Uit onze omgeving Axel JUBILEUM GEMEENTESECRETARIS VAN AXEL De gemeentesecretaris, de heer P. G. van de Bosse, had vrijdagavond zijn medewerkers van de secretarie met hun dames of verloof den op het gemeentehuis verzocht voor een gezellig samenzijn. B. en W. en de raadsleden ontbraken evenmin op het appèl. Burgemeester M. K. van Dijke sprak de heer Van de Bosse toe namens B. en W. en de raad. Hij overhandigde, na hem dank te heb ben gebracht voor de wijze waarop deze het gemeentebelang diende, de gebruikelijke en veloppe met inhoud. Namens de raadsleden en B. en W. overhan digde de burgemeester een boekenbon. De heer M. Oggel, chef van de afdeling al gemene zaken, sprak de secretaris in harte lijke bewoordingen toe en, wetende dat de belangstelling van de heer Van de Bosse naar oorlogsdokumentatie uitgaat, bood hem na mens het secretariepersoneel een in het En gels verschenen boêk aan over wijlen Chur chill. Tevens bood hij een langspeelplaat met speeches van deze grote Engelse staatsman aan. Het spreekt vanzelf, dat mevr. Van de Bosse telkens met bloemen in de hulde werd be trokken. De heer Van de Bosse dankte met een kort woord voor de lof en cadeaux en zei dat men niet veel bereikt in het leven als men niet kan samenwerken. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. BROMFIETSER BIJ OVERSTEKEN GEGREPEN Vrijdagmorgen omstreeks 6.10 uur reed D. de R. uit Axel, komende vanuit de richting Sluiskil vanaf het rijwielpad de Zuidsingel op met zijn bromfiets om deze over te steken naar de ventweg. De R. bemerkte bij het op rijden dat uit dezelfde rie'hting een autobus naderde, de R. aarzelde en draaide terug, wat hem noodlottig werd, door de bus, bestuurd door A. H. van D. uit Koewacht werd hij geraakt. Gelukkig liep de R. slechts lichte verwondin gen op en kon na door dokter Boor te zijn behandeld naar huis keren. Bromfiets en bus werden beschadigd. BUS EN VRACHTAUTO BOTSTEN Maandagmorgen vond op de kruising Huls- terseweg - 2e Verkorting een botsing plaats tussen een vrachtauto bestuurd door A. H. J. B. uit Koewacht en een autobus bestuurd door J. V. uit St. Jansteen. Beide voertuigen reden over de Hulsterseweg komende uit de richting Axel. De vrachtauto wilde links de 2e Verkorting indraaien, op dat moment wilde de bus de vrachtauto inhalen waardoor een botsing ont stond. Beide voertuigen werden flink beschadigd, ter wijl een hoeveelheid melk van de lading van de vrachtauto over de grond stroomde. BIERTAPWEDSTRIJDEN IN AXEL De jaarlijkse alom in den lande georganiseer de biertapwedstrijden zullen dit jaar voor wat onze streek betreft in Axel worden gehouden en wel op volgende week vrijdagmiddag in „Het Centrum". Er is reeds door een flink aantal caféhouders en restaurateurs inge schreven voor deelname, zodat er zeker flink strijd geleverd zal worden om „het beste glaasje bier", want naast een gezellige dag en wedstrijd mag het voor de winnaar toch ook een bewijs van liefde en kennis voor zijn vak heten, wanneer hij toont dit vaderlandse nat op de beste wijze te kunnen tappen en serveren. