Fa. J. C. VINK IJselmeervogels 7 6 1 0 13 22-4 Huizen 7 6 0 1 12 22-9 Noordwijk 7 5 0 2 10 20-12 Rijnsb. Boys 7 3 2 2 8 14- 9 Zwart Wit '28 7 3 1 3 7 22-17 Kozakken Boys 7 3 1 3 7 10-9 's-Gravenz. SV 7 3 1 3 7 9-11 Excelsior M 7 2 2 3 6 10-12 Amstelveen 7 2 1 4 5 13-19 NDSM 7 1 2 4 4 6-13 Hoogvliet 7 1 1 5 3 9-16 AZVV 7 0 2 5 2 8-34 Voedingsmiddelen verspreiden ziektekiemen Overheid zint op maatregelen SPORT Terneuzen 6 4 1 1 9 12- 8 RKC 5 4 0 1 8 9- 3 HVV 6 3 1 2 7 8-10 RAC 5 2 2 1 6 11- 7 Axel 5 2 2 1 6 7- 5 Internos 5 3 0 2 6 14-10 RKVVU 5 3 0 2 6 10-10 Zeeland Sport 6 2 1 4 5 13-13 Dosko 5 2 0 3 4 9-14 Rood Wit 6 2 0 4 4 8- 8 Uno Animo 6 2 0 4 4 11-14 RWB 5 1 1 3 3 7-11 Odio 5 1 0 4 2 3-10 MUTATIES BEVOLKING AXEL In de resterende minuten probeerde A.Z.V.V. nog tot een overwinning te komen, maar er deden zich geen mogelijkheden tot scoren meer voor. Met gelijke stand kwam het einde van dit sportieve treffen, wat A.Z.V.V. zeker weer wat meer zelfvertrouwen heeft gegeven en zij zullen zeker zaterdag tegen Excelsior pro beren de volle winst in Axel te houden. STAND JUDO Zaterdagavond j.l. vond er in de Terneuzense Dojo van de afdeling Terneuzen, van de Sportschool „Delta" een ontmoeting plaats tussen de judo-teams van Terneuzen en Axel. Na een suksesvolle reeks van overwinningen heeft nu het Axelse team zijn le nederlaag geleden. Het Terneuzense team was technisch de meerdere van Axel. Vooral de heren Ke gels en de Boxks van Terneuzen bevonden zich weer in een zeer goede condidite. Na de opening openden de juniores van beide teams. De judoka's van Axel liepen een grote nederlaag op, ze vergaarden 15 punten tegen Terneuzen 30. De senioren deden het iets be ter en leden een nederlaag van 22 tegen 32 punten. De uitslag individueel was als volgt Terneuzen - Axel Junioren J. Hooft - Willemsen 0- 0 J. v. Kolk - H. Polderman 10 0 Riemens - de Pooter 0- 5 de Graaf - T. Sijs 10- 0 Ko Haak - B. Sandee 10 0 de Braai - J. Oppeneer 0-10 Senioren J. v. Driessen J. Vermeers 0 5 J. Kegels - P. Wolfert 10 - 0 T. Sprenkels - H. Schobben 5 - 0 N. Schuit A. v. Zwieten 0-10 C. Magielsen - G. de Feber 7 - 0 A. de Boks - A. Mast 10 - 0 L. de Meester - R. Markusse 0 - 7 Kanaalkade 13 naar Rotterdam; Voorwald, Henricus H. M. van Villapark 65b naar Hoogeveen; de Bakker, Antonius J. met 3 ge- zinsl. van Handelstraat 5 naar Koewacht Olijslager, Andries A. van Pironstraat 9 naar Breukelen; Dieleman, Pieter J. F. met 2 ge- zinsl. van Gen. Meijerstraat 17d naar Zuid- zande; Jansen, Cornelis J. van Margrietstr. 20 naar Maarn; de Regt, Elizabeth K. van Evertsenstraat 21 naar Domburg; van Ham, Pieter van v. d. Moerestr. 12a naar Maartens dijk; de Regt, Krina E. van Evertsenstr. 21 naar Utrecht; Brandes, Pieter van Industrie weg (Zuid) 25 naar Woudenberg; van der Jagt, Cornelis met 2 gezinsl. van Sparksstr. 49 naar Doetinchem; van Luijk, Jan C. van Stationsstraat 22 naar Halsteren; Hoebé, Hendrik J. van Weststraat 10 naar Eindho ven; Kuiper, Maria F. e.v. Tollenaar van Wilhelminastraat 8 naar Rotterdam; van Doorn, Jacob M. met echtg. van Vaartwijk 16 naar Zaamslag; van Bendegem, Jozina H. van Julianastraat 61 naar Terneuzen; Roose, Janna A. van Gen. Maczekstraat 6 naar En schede; van Poelje, Sara B. F. e.v. de Doelder van Boslaan 1, naar Terneuzen; Douw, Leen- dert met echtg. van v. d. Moerestraat 10a naar Hoek. Vestiging