Chronologisch jaaroverzicht Aa'Be'Ce suikerbiet met de topopbrengst ELKE WEEK DE AXELSE KRANT IN DE BUS leverbaar in precisie C, D en M-zaden met een hoge' eenkiemigheid JANUARI De gemeente Axel startte het nieuwe jaar met 106 vrouwen en 144 mannen méér dan op 1 januari 1965. Het totale in wonertal bedroeg 8359. Door het comité Vakantiebesteding voor de Jeugd werd een kerstboomverbran- dingsaktie op touw gezet. Op verschillen de plaatsen in de gemeente werden de bomen verzameld waarna de brand er werd ingestoken. Niet alleen de jeugd, maar ook vele an dere Aexlaars sloegen het mooie vlam- menschouwspel gade. De Chr. Lagere Technische School te Axel hield de jaarlijkse ouderavonden. Voor de bijeenkomsten bestond grote be langstelling. De ouders konden de vor deringen door middel van zelfgemaakte werkstukjes bewonderen. De IJsclub Axel hield schaatswedstrijden. Door de medewerking van mevrouw De Feijter-de Regt was het mogelijk op af gegraven landerijen en op ongevaarlijk ijs een mooie baan uit te zetten. De organi satie was goed en met medewerking van de gemeente was men in de gelegenheid door middel van afzethekken alles vlot en ordelijk te doen verlopen. Er waren vele deelnemers en ook de publieke belang stelling was groot. -De pasopgerichte fotoclub Axel was ook aktief in januari. Onder leiding van de heer J. Bleijenbergh werd het foto-onder werp van de maand „Kerst- en winter foto's" besproken. In de gemeenteraad werd het herindelings- voorstel onder de loupe genomen. De fractieleiders gaven uitgebreid hun visie op het voorstel. De heer van der Lee (gemeentebelangen, de heer Oggel (G.P.V.), de heer P. J. van Bendegem (C.H.U.), Mevr. Folkersma- Staal (P.v.d.A.), de heer J. van Luijk (A.R.P.), de heer E. Maas (K.V.P.). Be sloten werd o.m. een memorandum samen te stellen om de Axelse fusie-gedachte kenbaar te maken. Voor de heer J. F. M. Lippens was het maandag 24 januari 25 jaar geleden dat hij in dienst van de Z.V.T.M. trad. Dit zilveren jubileum ontging zijn kennissen en vrienden niet, de hele dag door liep dan ook bezoek in en uit en vele bloemen waren in zijn woning aanwezig. Bestuurs leden en een commissie van het bedrijf boden geschenken aan. De C.B.T.B. afdeling Oost Zeeuwsch- Vlaanderen hield in het Centrum een drukbezochte familie-avond. Aan het sla gen van deze avond hebben bijzonder me degewerkt de heer P. van Hoeve, de heer C. Balkenende uit Biezelinge, een dans groep van C.J.P.-leden en mevr. Weijns- B akker. FEBRUARI De Axelse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer hield haar jaarvergadering. Een zeer bijzondere vergadering want de V.V.V. bestond 40 jaar. Op deze bijeen komst maakten tevens vele bezoekers ge bruik van de gelegenheid de heer A. P. Esselbrugge te feliciteren met zijn 40-jarig secretarisschap van de V.V.V. Het Katholiek Vrouwengilde vergaderde. De leden beluisterden een causerie over verzekeringen waarna kleurenfilms werden vertoond over het koninklijk huis. Herwonnen Levenskracht vergaderde in het Gezellenhuis, waarna een gezellig bal de late avonduren vulde. Daar de culturele ontwikkeling hen na aan het hart ligt hebben een twintigtal da mes en heren een toneel- en cabaretv'er- eniging samengesteld onder leiding van Mevr. Gunther te Vogelwaarde. Voorop staat dat de vereniging op neutrale basis is georganiseerd. De heer Boonman uit Axel belastte zich met het secretaris schap. Uit de vele reacties die zij ontvingen blijkt wel dat dit initiatief in een behoefte voor ziet. De