G. A. v. Gelder afwezig Fa. J. C. Vink U bent welkom moet men wel bedenken dat men er jaren mee doet. Veel worden ook de stalen binnenvering- matrassen verkocht. In deze matrassen reage ren de stalen veren afzonderlijk op de druk die erop uitgeoefend wordt, waardoor zich in deze matras niet licht een kuil kan vormen. Matrassen met een z.g. zomer- en winterkant zijn aan één zijde voorzien van een isolerende laag kapok, dan wel een ingenaaide wollen deken. Volkomen stofvrij is een andere soort matras n.l. het schuimrubbermatras. Matras sen van schuimrubber kunnen het beste op een houten onderlaag waarin zich ventilatie- gaten bevinden, gebruikt worden. Voor alle matrassen geldt echter zonder uitzondering het geld in een goed matras belegd, levert zijn rente, bestaande uit een goede en ver kwikkende slaap, dubbel en dwars op. Laat een bed' en de matras daarom nooit de sluitpost van de begroting bij de inrichting van uw huis zijn Maar doe in overleg met uw woninginrichter een keuze waar u jaren plezier van heeft. Voor u uw bed gaat opmaken met lakens en lekkere wollen dekens willen wij u nog ad viseren op het bovenmatras een molton on derdeken te leggen, tegen het verschuiven van de lakens en tevens tér bescherming van de matras. DE VERPAKKING IS GEEN KOELKAST Onder de overvloed aan levensmiddelen in de supermarket zijn heel wat voorverpakte en verpakte produkten. Dat is niets bijzonders meer. Zelfbediening, personeelsgebrek en het haastige leven maken een snelle gang van za ken in de winkel noodzakelijk. Bovendien hebben de strengere hygiënische eisen ook bijgedragen tot de ontwikkeling van betere verpakkingsmiddelen. Terwijl vroeger alleen geconserveerde (blik of glas) en goed houd bare levensmiddelen verpakt verkocht werden, komen tegenwoordig ook de snel bedervende etenswaren, zoals afgewogen vers vlees, vlees waren, gesneden kaas e.d., verpakt in de han del. Deze laatste produkten zijn echter niet steriel verpakt en dus niet onbeperkt houd baar. Voor het verpakken gebruikt men in hoofd zaak plastic en cellofaan. Deze verpakkings middelen mogen niet schadelijk zijn voor de gezondheid. Van hogerhand zijn de eisen voorgeschreven, waaraan ze moeten voldoen. Deze eisen zijn o.a. vastgelegd in het alge meen besluit van de warenwet. Al naar gelang de inhoud moeten de verpak kingsmiddelen allerlei eigenschappen hebben. De belangrijkste zijn - druk- en temperatuurbestendig; - ondoordringbaar voor bacteriën en onge dierte; - bestendig tegen vetten, oliën, zuren en zouten; - neutraal van smaak en geur; - al of niet doorlaatbaar voor lucht, water e.d. SPORT SCHIETING De Schutterssociëteit „Ons Vermaak" te Axel organiseerde een schieting, waarbij geschoten werd op 2 wippen. De uitslag luidde WIJI Eerste hoge vogel P. v. Damme, Koewacht tweede hoge vogel A. Goethals, Westdorpe eerste zijvogel P. van Esbroek, Sluiskil; twee de zijvogel R. Croonenburg, Zuiddorpe; derde zijvogel C. Stroband, Stekene (B.); vierde zij vogel J. van Esbroek, Sluiskil; eerste kal J. de Smet, Koewacht; tweede kal Th. van Waes, Westdorpe; derde kal A. Seghers, Stekene (B.); vierde kal J. d'Hert, Terneuzen. WIJ II Eerste hoge vogel C. Stroband, Stekene (B.); tweede hoge vogel J. Bruggeman, Westdorpe; eerste zijvogel c. van Waes, Westdorpe; twee de zijvogel R. Croonenburg, Zuiddorpe; der de zijvogel A. Mattheeusen, Axel; vierde zij vogel G. Bouwens, Moerbeke (B.); eerste kal G. van Waes, Westdorpe; tweede kal E. Ver- mandel, Koewacht; derde kal J. Bruggeman, Westdorpe; vierde kal A. van Hove, Koe wacht. DUIVENSPORT VLUCHT OP ANGERVII ,1,F. Jonge duiven 1-2-6 M. Dieleman; 3. Verhoeks; 4. Herman; 5. C. Verstraeten; 7. A. Roose; 8. A. Peers man; 9. J. Vinke. Snelheid le