in de gemeente Lippens, Antoinetta B. H. van Breda naar Bankertstraat 5; Vaal, Cornelius J. B. van Vogelwaarde naar Bernhardstraat 30; van Duyse, Franciscus J. A. M. van Hulst naar Gen. Meijerstraat 15d; Ponseele, Hilda E. A. e.v. Dgvlies van Moorslede (B) naar Villa park 10; Thuij, Petrus J. van St. Jansteen naar Kanaalkade 12; van Gassen, Leonia M. van St. Jansteen naar Kanaalkade 12; de Kesel, Joseph van Zaamslag naar Bernhard straat 11Westenbrink, Hendrik van Ruiner- wild naar Stationsstraat 18; va nder Hooft, Machiel I. van Bussum naar Zuidsingel 1; Schaarman, Anna van Bussum naar Zuid singel 1; Dieleman, Antoinetta M. J. C. e.v. Seghers van Terneuzen naar Irenestraat 41; Verhagen, Jan H. van Schiedam naar v. d. Moerestraat 10a; Kappert, Margje W. van Schiedam naar v. d. Moerestraat 10a; Koster, Elisabeth N. van Terneuzen naar Sasweg 2; Groenewoud, Gerrit van Rotterdam naar Noordstraat 9; Stevens, Aafien J. van Rot terdam naar Noordstraat 9; Groenewoud, Jacob van Rotterdam naar Noordstraat 9 Groenewoud, Jannetje P. van Rotterdam naar Noordstraat 9; Groenewoud, Gerrit J. van Rotterdam naar Noordstraat 9; van Tiggele, Maatje C. vair Valkenisse naar Singelweg 28; Lamain, Adriana W. van Wissenkerke naar Pr. Hendrikstraat 17; van de Ree, Cornelia A. e.v. Verplanke van Zaamslag naar Hulster - seweg 53; Oegema, Okke van 's Gravenhage naar v. d. Moerestraat lOd; de Ruijter, Leen- dert C. van Terneuzen naar Spui 25; Quist, Antoinetta M. van Terneuzen naar Spui 25; de Ruijter, Dieneke J. van Terneuzen naar Spui 25; Haaring, Alida e.v. Bakker van 's Gravenzande naar Magrette 60; Bakker Adriana, van Rotterdam naar Bankertstr. 25. Verhuizing binnen de gemeente Geradts, Bernardus met gezin van Zuidsingel 1 naar Rooseveltlaan 51; Cauwels, Theo J. C. L. met echtg. van Villapark 89 naar Villapark 6; Matthijs, Lena M. e.v. Dieleman van Beet- hovenstraat 10 naar Oude Zeedijk 16; Oppe, Dina e.v. Jansen van Rosendaal van Wilhel minastraat 20 naar Julianastraat 42; Groot- haert, Frederica M. van Stationsstraat 32 naar Stationsstraat 29; de Kort, Eduard P. met gezin van Gen. Maczekstraat 9 naar Kin derdijk 9; Devlies, Lucas R. B. van Villapark 102 naar Villapark 10; van Britsom, Willem van Stationsstraat 23 naar v. d. Moerestraat 16c; de Bruijn, Pieter E. M. met gezin van v. Gistellelaan 56 naar Julianastraat 29; Weggemans, Berend A. van de Ruijterstr. 33 naar Margrietstraat 1; Kunst, Marinus W. met gezin van Villapark 10 naar Villapark 9; van Nierop, Johannes met gezin van Prins Mauritsstraat 4 naar v. d. Moerestraat 14a; Roelse, Pieter met gezin van Villapark 65b naar Gen. Maczekstraat 9; van Breemen, Wil- lempje w.v. Schnitzler van Noordstraat 15 naar Bylocquestraat 27 bov.; Duininck, Wil lem J. A. met gezin van Beatrixstraat 1 naar Attleelaan 10; Meijer, Gerrit H. met gezin van Oosterstraat 57 naar Beatrixstraat 1; Bakker, Jacob W. van Eglantiersweg 20 naar Magrette 60; de Kraker, Wilhelmina A. van Graaf Jansdijk 17 naar Julianastraat 9; Naeije, Abraham met gezin van Roosevelt laan 10 naar Crijnssenstraat 25; van Oosten, Geertruij van Rooseveltlaan 10 naar Crijns senstraat 25. Aantal inwoners der gemeente op 31 augustus 1966 8332. op 30 september 1966 8326. Voetbal DOSKO - AXEL 2 - 1 Op een wat trieste wijze heeft Axel haar eerste nederlaag geleden. Voor de rust was de aanpak wat te lauw, waar