LANGS DE SCHELDESTROMEN SPORT Voetbal AZW - KOZAKKENBOYS 2-2 A.Z.V.V. heeft in de eerste wedstrijd in de 2e klasse een eervol gelijkspel weten te be halen. Onder de lat van A.Z.V.V. was de oud doelman van Middelburg V. Philipse, opge steld, die in de twintig minuten dat hij het doel verdedigde verdienstelijk werk liet zien. Helaas moest hij het veld verlaten voor de behandeling van een gebroken vinger. Daarna nam v. d. Broeke zijn plaats in en ook hij liet een goede indruk achter. Het spel van de Kozakken Boys die vorig jaar op de 4e plaats eindigden, viel wel wat tegen, al wisten zij het middenveld volledig te bezetten. Reeds kort na de aftrap zetten de Boys een goede aanval op, welke met een schot van Barend Damen werd besloten, maar Philipse plukte de bal fraai uit de hoek. A.Z.V.V. ging hierna in de aanval, maar de gevaarlijke M. de Visser kreeg zulk een stren ge bewaking, dat het hem niet mogelijk was om de geboden kansen te benutten. In de 25e minuut schoot Jopie Dieleman uit een scherpe hoek in, maar via de onderkant van de lat sprong de bal terug het veld in. De rust kwam met dubbelblanke stand. Twee minuten na de hervatting kwam Van Alten op de lijn van het strafschopgebied te vallen met zijn hand op de bal. Scheidsrechter Snudo kende hiervoor een strafschop toe, die door v. d. Heuvel in een doelpunt werd omgezet (0-1). Drie minuten later schoot dezelfde speler hard op de kruising van paal en lat. In de 17e minuut kreeg M. de Visser de bal bij de cornervlag te pakken, van waar hij met een inswinger het leer over de doelman in het net deed verdwijnen (1 1). Tien minuten later bezorgde M. de Visser uit een goede pass van Ruytenburg A.Z.V.V. de leiding (2 1). De vreugde was echter van korte duur, want drie minuten hierna was het uit een scrim mage voor het A.Z.V.V.-doel dat Barend Da- men de stand gelijkmaakte. De Boys kwamen nog sterk opzetten, maar doelpunten bleven uit. De eerste wedstrijd leverde alzo een verdiend gelijk spel op voor A.Z.V.V. A.s. zaterdag in Noordwijk zal het ongetwijfeld lastiger wor den. SCHIETING De door boogschuttersvereniging „Ons Ge noegen" op haar staande wippen gehouden schieting had de volgende uitslag WIP I: le Hoogvogel C. v. Steenberge, St. Gilles, (B.); 2e Hoogvogel A. Roose, Axel; le Zij vogel A. Herman, Axel; 2e Zijvogel A. Her man, Axel; 3e Zijvogel L. Strooband, Stekene (B.); 4e Zijvogel L. Strooband, Stekene (B). le Kal J. Fopma, Sluiskil; 2e Kal C. Foun- teijne, Watervliet; 3e Kal F. Schuddings, Klinge; 4e Kal A. Roose, Axel. WIP II le Hoogvogel J. van Drieschen, Eksaarde, (B).; 2e Hoogvogel Th. Staal, Graauw; le Zijvogel G. van Waes, Westdorpe; 2e Zij vogel E. de Nijs, Koewacht; 3e Zijvogel, P. van Remortel, Koewacht; 4e Zijvogel, A. Roose, Axel; le Kal, P. de Baar, Graauw; 2e Kal, H. de Mol, Eksaarde (B.); 3e Kal, A. de Schepper, Koewacht; 4e Kal, B. Plas- schaert, Graauw. ALGEMENE VERGADERING SUIKERFABRIEK SAS VAN GENT AKKOORD MET UNIE De algemene vergadering van de Eerste Ne derlandse Coöperatieve beetwortelsuikerfa briek en raffinaderij G.A. te Sas van Gent heeft in een buitengewone vergadering be sloten toe te treden tot de Suikerunie'. Deze top-coöperatie, die in Rotterdam zal worden gevestigd, zal, zoals bekend, het beleid van de vier bestaande coöperatieve fabrieken co ördineren teneinde het hoofd te kunnen bie den aan de te verwachten concurrentie van de Belgische suikerproducenten. Het produktiecontingent dat België heeft toe gewezen gekregen in de EEG-suikerregeling, bevat 550.000 ton, terwijl deze hoeveelheid nu slechts 385.000 ton bedraagt. De moge lijkheid moet niet worden uitgesloten dat juist de coöperatie in Sas van Gent, die 70 procent van haar grondstoffen betrekt uit een streek die aan België grenst, het eerst in de con currentiestrijd zal worden gewikkeld. De bij de samenwerking betrokken partijen zijn de coöperaties te Dinteloord, Puttershoek, Gro ningen en Sas van Gent. Naast dit unie verdrag is er een overeenkomst, die in ver band met de ongelijke vermogenspositie van de vier partijen een financiële verrekening mogelijk