Reisgidsen Wegenkaarten Vakantie-lektuur Boekhandel J. C. VINK, Axel „de Schelde" 8 een secretaresse Voor de komende vakantie SPORT NIEUWE AANWINSTEN Chr. Openbare Bibliotheek Axel N.V. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ vraagt voor haar vestiging te Terneuzen, Industrieweg 32 Gedacht wordt aan een candidate met een middelbare schooloplei ding, die goed kan typen en liefst enige kantoorervaring heeft. Geboden wordt een interessante, afwisselende en prettige werk kring. Goede salarisregeling. Reiskosten worden vergoed. Aanmelding mondeling of schrifte lijk bij de afdeling Personeelszaken, Industrieweg 32. Terneuzen. VOETBAL A-JÜNIOREN „V.V.-AXEL" ZEEUWSCH-VLAAMS KAMPIOEN Vrijdagavond trokken de A-junioren van de „v.v.-Axel" naar Biervliet om daar tegen de A-junioren van Breskens te spelen die kam pioen in West Zeeuwsch-Vlaanderen waren geworden. De winnaar uit dit duel mocht zich kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen noemen. Reeds in het begin van de wedstrijd wilde Breskens een overwicht scheppen wat tot ge volg had dat nadat Axel in de le minuut de openingstreffer Breskens tot een voorsprong van 2-1 wist te komen. Maar in de zesde minuut maakte Axel gelijk om daarna een voorsprong te nemen die met de rust reeds was uitgegroeid tot 8 2. Ook na de rust ging Axel door met de fabri- katie van doelpunten en bracht de eindstand op 13 2. Met deze overwinning is het Axel dat zater dag 17 juni in Vlissingen zal mee doen in de wedstrijden om het kampioenschap van Zeeland A-junioren. De tegenstanders zijn daar de A-junioren van Middelburg en Krabbendijke. Ook de Axelse B-junioren zullen dan in Vlis singen strijden om het Zeeuws kampioen schap voor B-junioren. GESLAAGD JEUGDTOURNOOI „VV.-AXEL" Onder gunstige weersomstandigheden heeft de „V.V.-Axel" in het afgelopen weekend een volledig geslaagd tournooi gehouden voor pu pillen en A en B-junioren. Zaterdag waren het de pupillen die in het veld traden en het waren de jeugdige spelers van A.Z.V.V. die verdiend de eerste plaats wisten te bezetten door alle wedstrijden in haar poule en in de finale te winnen. Bij de 2e elftallen waren het de pupillen van de organiserende vereniging die de eerste prijs behaalden. Zondag was het de beurt aan de A. en B.- junioren te strijden om de eer. Het was bij de A-junioren dat Vogelwaarde alle 'wedstrijden wist te winnen. In de beslissende wedstrijd tegen Axel be haalden zij een zeer fortuinlijke 1-0 over winning. Bij de B-junioren eindigde Axel en Vogel waarde gelijk en moesten strafschoppen de beslissing brengen, hierin toonde Axel zich de betere en werd winnaar van de' B-junioren. Er was bij dit goed georganiseerde tournooi een grote publieke belangstelling. De voorzitter van de v.v.-„Axel", de heer J. Dieleman dankte bij het einde van het tour nooi allen die hadden bijgedragen tot het slagen van dit tournooi waarna hij de prijs uitreiking verrichtte. UITSLAGEN Pupillen Poule A Axel - Koewacht 2 - 1Koewacht - LJulster- lo 0 0; Axel Hulsterlo 1—0. 1. Axel; 2. Kiewacht; 3. Hulsterlo. Poule B A.Z.V.V. - S.D.O. 3-0; H.V.V.- '24 - S.D.O. 1-0; A.Z.V.V. - H.V.V. '24 5-0. 1. A.Z.V.V; 2. H.V.V.'24; 3. SDO. Poule C Steen - Corn. Boys 1-1; Steen - Hontenisse 0-0; Corn. Boys - Hontenisse 0-1. 1. Hontenisse; 2. Steen; 3. Corn. Boys. Winnaarsgroep Axel - A.Z.V.V. 0-1; Axel-"Hontenisse 0 - 1A.Z.V.V. - Hontenisse 4-0. 2e Plaats bezetters in poqïe Koewacht - Steen 0 0;. H.V.V. Steen 0-2 Koewacht - H.V.V. 1-0. 1. Steen; 2. Koe wacht; 3. H.V.V. 3e Plaats bezetters in poule Hulsterlo - S.D.O. 1-0; Hulsterlo - Corn.- Boys 0-0; Corn. Boys - S.D.O. 0-1. 