LANGS DE SCHELDESTROMEN Uit onze omgeving Predikbeurten Gevonden voorwerpen Axel BEENBREUK Tijdens de voetbalwedstrijd Axel IV - Ria II kwam de Westdorpe-speler Theo van Damme zo in ongelukkige botsing met de Axel-doel man Lippens dat hij een open beenbreuk op liep. Dokter Kok verleende de eerste hulp en liet hem per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil overbrengen. De wedstrijd werd door Ria gewonnen met 2 1. AUTO EN BROMFIETS IN BOTSING Donderdagmiddag omstreeks 16.00 uur reed H. A. A. B. uit Philippine met een personen auto met een lage snelheid over het Szyd- lowskiplein. Toen hij door een bromfiets die hem achterop kwam werd gepasseerd ver hoogde hij zijn snelheid en zwenkte links, waardoor de bromfiets op de auto botste. De berijder van de bromfiets K. M. v. H. uit Axel, liep hierbij verwondingen op aan zijn hoofd en lichaam. De bromfiets werd zwaar beschadigd, de auto bekwam ook flinke schade. VROUWENGILDE Het seizoen 1966/'67 is voor het Katholiek Vrouwengilde van de afdeling Axel weer aan gebroken. Op 27 september gaat men van start. De Gas unie heeft de film „Aardgas wat koop ik er voor ter beschikking gesteld. Tevens wordt aandacht besteed aan de lokale gasverwar- ming. Na de pauze zal de heer Koene van de N.V. Zegam eventuele vragen beantwoorden. Tevens kan men zich op deze avond opgeven voor een rondleiding door het Braakmange- bied in herfsttooi. Dit uitstapje heeft, onder deskundige leiding van de heer Goossens, plaats op dinsdagmiddag 4 oktober 1966. Ook kan men zich weer opgeven voor diverse cursussen aan de Huishoudschool. a. Voor dames 21 lessen naaien 6 lessen fijne kneepjes naaivak 6 lessen fijne keuken 6 les sen kleine karweitjes. b. Voor heren 6 lessen koken. Overzicht aktiviteiten in het komende sei zoen Oktober breishow; 22 november 1966 „Volksliedjes in klederdracht" door mevr. M. C. Moerdijk. December Kerstviering. Ja nuari alles over diamanten, door mevr. Wikkerink-Esselbrugge. Februari Toneel voorstelling. Maart/april uitstapje. DISCRIMINATIE? OF EEN FIJNE NEUS? Toen op zaterdag 24 september j.L, de af gevaardigden van de Ned. Kath. Bond van Werknemers in Industriële bedrijven St. Willibrordus uit Zeeuws Vlaanderen, te Bergen op Zoom in „De Hollandsche tuin" de statuaire vergadering, waar het werkpro gramma en de propaganda 1966/'67 werd be sproken hadden bijgewoond, keerden zij per autobus huiswaarts. Men was tevreden over de gang van zaken, te meer omdat men na discussie en het propagandistische woord van de leider dhr. van Geffen en de bondsvoor zitter dhr. J. M. de Groot het gehele program ma hadden goedgekeurd. Na de koffiemaaltijd werd afgesproken dat eer men de Westerschelde zou oversteken, eerst nog een bezoek zou worden gebracht aan „De Uitkijk" te Kruiningen voor het ge bruiken van enkele consumpties. Toen wij uitstapten en men zich begaf naar het Café werden wij aan de deur verwelkomd door een heer in het zwart gekleed. Hij informeerde met hoeveel personen zijn jullie, waarop hij als antwoord kreeg met 25 man. Wilt U dan buiten plaats nemen (beschut door wat glas). Wij stelden de vraag waarom mijnheer, zijn de consumpties binnen duurder dan buiten, wij zullen het wel betalen, waarop geen ant woord werd gegeven. Er waren in totaal 2 be zoekers aanwzeig, en over reservering werd niet gesproken. Wij zijn terug in de bus ge stapt, teleurgesteld maar met een ervaring rij ker. Nu vraag ik me af, is dit discriminatie, of had deze mijnheer zo'n fijne neus zodat hij rook dat wij maar fabrieksarbeiders waren. Aan onze kleding was het niet te zien. Een der afgevaardigden uit Axel Z.