IVOROL NIEUWS UIT ONZE GEMEENTE LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND Dinsdagmiddag even voor één uur werd brand ontdekt in de landbouwschuur van de heer Ch. de Gronkel aan de Langeweg. Hoewel de brandweer snel met haar beide autospuiten terplaatse was, konden zij niet voorkomen dat de schuur geheel afbrande. Wel konden zij voorkomen dat het vuur over sloeg op de zeer kort bijstaande woning. Een 5-tal kalveren die in de schuur stonden konden worden gered. Een partij stro en vee voeder ging verloren, evenals wat klein ge reedschap. AUTOBOTSING Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur reed L. P. A. B. uit Koewacht met een personenwagen vanaf de Langeweg de voorrangskruising met de Kinderdijk op zonder voorrang te verlenen aan de van rechts komende personenauto be stuurd door C. D. uit Overslag, waardoor een botsing ontstond. Beide auto's werden be schadigd. VRACHTAUTO TEGEN PERSONENAUTO Woensdagmiddag is een vrachtauto met aan hangwagen van de firma V. uit Terneuzen bij het inrijden van de Oranjestraat vanuit de Weststraat tegen een aldaar geparkeerde per sonenauto van W. H. uit Axel terecht ge komen. De auto van H. werd hierbij zwaar beschadigd. BE IAARDCONCERT TE AXEL op ZATERDAG 7 MEI 1966 door Mevrouw Moerdijk Het volgende programma zal worden uitge voerd 1. Tune „Dan zal de beiaard spelen" 2. Het is mei 3. Mijn Nederland R- Hol 4. Mei is 't thans J. F. Tierie 5. Meiliedje Cath. van Rennes 6. Het meisje als matroos 7. Het liedje van de beiaardier E. HulleBroek 8. Oud meilied 9. Als in de mei 10. Meietijd ons verblijdt 11. Sijt vrolijc 12. Die Meij playsant 13. Hollands kracht J. P. J- Wierts 14. Menuet Handel 15. Le Tambourin Staf Nees 16. Tune „Dan zal de beiaard spelen" GESLAAGDE KONINGINNEDAG Ook in onze gemeente is dit jaar weer op grootse wijze koninginnedag gevierd, waar voor door de Oranjevereniging een interes sant programma was samengesteld. Om half negen vertrokken de drumbands naar de lagere scholen om de kinderen te be geleiden naar de Markt. Van negen tot tien minuten over negen wer den de klokken geluid van het carillon van het stadhuis en van de klokken van de kerk torens. Door een drietal leerlingen van de scholen werd de vlag gehesen voor het stadhuis. Le den van de drumband „Axel" bliezen de openingsfanfare. Begeleid door Hosanna verzorgden de leer lingen der scholen een aubade. Burgemeester M. K. van Dijke sprak zijn vreugde uit dat ook dit jaar bij de verjaardag van de Koningin in Axel weer grote aandacht werd besteedt en dankte de leerlingen voor hun geslaagde zang. Van dit alles werden door een filmploeg van de N.T.S. opnamen gemaakt die 's avonds in het journaal werden vertoond. Van 10 tot 12 uur werden op het Szydlowski* plein kinderspelen gehouden waarvoor een zeer grote deelname bestond. Dit alles had een vlot verloop en werd opgeluisterd door Concordia en Hosanna. Tezelfdertijd werden in het Gezellenhuis door het gezelschap „De Kriekeputte" uit Hulst een tweetal poppenkastvoorstellingen gegeven voor de kinderen van de kleuterscholen. Om half twee werd op het Szydlowskiplein de optocht geformeerd, die om 2 uur van start ging en leide door het oostelijke deel van onze stad. De deelname was niet alleen zeer groot, maar alles