AGENDA Uit onze omgeving Axel AUTOBOTSING In de nacht van zaterdag op zondag om streeks half een reed A. de B. uit Terneuzen door de Oranjestraat de Kerkdreef in met zijn personenauto, hier stopte de B. plotseling geheel onnodig voor een tegemoetkomende bromfietser W. P. de M. uit Axel. Door dit plotseling stoppen botste de achterop komen de personenauto bestuurd door S. M. even eens uit Terneuzen tegen de auto van de B. op waardoor beide auto's werden beschadigd. NA VEROORZAKEN VAN AANRIJDING DOORGEREDEN Maandag omstreeks 6 uur reed P. de D. uit Terneuzen vanaf de Buitenweg de Tuinstraat op. De D. bemerkte te laat dat vanwege de Week plotseling naar rechts waardoor 'n wiel- rijdster kwam te vallen. Het rijwiel werd to taal vernield, maar dit was voor de D. geen aanleiding om te stoppen. Hij reed door al was er niets gebeurd, wat zeker niet pleit voor zijn heer in het verkeer zijn. Gelukkig was bij de politie bekend wie de veroorzaker van dit ongeval was. De wielrijdster liep lichte kwetsuren op. GOEDE PRESTATIE VAN DE CHR. FANFARE „HOSANNA" Bij het op Hemelvaartsdag te Oostburg ge houden muziekconcours is de Chr. Fanfare „Hosanna" o.l.v. haar dirigent dhr. J. C. de Witte met een fraaie prestatie uit de bus ge komen. Zij wist met haar 2 nummers in de le afdeling een totaal aantal punten van 103 te behalen, waarmee zij een le prijs ontvin gen. Bovendien ontvingen zij de 3e extra prijs geschonken door de Burgemeester van Oost burg. Na een tiental jaren niet aan een concours te hebben deelgenomen was dit weer voor de eerste maal, daarom vanaf deze plaats een hartelijk gefeliciteerd voor Hosanna, dat kort geleden nog het feit herdacht dat ze 40 jaar geleden werd opgericht. De einduitslag van het muziekconcours was als volgt concours tamboercorpsen tam boercorps van de harmonie Oostburg 68 pun ten, le prijs en medaille van het gemeente bestuur van Oostburg, tamboercorps van de muziekvereniging „Harmonie" Terneuzen 66 punten, le prijs. Concours muziekverenigingen fanfare vaan delafdeling Veronica, Zuidzande, 108 pun ten, le prijs en federatiewimpel en medaille van de koningin. Fanfare ereafdeling har monie Oostburg, 90 punten, 2de prijs, fanfare eertse afdeling Hosanne Axel, 103 punten, le prijs en geschenk van de burgemeester van Oostburg. Fanfare derde afdeling jeugd- corps Veronica, Zuidzande, 97 punten, 2de prijs, fanfare vierde afdeling, jeugdcorps ko ninklijke Aardenburgse fanfaren, 97 punten, 2de prijs. Jeugdcorps „De Volharding", Sou burg, 107 punten, le prijs en medaille van commissaris der koningin. WIJZIGING KERKTIJDEN Zoals ook elders in dit nummer uit de kerk diensten blijkt zullen de diensten in de Geref. Kerk Pironstraat met ingang van a.s. zondag tijdens de zomermaanden worden gehouden om 10 uur 's ochtends en om 5 uur in de namiddag. VERGADERING CHR. PLATTELANDSVROUWEN Dinsdag 2 mei hield de afdeling van de Christelijke Plattelands Vrouwen (C.P.B.), haar laatste vergadering van het seizoen in het Verenigingsgebouw Kerkdreef te Axel. Na de gebruikelijke opening werden voor de pauze de huishoudelijke zaken besproken. Daarna hield mevr. Verheul van West-Sou burg een praatje over Suriname. Aan de hand van dia's vertelde zij hoe het Surinaamse volk leeft. Opvallend waren de mooie opnamen van de rijke natuur in het Surinaamse land. Er werd gecollecteerd voor de Surinaamse zending. De eerste vergadering van het volgend sei zoen zal in september zijn. KEES VERKERK KOMT NAAR WIELERRONDE IN AXEL Wereld en Europees schaatskampioen Kees Verkerk komt naar de wielerronde van Axel op derde Pinksterdag. Kees Verkrek die zelf ook amateur wielren ner is zal niet als renner aan de wedstrijd deelnemen doch zal het startschot van deze wedstrijd geven. De reis en verblijfkosten hier aan verbonden worden door het V.W.