Dé suikerbiet met de topopbrengst Aa'Be'Ce Snuif en wrijf leverbaar in precisie C, D en M-zaden met een hoge eenkiemigheid Uit onze omgeving Axel DRUKBEZOCHTE NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTEBESTUUR De maandagavond in de raadszaal gehouden nieuwjaarsreceptie heeft een bijzonder groot aantal bezoekers gekent die het Axelse ge meentebestuur de beste wensen voor het jaar 1967 kwamen aanbieden. Onder hen waren geestelijke en burgerlijke ambtsdragers, bestuurders van verenigingen, coöperaties en ondernemingen, evenals Axelse middenstanders en particulieren. De raadszaal was met momenten overvol en overduidelijk blijkt dat steeds meer van deze gelegenheid om het gemeentebestuur nieuw jaar toe te wensen gebruik maken. AUTO'S OP SLOT De Rijkspolitie deelt mede dat de laatste tijd meerdere malen uit geparkeerd staande auto's goederen zijn ontvreemd. Teneinde ontvreemding tegen te gaan worden de automobilisten dringend aangeraden bij het parkeren van hun auto, deze af te sluiten. Bovendien worden de automobilisten er op attent gemaakt dat sedert de inwerkingtreding (op 1 januari 1967) van het nieuwe wegen verkeersreglement men wettelijk verplicht is bij het parkeren de sleutels uit het contactslot te nemen VAKANTIECOMITE GAF SCHOOLJEUGD 'N PRETTIGE MIDDAG Door het Vakantie-comité werd donderdag middagen het Gezellenhuis een ontspannings middag gehouden voor de schooljeugd, waar voor bijzonder veel belangstelling bestond. De middag werd gevuld met allerlei kinder en gezelschapsspelen waarbij ieder kon deel nemen aan het spel wat hem het meest lag. Jammer was het dat deze middag was ge kozen op een tijdstip dat voor een van de scholen de vakantie reeds voorbij was. KERSTBOOMVERBRANDING In de loop van woensdagmiddag zag men de Axelse jeugd druk bezig met het verzamelen van de afgetuigde kerstbomen en deze naar de Markt te brengen. Om 6 uur werd op de Markt begonnen de bijeengebrachte bomen op de vrachtauto's te laden, waarna het in optocht voorzien van toeters, ratels en alles wat meaar lawaai kon maken naar het van Deventerplein trok. Binnen een veilige afzetting werden de bomen op een grote stapel gelost en ging nadat men deze met de nodige benzine had overgoten de fik er in, hetgeen gepaard ging met een oorverdovend lawaai van de Axelse jeugd die weer in grote getale aanwezig waren. Ook vele volwassenen waren naar het Deven terplein gekomen om het prachtige schouw spel van de meters hoge vlammen gade te slaan. Op een prettige wijze werden zo de overbodig geworden kerstbomen opgeruimd. Predikbeurten ZONDAG 8 JANUARI 1967 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. van Dooren Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. J. Th. Heemskerk Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- di«nst. Zondagsdiensten R.K. Kerk Winterregeling H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 8.15 uur; 9.30 uur; 11.00 uur. Zaterdag 19.00 uur H. Mis. Zondagsdienst artsen 7-8 JANUARI Dokter Schiltman LIJST VAN Gevonden Voorwerpen IN DE MAAND DECEMBER 1966 1 paar wollen handschoentjes, Mart Jansen, Irenestraat 15; 1 paar zwarte handschoenen, Douanekantoor, Noordstraat 6; 1 bankbiljet, R. de Vliegere, Weststraat 4; 1 étui met da mesregenjas, Wieland, Welhelminastr. 