Dosko snelle aanvallen tegenover stelde. Al ras bleek dat de op de rechtervleugel spe lende van Ista een snelle en sterke figuur was bij Dosko. De eerste aanvallen waren voor Axel, maar Dosko wist hierop antwoord te geven met enkele goed opgezette aanvallen. In de 20e minuut was het dat van Ista wist te profiteren van een aarzeling in de Axelse verdediging en de bal buiten bereik van keeper Verpoorte in het doel te plaatsen 1-0. Hierna trok Axel sterk in de aanval maar het stug verdedigen van Dosko stond een doelpunt in de weg. In de 35e minuut kreeg Lensen een kans uit een voorzet van Verstraeten, maar zijn kopbal ging juist naast. Even later schoot Verstraeten uit een voorzet van Sheilds langs de verkeerde kant van de paal. Vlak voor rust gaf Herman een goede pass op het hoofd van Sheilds maar zijn kopbal was te zacht en kon door de Dosko-doelman onschadelijk worden gemaakt. Met de stand 1-0 kwam de rust. 5 Minuten na de hervatting kopte Herman een pass van Bouchaute door naar Lensen die op zijn beurt met het hoofd de bal buiten be reik van de Dosko-doelman plaatste 1 1. Axel bleef aanvallen en in de 13e minuut ging Herman goed achter een dieptepass van Ver- bunt aan en wist te scooren. De arbiter wees naar de middenstip, maar op protest van de te vaak vlaggende Dosko-grensrechter kwam de scheidsrechter op zijn beslissing terug. Deze abnormale beslissing was voor de Axe laars het sein om nog sterker in de aanval te gaan, maar steeds strandden de aanvallen op het grote aantal Dosko-spelers, die steeds maar weer redding konden brengen met lichaam en benen. Ook nog moest een van de Dosko-mensen zijn hand gebruiken binnen de beruchte lijnen, maar de wel erg pro- Dosko-scheidsrechter deed alsof zijn neus bloedde. Bij een tegenaanval in de 35e minuut, beoor deelde Verpoorte een ongevaarlijke scherpe voorzet van Suikerbuijk verkeert en liet de bal over zijn lichaam in het doel belanden 2-1. Axel gaf zich nog niet gewonnen en bleef grote druk uitoefenen op het Brabantse doel, maar de deur was en bleef afgesloten en moest Axel met een onverdiende nederlaag naar huis keren. STAND RIJNSBURGSE BOYS - A.Z.V.V. 2-2 A.Z.V.V. is in de uitwedstrijd tegen Rijns- burgse Boys met volledige inzet tot een meer dan verdiende puntenverdeling gekomen. Reeds vanaf de aftrap trok A.Z.V.V. in de aanval en in de le minuut had men al sukses. Uit een voorzet van Jopie Dieleman schoot P. Haak zuiver in en had A.Z.V.V. de leiding 0-1. A.Z.V.V. bleef aanvallen en in de 10e minuut had de Boys-doelman grote moeite een schot van Jopie Dieleman te stoppen. Vlak hierna schoot A. Wieland in het zijnet. Na een half uur spelen kregen de Boys een vrije trap te nemen, waaruit de bal op het hoofd van de buitenspel staande H. Mooy werd geplaatst die achterwaarts langs de ge blesseerde doelman Van Mourik inkopte, 1-1. Hierna nam A.Z.V.V. het heft weer in han den, maar met dubbel blanke stand brak de rust aan. Ook na de thee was het A.Z.V.V. dat het beste van het spel had, toch duurde het nog tot de 28e minuut eer men sukses had. Na een combinatie Jopie Dieleman, Ruijten- burg, Haak kreeg Jopie Dieleman de bal te rug toegespeeld en schoot onhoudbaar in, 1-2. Bij de Boys vond deze goal een morele terug slag waardoor enige onenigheid ontstond en werd Heemskerk door zijn eigen aanvoerder naar het kleedlokaal gestuurd. Hierna ging het bij de Boys beter en mede door het terugtrekken van de A.Z.V.V.