maakt. Hierin worden contractueel de saldi van de resultaten-rekeningen samengevoegd en op een zodanige wijze verdeeld, dat alle leden eenzelfde ledenprijs ontvangen. Het aantal aanwezige leden op deze verga dering was te gering om tot wijziging van de statuten te kunnen overgaan. INSPECTIE TERNEUZEN nam afscheid van Mr L. W. Yan Os Het personeel van de inspectie invoerrechten en accijnzen heeft gistermiddag in een tot de laatste plaats bezette kantine van het rijks- kantorengebouw afscheid genomen van mr L. W. van Os. Zoals bekend, is de heer Van Os met ingang van 1 september be noemd tot hoofdinspecteur te Amersfoort. In Terneuzen was hij sinds 1952 hoofd van de inspectie invoerrechten en accijnzen. Gedurende de 14-jarige periode waarin de heer Van Os aan het hoofd stond van de inspectie Terneuzen, heeft men hem behalve als een goed ambtenaar en organisator, leren kennen als iemand die op ieder niveau goede persoonlijke contacten nastreefde. Dat klonk duidelijk door in de woorden van allen, die bij het officiële afscheid in de kantine de scheidende ,baas' toespraken. ,U was consiëntieus in het afwegen van dienstbelang, tegen persoonlijk belang en u realiseerde zich steeds het gaat om mensen', zei inspecteur D. Binnekamp, thans waarnemend hoofd van de inspectie, die als eerste het woord voerde. De heer Binnekamp memoreerde de persoon lijke belangstelling, die de heer Van Os ook voor niet ambtelijke gebeurtenissen aan de dag legde. Namens het voltallige personeel overhandigde hij drie geschenken. Allereerst was dat een foto van het rijkskantorengebouw, vervolgens een leren aktentas en tot slot een bijzonder fraaie Engelse klok. De heer Van Os, die vergezeld was van zijn echtgenote en zoon, werd voorts toegesproken door de heer B. W. Vermeer, verificateur op de post Terneuzen, die verklapte dat collega's uit Amersfoort al eens hadden geïnformeerd naar hun nieuwe baas. Namens de dienst- geleiders en assistent-dienstgeleiders sprak de heer J. Hirdes, hoofdassistent-sectiechef te Axel. Hij bracht in herinnering dat de heer Van Os altijd - ,al was het midden in de nacht' - op de hoogte wilde worden ge bracht van ongewone gebeurtenissen. Ook de heer P. Doetjes, chef de bureau, richtte na mens het personeel van de inspectie waar derende woorden tot de heer Van Os. ,U verwachtte van ons het volle pond', zei hij, ,maar als er moeilijkheden - hetzij ambtelijk, hetzij persoonlijk - waren dan konden we altijd bij u terecht'. Uit naam van de collega-inspecteurs uit Ter neuzen en Oostburg werd de heer Van Os toegesproken door mr G. J. Kruishoop, hoofd van de inspectie directe belastingen te Ter neuzen. ,Onze contacten zijn altijd van de meest prettige aard geweest', zei hij, ,niet in het minst binnen de inspecteursvereniging- Zeeland, waar u als voorzitter eveneens het beginsel van dienstbetoon waarmaakte'. Tenslotte sprak namens de ontvangers de Theer P. van der Molen, die evenals vele an dere sprekers betoogde, ,dat de periode Van Os in de herinnering zal blijven als een tijd met goede persoonlijke verhoudingen'. In zijn dankwoord zei de heer Van Os ten slotte nog dat hij zich in Terneuzen steeds met allen verbonden heeft gevoeld. BEKENDE ARTIESTEN in de winter naar Hulst en Axel ,Er moet weer eens wat gebeuren' is een slag zin die in Hulst en Axel tot een positief re sultaat heeft geleid. In de wintermaanden zullen in twee gelegenheden, de bar .Tabarin' in Hulst en het landhuis .Kijkuit' in Axel, een aantal artisten optreden die bekendheid genieten door radio en tv. Op veertien na- zomerse en winterse avonden zal men in het landhuis in de buurtschap Kijkuit, en later op de avond in .Tabarin' kunnen genieten van liedjes en .kleincabaret' van veertien ver schillende sterren en mindere grootheden uit de Nederlandse songwereld. Anneke Grönloh opent het show-seizoen op 16 september, Ria Verdi zingt op 7 oktober en de laatste in die herfstmaand is de cabaret- tier Huub Matron, ip 28 oktober. Ted de Braak (glaasje madeira) komt op 18 novem ber de maaltijd verluchtigen, het duo ,The luckberries' doet dit op 9 december en wie dat met kerstfeest zal doen is nog een geheim. Het nieuwe jaar wordt ingezet met Shirley, op 1 januari, gevolgd door Ronnie Tober op 20 januari. Conny van Bergen zal op 10 fe bruari middelpunt van belangstelling zijn, Trea Dobbs op 10 maart en Imca Marina op 24 maart. En als de lente van 1967 al weer ver gevorderd is komen Mieke Telkamp en Margie Ball, op respectievelijk 14 en 28 april. De vaste begeleider bij alle entertainments is de pianist Wim Jongbloed. Het Amster damse theaterbureau Fred Hartog zette deze serie in elkaar het is, in deze vorm, voor de uitgaande wereld van O.