85; 1 biezen draagmand je, Rijkspolitie te Axel; 1 gevaren-driehoek, L. Bakker, Eglantiersweg 20 (Magrette); 1 damesbril in étui, Rijks politie te Axel; 1 kinderportemonnaie met in houd, A. Herman, Weststraatö; 1 rozenkrans. Mevr. Schatborn, Bylocquestraat 5; 1 wit hondje, D. Antheunis, De Savornin Lohman- laan 19; 1 damesvest in pi. zak, H. Everse, Gen. Meijerstraat 17D; 1 lange dameshand schoen, Rijkspolitie te Axel; 1 herenrijwiel, Rijkspolitie te Axel. AXEL BLEEF GELIJK IN INWONERTAL In tegenstelling tot vorige jaren bleef Axel gelijk in inwonertal in 1966, het bleven er 8360, precies het aantal van 1965. Niettegen staande dit gebrek aan groei blijft Axel toch de vijfde gemeente in Zeeland, na Vlissingen, Middelburg, Terneuzen en Goes. Zierikzee had een toename van 181 maar het totaal aantal inwoners bedroeg nog slechts 8096 zodat Axel nog een redelijke voorsprong heeft. De toename in Zierikzee is te danken aan het aantal nieuw gebouwde woningen in 1966. Eens te meer blijkt weer dat het aantal nieuw gebouwde woningen in hoofdzaak be palend is voor het inwonertal. Er werden in Axel dit jaar vrijwel geen nieuwe woningen gebouwd. Nu in 1967 de tweede bouwstroom van de ratiowoningen vermoedelijk in maart - op gang zal komen terwijl er ver wachtingen zijn dat ook nog andere mogelijk heden voor bouw van aantallen woningen tot uitvoering zullen komen, mag wel verwacht worden dat het inwonertal in 1967 weer een flinke sprong zal kunnen maken. Terneuzen steeg dit jaar met ruim 900 in woners, en haalde net de 20.000, om precies te zijn. PAALTJES OP DE MARKT OVERGESCHILDERD De zilvergrijze paaltjes die op de Markt het parkeergedeelte op de hoeken afscheiden van de rijweg zijn van begin af een verdriet ge weest voor de gemeente en meer nog voor vele automobilisten. Het aantal malen dat de paaltjes krom of omver gereden werden is wel haast niet te tellen. De gemeente moest steeds weer de paaltjes richten en op nieuw plaatsen hetgeen een dure liefhebberij werd, terwijl de automobilisten zich veelal voor nog grotere schade zagen staan door flinke deu ken of schrammen. De plaatjes zijn nu in- plaats van grijs rood-wit geschilderd en zijn nu aanmerkelijk beter zichtbaar. Hopelijk zal dit de schade voor overheid en weggebruikers kunnen beperken. BOUW RIOOLGEMAAL GAAT BEGINNEN Aan de kruising Westsingel - Buthdijk ziet men aan de noord-oostelijke zijde van de weg thans een geweldig groot en diep gat. Dit is het begin voor de bouw van een pompinstal- latie door de Afvalwaterleiding Kanaalzone, die straks van dit punt af het Axelse riool water via de - gedeeltelijk nog te leggen - leiding gaat afvoeren naar de Wester-Schelde, zoals dit thans al het geval is met het riool- en afvalwater van de gemeenten Sas van Gent en Terneuzen. HERBENOEMING BURGEMEESTER VAN DIJKE Met ingang van 1 januari 1967 is burge meester-Van Dijke na het verstrijken van zijn eerste 6-jarige ambtsperiode herbenoemd tot burgemeester van Axel. Op 31 december 1966 is burgemeester Van Dijke als zodanig beëidgd door de Commis saris der Koningin in Middelburg. Gemeente AXEL LOOP DER BEVOLKING OVER 1966 Geboren 82 m 68 vr 150 Gevestigd 181 