is geen droom EEN ZUIVER NEDERLANDS PRODUKT, VEREDELD VOOR HET NEDERLANDSE i KLIMAAT. MODERNE DE55IN5 Ook deze teler verbouwde reeds in 1964 en 1965 AaBeCe. Wij zijn ervan overtuigd, dat gezien de resultaten zowel in de praktijk als op de officiële proefvelden, vele hem dit jaar weer zullen volgen. Wij vragen ook uwaandacht voor dit suikerbietenras Leverbaar in alle gewenste maten, zowel normaal als precisie C en D enM.Zaad. N.V.HOLLANDSCHE SUIKERBIETEN SELECTIE MU AMSTERDAM Markt 12 Start van het Dienstencentrum bijzonder groot succes Na de officiële opening van het diensten centrum voor de bejaarden bleek de inge bruikneming door de bejaarden op vrij dag 21 januari j.l. een bijzonder groot suc ces te worden. Hoewel de aanvang van deze ingebruik neming was bepaald op half vier, begon nen om half drie de eerste al te komen. Om drie uur bleken zowat alle 124 stoe len reeds bezet te zijn. Daarom werden de stoelen uit de bestuurskamer en de ter rasstoelen bijgeschoven. Vervolgens moest een beroep worden gedaan op de leidster en het inwonend echtpaar om hun stoelen beschikbaar te stellen, terwijl tenslotte nog stoelen bij de bejaarden moesten /worden gehaald. Toen de voorzitter om ruim half vier de bijeenkomst opende, bleken ongeveer 170 belangstellenden aanwezig te zijn! Een opkomst, die het bestuur niet had durven verwachten. Dokter Boor heette de aanwezigen harte lijk welkom en zette op prettige wijze het doel van het dienstencentrum uiteen, ter wijl hij de leidster, mej. Joziasse en het concierge-echtpaar de Feyter-de Zoete aan de bejaarden voorstelde. Iedere bejaarde (waarbij er heus niet nauwkeurig op de geboortedatum zal wor den gelet, zo zei hij) is - waar hij in Axel ook woont, van harte welkom in het dien stencentrum. De recreatiezaal zal geopend zijn iedere werkdag 's middags van 2.00 tot 5.00 uur en 's avonds van 7.00 tot 9.00 uur. De bejaarden kunnen er komen om gezellig bijeen te zijn, spelletjes te doen, terwijl ook regelmatig lezingen, dia- avonden en dergelijke zullen worden geor ganiseerd. Men kan er koffie en thee drinken, waar voor een vergoeding van 20 cent wordt gevraagd. Het gebruiken van consumpties is echter niet verplicht. Ook is er voor de bejaarden de mogelijk heid om in het dienstencentrum een bad te nemen of onder de douche te gaan. Zo nodig wordt hierbij door de leidster of de bejaardenverzorgster hulp geboden. Zo spoedig mogelijk zal worden begonnen met de aanleg van een telefoon- en bel- systeem in de bejaardenwoningen, waar door het mogelijk wordt ingevallen van nood de leidster te alarmeren. Per 15 februari aanstaande zullen uit de keuken van het dienstencentrum bij ziekte of wanneer er om andere redenen geen mogelijkheid is, maaltijden kunnen worden gebruikt. Hiervoor zal uiteraard een ver goeding worden gevraagd. Gelukwensen werden aangeboden door de heer B. J. Knieriem, namens de bejaar densociëteit van de Gereformeerde Kerk, Kerkdreef, door mevrouw de Kraker-van Es namens de Protestantse Bejaardenso ciëteit „Onder de Toren" en door de heer H. J. Hoebé namens de in de bejaarden- woningen gehuisvestë bejaarden. Hij werd daarbij geassisteerd door mevrouw Hoebé- Knieriem, die namens de bejaarden een prachtige electrische klok aanbod en door mevrouw Agterhuis-Kotvis, die een prach tige vaas met bloemen aanbood. De heer Hoëbé schonk tenslotte een door hemzelf vervaardigd „Spel van 16". Dat het dienstencentrum in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit, dat de ani mo van de bejaarden verheugend groot is. Des middags zijn er regelmatig zo'n 30 a 40 bezoeksters en bezoekers, terwijl ook 's avonds meerdere bejaarden de gezellig heid van de huiselijke recreatiezaal zoe ken. Bekendmakingen TE KOOP z.g.a.n. gasradia- tor voor kamerverwarming Goossens, Kanaalkade 2, te lefoon 780, Axel. EVANGELISATIE SAMENKOMST op dinsdag 8 februari a.s. Aanvang half acht in de zondagschool te Axel. Spreker: Ds. Hessel. STEMMEN BIJ VOLMACHT Bij de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen, indien hij mededeelt ver moedelijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoek wordt afgewezen: a. indien aangenomen wordt dat de kiezer in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, in per soon aan de stemming kan deelnemen: b. indien de kiezer gebruik kan maken van de re geling voor het stemmen in een andere ge meente. De kiezer, die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe uiterlijk 9 maart a.s. een verzoek schrift indienen bij burgemeester en wethouders der gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam, voornamen of voorletters en geboor tedatum, -jaar en -plaats: b. de gemeente in welker kiezersregister hij is op-' genomen, alsmede zijn adres of laatste adres al daar; c. de redenen van zijn verzoek; d. de gegevens, bedoeld onder aen b. ten aan zien van de kiezer, die bereid is als gemach tigde op te treden. Bij het verzoekschrift wordt ingediend een ver klaring van de gemachtigde, dat deze bereid is als zodanig op te treden, alsmede indien de gemach tigde niet in hetzelfde kiezersregister is opgeno men als de volmachtgever, een door de burge meester der gemeente, waar