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL „HET MOLENKWARTIER" VIERT 15-JARIG BESTAAN Vrijdag 2 september was 'het 15 jaar geleden dat de lessen op de Landbouwhuishoudschool „Het Molenkwartier" haar lessen startte. Of ficiéél is hier geen grote aandacht aan be steed, maar leerkrachten en leerlingen hebben er in intieme sfeer toch wel een feestelijk tintje aan gegeven. De heer P. Jansen, leraar aan de school vier de ook zijn 3e lustrum. Namens de leerkrach ten werd hem door de directrice Mej. de Buck, een cadeau aangeboden. In de voorbije jaren is er al heel wat veran dert, er werd gestart met 32 leerlingen, thans is dit 105. Naast het huishoudelijk onderwijs wordt er nu ook grote aandacht aan het alge meen vormend onderwijs geschonken. Ook is in de afgelopen jaren in de avonduren di verse cursussen gegeven. De komende winter wordt er een cursus ko ken voor mannen gegeven waarvoor reeds flinke deelname is. „Het Molenkwartier" heeft zeker in de afge lopen 15 jaar getoond voor haar opvoedende taak volkomen berekend te zijn. AANRIJDING Zatedagochtend reed onze stadgenoot dhr. Ca van P. uit Terneuzen over de invalsweg in de richting Axel toen plotseling ter hoogte van garage Voet van de linkerzijde een uit Schoten (B) afkomstige Belgische personen wagen naderde die met flinke snelheid de voorrangsweg opreed. Een botsing was niet te vermijden en de klap kwam behoorlijk aan. Gelukkig waren er geen persoonlijke onge vallen, maar de aanrijdende Belgische auto was total loss, terwijl ook de wagen van de heer P. deerlijk werd gehavend. NOG GOED AFGELOPEN Toen de Axelse gebrs D vorige week van een vakantiereis uit het Zuiden terugkeerden moesten zij in de nabijheid van Lion (Frank rijk) wachten voor een stoplicht. Van een achter hen komende vrachtwagen bleken op dat moment de remmen te weigeren, zodat de wagen recht achter op de auto van de gebrs D inreed, deze nog enkele tientallen meters meesleurde. Gelukkig kwam de auto niet meer in botsing met kruisend of tegen- liggend verkeer, anders was een ramp zeker niet te vermijden geweest. Nu konden de beide inzittenden de auto die in brand vloog nog juist op tijd verlaten. De bestuurder de heer F. D. kwam met de schrik vrij en kon huiswaarts keren, terwijl zijn broer J. D. met een hersenschudding in een ziekenhuis moest worden opgenomen. TENTOONSTELLING Volgende week vrijdag zal in Terneuzen een tentoonstelling geopend worden van onze plaatsgenoot, de kunstschilder J. Juffermans. De openingsrede zal worden uitgesproken door de kunsthistoricus de heer J. Hüsken. Iedereen is van harte welkom bij Woning inrichting Gabriëlse, Noordstraat 48 te Ter neuzen, vrijdag 16 september om 8 uur n.m. „M.A.C."-ORIENTATIERIT Zaterdagmiddag om 2 uur wordt vanaf de Beneluxbrug alhier door de Motor- en Auto club Axel gestart voor een oriëntatierit door de mooie streken van Oost Zeeuwsch-Vl. De rit is 60 km. lang en wordt met een gemid delde snelheid van 30 km per uur gereden. BE1AARDCONCERT TE AXEL OP ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1966 van 15 - 16 uur door dhr. P. C. Brakman. Het volgende programma zal worden uitge voerd 1. Prelude 2. Gavotte A. van Gameren 3. Impromptu G. Clement 4. Rondo I. Pleijel 5. Variaties over „Altijd is Kort Jakje..." P. Brakman 6. Volksdans B. Stolse 7. Volksliederen Predikbeurten ZONDAG 11 SEPTEMBER 1966 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. J. A. H. Brok uit Hulst. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. J. Th. Heemskerk Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- dienst. Zondagsdiensten R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 7.30 uur; 9.00 uur; 10.30 uur; 5.30 uur. Zondagsdienst artsen 10— 11 SEPTEMBER Dokter Boor. MUTATIES BEVOLKING AXEL t.m. 31 augustus 1966 Geboorten Nolet, Jean-Pierre H.; Schijven, Maria A. C.; De Wilde, Herwig; Esselbrugge, Pieter J.; van Langevelde, Jan J. C.; de Hulster, Rudy; Claassens, Levina L.; Bolleman, Adriaan N.; Corduwener, Remco F.; Pijpelink, Dimmen; Bakker, Abraham J.; de Pooter, Cornelia H.; van der Schoor, Cornelia J. Overleden Baart, Josephus F. e.v. de Zaegher, Maria; Fierinck, Petronella F. e.v. Evers, Jacobus; Moerland, Leendert e.v. Scheele, Cornelia; Klaassen, Cornelis e.v. Wieland, Janna; Die- leman, Leendert e.v. Dieleman, Elisabeth; Rouw, Dirk w.v. Overdulve, Adriana E. Gehuwd Sinack, Thomas J., van Roosendaal en Nis pen en Antheunis, Lydie I. V. V. M.; de Schepper, George van Oostburg en Langerak, Maria M.; de Brouwer, Alphonsus C. en Schenk, Wilhelmina M.; Dieleman, Bastiaan A. en Oppeneer, Dina S.; Naeije, Adriaan en Hamelink, Levina. Echtscheiding de Feijter, Marinus en But, Johanna A. L. van Britsom, Willem en de Jonge, Jacomina E. N. Vertrokken de Moor, Lilian M. e.v. Rietveld, van Joost de Moorstraat 22 naar Amsterdam; Vanhee, Medard G. van Julianastraat 14 naar Oost- Rozebeke (B.)Vioen, Gerardus P. met echtg. van Pr. Hendrikstraat 28 naar Charleroi (B.) Langerak, Maria M. e.v. de Schepper van Olivierstraat 19 naar Oostburg; uit den Bosch, Jan J. met 2 gezinl. van Pr. Maurits- straat 2 naar Hilversum; Roegiest, Francis- cus van Nieuwstraat 15 naar Hulst; Snoeijs, Petrus C. E. met 2 gezinsl. van Julianastr. 29 naar Terneuzen; van den Hout, Pieter van Schuttershof straat 5 naar Terneuzen; Knol, Albregt met 5 geiznsl. van Nieuwendijk 31 naar Terneuzen; Scheele, Jan C. A. van Ds. J. Scharpstraat 14 naar Amsterdam; van Gilst, Pieternella H. van Evertsenstraat la naar Middelburg; Dieleman, Geertruida W. van P. Paulusstraat 17 naar Terneuzen; van der Have, Cornelis J. van Bernhardstr. 25 naar Vlissingen.Overdulve, Jacob J. van Szydlowskistraat 6 naar Eindhoven:; Oggel, Egbert C. met echtg. van Nieuwstraat 2 naar Hoek; Oggel, Geertruida K. van Stationsstr. 6 naar Amsterdam; Koster, Neeltje van Pr. Hendrikstraat 64 naar Zeist; Scheele, Jacob van Van Middelhovenstraat 36 naar Zwijn- drecht; Geensen, Jacob van Irenestraat 31 naar Terneuzen; Kempe, Jan met 2 gezinsl. van Magrette 60 naar Goes; de Regt, Leen dert van Sassing 22 naar Singapore; van Alten, Dina H. van Singelweg 47 naar Er- melo; van Baal, Magdalena A. van Kerkstr. 8 naar Terneuzen; van den Broeke, Franciscus met 2 gezinsl. van v.d. Moerestraat 18c, naar St. Martin d'Heres (Fr.); Sheilds, Tonny van Crijnssenstr. 16 naar Bloemendaal. Vestiging in de gemeente Vanpoecke, Leon van Moerbeke-Waas (B.) naar Doorndijk 2; Lafort, Antonius H. R. van Terneuzen naar Calandstraat 2; de Bak ker, Irena A. van Terneuzen naar Calandstr. 2; Lafort, Franciscus L. M. van Terneuzen naar Calandstraat 2; Lafort, Ina S. M. van Terneuzen naar Calandstraat 2; Lafort, Mo nique R. M. van Terneuzen naar Calandstr. 