Bronchi letten ÏV0R0L VULPEN Fa. J. C. Vink Zeeuwse begroting 284.000 tekort I DRUKWERK SPORT Voetbal R.K.C. - AXEL 0-3 In een sportieve wedstrijd heeft Axel eervol verloren tegen een R.K.C. dat inderdaad beter was dan Axel. Het is geen verrassing dat R.K.C. aan de top van de ranglijst staat. In de 8e minuut kreeg Herman een kans uit een voorzet van Verstraeten, maar een van de Brabanders zette hen de voet dwars. Een minuut later een goed geplaatste kopbal van Lensen, maar de uitstekende doelman Van den Anker wist te stoppen. Ook Verpoorte in het Axelse doel moest zijn talenten tonen bij schoten van Pullens en Passier. In de 21e minuut kreeg R.K.C. een corner te nemen. In eerste instantie werd de bal weg gewerkt, maar toen die weer in de doelmond werd geplaatst, kopte Pullens onhoudbaar in (1-0). In de 35e minuut had Axel pech, toen Ver straeten uit een voorzet van Herman hard inschoot, maar via een achterspeler verander de de bal van richting en ging rakelings naast. In de 38e minuut ondernam Passier een solo, die hij met een goed schot afrondde (2-0). Vlak hierna brak Passier opnieuw door maar zijn schot ging naast. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld. In de 15e minuut scoorde R.K.C. voor de derde maal. Het was Pullens die met een onhoudbaar schot de stand op 3 0 bracht. De doelman van de thuisclub verrichtte heel wat safes bij schoten van Herman, Lensen, Verstraeten en Verbunt die goed werden gelanceerd door Sheilds en Verstrateen. Een verdiende overwinning voor R.K.C. Bij Axel was het gemis van Verberkmoes goed merkbaar. TWEEDE KLASSE B RKC 7 6 0 1 12 14- 3 Terneuzen 7 4 2 1 10 13 - 9 Zeeland Sport 8 4 1 3 9 19- 15 RKVVU 6 4 0 2 8 11 - 10 RAC 7 3 2 2 8 18- 11 Axel 7322 8 11 -9 HVV'24 7 3 1 3 7 8- 11 RWB 7 1 3 3 5 9- 13 Uno Animo 6 2 0 4 4 11- 14 Rood Wit 7205 4 8- 10 DOSKO 7 1 1 5 3 4- 12 ODIO 7 1 1 5 3 4- 12 's-GRAVENZANDSE S.V. - A.Z.V.V. 2 - 1 Ook in 's Gravenzande is het A.Z.V.V. niet gelukt een puntje rijker te worden. Door een 2-1 nederlaag, overigens tegen de verhou ding in, zijn de Axelaars, mede doordat het duel tussen de twee medegegadigden, Amstel veen en N.D.S.M. onbeslist bleef, vaster op de laatste plaats gedrukt. Hoewel A.Z.V.V. in deze goed op peil staan de wedstrijd voortdurend met snel opgezette aanvallen, vooral tijdens de eerste helft, het 's Gravenzandse doel onder druk zette, slaag den zij er slechts éénmaal in te scoren. Dit was in de 31e minuut toen een voorzet van linksbuiten Dieleman bij stopper de Put ter belandde, die de bal fraai inschoot 0 - 1 Voordien was nog een keihard schot van Dey door de lat gekeerd. De 's Gravenzandse aanvallen waren eveneens niet aan gevaar ontbloot, ook zij zagen twee maal achtereen de bal van de lat terug het veld inkaatsen. Jammer was het dat voor rust A.Z.V.V.- doelman Flipse, die geblesseerd raakte zich moest laten vervangen tijdens de tweede helft. Kennelijk was de rust in de A.Z.V.V.-defen- sie hierdoor verdwenen, want vele malen ge raakten zij in paniek. Het was dan ook dui delijk te zien dat doelpunten niet zouden uitblijven. In de 21e minuut zorgde rechtsbinnen de Vos voor de gelijkmaker. Dezelfde speler nam 10 minuten later ook het tweede doelpunt voor zijn rekening. Ofschoon de A.Z.V.V.-ploeg danig tegen dit doelpunt protesteerden wegens buitenspel, kon dit in de ogen van de scheidsrechter geen genade vinden. Verwoed togen de Axelaars hierna in de aan val, doch de ploeg bleek onmachtig om de nog tal van scoringskansen te benutten, zodat opnieuw het einde kwam met een onverdiende nederlaag. ZATERDAGVOETBAL N.N.V.B. TWEEDE KLASSE B IJsselmeerv. 