AGENDA Uit onze omgeving Axel 5-JARIG JONGETJE OVERLEDEN NA TE ZIJN AANGEREDEN DOOR BROMFIETS Zondagmiddag omstreeks 5 uur liep het 5-jarig zoontje Reinier van de familie Ruy- tenburg wonende in het buurtschap Magrette plotseling het rijwielpad langs de Provinciale- weg Axel - Terneuzen op. Het knaapje werd gegrepen door een bromfiets bestuurd door J. H. uit Terneuzen en liep hierbij een sche- delbasisfractuur op en is korte tijd later over leden. Dokter Kok verleende de eerste hulp en heeft het slachtoffertje per ambulance naar het ziekenhuis te Terneuzen laten vervoeren. BIJ ACHTERUITRIJDEN TEGEN ANDERE AUTO GEBOTST Woensdagmiddag omstreeks 14.15 uur had een Franse personenauto getankt bij het ben zinestation van de Garage de Jager aan de Nieuwendijk, waarna de bestuurder C. M. uit St. Quintain achteruit reed en tegen de stil staande personenauto van W. H. uit Axel opbotste waarbij beide auto's schade opliepen. BALLETGROEP „ILONA" TRAD OP IN SAS VAN GENT EN HULST Zaterdag heeft de Balletgroep „Ilona" haar medewerking verleend aan de personeelsavond van de personeelsvereniging van de Spiegel- glasfabriek te Sas van Gent, waar Jopie Diele- man en Anjde Esselbrugge met hun meisjes vele open doekjes kregen. Ook de volksdansgroep uit Axel onder lei ding van de heer T. van de Berg trad op deze avond met sukses op. Dinsdagavond trokken Jopie en Ankie met „Ilona" naar Hulst om daar een ballet-avond te geven. Hier dansten zij met veel sukses voor de leerlingen van het meisjespensionaat St. Jozef en genodigden. GROTE VOLKSWAGENSHOW Vrijdag heeft de Axelse vestiging van het autobedrijf van Jos Voet in en om haar pand in de Buitenweg een grote Volkswagenshow gegeven. Naast een keur van nieuwe Volkswagen, in de verschillende klassen en kleuren, waren er een groot aantal jonge gebruikte auto's opgesteld. Uit het grote bezoek aan deze show bleek dat door deze vestiging in Axel is voorzien in goede service voor de Volkswagen-bezitters uit Axel en omstreken, die vroeger naar Ter neuzen of Kloosterzande moesten. Aan deze show was een bijzondere attractie verbonden. In een van de showrooms waren een drietal volkswagens in de 1200 - 1300 en 1500 c.c.-klasse opgesteld waarvan bij elk een 8-tal onderdelen waren weggelaten. Elke bezoeker mocht deze ontbrekende onderdelen opsporen om ze op een wedstrijdformulier in te vullen. Voor deze wedstrijd waren een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar met als hoofdprijs een prachtige autoradio. Vele nieuwe en gebruikte auto's werden tij dens deze show verkocht. UITSLAG SCHOOL-VERKEERSEXAMEN 1967 In totaal hebben 135 kinderen een volledig (theoretisch en praktisch) examen afgelegd, waarvan aan 20 kinderen een diploma moest worden onthouden, omdat zij meer dan 7 fou ten tijdens het examen hadden gemaakt. Het gemiddelde aantal fouten per school be draagt Openbare school 59 Chr. School Nieuwstr. 