I Fa. J. C. Vink ■r"*' Boekhandel J. C. VINK R m SPORT Maak een goed gebruik van de Slaapkamer ANWB opent drie nieuwe Wegenwachtstations PRAATPALEN OP OOSTERSCHELDEBRUG Bekendmaking ONTHEFFING WINKELSUITINGSWET KANAAL TERNEUZEN in oktober In oktober werden op het kanaal van Terneu- zen in totaal geschut (zeevaart) aan op en af vaart 647 - 681.717 brt gelost of geladen werd te Terneuzen 76 - 48.108 Terneuzen rede - 8 - 109.693, Sluiskil 15 - 19.216, Sas van Gent 12 - 15.647. Binnenvaart to taal geschut op en afvaart 6530 - 2.586.852 ton. Gelost of geladen te Terneuzen rede 39 44.880, Sluiskil 270 - 183.922, Sas van Gent 255 - 110.778, Axel Sassing 130 27.975. Meer ongevallen op natte wegen dan op gladde Bij regenachtig weer vonden in 1963 53.659 ongevallen, kettingbotsingen en slippartijen plaats op de Nederlandse wegen. Het aantal ongevallen op gladde wegen was daarentegen beduidend lager 33.419. Uit deze door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers kan worden opgemaakt dat er in Nederland meer ver keersongevallen gebeuren op natte wegen dan op gladde. Ongetwijfeld speelt hierbij een af wisselend droog en nat wegdek tengevolge van regenbuien een grote rol. Besneeuwde en beijzelde wegen manen de weggebruikers automatisch tot grotere voor zichtigheid, terwijl de verkeersintensiteit in belangrijke mate afneemt. Onvoldoende aanpassing van het verkeer vindt echter plaats als een droge weg door regen verraderlijk glad kan worden. Het Verbond voor Veilig Verkeer adviseert daarom iedere automobilist bij grillig herfst weer extra attent te zijn Rijd kalm en met aangepaste snelheid, vooral bij duisternis Houd voldoende afstand tot Uw voor ligger. Automobilisten die korte tijd in het bezit zijn van een rijbewijs wordt aangeraden rij ervaring op te doen op rustige wegen, al vorens bij duisternis en slechte weersomstan digheden deel te nemen aan intensief verkeer. I5& Markt 12, AXEL VOOR AL UWl"p'1 DRUKWERK Markt 12 AXEL. VOETBAL ZEELAND SPORT-AXEL 1-1 Het zit het Axelse elftal deze competitie niet mee, naast Tom van Vugt die door zijn knie-operatie nog niet kon meespelen, moest Axel reeds enkele malen invallers opstellen voor geblesseerde spelers. Zo kon Karei Verbunt in de strijd tegen Zeeland Sport niet van de partij zijn door een geblesseerde dijbeenspier. Hans Herman nam zijn plaats als verbindingsspeler in, Verberkmoes was nu in de voorhoede opge steld en Jan Dieleman had een plaats in de ver dediging toegewezen gekregen. Het is een spannende goed gespeelde wedstrijd ge worden, waarin de verdedigingen de aanvallers de baas bleven. Axel trapte af maar de eerste aanvallen waren voor Zeeland Sport. Toch kon Axel snel tot enkele goede aanvallen komen. Na 2 minuten spelen kreeg de Nooyer een goede kans maar deze schoot hoog over. In de 5e minuut was het Verstraeten die scherp voorzette, de reserve-doelman de Ridder miskeek zich op deze voorzet, waardoor Verberkmoes kon inschieten 01. 5 Minuten later kreeg Hans Herman een goede kans maar zijn schot trof de paal, de terugsprin gende bal werd door Schepper overgeschoten. In de 13e minuut een goed schot van Sheilds wat door de keeper tot corner werd gestompt. Kort hierna zagen wij een prachtige omhaal van de Nooyer die langs de verkeerde kant van de paal ging. In de 17e minuut gaf Verberkmoes een goede voorzet naar Lensen die had zijn schot te hoog ge richt, kon geen doel raken. In de 23e minuut was het linksbuiten Elve die een corner goed voorzette waaruit de Nooyer hard en zuiver inschoot buiten bereik van keeper de Koeyer 1 1. 5 Minuten voor rust wist Koeijer fraai te redden bij een hard schot van Sorgedrager. 2 Minuten na de hervatting plaatste Verstraeten uit een voorzet van Sheilds een prachtige omhaal, maar de Ridder weet te stoppen. 