9 7 1 1 15 22 - 8 Huizen 9 7 0 2 14 26- 10 Noordwijk 9 7 0 2 14 24- 13 Zwart Wit '28 9 5 2 2 12 29 - 14 Excelsior M 9 4 2 3 10 14 - 13 's Gravenz. SV 9 4 1 4 9 11- 16 Rijnsb. Boys 9 3 2 4 8 14- 12 Koz. Boys 9 3 2 4 8 12 - 12 Amstelveen 9 2 2 5 6 15-24 Hoogvliet 9 2 1 6 5 10- 18 NDSM 9 135 5 8- 17 AZVV 9 0 2 7 2 10-38 Axel gaat over op aardgas In de komende weken zullen de Axelse gas- verbruikers worden omgeschakeld op aardgas, ïn de afgelopen week werden reeds de buiten bewoners in de richting Terneuzen van Sluis kil-gas op aardgas overgeschakeld en in de a.s. week zal het eerste deel van de kom, nl. Plan Oost volledig overgaan op aardgas. De bewoners in die wijk zullen maandag voor het laatst hun aardappelen koken op Sluiskilgas. In de nacht van maandag op dinsdag zullen des avonds de leidingen worden leeggeblazen, gecontroleerd en daarna het nieuwe aard gas er door gaan stromen. De resterende da gen van de week zullen de monteurs van de Gascon dan de apparatuur van alle gebruikers in die wijk verder afregelen en waar nodig nog ombouwen, waarna dan dit de eerste stads wijk in onze gemeente zal zijn die van de voordelen van deze Nederlandse bodemschat gaat profiteren. In de daarop volgende week zal plan West aan de beurt komen, terwijl op 14 november het oostelijke deel van het oudere gedeelte van de stad aan de beurt komt, terwijl dan ten slotte op 21 november Kerkdreef, Ooster straat, Stationsstraat en de daarachter liggen de straten tot de Bylocquestraat als laatsten aan de beurt komen. Voor 1 december zal derhalve heel Axel van stadsgas op aardgas zijn overgegaan. UITBREIDING TELEFOONCENTRALE De lokale telefooncentrale aan de Nieuwen- dijk wordt momenteel verbouwd. Deze ver bouwing is het begin voor een uitbreiding van het Axelse telefoonnet, want zodra vol doende ruimte in het gebouw beschikbaar is zal de thans in gebruik zijnde apparatuur gaan verdwijnen en plaats maken voor een grotere en moderne automatische centrale, waarbij dan de Axelse nummers van 3 op 4 cijfers zullen overgaan. Door deze veran dering zal er dan tevens weeer mogelijkheid vrij komen tot het aansluiten van nieuwe abonnés. Men hoopt voor het eind van 1967 zo ver te zijn, dat de gehele apparatuur in bedrijf kan worden gesteld. Met een knipoog naar 't koude jaargetijde is dit weekmenu sa mengesteld Bouillon - nasi-goreng - spiegelei - pruimenmoes Bieten - aardappelen - baklap - yoghurt- vla - Tomatensoep - spruitjes - aardappelpuree - lever Zuurkoolschotel - zoete, gevulde flensjes Groentesoep - koolraap met peterselie saus - aardappelen - saucijsjes 4 Gemengde sla - aardappelen - gebakken vis - chocoladepudding met vanillesaus Erwtensoep - bruin- of roggebrood - kof fie. Wie zich aan de nasi-goreng wil wagen, hoeft niet Op te zien tegen extra tijd en werk, want zowel de rijst als het kruiden-vlees-mengsel kunt u van tevoren klaarmaken. U kunt dan 's zondags volstaan met het warm maken van het kruiden-vleesrijstmengsel en het bakken van de omelet. Het pruimenmoes kunt u ook op zaterdag maken. Het is een smakelijk, niet duur nagerecht, dat met vanillevla gecom bineerd kan worden. Maak de lever uit het derde menu eens klaar met wat snippers ui of schijfjes appel. Het is een goede gewoonte één maal per week lever op tafel te brengen. De zuurkoolschotel van het vierde menu is een gemakkelijk klaar te maken en toch heel gewaardeerd gerecht. Over de koolraap, die in het vijfde menu is genoemd, gaat deze keer eens een peterselie saus, die het wat kleur en smaak betreft uit stekend doet. Het zesde menu vermeldt gebakken vis, die u ook kant en klaar kunt kopen. Een gemengde sla smaakt er heerlijk bij. Een „snert" maal besluit dit weekmenu. Door dat hij de dag te voren kan worden klaar gemaakt, hebt u er een gemakkelijke maaltijd aan. Neemt u dan óók koffie toe? Zuurkoolschotel 1V2 kg aardappelen, 2 dl melk, 500 g zuurkool, 250 g rookworst, 1 ui, 40 g (3 eetlepels) boter of margarine, 3 eetlepels tomatenpuree, paneermeel, zout. De aardappelen schillen, gaarkoken en met de