km Een week heeft zeven dagen SPORT Maximum snelheid... Een schildpadje in de bebouwde kom... Rijdt u met 50 km werkelijk zo traag? Verliest u veel kostbare minuten of zijn het slechts luttele seconden? Komaan... U bent ook wel eens voetganger in het verkeer. Is 50 km vanuit het voetgangersoog met een pittig gangetje? Houdt u zich aan de „50" in de bebouwde kom. De ongeval- lencijfers bewijzen het: „heus het helpt". En iedere dag moet de huisvrouw maar zien, dat zij een goed bereide maaltijd op tafel brengt. Ga er eens rustig voor zitten om het menu voor een week of voor tien dagen op te maken. U zult zien dat u daarmee tijd en moeite spaart. Wat denkt u van dit weekmenu 1. Tuinbonen met ham- en kaassaus, aardappelen vruchtensla van rode bessen en banaan. 2. Gebakken vis, andijviesla, aardappelen, vanille- vla. 3. Gevulde komkommer met lever, aardappelpu ree, yoghurt met beschuit. 4. Tomatensoep met groente, (stokbrood), panne- koek. 5. Biefstuk of riblap, gemengde sla van kropsla met wortel, gebakken aardappelen, ijs. 6. Gebakken boterhamworst, bloemkool, aardappe len, fruit. 7. Kip met kerriesaus, doperwten of snijbonen, aardappelen of rijst, pruimencompote. Het doppen van tuinbonen vraagt tijd, maar uw moeite wordt beloond met een heerlijk gerecht. Als u geen tuinbonen meer kunt krijgen, maakt u deze saus dan eens bij bloemkool of sperzie bonen. Deze keer eens geen kropsla bij de gebakken vis, maar andijviesla. Denk er aan, eens per week lever te eten - heel ijzerrijk en daarom e zo gezond. Samen met kom kommer smaakt lever uitstekend en u bent er niet duur mee uit! Als vierde menu een éénpansgerecht: voedzame tomatensoep, getrokken van soepvlees en „ge vuld" met worteltjes en snij- of sperziebonen. Biefstuk en malse riblappen zijn allebei vleessoor ten, waarvan de bereiding weinig tijd vergt. Voor het bakken van een niet te dunne riblap kunt u ongeveer 6 minuien aan iedere kant rekenen. Gebakken boterhamworst met gebakken uiringen is heel smakelijk bij bloemkool en aardappelen. Wat kleurig fruit toe verhoogt de gezelligheid. Voor de kip met kerriesaus kunt u zowel verse kip als diepvrieskip gebruiken. Laat de diepvries kip voor het gebruik bij voorkeur langzaam ont dooien, liefst op een koele plaats. Recepten voor 4 personen Tuinbonen met ham- en kaassaus 3 kg tuinbonen (bonenkruid), zout; Yl liter water of melk, 200 g ham, 100 g geraspte kaas, 25 g (2 eetlepels) boter of margarine, 25 g (3J/£ eet lepel) bloem (zout, peper, aroma of een stukje bouillontablet). De tuinbonen doppen en in 15 minuten in een bodempje water gaarkoken. De ham fijnsnijden. De boter of margarine smel ten, de bloem erdoor roeren en bij scheutjes te gelijk, onder roeren, het water of de melk erbij schenken. De saus steeds even laten doorkoken. De ham en de kaas met de saus vermengen en deze op smaak afmaken (met zout, peper en aroma of een stukje van een bouillontablet). De tuinbonen zo nodig afgieten. Het bonenkruid wassen, fijnsnijden en met de tuinbonen vermengen. Een deel van de saus over de bonen schenken, de rest apart erbij geven. Gevulde komkommer met lever 2 komkommers, 250 g lever, in plakken gesne den, 1 kleine ui, 3 eetlepels tomatenpuree of ketchup, 40 g boter of margarine, 20 g (3 eetlepels) bloem, zout (peper, peterselie). De lever inwrijven met zout (en peper). De ui schoonmaken, kleinsnijden en in