J m U ruikt de verse koffie! SPORT Voetbal ZEELANDSPORT - AXEL 2-2 De ontmoeting in Vlissingen gaf een vrij goe de wedstrijd te zien, waarin Axel het beste van het spel had met uitzondering van de eerste 10 minuten bij begin en de hervatting. De eerste aanvallen waren voor Zeelandsport zonder gevaarlijk te zijn. Korte tijd later wist Axel het spel te ver plaatsen en sterke druk op het Vlissingse doel uit te oefenen. Toch duurde het tot de 29e minuut voor Axel tot een doelpunt kwam. Uit een goede aanval zette Sheilds fraai voor en Lensen schoot on houdbaar in 0—1. Axel bleef tot de rust aandringen zonder tot doelpunten te komen. Herman kwam alleen voor doelman de Ridder wipte de bal over deze heen maar de bal kwam via de deklat bovenop het net terecht. Na de hervatting zette Zeelandsport een sterk offensief in en in de 4e minuut moet Verpoor- te zwichten voor een keihard schot van Wyg- man in de benedenhoek 1 1. 2 Minuten later weet Zeelandsport de stand op 2 - 1 te brengen door Sorgedrager. Axel is even aangeslagen maar weet zich te herstellen en een waar bombardement wordt nu op het doel van de Ridder gelegd. Een zeer hard schot van Verstraeten stuit af op de knie van de Ridder. 5 Minuten voor tijd weet Verbunt uit een strafschop voor hands de stand gelijk te ma ken 2 2. Axel blijft aandringen en in de laatste mi nuut weet Hans Herman bij een Axelse aan val de doelman de bal te ontfutselen en treft doel. De scheidsrechter wijst naar de middenstip maar komt later op zijn beslissing terug voor een portest van de Vlissingse lijnsman voor freekick. Zo bleef de stand 2-2 waarmee Zeelandsport meer dan tevreden mocht zijn, gezien het grote overwicht van Axel. STAND TWEEDE KLASSE Biljarten EXTRA KLASSE LIBRE In het zaterdag j.l. in Café de La Paix te Axel begonnen biljartkampioenschap van Zeeuws- Vlaanderen extra klasse libre, welke tevens gelden als voorronden voor het Nationaal Kampioenschap, is na een aanvankelijk aar zelend begin G. Penneman - R. Clayssens 332 - 350 in 35 beurten met een hoogste serie van 109 voor R. Clayssens en J. Blom maart - R. Clayssens 255 - 350 in 25 beur ten met een hoogste serie van 136 voor R. Clayssens in de zondagmiddag gespeelde par tijen een duidelijk merkbaar betere aanpas sing aan het zeer goede materiaal aan het licht getreden. Nadat eerst Blommaert tegen Penneman slechts 18 beurten nodig had om de 350 vol te krijgen en zijn eerste serie van boven de honderd (127) presenteerde (terwijl ook Pen neman nog tot 272 carr. kwam) moest ook R. Clayssens het tegen Blommaert af laten weten. Want hoewel Blommaert in deze partij niet boven de honderd in een beurt kwam, had hij toch slechts 11 beurten nodig om Clayssens op 219 te laten staan. Voor de verrassing van de avond zorgde even wel de niet voldoende getrainde Penneman om in slechts 14 beurten de al als kampioen gedoodverfde Blommaert te verslaan. Met nog slechts 2 partijen te spelen, bij een vrijwel ge lijke stand en met slechts 3 spelers, zullen de Zeeuwen zeker het uiterste vergen. Zondag om 2 uur G. Penneman - R. C. Clayssens Zondag om 4 uur J. Blommaert - R. C. Clayssens Vuile lucht in de Kanaalzone RKVVU 2 2 0 0 4 5- 3 RKC 3 2 0 1 4 5- 1 Axel 3 1 2 0 4 5- 3 Internos 3 2 0 1 4 11- 8 HVV '24 3 2 0 1 4 5- 7 RAC 2 1 1 0 3 5- 2 Terneuzen 3 1 1 1 3 3- 3 Zeeland Sport 3 1 1 1 3 7- 7 Dosko 2 1 '0 1 2 5- 7 Rood Wit 3 1 0 2 2 3- 3 ODIO 3 1 0 2 2 1 - 3 RWB 3 0 1 2 1 3- 5 Uno Animo 3 0 0 3 0 4- 11 AMSTELVEEN - A.Z.V.V. 5-0 A.Z.V.V. heeft ook nu weer een grote neder laag te incasseren gekregen, maar ditmaal is het zeker geen graadmeter voor de verhouding in het veld. Het was tot kort voor tijd een gelijk opgaande strijd, met voor rust de beste kansen voor A.Z.V.V. maar het ontbrak aan afwerking. Technisch was Amstelveen de beste ploeg, maar deze jonge samenstelling wilde alles te mooi doen wat maar weinig sukses had. De reserve A.Z.V.V.-doelman van Mourik bleek in goede vorm en wist op voortreffelijke wijze zijn doel te verdedigen. Linksbuiten Jopie Dieleman was de beste man in de A.Z.V.V.