't Mooiste bruin Üit onze Omgeving Axel en beschermt tegen zonnebrand Pigmaderm.Tube f 2,95 Predikbeurten Zondagsdienst artsen MUTATIES BEVOLKING op 31 mei 1965 8203. op 30 juni 1965 8260. Z.L.M.-TENTOONSTELLING Eveneens een woord van dank sprak de voor zitter tot Overste van Thielt van de Rijks politie en zijn medewerkers, verder tot alle Rijksdiensten waarvan spontane medewerking was ontvangen, zo ook de Ned. Heide Mij., de Ver. Landbouwwerktuigen, Streekcentrum, de Ned. Jeugdherberg Centra, P.T.T., P.Z.E.M., de standhouders, de Axelse Mid denstand en allen die hadden bijgedragen om dit grootse evenement te doen slagen. „Allen zullen nu tevreden naar huis keren na de sluiting van dit volkomen geslaagde evene ment", aldus de heer Geuze. De Kring-voorzitter de heer W. Koster dank te voor de woorden van waardering tot de kring gesproken, en sloot zich aan bij de woorden van Ir. Geuze die dank gaven aan allen die hun medewerking hadden gegeven. Spreker zegde alle werkers dank te willen brengen en dit door het noemen van twee namen De heer J. J. de Regt-Dekker en W. C. Sinke, respectievelijk als voorzitter en secretaris van de tentoonstellingscommissie. Zonder deze heren was iets groots als dit niet mogelijk geweest. Wij hopen dat allen die de tentoon stelling hebben bezocht, ten volle hebben ge noten. Verder sprak de heer Koster de hoop uit dat over drie jaar wanneer de Z.L.M. haar 125- jarig bestaan zal vieren, in Goes een nog grotere tentoonstelling gehouden zal worden. Sluitingsconcert en Vuurwerk. Ter afsluiting van deze geslaagde Z.L.M.- dagen werd door de Harmonie „De Volhar ding" van Zaarnslag op de Markt op uitno diging van het Streekcentrum een sluitings concert gegeven waarvoor grote belangstel ling bestond. In het Centrum werd door de P.J.G. een gezellig en goed bezocht bal gegeven. Om klokslag half elf werd een prachtig vuur werk ontstoken, duizenden mensen hebben genoten van dit vuurwerk dat door het Streekcentrum werd aangeboden, en een waardige afsluiting gaf van de drie voorbije dagen. Vier gewonden bij autobotsing Op het kruispunt Parkzicht en de Provinciale weg zijn bij een botsing tussen twee auto's vier personen gewond geraakt, van wie er drie naar een ziekenhuis moesten worden ver voerd. De materiële schade was groot. Het ongeluk gebeurde toen bestuurder A. J. S. uit Oostburg uit de richting Biervliet linksaf naar Waterlandkerkje wilde afslaan en de door gang niet vrij liet voor een hem tegemoet komende personenauto, met de Belg J. d. S. uit Stekene achter het stuur. S. en zijn pas sagier en de Belg werden in een ziekenhuis opgenomen. De dochter van laatstgenoemde kwam er met wat schrammen en builen van af. „Verzekering" eist bezit van een rijbewijs Het is een veel voorkomend verschijnsel, dat auto-bezitters de eerste beginselen van de kunst van het autorijden bijbrengen aan echt genotes, kinderen of kennissen. Volgens de Wegenverkeerswet en het Wegenverkeers reglement is dit toegestaan, mits uiteraard de toezichthouder zelf ten minste vijf jaar in het bezit is van een rijbewijs en in de auto een zodanige plaats inneemt, dat hij voldoende kan ingrijpen als de omstandigheden dat no dig maken. Aangezien er over dit punt veel misverstand