Voor w Baby Sportnieuws Uit onze omgeving Axel Zaterdagmiddag zag de heer Mieras dat een drietal kinderen met lucifers aan het spelen waren in een loods nabij de koel huizen van de N.V. Mieras in de Singel- weg. Een aantal jute zakken die in de loods lagen waren aan het smeulen. De heer Mieras doofde het vuur en stuurde de kinderen weg. Of het vuur niet geheel gedoofd was en of later opnieuw met vuur gespeeld is. is niet bekend, maar om half elf 's avonds ondekte een voorbijganger dat opnieuw vuur ontbrande. De brandweer werd gealarmeerd en was spoedig ter plaatse en wist snel het vuur te doven. Toch zijn een groot aantal jute zakken onbruikbaar geworden. Woensdagmiddag is in ,,Het Trefpunt een Paasdienst gehouden, die door ruim 75 bejaarden werd bijgewoond. Ds. Pennings verzorgde de meditaties en mevrouw Oggel-Maassen vertelde een Paasverhaal. Een koortje onder leiding van mevrouw de Feijter-La Gasse met solo-zang van mevrouw Kwint-Koole luisterde deze middag op De opbrengst van de Simavi-kollekte al hier bedraagt 412,78. Vrijdag 1 april heeft de ijsclub ,,'t Sluisje" haar 10-jarig bestaan gevierd in het Cen trum. Reeds om half zeven werd de alge mene ledenvergadering gehouden. In zijn openingswoord wierp de voorzit ter de heer Jac. Sdheele een terugblik in de voorbije jaren, waarin men ups pn downs heeft gekend. De secretaris de A. de Putter gaf een optimistisch jaaroverzicht dit was even eens het geval met het financieel verslag van de penningmeester de heer P. Her- rebout, het jaar werd afgesloten met een mooi baig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de pe riodiek aftredende heren P. Herrebout, M. Boogerd en A. de Putter bij acclama tie herkozen. Verder werd er besproken om te onder zoeken of het mogelijk zal zijn jeugdige kunstrijders en rijdsters uit de vereniging deze zomer onder deskundige leiding te laten trainen in Antwerpen. Tegen acht uur werd een aanvang ge maakt met het feestprogramma. Allereerst werd een fraai kleurenfilmpje gedraaid van de ijswedstrijden van janu ari van dit jaar. Hierna werden de medailles uitgereikt aan de diverse winnaars van de wedstrijden van januari. Na de pauze werd op sublieme wijze door leden van ,,'t Sluisje" het blijspel in drie bedrijven „Achter gouden tralies" voor het voetlicht gebracht. Vele malen moesten de lachspieren bij de vele aanwezigen het goed weten. De avond werd besloten met een gezellig bal dat tot in de kleine uurtjes voort duurde. Het volgende programma zal worden uit gevoerd: 1. Tune .Dan zal de beiaard spelen" 2. Bede Dietrich 3. Paasliederen 4. Volksliederen 5. Menuet Handel 6. Rondino W. Franken 7. Andante Cantabile Jef de Nijn 8. Allegro Scheppers 9. Tune „Dan zal de beiaard spelen" De Axelse hengelsportvereniging „Ge duld Overwint Alles" gaf weer blijk een zwak te hebben voor de bejaarden. Zo was het bestuur van G.A.O. woens dagavond in de recreatiezaal van het ver zorgingscentrum „Het Trefpunt om aan het stichtingsbestuur een biljart aan te bieden voor ontspanning der bejaarden. Geheel compleet met ballen, keu s, krijt, biljartborstel en telraam was hij geplaatst. De voorzitter van de prot.-chr. bejaarden zorg dokter Boor, sprak zijn bijzonder har telijke dank uit aan de vereniging voor deze mooie bijdrage voor de ontspanning der bejaarden en sprak de hoop uit dat velen er van zullen genieten. Dokter Boor zei verder dat ook de stich ting iets wilde doen voor een vereniging als G.O.A. en bood een fraaie beker aan Voor de hengelwedstrijd op 13 augustus die zal worden gehouden om de kosten van dit biljart te helpen dekken. De voorzitter van G.O.A. de heer A. van Meurs dankte het stichtingsbestuur har telijk voor de beker en sprak eveneens de hoop uit dat de bejaarden lange tijd van de biljart mogen genieten. De hengelsportvereniging G.O.A. heeft dit jaar weer een druk bezet programma. Voor het clubkampioenschap worden wed strijden gehouden op 28 mei, 9 juli en 10 september. Op 7 mei vindt de selectie wedstrijd zeehengelen van de alg. henge- laarsbond plaats, hieraan kunnen alle le den van de bond deelnemen, deze wordt gehouden te Griete. 