166 Chr. School Spui 38 R.K. School 267 Uit bovenstaand overzicht blijkt, dat de kin deren van de openbare school het beste resul taat hebben behaald. Aangezien zij vorig jaar de daarvoor beschikbaar gestelde beker de finitief hebben gewonnen, ontvangen zij nu een nieuwe wisselbeker. Geen enkele fout hebben gemaakt (hebben hun diploma dan ook behaald met de aan tekening „met lof") Openbare school Eddie Agterhuis, Anneke de Nijs, Evert de Jonge, Jan van de Broeke, Jan Kabus, Corrie Meijer, Liny de Feijter, Carla Dieleman, Wilma Hoogstraate, Clazien v. d. Vendel, Ingrid v. d. Berg, Marian Grootveld, Ineke Robijn, Rietje Jansen. Chr. School Nieuwstraat Riet Dieleman, Marijke Goossen,A. A. de Putter, Johannis P. Eckhardt, Ria de Pooter, Marleen Koole, Trudy Bakker, Ina van Hermon, Kees Folmer, Jaap de Ruijter, Peter Boer, Addy van Alten. R.K. School Ronny de Danschutter TEGEN GEPARKEERD STAANDE AUTO OPGEBOTST Zaterdagavond omstreeks 7 uur is een per sonenauto bestuurd door J. B. uit Axel tegen de te Spui geparkeerd staande personenauto van J. K. uit Axel opgebotst. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. BEIAARDCONCERT TE AXEL OP ZATERDAG 13 MEI 1967 van 15.00 - 16.00 uur door Mevr. M. J. Moerdijk-Vanderswalm 1. Tune „dan zal de beiaard spelen" P. Benoti 2. do fa do la M. J. Moerdijk 3. Een scheepje J. J. Viotta 4. Ochtendlied 5. Wiegelied R, Hol 6. 't Zonnetje schijnt P. v. d. Broek 7. Rhytmendans Staf Nees 8. Klaas en trouwt uw leven niet E. Hullebroek 9. Ik zag Cécilia komen Ad. Denijn 10. Sonate III V. Nicolai 11Allegro Scheppers 12. Le Tambourin Staf Nees 13. Tune. POLITIERECHTER MIDDELBURG J. van D. uit Terneuzen stond terecht omdat hij op 18 maart te Axel onder invloed van alcohol zou hebben gereden. Hij was daarbij met zijn auto tegen een rechts van de weg geparkeerde personenauto gereden en onmid dellijk daarop tegen een tegenligger. De getui gende J. W. uit Axel, de chauffeur van de tegenligger verklaarde de indruk te hebben gehad dat Van D. onder invloed verkeerde en de eigenaar van de geparkeerde auto zei be merkt te hebben dat Van D. suf was, maar dat kon evengoed door de aanrijding zijn ver oorzaakt, zo verklaarde hij. Een bloedproef na het ongeluk gaf voor Van D. een promil lage aan van 1,60. Veel te hoog volgens de officier, die 10 dagen gevangenisstraf eiste en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tijd dat het rijbewijs al is ingenomen. De verdediger van Van D. mr H. J. Q. Tichel man, zei zich alleen tot de strafmaat te wil len bepalen. Hij merkte op, dat Van D. na het afsluiten van zaken nog al eens een bor reltje moest drinken. De heer Tichelman wees er verder op, dat zijn cliënt 42 jaar auto had gereden zonder brok ken. Hij vroeg tenslotte clementie. Het von nis luidde tenslotte 10 dagen gevangenis straf, 12 maanden ontzegging waarvan 6 maanden voorwaardelijk met aftrek. Week van de Fotografie 1967 De Week van de Fotografie 1967 duurt van 5 t/m 13 mei 1967. Deze week is het start sein voor alle Nederlandse foto- en film amateurs, land en zomer met de camera tege moet te treden. In deze Week van de Foto grafie beginnen een 2-tal belangrijke wedstrij den. De ene wedstrijd werd georganiseerd in het kader van het Internationaal Toeristisch Jaar „Tierisme Paspoort voor de Vrede". Deze wedstrijd heeft als motto De Hoerist, waarvoor foto's, dia's en films worden ge vraagd die het onderwerp Toerisme in de ruimste zin van het woord uitbeelden. Deze