3 Minuten later schiet Sheilds scherp voor doel langs, de aanstormende Verberkmoes blijft precies buiten bereik van de bal. In de 15e minuut krijgt rechtsbinnen Sorgedrager een opgelegde kans om Zeeland Sport aan een voorsprong te helpen, maar deze schiet hoog over. Aan beide zijden deden zich nog volop kansen voor die onbenut bleven. Zo floot de goed leiden de scheidsrechter het einde met een ongewijzigde 1^1 stand. A.Z.V.VARNEMUIDEN 3-2 De Zeeuwse derby tussen A.Z.V.V. en Arne- muiden had 'n spannend verloop waarin A.Z.V.V. voor en Arnemuiden na rust de toon aangaf. Reeds in de eerste minuut was het Jopie Dieleman die voor A.Z.V.V. de score wist te openen. A.Z.V.V. ging verder met goede aanvallen over de vleugels en M. de Visser wist enkele goede schoten te plaatsen die de paal troffen. Kort na deze schoten kreeg M. de Visser een blessure aan zijn knie zodat deze maar voor de helft van zijn kunnen aan het spel kon deelnemen. Toch bleef A.Z.V.V. in het offensief en in de 39e minuut was het Piet Haak die met een goed gericht schot de voorsprong tot 20 wist te ver groten. Een versterking van A.Z.V.V. was zeker de ren tree van Jaap Geensen die zowel stuwend als ver dedigend goed werk verzette. 1 Minuut voor rust ondernam Piet Haak een solo ren die hij met een zuiver schot afrondde waarmee de stand 3—0 was. Na de rust waren de rollen omgedraaid, nu was het Arnemuiden dat het beste van het spel had en in de zesde minuut was het van Belzen die met een fraai schot doelman van de Broeke kansloos wist te slaan 3—1. De tegenaanvallen van A.Z.V.V. waren in aantal veel minder dan voor de rust maar toch deden zich ook voor het Arnemuiden-doel nog wel enkele gevaarlijke momenten voor. Zo zagen wij in de 18e minuut een schot van M. de Visser in het zijnet belanden. In de 25e minuut was het Meulemeester die de achterstand tot 32 kon reduceren. Arnemuiden rook een gelijkspel en zette alles op alles, maar de Axelse verdediging met aan het hoofd stopper Arie de Putter wisten doelpunten te voorkomen en zo kon A.Z.V.V. op gelijke hoogte met Arnemuiden aan de top van de ranglijst ko- Eigenlijk is „slaapkamer" niet zon heel goed woord. Een slaapkamer dient niet alleen om in te slapen men wordt er bijvoorbeeld ook in wak ker en wakker worden is net zo belangrijk als slapen gaan. Daarom omvat het advies „maak een goed gebruik van de slaapkamer" nog iets anders dan alleen de raad om veel en lang en lekker te slapen. Aan- en uitkleden, wassen, scheren, toilet maken, opbergen van kleding en linnengoed, voor het naar bed gaan je heerlijk nog even ontspannen, uitrusten, slapen, plezierig wakker worden. Dat zijn allemaal elementen van een dagelijks of nachtelijk gebruik. Ziek zijn/beter worden vindt als regel gelukkig niet zo vaak ook veelvuldig in de slaapkamer plaats. En dan wordt de slaapkamer tegenwoordig, met betrekkelijk te kleine huizen, ook vaak als dépendance van de woonkamer(s) gebruikthuiswerk maken of ander schrijfwerk afdoen, verstellen, naaien. Bezigheden, waarvoor elders de rust en/of de ruimte ontbreken of die in andere vertrekken te veel „rommel" veroorzaken. Zoals dat naaiwerk bijvoorbeeld. Veel functies dus voor het slaapvertrek. Niet zulke representatieve functies met het risico, dat de slaapkamer, wat de inrichting betreft, wel eens ver waarloosd dreigt te worden. In vroeger eeuwen is dat vaak anders geweest vorsten verleenden audiënties in hun slaapvertrek. Bekend is het op staan, het „lever" van de Zonnekoning, Lodewijk XIV. 1. Primair is bij de inrichting van de slaapkamer natuurlijk het bed. In vroeger tijden vaak een pronkstuk. Nu een gebruiksvoorwerp, dat in alle eenvoud en functionaliteit er toch heel pret tig uit kan zien en in ieder geval heel goed moet zijn. Het sommetje is bekend een gemid delde volwassene brengt per jaar zo'n 2800 a 2900 uur per jaar in bed door en daarmee is het bed misschien wel het meest gebruikte voorwerp in huis. Des te frappanter is het, dat er zo heel veel bedden in gebruik zijn die door geleidelijke slijtage gedurende vele jaren gebruik geen behoorlijke ligging en geen voldoende gerief meer bieden. In Nederland is er wel eens een enquête ge houden, die ontstellende resultaten opleverde. In Engeland heeft dit aanleiding gegeven om te spreken van „verborgen armoede onder de bedsprei"... Hoe dat komt? Juist omdat de slijtage van het bed, de matras heel geleidelijk gaat, merkte de gebruiker het niet op, althans niet bewust. Wat hij op een gegeven ogenblik wel merkt is, dat hij 's morgens minder uitge rust wakker wordt, maar hoe dat komt, reali seert hij zich niet. Een heel belangrijk punt voor iedereen is dus iedere paar jaar het bed, de matras kritisch bekijken, onderzoeken en zo nodig vervangen. 