IVOROL NIEUWS UIT ONZE GEMEENTE AUTO TEGEN LICHTMAST Zondagmorgen reed de heer L. J. uit Axel met een personenauto over de Rooseveltlaan. Toen zijn zoontje van de bank dreigde te val len greep J. hiernaar, waardoor hij even zijn aandacht van zijn stuur kwijt was en de auto tegen een langs de straat staande lichtmast opbotste. Auto en lichtmast werden bescha digd, persoonlijk letsel deed zich niet voor. EXCURSIE-UITSTAPJE L.T.S. Dezer dagen maakten de voorbereidende klas sen en klas 2 afd. timmeren van de Chr. L.T.S. een excursie-reisje naar Zuid-Limburg. Tijdens de rondrit door het Merggelland werd o.m. „aangelegd" op het Drielandenpunt bij Vaals. Na een bezoek aan de forellenkwekerij te Gulpen werd in Valkenburg de model steenkolenmijn bezichtigd. Zowel de heen als de terugreis ging over belgisch grondgebied. OPENING AUTOHANDEL EN SERVICEBEDRIJF Zaterdag is in de panden Julianastraat 70-72 het nieuwe bedrijf van de heer J. C. van Driel de autohandel en servicebedrijf „Axel" ge opend. In de zeer grote ruimte waren een groot aan tal auto's tentoongesteld en velen brachten aan dit nieuwe bedrijf een bezoek. Naast een goed ingerichte service-garage is er een moderne auto wasgelegenheid, alsmede grote stallingsruimte. De autohandel en servicebedrijf is veelzijdig, die bestaat uit de verkoop van jonge tweede hands auto's, een verkooppunt van bekende nieuwe wagens, garage en service, spuiterij, rijschool en een benzinestation van de Mobil. Zowel binnen als buiten was de aanblik zeer mooi en de vele bloemstukken die bij de opening door zakenrelaties waren aangeboden gaven het geheel een fleurig aanzien. Reeds vanaf de morgenuren trok de nieuwe zaak een grote belangstelling, evenals de receptie die gehouden werd van 16 tot 18 uur. Dat het niet alleen kijkers waren bleek uit de ver schillende bordjes „verkocht" die op de auto's waren geplaatst. Zeker zullen ook in dit bedrijf weer velen de nodige service en handel vinden, daar de zaak ook voorheen reeds een grote bekendheid genoot. Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta AXELS STUDENT ONTWIERP PALENGRIJPER Een student aan de hogere technische school te Vlissingen, de 22-jarige Frans de Feijter, heeft een apparaat ontworpen waarmee op eenvoudiger wijze dan voorheen palen uit de grond kunnen worden getrokken of erin kun nen worden gezet. Deze hydraulische palen grijper heeft de werktuigbouwkundige student in Axel ontworpen, ten behoeve van het be drijf van zijn vader. Reeds is vast komen te staan uit de dossiers van de octrooiraad in Den Haag, dat op een dergelijke vinding nog geen patent bestaat. Binnen één jaar moet nu onderzocht worden welke mogelijkheden het apparaat biedt, zo dat een patent kan worden aangevraagd. Van verschillende kanten is voor deze vinding be langstelling getoond, onder meer door een fa briek van hydraulische kranen in Italië en een Brabantse firma. PROV. BRANDWEERWEDSTRIJDEN IN AXEL Op zaterdag 25 juni a.s. zullen te Axel de Provinciale Brandweerwedstrijden worden ge houden, waarvoor nu reeds 12 vrijwillige brandweercorpsen en 2 bedrijfsbrandweer- corpcen hebben ingeschreven. De wedstrijden beginnen om half elf 's mor gens en zullen om 4 uur afgelopen zijn. Het pand Van Middelhovenstraat 11 zal on der vuur water) worden genomen. Om half zes zal Burgemeester Van Dijke in het Gezellenhuis de prijzen uitreiken. BEIAARDCONCERT TE AXEL OP ZATERDAG 18 JUNI 1966 door Mevr. M. J. Moerdijk-vanderswalm van 15.00 - 16.00 uur Het volgende programma zal worden uitge voerd 1. Tune „Dan zal de beiaard spelen" P. Benois 2. Het zomert M. J. Moerdijk 3. Volksliederen 4. Rigaudon L. 