-Zeeuwsch-Vlaan- deren iets nieuws. SPORTTARIEF VOOR OOSTERSCHELDEBRUG Evenals vroeger voor de boten op de voor malige veerdienst Kats-Zierikzee, is er nu een zogenaamd .sporttarief' voor de Ooster- scheldebrug. Er is één verschil de sport mensen betaalden vroeger op de veerboten direkt minder, terwijl men nu direkt het volle pond betaald, maar later een bijdrage kan ontvangen. Gedeputeerde staten hebben deze faciliteit met name voor groepsreizen in het leven geroepen. Het argument voor deze tegemoetkoming is vanzelfsprekend de stimulering van sportcon- tacten tussen Schouwen-Duiveland en de rest van Zeeland. Het bleek technisch niet mogelijk aan sport lieden een direkte reduktie op de tolgelden te geven. Achteraf kan echter een reduktie wor den verkregen voor sportevenementen binnen Zeeland van 20 cent per retour. In de prak tijk komt het er dus op neer dat een gezel schap van 15 sportmensen ƒ3,- kan de clareren. De Zeeuwse Sportraad heeft de medewerking van de provinciale secretariaten van de sport bonden ingeroepen voor de verrekening van deze financiële bijdrage. GS hebben voor deze bijdragen voor dit jaar een bedrag van 500,- gereserveerd. VERTRAGING bij leggen buizen DOW door Schelde Het trekken van de ethyleenleiding voor de DOW-Chemical in Terneuzen door de Wes- terschelde heeft nogal wat vertraging gehad. De bedoeling was, dat de twee pijpleidingen, die bij Ellewoutsdijk worden gemaakt en ,over' worden getrokken, begin september door het Scheldewater de Zeeuwsch-Vlaamse oever zouden bereiken. Maar dat zit er niet in een van de leidingen ligt sinds vrijdag wel aan de Terneuzense kant, maar de andere buis moet voor Ellewoutsdijk nog voor een groot deel aan elkaar worden gelast. Over enkele weken denken het constructie bureau .Tebodin N.V.' en de aannemings firma ,Land en Marine' uit Den Haag op nieuw te kunnen trekken. Zoals bekend ont stond eerst vertraging, toen de kabel brak van de lier, die de buis aan de Zeeuwsch- Vlaamse oever in de Nieuw-Neuzenpolder naar zich toe trok. Verder had men te kam pen met een erg lage waterstand, wat het trekken bemoeilijkte. Toen de lier op een bak werd gezet en zichzelf en de pijpleiding zo naar de richting Terneuzen trok, wilde men uit veiligheidsoverwegingen 's nachts niet doortrekken, terwijl men ook voor de scheep vaart stopte. Op de Middenplaat passeren de leidingen een brede geul. Dat was eerst niet de bedoeling. GRONDBORINGEN IN WESTERSCHELDE Vanaf maandag j.l. worden op de Wester- schelde bij de .Suikerplaat' en bij de Plaat van Saeftinge' grondboringen verricht. De scheepvaart is gewaarschuwd dat het veran kerd boormateriaal ter beperking van schade lijke golfslag of zuiging met de nodige voor zichtigheid gepasseerd moet worden. De grondboringen zijn naar verluidt bedoeld om na te gaan wat voor ondergrond de Wes- terschelde heeft. Gegevens zullen onder meer van belang kunnen zijn voor de eventuele aan leg van een vaste oeververbinding over de Westerschelde. Voorts wordt nagegaan of er zandwinning mogelijk is voor een eventuele Schelde-Rijn- verbinding en voor dijkverhoging. ,DE VOLHARDING' vierde 80-jarig bestaan Met een tweedaags muziekfestival heeft de harmonie ,de Volharding' vrijdag en zaterdag haar tachtigjarig bestaan gevierd. Ter gele genheid van dit jubileum van de bloeiende (70 adspirant- en werkende leden) vereniging waren de muziekkorpsen van Terneuzen, Kloosterzande en Cllnge naar Zaamslag ge komen voor rondwandelingen en concerten op de kiosk. Zowel vrijdag