2; Lafort, Mirajm J. M. van Terneuzen naar Calandstraat 2; de Kesel, Sophia L. e.v. Boerman, van Zaamslag naar Bernhardstraat 11; Terlouw, Teunis van Rotterdam naar Ka naalkade 65; van der Linden, Ingrid M. E. van Etten en Leur naar Kanaalkade 66 Winne, Florida M. w.v. Dieleman, van Eind hoven naar Rooseveltlaan 17; Pieters, Dirkje H. e.v. Spaas, van Rotterdam naar Kanaal kade 65; Spaas, Petra J. M. van Rotterdam naar Kanaalkade 65; van Acker, Brigitta C. M. van Breda naar Kinderdijk 39; de Vries, Eddy A. J. van Vlissingen naar Villapark 41; de Kok, Willy van Vlissingen naar Villapark 41; de Vries, Evelientje W. van Vlissingen naar Villapark 41; de Vries, Simon E. van Vlissingen naar Villapark 41; Van Reeth, Agnes T. M. van St. Niklaas (B.) naar West straat 52; van Damme, Willy C. L. J. van St. Jansteen naar Crijnssenstraat 23; van Haver, Maria F. van St. Jansteen naar Crijns senstraat 23; van Damme, Marianne E. R. van St. Jansteen naar Crijnssenstraat 23; de Zeeuw, Hendrik van Terneuzen naar Rooseveltlaan 29; Koster, Anthonia van Ter neuzen naar Rooseveltlaan 29; Dekker, Fran- §ois, van Breukelen naar Stationsstraat 21; van Nierop, Johannes van Utrecht naar Pr. Mauritsstraat 4; van den Broek, Petronella van Utrecht naar Pr. Mauritsstraat 4; van Nierop, Jacobus M. van Utrecht naar Pr. Mauritsstraat 4; van Nierop, Frans van Ut recht naar Pr. Mauritsstraat 4; van Nierop, Christina A. G. van Utrecht naar Pr. Maurits straat 4; van Nierop Johannes A. van Utrecht naar Pr. Mauritsstraat 4; de Dreu, Jacoba M. van Goes naar Pr. Hendrikstraat 17; Ooster- loo, Adriana e.v. Dieleman, van Hilversum naar Noordstraat 19; de Koning, Gerardina G. van Kloetinge naar Pr. Hendrikstraat 17; Kaijser, Erszébeth van Serooskerke naar Sta tionsstraat 29; Klaassens, Tarminah van 's- Gravenhage naar Marijkestraat 36. Verhuizing binnen de gemeente Michielsen, Emelda M. L. van Walstraat 38 naar Crijnssenstraat 29; Oppe, Dina van Margrietstraat 14 naar Wilhelminastraat 20; de Brouwer, Alphonsus C. van Bernhardstr. 23 naar J. de Moorstraat 55; Boerman, Ma rinus J. van Gentsevaartstraat 10 naar Bern hardstraat 11; van Meurs, Jan van Juliana straat 40 naar Julianastraat 33; Rouw, Krijna T. w.v. Rouw van Hulstferseweg 33 naar Nieuwstraat 2; den Hollander, Jan J. met gezin van Villapark 65c naar Villapark 37; van Kampen, Cornelis van Julianastraat 62 naar Pr. Hendrikstraat 28; de Wit, Jan met gezin van v.d. Moerestraat lOd naar Van Middelhovenstraat 38; Dieleman, Bastiaan A. van Kijkuit 24 naar Oudeweg 50; Oppeneer, Dina S. e.v. Dieleman van Irenestraat 42 naar Oudeweg 50; Borgman, Dirk met gezin van Villapark 6 naar Villapark 100; Hame link, Levina e.v. Naeije van Emmastraat 42 naar Weststraat 60; Smeink, Johannes H. met echtg. van Bylocquestraat 27 bov. naar Mecklenburgstraat 6. Aantal inwoners der gemeente op 31 juli 1966 8329. op 31 augustus 1966 8332. Z.L.M.