-Vl. BEIAARDCONCERT TE AXEL OP ZATERDAG 1 OKTOBER 1966 van 15.00 - 16.00 uur door mevr. M. J. Moerdijk-Vanderswalm Programma voor het speciaal beiaardconcert ter nagedachtenis van de op 2 oktober 25 jaar geleden overleden vroegere stadsbeiaardier van Mechelen en direkteur van de Konink lijke Mechelse beiaardschool Jef Denijn. 1. Tune „Dan zal de beiaard spelen" 2. Ases Tod - Edw. Grieg - bewerkt voor beiaard door Jef Denijn 3. Ave Maria Jef Denijn 4. Ik zag Cécilia komen - bewerking voor beiaard door Adolf Denijn 5. Andante Cantabile voor beiaard Jef Denijn 6. In Memoriam Jef Denijn M. J. Moerdijk 7. Morgenlied H. C. v. Oort 8. Herfstlied J. Worp 9. Vlaams volkslied 10. Tune OPBRENGST KOLLEKTE De tijdens de bevrijdingsdagen gehouden kol- lekte ten bate van de Poolse invalide oud strijders heeft een bedrag opgeleverd van 777,25 PRIJSKAARTING Zaterdag a.s. start het R.K. Jeugdwerk weer met haar kaartseizoen. Evenals voorgaande jaren staan er weer een mooie beker en prach tige prijzen op de winnaars te wachten. Dit alles heeft weer plaats in het Bejaardenlokaal (Gezellenhuis). Aanvang 7 uur. Gespeeld wordt bieden zonder roem. ZONDAG 2 OKTOBER 1966 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. van Dooren Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. J. Th. Heemskerk Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- dienst. 's Avonds om 7 uur Student van Vliet van Den Haag. Zondagsdiensten R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 7.30 uur; 9.00 uur; 10.30 uur; 5.30 uur. Zondagsdienst artsen 1—2 OKTOBER Dokter Boor. (in zwembad blijven liggen) 1 bruin windjack; 1 blauw windjack; 1 blauw gebreide trui; 1 rood gebreid meisjesvest; 1 groen meisjesvest; 1 grijze blazer; 2 grijze terlenka jongensbroeken 1 blauw nylon truitje; diverse baddoeken; 2 horloges. T/m. 7 oktober terug te bekomen bij de bad meester, Kanaalkade 96, Axel. Nieuwe aanwinsten Chr. Openbare Bibliotheek Axel KINDERBOEKEN Abma, J. Kees emigreerde toch; Arends, H. Kenar en de hunnebedbouwers; Baan, C. van der. Scherven brengen geluk; De Beesten van boer Jansen; Berg Akkerman, C. M. van den. Diedeltje en de ballon; Diedeltje gaat naar Artis; Bergen, E. van. Loekie en Erica uit en thuis; Bloemen, A. Merel van Haeghe; Merel haalt het toch; Boerma, A. Coasters zwerven over de zeeën; Booy, H. Th. de. Schepen in nood; Bouhuys, M. Rakker de mees; en an dere verhalen; Brand, C. Reizen vroeger en nu; Brand, Chr. Juf Mathilda; Brons, P. Het komplot in de houthaven; Brustat-Naval, F. Otje en de Magelone; Bruyn, C. Greetje en Groetje; C. Nossen-Hoorntse, J. Het jockey petje; Cresswell, H. Het witje paardje uit de zee; De Jong, M. Het wiel op de school; Dona, M., en A. van Seyen. Nieuw vertel boek. Graaf, A. de. Mieke en Hetty's nieuwe plannetje; Grasshoff, C. Geertje's grote win terfeest; Hanifah, H. Abu. Tjipoei mijn poes; Hartog, C. den. Voeding; Hesper-Sint, M. Nog eventjes Klaas