SPORT Voetbal A.Z.V.V. KREEG EINDELIJK LOON NAAR WERKEN N.D.S.M. - A.Z.V.V. 1-3 Verschillende wedstrijden heeft A.Z.V.V. de winst aan de tegenstander moeten laten, waar bij verschillende malen toch een veldmeerder- heid voor A.Z.V.V. was. De reis naar Amsterdam-Noord waar tegen het op de voorlaatste plaats staande N.D.S.M. de strijd moest worden aangeboden heeft de eerste overwinning opgeleverd welke zeker verdiend was. De opstelling van A.Z.V.V. was noodgedwon gen op enkele plaatsen gewijzigd, zo zagen wij de nog steeds aan zijn vinger geblesseerde doelman Flipse in de voorhoede spelen en wist nog te scooren ook. Op een zwaar maar toch wel goed bespeelbaar terrein ging de eerste helft gelijk op en aan beide zijden werden diverse kansen gemist. De eerste aanvallen waren voor N.D.S.M. zonder gevaarlijke situaties te kunnen schep pen, maar spoedig kon A.Z.V.V. het spel verplaatsen en oefende sterke druk op het Amsterdamse doel. Toch duurde het tot in de 22e minuut voor dat de score geopend werd, het was Jopie Dieleman die met een goed gericht schot doelman Visser wist te passeren 0—1. De vreugde was echter van korte duur, enkele minuten later was het Kaars die met een hard en zuiver schot de stand gelijk maakte I - 1. Voor de rust kreeg A.Z.V.V. nog enkele goede kansen maar deze bleven onbenut. De tweede helft was 7 minuten oud toen Flipse de Axelse aanhang deed juichen toen hij doel trof 1-2. Even kwam N.D.S.M. sterk opzetten en kee per van Maurik moest enkele malen gedurft ingrijpen. Na een half uur spelen kreeg A.Z.V.V. even buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen, Ruijtenburg nam deze voor zijn re kening en schoot hoog in, ieder dacht dat de bal over zou gaan, maar door het juiste effect daalde de bal precies onder de lat 1-3. A.Z.V.V. bleef aanvallen wat tot gevolg had dat de zegen die dik verdiend was niet meer in gevaar kwam. Toen het laatste fluitsignaal klonk waren de II rood-witten zeer vermoeid maar de vreug de met deze overwinning zal dit zeker snel hebben verdreven. De achterstand op N.D.S.M. bedraagt nu slechts 1 punt en met nog een halve compe titie voor de boeg is zeker nog niets verloren. Met iets minder onkans als in de eerste helft zal men zeker nog wel tot meer overwinningen komen. STAND (zaterdagvoetbal) TWEEDE KLASSE B. IJselmeervogels 11 9 1 1 19 28-12 Huizen 11 8 1 2 17 31 - 11 Zwart Wit '28 11 7 2 2 16 34-15 Noordwijk 11 8 0 3 16 26-17 Excelsior M 11 5 2 4 12 18-17 Rijnsburgse B. 11 4 2 5 10 17-15 Kozakken Boys 11 3 3 5 9 12-14 's-Gravez. SV 11 4 1 6 9 14-21 Amstelveen 11 3 2 6 8 18-26 Hoogvliet 11 3 1 7 7 13-21 NDSM 11 1 3 7 5 10-25 AZVV 11 1 2 8 4 16-43 TWEEDE KLASSE B RKC 9 6 1 2 13 15- 6 Terneuzen 9 5 3 1 13 21 - 13 RKVVU 9 6 1 2 13 19-13 Zeeland Sport 10 5 2 3 12 22-16 Axel 9 4 3 2 11 15-11 RAC 9 4 2 3 10 21 - 14 Internos 9. 4 1 4 9 21-20 Uno Animo 9 3 2 4 8 18-20 RWB 9 2 3 4 7 17-16 Rood Wit 9 3 1 5 7 12-12 HVV '24 10 3 1 6 7 9-23 Dosko 9 3 0 6 6 16-29 Odio 10 1 2 7 4 5-23 Turnen TURNWEDSTRIJDEN TE AXEL In samenwerking met de Kring Zeeland van het K.N.C.G.V. organiseerde de Christelijke Sportvereniging .Voorwaarts' te Axel vrijdag avond in de sportzaal van de Prinses Marijke- school te Axel de kringwedstrijden toestel- turnen voor dames en heren. Hieraan werd door een zevental verenigingen deelgenomen. De wedstrijden bestonden uit een vierkamp, le, 2e, en 3e graad. De oefeningen voor de dames waren paard- breedte zonder beugels, ringzwaaien, lange mat en ongelijke brug. De uitslag hiervan in ploegverband luidde als volgt le. DIOS (Souburg); 2e. VELOO (Middel burg). De individuele uitslagen bij de dames waren 3e graad le M. Tissink 33,8 pnt. Veloo, M'burg 2e A. Verhage 33,6 pnt. Dios, Souburg 3e D. Overdulve 33,0 pnt. Voorwaarts, Axel. 2e graad le J. Jobse 32,2 pnt. Dios, Souburg 2e J. Jobse-Arendse 32,- pnt. Dios, Sou burg 3e M. Huson 31,4 pnt. Dios, Souburg le graad le Mevr. v. Noppen 31 pnt. Dios, Sou burg. De oefeningen voor de heren waren paard- lengte, rekstok, lange mat en hoogbrug. Uitslag in ploegverband le Oranje Nassau, Vlissingen. Individueel 3e graad le K. Adrianase 31,- pnt. Oranje Nassau, Vlissingen 2e R. Harinck 30,6 pnt., Oranje Nassau, Vlissingen 3e W. Jansen 29,6 pnt., Oranje Nassau, Vlissingen. 