AGENDA Uit onze omgeving Axel TWEE AANRIJDINGEN MET LICHTE SCHADE TE AXEL Op het Szydlowskiplein te Axel deden zich zaterdag twee aanrijdingen voor met lichte schade. Bij het eerste geval reed een vrachtauto met aanhanger tegen een lichte autobus op van de heer F. V. uit Koewacht. De bestuurder van de vrachtauto is zonder meer weggereden. Bij het tweede geval waren 2 personenauto's betrokken. De heer B. J. P. B. uit Clinge, die in achterwaartse richting reed, botste tegen de auto van M. v. T. uit Bonheiden (B.) op, hetgeen eveneens enige blikschade veroor zaakte. TWEE BROMFIETSERS TEGEN AUTO Op de splitsing Stationsstraat/Nieuwstraat te Axel verleende de linksafslaande automobilist de heer C. A. P. uit Axel zaterdagmiddag geen vrije doorgang aan de bromfietsbestuur der de heer W. P. J. v. M. eveneens uit Axel. v. M. kwam hierbij te vallen hetgeen vrij zware schade aan z'n bromfiets opleverde. De schade aan P.'s voertuig bleef beperkt. 's Avonds had op het kruispunt Kerkdreef/ Weststraat een dergelijk ongeval plaats, doch hierbij gaf de bromfietsberijder de heer Th. E. d. K. uit Hulst geen voorrang aan de heer G. H. uit Zuiddorpe, die met z'n auto over de Kerkdreef reed. De duo-passagier F. d. R. moest zich met een flinke hoofdwond bij dr. W. G. C. Kok laten behandelen, waar na hij per taxi naar Hulst werd vervoerd. Beide voertuigen werd beschadigd. AUTO-BOTSING Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur reed Mevr. E. V. uit Axel met een personenauto vanuit de Ds. Jan Scharpstraat de Prins Hendrik straat op. Hierbij verleende zij geen voorrang aan de van rechts komende personenauto die door de Prins Hendrikstraat reed en werd be stuurd door M. D. eveneens uit Axel. Bij de botsing die ontstond werden beide auto's zwaar beschadigd. AUTO UIT DE BOCHT Maandagmiddag om 4 uur raakte C.V. uit Axel de macht over het stuur van zijn per sonenauto kwijt in de bocht even voorbij Spui. Door naar links uit te wijken kon V. een frontale botsing voorkomen maar kon de tegemoetkomende personenauto bestuurd door V. V. H. uit Hontenisse niet meer ont wijken. Bij de botsing werden beide auto's zo zwaar beschadigd dat zij moesten worden wegge sleept. GROTE BELANGSTELLING Tijdens de Pinksterdagen was het weer zeer druk in Axel. De vermakelijkheden op het Hofplein gecombineerd met de toch al drukke marktdag zorgden voor een ongekende drukte. Bovendien trad het Majorettenpeloton „Oran jestad" uit Breda samen met de plaatselijke drumband „Axel" op. Voor de muzikale rond gang en voor de show die na afloop werd ge presenteerd bestond zeer grote belangstel ling. GESLAAGDE FOTO-TENTOONSTELLING Voor de eerste maal in haar éénjarig bestaan organiseerde de fotoclub „Axel" een zeer geslaagde foto- en dia-tentoonstelling in de Christelijke u.l.o.