duif 1103,3 meter Snelheid laatste prijswinnende duif 977,9 meter. Oude duiven 1-4-10 Ch. Tieleman; 2-8 Ch. v. Ecke; 3. J. Giele; 5. E. v. Dorsselaer; 6. D. Dieleman; 7. R. Herman; 9. P. de Bakker. Snelheid le duif 1147,1 meter Snelheid laatste prijswinnende duif 1067,2 meter. Zo wordt bijvoorbeeld voor vers vlees een folie gebruikt, die zeer sterk zuurstofdoor- latend is. Gesneden vleeswaren en kaas wor den verpakt in een plasticsoort, die luchtledig gezogen kan worden. De verpakking maakt de inhoud niet houd baar. Veel mensen denken dat de plastic- of cello faan verpakking een garantie is voor een blij vend vers produkt. Dat is beslist niet zo Ze biedt hoogstens bescherming tegen bacteriën en stof van buitenaf; tegen licht en uitdroging. Ze maakt het o.a. ook mogelijk een produkt in een bepaald gas, bijvoorbeeld stikstof te verpakken. De verpakking kan echter niet voorkomen, dat de bacteriën, die in het voedingsmiddel aanwezig zijn, zich vermenigvuldigen. De ver pakking maakt het prwodukt dus niet houd baar. Alleen koeling stelt paal en perk aan de vermenigvuldiging van de bacteriën en al leen verhitting kan ze doden. Kijk uit met oude verpakkingen De eisen, waaraan een verpakkingsmiddel voor een bepaald produkt moet voldoen, ma ken natuurlijk, dat u het naderhand maar niet zonder meer voor andere produkten kunt ge bruiken. Bent u zuinig met oude verpakkin gen, bedenk dan dat u in dat plastic of cello faan alleen hetzelfde produkt als er oorsprin- kelijk inzat kunt verpakken. Uw goede be doelingen zouden weieens averechts kunnen uitkomen en het levensmiddel zou op z'n best smaak en reuk verloren hebben, maar mis schien bovendien bedorven zijn. Kunststoffen, plastic e.d. waarin textiel of soortgelijke waren verpakt zijn, mogen nooit voor levensmiddelen gebruikt worden. Aan deze verpakkingsmaterialen worden immers heel andere eisen gesteld. Bovendien loopt u de kans, dat voor de gezondheid schadelijke stoffen zoals weekmakers, (die de verpakking soepel maken), kleurstoffen e.d. op het le vensmiddel overgaan. Denk hier vooral aan bij het samenstellen van de kampeeruitrusting en de picknickmandjes. Gebruik voor etenswaren nooit plastic of cel lofaan, dat er niet voor gemaakt is. Aluminium folie Aluminiumfolie is ook een van die verpak kingsmiddelen waaraan grote kwaliteiten voor het bewaren van snelbedervende produkten worden toegeschreven. Maar ook voor pro dukten in aluminiumfolie geldt alleen koe ling maakt het bewaren voor korte tijd mo gelijk. Aluminiumfolie scheurt gemakkelijk en kan daardoor bij een herhaald gebruik wel eens onvoldoende afsluiten. Dat daardoor zelfs met koeling de kwaliteit en versheid van het pro dukt verloren gaat, spreekt vanzelf. Het aluminiumfolie is voor zoveel doeleinden geschikt, dat het niet mogelijk is in dit korte bericht een volledige opsomming van de ge bruiksmogelijkheden te geven. GRAS MAAIEN WORDT OVERBODIG Uit Tsjecho-Clowakije komt een sensationeel bericht. Een groot chemisch bedrijf in Bratis lava zou een produkt hebben ontwikkeld, dat de groei van gras belemmert zonder er schade aan toe te brengen of het te ontkleuren. Het middel zou uitvoerig zijn getest en thans voor de verkoop beschikbaar zijn. De fabrikanten hebben het Terasex gedoopt. Indien het mid del inderdaad doet wat de fabrikanten beloven zou het een revolutie veroorzaken in het tuinieren, maar vooral ook in het onderhoud van sportvelden. De fabrikant belooft een grasmat, waarnaar men nauwelijks hoeft om te zien en dat zonder grasmaaimachine in goede staat blijft RECORDBEZOEK AAN HET AXELSE ZWEMBAD Het fantastische zomerweer van deze week blijkt voor het Axelse zwembad een bijzondere meevaller te zijn. Nadat in 1959 op een