IVOR O.L De Kwaliteits tandpasta Programma van de Feestelijkheden op Koninginnedag 1967 te Axel 1 AGENDA Uit onze omgeving Axel VERGADERING GROENE KRUIS Vrijdagavond hield de afdeling Axel van het Groene Kruis in het consultatiebureau een buitengewone ledenvergadering, welke een zeer matig bezoek kende. De voorzitter, de heer J. Blok heette de aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede dat deze vergadering was belegd om te voorzien in de vacature, ontstaan door het onlangs overlijden van het bestuurslid Iz. de Feijter. Er was voor deze vacature een candidaat, de heer A. Arenthals Zzn., welke met algemene stemmen werd ge kozen. UITSTAPJE VROUWENBOND N.K.V. Op woensdag 19 april maakte de Vrouwen bond van het N.K.V. haar jaarlijks uitstapje. Het doel was dit jaar de „Keukenhof", 's Morgens om 7 uur werd er gestart en men reed tot Wassenaar waar om half elf de in wendige mens werd versterkt en men daarna via Katwijk, Noordwijk naar Lisse reed. Onderweg werden de bollenvelden bewondert, maar het hoogte punt kwam toch in de „Keu kenhof" waar de bloemen onder een schaarse zon toch warmte en schoonheid uitstraalden waar men naar hartelust van kon genieten. Om 3 uur vertrokken we weer naar Haarlem waar door de één werd gegeten, de ander wat werd gewinkelt en weer anderen wat ron- wandelden bij bezienswaardigheden. Om 5 uur vertrok men via Zandvoort door de bloeiende bollenvelden naar Hillegom, Lisse, Leiden terug. Onderweg werd nog een paar maal gepauzeerd waarna ieder voldaan terug keerde in Axel. WELFARE CURSUS Maandagmiddag om 2 uur had in het bejaar denlokaal aan het Gezellenhuis de openings bijeenkomst plaats van de Welfare cursus. De opening werd verricht door drs. W. Dusar- duijn, directeur Katholieke Raad voor Maat schappelijk Werk in Zeeland. Deze cursus waaraan wordt deelgenomen door katholieken en protestanten, beoogt de op leiding van een team dames, dat zich zal be ijveren voor langdurige zieken en voor bejaar den. Docenten Welfare-cursus W. Dusarduijn, soc. drs., Kath. Raad Zee land, Goes; Zuster K. Geleijnse, Groene Kruis, Oosterstraat 2, Axel; Zeereerw. Heer B. J. J. de Jong, Walstraat 29, Axel; W. G. C. Kok, arts, Oranjestraat 19, Axel; Mevr. Ruys, direktrice „Huize de Blide", Terneu- zen, in samenwerking met Mevr. Maat, direk trice van Bachten-Dieke, Terneuzen. Docente technische vakken Mevr. B. Gijsel- Bischoff, Schoolstraat 11a, Koewacht. Algehele leiding Dhr. A. J. A. Snellen, di- rekteur Vereniging „De Zonnebloem", Breda, lste bijeenkomst 17 april 2-4 uur Officiële opening van de cursus door W. Dusarduijn soc. drs. Bespreking van het cursusprogramma, overzicht welfare-werk, verhouding Nederl. Rode Kruis en „De Zonnebloem". Theorie maatschappelijk werk en ge zondheidszorg door dhr. W. Dusarduijn. 2e bijeenkomst 21 april 8-10 uur Techniek het maken van diverse poppen 3e bijeenkomst 24 april 2-4 uur Theorie de meest voorkomende ziekten bij de thuisverpleegden. Hygiëne bij zie kenbezoek. door Zuster K. Geleijnse. Techniek pitriet. 4e bijeenkomst 28 april 8-10 uur Theorie de christelijke betekenis van lijden en dood door Pastoor B. J. J. de Jong. Techniek pitriet. 5e bijeenkomst 5 mei 8-10 uur Techniek touw en turabast. 6e bijeenkomst 8 mei 2-4 uur Techniek schabloneren en eenvoudig houtbewerken. 7e bijeenkomst 12 mei 8—10 uur Techniek borduursteken. 8e bijeenkomst 19 mei 8-10 uur Techniek mozaïekwerk. 9e bijeenkomst 22 mei 2-4 uur Techniek poppenkastpoppen. 