Spit, Spierpijn Uit onze omgeving Axel voerd 1. Prelude 2. Impromptu P. Corbé 3. Gavotte B. W. Franssen 4. Variaties over een volksliedje P. Corbé 5. Chaconne G. F. Handel 6. Heer Jezus heeft een hofken R. de Waard 7. Suite L. 't Hart 8. Finale Predikbeurten Zondagsdiensten R.K. Kerk Zondagsdienst artsen Sportnieuws Langs de Scheldestromen Opening Garagebedrijf Jos Voet Modeshow op beatritme Dinsdagavond was ,Het Centrum' tot de laat ste plaats gevuld met geestdriftige jongeren om de mode-beat die daar werd gehouden, bij te wonen. Deze mode-beat werd georganiseerd door het blad „Muziek Express". De nieuwste twen mode uit de kollektie van de firma Visser- Koole werd door een viertal mannequins dansend op de beatmuziek op vlotte manier getoond. De organisator-presentator Franc Ro wist spoedig de stemming er in te bren gen. Tussen de show door traden diverse beatgroepen en zangers en zangeressen op als deelnemers aan de talentenjacht. In de jury hadden zitting de heren Kees Vis ser, Piet van Dulkeraad en Paul van Garde ren. De geshowde mode was uiteraard in ell$ pak tot de cocktailjurk toe. Ook de moderne opzicht modern. Men kreeg een grote ver scheidenheid te zien die liep van een strand- lakjas werd in allerlei variaties geshowd. De verschillende beatgroepen kwamen tot goede prestaties, evenals de vocalisten(tes). De eerste plaats viel ten deel aan het zange resje Ricky met de begeleidende groep. Slechte verliezers toonden zich de Sheiks die hun kunnen hoger aansloegen dan de jury. Toen het winnaresje nog enkele songs ten ge hore bracht, probeerden zij met hun aanhan gers haar te overschreeuwen. De filmploeg van de AVRO was aanwezig om opnamen te maken welke vrijdagavonden het programma Televizier worden uitgezon den. Suikerzieken vergaderen Zaterdag 23 april wordt in het Gezellenhuis te Axel de jaarvergadering, tevens voorlich tingsbijeenkomst gehouden van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse vereniging van suikerzieken. Periodiek aftredend zijn de bestuursleden mevr. A. M. Smit'Focke te Sas van Gent en de heren J. M. P. Uitdewilligen te Hulst en B. J. van Hecke te Sluiskil. Een toespraak van de heer J. Rotte, direk- teur van de N.V.S., besluit het eerste gedeel te der bijeenkomst. Na de pauze volgt een inleiding van dr. D. Dorrepaal, internist te Terneuzen. De heer P. J. Brand te Hulst zal tenslotte een lezing met dia's verzorgen over de ont graven Keldermanspoort en de geschiedenis van het Land van Hulst. Botsing tussen Belgische auto's Zondagavond omstreeks 21.00 uur reed G. J. L. uit Gent (B.) met zijn personenauto van af de Boslaan de Kinderdijk op waarbij hij geen voorrang verleende aan de van rechts komende personenauto bestuurd door W. J. S. uit Lokeren (B.) waardoor een botsing ont stond. Persoonlijk letsel deed zich niet voor, maar beide auto's werden zwaar beschadigd. Personenauto tegen vrachtauto Vrijdagavond te 20 uur had een aanrijding plaats op de splitsing Oudezeedijk-Catharina- straat. Toen A. J. M. M. uit Axel vanuit de Catharinastraat de Oudezeedijk op reed ver leende hij geen voorrang aan de vrachtauto, bestuurd door C. G. G. uit Bergen op Zoom. G. bracht zijn vrachtauto nog tot stilstand, maar dit kon niet voorkomen dat M. er te gen op botste. De personenauto liep hierdoor enige schade op. Autobotsing Zaterdagavond te 21.15 uur reed een perso nenauto weg uit een file geparkeerd staande auto's in de Zeestraat, hierbij botste hij te gen een uit tegenovergestelde richting ko mende personenauto bestuurd door G. T. E. M. uit Sas van Gent. Toen M. trachtte de politie te waarschuwen reed de andere be stuurder met de auto weg, zonder zich ver der bekent te maken. De heer M. had wel het kenteken opgenomen en bij onderzoek bleek de eigenaar-bestuur der W. K. uit Axel te zijn. Beide auto's wer den beschadigd. Door rem getrapt Maandagmorgen te 11.50 nur reed C. L. L. uit Axel met een personenauto door de Noordstraat toen uit tegenovergestelde rich ting een personenauto bestuurd door R. R. G. uit Schiedam naderde, remde L. om ach ter een geparkeerd staand V.W.