Vaak; Huber, J. Spelend vouwen; Hulst, Jr., W. G. v. d. Zijn kraaien nog zwart; Ipcar, D. Brown cow farm; Jonge- jan-De Groot, C. Th. De grote verrassing; Kippertje Tok; Krinsley, J. De koe ging over de berg; Küchenmeister, W„ en C. Küchen- meister. De wonderbal van Judith; Lattimore, E. F. De reis van Ching lai; Laydu, E. Barend de Beer bij de kapper; Lenski, L. Policeman Small; Lewis, C. S. Het neefje van de to venaar; Long, W. J. Dierenleven in de wil dernis; De grijze wolf; Lückner, E. De ju welen van Don Petro; Maas, Chr. J. Tussen piccolo en contrabas; Mok, R., en M. Mok. Een zak pepernoten; Weer een zak peperno ten; Norel, K. De kruisvlag geplant; Plaats, B. v. d. De winnaar; Poutsma, R. De club van Klaartje; Reeskamp, J. H. E. De pers; Remi. Wij rijden paard; Reyenga, W. De vrachtrijders van Europa; Rodrian, F., en W. Klemke; Lodewijk het hert; Rongen, B. Marit en de wilde beer; Rooy, A. van. De juwelen van het Barca-spook; Safranek, O. Het to- verkussentje; Scheffer, Chr. Hikkerde pikker- de paardeblom; Scheygrond, A. Dieren in ge vangenschap; Schuitemaker, J. B. 5 x 4, de brandweer hier; Smulders, L. Muziek voor Pietje Prik; Sparla Jr., T. Kit ja en de kleine olifanten; Tadema-Sporry, J. De geschiedenis van China; Torenbeek, J. D. Mijn eerste boek over God; Mijn eerste boek over Jezus; Veerman, N. Poesje, waar ben je? Vries, L. de. De hobby-club; Werner, N. de. en E. Binder-Strassfurt. De kip met de vreemde kuikentjes; Winsemius, De. Het ezeltje van Matthias; Wijchel, N. Het dolle freuletje Het dolle freuletje als detective; Verdere avonturen en overwinning, van het dolle freu letje. ROMANS Alexander, D. Lugubere verhalen; Benzoni di Conza. Catherina, zo begeerd; Cronin, A. J. De dame met de anjers; Demedts, A. Al leen door vuur; Duras, M. Om half elf op een zomeravond; Farrelli, M. Het lot van anderen; Feuchtwangen, L. De Jodin van Soledo; Janssonius, M. Agnes Sorel; Mons, Martin. Wie vermoordde zijne Excellentie?; Nijnatten-Doffegnies, H. J. van. Robert; Philipe, A. Niet meer dan een ademtocht Praag, S. E. van. Korte karavaanweg; Reest, Rudolf van. De wilde Christen; Schmitz, M. Alles valt op zijn plaats; Smith, P. Het gou den hart; Söderholm, M. Weerzien in Wenen; Visser, E. De rode miereneter; Wallace, E. Detective-verhalen; Werfhout, A. A. van de. Madame Jatzkowa; Woestijne, K. avn de. De boer die sterft. BUITENLANDSE ROMANS Bates, H. E. The wedding party; Clavel, B. Le voyage du pére; Flaubert, G. Salammbö; Kröger, Th. Das vergessene Dorf. STUDIEBOEKEN De Balkan. Baldwin, E. Inleiding tot de bio chemie; Beatrix van baby tot bruid; Benelux, De. Berkhof, H. De Katholiciteit der kerk; Bloemendaal, W. De tekst van het oude testa ment; Boekhandel en uitgeverij. Buchnan, A. De. U.S.A.; Cain, A. H. Die eeuwige sigaret; Dariaux, G. A. Elegance; Duyzings, M. W. Mafia; Enzinck, W. Maria met de houten jurk; Eversdijk-Smulders, L. Wonderlijk Ti bet; Gallico, P. Zachtjes miauwend; Habe, Hans. Mijne heren, leden van de jury; Lek- kerkerker, A. F. N. Het evangelie van de verzoening; Matz, F. Kreta en Mycene; Schil der, F. Geschichte des dreissig jahrigen Kriegs. Prins Bernhard komt zaterdagmiddag a.s. officieel het nieuwe internaat van de ,,De Ruyterschool" te Vlissingen genaamd On ze Vloot