wedstrijd duurt van 5 mei t/m 15 augustus voor de foto- en filmsector en tot 15 septem ber 1967 voor de afdeling smalfilm. Een fol der van deze wedstrijd treft u hierbij aan. De tweede wedstrijd heeft als motto een foto dagboek „Breng ik in Beeld". Deze wedstrijd heeft als motto De Toerist, kiekjes kunnen worden gebruikt, vraagt aan alle Nederlanders een dagboek samen te stel len met foto's en korte teksten. Deze dag boeken worden gratis door de fotohandel ter beschikking gesteld. De fotodagboeken wor den ingezonden naar de Stichting Amateur fotografie en na 1 oktober 1967 beoordeeld, door een speciale jury, waarin een bekend Nederlandse auteur. Er zullen 5 dagboeken bekroond worden. De makers worden ten huize van deze bekende en vooraanstaand Nederlandse schrijver ontvangen en geïnter- vieuwd. Deze schrijver stelt een humoristische levensschets van elk der winnaars samen. Deze korte biografie wordt met de foto's in druk gebracht. E.E.G. Jeugd foto- en filmwedstrijd. Wij mogen niet onvermeld laten dat door de E.E.G. te Brussel voor de 3e maal een jeugd foto- en filmwedstrijd wordt georganiseerd, waarvoor Nederland de Stichting de organi satie op zich heeft genomen. Alle jonge men sen van 14 tot 25 jaar kunnen deelnemen. Uit de bekroonde foto's van de 2e E.E.G. jeugd foto- en filmwedstrijd is een mobiele tentoonstelling samengesteld, welke vrij ter beschikking van de Nederlandse bladen is. Hierover ontving u reeds bericht. Een aantal Nederlandse bladen heeft reeds een aanvraag ingediend. Camera inruilactie. Evenals voorgaande jaren vindt ook nu een Camera Inruilactie plaats. Oude camera's in geruild bij aankoop van een nieuw toestel ge ven recht op een korting tot 20, - afhan kelijk van het aankoopbedrag van het nieuwe toestel, overal in Nederland. Axel en nog 124 andere gemeenten in ons In Axel en in nog 124 andere gemeenten in ons land, organiseren foto- en filmclubs film vertoningen, dia-avonden en foto-exposities. Nooit tevoren waren een zo groot aantal plaatselijke manifestaties gaande als in deze 12e Week van de Fotografie. MUTATIES BEVOLKING AXEL tot en met 30 april 1967 Geboorten Matthijs, Ronald H. C.; Maas, Arno E. R.; Dierick, Claudia E. J.; van Dijke, Annemieke; van Stevendaal, Magdalena M.; de Braai, Ma- rinus; Hamelink, Jozias; Schram, Edwin; Sturm, Dieuwert D.; Heemskerk, Sanne R.; de Pooter, Cornelis F.; Wieles, Geleijn. Overleden van Dijke, Annemieke; Mei, Maria L. e.v. Marcus, Petrus A.; van Gink, Wilhelmus H.; Dieleman, Johanna e.v. Scheele, Marinus J.; Buijze, Jacobus w.v. den Exter, Elisabeth C.; de Feijter, Adriana L. e.v. van Hoeve, Simon. Gehuwd de Groote, Levinus en Schieman, Johanna C.; Scheele, Gelein (van Terneuzen) en Rombaut, Tilly M. Vertrokken Mariman, Josephina E. va nNieuwendijk 72 naar Terneuzen; de Gronckel, Roger A. van Langeweg 5 naar Wassenaar De Rijcke, Theophiel C. E. van Julianastraat 17 naar Philippine; Thuij, Petrus J. met 2 gezinsl. van Kanaalkade 12 naar Sint Jansteen; Rom baut, Tilly M. e.v. Scheele, van Robertstr. 