bestaat, is het goed er op te wijzen, dat het besturen van een auto, zonder dat de be stuurder in het bezit is van een geldig rij bewijs, in de polisvoorwaarden van de mo- torrijtuigenvërzekering, is uitgesloten. De verzekering geeft slechts dekking indien het besturen geschiedt door iemand met een gel dig rijbewijs. Dit betekent dus, dat schade veroorzaakt door een persoon (zonder rij bewijs), die oefent onder het toeziend oog van iemand met een rijbewijs, niet onder de verzekeringsdekking valt. Het bovenstaande houdt uiteraard niet in, de automobielverzekeraars het lesgeven on mogelijk maken, want erkende instructeurs kunnen een verzekering sluiten, waarbij de wettelijke aansprakelijkheid van de leerling is meegedekt. Wil iemand zijn echtgenote, kinderen of kennissen, die nog niet in het bezit zijn van een rijbewijs, in zijn auto toch ervaring in het besturen laten opdoen, dan bestaat de moge lijkheid, dat de assuradeur onder bepaalde voorwaarden en voor beperkte duur, dispen satie verleent. Zonder deze dispensatie is het besturen van een motorvoertuig zonder dat men in het bezit is van een geldig rijbewijs een riskante zaak. NOODWINKEL GEOPEND Om de bewoners van de nieuwe stadswijk in de gelegenheid te stellen hun inkopen kort bij huis te kunnen doen, werd donderdag j.l. een nood- winkel geopend, met het oog op een vaste vesti ging in de toekomst. De heer en mevrouw Visser drijven deze Vivo-winkel, die gevestigd is aan de Dr. Buijzestraat 2. In 't bijzonder kunnen de bewoners profiteren van de aantrekkelijke weke lijkse folder-aanbiedingen. Daar de bediening met verse groenten en vers vlees door de betrokken branches, in deze wijk niets te wensen overlaat, zijn deze niet in het as sortiment opgenomen. EINDLES VAN DE LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL „MOLENK WART IER" Woensdagmorgen werd in de Landbouwhuishoud- school „Het Molenkwartier" de eindles gehouden en de getuigschriften uitgereikt. De directrice Mej. D. P. de Buck opende deze eindles en heette allen hartelijk welkom. Een bijzonder woord van welkom richtte mej. de Buck tot mevr. van Dijke-van Dijk, Mevr. van de Bosse-Meijer, Mej. van der Leeden en de heer P. G. van de Bosse, gemeentesecretaris als leden van de commissie van toezicht. Aan de volgende leerlingen werd een getuigschrift uitgereikt. 2e jaars primaire opleiding Jannie van Arenthals, Addy Boeye, Ria Buijze, Gerda Dieleman, Corrie Durink, Jannie Geluk, Ina Kalisvaart, Addie Kolijn, Ineke van Lange- velde, Koos de Putter, Siny Ruijtenburg, Laura Ruijtenburg, Leuneke Scheele, Ankie Houg, Tannie de Caluwé, Truus Dieleman, Wilma Fierink, Ada de Keizer, Ali de Keizer, Anneke Naeye, Jannie Scheele, Suzan van de Velde, Ineke de Witte, Rietje Witte, Anneke Lakké (met lof), Ineke de Kraker, Mariane Mattelé (met lof), Annie van de Broeke. 