Bronchi letten SPORT Voetbal AXEL - ODIO 1 - 2 Odio heeft een verdiende overwinning weten te behalen op een te slap spelend Axel. Voor de rust wist Odio een 2 0 voorsprong te behalen die het spelbeeld goed weer gaf. Axel trapte af met een scherpe zon in het gezicht, deze zon was zeker mede oorzaak van het tweede Odio-doelpunt belemmert in zijn gezicht door de zon moest Verpoorte een schot van Phul laten gaan. De eerste aanvallen waren voor Odio en reeds in de 2e minuut gaf de linksbuiten een goed gericht schot, maar doelman Verpoorte stond op de juiste plaats. De Brabanders bleven het meest in de aanval en de Axelse aanvallen waren te veel door het midden en te hoog voor doel waar zij een prooi werden van de grijpgrage handen van de lange en goede keeper v. d. Hoek. In de 21e minuut krijgt Lensen een goede kans maar zijn schot schampt af op een ach terspeler. Axel komt iets meer in de aanval maar de afwerking ontbreekt. De Axelse defensie is bijzonder slecht op dreef en iedere Odio-aanval levert gevaar op. In de 25e minuut is het Stok die met een fraai schot de scoore opent 0 - 1 3 Minuten later is het bij een aarzeling dat Phul hiervan gebruik maakt om te schieten en 0 - 2 doet aantekenen. Wakkergeschud door deze achterstand wordt Axel wat aktiever maar weet niet meer tot doelpunten te komen voor de rust en met een verdiende voorsprong voor Odio wordt ge draaid. De tweede helft wordt begonnen met een sterk Axels offensief en reeds in de le minuut geeft Lensen een pass op maat naar Sheilds die inschiet maar v. d. Hoek weet te stoppen. Hierna probeert Lensen het tweemaal met een afstandsschot maar beide malen precies langs de verkeerde kant van de paal. In de 8e minuut is het Sheilds die inkopt op een pass van Lensen maar de bal scheert de lat. In de 19e minuut schiet Herman hard en zui ver in maar de Odio-doelman weet te stop pen. Na 25 minuten spelen breekt Herman goed door en geeft een pass naar de vrijstaande Lensen die de stand op 1 - 2 brengt. De Axelse druk blijft aanhouden maar weet niet meer tot doelpunten te komen en neemt Odio twee kostbare punten mee naar Ossen- drecht. ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder A.Z.V.V. RIJNSBURGSE BOYS 0 - 1 A.Z.V.V. heeft haar laatste kans op behoud van haar tweede klasserschap in een slecht gespeelde wedstrijd niet gegrepen en heeft beide punten moeten afstaan. M. de Visser was uit de voorhoede naar de stoppreplaats gedirigeerd om de afwezige Putter te ver vangen. De nederlaag was zeker niet aan hem te wijten hij was veruit de beste speler van het elftal. Niettemin was door deze omzetting de stootkracht van de voorhoede sterk ver minderd zeker wanneer hierin nog enkele spelers opereren, die nog niet precies door hebben dat voetbal een teamsport is. In de tiende minuut kreeg HAAK een mooie kans maar hij schoot onbeheerst hoog over. Het spel gaat op en neer maar geen van beide voorhoedes weet gevaar te stichten. Toch weet even voor rust Rijnsburgse Boys de wed strijd te winnen via Zulstra, die goed achter een dieptepass aan gaat en onhoudbaar scoort 0-1. Na rust pakte A.Z.V.V. de zaken wat steviger aan en wist voldoende kansen te scheppen. Ze werden echter niet benut en zo kwam het einde met een verdiende overwinning voor Rijnsburg. Zuiddorpse wethouders mogen salaris houden G.S. van Zeeland hebben hun goedkeuring gehecht aan de rekening over 1962 van de gemeente Zuiddorpe. Dat houdt in, dat G.S. er ook geen bezwaar tegen hebben, dat de wethouders Van