SPORT VOETBAL HET VOORBIJE WEEKEND WAS SUKSES-VOL VOOR DE V.V.-„AXEL" In het afgelopen weekend wisten 3 elftallen van de v.v.-„Axel" een kampioenschap te veroveren. Was het 2 weken geleden Axel II dat kam pioen werd in de reserve 2e klasse dit week end waren het de B-junioren, de A-junioren en Axel III. Axel BI trok zaterdag naar Zaamslag om daar een beslissingswedstrijd tegen Terneuzen B I te spelen daar beiden gelijk waren geëin digd. Reeds in de 3e minuut was het A. de Dijcker die de Axelse ejugd de leiding deed nemen 1-0. In de 20e minuut was het de Terneuzense rechtsbuiten die een solo ondernam en deze met een onhoudbaar schot afsloot 1 1. Na het verstrijken van de officiële speeltijd was er in deze stand geen verandering ge komen en werd er met 2x lYi minuut ver lengd. Ook nu kon geen van beiden doelpun ten en moest scheidsrechter A. van Drongelen die zeer goed leidde de beslissing laten vallen door het nemen van strafschoppen. De Axelaars moesten eerst laten zien wat zij hier van konden. 4 van de 5 strafschoppen werden benut. Terneuzen was nu aan de beurt om dit te verbeteren. De eerste strafschop was raak, nummer twee trof de paal, maar nummer drie trof weer doel. Het begon er op te lijken dat ook dit geen beslissing zou brengen. De vierde strafschop werd door keeper van Hecke gestopt en dit betekende voor de Axelse B I-junioren het kampioenschap. Stralend van trots mocht aanvoerder J. de Regt, de bloemen welke door de voetbalver eniging Zaamslag werden aangeboden in ont vangst nemen. Op het terrein aan de Buitenweg speelde za terdag de Axelse A I-junioren tegen Terneu zense Boys A I-junioren, zoals te verwachten wisten de Axelaars te winnen, de eindstand werd 9-0 nadat de rust was ingegaan met de stand 3-0. Dit was de 19e achtereenvol gende overwinning in deze competitie en dit betekende voor hen het kampioenschap zonder één enkel verliespunt. Kunnen zij zaterdag de uitwedstrijd tegen H.V.V. A I winnen de laatste wedstrijd in de competitie - dan hebben zij 40 punten uit 20 wedstrijden. Ook de doelcijfers bij A I liegen er niet om, deze zijn 175 voor en 11 tegen-, 'n bewijs van de grote superioriteit van de Axelse A I-juni oren. Minder zeker trok Axel III zondag naar Schoondijke om het le elftal van deze naam te bekampen. Axel III en Schoondijke III hadden een gelijk aantal punten en alleen winst kon voor Axel III een kampioenschap geven. De spanning was dan ook groot, na 45 minu ten voetbal was er in de 0 - 0-stand nog geen verandering gebracht, ondanks een overwicht van de Axelaars. In de 2de helft zorgde men voor 'n overwin ning en dit betekende een derde kampioen schap voor de v.v.-„Axel" in dat weekend. AXELSE B I-JUNIOREN NAAR HET ELF PROVINCIEN-TOURNOOI TE AMSTERDAM De Axelse B I-junioren zijn door de A.S.V. „Arsenaal" te Amsterdam uitgenodigd om op le Pinksterdag Zeeland te vertegenwoordigen in het Elf Porvinciën-tournooi voor B- junioren wat bekend staat onder de naam Henk Fernhout-tournooi. In de poule waarin Axel B I uitkomt zullen hun tegenstanders zijn A.S.V. „Arsenaal", P.E.C., Riod Wit W„ Bè Quick en U.V.V. VOGELWAARDE - CLUZONA 3-2 In de degradatiecompetitie 3e klasse D werd op het terrein van de v.v.-„Axel" de wedstrijd Vogelwaarde - Cluzona gespeeld. Voor beide clubs was dit een zeer belangrijke wedstrijd daar zowel Vogelwaarde als Cluzona hun eerste wedstrijd respectievelijk tegen Meto en Hontenisse hadden verloren. Vele Vogelwaarde-supporters waren mee naar Axel gekomen maar ook Cluzona was niet zonder aanhang gekomen. De wedstrijd kende een gelijk opgaande strijd waarbij de zenuwen een grote rol speelden. Vogelwaarde kreeg de aftrap te nemen en trok direkt in de aanval wat een corner op leverde, deze kwam goed voor doel maar mid- voor Lambert werkte onvoldoende af. In de 5e minuut schoot de Cluzona-Iinksbui- ten hard in maar trof de paal. 1 Minuut later probeerde P. Pieters het voor Vogelwaarde met een hard schot, maar hier ging de bal over. Na 13 minuten spelen ging R. Lambert snel achter een dieptepass aan maar deze schoot op de Brabantse keeper, toch wist Lambert de terugspringende bal terug voor het doel te krijgen en met een goedgerichte kopbal open de Strooband de scoore 1-0. In de 21e minuut kreeg R. Lambert in vrije positie de bal toegespeeld en schoot onhoud baar in 2 0. 