2e graad le R. Wegmans 31,8 pnt., Voorwaarts, Axel 2e J. Dronkers 30,4 pnt., Oranje Nassau, Vlissingen 3e J. v. Belle 29,8 pnt., Oranje Nassau, Vlissingen le graad le J. Reis 29,8 pnt., Oranje Nassau, Vlis singen. De vereniging „DIOS" uit Souburg kwam hierdoor in het bezit van de wisselbeker. De jury bestond uit Mevr. v. Gramsbergen, Kloosterzande dhr. G. Maenhout, Aarden burg dhr. W. Mieras, Axel dhr. J. v. Stuyvenbergh, Souburg. Bekendmaking Ontheffing Winkelsluitingswet 1951 Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend dat de winkels in de periode van 28 november t/m 2 december en op 22 en 23 december a.s. tot 21 uur geopend mogen blijven. Voorts wordt bekend gemaakt dat de halve- dagsluiting op maandag 5 december 1966 niet geldt. AXEL, 8 november 1966. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. KEN UW HOOFDKRAAN Weet u waar de hoofdkraan van uw water leiding zit Onder de voordeurmat, of in de kelder, in de meterkast of onder de achter- deurmat Misschien wel in een meterput buiten, wanneer u „buiten" woont. Wanneer u nü eens ging kijken of die kraan niet lekt, of hij wel goed sluit, dan komt u deze winter niet voor verrassingen te staan. U kunt eventuele gebreken namelijk beter nü laten verhelpen dan straks als het vriest, want dan heeft men beslist minder tijd voor u. Hoe ziet u nu of de hoofdkraan goed afsluit Als u de kraan dichtdraait moet er uit het af tapkraantje, dat vlak bij de hoofdkraan zit, geen water komen. Ten minste niet veel, want als er ergens in uw huis een kraan openstaat, loopt er wel enig water terug via het aftap kraantje. Dit kraantje moet u na uw proef wel weer goed sluiten Om bevriezing te voorkomen is het goed nü na te gaan, of het tocht in de ruimte, waar die hoofdkraan zich bevindt. Tocht is de grootste vijand van waterkranen en -meters, van uw hele huis trouwens, en wanneer u nu kieren en tochtnaden dichtmaakt, behoeft u dat straks als het bar koud is niet met han den blauw van de kou te doen. De roosters en ventilatievoegen moeten ook tijdig worden gesloten, maar na de vorst natuurlijk weer geopend worden. Vanzelfsprekend zorgt u ervoor, dat uw hoofdkraan - en uw watermeter, wanneer u die hebt - goed bereikbaar blijven. U kunt ze het best met droge oude wollen lappen omwikkelen tegen de kou. Ligt de meterput buiten, dan kunt u het beste tussen boven deksel en tussendeksel een plastieken zak ge vuld met kranten aanbrengen. Bij heel strenge vorst moet die hoofdkraan bovendien nog extra worden toegedekt om bevriezing te voorkomen. In twijfelgevallen kunt u altijd beter even conatct opnemen met het water leidingbedrijf. Wanneer u deze winter enkele dagen van huis gaat - u weet vooruit nooit of het misschien dan net hard gaat vriezen en/of wanneer u geen centraal verwarmd huis hebt, tap de waterleiding dan bij strenge vorst 's nachts af. En bescherm die hoofdkraan plus meter nü vast, vóór het te lat is. Het kan winteren vóór u het weet... Geen groene kaart meer in Benelux Automobilisten en gebruikers van andere mo torrijtuigen hoeven na 1 januari 1967 af bij het passeren van de grenzen binnen de Bene lux geen groene kaart meer te laten zien. De verzekering voor wettelijke aansprakelijkheid die in een van de drie landen