1 Candidaat werd afgewezen. Assistenten naaldvakken Riet van Arenthals, Marie van Driel, Janny Naeye, Marie Jansen van Roosendaal, Riet Ver- schelling, Ineke Dieleman, Marian de Kraker, Marijke Provoost, Annemieke van Sweeden. De heer van de Bosse wees in zijn toespraak tot de leerlingen op de belangrijkheid van het nijver heidsonderwijs en dat dit zeker niet achter gesteld mag worden bij ander voortgezet onderwijs. Mej. van der Leeden dankte de directrice, leer krachten en leerlingen voor de op 1 en 2 juli aan het hoofdbestuur van de Z.L.M. aangeboden lunch en koud buffet. Hierna werd koffie met gebak geserveerd, waarna de directrice allen dankten voor het bijwonen van deze eindles. Bij de uitgang van de school stonden de leerlingen van de eerste klasse opgesteld, die de geslaagden bloemen aanboden. UITREIKING GETUIGSCHRIFTEN AAN DE LEERLINGEN VAN DE CHR. L.T.S. Donderdagavond vond in het tekenlokaal van de Chr. L.T.S. de getuigschriften uitreiking plaats. De voorzitter de heer Brandes ging na het lezen van een gedeelte van Spreuken 8 voor in gebed. In zijn openingswoord heette hij allen welkom, in het bijzonder de heren C. Smies als vertegenwoor diger van de gemeente en D. van Elsacker uit Goes, Consulent van het leerlingstelsel. Stichting Zeeland. De voorzitter zeide dat met het behalen van dit getuigschrift een grond is gelegd die zeker niet voldoende zal zijn om het hierbij te laten, de tijd vraagt steeds meer om goed geschoolde arbeiders. Het zal nodig zijn om verder te studeren hetzij door verder een school te bezoeken of door zelf studie. Ook wees hij er op dat dit goed zal zijn, datgene wat aan Christelijke vorming op de school is ont vangen verder uit te dragen. Verder sprak hij de hoop uit dat spoedig in de huisvesting van de school verbetering zal komen. Hierna werden de getuigschriften aan de leerlingen uitgereikt. Na de pauze waarin aan leerlingen, ouders en be stuur en verdere aanwezigen koffie was aange boden, sprak de heer C. Smies namens de ge meente Axel de leerlingen toe. Ook deze wees op het nut van verdere ontwikkeling en roerde de huisvesting van de school aan, „Het is vooral het gemeentebestuur dat gaarne zag dat de school een beter onderkomen kreeg" aldus de heer C. Smies. De heer D. van Elsacker wees in zijn toespraak op het belang van verdere studie en spoorde de leerlingen aan, de diverse mogelijkheden die hier voor zijn te benutten. Het nu behaalde getuigschrift is niet voldoende om te slagen in het leven. De directeur de heer M. 't Gilde, wees ook op het belang van verdere studie. „Nu sta je op de on derste sport, probeer steeds een hogere sport te bereiken." De heer 't Gilde zeide verder dat de school en de leerkrachten altijd bereid zijn eventuele moeilijk heden uit de weg te helpen ruimen. De leerling A. L. Eggebeen dankte namens de leerlingen de directeur en personeel voor alles wat zij gedaan hadden om hen in hun opleiding zo goed mogelijk te doen zijn. De leerling M. de Witte, van de timmerklas kreeg voor zijn uitzonderlijke goede cijfers, gemiddeld 8V3, een boekenbon aangeboden. W. Bakker van de afdeling metaalbewerken kreeg eveneens een boekenbon, zijn gemiddelde was 79/17 Ds. Kuiper sloot deze avond met gebed. AUTO-BOTSING Zondagmiddag te 14.20 uur reed Mevr. J. de F. uit Axel met een personenauto vanaf de Sasweg de Buthdijk op, waarbij zij geen voorrang ver leende aan een uit de richting Axel komende per sonenauto bestuurd door de heer L. L. L. uit St.