10e bijeenkomst 26 mei 8-10 uur Theorie de ouderdom en het werk bij de zieke bejaarden door dokter Kok. Techniek fineerwerk. 1 le bijeenkomst 29 mei 2-4 uur Techniek kelim. 12e bijeenkomst 2 juni 8-10 uur Theorie de omgang met patiënten, de zwijgplicht, door de dames Ruys en Maat Techniek: perzisch ajour. 13e bijeenkomst 5 juni 2-4 uur Techniek wandkleden. 14e bijeenkomst 9 juni 8-10 uur Techniek boetseren. 15e bijeenkomst sluiting van de opleiding, waarbij exposi tie van tijdens de cursus gemaakte werk stukken. Uitreiking van de getuigschriften en Wel fare-insignes. AUTOBOTSING Maandagmorgen omstreeks kwart voor elf reed M. J. uit Axel met een bestelauto door de Irenestraat, op de kruising met de Wil- helminastraat verleende hij geen voorrang aan de van rechts komende personenauto bestuurd door mevr. W. eveneens uit Axel. Bij de botsing die hierdoor ontstond werden beide auto's beschadigd. K.V.P. LEDENVERGADERING Dinsdagavond had in het Gezellenhuis een ledenvergadering van de plaatselijke afdeling van de K.V.P. plaats. Tijdens deze vergade ring welke vrij matig was bezocht werd het bestuur gecompleteerd door de heer Roelands. Tot voorzitter werd met algemene stemmen herkozen de heer M. Ysebaert. Tot afgevaar digde naar de Statenkringvergadering werd de heer C. Michielsen gekozen. Voorgedragen tot voorzitter van de Statenkring werd de heer W. Colsen te Sas van Gent. Als lid van het Statenkringbestuur werd voorgedragen de heer M. Ysebaert. KOLLEKTE De in onze gemeente gehouden kollektie ten bate van de sanatoria's Zonnevanck en Zon- neglore heeft 501,20 opgebracht. Dodelijk ongeval Zaterdagnacht is op rijksweg 61 onder de gemeente Westdorpe een personenauto tegen een boom gereden. De bestuurder, de sinds een week over een rijbewijs beschikkende 18-jarige T. J. H. uit Baarland, kwam met de schrik vrij maar zijn passagier, de 21- jarige dokwerker F. J. van K. uit Goes, werd op slag gedood. H. is door de rijkspolitie uit Sas van Gent in hechtenis genomen, aangezien hij vermoe delijk onder invloed van sterke drank ver keerde. ...en niet duurder dan andere NIEUWE AANWINSTEN Chr. Openbare Bibliotheek STUDIEBOEKEN Asscher-Pinkhof, C. De danseres zonder be nen; Bernlef, J. en K. Schipper. Wat zij be doelen; Boekenboom, De. Bonhoeffer, E. Getuigen in het Auschwitz-proces; Flanagan, G. Lux. De eerste negen maanden van ons leven; Gelder, B. van. Spoorzoeken in de bonte wereld van geloven en denken; Haas, H. Kruistocht in Viëtnam; Laqueur, R. Dag boek uit Bergen-Belsen; Lathouwers, M. A. De hedendaagse Russische letterkunde Maschmann, M. Saldo; Martinez, O. Zeven strijders voor Latijns Amerika; Newcomb, R. F. Iwo lima; Onsterfelijke namen; Onsterfe lijke daden; Pieters-Cortel, J. P. en Augus- tijns, R. Beeldend werken met jonge kinde ren; Rijnsdorp, C. De moderne roman in op spraak; Strijd, K. 52 vragen over oorlog en vrede; Winkler, J. In Gods naam. ROMANS Aycard, A. De grote weg; "Brakman, W. De opstandeling; Brakman, W. De weg naar huis; Buck, P. S. D^dood in het kasteel; Elstob, P. Tanksolda- Gourdon, F. Zo lang de vrees regeert; Kelley, W. Dokter en avonturier; Kirst, H. H. Opstand tegen Hit- Ier; Neyssel, A. Spelen met geld; Rathjen, C. H. Overval op de snelweg; Rossum, R. van. Keer terug, mijn dochter; Saint Maga zine 15 Saint Magazine 16; Schalcher- Müller, M. Barbara; Winder, M. A. De lamp in het venster; Zee, N. van der. Zuster An neke; Zweig, S. Edith. BUITENLANDSE ROMANS Achebe, Chinua. A man of the people; Fal- lada, H. Kleiner Mann - was nun?; Gascar, Pierre. Les charmes; Jaral, P. Téodoro; Saroyan, W. One day in the afternoon of the world; Seidel, I. Michaela. KINDERBOEKEN Anrooy, F. van De vogelboom; Avery, G. Julia wil beroemd worden; Bauwer, W. Meis jes in de mode; Berg-Akkerman, C. M. van den. De stunt van klas zes; Fabricius, Johan. De avonturen van Jantje en zijn vrienden; Koko en Sebastiaan; Falk, A. M. Marga- retha en het oude huis; Heilbroner, J. De verjaardags-boom; Hulst Jr., W. G. van de. Het verdwaalde schaap; Jongejan-de Groot, C. Th. De ponyfarm; Jonsson, R. Vickie en de sterke mannen; Kumar, T. Lex en de pop penkast; Land, S. van der. Wij zijn rebellen; Omnibus, zevende. Van avontuur en tech niek; Omnibus, achtste. Van avontuur en techniek; Patchett, M. E. De geheimzinnige tijger; Recheis, K. De Indianenjongen, en zijn apardje; Smulders, L. Wil je koffie, Pietje Prik Sutcliff, R. Ochtenwind; Svinsaas, J. Avonturen van Tom; Thole Beishuizen, G. De geschiedenis van Byzantium; Unnerstad, E. Een schuit vol plezier; Urban, G. Avon turen van een zwerversjongen. 8.00- 9.00 u. 8.00- 8.30- 8.10 u. 9.00 u. 9.00- 9.05 u. 9.05 9.07 9.30- 9.45 9.07 u. 9.30 u. 9.35 u. 11.00 u. 10.00- 12.00 u. 10.00- 10.00- 11.00- 11.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 13.00- 14.30 u. 13.15- 14.00 u. 14.00- 15.45 u. 16.00- 17.30 u. 19.00- 19.45 u. 19.45- 20.30 u. 20.30- 21.30 u. 21.45- 22.00 u. 22.00- 22.45 u. PROGRAMMA Herauten trekken van vier punten uit de stad naar de Markt, de burgers oproepend tot het uitsteken der vlaggen en he deelnemen aan de feestelijkheden. Klokgelui. Drumbands der muziekverenigingen vertrekken van het Szydlowski- plein naar de scholen om de kinderen mee te nemen naar de Markt. Hoornsignalen en voorlezen van de proclamatie voor het Gemeente huis. Vlag hijsen door kinderen der scholen. Aubade door schoolkinderen. Toespraak door de Burgemeester. Kinderspelen voor de jeugd der Lagere Scholen op het Szydlowski- plein. Twee voorstellingen voor de Kleuters in de Openbare Kleuterschool „Roodkapje". Te geven door „Ali Ben Lux". Concert op het podium op het Szydlowskiplein te geven door de Muziekvereniging Concordia. Voorronden van het voetbaltoernooi op het voetbalterrein aan de Buitenweg. Spuitbal o.l.v. de brandweer, bestemd voor de jeugd van het Voortgezet Onderwijs. Ploegen van de L.T.S., de Landbouwhuishoudschool en de U.L.O. Voetbal. Opstelling der optocht op het Szydlowskiplein. Eerste rondgang der optocht met défilé langs gemeentehuis. Politiehondendemonstratie op het Terrein aan de Buitenweg te geven door honden uit Zeeland. Demonstratie van de sportvereniging „Voorwaarts" op het Szyd lowskiplein. Opstelling optocht op het Szydlowskiplein. Tweede rondgang der optocht. Bekendmaking prijzen optocht door voorzitter Streekcentrum en trekking der prijzen van de loterij door Notaris de Graaf op het bordes van het gemeentehuis. Taptoe, te geven door de plaatselijke muziekgezelschappen op de Markt. Russische miljoenenorder voor De Schelde Vlissingen De n.v. Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen heeft opdracht gekregen voor de bouw van vier visverwerkingskoelschepen. De order is afkomstig van de Russische maat schappij V.O. Sudoimport te Moskou. De order vertegenwoordigt een waarde van vele miljoenen guldens. De grote order voor „De Schelde" betekent een verdere uitbreiding op de serie van zes schepen, die reeds eerder door dezelfde op drachtgever zijn besteld. De eerste vier wer den geleverd in 1965, het vijfde schip werd onlangs overgedragen en het zesde schip zal omstreeks juni van dit jaar de tocht naar de thuishaven Moermansk beginnen. Seriebouw Dit type visfabriekschip heeft een lengte van ruim 100 meter, de Schelde-Sulzer diesel motor zorgt voor een senlheid van 14 knopen De schepen worden gebruikt voor de zoge naamde verre visserij. Zij hebben een be manning van 100 man en opslagruimte voo brandstof en provisie voor een reis van 60 dagen. De vis wordt aan boord door middel van een speciale vriesinstallatie ingevroren en daarna opgeslagen in koelruimten met een zodanige capaciteit, dat de visfabriek geduren de 40 dagen continu kan werken. De vries installatie heeft een capaciteit voor de ver werking van 50 ton vis per dag. Met deze serie van tien schepen vaart „De Schelde" de koers, die werd aanbevolen door de commissie Nederlandse Scheepsbouw '65, aldus de directie. Deze commissie benadrukte de wenselijkheid van het in serie bouwen van schepen volgens een standaardontwerp. Zaterdag 22 april carillon-concert, te geven door dhr. P. C. Brakman van 15.00 - 16.00 uur 1Prelude 2. Rondo I. Pleyel 3. Andante C. van Gelder 4. Gavotte en Musette B. J. Franssen 5. Impromptu P. Corbé 6. Introductie en Rondo P. Broerse 7. Speelstuk L. 't Hart 8. Lied en variaties G. Nees 9. Finale Naast de vele folders over vakantiecentra in Nederland en België hebben wij nu ook fol ders over Luxemburg. Informatiecentrum V.V.V. Gemeentehuis, Axel. Zondagsdiensten ZONDAG 23 APRIL 1967 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. van Dooren Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. J. Th. Heemskerk Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- dienst, 's Avonds om 7 uur Stud. Schreuder van Amersfoort. H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 Winterregeling 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Zondagsdienst artsen 22 - 23 APRIL Dokter Schiltman. OUD-INWOONSTER VAN AXEL WERD STEWARDESS BIJ PAN AMERICAN WORLD AIRLINES De lange, slanke donkerogige Marijke van Lith, thans wonend in Brasschaet bij Ant werpen, maar enkele jaren geleden nog in woonster van Axel heeft vleugels gekregen en vliegt nu over de Stille Oceaan als stewar dess bij Pan-Amarican Airways. De dochter van de heer en mevr. van Lith in Brasschaet vroeger wonend in de van Mid- delhovenstraat alhier, (de heer Van Lith is directeur van Linex-Nederland te Koewacht) behaalde nog niet lang geleden haar diploma aan het International Stewardess College in Miami, Florida. En nu doet ze in haar fonkel nieuwe modische horizonblauwe uniform, met trots de gouden vleugels op haar jasje, dienst aan boord van Jet Clippers die van San Fran cisco uitvliegen naar plaatsen met intrigerende namen in het Verre Oosten en langs de zui delijke Pacific. De nieuwe stewardess woonde al in verschil lende landen Indonesië, Engeland, Neder land en België en was leerlinge van het Petrus Hondius Lycieum in Terneuzen en van de Internationale School in Brussel. Voor haar opleiding tot stewardess was mejuffrouw van Lith secretaresse bij een fabriek van electro- nische apparatuur in Antwerpen. De stewar dess-opleiding in Miami duurde vijf weken en dit opleidingsinstituut van Pan American Airways waar zo'n 125 - 150 meisjes tegelijk worden opgeleid verstrekt jaarlijks aan zo'n 1200 leerlingen de zo fel begeerde wings". SX*\\SS%%S.\XSS'iS\SX%X%\\%SS\\SX\\\%SX\%\\\X\XS%%S%\XXX\XX\\X\K\xx%%

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 2