de gemachtigde in het kiezersregister is opgenomen, afgegeven verkla ring, dat de gemachtigde op de dag der kandi daatstelling is opgenomen in het kiezersregister van zijn gemeente en dat de gemachtigde niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde heeft aangenomen. Hij die zich bereid heeft verklaard als gemach tigde op te treden, moet op de dag der kandidaat stelling zijn opgenomen in een kiezersregister. Als gemachtigde kan slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtgenote, één der bloed- of aanverwanten in de eerste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel één der huisgenoten van de volmachtgever. Onder huis genoten worden verstaan zij, die blijkens het kie zersregister hetzelfde adres hebben als de vol machtgever. Deze beperking van de aanwijzing van een ge machtigde is niet van toepassing op de kiezer, wiens beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeel te van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in welker kiezersregister hij is opgenomen, mits zijn afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, één of meermalen in die gemeente terugkomt, als re gel telkens langer dan drie dagen duurt, alsmede op zijn echtgenote, voor zover zij met hem, in verband met zijn beroep of werkzaamheden, af wezig pleegt te zijn (dit is o.a. van belang voor schippers). Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzin gen als gemachtigde aannemen. Van de beslissing op het verzoek ontvangt de volmachtgever mededeling. Indien de gemachtigde overlijdt of komt te ver keren in een toestand, waardoor hij vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, kan de volmachtgever uiterlijk 9 maart a.s. mededeling doen van de aanwijzing van een andere kiezer, die bereid is als gemach tigde op te treden. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. De gemachtigde ontvangt een oproepings- kaart tot deelneming aan de stemming in het stemdistrict, waartoe de volmachtgever volgens het kiezersregister behoort. Voor het verzoekschrift om bij volmacht te stem men en de mededeling tot aanwijzing van een an dere gemachtigde dient gebruik te worden gemaakt van formulieren, welke ter secretarie van elke ge meente kosteloos verkrijgbaar zijn. Axel, 3 februari 1966 De burgemeester M. K. VAN DIJKE STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE Bij de verkiezing van de leden van de provinciale staten kan een kiezer op zijn verzoek te zijner keuze aan de stemming deelnemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van het-verzoek aan te wijzen andere, in dezelfde provincie gelegen ge meente. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiesgerech tigde personen, die in het centrale bevolkingsre gister zijn opgenomen, noch voor hen, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. De kiezer, die van bovenvermelde bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan na heden, doch uiterlijk 9 maart a.s., in persoon ter secretarie van een gemeente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar mededeling. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam, voornamen en geboortedatum, -jaar en -plaats, b. de gemeente, in welker kiezersregister hij is op genomen, alsmede zijn adres of laatste adres al daar; c. de andere gemeente in welke hij aan de stem ming wil deelnemen, benevens een adres in die gemeente; d. de gemeente en het adres, waar hij de hierna bedoelde verklaring wenst te ontvangen. Van de mededeling om van bovengenoemde be voegdheid gebruik te maken wordt een schrifte lijke verklaring opgemaakt waarop de beslissing ten aanzien van het verzoek gesteld. Na inwilli ging van het verzoek ontvangt de kiezer t.z.t. be halve de oproepingskaart van de burgemeester der gemeente, in welker kiezersregister hij is opgeno men, ook van de burgemeester der door hem aan gewezen andere gemeente aan het door hem in die gemeente opgegeven adres een oproepingskaart Voor de in het ongerede geraakte verklaring wordt geen nieuwe verstrekt. Axel, 8 februari 1966 De burgemeester M. K. VAN DIJKE AARDAPPELTEELTREGELING 1966 De burgemeester van Axel maakt bekend, dat op het stadhuis voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de Minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening van 8 februari 1957, no. L/PA 3037 en de daarbij behorende op deze gemeente betrekking hebbende kaarten en lijst, zoals deze op 15 januari 1966 opnieuw zijn vast gesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardap pelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaar ten aangeduid en op de lijst omschreven gebied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het betrokken teeltjaar in de beschikking genoemd en op de kaarten aangeduid gedeelte (letter A) van het gebied. De beschikking is niet van toepassing op tuinen, waarop volgens de beschikking van 29 oktober 1955, no. L/PA 670, een totaal teeltverbod van aardappelen, tomaten en enkele andere gewassen van kracht is. Deze beschikking met bijbehorende kaarten ligt eveneens op het stadhuis ter inzage. Axel, 3 februari 1966 De burgemeester M. K. VAN DIJKE

Axelsche Courant | 1966 | | pagina 4