OPREIS Uit onze omgeving Axel GEEN HEER IN HET VERKEER Zondagmiddag omstreeks 15.00 uur reed F. W. K. uit Waldorfs (Duitsland) met zijn per sonenauto komende vanuit de richting Sluiskil over de Buthdijk. Plotseling bemerkte K. dat hij linksaf moest slaan en zonder aandacht aan het achterop komende verkeer te beste den draaide hij naar links, terwijl C. H. P. van G. uit Goirle hem aan het inhalen was met een personenauto. Van G. moest hierdoor naar links en de auto botste tegen de ver hoogd^ betonaf zetting. De auto van G. werd hierdoor zwaar beschadigd. AUTOBOTSING Zondagmiddag te 17.30 uur reed van O. uit Kruiningen met zijn personenauto door de Julianastraat. Op de kruising met de Prins Hendrikstraat verleende van O. geen voor rang aan de van rechts komende personen auto bestuurd door C. van A. uit Axel waar door een botsing ontstond. Mej. S. inzittende van de auto van Van O. liep door de botsing een sleutelbeenbreuk op, dokter Schiltman die de eerste hulp verleen de, vervoerde mej. S. naar het Ziekenhuis te Sluiskil voor een verder onderzoek. Beide auto's werden zwaar beschadigd. SCHOOLREIS PRINSES MARIJKESCHOOL Vrijdag was het voor de 120 leerlingen van de drie laagste klassen van de Prinses Marijke School een hoogtijdag. Om 9 uur werd met 2 bussen van de ZVTM vanaf de school gestart voor de jaarlijkse schoolreis. Via Antwerpen en Herenthals ging het naar Lichaard waar men zijn intrek nam in het recreatieoord „Bobbejaanland". Men arriveerde hier omstreeks 11.30 uur na een voorspoedige reis. Doch toen bracht een zware onweersbui met een stromende regen het programma even in de war en was men gedwongen ruim 1j/2 uur in het fraaie ge bouw (wat niet geheel waterdicht bleek) te vertoeven. In deze tijd werden de meegenomen boter hammen aangesproken en kreeg men verfris singen aangeboden. Het uitvallen van het licht bleek de goede stemming bij de jeugd niet te kunnen beder ven. Omstreeks 1 uur was het droog geworden en kon men de ruime speeltuin intrekken, waar bij alle speelwerktuigen druk bezet werden. Ook van de mogelijkheid om met motorboten en een speedboot te varen op de uitgestrekte waterplassen werd veelvuldig gebruik ge maakt. Tegen 5 uur nadat men nog een ver frissing had geconsumeerd werd aan de terug weg begonnen. Om even over zeven uur arri veerde men terug aan de school, waar weer vele ouders en belangstellenden de kinderen en hun begeleiders opwachten. Ondanks de onweersbui is het voor de kin deren tooh een zeer geslaagde en prettige dag geweest. AXELSE BOERENKAMER AANWINSTEN Dat de Boerenkamer zich in de belangstelling van vreemden maar ook van Axelaars mag verheugen blijkt uit de schenkingen die we pas weer mochten ontvangen. Van een Axelaar ontvingen we een kompleet kostuum van een Axelse boerin benevens broekstukken, haakpen, sigarettenpijpje, vin gerhoed van zilver, benevens brillenkoker, sigarenkoker met zilver of goud beslag, bijbel, koperen tang, halsdoek, omslagdoek en kop- spelden. Voorts van de Axelse familie Boeye een kom pleet boeren manskostuum, een boeren kostuumpje voor een jongen, een vrou wenkostuum met doeken schort, manteltjes en onderkleding, een paar ouderwetse boeze roenen en enkele andere voorwerpen. Alleen is er gebrek aan poppen, om de kleding er aan te dragen. Het aantal bezoekers vermeerderd steeds. COMMISSARIS OPENT AXELS WATERSCHAPSHUIS De commissaris van de koningin, mr. J. van Aartsen, zal op donderdagmiddag 7 juli de officiële opening van het waterschapshuis van het waterschap Axeler Ambacht te Axel verrichten. Tevoren zal een bijeenkomst in zaal „Het Centrum" worden gehouden, bij welke gelegenheid burgemeester M. K. van Dijke van Axel het door de gemeente gebouw de waterschapshuis aan het waterschap zal overdragen. GESLAAGD Aan het Instituut Cuppens-Geurs te Eind hoven slaagden voor Costumière-Coupeuse Riet Verplanke en Nellie Hamelink te Axel en Trees de Theije te