4 Minuten later was het rechtsbuiten J. Luyckx die een scherpe voorzet op het Vigel- waarde doel plaatste en de bal verdween over de~ verkeerd opgestelde doelman Cappendijk in het net. Reeds eerder in deze wedstrijd was gebleken dat doelman Cappendijk geen beste dag had. Met Cluzona sterk in de aanval kwam het einde van de le speelhelft. 4 Minuten na de hervatting kreeg Cluzona op de rand van het strafschopgebied een vrije trap te nemen welke op de paal werd gescho ten, de terugspringende bal werd opnieuw ingeschoten door J. Matthijsen, deze trof doel 2-2. Bij een van de volgende Brabantse aanvallen werd keeper Cappendijk geblesseerd en moest het veld verlaten en werd vervangen door de al meer dan 1 jaar op non-aktief zijnde De Schepper voor een armbreuk. Reeds spoedig bleek dat de Schepper nog niets van zijn kunnen had ingeboet en menig maal greep hij resoluut in wat de nodige rust bracht in de Vogelwaarde-defensie. De druk van Cluzona werd groot maar ook nu bleek de afwerking onvoldoende. Na ruim een half uur spelen plaatste P. Pieters goed naar R. Lambert die hard en zuiver inschoot 3-2. Met nog bijna een kwartier te spelen trok Cluzona nu met man en macht in de aanval en Vogelwaarde werd met de rug tegen de muur gedrukt, maar de verdediging wist stand te houden. De uitvallen van Vogelwaarde die er nog kwamen waren gevaarlijk maar leverden geen doelpunten meer op. Ook Cluzona kon De Schepper niet meer ver schalken en zo won Vogelwaarde deze belang rijke wedstrijd met 3-2. Goedkoopste en duurste Brommers in trek Dit voorjaar worden ca. 200 bromfietsmodel len op de markt gebracht door 43 binnen- en buitenlandse leveranciers. De kopers van bromfietsen kunnen derhalve kiezen uit een omvangrijk en gevarieërd modellenassorti- ment, waarvan de prijs oploopt van minder dan 400 gulden tot meer dan 1100 gulden. Opvallend is echter, dat de voorkeur duidelijk uitgaat naar de uiterste prijsklassen; die der goedkoopste en allerduurste bromfietsen. De R.A.I. merkt hierbij op, dat duidelijk twee categorieën kopers kunnen worden onder scheiden, te weten a. de zogenaamde „stadsbromfietsers" die een eenvoudig brommertje aanschaffen om zo snel en goedkoop mogelijke relatief korte afstanden af te leggen b. de kopers van toer- en sportbromfietsen voor langere afstanden en groot-toerisme, waarbij de mate van comfort, accelleratie, rij-eigenschappen, betere bescherming en sportieve vormgeving, doch niet in eerste instantie de prijs, van doorslaggevende be tekenis zijn. De fabrikanten en importeurs van bromfietsen hebben gereageerd op deze duidelijke ver schuivingen in de vraag. Momenteel worden reeds 15 bromfietsen voor minder dan 450 gulden op de markt gebracht en 23 bromfiet sen van 1000 gulden en meer. Beter een rood plaatje dan een rood hoofd Op 1 maart j.l. moesten alle bromfietsverze- keringsplaatjes met zwarte letters en cijfers, zijn verwisseld voor het tijdig door de ver zekeringsmaatschappijen verstrekte plaatje met rode opdruk. De persinformatiedienst van de R.A.I.-brom fietsafdelingen deelt mede, dat vele brom fietsers de luttele ingreep aan het achterspat bord nog niet hebben verricht, waardoor het risico van een bekeuring niet denkbeeldig mag worden geacht. Overigens, per 1 maart 1968 zal het W.A.