Waes en Belaert hun salaris ovr het tijdvak september tot november 1962, toen zij niet als „wettige" wethouders fun geerden, kunnen houden. De nieuwgekozen raad van Zuiddorpe werd tijdens haar eerste zitting in september 1962 niet volledig beëdigd. Nadat het raadslid J. M. Moerdijk daar (ook tegenover G.S.) be zwaren tegen had gemaakt geschiedde de vol ledige beëdiging eerst tijdens de derde ver gadering van de raad. Het raadslid Moerdijk maakte er tijdens een onlangs gehouden vergadering, waarin een voorstel tot voorlopige vaststelling van de re kening over 1962 aan de orde was, bezwaren tegen, dat de wethouders hun salaris over de genoemde periode niet teruggestort hebben in de gemeentekas. G.S. menen echter, dat in deze kwestie te goeder trouw is gehandeld. Auto bij Stoppeldijk totaal vernield Op de rijksweg tussen Stoppeldijk en Zaam- slag nabij het kruispunt met de Drie Ge- zustersdijk is woensdagmiddag om ongeveer half drie een personenauto met grote snelheid tegen een boom gereden. De chauffeur, de heer De C. uit Haarlem, liep een beenbreuk op en werd naar het St. Elisabetziekenhuis Sluiskil gebracht. Zijn echtgenote liep slechts enkele schrammen op. De auto werd totaal vernield. De oorzaak van het ongeval is nog niet be kend. Belgische genezer geverbaliseerd De rijkspolitie te Hulst heeft donderdagmid dag in een kamer van hotel „De Graanbeurs" de 52-jarige Belgische ,praktizerende genezer' Carolus F. V. uit Brasschaet aangehouden en geverbaliseerd wegens het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunde. Na onderzoek en overleg met de officier van justitie te Middel burg liet men V. vrij. V., die zich ook wel professor Wings' noemt, zal zich reeds op 23 maart in Oostburg voor de kantonrechter moeten verantwoorden voor het begaan van dezelfde overtreding in W.-Zeeuwsch-Vlaan- deren (Sluis en Aardenburg). Enkele weken geleden werd hij aangehouden in Sluis en Aardenburg. Toen waren klachten over hem door artsen in W.-Zeeuwsch-Vl. via de inspectie voor de volksgezondheid te rechtgekomen bij justitie. V., die vergezeld was van zijn vrouw, had kennelijk de politie verwacht. Hij was in zijn hotelkamer en er was geen administratie van zijn patiënten aanwezig toen hij de gesloten hotelkamerdeur op verzoek van de twee man sterk verschenen rijkspolitie open deed. De Belg, die als beroep handelsreiziger opgaf, stelt van zijn voornamelijk Belgische, maar ook Nederlandse patiënten, een diagnose" en geeft recepten mee. Voor zijn consulten zou hij 35, - per keer vragen. In het café restaurant van het hotel zaten waarschijnlijk nog verscheidene mensen op een consult te wachten. Zijn vrouw fungeert als .assistente'. V. is zowel in West Zeeuwsch-VIaanderen als Oost Zeeuwsch-VIaanderen werkzaam. De Belg zou vroeger bouwkundig aannemer zijn geweest. Toen zijn .praktijk' uitgroeide schijnt hij zich hier geheel op te hebben toe gelegd. Hij zou per dag een honderd klanten trekken. Zijn Belgische patiënten zou hij nu naar Zeeuwsch-VIaanderen laten komen. ANWB: helft aankoop tweede hands Auto's verantwoord. Van slechts iets meer dan 50% van de (500.000) per jaar in Nederland verhandelde gebruikte automobielen blijken de vraagprijs en/of de technische toestand verantwoord te zijn. Tot deze conclusie komt de ANWB na een onderzoek, dat de Bond heeft ingesteld naar de in het afgelopen jaar bij zijn techno- stations ter keuring aangeboden tweede hands auto's. Het onderzoek betrof ca. 5000 van de ca. 50.000 door de ANWB over het