melk, zout en de tomatenpuree tot een ge kleurde aardappelpuree verwerken. De ui schoonmaken, fijnsnijden en in 25 g boter of margarine uithakken. De rookworst in kleine blokjes snijden en toevoegen. De zuurkool op 't laatst even meebakken. Een vuurvaste schotel laag om laag vullen met aardappelpuree en zuurkoolmengsel. De bo venste laag moet uit aardappelpuree bestaan. De schotel afwerken met paneermeel en de rest van de boter of margarine en middenin een matig hete oven een bruin kortje laten krijgen 30 a 45 minuten). Koolraap met peterseliesaus 1 middelmatig grote koolraap, 2V2 dl groente- nat, 2V2 dl melk, 40 g (3 eetlepels) boter of margarine, 40 g (6 eetlepels) bloem, peter selie, zout. De koolraap in plakken snijden, schillen, was sen, in blokjes of reepjes snijden en gaar koken. De peterselie goed wassen en fijnsnijden. De boter of margarine smelten, de bloem toe voegen en zolang roeren tot een gladde massa ontstaat, die van de wand van de pan loslaat. Het groentenat in gedeelten toevoegen en tel kens alles goed laten doorkoken en gladroe ren. Op het laatst de fijngesnipperde peter selie toevoegen, de saus op smaak afmaken en met de koolraap vermengen. Gemengde rauwkostsla 250 g witte of savooiekool, 250 g wortel, 100 g prei, 14 ui, slaolie, azijn, zout, peper (peterselie). (Bij gebruik van peteselie deze wassen en fijnsnijden.) Een slasausje maken van olie, azijn, ui, zout en peper. De ui fijnsnijden en met de slasaus vermengen. De prei wassen, in dunne schijfjes snijden, in ruim kokend water blancheren en laten uitlekken op een vergiet. De wortel schaven en meteen door de slasaus roeren. De witte of savooiekool scha ven of héél fijn snijden en met de prei en de slasaus vermengen. De saus even laten intrekken. Voor het opdoen eventueel wat fijngesneden peterselie over de sla strooien. In plaats van prei kan een rauw geraspte appel worden ge nomen, die vlak na het raspen met de slasaus wordt vermengd. De begroting 1967 van de provincie Zee land vertoont een tekort van 284.000, - De verbetering van het wegvak op de Sloe- dam, de verdubbeling van 2 kilometer rijks weg bij Kruiningen en de aanleg van de 11 kilometer langer rijksweg ten zuiden van Goes ('s-Heer Arendskerke-Vierwegen) zullen omstreeks 1971 zijn voltooid. 4 In 1973 zullen, volgens het schema, drie dubbeldeksveerboten over de Westerschelde varen twee voor de dienst Kruiningen Perkpolder en één voor het traject Vlis- singen Breskens. 4 Er bestaat nog geen enkel uitzicht op de levering van aardgas op Schouwen-Duive- land. Het is de bedoeling de totstandkoming van het havenschap in de kanaalzone van Z. Vlaanderen en de invoering van de ge meentelijke herindeling in dat gebied te laten samenvallen. Bij de voorbereiding van de planologische maatregelen voor het Grevelingenbekken wordt rekening gehouden met het eventueel aanleggen van een kunstmatige verwater plaats voor mosselen. Dit zijn enkele in het oog lopende nieuwtjes uit de geleidebrief van Gedeputeerde Staten bij de provinciale begroting voor 1967. De beperkte financiële mogelijkheden van de Bekendmaking OPBRENGST KOLLEKTE VLUCHTELINGENHULP De burgemeester van AXEL maakt bekend, dat de op 24 oktober j.l. gehouden kollekte voor de hulp aan vluchtelingen in Axel met inbegrip van nagekomen giften 4.728,03 heeft opgebracht. Hij betuigt allen, die aan het welslagen van deze kollekte hebben meegewerkt en hen, die door hun giften dit resultaat hebben mogelijk gemaakt, zijn hartelijke dank. AXEL, 28 oktober 1966. De Burgemeester voornoemd, M. K. van Dijke. TIJDELIJK provincie zijn een grote zorg voor het provin ciaal bestuur. De middelen van de provincie zijn volgens Gedeputeerde Staten ontoereikend om de taak, waarvoor de provincie staat, te kunnen vervullen. Aan de algemene reserves van de provincie zal een bedrag onttrokken