-bedrijf van de firma Jos. Voet voor haar rekening genomen. In een auto van dit bedrijf zal hij een deel van de wedstrijd volgen. De prijsuitreiking zal ook door de schaats kampioen worden verricht. De aanwezigheid van de sportman van het jaar zal zeker een apart tintje aan deze wed strijd geven. GROOT SUKSES VOOR DRUMBAND „THALIA" Tijdens het 15de Europees Muziekfestival voor de jeugd te Neerpelt (B) heeft onze plaatselijke drumband „Thalia" een groot suk- ses geboekt. Voor de eerste maal in hun be staan namen ze aan een concours deel en leg den beslag op een prachtige eerste prijs. Des te opmerkelijk is deze prestatie daar vele ge- renomeerde corpsen uit Nederland, België, Oostenrijk, Duitsland en Noorwegen hieraan deelnamen. Onze plaatsgenoten onder leiding van tamboer maitre A. de Bart oogstten een enorm sukses. Met ruim 80 punten legden zij beslag op een eerste prijs. De prijzen, een mooie oorkonde en een prachtige vaan wer den overhandigd aan de tambour-maitre A. de Bart en de twee kleinste leden n.l. Ma rietta de Bart en Gerry Achterbergh. Dit sukses van dit 60 leden tellende corps is in niet geringe mate te danken aan een buiten gewoon aktief bestuur onder voorzitterschap van de heer R. Kersbulck. Door de bemoeie nissen van dit bestuur treedt „Thalia" het laatste jaar veel meer naar buiten en is ook in het buitenland een graag geziene gast. Ook de heer B. David die de trompetten instrueert heeft veel bijgedragen tot dit sukses. FEEST BIJ GEBOORTE VAN HET PRINSENKIND Zoals in ons vorige nummer reeds gezegd bleef het op de dag van de geboorte van het Prinsje stil, de dag daarop werd er ook in Axel feest gevierd, 's Morgens ontvingen de kinderen op de scholen beschuit met muisjes. Om 7 uur werd 's avonds in de Ned. Her vormde Kerk een gemeenschappelijke dienst gehouden, die werd verzorgd door Pastoor de Jong en Dominee Heemskerk en waarvoor grote belangstelling bestond. De bij de uit gang gehouden collecte voor het Prinses Beatrixfonds bracht een bedrag van ruim 200, op. Hierna trokken de muziekverenigingen door de straten met als eindpunt de Markt, waar op de muziek van een boerenkapel van Con cordia een openluchthal werd gehouden. Van dansen kon men niet spreken maar de stemming van de aainwezigen was zeker niet minder vrolijk en gaf al springend en hossend duidelijk blijk van vreugde over de geboorte van het Prinsenkind. AUTOBOTSING Donderdagnamiddag omstreeks 5 uur reed een Belgische personenauto bestuurd door R. W. uit Popinge komende vanaf de Kindea- dijk de voorrangskruising met de weg Ka naalkade-Zuidsingel op zonder daarbij voor rang te verlenen aan een over die weg aanko mende auto bestuurd door de heer F. G. uit Vlissingen. De door deze fout ontstane aanrijding be perkte zich gelukkig tot niet al te ernstige materiële schade. Persoonlijk letsel kwam niet voor. TENTOONSTELLING FOTO-CLUB AXEL Deze jonge fotoclub in Axel organiseert dit jaar voor de eerste maal een fototentoonstel ling en wel op zaterdag 13 mei en maandag 15 mei a.s. Op beide dagen zal de tentoon stelling geopend zijn van half drie tot half negen n.m. De tentoonstelling zal gehouden worden in de Christelijke ulo school aan het Szydlowskiplein, welke geheel belangeloos door het bestuur van genoemde school ter beschikking wordt gesteld. Om het uur zullen tevens dia's worden ver toond. Er is geen onderwerp voorgeschreven, zodat de leden geheel vrij zijn om zelf hun thema te kiezen. De beide Pinksterdagen leken het bestuur bij uitstek geschikt om met deze eerste expositie te starten. Tot nu toe zijn de exposities van Terneuzen en Sas van Gen waarmede Axel nauw samenwerkt de weinige fototentoon stellingen in Zeeuws-Vlaanderen. Het bestuur van de fotoclub Axel en de ten toonstellingscommissie hebben getracht er iets goeds van te maken, terwijl ook de leden hun volle medewerking hebben gegeven. Dit zal de tentoonstelling, of beter gezegd het werk moeten bewijzen. Wij wensen het ijverige bestuur en de leden nu al gaarne geluk met iets wat, naar wij vermoeden, een sukses wordt en adviseren u deze expositie te bezoeken. Rest ons nog te vermelden dat als minimum afmetingen van de foto's 24 x 30 cm is voor geschreven. Natuurlijk is dit al heel wat, maar er zullen ook verschillende 50 x 60-ers han gen. In totaal zullen meer dan honderd foto's aanwezig zijn en een 80-tal dia's. Uitgaande van