Koewacht. Nieuwe aanwinsten Chr. Openb. Bibliotheek Axel KINDERBOEKEN Bouhuys, M. Auto-Bas en zijn vrienden. Braumann, F. Goud in de Taïga. Dillon, E. Het geheim van het Spaanse goud. Evers, R. Annelies in Rotterdam. Evers, R. Annelies terug in het dorp. Fabricius, J. Het geheim van het oude landhuis. Godden, R. Het pop penhuis. Green, R. L. Het beleg van troje. Hageni, A. 50 dagen oerwoud. Huisinga- Scaf, L. Indiaan Pou Wou. Huisinga-Scaf, L. Krummel en kruimel. Koch, H. H. De lange logé die lang bleef. Lynch, P. Langoor. Nieuwendijk, J. G. Op stap met de vogel vriend. Plaats, B. v. d. Erna op ski's. Tadema- Sporry, B. De panter op de lianenbrug. Twee dy, M. De jonge reizigers in het Midden- Oosten. Unnerstad, E. Pelle's wonderlijke avonturen. White, R. Gevecht in de Pacific. Winsemius, D. Nienke, wat doe je voor een ander. Zee, N. van der. Pas goed op jezelf Titia. NEDERLANDSE ROMANS Breedveld, Walter. De schaduw van de po pulieren. Carmiggelt, S. Tussen twee stoelen. Carré John le. Speelgoed voor spionnen. Cleary, J. De liefde als vaderland. Corsari Willy. Moorden en marionetten. (Det.). Cro- nin, A. J. Koortseiland. Damen, S. Ik ga niet mee. Dorp-Ypma, J. van Kinderen der een zame. Eberhart, M. G. De enige getuige. Habe, Hans. Naspel. Hoorn, M. van. Moe der Maaike. Kanlpen, A. van. Het verdoolde schip. Lennart, Clare. Twintig ramen aan de straat. Man, Y. de. Voor Klaartje. Maurier, D. du. Rachel. McLaughlin, W. R. D. Jacht op een walvisvloot. Sandstrom, F. En de koekoek riep over het water. Scheffer, A. Branding vooruit. Smith, B. Liefde kent geen grenzen. Vestdijk, S. Aktaion onder de ster ren. BUITENLANDSE ROMANS Deval, J. Les voyageurs Orwell, George. Anima farm. STUDIEBOEKEN Aldred, C. Het land der farao's. Barrle, J. M. Quality street. Beatrix. Fotoalbum. Bennet, L. Martin Luther Kink. Bunge, S. Noten le zen. Carthy, J. D. Het gedrag der dieren. Diekmann, M. Meisjes zoals jij. Fuchs, J. M. en W. J. Simons. Feestreis door Nederland. Gardner, J. W. Elektriciteit zonder dynamo. Glaser, H. Ontdekkers van de wereld. Hoe ven, Mr. J. van der. Kinderen schrijven de Koningin. Lankheit, K. Classicisme, Roman tiek en Realisme. Leonard, F. Vrije tijd, blije tijd. Mens, De. In de ruimte. Meulen, D. van der. Ik stond er bij. Paus, De. van Rome. Op vattingen over een omstreden ambt. Stavast, P. J. Een doodgewone KPer. Storm, Th. Am grauen Meer. Wach, J. Vergelijkende gods dienstwetenschap. Wereldgeschiedenis. Wil liams, J. en Ch. W. Lightbody. Jeanne D'Ark. Nieuwe verkeersmaatregelen Iedere weggebruiker, die oog heeft voor de verkeerssituatie, zal moeten erkennen dat het in Axel zo niet langer kan en dat er hoog nodig iets aan gedaan moet wor den. Dat met een incidentele wijziging in de verkeersmaatregelen niet kan worden volstaan, zal u ongetwijfeld duidelijk zijn, omdat, wanneer b.v. in één straat éénrich tingsverkeer gaat gelden, dit weer zijn ge volgen heeft ten aanzien van de in deze straat uitmondende andere straten. Zo houden de verkeersmaatregelen in alle straten ten nauwste met elkaar verband, zodat, wanneer men eenmaal wijzigingen gaat aanbrengen, een drastische herzie ning onvermijdelijk is. U zult wellicht reeds via de pers verno men hebben dat wij daarom een nieuw verkeersplan hebben vastgesteld .Dit plan is tot stand gekomen in samenwerking met de Verkeersgroep der Rijkspolitie en met de ANWB. Het nieuwe verkeersplan is opgesteld voor de komende 25 jaar. De eerste fase hier van zal in werking treden op vrijdag 1 ju li 1966. De tot deze eerste fase behorende wijzi gingen zijn hieronder straatsgewijze aan gegeven, zodat u zelf kunt nagaan welke maatregelen gaan gelden in de straat waar u woont of waarvan u gebruik zult maken. Wij roepen de medewerking in van iedere weggebruiker om de aanwijzingen, welke door middel van verkeersborden worden aangegeven, stipt op te volgen. Ter nadere toelichting zij hier