openen. Dat gebeurt tussen drie en vijf ur in Vlissingen (Pauwenburg). Zoals men weet zijn in dit internaat, dat bestaat uit enkele tientallen woningen on geveer 350 zeevaartscholieren gehuisvest. Prins Bernhard verricht de opening die meer inhoudt een bezichtiging van het complex, dat begin september in gebruik werd genomen als beschermheer van de Vlissingse zeevaartschool. De juiste tijd van opening is nog niet be kend, evenmin is bekend hoe prins Bern hard naar Vlissingen komt: per helikop ter, omdan te landen achter de duinen bij Dishoek of per auto. De 350 scholieren zullen aanwezig zijn in hun huizen. De gehele openingsplechtig heid zal niet lang duren. De gemeenteraad van Terneuezn koos de ze week zijn derde wethouder. Met alge mene stemmen werd het voorstel van de heer J. de Feyter (CHU) om zijn frac tiegenoot de heer D. Binnenkamp te be noemen. De verdeling van de portefeuilles werd als volgt: burgemeester J. Aschoff kreeg naast de zorg voor politie, brandweer en B.B. de portefeuilles planologie, industrialisa tie en economische zaken. Wethouder M. de Vos (Pv.d.A.) de eerste loco, beheert de posten:" openbare werken, sociale za ken en huisvesting. Tweede loco F. Ber bers (KVP) de posten: financien, belas tingen en personeelszaken. Wethouder D. Binnenkamp (CHU) zal de portefeuille onderwijs, sport, culturele en jeugdzaken beheren. Aan gedeputerde staten van Zeeland zal naar verwachting omstreks half oktober advies uitgebracht worden inzake de stichting van een regionaal woonwagen kamp in Miden-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het advies is vervat in e enrapport van een eind 1964 op initiatief van het pro vinciaal bestuur gevormde werkgroep. Deze kreeg tot taak mogelijkheid en wen selijkheid van een centraal woonwagen kamp voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen nader te bestuderen. Het eindrapport van de werkgroep waar in vijf Zeeuwsch-Vlaamse gemeentebe sturen en een vertegenwoordiger van het bureau Zeeland van maatschappelijk werk zijn vertegenwoordigd, kwam vorige week in ontwerp gereed. Op 12 oktober zal het ter definitieve goedkeuring worden voor gelegd aan de leden. Dat er met het sa menstellen van een rapport een vrij lange BENT U AL LID? „Honderd sets bloedplasma voor de slacht offers in Turkije". Het is nog pas geleden gebeurd. Nederland was de eerste met een dergelijke zending, zelfs nog voordat er fo- ficieël om hulp werd verzochtJa natuurlijk, iedereen was daar verheugd over. Maar daar blijft het dan ook bij. Niemand vraagt zich af (of misschien toch wel hoe dit mogelijk is, wié dit mogelijk maakt. Toch ként iedereen de organisatie die zich hiervoor dag en nacht inspant het Nederlandsche Roode Kruis - Het is een vanzelfsprekende zaak geworden, bloedtransfusie - Rode Kruis. Er zijn tien duizenden donors in ons land. Zij geven hun bloed belangeloos voor hun medemens. Dat is prachtig. Maar er komt nog zo ontzettend veel meer bij kijken vóórdat „die honderd sets plasma" in het vliegtuig voor Turkije worden geladen. En dat kost handen vol geld. Wij noemden hier de Bloedtransfusiedienst. Maar deze dienst is slechts één van de veer tien grote taken van het Nederlandsche Roode Kruis. (Met de kleinere mee heeft' het Ne derlandsche Roode Kruis in totaal