was zeer goed verzorgd. Van 2 tot 6 uur vond op het terrein aan de Buitenweg een voetbaltournooi plaats, geor ganiseerd door de personeelsvereniging van de gemeenteambtenaren de V.A.G.A. Aan dit tournooi werd deelgenomen door elf tallen van gemeentepersoneel uit Hulst, de Douane, Meterfabriek uit Terneuzen en de V.A.G.A. In de le ronde versloeg de V.A.G.A. de Hulstenaren met 1 0, de Douane zegevierde met 3-1 over de Meterfabriek. In de verliezersronde won Hulst met 1—0 van de Meterfabriek. De V.A.G.A. won de eindstrijd tegen de Douane met 6 - 2 en werd tournooi-winnaar. Wethouder C. van Bendegem reikte als voor zitter van de Sportstichting de bekers uit. De heer C. van Gremberghe die tournooi- leider was dankte de spelers, scheidsrechters en de schenkers van de fraaie bekers voor hun medewerking tot het welslagen van dit tournooi. Om 4 uur begon een handicaprace voor bromfietsen op het Szydlowskiplein, waarbij de deelnemers voor diverse moeilijkheden werden geplaatst. Gelijkertijd vond een oriëntatierit per fiets plaats door Axel. Van kwart voor zeven tot kwart voor acht werden demonstraties gegeven door de sport vereniging „Voorwaarts" en judoclub „Delta" Om half negen vertrok de optocht opnieuw waarbij de route liep door de Westelijke zijde van Axel. Nu was alles feestelijk verlicht en evenals 'smiddags was ook nu de belangstelling voor de stoet groot. Nadat de prijzen van de verloting de optocht* de oriëntatierit en de handicaprace bekend waren gemaakt volgde om 10 uur een taptoe op de Markt waaraan werd deelgenomen door Concordia met druumband, Hosanna met drumband, drumband Thalia en drumband Axel. Dit was het einde van een geslaagde Ko ninginnedag die onder stralende zon werd gevierd. UITSLAGEN. Vlaggesteken, jongens van 6 en 7 jaar 1. C. Brumendsen; 2. J. v. d. Velde; 3. J. Weggand; 4. B. Kortvriend; 5. K van Lange- velde; 6. H. de Ruyter; 7. F. de Grootte; 8. F. Riekwel; 9. D. Verhelst; 10. J. Goosen. Meisjes van 6 en 7 jaar I. C. Verdaasdonk; 2. E. Dieleman; 3. M. Visser; 4. R. Boeding; 5. A. Verstraten; 6. C. Weesepoel; 7. M. van Aerts; 8. J. van Hoecke; 9. F. van Alteren; 10. E. Schieman; II. F. Tieleman; 12. A. Dekker; 13. W. Ruytenburg. Jongens 8 en 9 jaar 1. P. van Driel; 2. A. v. d. Velde; 3. P. den Exter; 4. G. Jansen; 5. F. Hanny; 6. P. Goossen; 7. J. Wolfert; 8. Th. Hanny. Meisjes 8 en 9 jaar 1. M. Duijm; 2. L. Verstraten; 3. I. v. d. Velde; 4. M. Weesepoel; 5. J. de Kraker; 6. N. Geelhoedt; 7. L. Koekkoek; 8. E. v. d. Dorpel. BLOK-RACE Meisjes van 10 t.m. 12 jaar 1. Gerda Bakker; 2. Reina Dieleman; 3. Suze Lefeber; 4. Ineke de Feijter; 5. Gerda Over- dulve; 6. Marion Ysebaert; 7. Gerda Beel- dens; 8. Anneke de Nijs; 9. Astrid Schelle- man; 10. Jacqueline Lokke; 11. Kokkie Over- dulve; 12. Ella Bolleman; 13. Honna de Feijter; 14. Willy Hoogstrate. ZAKSLAAN Jongens van 10 t.m. 12 jaar 1. S. den Exter; 2. A. Nevens; 3. R. Maas; 4. S. Goossen; 5. J. v. d. Bilt; 6. K. de Pooter; 7. F. v. d. Vijver; 8. J. Buyse; 9. J. Buursma; 10. K. Bolleman; 11. H. Smies; 12. K. van Dixhoorn. OPTOCHT WAGENS 1. My fair Lady; 2. Loze Vissers; 3 derde prijzen: Zigeuners, Kleuterschool Roodkapje en Kleuterschool Ds. J. Scharpstraat; 4. Kampvuur; 5. Kom over de Brug; 6. Noor mannen. Voor ''V Baby GROEPEN 1. Katta Missie; 2. Duizendpoot; 3 derde plaatsen Gezelschapsspelen, Romeins Le gioen en Kabouters; 2 vierde plaatsen Em mertjes waterhalen en Bakkertjes; 3 vijfde plaatsen Vakantie-commissie, Jaargetijden en Bruidsstoet; 3 zesde plaatsen Catootje, Wigwam en Van Baby tot Bruid. INDIVIDUELEN 1. Griekse Paleiswacht; 2. Jacoba van Beieren 3 derde prijzen Bloemenpracht, fietsje en ponywagen; 4 vierde prijzen Javaantjes, Zigeuners van Parijs, Axelse dracht en Mau' rits; 8 vijfde prijzen Hofnar, Fietsjes, Nuffie Stelt, Bakkertje, Vrolijke Zwervers, Zigeunerinnetjes* Vrouwtje Bezemsteel, Fiets je en Theodoor. ORIËNTATIERIT 1. Michiel de Feijter; 2. Willy Willemsen; 3. Ria de Block; 4. Bram v. d. Wege; 5. Jan de Waard; 6. Peter Snoodijk; 7. Henny Burg- Ier; 8. Ria Riemens; 9. Lies de Putter; 10. Marian de R ïgt. BROMFIETS HANDICAPRACE 1. J. Brandt; 2. Th. van Esbroek; 3. Kees v. d. Have; 4. P. van Eenenaam. Predikbeurten ZONDAG 8 MEI 1966 Ned. Herv. Kerk 9.00 uur en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 u. en 3.00 u. Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. A. v. Leeuwen, Pernis. Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Lees- dienst. Zondagsdiensten R.K. Kerk H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 7.30 uur; 9.00 uur; 10.30 uur; 5.30 uur. Zondagsdienst artsen 7-8 MEI Dokter Kok Langs de Scheldestromen Auto geheel uitgebrand De heer Van de V. uit Terneuzen reed zon dagmiddag om ongeveer 15.45 uur met zijn nieuwe auto uit de richting Roode Sluis over de provinciale weg, toen hij een klap hoorde en stopte. Toen v. d. V. uitstapte, kwamen reeds vlammen van onder de motorkap te voorschijn. Even hierna volgde wederom een harde knal en vloog de auto geheel in brand. De wagen brandde vrijwel geheel uit. Een passagier was bijtijds uitgestapt. Straatverlichting in Z.-Vlaanderen viel bijna geheel uit. Door een storing in de automatische afstands- besturingsinstallatie in het PZEM-schakel- station bij Driekwart, is woensdagavond in vrijwel geheel Zeeuwsch-Vlaanderen de straat verlichting uitgevallen. Alleen in het meest oostelijke deel brandden de lantaarns normaal, omdat deze sector niet vanuit Driekwart wordt bediend. Hoewel de eigenlijke oorzaak van de storing gisteravond niet direkt kon worden verholpen, gingen in de loop van de avond toch in de meeste plaatsen de lichten weer aan. Dit was mogelijk omdat de straatverlich ting buiten het automatische schakelapparaat om, ook met de hand kan worden bediend. GS stellen 12.500 voor Subsidie voor film van Jaontje Uit de streek al 9000, - binnen. Om de verfilming van het toneel- en zangspel Jaontje' - geschreven en gecomponeerd door de Oostburgse musicus Cor Schijve - mogelijk te maken, stellen ged. staten aan Zeelands staten voor een subsidie te ver strekken van 12.500 gulden op de totale kosten van 30.000 gulden. Het verzoek aan gs is daartoe gedaan door de stichting „Film Jaontje" in oprichting te Biervliet'Aardenburg Gedeputeerde staten menen, dat aan dit to neel- en zangstuk naast culturele waarde ook een grote documentaire waarde moet worden toegekend in verband met het feit dat het wordt gespeeld in het Cadzandse dialect en in de Cadzandse klederdracht en met gebruik making van