nog opge merkt, dat in een groot aantal straten een wacihtverbod voor één of voor beide zij den van de straat is vastgesteld. Dit be tekent dat men hier geen motorrijtuigen (auto's, motoren enz.) mag laten staan. Wel mag men hier dus even stoppen voor het onmiddellijk in- of uitladen van per sonen of voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen. Een stopverbod betekent dat men hier helemaal niet mag stilstaan. Voorts wordt uw aandacht gevestigd op een groot aantal kruispunten die zijn aan gewezen als voorrangskruisingen. Wij vragen aan iedere weggebruiker goed op de borden te letten teneinde de ver keersveiligheid zoveel mogelijk te bevor deren. 11Gen. Meijerstraat, van de van Gilstel- laan achterom de flat, tot de Buijzestraat: éénrichtingsverkeer in genoemde richting. 12. Gen. Sikorskistraat, van de van Gis- tellelaan tot de Gen. Maczekstraat: één richtingsverkeer in genoemde richting. 13. van Gistellelaan, van de Szydlowski- straat tot Gen. Sikorskistraat: tweezijdig wachtverbod. van Gistellelaan van Gen. Sikorskistraat tot Kanaalkade: wachtverbod zuid- en westzijde, dus aan de zijde van Voedings- markt Mattheeuws. 14. De Hontstraat, éénrichtingsverkeer in zuidelijke richting ,dus in de richting van de Olivierstraat. BIJBELAKTIE De afdeling Axel van het Nederlandsch Bijbelgenootschap heeft een grote bijbel- aktie georganiseerd. In de week van 27 juni tot en met 1 juli zal met de hulp van plaatselijke medewer kers huis aan huis met de bijbel en ande re bijbeluitgaven worden gecolporteerd. De kerken verlenen hieraan hun medewer king. Eén der Rijdende Bijbelhuizen van het NBG zal hierbij ingeschakeld worden. Predikbeurten ZONDAG 26 JUNI 1966 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. van Dooren Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. J. Th. Heemskerk Geref. Gemeente 10 en 3 uur de heer M. W. Schreuder vah Amersfoort. Zondagsdiensten R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 7.30 uur; 9.00 uur; 10.30 uur; 5.30 uur. Zondagsdienst artsen 25 - 26 JUNI Dokter Schiltman Hier volgt een beknopt overzicht van de maatregelen die op il juli 1966 gaan gel den. 1. het verkeer dat uit zuidelijke richting Axel binnenkomt wordt geleid via de Oranjestraat en de Weststraat. 2. het verkeer dat Axel in zuidelijke rich ting verlaat wordt geleid via de Zeestraat. 3. Bernhardstraat, van de Bylocquestraat tót de Beatrixstraat éénrichtingsverkeer in westelijke richting, dus in de richting van de Marijkestraat. 4. Bosplein, éénrichtingsverkeer in zuide lijke richting, dus in de richting van het zwembad: wachtverbod aan de zijde van het parkeerplein. 5. Buitenweg, gedeelte langs de bolgas- houder: éénrichtingsverkeer in westelijke richting, dus in de richting Szydlowski- straat. Buitenweg, van Stationsstraat tot Szyd- lowskistraat: tweezijdig wachtverbod. 6. Bylocqueplein, van Bylocquestraat tot Wilhelminastraat: éénrichtingsverkeer in genoemde richting. 7. Bylocquestraat, van Rooseveltlaan tot Mecklenburgstraat en van Wilhelmina- straat tot Bernhardstraat: tweezijdig wachtverbod. Bylocquestraat, van Mecklenburgstraat tot Wilhelminastraat en van Bernhardstraat tot Singelweg: wachtverbod oostzijde, dus aan de zijde van het Bylocqueplein en aan de zijde van Houthandel Brugge. 8. Crijnssenstraat, tweezijdig wachtverbod 9. Eisenhowerlaan: van de toegang naar het rijkspolitiebureau tot de Adm. Helf- richlaan: éénrichtingsverkeer in westelij ke richting, dus in de richting van de Attleelaan. 10. Evertsenstraat, van de Walstraat tot de Joost de Moorstraat en van de Ban- kertstraat tot de Kanaalkade: wachtverbod oostzijde. 15. Irenestraat van de Singelweg tot de Bernhardstraat: éénrichtingsverkeer in zuidelijke richting, dus in de richting van de Bernhardstraat. 16. Julianastraat, éénrichtingsverkeer in noordelijke richting, dus in de richting van de Singelweg: wachtverbod westzijde, dus aan de zijde van slagerij Verpoorte. 