shepard E., Ben en Bas. Siegenbeek van Heukelom A., Arabella de hemelkat. Wed ding A., De kleine schildpad en de goud vinken. Welskopf-Henrich L., Harpa de zoon van het opperhoofd. Welskopf-Henrich L., De strijd om de jachtvelden. Werner H., Van een sneeuwman die de benen nam. Zwart R., Tien voor de tweeling. Axelse junioren namen deel aan K.N.V.B.-jeugdkamp Ook dit jaar hebben een groep junioren van van de v.v. Axel deelgenomen aan een KNVB jeugdkamp te Hoek van Holland. Zondag 23 juli om 9 uur vertrokken met zes auto's van leden en supporters 18 junioren begeleid door de jeugdleiders M. Lindhout en P. Penne naar de Hoek waar zij in de namiddag arriveerden. Maandagmiddag om 1 uur werd de kamp- week geopend waar de volgende verenigin gen welkom werden geheten: AFC Hengelo, V.V. Axel, De zwarte Schapen, Amsterdam, Hertog Hendrik, Arnhem, V.V. Nijverdal, Oene, Nijbroek, V.V. Schoonhoven, V.V. Zutphen, C.H.R.C. Renkum. Hierna werd de strandloop naar zee gehouden. Bij de A-junioren werd G. de Wael le en Chr. Dubbeldam 2e. Ook bij de B-junioren kwam Axel goed voor de dag, hier bezette M. Dieleman de 2e plaats. Het avondprogramma bestond uit vertoning van enkele komische films. Dinsdag werd begonnen aan de voetbalcom petitie die in deze week moest worden afge werkt. De eerste tegenstander van Axel in de poule was ATC welke strijd in een 0-0 stand eindigde. Hierna bond men de strijd aan met C.H.R.C. Renkum, nu werd Axel winnaar met 12-0. 's Middags werd begonnen aan het volley bal en tafeltennistoernooi. De woensdag was een vrije dag en gezien 't mooie weer trok men naar het strand om te zwemmen en zonnebaden, 's Avonds was er een oriëntatietocht voor groepen van 4 man. Een van de Axelse groepen wist beslag te leggen op de 2e plaats. Donderdagmorgen voetbalde Axel tegen Oene en wonnen met 5-1 waardoor zij poulewin naar werden. De middag werd aan het strand doorgebracht en ^'s avonds werd de touwtrek wedstrijd gehouden, dit gebeurde in groepen van 6. Een Axelse groep werd winnaar en mocht hiervoor een grote taart in ontvangst nemen, die snel de weg naar de monden vond. Vrijdagmorgen werd de voetbalfinale ge speeld tussen Zwarte Schapen en Axel. Axel wist met 6-0 te winnen en behaalde de fraaie beker. Ook werd er nog een voetbalwedstrijd ge speeld tussen spelers uit de IJselstreek en de rest van Nederland. In laatstgenoemd elf tal waren Ko Dieleman, Jan de Regt en Chris Dubbeldam uit Axel in opgesteld. De IJselstreek won deze wedstrijd met 2-1. Ook werden de laatste wedstrijden in het ta feltennistoernooi gespeeld waarin de Axe laars goede resultaten wisten te behalen. Bij de A-junioren werd Chris Dubbeldam 4e. Bij de B-junioren bezete Franky Dey de le plaats. A. de Dycker werd 3e, N. Polder man 4e en P. Jonkman 5e. Vrijdagavond werd een afscheidsavond ge houden waar een baetgroep optrad. Hier wer den 4 leiders op het podium geroepen voor het in ontvangst nemen van het KNVB-in- signe voor meer dan 6x deelnemen aan een KNVB-jeugdkamp. Bij deze 4 waren de bei de Axelse leiders M. Lindhout en P. Penne. Ook