Hengelvereniging „GOA" hield haar jaarvergadering in het café van de heer A. Baart, 60 leden waren aanwezig. Be sloten werd weer een selectiewedstrijd voor het zoetwatervissen te organiseren, ver volgens werden prijzen uitgereikt voor de grootste gevangen vissen van het voorbije seizoen. In samenwerking met de Zegam hield de C.P.B. een voorlichtingsmiddag over aard gas. In samenwerking met Radio van Cadsand werden de leden van het N.K.V. voorge licht omtrent elektrische huishoudelijke artikelen. Tijdens deze leerzame avond werden enkele apparaten verloot. De Chr. Metaalbewerkersbond hield haar jaarvergadering in het Centrum. In ver band met het tienjarig bestaan van de vereniging werd een feestelijk tintje aan de bijeenkomst gegeven. De Prinses Marijkeschool gaf een ouder avond in het handenarbeidlokaal. Jaarver slag, financieël verslag en aktiviteiten- verslag werd gegeven door de heren J. K. van Drongelen, W. J. A. Duinink en J. Blok. De voorzitter de heer M. v. d. Have kon ook gezien de vele aanwezigen spreken van een zeer geslaagde avond. De drumband „Axel" maakte haar pro gramma bekend. De voornaamste aktivi- teiten zijn Optreden in Noord Frank rijk, medewerking verlenen bij de carna valsoptocht in Sas van Gent, een trip naar de Belgische Ardennen, deelname aan het drumbandconcours te Austerlitz (Utrecht) Onder auspiciën van de Z.V.U. en de Stichting het Schoolconcert te Amsterdam werd in het Centrum een jeugdconcert gegeven. Er was voor dit evenement veel belangstelling. De afdeling Axel van de N.C.A.B. hield haar jaarvergadering in het verenigings gebouw van de Geref. Kerk. Het ledental was teruggelopen, aldus de heer A. Pijpe- ling. Het financiële verslag echter, uitge bracht door de heer W. Dieleman was gunstig. MAART De muziekvereniging „Concordia" gaf in „Het Centrum" haar jaarlijkse muziek- en toneelavond voor leden en donateurs. De waarnemend voorzitter de heer Freeken- horst vertelde dat 1966 voor „Concordia" een belangrijk jaar was, daar de vereni ging haar 80ste verjaardag vierde. De heer A. van Meurs is in deze 80 jaar gedurende 60 jaar trouw lid geweest van de vereniging. Hem werd uiteraard een welverdiende pluim op de hoed gestoken. De avond werd besloten met een gezellig bal. Het katholiek Vrouwengilde vergaderde onder presidentschap van mevr. Boeding. Mej. De Feijter hield een uiteenzetting over het zelf maken van praktische ca deautjes. Aan het eind van de avond wer den enkele cadeautjes die tijdens de avond werden vervaardigd, verloot. Onze stadgenoot de heer Theo Platjouw behaalde/in café De la Paix te Axel het kampioenschap bandstoten van Zeeuwsch- Vlaanderen. De gymnastiekvereniging „Voorwaarts" heeft de kans aangegrepen om de basis van de vereniging te verbreden door de gymnastiekvereniging om te zetten in een sportvereniging. Men wil trachten om ook andere takken van sport in Axel te introduceren. Dit jaar werd gestart met een afdeling Volleybal. De afdeling Axel van de Z.L.M. vergader de onder voorzitterschap van de heer W. Koster. Na het afhandelen van de zake lijke agenda vertelde de heer S. van Ham over zijn reis naar Zuid-Afrika en werd door de heer W. Sinke het Z.L.M.-jour naal vertoond, waarbij verschillende delen van de Z.L.M.