de hete boter of margarine lichtbruin fruiten. De ui uit de pan nemen en de lever in 10 minuten bruin en gaarbakken. De lever in kleine stukjes snijden, de jus met een scheutje water afmaken. De stuk jes lever, de ui en de tomatenpuree of -ketchup aan de jus toevoegen en nog een paar minuten stoven. De bloem aanmengen met een weinig wa ter en het levermengsel ermee binden. De komkommers dun schillen en in de lengte en overdwars doorsnijden. Het zaad verwijderen. De stukken komkommer in ruim water met zout in 10 minuten gaarkoken. De komkommer laten uitlekken en vullen met de lever. De komkommer stukken in een vuurvaste schaal overdoen. Een scheutje kooknat en wat boter of margarine toe voegen en de komkommer nog ongeveer 10 mi nuten erin verwarmen. (De peterselie wassen, fijnsnijden en over de kom kommer strooien). Tomatensoep met groente 1 liter water, 250 g soepvlees (en beentjes), 1 kg soeptomaten, 150 g sperziebonen of snijbonen, een handvol worteltjes, peterselie, 50 g boter of margarine, 80 g (Y kopje) rijst, laurierblad, een stukje foelie, zout, peper. Het vlees (en de beentjes) opzetten met het wa ter met zout, laurierblad en foelie en zachtjes gaarkoken; rundvlees in 2Yi uur, kalfs- lams- of varkensvlees in 1 uur. De bouillon zeven Het vlees zo nodig van zeentjes of pezen ont doen en kleinsnijden. De groenten schoonmaken, wassen en in stukjes snijden. Op een grote pan de boter of margarine smelten. De groenten toevoegen en een paar mi nuten smoren. De bouillon, de rijst en het vlees toevoegen. Het geheel aan de kook brengen en in 20 minuten zachtjes gaarkoken. De soep op smaak afmaken. Op het laatst de gewassen en fijngesneden peterselie erdoor roe ren. minder voldeden enkele invallers in de voorhoede. Na ongeveer een half uur spelen wist A.Z.V.V door C. Hamelink de leiding te nemen. 0-1. Nog in dezelfde minuut kon v. d. Berge gelijk maken. Met deze stand brak de rust aan. Na de hervatting was Corn Boys sterker en wa ren er goede combinaties van de jeugdige Sasse- naren te zien, maar ook nu ontbrak het aan een goede afwerking. Tegen de verhouding in nam A.Z.V.V. na circa 20 min. door de Putter opnieuw de leiding 1-2. 10 min. later was het M. de Visser die er 1-3 van maakte. Hierna kwam Corn Boys grote druk op het A.Z.V.V. doel uitoefenen en met nog een minuut of vijf te spelen verkleinde de stopper met een zeker niet onhoudbaar afstandsschot tot 2-3. Met deze stand kwam het einde, maar een gelijke stand was zeker een betere afspiegeling van de krachtsverhouding VOETBAL A.Z.V.V. behaalde in zijn eerste oefenwedstrijd tegen Corn Boys een 3-2 overwinning Zaterdag trok A.Z.V.V. naar Sas van Gent om tegen Corn Boys haar eerste oefenwedstrijd te spelen. Corn Boys was in het veld voor de rust zeker de gelijke van A.Z.V.V. maar aan de afwerking ontbrak nog al eens wat. De debuterende backs M. van Alten en P. Diele- man bleken voor hun taak volkomen berekent, OOK DE V.V. AXEL GESTART MET DE TRAINING Sedert vorige week heeft de V.V. Axel haar trai ning hervat om tijdig de nodige conditie voor de komende competitie in de 2e klasse te hebben. Zondag 15 augustus zullen zij de eerste van een aantal oefenwedstrijden spelen. Zij zullen dan bij de watertoren tegen Dosko in het veld treden. HANDBOOGSCH1ET1NG Zondag werd door de handboog maatschappij „Ons Vermaak" te Axel een schieting gehouden op haar staande wippen, waarvoor grote belang stelling bestond. Uitslagen Wip I: le Hoogvogel P. Styaert, Graauw. 