-busje te blij ven. L. trapte door zijn rem en via het busje botste hij tegen de tegenligger. Hierdoor lie pen de drie auto's allen schade op. Stilstaande auto te laat opgemerkt Maandagavond reed A. S. uit Koewacht met een personenauto over de Kinderdijk, een dertigtal meter voorbij de kruising met de Langeweg stond een Belgische auto rechts van de weg stil waavan de bestuuder A. van B. uit Zele (B.) was. S. bemerkte te laat dat de auto stil stond en toen hij moest remmen voor een tegenligger, was de afstand te kort om de Belgische wa gen geheel te ontwijken. De Belgische auto werd links achter bescha digd, terwijl de auto van S. aan de rechter zijde flink werd ingedeukt. Beiaardconcert te Axel op zaterdag 16 april door de heer P. C. Brakman van 15-16 uur Het volgende programma zal worden uitge- Grossierderij Oggel verdwijnt door fusie naar Goes Naar wij vernemen is door Gebr. Cok N.V. te Goes en Fa. D. J. Oggel te Axel besloten om een fusie aan te gaan van hun groothan delsbedrijven in levensmiddelen. Fusering van bedrijven is gedurende de laat ste jaren een begrip geworden. Vooral fa brieken en groothandelsbedrijven zijn in gro te mate aan fusie onderhevig, daar derge lijke bedrijven zeer arbeidsintensief en ook zeer kapitaalsintensief zijn. Als men daar' tegenover de 'zware concurrentie op dit ge bied stelt, is het begrijpelijk dat naar mid delen wordt gezocht om in de toekomst de mogelijkheden groter te maken. Bovengenoemde fusie grijpt diep in in de le vensmiddelenbranche in Zeeland. Het bedrijf dat sinds ruim een eeuw in Axel is geves tigd wordt overgebracht naar Goes, daar van hieruit ook het westelijk deel van Brabant en de Zuidhollandse eilanden worden be diend. Vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen is dit ondoenlijk. Daar Gebr. Cok N.V. in Zeeland en West-Brabant en I'a. D. J. Oggel in Zeeuwsch-Vlaanderen op het gebied van de groothandel in levensmiddelen de meest vooraanstaande plaats innemen, zal de on derhavige fusie een dusdanige stootkracht kunnen ontwikkelen dat deze de aangeslo ten winkels ten goede komt, zodat deze een sterkere positie gaan innemen. Dit brengt mee een betere outillage en een breder assortiment, hetgeen uiteindelijk de consument ten goede komt. De samenwer king van de staf van beide bedrijven waar borgt een vlot verloop van deze samenwer king. Bij al deze rationele overwegingen stemt het toch wel treurig dat een zo oud bedrijf van naam uit Axel gaat verdwijnen en wij ver moeden dat het toch ook de vanouds ras- recht Axelse familie Oggel tegen alle zake lijke motieven in wel ergens bijzonder aa| liet hart zal zijn gegaan deze beslissing ten dienste van bedrijf en cliënten doch tegen de traditie te hebben moeten nemen. ZONDAG 17 APRIL 1966 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur en 2.30 uur: Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 uur en 3.00 uur: Ds. van Dooren. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur: Ds. J. Th. Heemskerk. Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Leesdienst. H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 8.15 uur, 9.30 uur, 11.00 uur en 17.30 uur. 16—17 APRIL: Dokter KOK. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Axel - Alliance 5-0 Maandag trad Axel met een volledig elftal bij de watertoren in het veld voor de return wedstrijd van zaterdag tegen Alliance. Axel gaf deze keer de Brabanders geen ge legenheid om weer tot een verrassende voor sprong te komen en nam zelf direkt het spel in handen en reeds in de 2e min. was men dicht bij een doelpunt toen Verstraeten goed op een dieptepass door liep en uit een kleine hoek inschoot, maar de bal ging precies voor bij het doel uit. In de 7e min. wist Alliance speler Konings een goed schot te lossen, maar keurig pluk te Verpoorte de bal. Na 10 min. spelen wist Sheilds een tweetal spelers in de luren te leggen en plaatste zui ver voor doel waar Herman klaar stond en met een kopbal Axel de leiding gaf. 1-0. Axel bleef met goede aanvallen druk uitoe fenen op het Alliance doel maar verder dan een serie corners wist men nog niet te ko men. Pas in de 32e min. wist men de voor sprong te vergroten. Verbunt geeft een goe de pass naar Hans Herman en deze schiet buiten bereik van de keeper in. 2-0. Met deze stand gaat de rust in. Twee minuten na de hervatting is het uit een pass van Verbunt, dat Jaap Lensen onhoud baar inschiet. 