1. Hulsterlo; 2. S.D.O.; 3. Corn. Boys. Einduitslag 1. A.Z.V.V.; 2. Hontenisse; 3. Axel; 4. Steen; 5. Koewacht; 6. H.V.V..; 7. Hulsterlo; 8. S.D.O.; 9. Corn. Boys. 2e Elftallen 1. Axel, 2. Corn. Boys, 3. Hontenisse, 4. A.Z.V.V. Axel 2 - AZVV 2 2-0; AZVV 2 - HVV 2 5-0; Axel 2 - Corn. Boys 2 0-0; AZVV 2- Hontenisse 2 0-1; Axel 2 - Hontenisse 2 1-1; AZVV 2 Corn. Boys 2 0 0; Corn.- Boys - Hontenisse 1-0. B.-Junioren Axel - Hontenisse 3-0; Vogelwaarde- Schoondijke 4 0; Axel Biervliet 3 0; Hontenisse - Schoondijke 1 - 1Axel - Schoondijke 0-0; Vogelwaarde - Biervliet 3-0; Axel - Vogelwaarde 0-0; Hontenisse- Biervliet 3-0; Schoondijke - Biervliet 0-1; Hintenisse - Vogelwaarde 0-0. Eindstand 1. Axel, 2. Vogelwaarde, 3. Hon tenisse, 4. Biervliet, 5. Schoondijke. A.-Junioren Axel - Hontenisse 15-0; Breskens - Vogel waarde 2-7; Axel - Breskens 3-0; Honte nisse - Vogelwaarde 0-2; Axel - Vogelwaar de 0 - 1Hontenisse - Breskens 3-5. Eindstand 1. Vogelwaarde, 2. Axel, 3. Breskens, 4. Hontenisse. A.Z.V.V. HEEFT NIEUWE VOORZITTER Vrijdagavond heeft A.Z.V.V. in haar club lokaal „De Stadsherberg" haar jaarvergade ring gehouden onder leiding van de waar nemend voorzitter de heer J. van Drongelen. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer J. Bakker bleek dat A.Z.V.V. de 200 leden gepasseerd was. Dat het bezoek aan de trainingen niet bijzon der groot was wat zeker mede een gevolg was van de degradatie uit de 2e klas kwam uit het verslag naar voren. Een beter geluid was te horen over de jeugd, deze hadden bijzonder goede resultaten behaald. In het voorbije jaar had er een trainerwisse ling plaatsgevonden. Een wrijving tussen de heer Walraven en het bestuur had tot gevolg dat de heer Walraven als trainer bedankte voor deze funktie en werd opgevolgd door de heer Steenhouwer uit Sas van Gent. Een ander pijnlijk feit was dat de heer M. den Doelder bedankte als voorzitter van A.Z.V.V. Het was in zijn geheel geen groots jaar voor de zaterdagvoetbal. Het financieel verslag van de penningmeester de heer J. Dieleman gaf een klein nadelig saldo te zien, maar de penningmeester deelde mede dat gelukkig het groot tekort dat was voorzien door de grote reizen in de 2e klas kon worden voorkomen. De opbrengst van de toto had weer een flinke bijdrage geleverd. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursleden de heren P. de Feijter en A. Verschelling herkozen, terwijl J. Wieland aan het bestuur werd toegevoegd. In de vacature voor voorzitter was door het bestuur de heer J. Deurlo kandidaat gesteld, welke met grote meerderheid van stemmen werd gekozen. De heer Deurlo nam deze verkiezing aan en zeide niet direkt te zijn ingegaan op de vraag van het bestuur om kandidaat gesteld te wor den. Er waren voor mij wel vragen welke met het bestuur zijn besproken. A.Z.V.V. is een vereniging van jongemensen die sam ensport en spel spelen. U allen is lid van een amateur voetbal sport vereniging. Uit de verslagen is gebleken dat de trainingen minder goed bezocht werden, die samen sport en spel spelen. Maar om een spel goed te kunnen spelen moet men eerst de sport leren en hiervoor trainen. Daarom wil ik u nu reeds van deze plaats oproepen om gezamelijk te trainen om wat te bereiken en een prettig spel met sukses te spelen, en dankte de aanwezigen voor zijn verkiezing tot voorzitter. SCHIETING door Handboogmaatschappij „Ons Vermaak" te Axel. De schieting welke zondag 11 juni 1967 op haar staande wippen werd gehouden had de volgende uitslag WIP I le Hoogvogel J. Misseghers, Axel; 2e hoog vogel Al. Suij, Koewacht; le zijvogel Th. van Waes, Westdorpe; 2e zijvogel A. v. d. Poel, Terneuzen; 3e zijvogel C. de Maat, Hults; 4e zijvogel A. v. d. Poel, Terneuzen; le kal J. de Wael, Kloosterzande; 2e kal J. Brugge- man, Westdorpe; 3e kal