zestig ta ken We kennen allen de boottochten voor chronische zieken, de vakantieweken voor in validen in het Dunanthuis te Zeist, de felfare etc. Iedereen in Nederland heeft wel eens rechtstreeks of zijdelings met het werk van het Rode Kruis te maken gehad, en nogmaals, iedereen vond het gewoon. U ook Onder streep dan deze gedachte door U alsnog op te geven als lid van Uw Nederlandsche Roode Kruis, zodat deze organisatie een vaste basis heeft en zijn werk kan blijven verrichten tijd gemoeid is geweest, vindt zijn oor zaak voornamelijk in de moeilijkheden die men ondervond bij het vinden van een geschikte plaats voor een regionaal kamp. Veel gemeentebesturen bleken namelijk huiverig voor de mogelijke gevolgen van een dergelijk omvangrijk woonwagenkamp binnen hun gemeentelijk territoir. Tot nog toe is in Zeeuwsch-Vlaanderen slechts 'n relatief klein aantal gemeenten betrokken geweest bij de problematiek van de woon wagenbewoners. In enkele plaatsen heeft het gemeentebestuur in afwachting van 'n regionaal kamp kostbare voorzieningen moeten treffen. Zo wordt momenteel in Sas van Gent een nieuw gemeentelijk woonwagenkamp aangelegd, een (overi gens noodzakelijke) voorziening waarmee enkele tienduizenden guldens zijn gemoeid. P.Z.C. Een grote meerderheid in de gemeenteraad van Breskens heeft zich maandagavond uitgesproken tegen het vormen van twee gemeenten in West Zeeuwsch-Vlaande ren zoals dit in het bij de tweede kame* ingediende wetsontwerp staat omschreven. De raad besloot zijn standpunt, het vor men van één gemeente, zoals de raad eer der adviseerde, onder de aandacht van de staatssecretaris en de vaste kamercom missie te brengen. De meerderheid van de raadsleden was van mening dat er voor de afzondering van Aardenburg en Sluis geen redelijke argumenten bestaan. Dp heer J. J. Vfer- gouwe op wiens verzoek de discussie over het wetsontwerp op de agenda was ge plaatst, meende dat er slecbts argumenten tegen de samenvoeging van Sluis en Aar denburg te vinden waren n.l. de afwijzen de houding van de bevolking van deze plaatsen. Wethouder W. C. van der Hooft stelde voor ook aan de gemeenten in West Z. Vlaanderen dit rapport te zenden. De heer G. van Schaik (KVP) zei zich niet met de herindeling te kunnen verenigen en meende dat in deze zaak over de hoof den van de bevolking was gehandeld. De burgemeester de heer J. A. Eekhout, zei dat dit geluid niet ter zake doende was omdat de raad zich eerder voor de herin deling uitsprak. De raad drong bij b. en w. op spoed aan omdat te verwachten is dat de tweede kamer het wetsontwerp spoedig in behandeling zal nemen. Gistermiddag heeft een ongeveer dertig jarige man op een stille landweg in de Elisabethpolder bij Biervliet een poging gedaan een vrouw aan te randen. Kordaat optreden van de vrouw, die zich fel ver zette, deed de aanvaller op de vlucht slaan De politie heeft de man nog niet kunnen achterhalen. PRINS BERNHARD OPENT ZATERDAG INTERNAAT DE RUYTERSCHOOL TERNEUZEN HEEFT DERDE WETHOUDER RAPPORT REGIONAAL WOONWAGEN KAMP VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN IN ONTWERP GEREED RAAD BRESKENS: EEN GEMEENTE IN WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN AANRANDING BIJ BIERVLIET

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2