een ledental van ongeveer 20 is dit ver heugend veel. Of u nu reeds volbloed-amateur-fotograaf bent of dit wilt worden, u zult een waar ge noegen beleven aan de foto's en vertoonde dia's. Het blijkt dat zich steeds meer mensen met deze interessante hobby bezig houden. Nogmaals van harte aanbevolen. drumband „Thalia", drumband „Axel" en de Fanfare „Hosanna" en haar drumband, waar van een zeer talrijk publiek enthousiast heeft genoten. Axel heeft weer een Koninginnedag gehad die in alle opzichten geslaagd is, door de goede voorbereiding is het gehele pro gramma zonder storingen verlopen wat zeker alle lof verdiend het bestuur van de Oranje vereniging. UITSLAGEN OPTOCHT Grote wagens 1. Cleopatra, 2a Oudhollandse kamer 2b Molens (school Spui) 3. Kleuterschool; 4a Kapers; 4b Chr. Sportver. „Voorwaarts"; 4c Indianen. Lopende groepen la. Beschuit met muisjes; lb. Narren; 2b. Bloemenmeisjes; 3a. Oud Axelse Burgers; 3b. Sneeuwwitje; 3c. Feestvierenden. Kleine rijdende groepen 1. de 4 Heemskinderen; 2. de Welpen; 3a. gekroonde fietsjes; 3b. Mik en Mak; 4a. El fenkoningin; 4b. Puk en Poppedijne; 4e. Ko ninklijke familie. Individuelen la. de Imker; lb. Gekroonde fiets; 2a. Vrouwtje Bezemsteel; 2b. Spoken van Axel; 2c. Provo Bruiloft; 3a. Stierenvechter; 3b. Mexicaan. UITSLAGEN KINDERSPELEN Vlaggetjessteken jongens 6 en 7 jaar 1. Annemieke Verstraten; 2. Julia Duim; 3.. Ellen Verhulst; 4. Ivonne Brugge; 5. Jasper Oppeneer. Knieblokkenrace jongens 8 en 9 jaar 1. Kees Lief ting; 2. Eric van Britsom; 3. Frans de Putter; 4. Dickie Boer; 5. Aadje van Hulst. Koekhappen meisjes van 8 en 9 jaar 1. Tanny Dieleman; 2. Rosita Boeding; 3. Pleunie Arenthals; 4. Chantelle Borgt; 5. Els van Gink. Zaklopen jongens 10 jaar en ouder 1. B. van de Velde; 2. Leen Wolfert; 3. Frans Wolfert; 4. Piet v. d. Berge; 5. Jaap Wolfert. Blokrace meisjes 10 jaar en ouder 1. Anneke de Nijs; 2. Catrien Overdulve; 3. Nelly Scheele; 4. A. Lefeber. DRUK PROGRAMMA DRUMBAND „AXEL" De populaire Axelse drumband van tambour maitre R. Schoot staat thans weer een druk bezet programma te wachten. De drumband heeft uitnodigingen ontvangen om op te treden bij festiviteiten in Frankrijk, België, Duitsland en uiteraard in eigen om geving. Op 14 mei vertrekken zij in gezelschap van het majoretten peloton „oranjestad" uit Breda naar St. Quentin. Daags tevoor zal de drumband in Axel sa men met het majorettencorps een show ver zorgen. In St. Quentin wordt overnacht, waarna zij op 15 mei opnieuw met de majoretten zullen optreden in Ronse. 20 Mei verleent het corps haar medewerking bij de Terneuzense tentoonstelling. 4 Juni optreden in cavalcade in Rijssel. Op 17 juni zal het drumband- en hoorn blazerscorps deelnemen aan het concours in Weesp voor de afdeling uitmuntendheid voor de wisselprijs. 25 Juni optreden cavalcade Merville, 9 juli deelname international drumband show te Tielt, 23 juli optreden in Bapaume, 13 augustus optreden Gentse feesten. Zaterdag 6 mei Carillonconcert van 15.00- 16.00 uur te geven door Dhr. P. C. Brakman Zondag 7 mei 14.30 uur beslissingswedstrijd Vogelwaar de - Cluzona, terrein V.V. Axel. Woensdag 10 mei 14.30 uur Pinksterbijeenkomst in het diens tencentrum ,,'t Trefpunt" Vrijdag 12 mei Aanvang Pinkstervermakelijkheden op het Hofplein Zaterdag 13 mei 15.00 uur schieting op staande wippen op het concoursterrein Maandag 15 mei 14.30 uur voetbalwedstrijd Axel - Desk, terrein V.V. Axel. 15.00 uur schieting op het concoursterrein. Dinsdag 16 mei 14.00 uur Koningschieting op het con coursterrein 15.00 uur Wielercours voor amateurs, start Noordstraat. 60 Deelnemers waar onder belangrijke amateurs zullen aan de start verschijnen. Kees Verkerk, wereldkampioen schaatsen geeft het startschot en zal de prijzen uit reiken. Het feest op Koninginnedag te Axel is weer in aile opzichten geslaagd Het Oranjecomité heeft in Axel voor een ge slaagde Koninginnedag gezorgd. Om acht uur vertrokken van vier punten de herauten naar de Markt de bevolking op roepend de vlaggen uit te steken en aan de feestelijkheden deel te nemen. Om negen uur werden de kerkklokken geluid. Vier kinderen van de lagere scholen hesen de vlag aan de mast voor het gemeentehuis, na dat de drumband en de muziekgezelschappen de kinderen van de scholen hadden opge haald. 