4 en 18 juni wordt er gevist door de jeugdleden. De selectiewedstrijd zoetwa ter van de alg. hengelaarsbond op 25 juni op de IJsbaanvijver, deze wedstrijd staat eveneens open voor alle aangeslotenen van de alg. hengelaarsbond. Op 13 augustus wordt een internationale wedstrijd gehouden op de IJsbaanvijver en de Kleine Kreek. De baten van deze wedstrijd zullen wor den aangewend voor bestrijding der kos ten biljart „Het Trefpunt". De Axelse hengelaars zullen dus ook dit jaar naast hun dobber ook hun hart weer kunnen ophalen. Onder leiding van de voorzitter van de Walcherse Lionsclub mr. T. Lebret maak te een groep Groningse sudenten een stu diereis door Zeeland, waarbij ook Axel werd bezocht. Het gemeentebestuur heeft hen in de fraaie raadzaal officieel ontvangen. Bur gemeester M. K. van Dijke sprak hen toe in een uitvoerige rede, waarbij hij op zijn wijze enkele mooie sitaten aanhaalde van de Vlaamse filosoof Datheen waarmee hij de aandacht wel gespannen hield. De burgemeester zei verder dat de Vlaam se geest het nu wel gewonnen heeft in Axel en staan wij naast de ernst ook open voor de Vlaamse leut. Ook ging spreker op humoristische maar toch op niet min der goede manier in op de plannen voor de gemeentelijke herindling Axel is de ge meente geweest die zich van meet af aan positief opgesteld en een stimulans wilde zijn voor samenvoeging van gemeenten. Wij zijn blij dat G.S. ons voorstel heeft overgenomen. Hierna werd een verversing aangeboden en bleef men nog enige tijd bijeen. Door de firma J. Schirris uit St. Jansteen is in het pand Noordstraat 46 dat geheel nieuw is opgebouwd een ruime schoenwin kel tot stand gebracht. De receptie welke dinsdag is gehouden werd zeer druk bezocht en vele bloem stukken fleurden de zeer ruime winkel op. De opening voor het publiek vond woens dag plaats en reeds de eerste dag was er een grote drukte in de verkoop. Deze verkoopruimte waarin een zeer gro te voorraad schoenen aanwezig is zal ze ker de meest verwende koper doen sla gen. Een grote plaats is ingeruimd voor luxe schoeisel. Het geheel geeft een zeer aantrekkelijk aanzien. De opbrengst van de kollekte voor het Nat. Rheumafonds in Axel bedroeg 507,76. De ledenwerfaktie in onze gemeente ge houden voor het Koningin Wilhe'lmina- fonds heeft 616 nieuwe leden opgeleverd. Aan vrijwillige bijdragen werd een be drag van 800,ontvangen. De totaalopbrengst was 2381,—- De contributies variëren van 2,50 tot 10, Maandagavond hield de plaatselijk bouw vakarbeidersbond „St. Joseph" haar jaar vergadering. Periodiek aftredend waren de bestuursleden A. Herwegh, penning meester en de secretaris de heer A. Kroes Beiden werden bij acclamatie herkozen. Spreker op deze avond was de heer van Kaam, districtsbestuurder. Kernpunt van zijn betoog, de voor de bouwvakkers tot tevredenheid afgesloten C.A.O.'s Hierna volgde nog een gezellig samenzijn. Voor de laatste maal organiseerde R.K. Jeugdhaven een kaartwedstrijd in dit sei zoen. 1. G. v. Espen 5 e 42 pnt. 2. M. Kayzer 5 en 25 pnt. 3. J. Verlinde 4 en 42 pnt. 4. M. M. v.d. Berge 4 en 30 pnt. 5. Jos de Brouwer 4 en 25 pnt. 6. R. Stoelinga 4 en 22 pnt. 7. R. de Wolf 4 en 18 pnt. 8. B. Gelie 4 en 17 pnt. 9. J. Sponselee 4 en 5 pnt. 10. A. de Borght 3 en 17 pnt. Winnaars van het seizoen werden W. Strijdonck en L. Vereecken die beiden met een gelijk aantal punten eindigden. Zij mochten beiden een fraaie beker in ontvangst nemen. Afscheid directrice Chr. Openbare Leeszaal Een dezer dagen nam mej. D. de Bruijne afscheid, wegens a.s. huwelijk, als directrice van de Chr. Openbare Bibliotheek te Axel. Dit betekent voor deze instelling zeker een groot verlies. Meer dan vier jaren heeft zij haar krachten aan dit werk gegeven en de bibliotheek tot grote bloei gebracht. Ieder die iets in het fraaie gebouw te ma ken had, werd steeds aangenaam getroffen door de vriendelijke wijze, waarop hij door de directrice en haar personeel werd te wooord gestaan. Het bestuur, dat meer achter de cou lissen kon kijken, waardeerde en steunde haar in de wijze, waarop zij de