-school te Axel. Dit dank zij de welwillende medewerking van het school bestuur en het hoofd de heer Klein. De club die 23 leden telt exposeerde 123 foto's en vertoonde prachtige dia's. Ook waren 20 grote foto's te zien van de beroepsfotograaf Bleijenbergh. De expositie werd door ruim 400 mensen bezocht. De fotoclub uit Sas van Gent en de kunstschilder Pieter de Bodt gaven blijk van hun belangstelling en toonden zich enthousiast over de kwaliteit en de compositie van de foto's. Tijdens deze tentoonstelling kreeg de club nog enkele mooie opdrachten. De plaatselijke V.V.V. verzocht hun om een aantal foto's voor het samenstellen van een folder. Even eens van de gemeente Axel voor het samen stellen van een album. Als dank voor de kosteloze medewerking mocht het schoolbestuur de mooiste foto van de tentoonstelling uitzoeken. Samenvattend een zeer geslaagd debuut van deze jonge fotoclub. PINKSTERBIJEENKOMST IN ,,'T TREFPUNT" Woensdagmiddag had de activiteiten-commis sie van het Dienstencentrum ,,'t Trefpunt" te Axel een Pinksterbijeenkomst belegd. Ds. P. J. Pennings, die de leiding van deze middag had verzorgde de Pinkster-meditatie. Een koortje van de Hervormde Gemeente zong o.l.v. de heer J. Smies een aantal liede ren, de heer J. de Ridder las het diaken man netje uit Camera obscura voor. Ruim 40 bejaarden woonden deze pinkster middag bij. GOUDEN BRUIDSPAAR Woensdag 17 mei heeft het echtpaar Lenos- van Meurs hun gouden huwelijksfeest gevierd. De heer A. Lenos werd op 28 december 1894 te Sneek geboren en kwam tijdens de mobili satie 1914-1918 als militair naar Zeeuws- Vlaanderen. Het was in deze tijd dat hij zijn echtgenote, toen Mej. Krina van Meurs leerde kennen waarmede hij op 17 mei 1917 te Axel in het huwelijk trad. Na de mobilisatie begaf de heer Lenos zich in zaken. Dat hij een veelzijdig zakenman was blijkt wel uit het feit dat hij steeds met de behoef ten aan artikelen mee ging en handelde in schoenen, sigaren, regenkleding, dekzeilen en andere artikelen. In 1936 schakelde hij zich over in de auto branche, waarin hij nu nog steeds voortgaat. Samen met zijn beide zoons heeft hij een druk beklante garage in de Oranjestraat, waarin dealerschappen zijn van B.M.W. en Glas. Het gouden echtpaar heeft 2 zoons en 1 kleinzoon en 5 kleindochters. In hun ruime woning boven de garage hebben de gouden echtelieden een druk bezochte receptie ge houden. Vele vrienden en kennissen kwamen hun ge lukwensen brengen. Ook collega's garage houders kwamen feliciteren. Zakenrelaties, klanten bezochten deze receptie. Ook burgemeester van Dijke en zijn echt genote waren aanwezig om hun gelukwensen aan te bieden. De BOVAC was ook deze dag gekomen om hun belangstelling voor het lid Lenos te to nen. 's Avonds kwam de Harmonie Concordia het gouden echtpaar met een serenade vereren en speelde o.a. 2 coupletten van het Friesse Volkslied. Helaas konden zij niet voldoen aan het verzoek van de heer Lenos het Zeeuws- Vlaamse volkslied te spelen wat zeer te be treuren was. Het was voor Mevr. en Mijnheer Lenos zeker een mooie dag die zij niet licht zullen vergeten. INSLUIPING MET DIEFSTAL Woensdagavond hebben één of meerderen zich door een niet afgesloten raam zich toe gang verschaft tot het Verkoopmagazijn van de heer P. Koster in de Buitenweg. Bij con trole bleek een luchtpistool te zijn verdwenen. Dat juist dit verdwenen is terwijl vele andere artikelen te kust en te keur aanwezig zijn wekt wel enige verwondering. Door de rijkspolitie is een uitgebreid onder zoek ingesteld. R.K. JEUGDHAVEN Op onderdag 18 mei j.l. organiseert R.K. Jeugdhaven te Axel een fietstocht voor jon gens en meisjes van de Lagere School. Om 10 uur werd vertrokken vanaf het Gezellen- huis. KEES