VIJFTIG JAAR BMW GARAGE A. LEN0S BMW! WAT EEN WAGEN WAT EEN WEGLIGGING A Voor w Baby Uit onze omgeving Axel Auto op lichtmast gereden Maandagavond reed de heer J. de B. uit Ter- neuzen met zijn gloednieuwe personenauto over de Kanaalkade, komende uit de richting Sluiskil. Door onbekende oorzaak raakte hij de macht over het stuur kwijt en reed in de midden berm, waar hij tegen een lichtmast opbotste, waardoor deze afknapte, de auto terug op de rijbaan tot stilstand kwam. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor, maar de auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Kind loopt onder auto Dinsdagavond omstreeks 6 uur liep plotseling het 5-jarig dochtertje van de Fam. A. uit Axel de rijbaan van de Gistellelaan op, vlak voor een aankomende personenauto bestuurd door F. de D. uit Axel. Ondanks krachtig remmen slaagde de bestuur der er niet in het kind niet te raken. Dokter Schiltman verleende de eerste hulp en liet het meisje voor verder onderzoek naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren. Geslaagd De heer J. A. Roels uit Axel slaagde aan de Technische Hogeschool te Eindhoven voor het candidaatsexamen Scheikundige Teohnologie. Voor de Middelbare Nijverheids-akte Ns slaagde te Amsterdam Mej. Ineke Kuiker te Axel. Zij is benoemd als lerares Ns aan de Chr. Huishoudschool te Veenendaal. Examens Bij de deze week te Goes gehouden ulo examens slaagden de volgende leerlingen van de Chr. ulo te Axel LHo B H. de Kraker, Zaamslag; A. de Groote, Zaamslag; J. Dieleman, Axel; L. van Dix- hoorn, Axel; E. Schonis, Axel; A. Overdulve, Axel; S. van de Velde, Sluiskil. Ulo A M. van de Berge, Axel Middenstands diploma); N. den Hamer, Axel Midden standsdiploma); M. Dekker, St. Jansteen. Axelse brandweer spoot hoge punten In de zaterdag te Terneuzen gehouden brand weerwedstrijden waaraan door de gemeente lijke brandweer en bedrijfsbrandweercorpsen uit Zeeuws-Vlaanderen werd deelgenomen, wist Axel winnaar in haar poul te worden en het hoogste totaal punten wist te behalen 595 punten. Ook de Axelse bevelvoerder, de heer W. van Doeselaar bleek voor zijn zware taak volledig berekend te zijn en behaalde met 164J/2 punt de eerste plaats voor commandanten. In de andere poul werd de gemeentelijke brandweer van Terneuzen winnaar, maar deze wisten slechts 568 punten bijeen te spuiten. Bij de bedrijfsbrandweercorpsen wist de C.B.M. (Sas van Gent) met 534Punt de eerste plaats te bezetten. Ook de commandant van de S.B.M., de heer C. van Vleemput behaalde de eerste plaats met 160 punten. De totaaluitslag was als volgt Groep A (gemeentelijke vrijwillige brandweren) 1. Terneuzen 568 pnt.; 2. Philippine 537,5 pnt.; 3. Westdorpe 524,5 pnt.; 4. Sluis 508 pnt.; 5. St. Jansteen 418 pnt.; 6. Zuiddorpe 399 pnt.; 7. Breskens 397 pnt. Groep A (bedrijfsbrandweren) 1. C.S.M. (Sas van Gent) 534,5 pnt.; 2. P.T.T. Terneuzen 519.5 pnt.; 3. Philips 5005 pnt.; 4. A.C.Z.C. (Sluiskil) 497.5 pnt.; 5. C.B.S. (Sas van Gent 476 pnt.; 6. P.T.T. Oostburg 473.5 pnt.; 7. Zuid-Chemie (Sas van Gent) 4715pnt. Groep B (gemeentelijke brandweren) 1. Axel 595 pnt. (bevelvoerder de heer J. C. van Doeselaar); 2. Terneuzen 581 pnt.; 3. Zaamslag 552 pnt.; 4. Sluiskil 545.5 pnt.; 5. Schoondijke 522 pnt.; 6. Hoek 515 pnt.; 7. Sas van Gent 512 pnt.; 8. Zuidzande 503 Predikbeurten ZONDAG 12 JUNI 1966 Ned. Herv. Kerk 8.45 uur en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. (3e collecte in beide diensten Herv. diac. kinderbescherming). Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. van Dooren poortwerf". Bij deze gelegenheid zullen de bezoekers worden ingelicht omtrent de in dustrialisatie van Vlissingen-Oost. In de namiddag volgt een bezoek aan het Prot. Chr. Streekziekenhuis „Bergzicht" in Goes, waarna de reis verder gaat naar Zierik- zee. Hier zal men de centrale werkplaats Schouwen-Duiveland bezoeken. