NIEUWS UIT ONZE GEMEENTE Geslaagd Concourshippique te Axel Predikbeurten Zondagsdiensten R.K. Kerk Zondagsdienst artsen Faillissementen RADIO-UITZENDINGEN over Zeewsch-Vlaanderen Fraaie prestatie van Sylvia Sanderse Brandje door spelen met lucifers Dinsdagavond omstreeks 17.45 uur werd brand ontdekt in een afdak achter de aard- appelloods van de Gebr. de Feijter aan de Nieuwendijk. De houten spanden waren aan het branden evenals een partij, jutezakken. De brandweer was snel ter plaatse en had het 1 11 T i J I vuur snel geblust. vI och werd er nogal enige schade aangericht, het dak van het afdak moest naar beneden worden gehaald. De brand is ohtstaan door hét met lucifers spelen van enkele kindeten. .1 >.r Bromfietser gevallen Vrijdagavond omstreeks 17.35 uur is J. J. uit Axel met zijn bromfiets 'door onbekende oor zaak op het rijwielpad langs de rijksweg Sas sing - Axel komen' te vallen. J. werd hierbij ernstig gewond en dokter Kok die de eerste hulp verleende liet hem per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren. Wielrijdster kwam tegen auto te vallen Maandagmiddag te 17.45 uur reed mej. v. L. uit Axel met haar fiets naast de bromfiets van C. D. uit Terneuzen over de Oudeweg, door het raken van de pedalen kwam zij te vallen. Bij haar val kwam zij terecht tegen een uit tegenovergestelde richting komende personen auto bestuurd door de V. uit Lokeren (B.) Mej. v. L. liep lichte verwondingen op. Rij wiel en auto werden beschadigd. Wielrijdster door auto gegrepen Maandagmiddag had op de rijksweg Axel - Sluiskil een vrij ernstig verkeersongeval plaats. Even voorbij de duiker stak mevrouw de B. - T. uit Terneuzen met haar rijwiel de rijksweg over. Zij werd geschept door een personenauto bestuurd door C. J. H. uit St.- Jansteen. Eerste hulp werd verleend door dokter Boor. Deze achtte het noodzakelijk haar voor nader onderzoek naar het ziekenhuis over te bren gen, De fiets werd totaal vernield. Opmerkelijke expositie Tijdens de Pinksterdagen exposeerde voor de eerste maal de school voor vrije expressie te Axel. Eenvoudig gezegd het werk van groepen jongeren die zich onder leiding van de heren Hoorman en Heyt geworpen hebben op de niet geringe kunst van 'het boetseren, potten vormen, tekenen enz. Doel de zelfwerkzaam heid bevorderen en de vrije expressie en crea tiviteit vooral onder de jongeren geliefd te maken. Het idee voor deze vriendenclub werd overigens al geboren tijdens de viering van het 750-jarig bestaan van Axel en draait nu al ruim een jaar. De omstandigheden zijn echter verre van ideaal, het lokaal aan de Kaaiwal is in feite te klein om aan de vrije expressie hon ger te voldoen. Terugblikkend over het voor bije jaar is er evenwel reden tot grote tevre denheid. Ruim 30 jongeren in de groep van 7 tot 12 jaar zijn enthousiaste bewonderaars van het boetseren, potten vormen, tekenen, vinger painting enz. De beste materialen staan tot hun beschikking, wat gezien de geringe bijdrage de organisatoren reeds veel hoofd brekens heeft gekost. Ook een groep tieners behoort tot de vaste bezoekers van het club lokaal. Zelfs presteerden zij het een cursus in potten bakken te organiseren voor de ouderen waaraan 17 dames en 1 heer - met succes - aan deelnamen. Aangemoedigd door dit suc ces zal in september weer een dergelijke cur- us worden georganiseerd, terwijl in decem ber een cursus mozaï'k zal volgen. De club die volkomen neutraal is staat open voor iedere belangstellende. Wanneer men de expositie heeft gezien staat men werkelijk te kijken wat volslagen leken op dit terrein op zo'n korte termijn hebben weten te bereiken. We zien dan ook met meer dan gewone belangstelling dergelijke expo sities tegemoet. Prijzen Boomfeestdag Ter gelegenheid van de boomfeestdag schrijft het gemeentebestuur van Axel voor de leer lingen van de 6e klassen der lagere scolen