VERKERK DE GROTE ATTRACTIE Op uitnodiging van het autobedrijf Jos. Voet N.V., was de tweevoudige wereldkampioen schaatsen Kees Verkerk naar Axel gekomen om door zijn aanwezigheid een aparte sfeer te geven aan de wielerwedstrijd. Te kwart over twee vertrok Kees Verkerk in een open auto gezeten en geflankeerd door een jeugdig Axels Boertje en Boerinnetje vooraf gegaan door de drumband Hosanna vanaf de Axelse vestiging van Jos. Voet N.V. aan de Buitenweg voor een rondrit door Axel. Het was zeker niet verwonderlijk dat dit grote belangstelling trok. Bij de start in de Noordstraat werd de we reldkampioen namens de plaatselijke V.V.V. toegesproken door de heer van Hilst. Deze zeide de aanwezigheid van Kees Verkerk bijzonder op prijs te stellen wat zeker een aparte sfeer aan deze wedstrijd zal geven. Hierna kreeg Keesie van het Boerinnetje een zilveren herinneringstrofee aangeboden. Precies te 3 uur gaf Verkerk het startschot voor de wielerwedstrijd en volgde een aantal ronden in de open wagen de verrichtingen van de wielrenners. Ook de prijzen werden door Kees Verkerk uitgereikt. Dat de aanwezigheid bijzonder op prijs werd gesteld bij het publiek mocht wel blijken uit het feit dat hij vele handtekeningen moest plaatsen. Wie dacht dat dit alleen voor de jeugd was vergist zich, ook vele niet meer jeugdigen vonden het een eer een handtekening van deze grote sportman te bezitten. Vol ijver voldeed hij aan de vele verzoeken en was steeds be reid om spontaan gesprekken te voeren met belangstellenden. Dat Verkerk zijn bezoek serieus opnam bleek wel uit het feit dat hij tot 's avonds 10 uur in Axel bleef om vlot en ongedwongen met tal van sportenthou- siasten te praten. Ik doe dit niet voor de „poen" maar als de mensen je graag mogen en je willen zien, dan moet je ze daar de ge legenheid voor geven, aldus Kees Verkerk. BISAMRAT Tijdens het weekend word op de Nederlandse Stikstof Maatschappij een bisamrat gevangen. De heer A. Poppe uit Koewacht, werknemer in een der afdelingen sloeg het dier neer. De afmeting van het dier bedroeg 55 cm. Hij werd door de Rijkspolitie opgehaald en voor een verder onderzoek doorgezonden. DRUMBAND „AXEL" TRAD OP IN FRANKRIJK Nadat drumband Axel zaterdagmiddag in eigen stad met medewerking van het Majiret- ten peloton „Oranjestad" uit Breda een suk- sesvol optreden had verzorgd, vertrok het ge zelschap zondagmbrgen naar St. Quentin in Frankrijk om deel te nemen aan een Caval cade d'été. In Ronse brachten zij de nacht door. 's Maandags trad de drumband, opnieuw in gezelschap van de „Oranjestad"-meisjes met nog een veertigtal andere muziekgezel schappen, waaronder tal van bekende Neder landse korpsen op in het Franse Erquelinnes tijdens een herdenking van oud-verzetstrijders. Ook hier stonden de jongens en meisjes van tambourmaitre R. Schoot in 't middelpunt van de belangstelling. Drumband „Axel" verzorgde weer een goede representatie van Axel in het buitenland en had ook voor haar leden weer een gezellige en goedgeslaagde trip. BEIAARDCONCERT TE AXEL OP ZATERDAG 20 MEI 1967 van 15.00 - 16.00 uur door dhr. P. C. Brakman 1. Prelude 2. Serenade C. Reinacke 3. Aria P. de Paep 4. Suite A. van Ooik 5. Wiegelied F. Schubert 6. Song T. A. Arne 7. Menuetto