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. J. Th. Heemskerk Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- dienst. Zondagsdiensten R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 7.30 uur; 9.00 uur; 10.30 uur; 5.30 uur. Zondagsdienst artsen 11-12 JUNI Dokter Kok Oranjestraat 3 - AXEL Tel. 744 pnt.; 9. Waterlandkerkje 499 pnt.; 10. Oost- Dr. De Meijer naar Terneuzen, waar onder burg 488 pnt.; 11. Aardenburg 486 pnt.; 12. Biervliet 481.5 pnt.; 13. Hontenisse 422.5 pnt. De Axelse brandweer zal hierdoor aan de Provinciale wedstrijden kunnen meedoen. Beiaardconcert te Axel op zaterdag 11 juni 1966 van 15.00-16.00 uur door mevr. M. J. Moerdijk-vanderswalm Het volgende programma zal worden uitge voerd 1. Tune „Dan zal de beiaard spelen" Gemeente BURGERLIJKE Axel STAND MEI 1966 Staatssecretarissen bezoeken Zeeland De staatssecretarissen van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Dr. A. J. H. Bartels en Dr. J. F. G. M. De Meijer, zullen van maan dag 13 t/m woensdag 15 juni a.s. een werk bezoek brengen aan de provincie Zeeland. Aanleiding tot dit bezoek is het feit, dat Zee land thans open ligt voor complementaire functies ten aanzien van de Randstad, met name als vestigingsgebied voor industrieën, als recreatiegebied en in de toekomst als verbindingsgebied tussen de Randstad Holland en Noord-België. Deze ontwikkeling kan mede belangrijke consequenties hebben voor de hygiëne van het milieu, in het bijzon der ten opzichte van de water- en lucht verontreiniging. De problematiek ten aanzien hiervan vraagt in het bijzonder de aandacht in de Zeeuwse Kanaalzone, waar reeds sprake is van waterverontreiniging en voor het Sloe- gebied, dat nog „schoon" is, maar waar ont wikkeling van chemische industrie nadelig zou kunnen zijn voor de recreatiebelangen, met name voor de nabijgelegen recreatiezone van Walcheren. Het bezoek begint maandagavond 13 juni met een bespreking op het Provinciehuis in Middelburg. De volgende dag vertrekken Dr. Bartels en Huwelijksaangiften de Visser, Willem Jacobus (24 jaar) en Holle- bek, Elizabeth Neeltje (22 jaar); van Dix hoorn, Jan Dirk (20 jaar) en Bijman, Maria Johanna (18 jaar); Boeije, Jacobus Andries (Breda) (25 jaar) en van Dixhoorn, Janneke (23 jaar); Schoonooghe, André A. M. (Sas van Gent) (20 jaar) en Dieleman, Janna Jo- zina (18 jaar); Dollekamp, Jan Albert (Rot terdam) (33 jaar) en Hamelink, Catharina, Anna (27 jaar); Mieras, Marinus (25 jaar) en Beterams, Julia Maria Johanna Aureliana (21 jaar); Geerinck, Theo Petrus (22 jaar) en Maas, Maria Colleta (22 jaar). Huwelijken Samijn, Pierre Leonie Maria (Sas van Gent) (21 jaar) en van Bastelaar, Celina Maria Mag- dalena (24 jaar); Duvekot, Samuël (25 jaar) en de Feijter, Geertruida Krina (21 jaar);_ van de Bilt, Charles Augusta Jacobus (West dorpe) (21 jaar) en de Coninck, Annie Maria Eulalia (22 jaar) Wagenaer, Franciscus (Hulst) (23 jaar) en van Hoecke, Maria Em ma Augustus (18 jaar); Kotvis, Reinier Hen drik (23 jr.) en Jansen, Marijke (Moordrecht) (19 jaar); de Visser, Willem Jacobus (24 jr.) en Hollebek, Elizabeth Neeltje (22 jaar); Boeije, Jacobus Andries (Breda) (25 jaar) en van Dixhoorn, Janneke (23 jaar); Schoon ooghe, André Achiel Margareta (Sas van Gent) (20 jaar) en Dieleman, Janna Jozina (18 jaar); van Dixhoorn, Jan Dirk (Terneu zen) (21 jaar) en Bijman, Maria Johanna (18 jaar); Ferket, Jaak Petrus (Sinaai-Waas Bel gië) (25 jaar) en Hoogstraate, Pieternella Wilhelmina (22 jaar). Geboorten Antonia Petra Margaretha, dochter van: Fe- lius, Toni Jacob, en, Bom, Margaretha Lau- rina (Villapark 30); Reggie Judocus Anna, zoon van van Immerseel, Antonius Petrus Cornelis, en, Strobbe, Martha Maria (Ro- bertstraat 12); Geertruida Tanneke, dochter van Witte, Johannes, en, den Hamer, Geer truida Antje (Buitenweg 68); Jan Ko, zoon van le Feber, Pieter, en, Mangold, Debora Neeltje (Pironstraat 