een opstelwedstrijd uit. De opstellen moeten uiteraard betrekking hebben op de boomfeestdag en de natuur bescherming in het algemeen. De prijswinnaars waren Openbare Lagere School le prijs Gerda Beeldens 2e prijs Jan Karei Bolleman Christelijke Lagere School le prijs Toos de Kraker 2e prijs Dicky Jansen Rooms-Katholieke School le prijs Marianne Geilleit 2e prijs Rudi van der Linden Christelijke School Spui le prijs Hanny Ruitenburg 2e prijs Bram van de Wege De prijzen, bestaande uit boekénbohnen zijn op vrijdag 27 mei j.l. op de scholen aan de leerlingen uitgereikt. f Kunst- en nijverheidsmarkt Zaterdagmiddag' heeft burgemeester M. K. van Dijke dq kupst- eniiijvqrheidsmarkt welke tijdens de Pinksterdagen1 op'de Kaaiwal werd gehouden, geopend. De bufgemeestér zeidë ingenomen té zijn met de kunst- en nijverheidsmarkt die zeker een stuk cultuur te zien geeft en zeer goed aan sluit bij de Axelse zaterdagmarkt. Door het doorsnijden van een lint met een door de Zeeuws-Vlaamse houtsnijkunstenaar Walhout van Othene vervaardigd mes opende de heer Van Dijke deze markt, die druk werd bezocht. De standhouders kregen veel belangstelling, terwijl er vrij goed werd verkocht. Naast aardewerk, houtsnijwerk, en schilderijen was er een Stand van de vrijetijdsbestedings- groep met zelfvervaardigd aardewerk. Het ligt in de bedoeling deze kunst- en nij verheidsmarkt op regelmatige tijden te hou den. Drumband „Axel" naar Nancy De drumband „Axel" brengt op 4 en 5 juni een tweedaags bezoek aan de stad Nancy in Frankrijk. Dit op uitnodiging van het stadsbestuur ter opluistering van de folklorische optocht ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de stad Nancy. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Dinsdagmiddag kwamen voor de laatste maal in dit seizoen de Plattelandsvrouwen uit Axel bijeen in Restaurant „Zomerlust". De vergadering stond onder leiding van mevr. Van Dijke-van Dijk. Tijdens de afwerking van het huishoudelijke gedeelte werd besloten, dat bij voldoende deel name dit jaar het jaarlijkse uitstapje naar Zuid-Limburg te maken. Na de pauze werd door de heer G. A. de Kok hoofdredacteur van de P.Z.C. een lezing ge houden, getiteld ,,De krant kunt U niet missen... geen dag". Op interessante wijze besprak de heer de Kok de totstandkoming van het dagelijks krantennieuws. Kollektes De kollekte voor de sanatoriums ,Sonnevanck' en Zonnegloren' heeft in onze gemeente op gebracht 382, - De Simavi-kollekte heeft deze maal in Axel opgebracht 444,78. De inzameling voor het Groene Kruis, af deling Axel heeft 404,05 opgebracht. Benoeming Met ingang van 1 juli a.s. is benoemd tot Maatschappelijk werker bij de gemeente Axel de heer L. Jobse, te Vlissingen. BEIAARDCONCERT TE AXEL op zaterdag 4 juni 1966 van 15.00 - 16.00 uur door de heer P. C. Brakman. Het volgende programma zal worden uitge voerd 1. Prelude 2. Hoe rij die Boere 3. Andante F. Couperus 4. Gavotte en Musette B. J. Franssen 5. Sarie Marais 6. Gavotte et Double W. de Fesch 7. Rondo I. Pleijel 8.Mien dochter wil je trouwen 9. Finale CARBOVIT tegen maag- fllJ J jLi en darmstoornissen. UIbÉU nUGOLlN (reukloos) I ter voorkomin'g van muggebeten. Autobotsing Woensdagmiddag omstreeks 17.00 uur reed C. V. uit Axel met een personenauto vanuit de Crijnssenstraat de kruising met de Joost de Moorstraat op, hierbij verleende hij geen voorrang aan de van rechts komende bestel auto bestuurd door H. van L. eveneens uit Axel, waardoor een botsing ontstond. Beide auto's werden beschadigd. Quiz-sukses voor de Chr. ulo-school Deze week werd voor de derde maal door de Chr. ulo-school deelgenomen aan de quiz in het programma Jeugdland van de N.C.R.V. Ook nu weer kwamen zij als overwinnaars uit de strijd. Deze winst betekende dat zij nu zullen uit komen in de finale van deze wedstrijd. ZONDAG 5 JUNI 1966 Ned. Herv. Kerk 9.00 uur