- plaatje groene letters en cijfers dragen. TE GAST OVER DE GRENZEN De ongeveer drie miljoen Nederlanders, die vorig jaar hun vakantie over onze grenzen vierden, hadden allen zo hun eigen redenen om juist dat land of die streek te kiezen. En al zal het feit, dat men er zo lekker eet, lang niet altijd doorslaggevend zijn voor de keus, een feit is toch dat de voeding, zeker in de vakantie, een grote rol speelt. Wie land en volk goed wil leren kennen, past zich, ook wat het eten betreft, aan aan de gewoonten van zijn gastheren. Die aanpassing kan vaak een groot deel van de vakantievreugd uitmaken. Daarom raden wij ook iedere trekker met tent of caravan aan de meegenomen levensmidde len te beperken tot het uiterst noodzakelijke en tot datgene wat in het vakantieland schaars en duur is. Vrijwel ieder toerist in de dop kan vóór zijn vakantie al kennismaken met de voeding die hem te wachten staat. Want ook in eigen land kan men volop genieten van de culinaire troe ven van vele landen binnen en buiten Europa. Geen grotere Nederlandse plaats of men vindt er Spaanse, Griekse, Italiaanse, Chinese en Indische eethuisjes en restaurants. En door de goede communicatie- en vervoersmogelijkhe den zijn onze groentewinkels en grote levens middelenzaken ruim voorzien van buitenland se voedingsmiddelen. Rijst, macaroni en spaghetti, paprika's, knof look, aubergines en maïs, buitenlandse kaas soorten en kruiderijen en niet te vergeten det specerijen, die bij de rijsttafel worden ge bruikt, raken meer en meer ingeburgerd. Te genover andere uitheemse voedingsmiddelen zoals slakken, kikkerbilletjes en kangoerie- vlees, staan we als Nederlanders wat huiverig. WAT DOET U MET AL DIE NIEUWE, VREEMDE MUNTEN Langzamerhand is de Nederlandse huisvrouw de variatiemogelijkheden met al die produkten van vreemde bodem gaan waarderen. Met enig overleg zijn ze immers uitstekend in onze menu's in te passen. Een alledaagse groentesoep b.v. kunt u heel apart maken door er wat paprika in te ver werken. U hebt dan bovendien nog het voor deel van het hoge vitamine C-gehalte. Pap rika is op vele manieren klaar te maken, b.v. gevuld met rijst of gehakt of verwerkt in een groentemengsel met rijst. We danken de ken nismaking met deze vrucht aan Hongarije en de Zuid-Europese landen. De ook uit deze contreien afkomstige gemeng de rijstgerechten met groenten, verschillende soorten worst en/of vlees of vis, zoals de pilav uit Turkije en Griekenland en de apella uit Spanje, zijn vrij eenvoudig en vlug te berei den. Er hoort een ruime portie groenten en vruchten, zoals aubergines, paprika's, tomaten en wortelen bij en eventueel peulvruchten. Verder vlees in de vorm van schapevlees, lamsvlees, kalfs- en varkensvlees al dan niet gecombineerd met kip, kaas en worst. De rijst, macaroni en andere meelspijzen, die deel uitmaken van de uit Zuid-Europa geïm porteerde schotels bevatten in tegenstelling tot onze piepers geen vitamine C. Daarom is een combinatie van deze produkten met pap rika - in welke vorm dan ook zo ge slaagd Ook met onze oude getrouwe aardappel zijn we overigens, onderinvloed van het buiten land, andere dingen gaan doen. Denkt u maar aan de patates frites, die we van Frankrijk en België hebben overgenomen en aan de chips uit Engeland. We halen onze nieuwe ideeën niet alleen uit de Zuid-Europese landen, maar hebben wel degelijk ook de invloed ondergaan van de Scandinavische landen en Amerika. Knackebröd en andere vormen van donker „knasper" brood uit het hoge Noorden zijn even voedzaam als onze donkere broodsoor ten en, mits op de juiste wijze belegd dat wil zeggen met vleeswaren, kaas of ei - uit stekend bij de broodmaaltijden te gebruiken. Ook het feestelijke smörrebröd is niet te ver smaden alle soorten brood, belegd met com binaties van sla, vis, vlees, rauwe groente- slaatjes e.d., kunt u eronder verstaan. Het gebruik van vruchtesap bij het ontbijt is een uit Amerika afkomstige gewoonte. Het is goed vruchtesap te gebruiken. Gaat het echter ten koste van de hoeveelheid melk per dag, dan is deze gewoonte niet toe te juichen. De combinatie van melk en vruchtenmoes of vruchtesappen, de zgn. „shakes", zijn dan een prachtige oplossing de melk is rijk aan ei wit, calcium en vitamine Bs, het sap van verse vruchten bevat veelal een behoorlijke dosis vitamine C. Ook kwark en yoghurt, uit Duitsland en de Balkanlanden afkomstig, kunnen helpen om tot de gewenste hoeveelheid van V2 tot liter melk per dag te komen. Natuurlijk, ook met behulp van produkten van eigen bodem kunnen we heerlijke gerech ten maken. Maar de levensmiddelen en pro dukten van over de grenzen, breiden onze horizon