L. van Beethoven 8. Avondlied naar Joh. Brahms 9. Volksliedjes 10. Finale NIEUWE AANWINSTEN Chr. Openbare Bibliotheek STUDIEBOEKEN Adriaansen, W. D, sport in de luchtvaart; Alberts, A. In de tijd gezet; Burgt, N. van de. Balsporten; Fuchs, J. M. Vijf eeuwen binnenscheepvaart; Gazenbeek, J. De Veluwe; Graftdijk, K. Paspoort voor de Delta; Hans, D. Het Wilhelmus van Nassauwe; Impeta, C. N. Kaart van kerkelijk Nederland; Joseph, J. Over waterskiën -gesproken; Koejemans, A. J. Doperse ketterijen; Norel, K. Politie te water. Proeve van een nieuwe grondwet; Swiggem, C. A. van. Afbraak of restauratie. Turkeije; Vaughan-Thomas, W. De landing bij Anzio; Visser, H. A. Cinfroijtatie met een confrontatie; Vos, H. De. Inleiding tot de ethiek. Zielszorg aan maatschappelijk ge typeerde mensen. NEDERLANDSE ROMANS Aken, P. van. De jager niet de prooi; Bates, H. E. Een huis vol vrouwen; Boudier-Bakker, I. Aan de grote weg. Detective omnibus; Glaskin, G. M. Een leeuw in de zon; Jaeger, H. De straftijd; Landell, Olaf, J. de. De dief stelen; Luipen-Bronwasser, J. van. Opont houd in Tarascon; Manen-Pieters, J. van. Dat lieve, gevaarlijke leven; Mannin, E. De leven de litus; Nabokov, V. Lente in Fialta; Roth- berg, A. De duizend deuren; Standish, R. Het huis aan de Whangpoo; Weissman, G. Het leven alleen; West, M. Geen bloemen voor Richard; Witte, D. de. De vlucht naar mytilene; Wolff, R. Ketura; Zomeren, K. van. Terloops te water. BUITENLANDSE ROMANS Heinrich, W. Gottes zweite Garnitur; Hus- son, J. Le cheval d'Herbeleau; Langfus, A. Saute, Barbara; Spoerl, H. Die Feuerzanger- bowle. KINDERBOEKEN Alcott, L. M. Op eigen wieken; Baker, B. Snelle Jager uit het Indianenhuis; Brusse, J. A. Brandtoren „De Vlimmers"; Bruyn, M. Reis met de zon, dl. 2; Dreesmann, C. Bor duurkunst;- Evenhuis, G. Wij waren er ook bij; Heerkens, A. Muziekinstrumenten op school; Holling, G. Holling. Het Indianen boek; Koch-Isenburg, L. Planten Brehm; Kraay, G. en T. Visser. Een dag bij Jip, Jap, Jop; Kraay, G. en T. Visser. Herst in het bos; Kraay, G. en T. Visser. Feest in het kabouterhuis; Kraay, G. en T. Visser. Jip, Jap, Jop in de sneeuw; Lingsma, J. S. Gids voor de Deltawerken; Meisnitzer, F. De Spookwolf; Pol-Schokking, J. van de. Wij maken een feest met de kinderen; Rooke, D. Connie en Reg uit Australië; Smulders, L. Tijntje toverschaar; Stolz, M. Michel, wacht op mij; Townsend, J. Sabotage op de lan ceerbasis; Tricht, A. van. De toekomst tege moet. Brug over nieuwe binnenvaartsluis Terneuzen nu open Woensdagmiddag omstreeks twee uur is de brug over de Nieuwe Binnenvaartsluis te Ter- neuzen door het wegverkeer in gebruik ge nomen. Dit houdt in dat nu een begin kan worden gemaakt met het opruimen van de tijdelijk aangelegde rondweg om de sluis. Voorts kunnen nu de werkzaamheden aan vangen voor het verder uitgraven van de buitenvoorhaven van de nieuwe sluis. Ingezonden Stukken Geachte redactie, Mag ik u beleefd verzoeken onderstaan de in uw blad te willen opnemen Bij voor baat dank. „AXEL 1967" Een dezer dagen kreeg de Axelse bevolking een boekwerkje, getiteld „Axel - 1967", in de bus gestopt. Naast een aantal advertenties, een korte beschrijving van de geschiedenis en bezienswaardigheden van Axel als centrum gemeente van