gehele land gekeurde auto's. Duidelijk wordt aangetoond, aldus de ANWB, dat - ondanks het feit, dat veel auto's, die worden verhandeld, van een recent bouwjaar zijn - de koper van een tweede hands auto grote - technische en financiële risico's loopt, temeer daar mag worden aangenomen, dat een groot deel van de verhandelde auto's, die niet zijn gekeurd, ouder zijn en van twij felachtiger kwaliteit. De ANWB heeft voor de kopers van ge bruikte auto's vorig jaar op uitgebreide schaal het zg. .snelle aankooponderzoek' ingevoerd. Gebleken is, dat de kans op een miskoop tot een minimum wordt beperkt en dat dit onderzoek een belangrijke bescher ming biedt tegen de grote gevaren, die aan het kopen van gebruikte auto's zijn verbonden. Uit dit onderzoek bleek, dat bij 20% van de gekeurde auto's de aanschaf beslist moest worden afgeraden, gezien de totaal ondeug delijke of gevaarlijke staat, waarin deze wa gens verkeerden. Doorgeroeste carosseriën of wagens met ernstige en slecht gerepareerde aanrijdingsschade en ook auto's, waarvan de reparatie vrijwel onbetaalbaar was, vormden geen uitzondering. Van 27% van de onderzochte wagens was de vraagprijs bovendien buiten alle proporties. In de meeste gevallen werd niet alleen ge adviseerd veel minder voor de wagen te be talen, maar tevens de eis te stellen, dat éérst bepaalde ingrijpende en kostbare reparaties worden uitgevoerd. In ruim 8% van de aankooponderzoeken was de koop formeel reeds gesloten en had een advies voor de betrokken aankoop geen nut meer. Nog teveel, aldus de ANWB, blijken particulieren door het geven van handgeld of het tekenen van een contract niet te beseffen reeds aan de koop te zijn gebonden. In 45% van de gevallen bleek de vraagprijs redelijk, en was ook de technische toestand van de wagen zodanig, dat een positief advies kon worden gegeven. Op grond van dit onderzoek komt de ANWB bovendien tot de conclusie, dat meer dan 60% van de gekeurde auto's jonger was dan 4 jaar, en dat naarmate de auto ouder is er een relatief te hoge prijs voor wordt gevraagd. Mede op grond van dit onderzoek adviseert de ANWB bij aankoop van een gebruikte wagen op zijn minst een deugdelijke garantie te eisen, zoals bv. de BOVAG die verstrekt. DE FIETS FIETSEN WORDEN SLECHT ONDERHOUDEN De Apeldoornse gemeentepolitie heeft in sa menwerking met de schoolhoofden een con trole gehouden op de fietsen van de leerlingen van drie lagere scholen. In totaal werden 176 fietsen gecontroleerd, waarvan 159, d.w.z. 90% gebreken vertoonde. Bij verreweg de meeste fietsen moesten de witte spatborden opnieuw worden geschilderd. Ook misten tal van rijwielen een deugdelijke bel de rem bleek in de meeste gevallen wel te voldoen. Andere gebreken waren o.a. speling in het balhoofd, losse handvaten, slechte banden, afgebroken steunen van bagagedragers en spatborden, speling in de wielen. Een en ander bewijst weer dat de Nederlander zijn fiets bijzonder slecht onderhoudt en dat wat meer aandacht voor dit dagelijks vervoer middel geen overbodige luxe is. BRUIDSPAAR OP DE FIETS Volgens Louis Young uit Londen, die in de Engelse hoofdstad een modeatellier exploi teert, zal het voor bruidsparen in de toekomst steeds moeilijker worden op tijd in de kerk te zijn. Hij baseert deze uitspraak op het al maar toenemende aantal verkeersopstoppingen in de grote steden, waarvan ook een bruids stoet de dupe kan worden. Daarom heeft hij voorspeld dat vele bruidsparen op den duur op de grote dag de fiets boven de auto zullen