als zaterdag belegde het be stuur van ,De Volharding' een receptie voor de gast-gezelschappen en andere genodigden. Ondermeer kwamen b. en w. van Zaamslag vrijdag gelukwensen aanbieden. Op de eerste dag van het festival speelden ,St-Caecilia' uit Kloosterzande en de Harmonie Terneuzen, terwijl ,De Volharding' en de beide gastgezel schappen gezamenlijk een rondwandeling maakten. De muziekvereniging .Weldoen door Vermaak' uit Clinge en .Concordia' uit Axel gaven zaterdag een nummertje ten beste, ter wijl ook ,De Volharding' een zeer geslaagd concert verzorgde waarvoor veel belangstel ling bestond. Enkele maanden geleden won de Zaamslagse vereniging in Axel het jaar lijkse muziekconcours van de Koninklijke Nederlandse Federatie. De Harmonie speelt in de vaandelafdeling, de hoogste afdeling die de federatie kent. Bekendmaking HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van N.V. Dax, Langeweg 3, Axel, om vergunning tot oprichting van een machinale houtbewer kingsinrichting, waarin 6 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 38 pk gebezigd zullen worden. Datum van het verzoek 4 april 1966. Adres van de inrichting Langeweg 3, kadastraal ge meente Axel, sectie F nummer 1419. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij he gemeen tebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 20 sep tember 1966 om 11.00 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen b een andere belanghebbende, mits hij bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. AXEL, 1 september 1966 Burgemeester en wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. „JAONTJE" BIJNA AFGEDRAAID De filmopnamen voor de verfilming van het door de Oostburgse musicus Cor Schijve ge schreven toneelstuk „Jaontje" zijn nu vrijwel achter de rug. Ruim een week is de ploeg in de Veerhoekpolder in de omgeving van Draaibrug aan het werk geweest voor de vol tooiing van de buitenopnamen. Er hebben zich geen noemenswaardige pro blemen voorgedaan. Tot grote opluchting van de medewerkenden overigens, want fou ten zouden in dit geval verstrekkende gevol gen kunnen hebben de betreffende scènes moeten zich temidden van bloeiende koren velden afspelen. Wanneer de opnamen op de een of andere wijze niet aan de verwachtingen zouden hebben beantwoord, zou het bijzonder moeilijk geworden zijn de film nog deze zo mer af te werken. Cor Schijve werkt momenteel nog aan een passend slot voor de film, dat vermoedelijk geheel anders zal worden dan dat van het toneelstuk. Naar alle waarschijnlijkheid zal nog eind van dit jaar of in het prille begin van het volgende jaar de film in première kunnen gaan. TERNEUZENSE POLITIE SCHOOT AAP De gemeentepolitie van Terneuzen heeft dins dag met een welgemikt schot een eind moe ten maken aan het leven van een aap, die kort daarvoor zijn baas, de heer P. Geensen uit de Korte Kerkstraat, had aangevallen en deze in zijn handen en armen had gebeten. De heer Geensen moest zich onder dokters behandeling stellen. De aap was even uit zijn kooi gehaald om die schoon te maken. Na dit karwei wilde de aap er niet ingaan. Eerst moest zijn baas het ontgelden en daarna wist het dier naar buiten te ontsnappen, waar het een plaats zocht op het dak van een aangrenzende wo ning. De inmiddels te hulp geroepen politie slaagde er niet in het wildgeworden dier te vangen en moest het daarom afmaken. OFFERBLOKDIEFSTAL IN HULST dader werd aangehouden Zaterdagmorgen is aangifte gedaan van dief stal van een offerblok uit het kapelletje aan de Zoutestraat. Een uit Goes overgebrachte speurhond werd bij het onderzoek ingeschakeld. Het spoor leidde naar het woonwagenkamp, naar de wagen van B. V. L. Deze bleek in Helmond te zitten. Daar is hij aangehouden. Tijdens een in Hontenisse afgenomen verhoor békende hij. Bij die gelegenheid kwam de politie te weten, dat L. ook de dader is ge weest van een diefstal in Terhole op vrijdag avond 26 augustus. L. was in gezelschap van zekere J. S. Ook die werd in Helmond aan gehouden. Ook hij werd naar Hontenisse overgebracht.

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 3