3-0. Vlak hierna is het dat de Alliance doelman een schot van Lensen los laat en de bal beland in het net, op appeleren van de grenswachter keurt de deze middag niet bijzonder goed leidende scheidsrechter Lancel dit zuivere doelpunt af. Axel blijft aanvallen maar vele malen weet de Brabantse grensrechter deze af te bre ken door steeds maar terecht en ten onrechte te zwaaien voor buitenspel waarop de scheids rechter steeds zijn fluitsignaal laat klinken. Na een half uur spelen is het Lensen die een fout van de doelman weet af te straffen en er 4-0 van maakt. In een van de volgende aan vallen kopt Hejrnan de bal goed in maar de doelman staat op de juiste plaats. Zeven minuten voor tijd is het Sheilds die goed inschiet, maar dit wordt ten dele ge keerd, de bal springt terug het veld in en dit is voor Lensen voldoende om de eind stand op 5-0 te brengen. Een grote en zeer verdiende overwinning voor Axel. Alliance - Axel 2-2 Axel trok zaterdag met een enigszins geha vend elftal naar Roosendaal. Piet Verpoorte en Hans Herman konden door de Paasdrukte in het ouderlijke bedrijf niet worden opge steld. Jo de Koeyer nam de plaats in onder de lat en Tom van Vugt nam weer plaats in het elftal, laatstgenoemde ondervond nog al wat letsel van de enige maanden geleden opgelopen blesure. De gehele wedstrijd werd gespeeld in een druilerige regen waardoor bal en terrein erg glad waren, wat het spel sterk beinvloede. De eerste twintig minuten waren volkomen voor Alliance en deze wisten hieruit een 2-0 voorsprong te verkrijgen. Hierna wist Axel het heft in handen te nemen en bleven de gehele veidere tijd domineren maar ver der dan een gelijk spel wist men niet te ko men, waaraan zeker het geluk aan de zijde van Alliance een groot aandeel had. Reeds na 4 min. spelen wisten de Roosen dalers de leiding te nemen toen van Zeg- geren een vorrzet van links op zijn schoen nam en hard inschoot. 1-0. Na een kwart er spelen was het dezelfde spe ler die een aarzeling in de Axelse verdedi ging wist te benutten en er 2-0 van maakte. In de 28e m n. geeft Sheilds een afgemeten voorzet en van Vugt kopt buiten bereik van de doelman in. 2-1. Na de rust weet Alliance enkele aanvallen op te bouwen, maar hierna neemt Axel het initiatief weer over en zet het Brabantse doel onder grote druk en vaak zijn alle veldspe- lers tot op de Alliance speelhelft opgedron gen. In de 5e min. treft een schot van Ka- rel Verbunt de kruising van paal en lat. Het wordt een ware belegering van het Roo- sendaalse doel, maar door de grote opeen hoping van spelers zijn er maar weinig ope ningen om een schot op het doel af te vuren. Vele malen worden dan ook schoten gekeerd door benen of lichamen van de Alliance spe lers, terwijl de doelman zich van zijn beste zijde laat zien. In de 35e min. is het Schepper die, ver mee naar voren gegaan, hard inschiet maar de bal treft de paal. Een schot van Karei Ver bunt gaat precies langs de verkeerde kant van de paal. Vlak voor tijd is het uit een voorzet van rechts dat Verbunt met een kopbal buiten bereik van de keeper de bal in het net doet belanden. 2-2. Vlak na de aftrap klinkt uit de fluit van scheidsrechter de Brouwer het eindsignaal en moet Axel een punt in Roosendaal achter laten, wat gezien de grote meerderheid wel een teleurstelling is. DUIVENSPORT „De Verwachting" - Axel Zondag werd de eerste prijsvlucht van dit seizoen gehouden. De duiven werden gelost te Doornik en had de volgende uitslag: 1. P. Bakker. 2. C. Verstraeten. 3. J. Giele. 4. J. Lensen en Visser. 5, 8 en 10 A. Peers man. 6. G. Peersman, St. Jansteen. 7 en 9 Ch. Tieleman. Snelheid le duif 1555,4 m. Snelheid laatste prijswinnende duif 1450,2 m. Axel A I junioren - Wembledon School 6-5 Ook in Axel konden de junioren deze Paas week weer een wedstrijd spelen tegen een Engelse club. De tegenstanders van Axel A I waren leerlingen van de Wembledonschool. Dat deze jongens wat van voetbal konden, bleek wel duidelijk in de tweede helft toen zij na met de rust met 4-1 achter stonden, toch nog sterk terug wisten te komen. Voor de rust werd door beide elftallen goed voetbal te zien gegeven. De aanvallen van Axel warep gevaarlijker en werden goed af gewerkt, voor de thee wist Axel vier tref fers te plaatsen. Wembledon kon slechts één maal de juiste richting-vinden. Na de hervatting traden de Engelsen met 3 verse spelers binnen de lijnen en de vaart werd hierdoor groter. De Axelse verdediging nam haar taak wat te gemakkelijk op waarvan de gasten dank baar profiteerden en diverse malen kwamen zij alleen oog in oog met de doelman. De Axelse aanvallers bleven ook aandringen en konden tegen de vier Engelse doelpunten in de tweede helft er twee tegenover plaat sen, waardoor de eindstand 6-5 werd. De makers van de Axelse doelpunten wa ren: P. Dey, P. Penne, G. Jonkman, F. Len sen 2x en P. Ganse. EXCURSIE J.A.C.