worden dat overeenstemt met het geraamde tekort. Aan onvoorziene uitgaven is een bedrag van 678.509, - begroot. De reële ruimte in de begroting bedraagt in feite slechts 128.509,- De rest zal nodig zijn om de loonstijging, de stijging van het prijspeil en de, als gevolg daarvan, onvermijdelijke subsidieverhogingen te kunnen opvangen. Gedeputeerde Staten vinden het bedrag van 128.509 op een to taal budget van 21,6 ~nriljoen aan de lage kant. Gedeputeerde Staten hebben de begroting voor 1967 geplaatst tegen de achtergrond van „de noodzaak van een verdere industrialisatie en de ontwikkeling van de havenfunctie" in de provincie. Industrialisatie Gedeputeerde Staten verheugen zich over de industriële ontwikkeling in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen en in VlissingemOost. Een verantwoorde planning is nu een eerste vereiste. Gedeputeerde Staten waarschuwen tegen een „soms welhaast emotionele bena dering" van het vraagstuk van de luchtver ontreiniging. Behalve voor woningwetwonin gen zal er ook gezorgd moeten worden voor de bouw van voldoende huurwoningen voor de kaderleden van de nieuwe industrieën. Wegenplan In het kader van het vijfjarenplan voor de verbetering van de provinciale wegen staan voor 1967 de volgende projecten op het pro gramma: verbetering van de oost-westverbin- ding op Noord-Beveland, voortzetting van de Zuidsloeweg van de Stoofweg bij Nieuwdorp tot de rijksweg bij 's-Heer Arendskerke, aan leg van wegen naar de nieuwe brug over het kanaal van Terneuzen naar Sas van Gent en aanleg van het wegdek Derde Verkorting Zwartenhoek in de verbinding Hulst-Absdale- Drieschouwen- Zuiddorpe Gedeputeerde Staten betreuren het dat het ontwerp Bijdragenwet Deltawerken in de Tweede Kamer nog steeds niet in openbare behandeling is genomen. De in het wetsont werp genoemde bijdrage van het rijk van 75 procent achten Gedeputeerde Staten vol strekt onvoldoende. Havenschap Het achterwege blijven van het havenschap Vlissingen (zou in 1965 worden ingediend) is volgens G. S. „uiterst onbevredigend". De Zeeuwse boer en tuinder profiteren vol gens de geleidbrief te weinig van de finan cieringsmogelijkheden via het borgstellings fonds voor de landbouw en het waarborg- instituut voor de tuinbouw. Gedeputeerde Staten kondigen een beraad aan over de eventuele concentratie van de Zeeuw se visserij in bepaalde havens. Tappen van dranken bij bijzondere gelegenheden De Commissaris der Koningin kan op grond van art. 41 der Drankwet, Stb. 1931, 476, toestaan dat bij een bijzondere zeer tijdelijke gelegenheid hetzij in een lokaliteit, waarvoor een vergunning, of een verlof A niet is verleend, hetzij in een voor die gelegenheid opgerichte tent of op daarvoor in gebruik genomen terrein zwak-alkoholische drank zonder verlof wordt verkocht voor gebruik in zodanige lokaliteit of tent of op zodanig terrein. Verzoeken ingevolge eerdergenoemd artikel dienen 3 weken voor de datum, waarop men van de toe stemming gebruik wenst te maken, ter secretarie te worden ingediend. Indien een danstent op de open aanhorigheid van een vergunnings- of een verlofinrichting wordt geplaatst, dient een termijn van ten minste zes weken in acht te worden genomen. Te laat ingediende verzoeken kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Axel, 21 oktober 1966 De Burgemeester van Axel, M. K. van Dijke Ophalen van huisvuil Voor een goede Boekhandel J. C. VINK Axel VOORAL UWl Markt 12 telef 646 Ho*«tdrank in tablwtvorm. 95ct TANDPASTA Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend, dat in de wijk waar het huisvuil op dinsdag wordt op gehaald, dit in plaats van op dinsdag 1 november 1966 (R.K. feestdag) zal geschieden op maandag 31 ok tober 1966. Axel, 24 oktober 1966. Burgemeester en wethouders van Axel.

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 3