42); Maria, dochter van Hamelink, Abraham, en, Vlaander, Neeltje Aldertha (Steenovens 15). Overlijden Maas, Jan Francies, oud vijftig jaar, echtge noot van de Wael, Johanna Prudentia, (wonende te Terneuzen) Verstraeten, Al- phonsius Franciscus, oud 78 jaar, echtgenoot van de Dauw, Leonie Marie; d'Hooghe, Julien Augustin Marie oud 55 jaar, echtge noot van de Clercq, Maria Louisa (wonende te Westdorpe) Roelands, Cornelis Petrus Jacobus Maria, oud 7 jaar, zoon van Roe lands, Jacobus Petrus Cornelis, en, van der Net, Kornelia. NIEUWE TOERISTISCHE ROUTES Schouwen-Duivelandroute Na de Midden Zeeland- en de Westerschelde- route op Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen, die vorig jaar door ruim 100.000 mensen wer den gereden, kent Zeeland nu een derde toe ristische route van de ANWB de Schouwen- Duivelandroute. Voor deze route op Schouwen-Duiveland zul len niet alleen de mensen uit de direkte om geving belangstelling hebben, maar ook de dagtoeristen uit de Randstad Holland, Wal cheren, Zuid- en Noord-Beveland en verder de verblijftoeristen, die in Zeeland en vooral in snel toenemende mate op de schiereilanden vakantie houden. Wanneer men deze toeristische route in Zie- rikzee begint, dan komt men even verder bij de Hoek van Ouwerkerk, waar men een fraai uitzicht heeft op de Oosterschelde. Verder gaat de tocht over de „weg van de buiten landse pers" langs de caissons naar het vis sersplaatsje Bruinisse. Na dwars door een vogelbroedplaats te hebben gereden, komt men via het bijzondere aardige Zeeuwse dorpje Dreischor bij het oude stadje Brou wershaven aan de nu verzande Gouwe. Voor bij Renesse, waar in de buurt wandelingen door de duinen gemaakt kunnen worden en 2. Bijendans 3. Volksliederen 4. Pinksterlied 5. Geestelijk-lied 6. Fantasia 7. Vlaams Volkslied 8. Rondino 9. Thema variaties 10. Tune „Dan zal de beiaard spelen" Lichtendahl Staf Nees Gesquière Leen 't Hart Em. Hullebroeck W. Franken Staf Nees leiding van de Commissaris der Koningin in Zeeland op het gemeentehuis een bespreking zal worden gehouden met vertegenwoordigers van de industrie in de Kanaalzone, 's Mid dags zal dan een bezoek volgen aan de N.V. Zuid-Ohemie in Sas van Gent en aan de N.V. Nederlandse Stikstofmaatschappij te Sluiskil. Vervolgens zal het gezelschap wor den ontvangen op het hoofdkantoor van de N.V. Waterleiding Mij Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen, waar een uiteenzetting zal worden gegeven van de problematiek van de zoet watervoorziening van Zeeuwsch-Vlaanderen. Woensdag 15 juni wordt in de ochtenduren een bezoek gebracht aan het St. Elisabeth- ziekenhuis in Sluiskil, waarna men via het veer Breskens - Vlissingen vertrekt naar het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost, waar de directie van de N.V. Kon. Mij „De Schelde" het gezelschap zal ontvangen in de kantine van het reparatiebedrijf „Schelde- Indrukwekkende manifestatie van vrije Polen op White City Stadion te Londen Meer dan 40 duizend Polen uit Groot- Britannië (voor het merendeel oud-strijders uit de laatste wereldoorlog), alsook vertegen woordigers van Poolse onafhankelijkheids organisaties uit vrijwel alle vrije landen der wereld, namen deel aan de grootse gods dienstige en culturele manifestatie op White City stadion te Londen, naar aanleiding van de plechtige herdenking van het duizendjarig bestaan van het Christendom in Polen. De Polen in Nederland werden daar vertegen woordigt door de heren ir. J. Minkiewicz en B. Strenk, beiden uit Vlissingen. Deze grootse bijeenkomst op het Londense White City stadion was niet alleen een feeste lijke viering van een volk in ballingschap, maar tevens en vooral een indrukwekkende manifestatie van het nimmer sluimerend ver langen naar de herwinning van Polens zelf standigheid en vrijheid. De viering begon met een pontificale mis op het stadion opgedragen door de Poolse bis schop mgr W. Rubin in tegenwoordigheid van de r.k.