-BESTUUR besprak de problemen inzake de luchtverontreiniging In de deze week gehouden vergadering van het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Land- bouwmaatschappij zijn o.m. de problemen in zake de luchtverontreiniging in onze provin cie besproken. In zijn betoog wees de voor zitter, ir J. Prins, erop dat de belangen van de landbouw en van andere sectoren van het bedrijfsleven in ernstige mate gevaar lopen te worden aangetast, indien niet in voldoende mate voorwaarden worden gesteld door de daartoe bevoegde overheidsinstanties aan zich nieuw vestigende industrieën om de lucht verontreiniging zoveel mogelijk te beperken, en er daarnaast niet een afdoende schade regeling tot stand komt met de betrokken in dustrieën. Twee commissies De vergadering was van oordeel, dat op korte termijn behoefte bestaat aan een bestudering van deze problemen op provinciaal niveau. Men meent dat een positieve bijdrage zou kunnen worden geleverd door het instellen van een tweetal commissies, een agrarisch- technische en een commissie van vertegen woordigers van bestuurlijke instanties. In de eerstgenoemde commissie, die zou worden in gesteld door de georganiseerde landbouw, zouden zitting moeten hebben agrarisch- technische deskundigen, die kunnen rappor teren over de te verwachten invloeden van de luchtverontreiniging. Ook de recreatie De bestuurlijke commissie zag het bestuur gaarne ingesteld door het provinciale bestuur als een contactcommissie, waarin over de al gemene problematiek kan worden gesproken. In een dergelijke commissie zouden vertegen woordigd kunnen zijn de provincie, de ge meenten in het betreffende gebied, de water schappen en het bedrijfsleven. Bij deze laatste categorie wordt naast de land bouw ook gedacht aan een vertegenwoordiging uit de recreatiesector. De vergadering besloot deze kwestie bij de desbetreffende instanties aanhangig te maken. Nieuwe leiding in gebruik genomen door PNEM en PZEM Met enig feestelijk vertoon is gisteren de nieuwe 110 kV-elektriciteitsleiding van Bra bant naar Zeeland in gebruik genomen. Dat geschiedde door een druk op de knop in het station van de PNEM aan de Zwaanhoefstraat in Roosendaal en in het gebouw van de PZEM te Goes. In Goes werd de knop ingedrukt door de directeur, ir. T. Bogerd, in Roosendaal door de directeuren ir. Van Zuidewijn en ir. J. H. Rijkes. Hierbij waren onder anderen verte genwoordigers aanwezig van de SEP - sa menwerkende elektriciteitsproducenten - uit Arnhem. Na afloop van de in gebruikstelling reisden beide groepen elkaar tegemoet. Men ontmoet te elkaar in Bergenop Zoom, waar in hotel De DRAAK de lunch werd gebruikt. Zeeuwse ruiters naar titelstrijd Zaterdag 10 september zullen in ,Berg en Bos' te Apeldoorn de nationale kampioen schappen van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Landelijke Rijverenigingen wor den gehouden. Deze dag zal een speciaal ka rakter krijgen in verband met het 40-jarig jubileum van bovengenoemde organisatie. De wedstrijden zullen worden bijgewoond door HKH Prinses Beatrix en Prins Claus. Als Zeeuwse kampioenen zullen daar de pro vinciale kleuren verdedigen het achttal van de LR Walcheren' te Nieuw- en St.-Joosland. C. Steendijk met Felix, eveneens van de LR .Walcheren' in de rubriek individuele dres suur klas zwaar. M. van Dis met Diana van de LR .Oranjeruiters' te Willemstad in de individuele dressuur klas midden en in het springen klas zwaar zal starten J. van Daalen met Vera van de LR .Eendrachtruiters' te Oud-Vossemeer. MIJNHARPT

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2