49 naar Terneuzen; Matthijs, Levina W. van Julianastraat 38 naar Zaamslag; Scheele, Ge lein van Robertstraat 49 naar Terneuzen; Corduwener, Franciscus J. met 3 gezinsl. van v. d. Moerestraat 12b naar Terneuzen; van Meenen, Pieter van Bernhardstraat 34 naar Rotterdam. Vestiging in de gemeente de Moor, Hubert F. M. van Terneuzen naar Spui 25; Noé, Agnes M. L. van Aardenburg naar Spui 25; Pascolo, Vittorio van Venzone (It.) naar Graaf Jansdijk 64; Daniëls, Louisse J. e.v. van Sprew van 's-Gravenhage naar Po lenstraat 30; Tavernier, Ivonne E. w.v. Van Hamme van Stekene (B.) naar van Gistelle- laan 37; Theune, Adrianus J. M. van Bergen op Zoom naar Handelstraat 41; Vermoolen, Antonia C. J. M. van Bergen op Zoom naar Handelstraat 41; Bosma, Herman J. van Schoonhoven naar Graaf Jansdijk 66; Vuu- rens, Neeltje van Schoonhoven naar Graaf Jansdijk; Sturms, Jeanne M. van Goes naar Rooseveltlaan 1; Francken, Cornelius E. van Sint Jansteen naar v. Middelhovenstraat 17; Lockefeer, Maria F. van Sint Jansteen naar v. Middelhovenstraat 17; Withaar, Hendrika e.v. Westenbrink, van Ruinerwold haar Beet- hovenstraat 11; Westenbrink, Aaltje M. T. van Ruinerwold naar Beethovenstraat 11; Westenbrink, Jacob M. A. van Ruinerwold naar Beethovenstraat 11; Cornelissen, Jan J. van Zaamslag naar Julianastraat 64; Oppe neer, Suzanna P. van Zaamslag naar Juliana straat 64; de Feijter, Magdalena w.v. Andries- sen van Terneuzen naar Rooseveltlaan 1; Haak, Adriana P. van Heeze naar Sassing 1 Verberg, Sara w.v. Bossand van Utrecht naar Rooseveltlaan 1; de Feijter, Cornelia J. van Vogelwaarde naar Rooseveltlaan 1Colijn, Jacobus A. van Vlissingen naar Rooseveltlaan 1Plasse, Cornelia L. w.v. van Overbeeke van Vlissingen naar Rooseveltlaan 1; de Groote, Jacomina w.v. Oppeneer van Hoek naar Rooseveltlaan 1; de Jong, Sikko W. van Vel- sen naar Crijnssenstraat 10; de Feijter, Le vinus van Terneuzen naar Spui 25a; Huijssen, Janna C. van Terneuzen naar Spui 25a; de Feijter, Janny A. P. van Terneuzen naar Spui 25a; de Feijter, Johannes M. van Terneuzen naar Spui 25a; Leenhouts, Elisabeth w.v. den Hooglander van Hoek naar Rooseveltlaan 1; de Regt, David M. van Ede Bennekom naar Lageweg 2; Bouwman, Jan van Zaamslag naar Singelweg 1; van Liere, Jannetje J. van Zaamslag naar Singelweg 1; Bouwman, Ni- colaas L. J. van Zaamslag naar Singelweg 1; Bouwman, Cornelis L. M. van Zaamslag naar Singelweg 1; Bouwman, Cornelia M. C. van Zaamslag naar Singelweg 1; Oosse, Joppa P. van Zierikzee naar Rooseveltlaan 1Flikweert Wilhelmina M. van Ddiveland naar Roose veltlaan 1; Reuhl, Roelof van 's-Gravenhage naar Kijkuit 12; Reuhl, Frits van 's-Graven hage naar Kijkuit 12; van der Hout, Jeanne M. e.v. Schilders van Vlissingen naar Wil- helminastraat 100. Verhuizing binnen de gemeente Seghers, Bertha P. van Noordstraat 17 naar Rooseveltlaan 1; Mast, Ermundus A. M. met echtg. va nVillapark 65d naar Villapark 51; Géna, Victor J. J. B. met echtg. van Villa park 1 naar Zuidsingel 16; Moorthamer, Omère S. met gezin van Walstraat 40 naar Bizetstraat 10; Vink, Eduardus J. met gezin van Walstraat 40 naar Bizetstraat 12; de Bakker, Petrus J. met gezin van Markt 6 naar Bosplein 5; Mobach, Johannes P. van Markt 6 naar Bosplein 5; Martin, Christina M. w.v. Scheele van Bylocquestraat 14 naar Rooseveltlaan 1; Westenbrink, Hendrik van Stationsstraat 18 naar Beethovenstraat 11; Jansen, Adriana G. w.v. Hamelink van Oosterstraat 20 naar Rooseveltlaan 1; Vreeke, Hendrik met echtg. van Bylocquestraat 33 naar Rooseveltlaan 1van Hilst, Johannes L. D. B. met echtg. van Gen. Meijerstr. 