2e Hoogvogel F. Styaert, Graauw. le Zij vogel L. Styaert Fz., Graauw. 2e Zijvogel R. Roels, Axel. 3e Zijvogel C. Schuddings, Nieuw Namen. 4e Zijvogel G. de Smedt, Koewacht, le Kal G. de Smedt, Koewacht. 2e Kal P. Rentmeester, Ovezande. 3e Kal C. de Rijcke, Zelzate (B.) Wip II: le Hoogvogel H. van Hoecke, Wachtebeke (B.) 2e Hoogvogel L. Kindt, Kloosterzande. le Zij vogel P. Schooff, Sluiskil. 2e Zijvogel C. v. d. Huchte, Ovezande. 3e Zijvogel G. de Bruine, Wachtebeke (B.) 4e Zijvogel C. Dhont, Zandstraat, le Kal A. Hoogstrate, Axel. 2e Kal, L. Styaert Fz., Graauw. 3e Kal A. Hoogstrate, Axel. 4e Kal G. van Waes, Westdorpe. Het hoogst aantal kleine vogels werd afgeschoten door G. de Smedt uit Koewacht, 5 stuks. CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinsten Studieboeken Boom M. A. en L. J. M. Kleyn, Ouders, kinde ren en politie. Bouman P. Eén onzer dagen. Cardozo-van Hoorn R. J., Het luie kind; China. Dijl J. van, Op en om de Spaanse troon. Gamett H., Speurders met de spade; Genesis. Hupkes G., Treinen. Keitien T„ De duisternis overwonnen. Kramer J., De goede zeiler. Leeuwen W. L. M. E. Nederlandse auteurs van 5 generaties. Littmarck T„ Durf dan te leven. Makkink, G. J. Beloofd land. Mansuelli G. A„ Etrurië en het vroegere Rome. Oud, J. J. P. en L. J. W. Wijsenbeek, Mondriaan. Slob W„ Het landelijk rijpaard. Veldkamp G. M. J., Sociaal palet; De vissen. Het wonder van het menselijk lichaam (dl. 2). Buitenlandse romans: Beauvoir S. de Une mort trés douce. Duncan My friend Rose. Greene G., The power and the glory. Walpole H., The cathedral. Romans: Brusse J. A., De collega's. Bruyn-Ouwehand M.. De vrijbuiter terug. Doolaard A. den, Het land achter Gods rug. Coolen A., Keuromnibus. Gast L., Ook viermaal is scheepsrecht. Graham W., Een vrouw verdween. Guareschi G., Don Camillo en Peppone. Holesch D., Urian, een beer uit de Karawanken. Lampo H„ De komst van Joachim Stiller. Rijsdijk M. van, Edith Scheper. Speel man E., Kil is de nevel. Tolstoj, L. N., Jongens jaren. Troy Simon, In afwachting van Olivier (det.). Woods Sara, Proeven van angst (det.). Jeugdboeken: Becker M., Alleen maar dochters. Chauncy N., Een toekomst voor Ellie. Dam J., Hondenrassen. Door de wijde wereld (dl. 5). Dubbelboer B., Het geheim verzet. Eyk H. van Kasteel Karse- steyn. Flack M., Wouter Muis zoekt een thuis. Hagers F., Anneke, Ineke, Olleke. Hooglandt M„ Kim de kameel. Hora Adema W. en M. de Vos, De jacht op de dolfijn. Inger N„ Pia en Polletje. Klaauw B. van der, Luchtvaart 1965. Mackay M., Mijn vriend is een dolfijn. Molenaar H., Voetbal. Noothoven van Goor M., Het meisje Jennifer. North Sterling, De kleine wildernis. Romberg H., Cijferslot 7-1-7. Vries A. de, Avonturen van een boerenjongen. Weir R., De mysterieuze zeeman. White R., Onderzeeër in gevaar. Zeman J., Gees- je eekhoorn. MUTATIES BEVOLKING AXEL Geboorten 7 juli de Bakker M. E. M.; 8 juli de Moor M. C. M. 16 juli Kindt M. E.; 8 juli de Keizer H. W.; 10 juli van Hoorn P.; 10 juli de Ridder C. J.; 12 juli Lensen H. J.; 12 juli Stahl J.; 18 juli Meer- tens M. J.; 22 juli Klap E. H.; 29 juli de Mees ter N. J.; 30 juli den Engelsman L. Overledenen De Neve Ph. e.v. de Booij M. L.; Vink M. A. z.v. P. A. en van Regenmortel G. M.; Provoost J. A. G. e.v