A. de Nijs, Koe wacht; 4e kal A. IJsebaert, Nieuw Namen. WIP II le Hoogvogel H. Wijffels, IJzendijke; 2e hoogvogel J. Missegehers, Axel; le zijvogel A. de Beleir, Westdorpe; 2e zijvogel Fl. van Poucke, Koewacht; 3e zijvogel A. Hoog- straate, Axel; 4e zijvogel A. Herman, Axel; le kal J. de Waal, Kloosterzande; 2e kal R. de Schepper, Koewacht; 3e kal A. Velleman, Ternuzen; 4e kal A. de Beleir, Westdorpe. SCHOOLSPORTDAG Woensdag 7 juni werd de jaarlijkse school sportdag gehouden waaraan werd deelgeno men door leerlingen van de 3 lagere scholen uit Axel, 3 scholen uit Zaamslag en O.L.- School uit Kloosterzande met een totaal van 329 leerlingen. Er werden 6 diploma's A, 40 diploma's B, 116 diploma's C, 160 diploma's D en 7 di ploma's E behaald. De wisselbeker voor jongens werd behaald door de O.L. School te Kloosterzande, die voor de meisjes door de Herv. School te Zaamslag. Kastibal werd er in 4 poule's gespeeld. In poule I jongens was de uitslag Prinses Marijkeschool, Axel 4 punten; R.K. School I, Axel 4 punten; Herv. School, Zaamslag 4 pnten. Poule II jongens R.K. School, Axel 6 punten; Pr. Marijke school, Axel 4 punten; Chr. Nat. School, Axel 2 punten. Poule III meisjes Prin. Marijkeschool, Axel 2 punten; Chr. Nat. School, Axel 2 punten; R.K. School I, Axel 2 punten. Poule IV meisjes Herv. School, Zaamslag 6 punten; R.K. School II, Axel 4 punten; Pr. Marijkeschool, Axel 2 punten. ESTAFETTE Jongens le prijs Hervormde School, Zaamslag; 2e prijs R.K. School II, Axel; 3e prijs R.K. School I, Axel. Meisjes le prijs Prinses Marijkeschool, Axel; 2e prijs Hervormde School, Zaamslag; 3e prijs R.K.- School, Axel. NEDERLANDSE ROMANS Bondarew, J. In stilte; Capote, T. In koelen bloede; Cronin, A. J. Memorandum van een dokter; Depauw, V. Opdracht in Guernika; Dore, J. De eenzame minnaars; Graham, W. Het doek gaat op; Hoekstra, T. Wietske en de paardenman; Lofts, N. Huis in de maal stroom; Miedema, A. Het goud van Scheba; Noordegraaf, J. De wereld in een schip; Orwell, G. 1984; Queen, Ellery. Uw liefheb bende moordenaar, (det).Quentin, Patrick. Echtgenote gezocht (det).; Ramati, A. De ber gen der vrijheid; Veen, A. van der. Doen als of; Vidal, N. Nefertete; Vos, M. de. Avon tuur in viervoud; Westheimer, D. Van Ryans exprestrein. BUITENLANDSE ROMANS Schneider, R. Brücken und Gitter; Tau, M. Ein Flüchtling findet sein land. STUDIEBOEKEN Abelspel, Een van Lanseloet van Denemarken; Bredero, G. A. Toneelwerk; Browijn, C. Mijn Harlem; Colenbrander, H. T. Oranje en het Wilhelmus; Dieren, De, en hun gedrag; Dre- wes, G. J. H. Centrale verwarming. Groningen. Heilbroner, R. L. Economische ontwikkeling; Huizing, H. C. Dove kleuters; Huygen, W. De dokter en Diana. Ierland. Kluwers zakboekje werktuigbouwkunde; Leeuw, A. van dre. Vluchtige begroetingen; Maatschappelijk werk; krachten, terreinen, methoden; Mulder, H. Acht duitse verhalen; Nieuwe Katechismus, De. Oostveen, T. Lief de als wapen; Pickles, D. Frankrijk. Prie- berg, F. K. Mozaïek der moderne muziek; Sonneveld, W. Een avond met Wim Sonne- veld; Sweering, R. De bevalling. Volkshuis vesting in Nederland; Vloemans, L. Logica; Vrede, N. T. M. De. Dichters en gedichten dl. 1; Vrede, N. T. M. De. Dichters en ge dichten dl. 2; Wal, P. W. van der. Luidspre kers en luidsprekerkasten; Wereldgeschiedenis dl. 7; Woelders, A. L. Studiekosten; Wijn berg, L. De kunst van het schrijven; Zambia. SCHEEPSWERF EN MACHINEFABRIEK VLISSINGEN lid van de Rijn-Schelde Groep Bezoekt de van de GEREFORMEERDE JEUGDCENTRALE. Vrijdag 23 juni van 7-11 uur 's avonds. Zaterdag 24 juni van 9-12, 1.30-6.00 en 7.00-11.30 uur in het gymnastieklokaal van de LTS, Kerkdreef.

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 4