9d naar Westsingel 58; van Sprew, Iwan J. K. L. van Bylocquestraat 63 naar Polenstraat 30; Wolfert, Pieter met gezin van Crijnssenstr. 6 naar Gen. Meijerstraat 9d; van de Wege, Abraham met echtg. van Nieuwendijk 26 naar Buitenweg 18; Riemens, Daniël met echtg. van Sassing 58 naar Bylocquestr. 55; Venticinque, Dominico van Koestraat 20 naar Stationsstraat 29; de Groote, Levinus van Pr. Hendrikstraat 37 naar Gen. Meijer straat 15b; Ruben, Jan met echtg. van Roose veltlaan 8 naar Bizetstraat 6; Dieleman, Jan P. met gezin van Gen. Meijerstr. 15b naar Nieuwstraat 52; Dieleman, Pieter van Graaf Jansdijk 6 Onaar Rooseveltlaan 1; Schieman, Johanna C. e.v. de Groote van Graaf Jans dijk 42 naar Gen. Meijerstraat 15b; van Cadsan, Levinus van Bylocquestraat 43 naar Rooseveltlaan 1; Jansen van Rosendaal, Jan W. met gezin van Julianastraat 42 naar Ju lianastraat 60. Aantal inwoners der gemeente op 31 maart 1967 8408. op 30 april 1967 8441. Zaterdag 13 mei 10.00 - 23.30 uur vermakelijkheden op het Hofplein 14.00- 15.00 uur optreden Majorette- Peloton, Oranjestad in samenwerking met de drumband „Axel" 14.30 - 20.30 uur fototentoonstelling in de Chr. U.L.O.-School aan het Szydlowski- plein 15.00 uur carillon-concert (zie eledrs in dit blad) 15.00 uur boogschietingen op staande wip pen op het concoursterrein 17.00 uur Majorette-Peloton geeft show op de Markt Maandag 15 mei 10.00 - 24.00 uur vermakelijkheden op het Hofplein 14.30 uur voetbalwedstrijd Axel - DESK terrein V.V.-Axel 14.30- 20.30 uur foto-tentoonstelling in de Chr. U.L.O.-School 15.00 uur boogschietingen Dinsdag 16 mei 10.00 - 24.00 uur vermakelijkheden op het Hofplein 14.00 uur Koningschieting 15.00 uur wielercours voor amateurs, start Noordstraat. Kees Verkerk, wereldkampioen schaatsen die tevens amateur wielrenner is, geeft het start schot en rijdt ere-ronde. Geruchten zijn hardnekkig HET INFORMATIECENTRUM BESCHIKT OVER MEER FOLDERS DAN U DENKT. Opnieuw is gebleken, dat geruchten hard nekkig zijn. Het zijn weliswaar onschuldige geruchten, maar niettemin moeten ze de we reld uit. Velen staan namelijk nog op het - onjuiste - standpunt, dat het Informatiecentrum V.V.V. alleen maar zou beschikken over fol ders van Axel. DIT IS NIET WAAR! Het Informatiecentrum heeft folders en ge gevens van ALLE plaatsen in Nederland en van zeer vele plaatsen in België en Luxem burg, die van toeristisch belang zijn. Iedere inwoner van Axel kan dus bij het In formatiebureau. terecht. Probeert u het maar Zondagsdiensten ZONDAG 14 MEI 1967 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 5.00 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- dienst. H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 Winterregeling 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Zondagsdienst artsen 13-14 MEI Dokter Kok 34 52 9 40 8 0 4 1 15 1,74 3,19 4,22 6,68 ra 3 2 CU CO CTJ c .5 ra's CU ra

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 2