Huijssen J.; van Hoeve A. J. e.v. de Regt M.; Oppeneer J.; Bakker J. z.v. P. A. en Hamelink J. E.; de Feijter A. w.v. Heijnsdijk G.; Hamelink J. D. e.v. Vreeke J. P.; Scheele P. J. e.v van Cadsand D. C. Gehuwd Lansman J. W. J. en Schram J. C. S.; Verschu ren E. M. en van Deursen M. L. M.; van den Bos B. F. en Cornelissens R. C.; Millenaar A. J. en Vinke M. D. L.; Giliam H. M. en Kruisi- fikx L. A.; van Alten M. C. en de Feijter Ch. J.; van der Hoek A. en Koster D.; ten Hove H. en Zegers P. M.; de Pooter A. en Audenaerd C.; Geensen A. en de Feijter G. A.; Koene R. L. M. en Buijze D. S. Vertrokken Verleysen E. A. e.v. Nevens naar Breda; Theu- lings J. A. H. met echt. naar Amsterdam; Kruijsse S. C. C. naar Oostkapelle; Haak P. W. naar Zwijndrecht; van de Velde A. A. met 2 gezinsl. naar Zaamslag; van Smaalen J. L. met 2 gezinsl. naar Hoedekenskerke; Dieleman J. J. met 2 ge zinsl. naar Vreeswijk; Koster J. met 2 gezinsl. naar Hoek; Buijze D. S. e.v. Koene naar Kapel- Ie; de Feijter N. S. naar Amsterdam; Zegers P. M. e.v. ten Hovenaar Maastricht; Koster D. e.v. van der Hoek naar Terneuzen; de Vries A. naar Temeuzen; Michielsen C. J. met 3 gezinsl. naar Goes; van der Lijke P. met 3 gezinsl. naar Bres- kens. Vestiging in de gemeente De Waele G. van Terneuzen naar Bachstraat 34; Verpoorte R. L. van Terneuzen naar Bachstr. 34; de Waele P. P. van Temeuzen naar Bachstr. 34; Neve E. J. e.v. Strooband van Hontenisse naar Bachstraat 16; Visser H. S. J. van Oost burg naar Beethovenstr. 7; van Schaick E. P. M. van Oostburg naar Beethovenstr. 7; Visser M. J. C. van Oostburg naar Beethovenstr. 7; Visser E. M. M. van Oostburg naar Beethovenstr. 7; Volwerk J. van Temeuzen naar Zeestraat 27; van Hurck C. B. Z. van Temeuzen naar Zeestr. 27; Volwerk S. J. van Terneuzen naar Zeestr. 27 Volwerk J. B. van Temeuzen naar Zeestr. 27; Volwerk P. A. van Temeuzen naar Zeestr. 27; Volwerk H. C. van Terneuzen naar Zeestr. 27; Goethals P. M. van Temeuzen naar v. Gistellel. 24; der Weduwe A. P. A. van Temeuzen naar v. Gistellel. 24; Goethals A. P. J. van Temeuzen naar Gistellel. 24; Allonsius G. van Philippine naar Beethovenstr. 25; Gijsel M. T. van Philippi ne naar Beethovenstr. 25; AJlonsius W. F. E. van Philippine naar Beethovenstr. 25; van Ste- vendaal S. P. M. van Vogelwaarde naar Juliana- straat 48; Kesbeke M. A. I. C. echt. v. v. Dorst van Zuiddorpe naar v. Gistellel. 28; Ivens P. J. van Zaamslag naar Bachstraat 41; Polderman J. E. van Zaamslag naar Bachstraat 41; van de Plasse D. van Zaamslag naar Bachstraat 41; van de Plasse J. van Zaamslag naar Bachstraat 41; Ivens P. J. van Zaamslag naar Bachstraat 41; Lion A. F. M. van Capelle a.d. IJssel naar Noordstr. 31; Seghers B. G. van Voorhout naar Evertsenstr. 4; De Caluwé L. e.v. van Kampen van Zuiddorpe naar Singelweg 8; van Loenhout P. J. H. van Bergen op Zoom naar Noordstr. 7; van Loenhout A. A. M. van Bergen op Zoom naar Noordstr. 7; Nieuwelink J. G. e.v. Ollebek van Westdorpe naar Driescrouwen 13; van der Velden K. P. van Westdorpe naar Bachstr. 32; Bakker J. M. van Westdorpe naar Bachstr. 32; van Biezen J. A. van Vlissingen naar Kerkstr. 11; Pijpelink D. J. van Terneuzen naar Beet hovenstr. 9; de Kraker J. van Temeuzen naar Beethovenstr. 9; Reuhl J. G. van Amsterdam naar Kijkuit 12; Kamphuis P. J. B. van Amsterdam naar Kijkuit 12; Scheele I. J. van Noordwijk aan Zee naar J. de Moorstr. 