--.■■■• 1 m i Bejaarden- pensiontehuis op hoogste punt Oplevering van 16 Bejaarden woningen ■iT-. x it x o n n I#1' Huldiging jubilarissen bij de N.S.M. De Oudewijk, of zoals de volksmond in Axel het altijd heeft uitgedrukt „d'ouwe stad" krijgt gaandeweg een nieuw gezicht. Donder dagmiddag 9 juni was er weer wat bijzon ders aan de hand. Voor de 16 bejaarden woningen welke kunnen worden beschouwd als één complex wapperde de nationale drie kleur trots aan de mast, maar even groots wapperde onder een stralende zon op 22 me ter hoogte de rood-wit-blauwe vlag om de vreugde van het Stichtingsbestuur en niet minder van het Gemeentebestuur tot uitdruk king te brengen... Want het was nu zover, dat de 16 bejaardenwoningen gereed waren gekomen. Het bejaardentehuis, dat zijn hoogste punt bereikte en waarvan de gedeeltelijke inge bruikname in jaunari a.s. wordt tegemoet ge zien, zal in totaal 113 bedden hebben. Er zijn 91 éénpersoons zit- en slaapkamers, 6 tweepersoons zit- en slaapkamers. Verder een eetzaal voor 100 personen, enkele ziekenkamers, personeelskamers en een direk- tiewoning. Per zelfde datum werd tot directeur van de Stichting Algemene Bejaardenzorg Axel be noemd de heer J. van Nierop, die op 15 augustus j.l. in dienst trad. li. - I 1 Feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix De Axelse Oranjevereniging heeft ter gelegenseid van het huwelijk van Prinses Beatrix en Prins Claus op 10 maart voor een feestelijk pro gramma gezorgd. De kinderen werd een goochel- en poppenkastvoorstel ling gegeven in het Gezellenhuis. Er werden films vertoond en er werd gevoetbald. De plaatselijke muziek gezelschappen en drumbands maak ten muzikale rondwandelingen door de stad en 's avonds werd in het Centrum een groot Oranjebal gege- Axel kreeg gemeentevlag Op 1 maart werd in de gemeenteraad besloten een gemeentevlag te laten ontwerpen. Deze kan gebruikt worden bij alle plechtig heden en feestelijkheden binnen de gemeente en daar, waar de gemeente naar buiten op treedt. Over het ontwerp van een gemeentevlag is advies uitgebracht door de Voorzitter van de Stichting Banistiek en Heraldiek te Muider- berg. Daarna is het ontwerp om advies toegzonden aan de Hoge Raad van Adel te Den Haag. Dit college berichtte dat het zich hiermede kon verenigen. De vlag heeft de volgende omschrijving „Rechthoekig, waarvan de hoogte zich verhoudt tot de breedte als 2 3 in geel twee blauwe omgewende sleutels, in het midden vergezeld van een rode naar rechts liggende geknotte keper, waarvan de breedte Va bedraagt van de lengte van de vlag." Commissaris der Koningin opende Waterschapshuis van het Axeler Ambacht mmzmmz W%Bk Stichting Cultureel Centrum Axel werd in het leven geroepen In de gemeente Axel bestaat reeds lang be hoefte aan een goed geoutilleerd gebouw of gebouwencomplex ter voorziening in de acco- modatie voor diverse aktiviteiten op cultureel- sociaal gebied. Met name is een zodanig gebouw bestemd om gebruikt te worden als verenigingsgebouw, voor het houden van bijeenkomsten, verga deringen, lezingen, toneeluitvoeringen, film voorstellingen, e.d., terwijl daarin tevens de afdeling Axel van de Zeeuwse Muziekschool haar definitieve onderdak dient te krijgen. Het is duidelijk dat op dit moment de vraag naar de indeling en de inrichting van het cultureel centrum nog niet opportuun is. Het gaat in eerste instantie om het constateren van de behoefte aan zaalruimte, welke be hoefte evident is. In aanmerking dient n.l. te worden genomen, dat de N.V. „Het Centrum" voornemens is de exploitatie van het bioscoopgebouw met foyer en vergaderzalen op 1 januari te beëin digen en het gebouw voor andere