dag ca. 600 dagkaarten aan bezoekers werden verkocht bleef men de laatste jaren mede door het vele slechte weer steeds onder deze ver koop. Afgelopen woensdag werd dit aantal bezoekers (waarin dus niet de vele abonne menthouders) zijn begrepen) gebroken door een verkoop van 640 dagkaartjes, terwijl don derdag toen de temperatuur opliep tot ca. 30 graden het bezoek nog weer steeg en men 673 dagkaarten verkocht. Niet alleen is dit prettig voor de vele gebrui kers van het bad, en voor de badmeester en zijn personeel die op zo'n dag ondubbelzinnig kunnen zien in hoe een grote behoefte het Axelse zwembad voorziet, maar ook voor de gemeente die door deze bijzonder grote ver koop dit jaar met de raming van de ontvangs ten nu eens niet te hoog gegrepen zal hebben en mag verwachten dat er „winst" zal komen, wat dan overigens alleen maar betekent dat het verlies door dit grote bezoekersaantal ge ringer zal blijken te zijn dan werd geraamd. ONWEER De grote warmte van donderdag werd in de nacht van donderdag op vrijdag gevolgd door een hevig onweer boven onze streek. Geluk kig bleef de schade beperkt, want naast een hevige regenval bleef de schade beperkt tot inslag van de bliksem in een televisie-antenne in plan West en de vernieling van een boom in een van de gemeentelijke plantsoenen. Bekendmakingen HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een vrzoek met bijlagen van M. Mieras Sr., Wilhelminastraat 12, Axel, om vergunning tot oprichting van een aardappel bewaarplaats, waarin 11 electromotoren met 'n gezamenlijk vermogen van 21 p.k. gebezigd zullen worden. Datum van het verzoek 21 sep tember 1966. Adres van de inrichting Oude- weg 16-18, Axel, sectie D nummer 1783. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder ge durende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 2 augustus 1967 om 10.30 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschiedt, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoeld zitting is verschenen; b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. AXEL, 11 juli 1967. Burgemeester en Wethouders der gemeente De Scretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V., In dustrieweg 10 Axel (post Sluiskil) om ver gunning tot uitbreiding en wijziging van een chemische fabriek met A absorptie- en laadinstallatie van ammoniakaalwater; B sal- peterzuurfabriek II; C inertgaszuiveringsin- stallatie, waarin diverse electromotoren ge bezigd zullen worden met een vermogen zo als in de omschrijving is aangegeven Datum van het verzoek A 15 februari 1967; B 27 januari 1967; C 14 maart 1967 Adres inrichting: Industrieweg 10, kadastraal gemeente Axel sectie A nummers 1148 en 1149. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder ge durende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 2 augustus 1967 om 11.00. uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoeld zitting is verschenen; b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. AXEL, 14 juli 1967 Burgemeester en Wethouders der gemeente De Scretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. INTERNIST is van 13 juli t.m. 9 aug. Hier is de leefwarmle-voorlichtinqscaravan Waarnemer dr. Schulte, internist te Oostburg. Spreekuur-afspraken uitsluitend via het Juliana- ziekenhuis. En wé komen er mee naar u toe! Fijne gelegen heid voor u om 's wat meer te horen èn te zien van leefwarmte. We hebben films, haardmodellen en interessante folders. En natuurlijk zullen we verder graag al uw vragen beantwoorden over gezéllig en modern kolen stoken. Leefwarmte! Alleen kolen geven leefwarmte. mm 20 en 21 juli van 14-21 uur Markt - AXEL H. J. Ba liman li

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 3