G. de Wael die zitting had in de kamp- raad kreeg een KNVB-insigne. Zaterdagmiddag werd de terugtocht aanvaard en te kwart voor zes arriveerde men aan het clublokaal na een zware maar geslaagde va kantieweek. Geboorten 11 juli Sturtewagen A. H. 14 juli Goethals M. 31 juli de Rijck W. G. 21 juli Maas P. R. M. 16 juli van Vliet J. M. 8 juli de Klerk N. 13 juli van Alten E. 26 juli Paardekoper J. M. Overledenen 17 juli den Bieman M. T. e.v. van Breenen T. J. 30 juli Reedeker Sj. e.v. Mattens L. C. 16 juli Luteijn D. L. e.v. Vermeulen J. S. 27 juli Hamelink A. J. e.v. den Engelsman D. 21 juli Goossen J. e.v. Baak S. E. 22 juli Dees J. e.v. Jansen van Rosendaal A. Gehuwd 28 juli Paulusse P. J. en Schram C. M. M. 6 juli Meijer P. J. en de Feijter S. J. Vertrokkenen Vreeke A. M. naar 's-Heerenhoek. Verstrae- ten M. A. naar Koewacht. Seij C. A. R. naar Hulst. Schrauwen L. M. naar Ossendrecht. Heijnsdijk J. met echt. naar Zuiddorpe. Her man W. 1. J. naar Zaamslag. Van Doeze laar T. w.v. Dieleman naar Terneuzen. Haus Karl W. H. met 4 gezinsl. naar Middelburg. Dieleman P. naar Sas van Gent. Kücük M. naar Turkije. Overdulve J. met echt. naar Middelburg. Vestiging in de gemeente: Vervaet L. M. F. e.v. Picavet, Buitenweg 5. Verschuren P. J., Stationsstraat 8. Picavet P. P., Buitenweg 5. Van de Bilt S. W., Bea- trixstraat 10. De Moor M.-L. G. e.v. Ver- schueren, v. Middelhovenstr. 29. De Letter P. C. C. M., Kijkuit 7. Eijkens R. J. A., Westsingel 60. Köhnemann A. S. M., West singel 60. Eijkens R. A. R., Westsingel 60. Eijkens E. C., Westsingel 60. Mahu Th., Oudeweg 48a. De Kesel C. M. Oudeweg 48a Mahu K. L., Oudeweg 48a. Mahu P. A., Ou deweg 48a. Mahu R., Oudeweg 48a. Paulus- 20. Van der Sluis Villapark 102. Van den Berg G. H. Villa* park 102. Van der Sluis N. G., Villapark 102. Van der Sluis J. Villapark 102. Van der Sluis A., Villapark 102. Van Drongelen S., Rooseveltlaan 1. Deurwaarder J., Bosplein 7. Heijboer C. N. Bosplein 7. Deurwaarder P. J. Bosplein 7. Deurwaarder Ch. D., Bos plein 7. Deurwaarder H. J., Bosplein 7. Deurwaarder J. C., Bosplein 7. Bouman T. w.v. Versteeg, Singelweg 67. Versteeg G. P. Singelweg 67. Sturm Z. e.v. Colijn, v. Gis- tellelaan 97. Colijn A., v. Gistellelaan 97. Colijn A. M., v. Gistellelaan 97. Scheele J., v. Middelhovenstr. 36. Boor B. J., Noordstr. 8. Verhoeff J., Nassaustraat 3. Van Alten A. Nassaustr. 3. Verhoeff L. A., Nassaustr. 3. Verhoeff A. W., Nassaustr. 3. Verhoeff A. H. Nassaustr. 3. Verhoeff N. M., Nassaustr. 3. Van Langevelde A. v. Gistellelaan. Schnei der H. O., Bankertstr. 48. Roorda D. e. v. Poppe, woonark „MaaikeAxelse Sassing. Posthuma M. E. e.v. Robesin, Kijkuit 18. Verhuizing binnen de gemeente: Akkers W. van Stationsstr. 18 naar Mar- grietstr. 9. Vanpoecke L. van Doorndijk 2 naar Kinderdijk 14. Meijer P. J. van Noord str. 25 naar Eerste Verkorting 2. De Lange C. A. e.v. Geerling van Rooseveltlaan 1 n. v. Gistellelaan 97. Den Doelder F. met ge zin van Nassaustr. 3 naar Pr. Hendrikstr. 17 De Feijter W. met echt. van Sassing 13 naar Bernhardstr. 