Damp0 breekt Imom»™ IVOROL Fa. J. C. VINK RIJBEWIJS IN ACHT AANGENAME LESSEN Marie-Cecile Moerdijk V Leuk zijn in Terlenka HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta Jongeman gedood door vallende stapel board de kracht van een verkoudheid VLAGGEN op 10 december en 10 januari Bekendmakingen HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Kandidaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 9> EEN „PARLEMENT" VAN MOEDERS KIEST KINDERKLEDING IN AMSTERDAM EN BRUSSEL Drie stylistes (uit Parijs, Brussel en Amster dam) geven hun eigen visie op wat kinderen kunnen dragen. Over kinderkleding zijn wij anders gaan den ken dan vroeger. We weten best wat een pak je, een broek of een jurkje voor de aller kleinsten sterk moet zijn en praktisch. Maar waarom zou kinderkleding altijd traditioneel moeten worden uitgevoerd Mogen wij - naast degelijkheid van de stof, wasbaarheid en weinig strijken - ook niet eens letten op wat modieus mogelijk is Met dezelfde stoffen en voor hetzelfde geld Kinderkleding-mode-parlement De Algemene Kunstzijde Unie N.V. (AKU) meent van wel. Om een bijdrage te kunnen leveren aan de stimulering van de goede kin dermode in de Benelux werd in Brussel en Amsterdam (in samenwerking met in totaal 44 kinderkledingfabrikanten) een „parlement' van moeders bijeengeroepen, dat tot taak kreeg om uit een kollektie kinderkleding de, naar de smaak van de moeders, beste en leukste modellen te kiezen. Naast het beoor delen van het ,,mode"-element, mochten de moeders letten op draagbaarheid en afwer king. Zij konden nu eens precies zeggen wat zij mooi vonden en wat niet. En zo passeerden jurkjes, overgooiers, jon genspakjes en regenjasjes de revue. Ruim veertig modellen werden bekroond. Het blijkt dat de fabrikanten wel degelijk rekening hou den met de modetendensen, zoals die dit jaar bijvoorbeeld zijn vastgesteld door de Europese Commissie voor de Kinderkleding. In het ko mende seizoen zult u in de Terlenka kinder- kleding-kollektie veel donkerblauw tegenko men, en helderrood, azuur en felle groene- en gele tinten. Stijlistes ontwierpen een kollektie De clownsfiguur - op de foto afgebeeld - zal het, vooral voor kinderen zo pakkende en herkenbare symbool zijn, dat de nieuwe kol lektie begeleidt. „Leuk zijn in Terlenka" wordt het motto voor de aan de moeders getoonde serie kinder kleding. Omdat de AKU meent dat óók de moeders en daardoor weer de konfektieindustrie ver der geïnspireerd kunnen worden, werden drie Europese ontwerpsters uitgenodigd tot het tekenen van kinderkleding die de bestaande kindermode-tendensen, geprononceerder nog, naar voren zou brengen. Pascale Falck in Parijs, Simone Gaudeus in Brussel en Ilon Cornelissen in Amsterdam, leverden bijzon der geslaagde bijdragen. Met gebruikmaking van nieuwe Terlenka stoffen maakten zij ontwerpen in vooral de Franse „Ligne Tube" - recht neervallende Bij werkzaamheden in een pakhuis in de Burchtstraat in Souburg is woensdagmiddag de 19-jarige A. N. J. uit Middelburg, dodelijk gewond. De jongeman was bezig met het ver plaatsen van een stapel spaander- en zacht- boardplaten. Door onbekende oorzaak viel de stapel om, waarbij de jongeman werd getrof fen. Dokter Th. Bloos, die eerste hulp ver leende, constateerde de dood. Waarschijnlijk is het slachtoffer door verstikking om het le ven gekomen. Rug en hals vertoonden ver wondingen. jurkjes en jasjes - en hangjurkjes in A-lijn met wijder uitlopende rokjes. Wij bewonderden originele variaties op het klassieke matrozenjurkje, een kleine robe- manteau van wit Terlenka met een grote kraag, waaronder een rood-wit-blauw ge streepte inzet. Jurkjes in kleurencombinaties als zachtgeel en oranje met een opgeknoopt paneel, over gooiers met grappige rugdecolletés of met „spijkerbroekstiksels", felgekleurde effen bij Vader, Moeder en Kind jurkjes met manchetje, zoomrand en pas in streepmotief, weer- en windpakken met grote kontrasterende inzetten op knie en elleboog, streepjesjurken met opgeknoopte effen pa nelen. Belangrijk is dat de nieuwe Terlenka stoffen in wit en in felle kleuren kunnen worden uit gevoerd, omdat zij het grote voordeel van gemakkelijk onderhoud hebben. Het is echt niet nodig om voor onze kinderen de keuze beperkt te houden tot kleertjes in donkere tinten en „klassieke" vormgeving. De AKU heeft de ontwerpen ter beschikking gesteld aan de confectionairs in België en Nederland. Als bijdrage om te komen tot een nieuwe en frisse kindermode. Want spelen en ravotten kan ook in model letjes die (naast praktisch) leuk zijn. Dat werd door het moederparlement en de ont werpen van de drie stylistes, duidelijk aange toond. Een ontwerp van Simone Gaudeus. Een witte Terlenka jurk met puntvormige inzet en zijplooitjes van marineblauw. De rug heeft een marineblauw bovenstukje dat met knoopjes sluit. De regering heeft besloten dat op 10 decem ber 1966, de dag van de ondertrouw en op 10 januari 1967, de dag van het huwelijk van hare koninklijke hoogheid prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, de Nederland se vlag met oranje wimpel van de rijksge bouwen zal worden uitgestoken. Tevens zullen op 10 januari 1967 de daarvoor in aanmer king komende gevels van de rijksgebouwen worden verlicht. De minister van binnenlandse zaken heeft de commissarissen der koningin in gelijke zin een aanbeveling gedaan, die mede bestemd is voor de gemeentebesturen. Op de secretarie van de gemeente Zaamslag ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Firma J. A. Risseeuw Zonen, Spui I 27ee, Zaamslag, om vergunning tot het oprichten van een timmermanswerkplaats, waarin een viertal electromotoren wordt gebruikt met een gezamenlijk vermogen van 13,2 pk. Datum van het verzoek 11 oktober 1966. Adres van de inrichting Spui D 26, kadastraal gemeente Zaamslag sectie G nummer 1465. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder ge durende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 22 de cember 1966 om 10.00 uur in het gemeente huis te Zaamslag. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. AXEL, 7 december 1966 Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van H. C. van Tatenhove, De Hontstraat 5, Axel om vergunning tot oprichting van een machinale houtbewerkingsinrichting, waarin 4 electro motoren met een gezamenlijk vermogen van 1014 pk gebezigd zullen worden. Datum van het verzoek 7 oktober 1966. Adres van de inrichting Noordpolderstraat 13, kadastraal gemeente Axel, sectie D nummer 1985. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder ge durende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeente bestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 27 decem ber 1966 om 11.00 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht. AXEL, 9 december 1966 Burgemeester en wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Op dinsdag 3 jaunari aanstaande zal plaats hebben de kandidaatstelling voor de verkie zing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op die dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau in de kieskring, of bij het door deze aangewezen lid van dat bureau, ter secretarie der gemeente Middelburg, worden ingeleverd lijsten van kandidaten als bedoeld in artikel G 5 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste dertig kandidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste vijfen twintig personen, die binnen de kieskring waarvoor de lijst geldt, kiesgerechtigd zijn voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Ten aanzien van een ondertekenaar, die niet is opgenomen in het kiezersregister der ge meente, waar het hoofdstembureau is ge vestigd, wordt bij de inlevering van de lijst een door de burgemeester afgegeven ver klaring overgelegd, dat die ondertekenaar is opgenomen in het kiezersregister van zijn ge meente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. De namen der kandidaten moeten op de lijs ten geplaatst worden in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een zelfde kandidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, ingeleverd door dezelfde kieskring. Bij de lijst moet worden overgelegd een schrif telijke verklaring van iedere waarop voorko mende kandidaat, dat hij bewilligt in zijn kandidaatstelling op die lijst. In dien de kan didaat zich buiten het rijk in Europa bevindt, is de hier bedoelde verklaring niet aan enig formulier gebonden en kan zij ook telegrafisch worden gedaan. Indien degene, die de lijst inlevert, de mach tiging bezit, om boven de lijst de naam of aanduiding van de desbetreffende politieke groepering te plaatsen, moet deze machtiging alsmede een door de voorzitter van de Kies raad afgegeven bewijs van registratie van de naam of aanduiding der politieke groepering, worden overgelegd. De inlevering der lijst moet geschieden per soonlijk door een kiezer, bevoegd tot deelne ming aan de verkiezing binnen de kieskring, waarin de lijst wordt ingeleverd. De kandi daten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. De voorzitter van het hoofdstembureau of het door hem daartoe aangewezen lid van dat bureau stelt een bewijs van ontvangst ter hand aan degene, die de lijst inlevert. Op naam van één der ondertekenaars van de lijst of op naam van de gemachtigde of diens plaatsvervanger moet een bedrag van een duizend gulden worden gestort in de consig natiekas. Dit geldt niet voor een lijst van een politieke groepering, waarvan een of meer leden zitting hebben in de Tweede Kamer, dan wel, ingeval de Tweede Kamer is ontbon den, zitting hebben gehad in de ontbonden Kamer. Formulieren voor de lijsten, voor de schrif telijke verklaring van bewilliging en de mach tiging tot het plaatsen van de naam of aan duiding der politieke groepering boven de lijst, hierboven vermeld, zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag der kandidaatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel X 5 der Kieswet, waaruit blijkt dat hij die een kandidatenlijst inlevert, wetende dat zij voorzien is van handtekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelne ming aan de verkiezing voor de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, terwijl zonder die handtekeningen geen voldoend aantal voor een geldige lijst zou overblijven, gestraft wordt met gevangenisstraf van ten hoogste DRIE MAANDEN of een geldboete van ten hoogste HONDERDTWINTIG GULDEN; met gelijke straf wordt gestraft hij die, we tende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestemde kandidatenlijst heeft ondertekend. AXEL, 9 december 1966. De burgemeester der gemeente Axel, M. K. van Dijke De clown en de leuke kinderkleding gestreept jurkje met lage taille en aangerimpeld rokje. Het lijfje werd versierd met een grote geborduurde, bloem. Een pittig jurkje in Terlenka-katoen. vwcx-vcWt gehaald bij RIJSCHOOL RIEKWEL - AXEL

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 3