1 Hierna volgde een aubade met begeleiding van „Hosanna", waarna burgemeester Van Dijke de geheel gevulde Markt toesprak. De burgemeester sprak zijn blijdschap uit dat ook in Axel de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin weer een feestdag zal zijn, waar uit blijkt de grote verbondenheid met het vors tenhuis. Ook de geboorte van het Prinsje heeft in onze gemeente feestvreugde gebracht. De burgemeester ging ook even in op de ge schiedenis, 4 maal hebben wij een overheer sing gehad en telkens is het door het geslacht Oranje geweest dat wij hier onder uit zijn ge komen. Aan het slot van zijn toespraak werd een drie werf hoera uitgebracht op ons vorstenhuis. Om kwart voor 10 begonnen op het Szyd lowskiplein de spelen voor de schooljeugd, waarvoor grote belangstelling bestond. Tussen 10 en 12 uur werd voor de kinderen van de kleuterscholen een tweetal voorstellin gen gegeven van de poppenkast „Ali Ben Lux". Aan de Sikorskistraat werden voor de leer lingen van de l.t.s., de u.l.o. en de landbouw- huishoudschool spuitbalwedstrijden gehou den. Het was de bedoeling met stralen van de brandweer de bal over de lijn van de te genstander te spuiten. Winnaar werd de ploeg van de l.t.s. Dit spuitbal was een van de suksenummers van de spelen. Weliswaar werden niet alleen de deelnemers flink nat en kregen ook de as sisterende brandweermannen de scheidsrech ter en af en toe het publiek flink wat druppels te verwerken, maar er was veel enthousiasme en all enhadden er graag een min of meer nat pak voor over. Ook voetbal stond er op het programma. Er was een tournooi waaraan werd deelgenomen door elftallen van het gemeentepersoneel Axel gemeentepersoneel Hulst en de me- terfabriek uit Terneuzen. De Axelaars ver overden voor de tweede maal de wisselbeker. Om een uur begon het op het Szydlowskiplein reeds druk te worden, de eerste deelnemers verschenen al en spoedig groeide het aantal deelnemers tot een grote stoet. Hierbij waren fraaie wagens, groepen lopende deelnemers en ook de jeugd had een groot aandeel hierin. Om twee uur ging de stoet van start voor een rondgang door het oostelijke deel van de stad. Het was bijzonder leuk dat de geplande route werd verlengd zodat deze langs ,de Vurssche" trok waar zij een groot bekeer had van de bejaarden die hier wonen. Loom optocht werd begeleid door de drumbands.- Zr Van 16 tot 17.30 uur werden op het voet balterrein aan de Buitenweg demonstraties gegeven door politiehonden uit Zeeland. Van zeven tot kwart voor acht gaf de sport vereniging „Voorwaarts" demonstraties op het Szydlowskiplein. Ook de balletgroep „Ilona voerde hier voor de vele aanwezigen enkele dansjes uit die zeer in de smaak vie len. Na afloop hiervan werd op het Szydlowski plein begonnen aan het formeren van de op tocht die nu een nog mooier aanzien had door de verlichting die zij meevoerden. Te half negen vertrok men van het Szydlows kiplein om nu een route te volgen door het westelijke stadsdeel. Evenals 's middags was er langs de gehele route grote belangstelling. Nadat de stoet ontbonden was werd door de voorzitter van het Streekcentrum de heer J. C. Vink de uitslag van de optocht bekend gemaakt. Het bleek hierbij dat de jury geen gemakke lijke taak heeft gehad daar verschillende ma len gelijke prijzen moesten worden toegekend. Door notaris de Graaf werden de prijzen ge trokken voor de verloting die door de Oranje vereniging was georganiseerd ter dekking van de kosten van deze dag. Alvorens aan de taptoe werd begonnen sprak de voorzitter van de Oranjevereniging de heer J. Th. Klein, die de regie van deze dag had en deze op uitstekende wijze voerde, woorden van dank aan allen die hadden meegewerkt aan het zo goed slagen van deze Koninginne dag. De dag werd besloten met een uitstekend ver zorgde taptoe die werd verzorgd door de

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 3