2. Op de tweede plaats een slaapkamer moet gelegenheid bieden voor prettige ontspanning, tot rust komen, zonder dat er direkt geslapen wordt. Plezierig nog even een boek lezen, tijd schriften doorbladeren voor het slapen gaan. Daarvoor is onder andere goed licht op de juiste plaatsen nodig. Een sfeervolle maar niet al te gedempte verlichting (hoe ongezellig is een hotelkamer verlicht door een gloeiende spijker) en op de goede plaatsen een doeltref fende bijverlichting leeslampjes boven bed, die verstelbaar zijn, goed licht bij de wastafel of toilettafel of kleedspiegel. Een andere wenk als het bed geen flink schot aan het hoofdeinde heeft, breng dan achter het bed een wandbekleding aan die er tegen kan dat er tegen geleund wordta.n elkaar gewe ven hout bijvoorbeeld, in verschillende soorten onder verschillende merknamen verkrijgbaar, is De ANWB zal nog dit jaar in Zeeland, Limburg en Drenthe drie nieuwe Wegenwachtstations in gebruik nemen. Deze stations zullen worden gevestigd op Noord- Beveland in Zeeland, langs rijksweg 75 ter hoogte van Maasbracht in Limburg en bij Hoogeveen in Drenthe. De ANWB zal het tot stand komen van deze drie nieuwe stations in totaal over elf Wegenwacht stations beschikken, van waaruit de hulpverlening bij pech en ongevallen op de meest efficiënte wijze kan worden geregeld. Het Wegenwachtstation „Oosterscheldebrug" in Zeeland zal in verbinding staan met praat palen, die op voorstel van de ANWB op de Oosterscheldebrug zullen worden geplaatst. Dit Wegenwachtstation zal bovendien over een speciale sleepwagen beschikken, waarmee op de brug gestrande voertuigen snel kunnen worden afgevoerd. Voor het bestrijden van motorbranden beschikt het Wegenwachtstation tevens over een mo- 1 biele brandspuit. Het Wegenwachtstation in Zeeland krijgt de naam „Oosterscheldebrug" en wordt gevestigd in de di- rekte nabijheid van de zuidelijke aansluiting van de Oosterscheldebrug op Noord-Beveland. Het ge bouw wordt geplaatst bij het eerste kruispunt ten zuiden van de brug. Daar op de Oosterscheldebrug vluchtstroken ont breken en het op de rijbaan achterlaten van voer tuigen of het ter plaatse repareren daarvan voor het overige verkeer bezwaren oplevert, zullen alle op de brug gestrande voertuigen door de speciale ANWB-sleepwagen met aanhanger onmiddellijk van de brug worden gesleept. Deze voertuigen kun nen dan, wanneer de bestuurders dit wensen, door de Wegenwacht rijklaar worden gemaakt. Het werkingsgebied van het station „Oosterschel debrug" strekt zich uit over alle wegen in Zeeland, alsmede die op het Zuid-Hollandse eiland Goeree Overflakkee. Het station zal dag en nacht telefo nisch bereikbaar zijn onder nummer 01199-231. Voor een snelle en efficiënte hulpverlening zullen de twintig wegenwachten in dit rayon worden uitgerust met mobilofoon en daardoor direkt vanuit Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend dat de winkels op 27, 29 en 30 november, alsmede op 1 en 2 december a.s. tot 21 uur geopend mogen blijven. AXEL, 9 november 1965. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. het station, na telefonische oproep van een ge strande automobilist, naar 'het pechgeval kunnen worden gedirigeerd. Met de opening van de Oosterscheldebrug en de daarmee samenvallende ingebruikneming van het Wegenwachtstation zal ook een nieuw traject in het wegenwachtpatrouille- schema worden opgenomen namelijk de route Goes Oosterscheldebrug Zierikzee Grevelingendam Hellegatsplein. Dit bete kent, dat voor het eerst in de bijna twintig jarige geschiedenis van de Wegenwacht ook op Schouwen-Duiveland de gele pechbestrij- ders aan het werk zullen gaan. Het We<Jenwachtstation in Limburg krijgt de naam „St. Joost-Maasbracht" in overeenstemming met de ligging van het station in de