8; Harinck G. C. van Noordwijk a. Zee naar J. de Moorstr. 8; Scheele P. J. van Noordwijk aan Zee naar J. de Moorstraat 8; de Regt P. van Apeldoorn naar Sasweg 13; Ollebek H. J. e.v. de Pooter van Terneuzen naar Beethovenstr. 17; de Kraker C. e.v. de Jonge van Terneuzen naar v. Gistellelaan 26! Scheele J. van Zwijndrecht naar v. Middel- hovenstr. 36; Duvekot S. van Serooskerke naar Weststraat 36; van Cadsand P. van Vlissingen naar Buitenweg 21; van Luijk H. van Amster dam naar Beethovenstr. 13; Hamelink P. van Amsterdam naar Beethovenstr. 13. Verhuizingen binnen de gemeente De Munter C. F. met gezin van Oosterstraat 35 naar aBchstraat 30; David B. T. met gezin van Sweelinckplein 2 naar v. Gistellelaan 12; Lansman J. W. J. met 2 kinderen van Bankertstraat 39 naar Bachstraat 30; David B. T. met gezin van man van Calandstraat 20 naar Bachstraat 14; Heijnsdijk J. D. van v. Gistellelaan 62 naar Ju- lianastraat 48; Hillaert P. A. met echt. van Mo lenstraat 9 naar Beethovenstraat 21; van Dorst K. C. M. van Wilhelminastraat 39 naar van Gistellelaan 28; de Wit R. J. met gezin van Drie- schouwen 19 naar van Gistellelaan 22; van Deur sen M. L. M. e.v. Verschuren van Hulsterseweg 31 naar Bachstraat 36; Pieterse J. C. D. met ge zin van Buitenweg 5 naar Bachstraat 35; Pleu- nis A. F. met gezin van Drieschouwen 15 naar Bachstraat 37; van de Wege A. met gezin van Buitenweg 11 naar Buitenweg 18; de Groote J. W. met gezin van Buitenweg 74 naar Bachstraat 21; Jonkman G. M. met gezin van Koestraat 44 naar Julianastraat 10; Millenaar A. J. van Marij- kestraat 54 naar Bachstraat 26; Vinke M. D. L. e.v. Millenaar van Wilhelminastraat 41 naar Bachstraat 26; van Alten M. C. van Bemhard- straat 35 naar Beethovenstraat 15; de Feijter Ch. J. e.v. van Alten van Sassing 24 naar Beethoven straat 15; Kaijser J. met echt. van Julianastraat 16 naar Bachstraat 38; Koster J. met echt. van Hulsterseweg 55 naar Bylocquestraat 71bov.; de Feijter G. A. e.v. Geensen van Oosterstraat 29 naar Beethovenstraat 23; Riemens J. w.v. Buijze van Sasweg 9 naar Bylocquestraat 55bov.; van Hilst J. L. D. B. met echt. van Markt 15 naar Gen. Meijerstraat 9d; de Feijter L. met echt. van Lageweg 1 naar van Middelhovenstraat 34; Visscher W. M. van Oudewijk 36 naar Ooster straat 18; Verpoorte C. van Bernhardstraat 12 naar J. de Moorstraat 12; Riemens C. G. met gezin van Hulsterseweg 17 naar Hulsterseweg 55; de Pooter J. van Singelweg 16 naar Beetho venstraat 17; van Bendegem J. C. met gezin van Oudeweg 33 naar van Gistellelaan 20; de Jonge W. C. van Zeestraat 2 naar van Gistellelaan 26; Koekkoek G. met echt. van Oudeweg 74 naar Bachstraat 39; de Pooter A. van Pootersdijk 50 naar Bachstraat 19; Audenaerd C. e.v. de Poo ter van Emmastraat 36 naar Bachstraat 19; Rinn C. met echt. van Oosterstraat 52 naar van Gis tellelaan 16; Kruisifikx L. A. e.v. Giliam van Pr. Hendrikstraat 32 naar Nieuwstraat 48; de Pooter A. met gezin van Stationsstraat 30 naar van Gistellelaan 14; Goossen S. M. w.v. de Poo ter van Oudeweg 50 naar Nieuwendijk 66; Olle bek A. C. J. van Bosplein 4 naar Drieschouwen 13 van Langevelde A. J. met gezin van Juliana straat 10 naar van Gistellelaan 18; Kleppe J. P. met echt. van Zeestraat 4 naar Bachstraat 43; Geensen A. van Crijnssenstraat 28 naar Beetho venstraat 23.

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 3