-CLUB Begin deze week organiseerde de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Jeugd Automo biel Club een excursie naar de assemblage fabriek van Volvo-Europa te Gent. Hieraan namen 37 J.A.C.-leden deel. In de fabriek konden de bezoekers zien hoe het type „Amazone" in onderdelen arriveer de en de door 180 arbeiders een luxe auto van werd gemaakt. In deze fabriek, die nog maar enkele maan den „draait", worden momenteel 38 auto's per dag gefabriceerd terwijl men het bedrijf voor de toekomst heeft gepland op 50.000 auto's per jaar. Na afloop van de rondleiding bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen. Het bestuur óverweegt thans een excursie naar de „Grand Prix" van België op 12 juni a.s. op het circuit van Francorchamps bij Spa. KETTINGBOTSING NABIJ SLUISKIL Ter hoogte van Stroodorpe op de rijksweg tussen Sluiskil en Sas van Gent kwam don derdagmiddag een aantal automobilisten voor een onaangename verrassing te staan. Een aantal rook- en dampwolken, afkomstig van één van de grote fabrieken aan de oostzijde van het kanaal, sloeg plotseling neer en be perkte het zicht op de weg tot minder dan één meter. Het gevolg hiervan was dat een personenauto tegen de achterkant van een vrachtauto botste en zeer zwaar werd bescha digd. Nauwelijks twee minuten nadat de weg weer vrij was gemaakt voor het verkeer, ont stond een kettingbotsing waarbij niet minder dan vijf personenauto's waren betrokken. De chauffeur van de voorste auto schrok van de plotseling neerslaande wolken en trapte op zijn rem. Een achteropkomende auto reed tegen hem op. Daarachter zagen twee auto mobilisten nog kans hun auto tijdig tot stil stand te brengen maar een vijfde wagen reed op de stilstaande voertuigen in met het ge volg dat alle auto's tegen elkaar botsten. Een van de auto's kan wel als total-loss worden beschouwd. Twee werden zwaar en twee licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De VW-dealer in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen garagebedrijf Jos Voet n.v. opende vrijdag ochtend haar derde servicebedrijf in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen ditmaal in Axel. Het steeds toenemende aantal volkswagen- berijders eist ook een steeds grotere service en een bediening zo kort mogelijk bij huis. Dit was voor de wel zeer aktieve dealer in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen mevrouw Voet te Kloosterzande aanleiding om in Axel het nieuwe al geruime tijd vrij staande bedrijfs pand nabij het station te gaan betrekken en daar een VW-steunpunt van te maken voor de rijders van dit merk in Axel en omge ving. Aangezien burgemeester van Dijke deze och tend uitstedig was, rustte op wethouder IJse- baart als wnd.-burgemeester de aangename taak de opening van dit nieuwe bedrijf in Axel te verrichten. De heer IJsebaart uitte zijn waardering voor de wijze waarop mevr. Voet haar bedrijf leidt en tot bloei brengt en wenste haar van harte geluk met deze vesti ging in Axel. Ook het gemeentebestuur is hier gelukkig mee en verheugd dat Axel weer een mooi bedrijf rijker is geworden. Met de wens tot heel veel succes en de hoop dat de contacten ook met de overheid steeds van aangename aard zullen mogen blijven ver klaarde wnd.-burgemeester IJsebaert het be drijf voor geopend. De openingsexpositie geeft een beeld van al datgene wat VW thans aan de markt brengt, hetgeen in dit fraaie nieuwe pand bijzonder goed tot zijn recht 'komt. Stellig zullen ook de rondrit met Pellenaars en de Tour de France rijders met hun VW- karavaan die nog volgt na het ter perse gaan van dit nummer en de show die ook de ge hele zaterdag nog is geopend zeker veel aan dacht en publiek vragen voor dit nieuwe Axelse garagebedrijf dat wij ook van deze plaats graag succes en goede zaken toe wen sen.

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2