't Hart 5. Tarentella 6. Sonatine Ign. Pleyel 7. Menuet Baustitus 8. Rondino W. Franken 9. Le Tambourin bew. d. St. Nees Rameau 10. Tune „Dan zal de beiaard spelen" GESLAAGD Dezer dagen slaagde voor het examen kinder verzorging mej. H. E. Oggel Mdr. alhier. OVERLEDEN Te Helmond is in de ouderdom van 84 jaar overleden de heer J. Buma, oud-hoofd van de openbare lagere school alhier. De as van de overledene is ingevolge zijn wens op de algemene begraafplaats te Axel bijgezet. SCHOOLSPORTDAG Onder stralende zon is dit jaar de school sportdag gehouden. 's Morgens om 9 uur opende de heer C. Smies namens het gemeentebestuur deze dag met passende woorden. De 313 leerlingen die aan deze sportdag deel namen waren van de R.K. School, Chr. Nat. School en de Prinses Marijke School allen te Axel en de Openbare School te Kloosterzande en de Herv. School te Zaamslag. In de morgenuren werden de diploma-num mers afgewerkt. Hier wist de Hervormde School uit Zaamslag het hoogste gemiddelde zowel bij de jongens als bij de meisjes te behalen en veroverden de bekers. Na de middag werden de wedstrijden onder ling gehouden, waarbij de krachten niet veel uiteen liepen. Uitslagen diplomanummers jongens 1. Herv. School Zaamslag gemiddelde 3,50 2. Pr. Marijke School 3,48 3. Chr. Nat. School 3,078 4. R.K. School 3,00 5. Opb. School Kloosterzande 2,5 Diplomanummers meisjes 1. Herv. School Zaamslag gemiddelde 3,523 2. Pr. Marijke School 3,263 3. R.K. School 3,027 4. Opb. School Kloosterzande 3,091 5. Chr. Nat. School 2,72 Slagbal jongens Poul I Pr. Marijke School; R.K. School en Chr. Nat. School, allen 2 punten. Poul II R.K. School en Herv. School Zaam slag, beiden 4 punten. Pr. Marijke School en Chr. Nat. School, elk 2 punten. Slagbal meisjes Poul III Pr. Marijke School 4 pnten, R.K. School 2 punten; Chr. Nat. School 0 pnt. Poul IV Herv. School Zaamslag, Pr. Ma rijke School en R.K. School elk 4 punten; Chr. Nat. School 0 punten. Estafette Meisjes 1. R.K. School, 2 Herv. School Zaamslag. 3. Pr. Marijke School. Jongens 1. Chr. Nat. School, 2. R.K. School, 3. Pr. Marijke School. UITSLAG SCHOOL-VERKEERSEXAMEN 1966 In totaal hebben 117 kinderen een volledig examen afgelegd, waarvan aan 12 kinderen een diploma moest worden onthouden, omdat zij 8 of meer fouten tijdens de examens had den gemaakt'. Predikbeurten ZONDAG 19 JUNI 1966 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. A. Kuiper S o S 8 ga Openbare School 24 28 0 0,86 Chr. School Nieuwstr. 110 38 3 2,89 Chr. School Spui 33 9 1 3,67 R.K. School 159 42 8 3,79 Uit bovenstaand overzicht blijkt, dat de kin deren van de openbare school het beste resul taat hebben behaald. Zij ontvangen voor de derde maal de daarvoor beschikbaar gestelde beker. Het doet ons genoegen te kunnen ver melden, dat deze kinderen tijdens het prak tische gedeelte van het examen geen enkele fout hebben gemaakt vandaar het prachtige gemiddelde van 0,86. Ook de kinderen van de andere scholen hebben, in tegenstelling tot vorig jaar, een gunstiger gemiddelde behaald. Geen enkele fout hebben gemaakt (en deze kinderen ontvangen hun diploma dan ook met lof) Openbare school Ineke de Feijter; Els van Hoven; Hanneke Provoost; Silvia As; Catrien de Kraker; Leen de Hullu; Dorine van Rijsbergen; Adrie Dob belaar; Herman Smies; Cocky Koekkoek. Chr. School Nieuwstraat Kees Overdulve; Frans van Langevelde; Piet Verschelling; Jan Verschelling; Willy Stal- lard; Jaspert Jansen. R.K. School Wilfried Tieleman; Mia Verstraeten; R. van Acker; Eric Ivens; Benny de Bouvré. Chr. School Spui Trudy Kolijn. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. J. Th. Heemskerk Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- dienst. Zondagsdiensten R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 7.30 uur; 9.00 uur; 10.30 uur; 5.30 uur. Zondagsdienst artsen 18-19 JUNI Dokter Boor MUTATIES BEVOLKING AXEL t.m. 31 mei 1966 Vertrokken Agosti, Mario met echtg. van Industrieweg 2 naar Castelvetro (It.); De Boitselier, Urbain A. R. van Villapark 100 naar Schoten (B); Pieters, Dirkje H. e.v. Spaas met 2 kinderen van Kanaalakde 65 naar Rotterdam de Co- ninck, Annie M. E. e.v. van de Bilt van Gen. Maczekstraat 2 naar Westdorpe van Hoecke Maria E- A. e.v. Wagenaer van J. de Moor straat 51 naar Hulst de Cock, Jacobus F. met echtg. van Kijkuit 18 naar Zuiddorpe Thomas, Marie L. e.v. De Boitselier met 4 kinderen van Villapark 100 naar Schoten (B); van Bastelaar, Jozef van Joost de Moorstraat 45 naar Terneuzen Loonen, Adrianus C. met 5 gezinsl. van Noordstraat 33 naar Etten en Leur van Bastelaar, Celina M. M. e.v. Samijn van Joost de Moorstraat 45 naar Sas van Gent van Veldhoven, Josephus A. R. met 2 gezinsl. van vander Moerestraat 14a naar Vlijmen Bijman, Maria J. e.v. van Dixhoorn van Calandstraat 32 naar Terneu zen Bonetti, Andrea met 2 gezinsl. van Villapark 9 naar Castenedolo (It.) Hoog- straate, Pieternella W. e.v. Ferket van Ds J. Scharpstraat 7 naar Sinaai-Waas (B.) Wil- lemsen, Dina M. S. met 2 kinderen van Ju lianastraat 65 naar Middelburg de Muijnk, Tanneke M. E. e.v. Nieskens met 2 kinderen van Stationsstraat 29 naar Aardenburg van der Meulen, Simon C. met 3 gezinsl. van Villapark 37 naar Hoek Ottens, Jan met echtg. van Bachstraat 13 naar Hontenisse de Kraker, Maria van Rooseveltlaan 35c naar Terneuzen Pilon, Jacob met 3 gezinsl. van Robertstraat 47 naar Monnikendam den Hamer, Hendrik van Emmastraat 68 naar Breda Oggel, Egbert C. van Stationsstraat 6 naar Vogelwaarde den Doelder, Neeltje M. van Nassaustraat 3 naar Bussum van Bendegem, Frangois C. van Julianastraat 61 naar 's Gravenhage Chatzikonstantinou, Konstantinos van Gen. Meijerstraat 15b naar Terneuzen van den Dorpel, Marinus met 4 gezinsleden van van Gistellelaan 48 naar Noordoostpolder Kaijser, Erszébeth van Stationsstraat 32 naar Serooskerke. Vestiging in de gemeente van Acker, Marie C. I. van Vlissingen naar Kinderdijk 39 Schoonooghe, André A. M. van Sas van Gent naar Julianastraat 3 Pérez Morón, Bartolomé van Hontenisse naar Ire- nestraat 38 Vancauwenberghe, Anna M. e.v. Audenaert van Wingene (B) naar Ju lianastraat 66 Kerckhaert, Cyrillus L. M. van Koewacht naar Weststraat 3 De Bock, Leona M. van Koewacht naar Weststraat 3 Kerckhaert, Ronald J. L. van Koewacht naar Weststraat 3 Kerckhaert, Patrick C. A. van Koewacht naar Weststraat 3 Krottje, Jan van Menaldumadeel naar de Savornin Loh- manlaan 4 Roomer, Maria A. H. van Me naldumadeel naar de Savornin Lohmanlaan 4; Adam, Alida M. e.v. Hamelink van Krabben- dijke naar van Gistellelaan 48 Neut, Arien van Emmen naar Joost de Moorstraat 45 Hetebrij, Anny F. van Emmen naar Joost de Moorstraat 45 Persijn, Isaac H. van Israël naar Oudeweg 53 Koster, Maria van Israël naar Oudeweg 53 Persijn, Cornelia M. J. van Israël naar Oudeweg 53 Boeije, Jaco bus A. van Breda naar Eglantiersdijk 5 Kievit, Izaak M. van Callantsoog naar Poo- tersdijk 28 Siecker, Hendrika M. van Cal lantsoog naar Pootersdijk 28. Verhuizing binn ende gemeente Audenaerdt, Alphonsius C. met echtg. van Julianastraat 66 naar Kanaalkade 39 De Vleeschauwer, Irma C. w.v. Verstraeten van Sassing 19 naar Mecklenburgstraat 8bov. Jansen, Pieter A. met gezin van Nieuwendijk 22 naar Nieuwendijk 10 Jans, Marijke e.v. Kotvis van Zeestraat 4 naar Robertstraat 61 de Visser, Willem J. van Magrette 25 naar Ferdinandstraat 19 Hollebek, Elizabeth N. e.v. de Visser van Wilhelminastraat 88 naar Ferdinandstraat 19 van Drongelen, Adriaan van Magrette 4 naar Oudeweg 35a Duvekot, Samuël van Weststraat 36 naar Oudeweg 31 de Feijter, Geertruida K. e.v. Duvekot van Weststraat 36 naar Oudeweg 31 Bakker, Aarnout met gezin van v. Middelhovenstr. 