-tentoonstelling op het doek verschenen. Schoenhandel Vasseur heropende zijn ver grote zaak in de Stationsstraat. Deze reeds meer dan 25 jaar bestaande zaak is nu geheel aan de eisen van deze tijd aange past. 15 Maart leek het in de Prins Hendrik straat wel of het Koninginnedag of iets dergelijks was. Vele vlaggen sierden de straat. De eer gold echter ditmaal het echtpaar P. van Alten-Wijna, die op deze dag hun 60-jarig huwelijksfeest vierden. P. van Alten (geb. in 1883 te Sluiskil) en Santina Wijna (geb. te Axel in 1884) tra den op 15 maart 1906 in het huwelijk. Hun huwelijk werd gezegend met 3 kin deren 2 dochters en 1 zoon. Het echt paar van Alten-Wijna mag zich thans ver heugen in het bezit van 12 klein- en 3 achterkleinkinderen. N.V. HOLLANDSE SUIKERBIETEN SELECTIE MIJ AMSTERDAM Het heeft het echtpaar Van Alten deze dag zeker niet aan belangstelling ontbro ken. Vele vrienden, kennissen en buren kwamen hun gelukwensen aanbieden. Ook burgemeester en mevrouw Van Dijke ont braken niet op het appèl. Van de Commissaris der Koningin werd een gelukwenstelegram ontvangen. De samenwerkende Axelse verenigingen (Cultureel Contact Axel) organiseerden op 21 maart een modeshow in „Het Cen trum". De t.v.-omroepster Elisabeth Mooy presenteerde de show, terwijl top-manne- quins uit Nederland en Engeland hun me dewerking er aan gaven. De Plattelands Jongeren Gemeenschap hield een druk bezochte bijeenkomst in „Het Centrum". Onder voorzitterschap van de heer J. Dieleman werd een korte huishoudelijke agenda afgehandeld, waar na het Z.L.M. en het P.J.G.-journaal werd vertoond. Het eerste Axelse Kievitsei werd gevon den op 27 maart bij Smitsschorre door Carlos Brandt en Olaf de Bart. - De Axelse scholieren vierden ook dit jaar weer de traditionele boomfeestdag. De hoogste klassen van de lagere scholen ver richtten een boomplanting onder leiding van het onderwijzend personeel. De heer Goossens besprak de totstandkoming van het Axelse bos en wat er moet gedaan worden om een mooie en goede groei te krijgen. De heer C. Smies, vertegenwoor diger namens de gemeente Axel, dankte voor het deelnemen aan deze boomfeest dag. De Landbouwhuishoudschool hield een schooluitvoering. De grote belangstelling voor de uitvoering mag voor de directrice mej. D. de Buck en haar leerlingen het grote sukses worden genoemd van haar vele werk om steeds wat nieuws en beters te brengen. APRIL IJsclub ,,'t Sluusje" vierde haar tienjarig bestaan. Voor de tiende maal kon secre taris A. de Putter een optimistisch jaar overzicht voorlezen. Ook het financieël verslag bij monde van de heer P. Herre- bout uitgebracht, gaf een batig saldo te zien. De heer A. de Putter gaf een over zicht van de voorbije tien jaren. Na de bijeenkomst werd tot in de kleine uurtjes gezellig gedanst. Door de firma J. Schirris werd het pand Noordstraat 46 betrokken en ingericht tot een moderne schoenwinkel. Het geheel geeft een zeer aantrekkelijk aanzien. Zaterdag 2 april was de 63-jarige mej. N. E. Naayen 40 jaar huishoudster bij de familie C. de Putter in de Stationsstraat Burgemeester M. K. van Dijke spelde haar de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. De burgemeester zette haar flink in het zonnetje, o.m. was hij van oordeel dat het vele werk dat de heer de Putter op lande lijk, provinciaal en plaatselijk niveau heeft verricht, mede door haar trouwe zorgen mogelijk was geweest. De heer de Putter merkte op dat er nimmer een C.A.O. no dig is geweest om de vrede te bewaren. Het vervolg van dit chronologisch jaarover zicht treft u aan in onze volgende editie. 3,75 per halfjaar buiten Axel 4,25 Naam Adres GEEFT ZICH OP ALS ABONNEE OP DE AXELSE COURANT. Opzenden aan Axelse Courant, Markt 12, Axel.

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 3