m 179 vr 360 N.V. HOLLANDSE SUIKERBIETEN SELECTIE MIJ AMSTERDAM 263 m 247 vr 510 Overleden 42 m 30 vr 72 Vertrokken 228 m 210 vr 438 270 m 240 vr 510 Verschil 7 m en 7 vr Bevolking op 31 december 1965 4336 m h 4024 vr 8360 Bevolking op 31 december 1966 4329 m 4031 vr 8360 Voltrokken huwelijken 70 Echtscheidingen 7 Huwelijksaangiften 68 Huwelijkstoestemmingen 10 Levenloos aangegeven 1 Geboren niet tot de bevolking behorend Overl. niet tot de bevolking behorend 3 MUTATIES BEVOLKING AXEL tot en met 31 december 1966 Geboorten Gehuwd Vertrokken VLVMllMlMMim Uw verkoudheid van neus, keel of borst we Heijens, Karin J.; van Tatenhove, Myriam M. M.; Lust, Eddy H. M.; Wolters, Milko J.; Burm, Romeo W. A.; Ferket, Carina G.; van Hoorn, Andy; Koekkoek, Jacomina E.; Wolfert, Ingmar; Broekhoven, Petra; Witte, Elizabeth N.; Verhoe ven, Eduard A.; Dieleman, Rudy; Verschelling, Adriaan J. F.; Dieleman, Levinus; Folmer, Willem J. J.; Gommers, Peter. Overleden Seghers, Bemardus w.v. Simoen, Mathilda M.; den Engelsman, Frangoise e.v. van Hermon, Le vinus; van Doom, Pieter J. w.v. Wijna, Elisabeth; de Jonge, Jozina H. w.v. Op 't Hof, Bastiaan; Lourens, Santina w.v. Schieman, Daniel C.; Bak ker, Leendert e.v. Sdhuitvlot, Esther; Jansen, Pie-1 ter w.v. Verberkmoes, Magdalena M. de Rijke, Pieter M. (van Terneuzen) en Heijens, Andrea E. M.; Leunis, Reinier W. (van Ter neuzen) en Langerak, Maria A. C. W.; Kruijsse, Jan (van Terneuzen) en Fierinck, Madelein E. C.; de Pooter. Adriaan F. (van Zaamslag) en Buijze, Suzanna. Strooband, Bernardus F. met 2 gezinsl. van Bach- straat 16 naar St. Jansteen; Santoiemma, Giuseppe met 4 gezinsl. van Villapark 21 naar Mestre- Venezia (It.); Heijens, Andrea E. M. e.v. de Rijke van Van Middelhovenstraat 31 naar Terneuzen; Langerak, Maria A. C. W. e.v. Leunis, van Bach- straat 11 naar Terneuzen; Coppieters, Lucien S. van Bachtstraat 11 naar Sas van Gent; van Es- broek, Johan C. met 3 gezinsl. van Van Gistelle- laan 44 naar Koewacht; Pieters, Dirkje H. e.v. Spaas met kind van Kanaalkade 65 naar Rotter dam; Terlouw, Teunis van Kanaalkade 65 naar Rotterdam; Bolleman, Jacomina M. van Irenestr. 17 naar Rotterdam; van Toom, Jan D. met 2 ge zinsl. van Beethovenstraat 2 naar Terneuzen; Ven- ticingue, Nicolo van Stationsstraat 29 naar West- dorpe; Lacer, Hubertus J. van Van Gistellelaan 69 naar Terneuzen; de Feijter, Marinus van Kerk dreef 23 naar 's-Gravenhage; Fierinck, Madelein E. C. e.v. Kruijsse, van Joost de Moorstraat 55 naar Terneuzen; Faas, Cornelis D. met 3 gezinsl. van Graaf Jansdijk 68 naar Terneuzen; Buijze, Suzanna e.v. de Pooter van Sassing 44 naar Zaam slag; Klap, Boudewijn K. met 2 gezinsl. van Piron straat 32 naar Amersfoort; de Putter, Jacobus van Bylocquestraat 30 naar Ede Gld.de Feijter, Neeltje S. van Bylocquestraat 18 naar Hilversum; van Ham, Marius van v. d. Moerestraat 12a naar Zaamslag; Scheele, Karei van Margrietstraat 5 naar Westdorpe; Esseboom, Stanley R. van Koe straat 20 naar Rotterdam. Vestiging in de gemeente Lion, Franciscus I. A. van Beverwijk naar Noord straat 31; Duerinck, George van Vogelwaarde naar Bachtstraat 16; van Kampen, Johanna van Vogel waarde naar Bachstraat 16; van den Bos, Petrus M. van Hilversum naar Bankertstraat 29; van Rumste, Joseph C. W. A. van Lisse naar Kanaal kade 56b; de Vries, Adriaantje van Lisse naar Kanaalkade 56b; van Rumste, Anne L. E. M. van Lisse naar Kanaalkade 56b; Bevers, Jacobus F. M. van Rotterdam naar Handelstraat 47; van der Spoel, Klaasje M. van Rotterdam naar Handelstr. 