is gesloten, zal dan dekking voor het hele Beneluxgebied moeten verlenen. De tweede kamer heeft de betrokken wijziging van de wet aansprakelijkheidsverzekering motorrijtuigen gistermiddag zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Twee-assige vrachtwagens, die thans 3,50 betalen en wagens met drie of meer assen, die thans vijf gulden tol betalen, worden per 1 ja nuari 1967 ondergebracht in een tariefgroep van drie gulden per vervoerseenheid. Na 1 januari worden aanhangwagentjes ach ter personenauto's en caravans niet langer met tol belast. Voor een dergelijke combinatie wordt dan normaal 2,50 berekend. Van een gecombineerd tarief met de Ooster- scheldebrug zal derhalve voorlopig geen spra ke zijn. De heer M. van Poelje, die onlangs namens de Provinciale Zeeuwse Brugmaatschappij de bespreking over het gecombineerd toltarief voor het vrachtvervoer over Haringvliet- en Oosterscheldebrug heeft meegemaakt, gaf als commentaar: „Tijdens het overleg bleek reeds dat de N.V. Haringvlietbrug om verschillen de redenen weinig voor het gecombineerd tol tarief voelde. Aan de andere kant bestond veel begrip voor onze moeilijkheden en argu menten. Ik ben werkelijk bijzonder gelukkig met deze verlaging. Het besluit is buitenge woon snel gekomen. Men heeft niet gewacht tot het einde van het boekjaar. Dat komt mij althans zeer sympathiek voor". Voor een kwartje blijft Sint het hele jaar Nog even, en de populairste heilige van de hele kalender maakt weer zijn glorierijke entree Harten zullen sneller kloppen, er zal nerveus naar de deur gekeken worden... het vrolijk avondje is gekomen Als er een huiselijk feest is, dat er gewoon om vraagt ge fotografeerd te worden, dan is het dit St. Nicolaasfeest, met al zijn charme, zijn kleur, zijn opwinding en blije uitgelaten heid. Het is nog geen twintig jaar geleden, dat het maken van een goede St. Nicolaas- foto werk voor een vakman was. De films van toen waren belangrijk minder lichtgevoe lig dan de moderne films en bovendien beschikte men niet over een ongelimiteerde hoe veelheid licht zoals nu. Echte aktie-foto's waren daarom in de huiskamer praktisch on mogelijk en zelfs de vakman moest zijn objecten netjes groeperen en stil naar het be kende „vogeltje" laten kijken. Duizenden mensen hebben het tempo van de met zevenmijls laarzen voortijlende techniek niet kunnen bijbenen en zij menen, dat het maken van een foto binnenshuis nog steeds werk voor een ervaren vakman is. Toch hoeft men geen uitgebreide apparatuur te bezitten en geen jarenlange ervaring te hebben, om een geslaagde kiek van de pakjesavondvieren- de familie te maken. Sterker nog met een doodgewone box camera, een simpele flitser en wat lampjes steekt een doodgewone amateur van nu, de vakman van twintig, dertig jaar geleden de loef af. Want die vakman kon alleen gepo seerde opnamen maken, terwijl de leek van deze tijd ieder tafereeltje, ieder aktie-moment zonder de geringste moeite kan vastleggen. Een bezoek van Sint Nicolaas duurt altijd maar kort, want de goedheilig man krijgt het van jaar tot jaar drukker in dit snel groeiende Nederland. Maar voor een simpel kwartje blijft de goede Sint het hele jaar bij u op bezoek...! Op voorwaarde, dat u dat kwartje belegt in een flitslampje. Dat lampje, ter grootte van een forse hazel noot, maakt het mogelijk heel die uitbundige pret, die spanning, die blije verrassing rond het bezoek van Sint het hele jaar (en nog lange jaren nadien!) vast te houden... op een foto. Oh, zegt u misschien, is dat alles Maar, vragen wij, is het dan niet genoeg Want bedenk wel zoals de ogen van uw jongen op dit Sinterklaasfeest schitteren van wege z'n nieuwe fietsje, zó uitbundig en in tens zullen zë wellicht nooit meer schitteren. Zo ontroerend