op- en uitbouw be hartigde. Met name ook het filiaal te Zaam- slag heeft veel van haar krachten gevorderd. Het is te begrijpen dat zij bij dit afscheid op hartelijke wijze door de voorzitter, Ds. J. Th. Heemskerk, werd toegesproken, die de grote dankbaarheid van het bestuur vertolkte en deze vergezeld deed gaan van een prachtige houtsnede van Willi Dirx, voorstellende een „rustende schipper". Hij wenste haar in haar toekomstige staat een huisvrouw te worden naar de tekening van Spreuken 31, waarvan hij enkele verzen voorlas. Dankend voor het kunstzinnig cadeau wees de scheidende directrice alle lof af. Dat zij zoveel had kunnen doen, was te danken aan de steun van het aktieve bestuur. Zij hield van 'haar werk en daardoor was het niet ge makkelijk heen te gaan. Zij zal nog vaak aan de Axelse bibliotheek denken en nog wel eens een keertje komen overwippen, als zij uit Purmerend bij haar ouders in Middelburg met vakantie is. Het bestuur was zo gelukkig, meteen een opvolger te kunnen benoemen, die over enkele maanden in dienst hoopt te treden. Zaterdag was de 63-jarige mej. N. E. Naayen 40 jaar huishoudster bij de familie C. de Putter in de Stationsstraat. Burge meester M. K. van Dijke spelde haar de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. De burgemeester zette haar flink in het zonnetje, o.m. was hij van oordeel dat het vele werk dat de heer de Putter op lande lijk, provinciaal en plaatselijk niveau heeft verricht, mede door haar trouwe zorgen mogelijk was geweest. De heer de Putter merkte op dat er nimmer een C.A.O. no dig is geweest om de vrede te bewaren. Mevrouw de Putter zei tot 'haar huishoud ster: „Wij zijn eigenlijk altijd zusters voor elkaar geweest. Namens de familie werd de jubilaresse een fraaie gouden halsket ting en een staande schemerlamp aange boden. Maandag was de heer van Luyck bezig met timmerwerkzaamheden in de kelder van de sigarenzaak van Driel aan de Noordstraat. Plotseling schoot zijn hamer uit en kwam terecht op een plastic hoofd leidingsbuis van de waterleiding. Hierdoor ontstond een breuk, waardoor de kelder in een oogwenk vol water stond. De breuk ontstond voor de meter, zodat afzetten on mogelijk bleek. Daar het lek zich tevens op een zeer moeilijke plaats bevond, had ook het aftappen geen succes. Tot de komst van de N.V. Waterleiding Maat schappij had de brandweer handen vol werk om de kelder leeg te houden. Na op graven van de hoofdkraan in de straat was het euvel snel verholpen. Wel hielden de heren van Luyck en A. van Bendeghem er een nat pak aan over. De schade was vrij miniem daar de kelder voor de werk zaamheden was ontruimd. Tijdens de jaarlijkse kavalkade die in Schaarbeek nabij Brussel door de straten trok, oogstte de drumband „Axel" veel succes. Het Axelse gezelschap viel in voor een drumband uit het Belgische Blanken berg he. Ze maakten tevens van de gele genheid gebruik om de le prijs in de wacht te slepen. Als beloning ontvingen zij een levensgroot vaandel. Voorts kregen zij 'n aantal aantrekkelijke uitnodigingen tot op treden aangeboden. Overigens heeft deze drumband al vele successen in het buiten land geboekt. Door een onbekende gever werd aan de R.K. kerk een fraai altaar geschonken. Het altaar dat uitstekend past in het ka der van de liturgievernieuwing betekent ongetwijfeld een verfraaiing van het kerk interieur. AARDGAS-VOORBEREIDINGEN VORDEREN Deze week is de Zegam in Axel begonnen met het afleveren van de nieuwe apparatuur aan die gebruikers die de gelegenheid hebben benut om hun oude gasapparten in te ruilen voor nieuwe - voor aardgas geschikte - appa raten. Het is de bedoeling om deze maand alle apparatuur aan de gebruikers af te le veren, terwijl in het algemeen kort na de af levering een fittersploeg de nieuwe appara tuur komt aansluiten. Men hoopt in een pe riode van 4-5 weken alle bestelde apparaten te kunnen afleveren en installeren, zodat eind april begin mei alle nieuwe apparatuur voor het aardgas bij de huishoudelijke gebruikers in gebruik zal zijn. Evenals vorig jaar de om bouw van de binnenleidingen is ook de plaat