Oost Zeeuws-Vlaanderen en een alphabetisch namenregister, vindt men daar in o.a. ook een lijst van verenigingen afge drukt. Wij hebben deze lijst eens doorgenomen en mochten tot ons genoegen constateren dat er b.v. op het gebied van de sport toch nog al wat aktiviteit ontplooid wordt, gezien het aantal verenigingen, dat zich daarmee bezig houdt. Aan het eind van deze lijst vindt men dan nog het volgende „Vorenstaande gegevens zijn naar beste we ten en met de grootst mogelijke nauwkeurig heid verstrekt door het Gemeentebestuur van Axel". Dit laatste gelezen hebbende, moesten wij tot onzd verbazing concluderen, dat deze nauw keurigheid toch wel niet de grootst mogelijke zal zijn geweest, gezien het feit, dat in de lijst van sportverenigingen de naam van de voetbalvereniging „Axel" (zondagvoetbal) en de naam en het adres van de sekretaris ont breekt. Of is de oudste voetbalvereniging van Axel, die in 1967 56 jaar bestaat en het afgelopen seizoen vier kampioenschappen heeft behaald met bovendien een zeer goede plaats van haar eerste elftal op de ranglijst van de 2e klas van de K.N.V.B. van zo weinig belang, dat men deze, zelfs met de grootst mogelijke nauw keurigheid over het hoofd ziet Het bestuur van de v.v. Axel ZUIVERE HUID PUROLen PUROL-poeder Belg gedood bij botsing te Sint-Jansteen Een autobotsing in St. Jansteen heeft maan dagavond het leven gekost aan de 47-jarige Belg G. Wuijts uit Deurne (B.) toen diens auto, die bestuurd werd door diens echtge note, geen voorrang verleende aan een auto, bestuurd door een landgenoot van hem uit Borgerhout (B.). De heer Wuijts werd uk de auto geslingerd en werd op slag gedood. Me vrouw Wuijts en het meerijdende echtpaar A. Stevens-Vermeulen uit Clinge, alsmede twee kinderen van dit echtpaar kregen lichte verwondingen, evenals de bestuurder van de andere auto en zijn vrouw. Alle gewonden werden opgenomen in het Liduinaziekenhuis in Hulst. De botsing ontstond omstreeks half negen op de kruising van de weg van Hulst naar Sint- Jansteen. De arts L. Adriaanssens uit Sint- Jansteen verleende eerste hulp. Jortge fietser door auto geschept De 11-jarige P. de R. is dinsdagmiddag toen hij in zijn woonplaats Hoek op zijn fiets van het fietspad plotseling de rijksweg opzwenkte, gegrepen door de personenauto van J. F. uit Axel. De jongen kwam op het linnen auto dak terecht en schoot door een ruit. Hij kreeg enkele ontvellingen. Dokter H. Hofstee liet de jongen naar huis overbrengen. Auto en fiets kregen schade. Zaterdag 20 mei 15.00- 16.00 uur carillonconcert NATO-TAPTOE 1967 Van 23 juni tot en met 1 juli wordt in Arnhem de Nato-taptoe gehouden. Het informatiecentrum V.V.V./Gemeente Axel, in het stadhuis verstrekt aan be langstellenden gaarne nadere inlichtingen. Zondagsdiensten ZONDAG 21 MEI 1964 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. van Dooren Geref. Kerk (Pironstraat) 11 uur voormiddag ds. Verberk, Hoek 5 uur namiddag ds. Boonstra, Roermond. Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- dienst. H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 Winterregeling 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Zondagsdienst artsen 20-21 MEI: Dokter Schiltman

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 2