-primaat van Engeland kardinaal Heenan, de pauselijke internuntius aartsbis schop Cardinale en voorts van het Britse episcopaat. Aan beide zijden van het veldaltaar werden 32 Poolse militaire vaandels opgesteld. Op de ere-tribune zaten de leiders van de vrije Polen generaal W. Anders, generaal Bor- Komorowski, ambassadeur Raczynski, vele Haamstede gaat deze toeristische route naar het druk bezoohte rekreatieoord Westen- schouwen en verder langs het zuidelijke ge deelte van Schouwen Duiveland, waar vele vogelreservaten en wandelgebieden zijn ge legen, over het dorpje Noordgouwe weer te rug naar Zierikzee. West Brabantroute In tegenstelling met vorige berichten wordt de West-Brabantroute een week later geopend en wel op 25 juni. Dan zal Noord-Brabant naast de Kempenroute, die rondom Eindhoven loopt, nu over een tweede route van de ANWB beschikken. De toeristische route kan overal worden aan gevangen, maar voor de dagtoeristen uit de Randstad Holland zal dat het beste kunnen gebeuren bij Oudenbosch en Breda. Ook zul len de toeristen uit Oost-Brabant vooral de route in Breda kunnen aanvangen. Vanuit Bergen op Zoom, een goed beginpunt voor het toeristisch verkeer uit Zeeland, loopt de tocht via Wouw en het oude vestigingsstadje Steenbergen verder over een aardige dijk door het stroomdal van de Roosendaalse Vliet en langs enige prachtige boomkwekerijen over Oud Gastel naar Oudenbosch. Dwars door het bosgebied „Pagnevaart" met vele wandel mogelijkheden en langs de snelgroeiende in dustrieplaats Etten bestaat even voor Breda gelegenheid om in de boswachterij Het Lies- bos te wandelen. Na Breda rijdt men langs het kasteel Bouvigne, dat gelegen is aan de zoom van het Mastbos. Verder gaat de toe ristische route langs de Galderse heide in de richting van Zundert, waar men onderweg vele boom- en bloemenkwekerijen passeert, over de Wouwse Plantage weer terug naar Bergen op Zoom. Ook zijn uitgebreide wan delingen mogelijk ten noorden van Bergen op Zoom op het dagrekreatieterrein „De Heide". De West-Brabantroute wordt tijdelijk tussen Zundert en Nispen over Rucphen geleid, tot dat de nieuwe weg vanuit Achtmaal in de richting van Nispen gereed is. Verder kan de route worden verlengd met een rit over het oude vestigingsstadje Willemstad en Klun- dert. Dit tracé is echter niet van routeborden voorzien, maar staat wel op het vouwblad aan gegeven. voormalige Poolse legeraanvoerders o.a. de bevrijders van Nederland de generaals Maczek en Sosabowski, de Poolse evangelische bis schop W. Fierla, de orthodoxe bisschop Mateusz, vertegenwoordigers van de Britse Raad van Kerken en voorts afgevaardigden van Poolse onafhankelijkheidsorganisaties uit alle delen van de wereld. De aartsbisschop van Westminster, kardiaal Heenan hield een indrukwekkende en moe dige rede, waarin hij de weigering van visa aan de paus en bisschoppen ter sprake had gebracht en vaststelde dat Polen een bezet land is. „De toekenning van visa is niet afhankelijk van Warschau maar van Moskou. Wij moe ten dit luid zeggen, want dit millennium moet de aandacht trekken van de gehele wereld op de tragedie van een christelijk volk, dat wordt geregeerd door atheïsten bij de gratie van het rode leger..." De rede van kardinaal Heenan werd herhaal delijk onderbroken door ovaties. In de namiddag werd op het White City sta dion een historisch spel opgevoerd, waarin de duizendjarige geschiedenis van Polen in beeld werd gebracht. Een fantastisch en kleur rijk schouwspel was het toen tientallen Poolse dansgroepen het stadion opstormden en ge zamenlijk Poolse volksdansen demonstreerden. LEVERINGSPROGRAMMA: BMW 1600 TWEE DEURS BMW 1600 BMW 1800 BMW 1800 A BMW 1800 Tl BMW 2000 BMW 2000 Tl BMW 2000 CS BMW 2000 CA VRAAGT UW DEALER OM EEN PROEFRIT POEDER - CREME - OLIE ZEEP

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2