sing van de apparaten weer uitbesteed aan de „Zegamo". Over enkele maanden zal dan begonnen worden met de ombouw van de nog aanwe zige oude apparatuur, waarna verwacht mag worden dat nog dit jaar aardgas zal kunnen worden geleverd. Gelijktijdig worden ook nieuwe gebieden aangesloten zoals in onze omgeving o.m. Zaamslag en Sas van Gent, welke laatste ge meente vermoedelijk de eerste in onze streek zal zijn waar aardgas aan particuliere ver bruikers zal worden geleverd. Wat de tarieven betreft zal Zeeland straks vrijwel gelijk liggen met de deze week door de minister gepubliceerde landelijke tarieven, met dien verstande dat het vastrechtbedrag 6, - hoger zal komen te liggen i.v.m. de grote uitgestrektheid van de van gas te voor ziene gebieden in onze provincie, in verge lijking met de grote steden. De tarieven zou den dan als volgt worden Ter herinnering het nieuwe standaardtarief- schema, zoals dat enkele dagen geleden ge adviseerd werd voor tariefgroep I (jaarver bruik tot 300 m318, - vastrecht en 25 cent per m3; voor groep II (tussen 300 en 600 m3) vastrecht 33, - en 20 cent per m3; voor groep III (tussen 600 en 2100 m3) vastrecht 93, - en 10 cent per m3, en voor groep IV (meer dan 2100 m3) vastrecht 156, - en 7 cent per m3. Predikbeurten Zondagsdiensten R.K. Kerk Zondagsdienst artsen AZVV-SPRANG 1-0 In een matig gespeelde wedstrijd heeft AZVV een benauwde 1 0 overwinning be haald en daarmee de kansen op het kampioen schap behouden. Voor de rust zagen we een sterk aanvallend AZVV dat echter met de afwerking geen raad wist. De uitvallen van Sprang waren niet van ge vaar ontbloot. Na 17 minuten kon doelman Van den Broeke een schot vna de Sprang linksbinnen slechts met grote moeite tot cor ner verwerken. Het gevaar bij AZVV kwam van rechtsbuiten M. de Visser, maar deze werd goed bewaakt en zijn bewaker schroom de niet, hierbij harde middelen toe te passen. In de 30e minuut was AZVV dicht bij een doelpunt. A. Wieland schoot buiten bereik van de goede keeper Vos in, maar een van de verdedigers wist de bal van de doellijn te koppen. Sprang kwam terug en bij een diepte pass kwam Van den Broeke zo ver uit zijn doel dat hij buiten de 16 meter lijn het leer met een kopbal moest wegwerken. In de 12e minuut van de 2e helft schoot Visser uit een moeilijke hoek scherp in en via het been van een achteropspeler belandde de bal in het Sprang-doel (1-0). Even later was het dezelfde speler die hard en zuiver inschoot maar op uitstekende wijze stompte doelman Vos de bal corner. Er ontstonden nu meerdere hachelijke mo menten voor het doel van de thuisclub. In deze periode bracht stopper A. de Put ter herhaaldelijk redding. AZVV trok zijn spelers in de laatste fase van de strijd terug en dit betekende een nog grotere druk op het Axelse doel. Toen scheidsrechter Verdaesdonck voor de laatste maal floot, had AZVV een kleine maar waardevolle zege bevochten. Kinderen speelden met lucifers Paasdienst in „Het Trefpunt" Opbrengst kollekte IJsclub ,,'t Sluisje" vierde haar 10-jarig bestaan POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Beiaardconcert te Axel op zaterdag 9 april '66 van 15-16 uur door mevr. Moerdijk-Vanderswalm G.O.A. schenkt biljart aan „Het Trefpunt" Wedstrijdprogramma G.O.A. Groninger studenten brachten bezoek aan Axel Weer een nieuwe vestiging in de Noordstraat Kollekte Ledenwerfaktie geslaagd Jaarvergadering „St. Joseph" Kaartavond Koninklijke onderscheiding Breuk in waterleiding Groot succes voor drumband „Axel" Verfraaiing VRIJDAG 8 APRIL 1966 Ned. Herv. Kerk: 19.30 uur Ds. P. J. Pennings ZATERDAG 9 APRIL 1966 Ned. Herv. Ker.19.30 uur Paaszangdienst ZONDAG 11 APRIL 1966 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur en 2.30 uur: Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 uur en 3.00 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur: Ds. J. Th. Heemskerk. Geref. Gemeente 10.00 en 2.30 uur Leesdienst. H. Gregorius de Grote, Walstraat 29 8.15 uur, 9.30 uur, 11.00 uur en 17.30 uur. 9-10-11 APRIL: Dokter KOK.

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 2