-voorhoede, maar wat hij ook ondernam kon niet tot een doelpunt leiden daarvoor kreeg hij te weinig steun van zijn medevoorwaartsen Vlak voor rust was het rechtsbuiten H. Groe nendijk die Amstelveen aan de leiding hielp met een goed schot buiten bereik van keeper van Mourik. Na de hervatting een sjrerk offensief van Amstelveen, maar de A.Z.V.V.-defensie gaf maar weinig gelegenheid om gevaarlijk te worden. Na 20 minuten moest Gans zich laten ver vangen door Klap dit bleek een versterking en kon A.Z.V.V. meer in de aanval gaan. Korte tijd later moest Schieman, die al enige tijd geblesseerd was het strijdperk verlaten. Een uittrap van Van Mourik 8 minuten voor tijd werd door Groenendijk opgevangen en deze ging er mee door en wist er 2 - 0 van te maken. 2 Minuten later was het de Hertog die uit een voorzet van rechts 3-0 scoorde. A.Z.V.V. gaf zich hierna gewonnen en A. Zijp wist de stand tot 5-0 te vergroten. ZATERDAGVOETBAL TWEEDE KLASSE IJsselm.vogels 4 3 1 0 7 16-6 Noordwijk 4 3 0 1 6 14-7 Huizen 4 3 0 1 6 13-8 Rijnsb. Boys 4 2 1 1 5 8- 4 Zwart Wit '28 4 2 1 1 5 17- 9 Kozakken Boys 4 2 1 1 5 6- 4 Excelsior M. 4 1 2 1 4 3- 5 's-Gravenz. SV 4 2 0 2 4 3- 5 Amstelveen 4 2 0 2 4 10-11 NDSM 4 0 1 3 1 3-10 AZVV 4 0 1 3 1 3-23 Hoogvliet 4 0 0 4 0 3-10 In Sluiskil zal de oude zwavelzuurfabriek van de NSM in 1968 gesloten worden. Daarmee zal ook de door zwaveloxyde veroorzaakte overlast verminderen. Voorts wordt overwogen de schoorsteen van het ketelhuis te verhogen. De heer Ramondt heeft persoonlijk de indruk dat de Zuid-Chemie in Sas van Gent eerder dan de NSM in Sluiskil bereid is tot maat regelen die luchtvervuiling kunnen voorko men. Uiteraard spelen hierbij ook economische overwegingen een rol. Volgens de heer Ra- mondt zou het de voorkeur verdienen als de betrokken bedrijven in de kanaalzone een on derlinge aansprakelijkheidsregeling in het le ven riepen. ,Het is nu nog wel na te gaan welk bedrijf voor een bepaald geval verantwoordelijk is', zegt hij, ,maar als er meer komen zou het wel eens moeilijkheden kunnen geven'. Overigens werd in juni van dit jaar ook door de Partij van de Arbeid-kamerfractie aange drongen op vorming van een fonds, waaruit alle schade vergoed zou moeten worden. Dit gebeurde tijdens een bezoek dat de Partij van de Arbeid-fractie aan de kanaalzone bracht naar aanleiding van de geruchtmakende ar- senicum-affaire rond de NSM in Sluiskil. Tenslotte betreurt de heer Romondt dat er nog steeds niets is terechtgekomen van de naar aanleiding van een bezoek van de staats secretarissen van sociale zaken en volksge zondheid aan de kanaalzone aangekondigde vorming van een werkgroep. Deze werkgroep zou een adviserende stem krijgen bij het aan brengen van verbeteringen op het stuk van de luchtverontreiniging. Metingen In de loop der jaren zijn zowel in Sluiskil als in Sas van Gent uitvoerige metingen verricht naar de mate van lucht- en bodemverontrei niging. In april van dit jaar sloot het rijks instituut voor de volksgezondheid een onder zoek af, dat meer dan een jaar in beslag nam. Ook het instituut voor plantenkundig onder zoek te Wageningen heeft in Sas van Gent en in Sluiskil de nodige metingen verricht. De resultaten van deze onderzoekingen en de conclusies die er uit zijn getrokken, zijn ech ter steeds met de grootste geheimhouding omgeven geweest. Zelfs zij, die van nabij betrokken zijn bij de lucht- en bodemveront- rieniging, hebben geen inzage gehad van de rapporten. In een niet al te verre toekomst zal Zeeuwsch- Vlaanderen ook te maken krijgen met veront reiniging veroorzaakt door Belgische bedrij ven. Zo verwacht men ten stelligste dat het gebied van Overslag/Zuiddorpe de nadelige invloed zal ondervinden van het ten zuiden van Zelzate gebouwde hoogovenbedrijf Sid- mar. Het regelen van de door een Belgische onderneming veroorzaakte schade zal de no dige voeten in de aarde hebben, omdat er tot nog toe geen enkel orgaan bestaat waarbij en Nederland en België betrokken zijn. Dit ondanks het feit dat de Nederlandse en Belgische kanaalzone op den duur zullen uit groeien tot één aaneengesloten industriege bied. (P.Z.C.) Dode bij ongeluk op rijksweg Rilland-Bath Bij een verkeersongeluk op de rijksweg door Zuid-Beveland onder Rilland-Bath is maan dagmorgen een 20-jarige inwoner van Ka- pelle-Biezelinge om het leven gekomen. De auto van de jongeman, P. Scheele, werd ge raakt door een