- Niklaas (B). Door de botsing die hierdoor ont stond, kreeg de mede-inzittende de moeder van Mevr. de F. een hersenschudding en werd door dokter Kok die eerste hulp verleende naar haar woning vervoerd. Beide auto's werden flink be schadigd. GESLAAGD Op 26 juni j.l. werden in tegenwoordigheid van de Burgemeester van Terneuzen, door de rektor van het Petrus Hondius Lyceum aldaar de eind diploma's H.B.S.-A uitgereikt aan o.a. de volgende Axelaars P. Dieleman, P. van Harnen F. Wolfert. Voor het le deel (technische vakken) van het patroonsdiploma typografie slaagde te Utrecht onze stadgenoot dhr. Jac. den Doelder. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het candidaatsexamen Ned. recht, onze stadgenoot de heer L. A. Oggel. Bij de deze week in Goes gehouden examens voor het Mulo-diploma slaagden de volgende leerlingen van de Chr. Mulo te Axel. Voor diploma A P. Penne. Voor diploma B. de dames E. Overdulve, S. Dieleman, P. van Doeselaar, E. van Drongelen, de Blaay en de heer I. Fiegen. Tijdens het te Hulst gehouden examen Typen slaagden de volgende leerlingen van de Chr. Ulo school alhier. De dames G. Bakker, P. Bolleman, A. Buijze, J. Haak, P. Riemens, A. de Kraker, M. Orlebeke, de heren A. van Dixhoorn, J. Dieleman, R. Dieleman en J. van Meurs. Aan het Koninklijk Technicum P.B.N.A. slaagden dezer dagen o.a. onze stadgenoten Als Adspirant Bouwkundig Opzichter Tekenaar M. van Doeselaar, Axel en als Bouwkundig Op zichter Tekenaar P. J. de Bakker, Axel. BEIAARDCONCERT TE AXEL OP ZATERDAG 10 JULI 1965 door de heer P. C. Brakman van 15.0016.00 uur. Het volgende programma zal worden uitgevoerd 1. a. Slaat op den trommele b. Daar was een wief die spon c. Daar kwam een boer uit Zwitserland d. Heer Jezus heeft een hofken 2. Andante F. Couperin 3. a. Marslied R. Schamaan b. Siciliaans liedje R. Schumaan c. Maaierliedje R. Schumaan 4. Carillon A. van Ooik 5. Gavotte B. Franssen 6. Menuet van Hoof 7. Oud. Ned. Prinsenlied T ZONDAG 11 JULI 1965 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: Ds. P. J. Pennings 2.30 uur: Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 uur en 3.00 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Cand. J. v. d. Ree, Voorburg. Geref. Gemeente 10 en 2.30 uur Leesdlenst. 1011 JULI Dokter Boor. AXEL TOT EN MET 30 JUNI 1965 GEBOORTEN Vervaet, Colinda A. J. M. Martinu, Serge F. J. Drubbel, Anja G. E. E. Bosch, Maria A. Die leman, Erik C. Verhoeven, Mario T. Van Bendegem, Pieter C. Geelhoedt, Cornelis J. Poot, Mariene E. Murre, Neeltje J. Oppeneer, Pieternella Oppenaar, Marinus Rouw, Marinus A. Overdulve, Frangoise A. van der Schoor, Arie J. Siegersma, Robert S. OVERLEDEN van den Enden, Anna M. e.v. Marcus, Johannes F. Dieleman, Salomon e.v. van Kerkvoort, Fran- goise van de Visse, Cornelia e.v. Snoodijk, Pieter A. de Visser, Aaltje w.v. Dieleman, David F. Kiel, Tanneke L. w.v. Kiel, Jan de Koeijer, Ca- tharina e.v. van Cadsand, Levinus. GEHUWD de Groote, Willem A. en Geene, Pieternella A. van den Broek, Leendert (van Terneuzen) en Koster, Pieternella van Dijk, Siebolt en Wieland, Jacobi. VERTROKKEN Dekker, Hendrik van Zeestraat 1 naar Schwelin (Dl.) Gerrits, Theodora H. A. e.v. Giorgi van Villapark 14 naar Parijs Neggers, Henricus W. J. met 4 gezinsleden van salonw. Hospitaalstraat naar Moergestel Huster, Robbert D. van Crijns- senstraat 18 naar Stavanger (Noorw.) Lindhout, Dina van Niéuwstraat 33 naar Vlaardingen Robijn, Abraham met 2 gezinsleden van Singelweg 28 naar Gorinchem Heerspink, Gerard J. L. van Emmastraat 22 naar Oostburg van Liere, Jan H. van Villapark 59 naar Clinge Dieleman, Jan P. van Zeestraat 33 naar Edamvan Wijngaarden, Antje w.v. Post van Beatrixstraat 3 naar Noord oostpolder Koster, Pieternella e.v. van den Broek van Stationsstraat 34 naar Terneuzen Wieland, Jeannette van Noordstraat 40 naar Vlissingen de Bruijne, Frederik met echtg. van Noordstr. 43 naar Terneuzen. VESTIGING IN DE GEMEENTE van Bambost, Jeannine M. e.v. Maas van Sas van Gent naar Bachstraat 7 Geijsen, Jacobus P. van Terneuzen naar v. Gistellelaan 69 Lacor, Catha- rina J. van Terneuzen naar v. Gistellelaan 69 Geijsen, Pieter van Terneuzen naar v. Gistellelaan 69 Schilter, Hubertus J. L. van Koewacht naar Bachstraat 23 de Pau, Gabriëlle P. L. van Koe wacht naar Bachtstraat 23 Scholter, Maurice E. J. M. van Koewacht naar Bachstraat 23 Scholter, Marlies A. T. van Koewacht naar Bachstraat 23 Scholter, Sybille A. J. van Koewacht naar Bach straat 23 Scholter, Marleen S. A. van Koewacht naar Bachstraat 23 Leclou, Jozef A. M. van Terneuzen naar Bachstraat 12 Snap, Johanna van Terneuzen naar Bachstraat 12 Leclou, Annie M. A. van Terneuzen naar Bachstraat 12 Le clou, Gerard L. van Terneuzen naar Bachstraat 12; Leclou, Leon A. J. van Terneuzen naar Bachstraat 12 Leclou, Jan van Terneuzen naar Bachstraat 12 Leclou, Teunie van Terneuzen naar Bach straat 12 Obrie, Elza M. e.v. Klaassen van Sas van Gent naar Drieschouwen 9 Ivens, Frangois A. van St. Jansteen naar Bachstraat 4 de Rijcke, Anna C. van Vlissingen naar Bachstraat 4 Ivens. Josephus F. P. van Vlissingen naar Bachstraat 4 Ivens, Maria L. A. van Vlissingen naar Bachstraat 4 Ivens, Eric T. M. van Vlis singen naar Bachstraat 4 Ivens, Veronica J. M. van Vlissingen naar Bachstraat 4 Ivens, Robert G. C. van Vlissingen naar Bachstraat 4 van Loenhout, Theodorus J. van Bergen op Zoom naar Noordstraat 7 Brouwers, Johanna F. van Bergen op Zoom naar Noordstraat 7 Dhondt, Johny van Terneuzen naar Bachstraat 8 van Laere, Alma E. van Terneuzen naar Bachstraat 8 Vonk, Theodoor A. M. van Terneuzen naar Bachstraat 28 de Moor, Maria van Terneuzen naar Bach straat 28 Vonk, Antonius A. M. van Terneuzen naar Bachstraat 28 van Hoecke, Maria E. A. van Hulst naar Joost de Moorstraat 51 Polfliet, Johan P. van Goes naar Te Waterstraat 11; Doppegieter, Johannes G. van Haarlem naar Bachstraat 6 Noppe, Jannetje van Haarlem naar Bachstraat 6 Noppe, Antonius J. van Haarlem naar Bachstraat 6 Noppe, Marijke J. van Haar lem naar Bachstraat 6Geene, Nicolaas P. A. van Hilversum naar Noordstraat 43 Raithel, Antonia C. A. van Hilversum naar Noordstraat 43 Geene, Natasja van Hilversum naar Noord straat 43 Roels, Willy A. van Koewacht naar Oudeweg 51 Cerpentier, Blanca D. J. M. van Koewacht naar Oudeweg 51 Roels, Jackie R. M. van Koewacht naar Oudeweg 51 Luteijn, Jozina A. e.v. Haak van Krabbendijke naar v. Gistelle laan 35 den Hollander, Jan J. van Vlissingen naar Villapark 65c Beeke, Marigje N. van Vlis singen naar Villapark 65c den Hollander, Mar- garetha C. van Vlissingen naar Villapark 65c Dekker, Jacobus van Middelburg naar Stationsstr. 