omgeving van het verkeersplein St. Joost in de gemeente Maas- bracht. Het gebouw bevindt zich direkt ten noord westen van het verkeersplein in rijksweg 75, van Eindhoven naar Maastricht, ter hoogte van de af takking naar Maasbracht. Het Wegenwachtstation „Hoogeveen" in Drenthe zal worden belast met de coördinatie van de hulp verlening in Drenthe en in het noorden van Overijssel. Het station zal worden gevestigd bij het kruispunt van de in aanleg zijnde provinciale oost-west verbinding Meppel Hoogeveen Oost-Drenthe en de weg HoogeveenSlagharen, de Alterveerse Opgaande. Alle ANWB-Wegenwachtstations zijn uniform van uitvoering. Het zijn geprefabriceerde gebouwen van 6 bij 8 meter, die een meldkamer bevatten, waarin de radio- en telefoonapparatuur is onder gebracht, een verbandkamer, waar eerste hulp aan verkeersslachtoffers kan worden verleend, een pantry en een ruimte waarin speciale gereedschap pen zijn ondergebracht. hiervoor heel geschikt. Een strook van dit ma teriaal ter breedte van 80 a 100 cm. over de hele breedte van de muur is praktisch en de coratief. Er zijn ook verschillende behangsels verkrijgbaar, van plastic op een rug van papier of zelfs textiel, die sterk, goed afneembaar en decoratief zijn. Zulk materiaal kan ook heel goed bij de wastafel worden aangebracht, om dat het bestand is tegen waterspatten. Ook ander materiaal, zoals wandlinoleum, is voor dit doel heel geschikt. 3. In de derde plaats een slaapkamer mag echt wel gezellig zijn. Een goed gekozen behang (denkt U maar weer eens aan de nare hotel kamer met muren vol verbleekte bloemetjes...), frisse glasgordijnen en vrolijke gordijnen, even tueel een zonwering voor kamers op het oosten. Geen afdankertjes wat meubelen betreft. Een omgeving die prettig is om in wakker te wor den. 4. Ten vierde gelegenehid om toilet te maken. Een praktische toilettafel voor mevrouw met een ruimte om potjes en flesjes stofvrij weg te bergen een flinke kleedspiegel, zonodig aan de binnenkant van een kastdeur. Waarom naast het bed niet een stopcontact voor het elektrische scheerapparaat van meneer. In bed scheren is niet zo n gek idee en het scheerapparaat kan heel goed weggeborgen zijn in het kastje naast het hoofgdeind van het bed. Een behoorlijke, overzichtelijk ingedeelde bergruimte voor kle ding. Met wat handigheid kan ook in een op zich zelf niet zo praktische muurkast heel wat weggeborgen worden. Als de ruimte het toelaat is het de overweging waard een soort van kleedruimte wat af te schutten van de rest van de kamer, want voor een aparte kleedkamer heeft haast niemand meer plaats. 5. Ten vijfde gemakkelijk onderhoud. Hoes lakens voor de bedden en dekens van ruime afmetingen beperken de tijd die voor het op maken van de bedden nodig is in belangrijke mate. Voor de vloerbedekking preferen velen in de slaapkamer een gladde vloerbedekking, die snel en gemakkelijk stofvrij te maken is. Er is keus genoeg linoleum of linofeit, voor licht gebruik, viltzeil. Tegenwoordig zijn er ook vele soorten plastic vloerbedekking op een on derlaag van, al naar de eisen van gebruik en duurzaamheid, lichter of zwaarder materiaal. Plezierige beddekleedjes met een anti-slip on derkant staan niet alleen leuk, maar zijn bij het opstaan en voor de wastafel plezierig warm aan de voeten. Ook hier is het onderhoud heel makkelijk af en toe in de wasmachine. Dit waren dus vijf punten om aandacht aan te besteden bij het gebruik van de slaapkamer. Een goed gebruik van de slaapkamer. Want ook de slaapkamer is een deel van de woning waar men veel plezier van heeft. nachtie weer vonden in 1963 5.3 659 On„nlrln«nrIQ u. GEVRAAGD wegens uit breiding 1 Kamermeisje, zeer hoog loon. Evt. intern of reiskosten verg. Grand Ho tel Rotterdam, Terneuzen. tel. (01150) 20 41. HUUR nieuwe TELEVISIE met ALLE programma's vooi een gering bedrag p. maand Geen vooruitbetaling Altijd recht van koop. Vandaag be steld. morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds) M'burg 3973 of Goes 5397 of Zie rikzee - 2540 of Axel 338 of Sluis 277

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 3