blij als uw dochter op pakjes avond is met de keukenuitzet van haar ver loofde, pardon... van St. Nicolaas, zal ze zich misschien nooit meer tonen. En dat blij-verwarde gebaar van uw vrouw, als ze het prachtige handtasje uitpakt, is dat niet waard om op een foto vastgelegd te wor den Heus, het kan... het kan zelfs makke lijk en u hoeft er niet voor naar een foto vakschool. Een camera, een simpele flitser, een film (van 21° Din en uw fotohandelaar weet wat dat is), een paar flitslampjes en u bent schot- klaar. Wanneer u de film en de lampjes gaat halen in de fotowinkel, vraag dan meteen om een flitsbeugeltje. Het ding kost een paar dub beltjes, maar het is z'n gewicht in goud waard. Laat de winkelier even voordoen hoe dit beu- geltje op de camera bevestigd moet worden en hoe de flitser op het beugeltje moet. Het is doodeenvoudig als u het één keer gezien hebt. Dit beugeltje richt de flits tegen het plafond en wanneer u straks een flitsfoto gaat maken, gebruikt u dus indirect licht, licht dat door het plafond weerkaatst wordt. Dit kunstje gaat in elke normale huiskamer met een wit of gebroken-wit plafond op. Mensen met een technische knobbel zullen opmerken, dat deze indirecte methode licht- verlies zal veroorzaken en dat is ook wel zo, maar dat is helemaal niet erg. Moderne flits lampjes hebben zo verschrikkelijk veel licht, dat zij eerder te véél hebben dan te weinig. Wanneer men nu kort voor de feestelijke ge beurtenissen de camera kant en klaar (film er in, flitsbeugeltje en flitser er op) gereed legt op een veilig plekje, een beetje bij de hand, hoeft men straks op een leuk moment niets anders te doen dan het fototoestel te pakken, een lampje in de flitser te drukken, in de zoeker te kijken of alles er op komt wat er op de foto komen moet en boem...! Eén druk op de knop en er gebeurt een klein wonder... Een feestelijk familietafereeltje, een scène-tje dat voorbijgaat en nooit weer precies eender terugkomt, hebt u vastgehouden. Over tien tallen jaren zal de foto u nog precies tonen hoe het nü is. U hebt de tijd vastgehouden en is dat ene wonder of niet Dit moment is uw eigendom, u kunt er mee doen wat u wilt, in het album plakken, aan de muur han gen. U kunt dit moment, dit ogenblik ook verdelen in stukjes en - o wonder - alle stukjes zijn gelijk aan het geheel namelijk als u van de foto afdrukken laat maken en alle betrokkenen een fotootje geeft. Een paar tips die nuttig kunnen zijn. Kom niet dichter bij het onderwerp dat u wilt kieken dan twee meter. Let er op, dat er niet iemand voor de lens loopt, juist als u af wilt drukken. Wanneer de mensen erg „op een kluitje zit ten" en het beeld onoverzichtelijk is, ga dan voor de verandering eens op een stoel staan (maar denk dan wel aan de huiskamerlamp, dat die niet voor de lens hangt). Kiek niet „een" moment, maar „het" mo ment b.v. niet het graaien in een hoop pak papier, maar het moment, waarop de geluk kige met een kreet het geschenk herkent. Of kiek beide momenten, maar dan moet u wel vlug zijn in het doordraaien van de film en het verwisselen van lampje... En tot slot het geheim van een goede foto zit niet in de duurte van uw apparatuur, maar in de oplettendheid, de liefde waarmee u de prettige gebeurtenissen in uw familiekring wilt vastleggen en vasthouden En voor de goede orde nog even het juiste recept voor het plafondflitje; Lenopening op f:11, sluiter op 1/25 (of 1/30) seconde, film 21 Din... en alles wordt prima tussen af standen van lVt tot 4 Yi meter. Toltarieven Haringvlietbrug verlaagd De vergadering van aandeelhouders van de n.v. „Haringvlietburg" heeft besloten de op de Haringvlietburg geldende toltarieven voor enkele tariefgroepen te verlagen.

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 3