-ers konden zij meer in de aanval komen. Zeven minuten voor tijd kreeg van Klaveren de bal in vrije positie toegespeeld en met een hard schot in de benedenhoek deed hij de bal in het doel verdwijnen 2-2. Totaal 62 - 37 Biljarten BILJARTKAMPIOENSCHAP ZEEUWSCH-VLAANDEREN Zaterdag 15 en zondag 16 oktober zal in ,De Instuif' te Hoek worden gestreden om het biljartkampioenschap vijfde klasse libre afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. AXEL t/m 30 september 1966 Geboorten Verlinde, Menno J. M.; Vink, Claudia S. J.; Collet, Maria L. J.; de Moor, Robbert J. M.; Sinke, Willem; van der Hooft, Pauline C. S.; Oppeneer, Adriaan; Weeda, Marinus; de Gijsel, Saskia; de Feijter, Ingeborg; van de Velde, Philip; Kiel, Tanja; Jobse, Sentina M.; Boeije, Marina D.; Bakker, Jacob W.; van Driel, Maria; Doesburg, Alexandra. Overledenen Schieman, Elizabeth w.v. van Ham, Willem A.; Geensen, Susanna e.v. van Biezen, Nico- laas J.; van Hermon, Krijn e.v. Rinn, Jo hanna J.; Veele, Hendrika J. w.v. Augusteijn, Paulus; Boer, Anna G. e.v. de Blaaij, Dirk; Deij, Jozina w.v. Jansen van Rosendaal, Cor nelis. Gehuwd van Nieuwlande, Gustaaf C. J. M. (van Zuid- dorpe) en Jesoires, Emmie M. C.; Vaal, Cor nelius J. B. en Geerinck, Vivian C. E.; van Cadsand, Johan L. L. en de Kraker, Tanneke; Kuzee, Pieter L. (van Terneuzen) en Ver schelling, Din A.; de Doelder, Pieter C. (van Terneuzen) en van Poelje, Sara B. F.; Diele man, Levinus K. en Mathijs, Lena M.; Tolle naar, Francois J. (van Rotterdam) en Kuiper, Maria F.; Jansen van Rosendaal, Jan W. en Oppe, Dina. Vertrokken van Nieuwlande, Gustaaf C. J. M. van Ju lianastraat 63 naar Zuiddorpe Jesoirens, Emmie M. C. e.v. van Nieuwlande van Kin derdijk 6 naar Zuiddorpe; Sijs, Johannes E. P. van Handelstraat 7 naar Breda; Verheezen, Franciscus met 3 gezinsl. van Magrette 20 naar Steenbergen; Holtackers, Johannes A. M. met 2 gezinsl. van Bylocquestraat 24 bov. naar Arcen CA; Steijaert, Leonardus F. met 5 gezinsl. van Stationsstraat 17 naar Philip pine; Gijsel, Liesbeth M. S. J. van Villapark 18 naar Tilburg; Vonck, Johannes A. J. van Nederland kijkt, evenals een aantal andere Europese landen, op tegen een langzaam, maar gestaag groeiende bedreiging voor de volksgezondheid. Via tal van voedingsmidde len geraken steeds meer Nederlanders besmet met Salmonella. Dit is de verzamelnaam voor een aantal bacteriesoorten, die zo klein zijn, dat zij zelfs onder een microscoop niet zicht baar worden. Hun aanwezigheid kan alleen maar met een bepaald serum worden aange toond. Maar hoe klein ook, en al zal nooit een menselijk oog hen aanschouwen, de Salmo nellabacteriën zijn niet te onderschatten. De gevaarlijkste tot nu toe bekende soorten kun nen typhus, paratyphus en enteritis veroor zaken. Vooral in de warme maanden geraken tienduizenden onder de ban van de Salmo nella. Jaarlijks sterven zelfs honderd Neder landers aan een ziekte, veroorzaakt door Salmonella-bacteriën. Nog onlangs heeft de regering gezegd, dat de Salmonella inderdaad een bedreiging voor de volksgezondheid is, maar dat het heel moeilijk is afdoende maatregelen te treffen. Eigenlijk moet men zich op dit moment be perken tot een goede persoonlijke hygiëne. Vooral als de zomer nadert, wordt het zaak in elk geval voor iedere maaltijd de handen