tegemoet komende vrachtauto, die naar links uitweek. De verloofde van de automobilist, mej. M. W. M. uit Heerjansdam werd uit de wagen geslingerd en moest vrij ernstig gewond naar het ziekenhuis ,Berg- zicht' in Goes worden gebracht, de jongeman overleed op weg naar het ziekenhuis. Achter vrij - Voor vrij Wat doet U achtereenvolgens wanneer U gaat inhalen - Rijden met een afstand tot de voorligger die voldoende is voor het invoegen van inhalende auto's. Dan is er ook voldoen de ruimte om plotseling te kunnen stop pen. De veilige afstand in meters is gelijk aan de helft van de snelheid. Bij 80 km dus 40 meter vrij houden. - Overtuigen of er voldoende snelheids- verschil is - minstens 20 km per uur - om de auto die voor U rijdt te kunnen inhalen. - In de binnen- en buitenspiegel kijken of er achteropkomend verkeer is. Letten op de dode hoek door over de linkerschouder te kijken. - Naar beide kanten kijken of er een weg- kruising, wegsplitsing of een obstakel is. - Op de voorligger letten of deze naar links uitwijkt, linksaf slaat of zijn snelheid ver hoogt. - Voor en achter U blijven kijken in bin nen- en buitenspiegel en naar voren. - Pas wanneer de weg achter, naast en voor vrij is (binnenkort ook verplicht richting aangeven) in vloeiende lijn naar links gaan. - Met een „half oog" naar het linker voor wiel van de ingehaalde kijken, (richting aanwijzer terug zetten). - In de binnenspiegel kijken of de voor zijde van de ingehaalde auto te zien is en dan in vloeiende lijn naar rechts gaan. Wat doet U wanneer U wordt ingehaald - Naar rechts uitwijken. - Snelheid niet vergroten of beter snel heid verminderen. Dit is een vorm van defensief rijden. - Zorgen voor een goed „samenspel" met de inhaler. Bekendmaking Vervaldag Reinigingsrechten De Gemeente-Ontvanger van Axel maakt bekend, dat op 30 september 1966 de laatste betaaldag van de REINIGINGSRECHTEN 1966 vervalt. Voor zoveel nodig dringt hij er bij de betrok kenen op aan deze rechten TIJDIG te betalen, omdat anders een vervolging moet worden ingesteld. AXEL, 16 september 1966 De Gemeente-Ontvanger voornoemd, C. Smies BINNENTANKER AANGEVAREN IN NAUW VAN BATH Bij een aanvaring in het Nauw van Bath op de Westerschelde is donderdag het Belgische binnenschip ,John F. Kennedy' ernstig be schadigd. De boot - een binnentanker van ongeveer 1000 brt - voer met een lading gasolie in de richting van Hansweert. Het andere schip, dat bij de aanvaring was be trokken, was de Argentijnse vrachtvaarder ,Rio Beien' (7143 brt) die op weg was van Buenos Aires naar Antwerpen. De aanvaring ontstond rond kwart voor vijf Hoe de toedracht precies is geweest was don derdagavond nog niet helemaal duidelijk. De ,Rio Beien' kon zijn reis naar Antwerpen voortzetten; het schip liep slechts lichte averij op. De John F. Kennedy' kon, ondermeer met assistentie van een boot van Muller uit Terneuzen, doorvaren tot voor de haven van Hansweert. Daar bleef het schip wachten op een ander schip, dat de lading zou overnemen. In de kop liep de John F. Kennedy' een flink gat op, maar gevaar voor zinken was er niet, omdat de tanker een beunschip is, dat naast de ruimen voor de lading ook een aantal ,loze tanks' heeft, waardoor het schip blijft drijven. Donderdagavond Iaat deed zich in het Kanaal door Zuid-Beveland tussen de spoorbrug en Hansweert nog een lichte aanvaring voor tussen de Nederlandse binnenschepen „Pe tunia" en „Helmar". Hierbij ontstond geringe schade HONDERD GULDEN BOETE VOOR AXELAAR DIE TE HARD REED De kantonrechter te Bergen op Zoom heeft donderdag H. de R. uit Axel conform de eis veroordeeld tot 100 boete sub 20 dagen en voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. De R. had 16 juni van dit jaar op de Wouwseweg te Bergen op Zoom een botsing veroorzaakt toen hij met grote snel heid een kruispunt passerde. mm 250 9 Verse koffie, vers gezet en direct voor het zetten zelf ge malen. Dat belooft een lekker kopje koffie te worden. En lekkere koffie, dat is Douwe Egberts koffie. Het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, dooi de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. vervolg van pagina 2 FIJNE DESSERT 250 g ROODMERK 250 g

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 3