8. Aantal inwoners der gemeente op 30 juni 1967: 8466, op 31 juli 1967: 8497. Afscheid Ds. M. van Dooren Ingevolge een door hem aangenomen beroep naar Vlaardingen nam ds. M. van Dooren afscheid van zijn gemeente in Axel, de Gere formeerde Kerk. In het kerkgebouw zagen wij ook vertegen woordigers van zusterkerken uit de omtrek. Namens het gemeentebestuur waren aanwe zig de heer C. van Bendegem, wethouder en de heer P. G. van den Bosse, gemeente-feec- retaris. Na de schriftlezing hield ds. van Dooren zijn afscheidspreek naar aanleiding van het Bij belwoord uit 2 Timotheus 2 vers 19. „Evenwel het vaste jondament Gods staat, hebbende dit zegel: De Here kent degenen die Zijne zijn en: 'n iegelijk, die de naam Chris tus noemt, sta af van ongerechtigheid". De scheidende voorganger wees er op, dat er stormen zijn en woelige wateren, maar dat .'t Huis van God zal staande blijven, omdat het gebouwd is op stevig fondament. Te werken voor God en Zijn gebod betekent ook, dat aan de andere kant van het zegel staat, dat een ieder de zonde nalaat. Aan het eind van deze preek sprak ds. Kui per uit Axel als collega en namens de kerke- raad woorden van dank aan de scheidende predikant. Wij mensen zijn klein in dienst van God en het moet ons een eer zijn om Zijn Woord te mogen spreken. Gij gaat nu weg uit Axel, collega, maar al is Vlaardingen een andere omgeving, het werk blijft hetzelfde. De ker- keraad wenst u bij uw verdere werk Gods beste zegen toe. Ds. A. C. Haitsma uit Zaamslag sprak na mens het classicaal verband en de heer A. Dees uit Zaamslag dankte dr. van Dooren voor het werk dat deze voor de jongelingsver eniging heeft gedaan. Hierna zong de gemeente de scheidende die naar staande toe het vierde vers van psalm 134 „Dat 's Heren zegen op u daal". Hierna kwam ds. van Dooren nogmaals op de kansel om allen hartelijk te danken voor al les wat hij in de afgelopen 3 jaar in Axel heeft ondervonden. Hij zei het ook bijzonder te waarderen dat hier vertegenwoordigers van de burgerlijke overheid aanwezig waren. Nadat de dienst op de gebruikelijke wijze was beëindigd waren de gemeenteleden in de gelegenheid de predikant en zijn echtgenote de hand te drukken, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Verwelkoming bejaardenverzorgster Dinsdag 1 augustus om 19.30 uur werd in het „Trefpunt" mevrouw Versteeg-Bouman officieel verwelkomd als nieuwe bejaarden verzorgster. Uitslag schieting van zaterdag 5 augustus Wip I: le hoogvogel: W. Willems, Mijdingen. 2e Alp. de Schepper, Koewacht, le zijvogel Mal- ledré, Kaprijke. 2e C. de Welde, Carina. 3e C. de Wilde, Carina. 4e J. Caessens, Axel. le kal: Ar. Puylaert, Zuiddorpe. 2e C. de Wilde, Carina. 3e Freijtier, Moerbeke. 4e E. v. Steen, Stekene. Wip II- le hoogvogel: Th. de Waal, Koewacht. 2e B. Plasschaert, Graauw. le zijvogel: Th. de Waal, Koewacht. 2e C. de Welde, Carina. 3e A. v. Loo, Wolphaartsdijk. 4e J. de Visser, Axel. le kal: Velleman, Terneuzen. 2e Toe- bast, Kaprijke. 3e Ar. Puylaert, Zuiddorpe. 4e Iwaarden, Kapelle.

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 2