te wassen. Niemand heeft ooit de illusie gehad de mil jarden Salmonellabacteriën te kunnen doen verdwijnen. Zij komen werkelijk overal voor. Maar gevaarlijk worden zij pas als zij in grote aantallen zijn verzameld. De gunstigste om standigheden daarvoor bieden voedingsmidde len, die veel eiwitten bevatten, zoals rauw vlees en eieren. Ook vis kan in geduchte mate zijn besmet. Rauw gehakt is de meest ideale voedingsbodem voor Salmonella en daardoor het gevaarlijkst voor de mens. Het Tweede- Kamerlid, de Rotterdamse huisarts dr. Lam berts, waarschuwde kortgeleden, dat er in heel Nederland geen slager is te vinden, die geen besmette gehakt molen gebruikt. Als eerste maatregel heeft de regering zich zelf de bevoegdheid gegeven om importeurs van vismeel - dat wordt gebruikt als vee voeder - te verplichten het meel na invoer nog eens te steriliseren. Wanneer dit de be smetting niet binnen redelijke grenzen houdt, zullen meer en kostbaarder maatrege len moeten worden genomen. Het offer van honderd doden per jaar kon minister Bies heuvel in de Tweede Kamer nog gering noe men, men mag het ook niet verwaarlozen. Ook niet het economische verlies en het per soonlijke leed, dat wordt berokkend wanneer iedere zomer tienduizenden Nederlanders ziek worden doordat zij met Salmonella besmette voedingsmiddelen hebben gebruikt. Het ziektebeeld van de Salmonella is vrijwel steeds gelijk flinke koorts, misselijkheid, darmstoornissen. De gevolgen kunnen kwalijk zijn hartaandoeningen, beschadigingen van nieren, milt of darmkanalen. De medische wereld is er nog niet in geslaagd een af doend middel tegen Salmonellakwalen te vin den. Het is ook vreselijk moeilijk doordat het merendeel van de duizend tot nu toe ge vonden soorten elk zijn bestrijdingsmiddelen bij een ziekte vraagt. Bovendien schijnen steeds weer nieuwe soorten te ontstaan. De moeilijkheid van de Salmonellabestrijding is, dat de bacterinë zich langzamerhand overal gevestigd hebben. Zij zijn diep doorgedron gen in de kringloop weide-water-dier-mens. Volgens dr. Lamberts is in Nederland elke vaart, elke sloot, elke rivier overvloedig be smet. Onze Oosterburen, de Duitsers, zijn zich ook van het Salmonellagevaar bewust geworden. Twee sensationele gevallen in Hamburg ga ven hier de doorslag duizend werknemers van een fabriek in Hamburg kregen buik loop. Er moesten noodtoiletten worden inge richt. De oorzaak Salmonella. Kwaadaar diger was de besmetting in een kinderzieken huis in dezelfde stad driehonderd kinderen kregen bijzondere ziekteverschijnselen, vijf tien stierven. De bacteriologen zijn ervan overtuigd, dat de Salmonellabesmetting niet in een klein aantal jaren afdoend kan worden teruggebracht, maar zij kan wel worden beperkt, zodat het gevaar langzamerhand kleiner wordt. JONGEVROUW, 31 jaar. met zoontje van 7 jaar zoekt serieuze kennismaking met eenzame man. Liefst uit klei nere plaats. Brieven onder no. 3—-1 bur. v. d. Blad. DAME, middelbare leeftijd zoekt kennismaking met de gelijke man. Brieven onder no. 34 bur. v. d. blad. DAME, 49 jaar, R.K., werk zaam geweest als kraamver zorgster zoekt kennismaking met R.K. man van boeren stand. Brieven onder no. 33 bur. v. d. blad. VROUW 39 jaar, 3 kinde ren zoekt kennismaking met eenvoudige man en vader. Brieven onder no. 32 bur. v. d. Blad.

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 3