en 10.30 uur Ds. Pennings Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. J. Th. Heemskerk Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- dienst. H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 7.30 uur; 9.00 uur; 10.30 uur; 5.30 uur. 4-5 JUNI Dokter Schiltman Geëindigd is het faillissement van J. de Witte, aardappel- en groentenhandelaar, Magdalena- straat 15, St. Jansteen. Door het verbindend worden van de uitdelingslijst. Aan conc. cred. kon geen uitkering worden gedaan. Op vrijdag 10 juni a.s. om 2.05 uur zal de N.C.R.V. een schoolradio-les uitzenden onder de titel „Zeeuwsch-Vlaanderen, een stukje Nederland" I. In deze eerste les, die op de deelnemende scholen gepaard gaat met beeldprojectie door middel van filmstroken over het behandelde gebied, zal aandacht worden geschonken aan West Zeeuwsch-Vlaanderen. In een volgende uitzending komt dan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen aan de beurt. Meer dan 7000 bezoekers omzoomden Pinks termaandag het concoursterrein te Axel, waar zij getuigen waren van een zeer geslaagd in ternationaal concourshippique, georganiseerd door de landelijke rijverenigingen ,De Oranje- ruiters' te Axel en de Julianaruiters' te Zaamslag. Het afwisselende programma had hoogtepun ten in het optreden van de pony's. De paard- jes warén duidelijk favoriet bij het publiek en kregen menigmaal een klaterend applaus. Sylvia Sanderse van „De Kleppertjes" met haar pony Ashmar stal de show en behaalde met grote voorsprong op haar concurrenten het kampioenschap van Zeeland, Brabant en Limburg, waarvoor zij een uit hout gesneden paard kreeg. In de morgenuren werden de vele dressuur- proeven afgenomen, zowel individueel als van 4- en 8-tallen. Er werden goede prestaties ge leverd; evenals bij de voorwedstrijden van de springnummers. Voor het grote publiek begon het concours echter pas om half twee, nadat de voorzitter van de Koninklijke Ned. Federatie van Lan delijke Rijverenigingen, jhr. mr. L. P. Quarles yan Ufford, 't concours officiéél had geopend. Het middagprogramma was veelzijdig. Naast springnummers van pony's en rijpaarden, kon men genieten van de draf- en rensport met deelname van Nederlandse en Belgische paar den. Iets nieuws in het programma was het con cours d'elegance, waarbij een fraaie nieuwe auto in combinatie met een paard, bereden De belangrijkste uitslagen Dressuurproef voor achttallen 1. L.R. „Walcheren", Nieuw en St. Joost- land 93 V2 pnt.; 2. L.R. „De Schouwse Rui ters", Dreischor 92 pnt.; 3. L.R. „Oranje zon", Vrouwenpolder 87 V2 pnt. Dressuurproef voor viertallen 1. L.R. „Oranje Ruiters", Willemstad 104V2 pnt.; 2. L.R. „Oranje Ruiters", Axel 95 pnt.; 3. L.R. „De Oranjeruiters", Zaamslag 94V2 pnt.; 4. L.R. „De Schouwse Ruiters", Drei schor 89V2 pnt.; 5. L.R. „De Veerse Dijk- ruiters", Veere 88 pnt. Ind. Dressuurproef klasse L. Ring 1 1. S. den Exter, „Oranje Ruiters", Axel, IO6V2 pnt.; 2. Mej. G. Steendijk, „Schouwse Ruiters", 106 pnt.; 3. G. Kloek, „Schouwse Ruiters", 1041/2 pnt.; 4. Mej. R. van Nieu- wenhuyzen „Walcheren" 102 pnt.; 5. P. Dek ker, „Walcheren", 102 pnt.; 6. J. van Overen „Noord-Beveland", 100 pnt. Ring II 1. Mej. A. Steendijk „Walcheren", 98Vè pnt., 2. J. Quist, „Walcheren", 96V2 pnt.; 3. J. Klompe „Schouwse Ruiters", 95% pnt.; 4. Mevr. Dekker-Boone, „Walcheren", 95Vè pnt. Ind. Dressuurproef klasse M en Z. (handicap) 1. C. Steendijk, „Walcheren", 108 pnt.; 2. Mevr. Bom „Oranje Ruiters", Willemstad, 1051/2 pnt.; 3. A. de Priester, „Noord-Beve land", 102 pnt.; 4. J. van Oeveren, ..Schouw se Ruiters", 95 pnt.; 5. A. Hanse, „Schouwse Ruiters", 92 pnt. door een amazone aan het publiek werd ge presenteerd. Mej. Ineke Bolleman met B.M.W. 1000 won de eerste prijs. Zeer in de smaak viel ook de grootse parade van alle deelnemende ruiters onder leiding van de heer A. den Exter. In