doeleinden te bestemmen. Waar dit gebouw in het cul- Donderdag 1 december wapperden voor het Groot Casino van de Nederlandse Stikstof Maatschappij de vlaggen ten teken dat er iets feestelijks stond te gebeuren. Algemeen directeur ir. J. P. van Waes, leden en hoofddirectie, bedrijfsdirectie, leden van de ondernemingsraad, divisie- en afdelings chefs verzamelden zich in de grote zaal van het Casino, waar spoedig ook arriveerden de commissaris van de Koningin Mr. van Aartsen en de burgemeester van Axel met zijn echt genote. Na openingswoord en toespraken volgde de mededeling dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Gena te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. De commis saris reikte hem de onderscheiding uit, voor afgegaan door dankwoorden voor het vele en goede werk, ook op maatschappelijk gebied verricht, waarbij de commissaris een indruk wekkend aantal bestuursfunkties opnoemde. Hierna volgde de huldiging van 11 35-jarige jubilarissen, die o.m. werden toegesproken door Ir. van Waes en Ir. Gena en de heer Hemelsoet. turele leven van onze gemeente tot nog toe een voorname funktie vervult, zou het bijzon der te betreuren zijn, dat deze funktie voor Axel en omgeving, zolang nog geen vervan gende voorzieningen zijn getroffen, verloren zou gaan. Het lijkt daarom noodzakelijk, over te gaan tot het in leven roepen van de „Stichting Cultureel Centrum Axel". In afwachting van de totstandkoming van een permanent cultureel centrum zal het stich tingsbestuur in de gelegenheid zijn „Het Centrum" tijdelijk te huren. Het nieuwe cultureel centrum wordt gesi tueerd aan het John F. Kennedyplein in de nabijheid van het algemeen bejaardencentrum. Deze situering, die in nauw overleg met de stedebouwkundige is vastgesteld, achten B. en W. bijzonder gunstig, mede met het oog op de toekomstige bewoners van het aldaar in aanbouw zijnde bejaardencentrum. Door de vestiging van het cultureel centrum zullen voor het open bejaardenwerk e.d. nieuwe mo gelijkheden kunnen worden geschapen. CHR. ULO-SCHOOL BESTOND 20 JAAR •Ms Donderdag 7 juli is het fraaie, semiperma- nente gebouw aan de Burchtlaan door het gemeentebestuur van Axel aan het waterschap Axeler Ambacht overgedragen, waarna het gebouw door de commissaris der Koningin officiéél werd geopend. Voor deze overdracht en opening waren de hoofdingelanden de ge zworenen met de dijkgraaf de heer P. van Hoeve, de personeelsleden en een groot aan tal genodigden in „Het Centrum bijeenge komen. De dijkgraaf sprak een openings woord, waarbij hij zich persoonlijk tot vele der genodigden wendde. De burgemeester van Axel overhandigde de sleutel van het water schapshuis aan de dijkgraaf, hetgeen de over dracht betekende. Als bewijs van dank voor de goede samen werking bood het waterschap aan het gemeen tebestuur 1000,- aan voor uitbreiding van het carillon. Hierna sprak onder meer Dr. P. H. Gallé een uitvoerige rede uit over „Stad en Ambacht" - „Waterschap en Gemeente" Ir. Beenhakker gaf een uiteenzetting over de betekenis van het verleende waterschaps wapen. Het onderwijs op de Chr. Ulo-school ging 20 jaar geleden van start en dit was aanlei ding om op 24 en 25 oktober in de school aan het Szydlowskiplein een tentoonstelling en demonstraties te organiseren onder het motto „Levend ULO". Op deze tentoonstelling kon men zien wat het ulo-onderwijs in onze gemeente is geworden en wat het in de toekomst zal zijn. Het hoofd der school de heer Klein kan met zijn lerarenkorps en leerlingen terug zien op een leerzame en interessante expositie. V •i ..t 0) v .iv.4. -.Ws ®8 I i - RW

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2