47; Bevers, Klaas van Rotterdam naar Handelstr. 47; Bevers, Maria F. van Rotterdam naar Han delstraat 47; Bevers, Antonius J. van Rotterdam naar Handelstraat 47; Krabbenbos, Johanna F. w.v. Elenbaas, van Vlissingen naar Nieuwstraat 25; Meesen, Jacob I. van Oostburg naar Weststr. 11; de Bliek, Adriana van Oostburg naar Weststr. 11; Meesen, Brian van Oostburg naar Weststraat 11; Boneschansker, Berend van Terneuzen naar Van Middelhovenstraat 52; Kok, Geesje van Terneuzen naar v. Middelhovenstraat 52; Boneschansker, Be rend van Terneuzen naar v. Middelhovenstr. 52; Boneschansker, Geertuida van Terneuzen naar v. Mdidelhovenstraat 52; Boneschansker, Marrigje van Terneuzen naar v. Middelhovenstraat 52; van den Bout, Cornelis P. van Rotterdam naar Kerkstr. 6; Quaak, Johanna W. e.v. de Kraker, van Honte- nisse naar Capellestraat 15; de Feijter, Neeltje S. van Amsterdam naar Bylocquestraat 18; van der Loo, Isaac van 's-Gravenhage naar v. d. Moerestr. 16b; Buttler, Dörte E. van 's-Gravenhage naar v. d. Moerestraat 16b; van der Loo, Ellen van 's-Gra venhage naar v. d. Moerestraat 16b; Michels, Hen drik van Terneuzen naar v. Middelhovenstraat 50; Heijnsdijk, Lijdia P. van Terneuzen naar v. Mid delhovenstraat 50; Michels, Jannigje P. van Ter neuzen naar v. Middelhovenstraat 50; Michels, Lydia H. van Terneuzen naar v. Middelhovenstr. 50; Michels, Gonda M. van Terneuzen naar van Middelhovenstraat 50; Michels, Johanna M. van Terneuzen naar v. Middelhovenstraat 50; Michels, Hendrika S. van Terneuzen naar v. Middelhoven straat 50; Michels, Hendrik J. van Terneuzen naar van Middelhovenstraat 50; van Bendegem, Jozina H. van Terneuzen naar Julianastraat 61; Broers, Jantje w.v. Hoogeveen, van Hilversum naar West straat 41; Peroti, Gilliard E. van Paramaribo naar Koestraat 20; Esseboom, Stanley R. van Parama ribo naar Koestraat 20. Vestiging van 22 buitenlandse werknemers. Verhuizing binnen de gemeente Stockman, René A. met gezin van Weststr. 11 naar Kinderdijk 21; Nieskens, Johannes H. met gezin van Wilhelminastraat 100 naar Elzasstraat 12 Kiewiet, Henderikus J. van de Ruijterstraat 34 naar Bankertstraat 7; van Hoorn, Jacobus P. J. met gezin van Kanaalakde 56b naar Beethovenstr. 2; Penne, Jan van Koegorsstr. 1 naar Emmastr. 32; Schoot, Rudolph J. B. van Weststraat 33 naar de Ruijterstraat 34; Heijnsdijk, Janna L. w.v. Wonder- gem van Nieuwstraat 5 naar Pr. Mauritsstraat 4; den Hamer, Aaltje P. van Oudeweg 5 naar Gen. Meijerstraat 13d; de Feijter, Pieter met gezin van Bylocquestraat 18 naar Buthstraat 1. Aantal inwoners der gemeente op 30 november 1966 8328. op 31 december 1966 8360. De amazonezit achterop hoe charmant ook - is uit veilig heidsoverwegingen per 1 januari niet meer toegestaan. Voor de bromfietsers was dit al zo. fn het vervolg is de enige juiste manier van achteropzitten om de benen aan beide kanten te plaatsen.

Axelsche Courant | 1967 | | pagina 2