slangengang reed men tot voor de ere-tribune waar zij werden geinspecteerd door de heren jhr. Quarles van Ufford, het jurylid M. Immink en wethouder M. L. M. IJsebaert. Door de ponyclub „De Bosruiters" uit Aalst werd een prachtig carousselnummer gereden onder leiding van instructeur Jac. van Don gen. Ook het optreden van de 80-jarige muziek vereniging „Concordia" uit Axel viel in de smaak. ONGEVAL Tijdens een der snelheidsrennen bevond de jockey Maurice Kubat uit Bergen (B.) zich in de baan, terwijl hij niet aan de wedstrijd deel nam. Hij lette niet op de hem achteropkomen de paarden en kreeg daardoor een sulky te gen zijn linkerbeen. Met een beenbreuk werd ihij per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd.' Het geheel was een geslaagde middag en de organisatoren verdienen alle lof voor de arga- nisatie van dit concours, dat goed volgens het geplande tijdschema werd afgewerkt. De ver schillende winnaars werden fraaie prijzen aan geboden, die werden uitgereikt door burge meester Van Dijke. BESCHERMT T2U«)~ BRUINT SNÉL Ind. Dressuurproef L I jeugd tot 16 jaar 1. Mej. Dieleman, „Oranje Ruiters", Axel, 96 pnt.; 2. M. Sneen, „Oranje Ruiters", Wil lemstad", 93 pnt.; 3. Mej. I. Bolleman, „Oranje Ruiters", Axel, 87 pnt.; 4. J. Wou ters, „Veerse Dijkruiters", Veere 80 pnt. Dressuurproef voor achttallen (pony's) klasse M 1. „De Bosruiters", Aalst D.essuurproef voor viertallen (pony's) Groep A., B. en C. handicap 1. „De Kleppertjes", Axel, 105 pnt.; 2. „De Bosruiters", Aalst (B.), 103V£ pnt.; 3. „Oranje Ruiters", Willemstad 102 pnt.; 4. „De Kleppertjes", Axel (A) 102 pnt.; 5. „De Haringruiters", Biervliet (A) 1001/2 pnt. ind. Dressuurproef pony's B en C. 1. Sylvia Sanderse „Kleppertjes", 104Vè pnt.; 2. Petra Mikkers „Bosruiters", 104 pnt.; 3. Lcuis Vrijdag, „Bosruiters", 103Vè pnt.; 4. W. Martens, „Bosruiters", 103 pnt.; 5. Adrie den Exter, „Kleppertjes", 102V2 pnt.; 6. Jan de Feijter, „Kleppertjes", 102 pnt. Ind. Dressuurproef pony's (A) 1. Annelien de Feijter, „Kleppertjes", 99 Vi pnt.; 2. Cor den Hamer, „Kleppertjes", 981/2 pnt.; 3. Janine Scheele, „Kleppertjes", 97 pnt.; 4; Theo Buyse, „Haringruiters", 941/2 pnt.; 5. J. Jacobs, „Haringruiters", 94 pnt. Springconcours pony's A., B. en C. handicap 1. Sylvia Sanderse, „Kleppertjes", 104 V2 pnt; 2. Petra Rikkers, „Bosruiters", 104 pnt.; 3. Louis Vrijdag, Bosruiters", 103Vè pnt.; 4. H. Martens, „Bosruiters", 103 pnt.; 5. Adrie den Exter, „Kleppertjes", 102Vè pnt.; 6. Jan de Feijter, „Kleppertjes", 102 pnt. Springconcours klasse L 1. H. Wiemes, „Oranjeruiters", Axel; 2. M. van Dis, „Oranjeruiters", Willemstad; 3. G. Kloet, „Walcheren"; 4. A. Francke, „Oranje zon"; 5. C. Abrahamse, „Oranjezon". Ind. Springconcours voor pony's A., B. en C.: 1. Sylvia Sanderse, „Kleppertjes", 0 fout, tijd: 48,2 sec.; 2. Ineke de Vries, „Bosruiters" 0 fout, tijd 50,2 sec.; 3. Petra Mikkers, „Bos ruiters", 0 fout, tijd: 50,8 sec.; 4. Hans Set- tels, „Bosruiters", 0 fout, tijd: 53,9 sec. Ind. Springconcours M. en Z. 1. J. van Oeveren, „Schouwse Ruiters"; 2. J. J. v. d. Slikke, „Eendrachtruiters"; 3. A. Wattel, „Oranjezon"; 4. A. Hanse, „Schouw se Ruiters". Snelheidswedstrijden Draf koers 2e kategorie afstand 1700 meter 1. Narval (België); 2. Peter Frisco (B); 3. Flor (B); 4. Liebach (Nederland); 5. Ideaal du Jour (B). Draf koers le kategorie afstand 1700 meter 1. Risour (B); 2. Hollywood (B); 3. Perkaps (B); 4. Peter Foggy (N); 5. Grand Due (B). Drafkoers le en 2e Kategorie afst. 200 meter: 1. Narval (B); 2. Quatrième (N); 3. Risour (B); 4. Perkaps (B); 5. Perrier (B). Vluchtkoers afstand 1700 meter 1. Edelweiss, (N); 2. Vanessa, (B); 3. Meimie (B); 4. Mabel (B); 5. Rocky (B). Vluchtkoers 2200 meter 1 Meimie (B); 2. Rocky (B); 3. Vanessa (B); 4. Prima (B); 5. Edelweiss (N).

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2