vele uit folkloristisch oogpunt waardevolle attributen. Het gaat hierbij, al dus het college, om aspecten van de West Zeeuws-Vlaamse samenleving, die gaan ver dwijnen of inmiddels zijn verdwenen. Nog dit jaar Wetsontwerp Schaderegeling Minister J. G. Suurhoff (verkeer en water staat) bestudeert de mogelijkheid om ook an deren dan oesterkwekers tegemoet te komen in de schade ontstaan door de deltawerken. Nog dit jaar verwacht hij hieróver een wets ontwerp te kunnen voorleggen aan de tweede kamer. Dit blijkt uit de memorie van ant woord van de minister aan de eerste kamer. Zeeuwse driedaagse voor wandelaars De derde Zeeuwse driedaagse - onder aus piciën van de Zeeuwse wandelsportbond - wordt op 19, 20 en 21 mei gehouden. De belangstelling is weer groter dan vorig jaar, er zijn reeds 55 inschrijvingen binnen, waar van 39 van buiten Zeeland. De organisatie verwacht, dat nog tal van Zeeuwen zullen in schrijven. Er kan in drie categorieën gelopen worden 3 maal 30 kilometer, 3 maal 40 kilometer en 3 maal 50 kilometer. De eerste dag voert de deelnemers door Zeeuwsch-VL, de tweede dag gaan de wandelaars in de richting van Krabbendijke en Rilland en de derde dag worden Kapelle en Wemeldinge op gezocht. De start en finish ligt steeds in Kruiningen. De organisatie kampt nog met een moeilijkheid voor de deelnemers van buiten Zeeland wordt onderdak gezocht. Tanden blank-Adem ffis Onbetwist de beste tandpasta Plannen voor Hulster kunstmarkt Er zijn in Hulst plannen om naast de we kelijkse markt (op maandag) ook op donder dag een marktdag te houden. De bedoeling is dat er op deze markt een tiental kramen zullen staan, waarop dan alleen vis, groenten en fruit verkocht zullen worden. In 't toeristenseizoen zal er tevens een kunst markt worden gehouden. Deze plannen die nen nog goedgekeurd te worden door het ge meentebestuur. TOERISTISCH NIEUWS UIT BELGIE Het Kasteel van Ooidonk (bij Gent) ter bezichtiging opengesteld. Het Kasteel van Ooidonk met zijn vijf torens, het grootste en een der mooiste van de pro vincie Oost-Vlaanderen, bevindt zich op het grondgebied van Baéhte - Maria-Leerne aan de Leie, op 12 km ten zuiden van de stad Gent. Dit architectonisch juweel is bovendien omringd door een prachtig park van 45 ha. Een bezoek aan het Kasteel kan, in groeps verband, gecombineerd worden met een boot tocht van circa 1.45 uur op de Leie, bij ver trek uit Gent naar Sint-Martens-Leerne, van waar het Kasteel wandelend in een vijftiental minuten is te bereiken. (Boeking Dhr. Edmond Dua, Albert Baert- soenkaai 4 te Gent, tevens vertrekpunt van de boten). Het kasteel en het Park van Ooidonk zullen dit jaar te bezichtigen zijn op 19, 22, 29 en 30 mei, op 12, 19 en 26 juni, op 17, 21 en 24 juli, op 14, 15, 21 en 28 augustus als mede op 4 september, van 14.30 uur tot 18.00 uur. Groepen van tenminste 25 personen kunnen het kasteel bezoeken op andere dagen en uren mits voorafgaandelijke aanvrage bij dhr. Ediers, Peerstraat 25 te Gent (tel. 9/26 28 66) Toegangsprijs 25 Bfrs per persoon, 20 Bfrs voor leden van toeristische verenigingen, 15 Bfrs voor groepen. Bezoek aan de „Hellende Sluis van Ronquieres" (Provincie Henegouwen) De Toeristische Federatie van Henegouwen deelt mede, dat het thans mogelijk is een be zoek te brengen aan de werven van de in aan bouw zijnde hellende sluis van Ronquières, nl. op zaterdag van 13.30 uur tot 18.30 uur; op zon- en feestdagen van 10.