verkiezen. Reeds nu ziet het er naar uit dat hij gelijk zal krijgefi, want de vraag naar bruidstoiletten die aangepast zijn aan zo'n tocht op de fiets wordt groter. Vroeger wist men in het atelier van Young geen raad met zo'n bestelling, maar op het ogenblik heeft men er al zoveel ervaring mee opgedaan dat uit een tamelijk omvangrijke kollektie een keus kan worden gemaakt. Zo heeft men mini-jurken ontworpen, waarmee de bruid gemakkelijk op de fiets kan zitten, maar ook bruidsbroekpakken die zeer doelmatig en ook elegant zijn. Het is ook mogelijk dat het bruidspaar de voorkeur geeft aan een tandem. In dat geval zal de bruidegom voor die dag het stuur in handen van de bruid moeten ge ven en zelf de tweede plaats bezetten, want het publiek wil het gehele kostuum van de bruid zien. Nieuwe Aanwinsten Chr. Openbare Bibliotheek Axel STUDIEBOEKEN Apartheid; Feiten en commentaren; Blacker, J. R., en G. Eckholm. Cortés en de ondergang der Azteken; Binn, G. Afrika, continent der toekomst; Deutsohkron, I. Kinderen in Ausch witz; Dor, M., en R. Federmann. Politieke humor; Durrenmatt, F. Romulus der Grosse; Edel, L. P. Chemische preparaten; Enzens- berger, H. M. Misdaad en politiek; Enzinck, W. Licht van Hellas; Gemengd gehuwd; Ger ritsen, W., L. Capel, en C. Nederveen. Ken nis van het elektrisch lassen; Gonda, J. De Indische Godsdiensten; Ionesco, E. Le rhino- céros; Jon, Dola, De. Moderne Amerikaanse verhalen; De Kerk, van Morgen; Landheer, B. Beeld van de toekomst; Lonsdale, G. Meesterspion; Molière, J. B. P. Le bourgeois gentilhomme; Musaph, H., J. S. van Hessen en G. A. Kooy. Partnerkeuze en huwelijks verwachtingen; Pannekoek, G. J. Coniferen en hun toepassingen; Panorama der volken; Priestley, J. B. An inspector calls; Rose, R. Twelve angry men; Rupp, J. E. C. Wat be zielt ons; Stip, C. De peperbek; Stutterheim, C. F. P. Taalbeschouwing en taalbeheersing; Tricht, A. van. en A. Oldambt. Insolata Ita- liana; Wit, H. C. De. De wereld der planten. NEDERLANDSE ROMANS Aken, P. van. Het begeren; Barrett, W. E. Gods linkerhand; Bordewijk, F. Fantastische vertellingen; Brakman, W. Water als water; Brusse, J. Ruth; Capek, K. Oorlog met de salamanders; Corsari, Willy. Schip zonder haven; Couperus, L. Psyche; Cramer, R. Flitsen; Dumitriu, P. De bojaren; Ellin, S. De specialiteit van het huis; Fabricius, Jo- han. Flipje; Freeman, R. Austin. Dokter Thorndijke en de patiënt, (dét).; Giovanni, J. De gevangenen; Godden, Rummer. Een stuk je van de hemel; Gordons, De. Stille getui gen. (det.); Gordons, De. Kidnap in Bangkok (det.)Gordons, De. De valstrik (det.);Grau, S. A. De wachters van het huis; Greene, H. C. De hinderlaag; Greenaway, P. Van. 1975, De atoombom is gevallen; Gulik, R. van. Zes zaken voor rechter Tie. (det.); Havank. Er klopt iets niet. (det).; Hanvank. Lijk halfstok. (det.);Havank. De man uit de verte (det); Havank. Menuet te middernacht, (det); Ha vank. Het probleem van de twee hulzen (det); Havank. De Schaduw Co. (det); Havank. Schaduw... waarom? (det); Havank. Vier schaduwen en één spook, (det); Havank. De verkavelde bruidegom, (det).; Helman, Albert. Mijn aap schreit; en Het euvel Gods; Heming way, E. Mannen zonder vrouwen; Heming way, E. Wie wint krijgt niets; Hermans, W. F. Moedwil en misverstand; Koen-Conrad, N. Miele en Minca; Krell, M. Kreeften en pi raten; Lewis, H. Ik, Jacoba; Lieshout, P. H. van. De generalenrepetitie; McCullers, C. Die wonderlijke zomer; Mann, H. De Onderdaan; Maupassant, G. De. Ons