11 naar Bankertstraat 25 Hamelink, Frangois van P. Paulusstraat 13 naar van Gistelle laan 48. Aantal inwoners der gemeente op 30 april 1966 8377 op 31 mei 1966 8340 AANVULLING MUTATIES MAART Geboorten van Kruijssen, Rudi C. M. Deij, Eric J. M.; Maas, Edwin P. W.; Klaassen, Maria M.; Pijpelink, Herman; den Hollander, Angelina C. M.; Verlinde, Jolanda P.; Janssen, Rutger; Vonck, Dirk N.; van der Velden, Mathilda J.; Wikkerink, Engelien; Zegers, Paulina P.; Hamelink, Frangois; Bakker, Neeltje S.; Kisjes, Cornells W.; van de Vendel, Janna C. M. Landbouw besprak problemen luchtverontreiniging met G.S. Een vertegenwoordiging van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap en de landbouworganisaties heeft dezer dagen een onderhoud gehad met het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij de problemen betreffende de luchtverontreiniging uitvoerig werden besproken. Van de zijde van de landbouw werden daarbij de volgende wensen kenbaar gemaakt 1. Het is noodzakelijk dat 'n waarschuwings systeem wordt ingevoerd, opdat bij even tuele storingen onmiddellijk maatregelen kunnen worden getroffen tegen vrijkomen de giftige afvalstoffen. Aan Ged. Staten werd verzocht aan de reeds gevestigde fabrieken in de kanaal- zóne van Zeeuwsch-Vlaanderen medewer king te vragen voor het invoeren van een doeltreffende regeling 2. Teneinde schade zoveel mogelijk te voor komen dienen de voorwaarden voor de vestiging van nieuwe industrieën eisen te bevatten welke tenminste gelijkwaardig zijn aan die welke door West-Duitsland worden gesteld, daar in dit land thans zeer strenge eisen worden gehanteerd ter voor koming van luchtverontreiniging 3. In toekomstige industriegebieden dient reeds thans de situatie met betrekking tot de luchtzuiverheid (z.g. nulphase) te wor den vastgeseld, teneinde over voldoende gegevens te kunnen beschikken indien in de toekomst aanspraken op schadevergoe ding aan de orde komen. Inschakeling van bepaalde instituten, met name T.N.O. en het I.P.O., is daarbij dringend gewenst 4. Het recht op schadevergoeding dient door de industrie te worden erkend en er zullen tijdig maatregelen moeten worden getrof fen voor een juiste taxatie van eventuele schade. Aan Ged. Staten werd verzocht, daar waar zulks mogelijk is, de nodige invloed te wil len uitoefenen om het door de landbouw ge stelde doel te kunnen bereiken. Langs de Scheldestromen VEEL SCHADE BIJ BOTSING IN SLUISKIL Bij een botsing op de Oostkade te Sluiskil zijn donderdagmiddag twee personenauto's zwaar beschadigd. De aanrijding ontstond om kwart over vijf tussen een auto van G. van H. uit Sluiskil en een wagen, bestuurd door P. J. de B. uit Axel. De B. zag te laat, dat de andere auto stilstond om na het passeren van een tegenligger, linksaf te kunnen slaan. Hij reed daardoor tegen de achterzijde van deze wagen. „HULSTER AMBACHT" neemt dieselgemaal Ossenisse begin februari in gebruik Omstreeks 1 februari van het volgend jaar zullen in de kleine 's-Heer-Arendspolder in de gemeente Vogelwaarde de pompen gaan draaien van een gloednieuw gemaal voor de ontwatering van het 6500 hectare grote gebied van het voormalige uitwateringswaterschap Stoppeldijk. Tot nog toe gebeurt dat door middel van een anderhalve kilometer verderop gelegen en uit 1927 daterend dieselgemaal met een maximale capaciteit van 280 m3 per minuut. Het nieuwe gemaal zal met zijn twee door dieselmotoren aangedreven pompen ruim het dubbele ofwel 580 m3 per minuut de Schelde in kunnen stuwen. Maar daar staat tegenover dat afhankelijk van de buiten waterstanden - bij het oude gemaal tevens een vrije lozing mogelijk is. Die mogelijkheid heeft men bij het neiuwe gemaal niet al het oppervlaktewater uit het gebied moet via de pompen de Schelde bereiken. De totstandkoming van het nieuwe gemaal in begin 1967 betekent het gereedkomen van een van de eerste grote kunstwerken van het vorig jaar opgerichte waterschap „Hulster Ambacht". Het gemiddelde aantal fouten per school bedraagt: to W CS 3 G B 3 *2.0 2^ w co S (0 05

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2