14 Geuze, Cornelis M. van Hoek naar Singel- weg 28 van As, Elizabeth C. van Hoek naar Singelweg 28 Scheele, Cornelis van Aardenburg naar Bylocquestraat 47 van Hermon, Ebrina van Aardenburg naar Bylocquestraat 47 van Cadsand, Krina van Terneuzen naar Bachstraat 18 van Drongelen, Adriaan van Terneuzen naar Bachstr. 18de Kraker, Wilhelmina A. van Terneuzen naar Graaf Jansdijk 17 Dieleman, Pieter van Linschoten naar Joost de Moorstraat 21 Ollebek, Christiaan A. van Westdorpe naar Bachstraat 22 Lammens, Ria S. van Westdorpe naar Bachstr. 22; Ollebek, Beatrix H. M. van Westdorpe naar Bach straat 22 Jansen van Rosendaal, Jan W. van Hazerswoude naar Oosterstraat 60 Hofman, Cornelis van Terneuzen naar Bernhardstraat 32 Hamelink, Christina M. van Terneuzen naar Bern hardstraat 32 Hofman, Jacobus van Terneuzen naar Bernhardstraat 32 Davenport, Claude J. van Treeport Texas naar v. d. Moerestr. 20b Greer, Margaret van Treeport Texas naar v. d. Moerestr. 20b Davenport, Margaret J. van Treeport Texas naar v. d. Moerestraat 20b. VERHUIZING BINNEN DE GEMEENTE: Laheijne, Martha M. w.v. Vinke met gezin van Julianstraat 22 naar v. Gistellelaan 56 de Bruijn, Pieter E. M. met gezin van Julianastraat 22 naar v. Gistellelaan 56 Maas, Gerardus P. van Wal- straat 80 naar Bachstraat 7 Cornelissens, Rosalia C. met gezin van Joost de Moorstraat 12 naar Bachstraat 11 van den Bos, Boudewijn F. van Joost de Moorstraat 12 naar Bachstraat 11 van Britsom, Cyrillus A. E. met gezin van Bylocquestr. 4 naar Gen. Sikorskistraat 3 Schram, Bemardus J. met gezin van Joost de Moorstraat 15 naar v. Gistellelaan 52 Pleunis, Petrus J. met echtg. van Bernhardstraat 32 naar Bylocquestraat 4 de Dijcker, George met gezin van Drieschouwen 13 naar Bachstraat 10 de Clercq, Gustaaf J. met gezin van Beatrixstraat 11 naar Bachstraat 15; Verschraegen, Alphonsus met gezin van Kanaal kade 56c naar Beatrixstraat 11 Verstraeten, Fran- ciscus C. C. van Noordstraat 7 naar v. Middel- hovenstraat 30 van Pienbroek, Cornelia N. w.v. Savoij van Sassing 46 naar Hispitaalstraat 22 Verbunt, Karei A. met gezin van Kanaalkade 3 naar Gen. Sikorskistraat 1 Verlinde, Jan C. L. met gezin van Julianastraat 32 naar Bachstraat 24 van de Velde, Abraham J. met gezin van Weststr. 17 naar Beatrixstraat 3 van Dijk, Siebolt J. van Singelweg 41 naar Noordstraat 40; van de Wege Adriaan van Oude wijk 32 naar Julianastraat 7 de Nijs, Elisabeth J. van Oudewijk 32 naar Ju lianastraat 7 Haak, Levinus van Bankertstraat 30 naar v. Gistellelaan 35 van Espen, Levinus met gezin van Bernhardstraat 5 bov. naar v. Gis tellelaan 58 Verhelst, Gilles M. met gezin van v. Middelhovenstraat 36 naar Bachstraat 2 Ha melink, Johannes van Industrieweg 4 naar Poor- tersdijk 24 Klaassen, Marinus van Oude Zeedijk 1 naar Drieschouwen 9Wiemes, Dina C. w.v. Dieleman met zoon van Kijkuit 9 naar Bernhard straat 5 bov. Kiel, Tanneke L. w.v. Kiel By locquestraat 71 bov. naar Bylocqueplein 6 Du- erinck, Johannes met gezin van Oude Zeedijk 16 naar Bachstraat 17 Southamer, Hendrik met gez. van Julianastraat 7 naar v. Gistellelaan 50. AANTAL INWONERS DER GEMEENTE Cvervolg van pagina 1

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 2