hart; Murdock, I. De klok; Narcejac, B. De vrouw die twee maal leefde; Narcejac, B. De vrouw die een ander was; Naeff, T. Mijn grootvader en ik; Nathusius, M. S. In plaats van moord; Nie- meyer, J. E. Eiland op stelten; Nord, P. Bezet gebied; Noël de Gaulle, A. J. Hij of ik; Price, E. De beminnelijke vreemdeling; Rie- mersma, T. Fabriek; Saint. Magazine 15. (det).; Saint. Magazine 16. (det).; Schöntham, G. von. Marie-Jeanne, du Barry; Searls, H. Het pelgrimproject; Servin, M. Een vreemde kerkganger; Sivirsky, A. M. De dag van de emigrant; Stewart, M. De storm; Tarsis, V. Boodschap uit een gekkenhuis; Toonder, J. C. Opstaan op zaterdag; Tophoff, M. De fa lende stad; Tsjechof, A. P. De kus; Undset, S. Kristin Lavrans dochter; Vignant, Jean- Fran$ois. Moord in Jamaica, (det).; Vries, J. de. De jeugd vliegt erin; Walraven, J. Ne gatief; Weghe, J. van den. Kinderen van Kongo; Wodehouse, P. G. De dolende schurk; Zandstra, E. De straat der vrouwen; Zand- stra, E. Tenten bij de beek. BUITENLANDSE ROMANS Bentz, H. G. Zwei Töchter auf Pump; Bentz, H. G. Zwei Töchter und drei Hunde; Böll, H. Die schwarzen Schafe; Bonsels, W. Die Biene Maja; Burg, M. Ferien am Bodensee; Camus, A. La pierre qui pousse; Christie, Agatha. The secret adversary; Duhamel, G. Les ju- meaux de vallangoujard; Duhamel, G. Le notaire du Havre; Frison-Roche, R. Premier de Cordée; Gide, A. La symphonie pastorale; Johnson, R. P. Legacy of thorns; Kafka, F. Die Verwandlung; Kastner, E. Emil und die Detektive; Kastner, E. Der kleine Mann; Maugham, W. Somerset. The outstation; Pa- ton, A. Cry, the beloved country; Sant-Exu- péry, A. De. Vol de nuit; Spoerl, H. Der Maulkorb; Vernes, H. La main noire; Vialar, P. Le voillier des iles; Vialar, P. Le petit gorqon de l'ascenseur; Vignon, J. La grande aventure de Jean-Paul; Wallage, M. Peter and the rock; Wells, H. G. The invisible man; Wiechert, E. Der Richter. Die Mutter. KINDERBOEKEN Allan, M. E. Het leven begint bij zeventien; Bomans, G. Pirn, Frits en Ida. In het Sprook jesbos dl. 1; Bomans, G. Pim, Frits en Ida. Het onbewoonde eiland dl. 2; Broekhuizen, H. Zingen in de kring; Clewes, D. Peter op boevenjacht; Duncan, J. Zeven boeven en een bom; Glonnegger, E. Speel je mee; Grice, F. Avontuur onder de grond; Heerkens, A. Er zit muziek in; Hellberg, H. E. Terug naar Ierland; Lindgren, A. Kati in Amerika; Lon den, J. van. Piraten in paniek; Mareé, P. Knutselen en spelen; Meus, J. De baron van Münchhausen; Nuyl, M. J. Te. Hout als hobby; Rol, N. Stekendictionaire; Schippers, W. Jacoba heeft de tijd; Schuil, J. B. De Artapapa s; Sluys, A. Softball; Wijckmade, B. A. van. Wipneus, Pim en het groot raad selboek; Zwet, A. van der. Drie brommers zoeken het zonnige zuiden. r VERLOREN: smal gouden Bekendmaking VERVALDAG BELASTINGEN De Gemeente-Ontvanger van Axel vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat 28 FEBRUARI 1967 de laatste betaaldag is van de HONDENBELASTING 1967 de rechten WARENWET 1966 Voor zoveel nodig dringt hij er öp aan deze belastingen TIJDIG te betalen, omdat anders een vervolging moet worden ingesteld, waar aan voor de nalatigen extra-kosten verbonden zijn. AXEL, 15 februari 1967 De Gemeente-Ontvanger voornoemd, C. Smies -% (P-Z.C.) armbandje met scapuliertje, binnen Axel. Tegen beloning terug te bezorgen Ria Deij, Bankertstraat 48, Axl. telef. 231. GEVRAAGDWerkster, voor 1 morgen per week. Margrietstraat 57, Axel. Ho«»tdrqnk in tablttvorm.9Scf

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 3