aanzienlijk uit en maken ons werk in de keuken tot een nieuw avontuur. Een volgende keer hopen we u enkele recep ten te geven van gerechten, die hier genoemd zijn. Bekendmaking GEMEENTE AXEL Ontheffing sluitingsuur De Burgemeester van Axel maakt bekend dat in verband met de Pinkstervermakelijkheden algemene ontheffing van sluitingsuur wordt verleend aan alle vergunning- en verlofhou ders op vrijdag, 12 mei 1967, op maandag 15 mei 1967 en op dinsdag 16 mei 1967 tot 1 uur na middernacht. AXEL, 3 mei 1967 De Burgemeester van Axel, M. K. van Dijke Bekendmakingen Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters Burgemeester en wethouders van Axel gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboekhouding (Stb. 1936, 342); herinneren de bevolking aan haar verplichtin gen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit brengen als voornaamste ter openbare kennis 1 dat behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkings registers 2 dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaal de tijd als regel zijn nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust te genieten; 3 dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2 vermelde bijzondere voorschriften gelden 4 dat behoudens afwijkingen, ieder, die Ne derland verlaat, onverwijld van het bevol kingsregister moet worden afgevoerd 5 dat bij adresverandering binnen de gemeen te de nodige wijzigingen in het bevolkings register moeten worden aangebracht. VOORTS IN VERBAND MET HET BOVENSTAANDE a dat aangifte van vertrek uit of van verhui zing binnen de gemeente mondeling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van de naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin) b dat aan de aangever van een vertrek, be houdens bijzondere gevallen, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toege zonden, welke hem dient als bewijs van af melding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Ne derlandse gemeente, in welker bevolkings register de persoon moet worden opgeno men c dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust ge niet en die nog niet in een bevolkings register is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister van 'n andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart of ligitimatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is geko men, tenzij hij overeenkomstig de desbetref fende bepalingen is vrijgesteld van aanmel ding d dat bestuurders van instellingen, gestichten of schepen waarin personen onder enig be stuur inwonen, alsmede hotelhouders, pen sionhouders en kamerverhuurders uiterlijk vijf dagen na de opening of huisvesting of na het vertrek, mededeling moeten doen van de geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien da gen in de instelling, het gesticht, schip, ho tel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daaruit vertrekt e dat overtreding van de voorschriften wordt gestraft volgens de wet f dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkings register gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12 uur (uit gezonderd zaterdagen) bij de afdeling be volking der gemeentesecretarie. AXEL, 8 mei 1697. Burgemeester en wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Visakten Binnen-visserij De Burgemeester van Axel maakt bekend, dat vanaf 16 mei a.s. visakten en bijdrage- bewijzen kunnen worden uitgereikt, welke geldig zijn voor het tijdvak van 1 juni 1967 tot en met 31 mei 1968. Uitgereikt worden a. Grote visakten voor het vissen met alle vistuigen, in de binnenwateren, voor zo ver het gebruik daarvan niet krachtens de Visserijwet 1963 verboden is, tegen betaling van totaal 22, - b. Kleine visakten voor het vissen, hetzij met één speciale hengel, hetzij met twee ge wone hengels, hetzij met één peur, in de binnenwateren, tegen betaling van totaal 8, - c. Bijdragebewijzen voor het vissen met één gewone hengel in de binnenwateren, te gen betaling van totaal 2,75 AXEL, 10 mei 1967 De Burgemeester van Axel, M. K. van Dijke

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 3