17. Kaaiwal, van (Oranjestraat tot per ceel Kaaiwal 5: éénrichtingsverkeer in oostelijke richting, dus in de richting van de Zeestraat. 18. Kerkdreef, van Weststraat tot Prins Hendrikstraat: tweezijdig wachtverbod met uitzondering van de zondag. 19. Kerkstraat: éénrichtingsverkeer in de richting van de Noordstraat: tweezijdig wachtverbod. 20. Koestraat, wachtverbod zuidzijde: één richtingsverkeer in westelijke richting, dus van het John F. Kennedyplein. 21. Margrietstraat, van de Singelweg tot de Bernhardstraat: éénrichtingsverkeer in zuidelijke richting, dus in de richting van de Bernhardstraat. 22. Markt, éénrichtingsverkeer blijft in de zelfde toestand gehandhaafd. 23. Mecklenburgstraat, éénrichtingsver keer in wetselijke richting, dus in de rich- ing van de Bylocquestraat: wachtverbod zuidzijde. 25. Nieuwstraat, éénrichtingsverkeer in de richting van de Buitenweg: wachtver bod noordzijde, dus aan de zijde van dro gisterij Wondergem. 26. Noordstraat, van Tuinstraat tot West straat: geslotenverklaring voor alle mo torrijtuigen in zuidelijke richting, dus in de richting van de Weststraat; wisselend stop- en wachtverbod (max. half uur). Noordstraat, van Molenstraat tot Kerk dreef: tweezijdig wachtverbod. 27. Oosterstraat, van Julianastraat tot Kerkdreef: wachtverbod zuidzijde. 28. Oranjestraat, stopverbod voor beide zijden van de straat. 29. Pieter Paulusstraat, éénrichtingsver keer in oostelijke richting, dus in de rich ting van de Julianastraat. 30. Pironstraat, van Bylocquestraat tot Beatrixstraat: éénrichtingsverkeer in wes telijke richting, dus in de richting van de Geref. Kerk. 31. Prins Hendrikstraat van Kerkdreef tot Julianastraat: éénrichtingsverkeer irf westelijke richting, dus vanaf de Kerkdreef Prins Hendrikstraat, van Mecklenburg straat tot Kerkdreef: wachtverbod zuid zijde, dus aan de zijde van kapper Orte- lee. Prins Hendrikstraat van Bylocquestraat tot Mecklenburgstraat: éénrichtingsver keer in genoemde richting. 32. Prins Mauritsstraat, het gedeelte van de Wilhelminastraat tot de Pieter Pau lusstraat: éénrichtingsverkeer in noorde lijke richting, dus in de richting van de Pieter Paulusstraat. 33. Rooseveltlaan, tweezijdig wachtver bod. 35. Singelweg, tweezijdig wachtverbod, met uitzondering van het gedeelte waar een parkeerhaven ligt. Hier geldt een wachtverbod voor de zuidzijde, dus voor de zijde tegenover de parkeerhaven. 36. Sint Maartenlaan, van de Kunaalkade tot de van der Moerestraat: éénrichtings verkeer in noordelijke richting, dus in de richting vanaf de Kanaalkade. 37. Spoorstraat: éénrichtingsverkeer in westelijke richting, zodat men uitkomt in de van Gistellelaan. 38. Stadhuisstraat: éénrichtingsverkeer in oostelijke richting, dus in de richting van de Szydlowskistraat. 39. Stationsstraat, tweezijdig wachtver bod, daar waar geen parkeerhavens zijn. 40. Szydlowskistraat, tweezijdig wacht verbod. 41. Ventweg Kanaalkade, van de Gis tellelaan tot de Beethovenstraat: éénrich tingsverkeer in westelijke richting, dus in de richting van de Beethovenstraat. 42. Walstraat, van Nassaustraat tot R.K. pastorie: tweezijdig wachtverbod. 43. Westsingel, wachtverbod westzijde, dus aan de zijde van het voetpad, met uit zondering van een klein gedeelte waar een tweezijdig wachtverbod geldt. AAN DE INWONERS VAN AXEL De verkeersdrukte is de laatste jaren sterk toe genomen. Ook in de gemeente Axel is dit goed merkbaar. De verkeersstromen die dagelijks onze gemeente passeren ondervinden steeds meer stagnatie en vertraging. Dit duit er op dat de verkeersmaatregelen, zoals die mo menteel in Axel gelden, niet zijn aangepast aan de snelle toeneming van het aantal motorrij tuigen, bromfietsen, fietsen enz. CARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. HUGQLIN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten.

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2