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 18.30 uur. Er bestaan een drietal uitkijkpunten, gemerkt „A", „B" en „C", welke zich aan de uit einden en in het centrum van de werf be vinden. In de conferentiezaal, gelegen bij punt „B", wordt om het half uur een film vertoond die een beeld geeft van het doel en de werking van deze nieuwe sluis. Automobilisme - de 1.000 km van Francorchamps op 22 mei 1966 De Koninklijke Automobielclub van Spa brengt ter kennis, dat de traditionele 500 ki lometer-rit van Francorchamps uitgebreid wordt tot 1.000 km. De wedstrijd zal bijge volg met twee bestuurders worden gereden. Rekening houdend met de snelheid die zal worden ontwikkeld (gemiddeld 200 km per uur) werd de vertrektijd van de wedstrijd vastgesteld op 13 uur, om vóór 18 uur te kunnen eindigen'. Voor jaarstoe risme in de Ardennen Evenals de voorgaande jaren stelt de Toeris tische Federatie van de Provincie Luik een interessante documentatie ter beschikking van de belangstellenden, nl. het mapje „Reis wegen" met als inhoud een gods voor 100 voettochten, een beschrijving van het toeris tisch gebied langs de rivieren de Hoëgne, de Vesder en in het Land van Herve, de Toe- ristenkaart van de Amblève-vallei, de auto tochten in de streek „Ardennen-Maas", als mede, naar keuze, de hotelgids, de kampeer - folder of de lijst der te huren flats, villa's of bungalows. Het mapje is te verkrijgen door het opzenden van 4 internationale antwoordcoupons of een bankbriefje van 2,50 aan de Toeristische Federatie van de Provincie Luik, 33, Avenue Blonden, Luik. Internationaal Theaterfestival 1966 te Antwerpen Het Internationaal Theaterfestival te Antwer pen begon op maandag 2 mei en eindigt op 14 juni. Het voorziet het optreden van vier verschillende theatergezelschappen, nl. als opening de K.N.S.-Nationaal Toneel van België, met „Starkadd" van A. Hegen- scheidt 23 en 24 mei het Düsseldorfer Schauspiel- haus" met „Der Prinz von Homburg" van H. von Kleist met Ewald Balser in de hoofdrol 6 en 7 juni de Haagse Comedie met „Les sen in Laster" van R. B. Sheridan. Om te besluiten brengt de Compagnie Mar- celle Tassencourt „La Mégère apprivoisée" van Shakespeare in de Franse aanpassing van Thierry Maulnier van de Académie frangaise, met in de hoofdrol Dora Doll. Aanvang telkens om 20 uur. Deze vier gezelschappen treden alle op in de Koninklijke Vlaamse Opera, maar in het ka der van het Festival komt nog als bijzondere attraktie het wereldvermaarde „Royal Ballet" van het Royal Opera House Covent Garden - Londen, met de alombekende sterdanseres Margot Fonteyn. Deze voorstelling heeft plaats in de zaal „Koningin Elisabeth" op 17 mei te 20.15 uur. Het muzikale gedeelte van deze balletvoorstelling zal verzorgd wor den door het volledig orkest van de „Phil- harmonie" van Antwerpen. Voor dit festival zijn abonnementen te ver krijgen. Inlichtingen hierover worden ver strekt door de Koninklijke Vlaamse Opera, Frankrijklei te Antwerpen. Telefoon: 3/33 - 66 85. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP I

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2