Afl INlllkütS SPORT VOEDSELVERGIFTIGING behoeft niet voor te komen Langs de Scheldestromen „Literair contact" in Terneuzen De leden van de afdeling Land van Waas en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van het Erasmus- genootschap .Algemeen Nederlands Verbond) zullen op zaterdag 19 juni een bezoek bren gen aan Terneuzen en daar „literair contact' hebben met de schrijfster van jeugdboeken Gertie Everhuis uit Biervliet en de Belgische jeugdige schrijfster Anne Delhart. Overigens zal daaraan een samenkomst bij de Water toren en een maaltijd in het clubhuis van de Terneuzense Yachtclub, waarin ook het lite rair contact zal plaatshebben, voorafgaan. Badpakomaan slaat weer toe In Sint Jansteen zijn enkele diefstallen ge pleegd, die verdacht veel gemeen hebben met de diefstal die onlangs te Hulst werd gecon stateerd. Daar werden 's nachts damesbadpak ken ontvreemd hetgeen aan de politie de term „ziekelijke motieven" ontlokte. Te Sint Jan steen werd uit de tuin van vier families even eens een aantal damesbadpakken gestolen, terwijl de andere kledingstukken, die aan de drooglijn hingen, met rust gelaten werden. In Sluiskil viel man in zuurkuip. Bij de Nederlandse Stikstof Maatschappij te Sluiskil is woensdag de 45-jarige H. Herre- wijer uit Sluiskil uitgegleden en in een kuip zuur terecht gekomen. Hoewel de kuip slechts gevuld was met enkele decimeters zuur, liep de man toch zeer ernstige brandwonden op aan armen, benen en gelaat. Het slachtoffer is overgebracht naar het Sint Elisabeth- ziekenhuis te Sluiskil. Donderdag was zijn toestand zorgwekkend. Busje tegen boom; bestuurder gedood. Nieuw-Namen. In de Prospèrepolder is een busje, dat werd bestuurd door de 44-jarige J. Hageman uit Purmerend, vermoedelijk ge slipt en frontaal tegen een langs de weg staande boom gebotst. De bestuurder werd op slag gedood. Het busje werd zo goed als geheel vernield. Bekendmakingen BELEMMERINGENWET PRIVAATRECHT Aanleg Aardgastransportleiding Hilvarenbeek - Sluiskil. HINDERWET OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING Aanleg water- en gasleidingen naar Sluiskil ook begonnen. In het tot voor kort zo serene Land van Saef- tinge heerst momenteel grote bedrijvigheid. Die wordt er ontketend door een combinatie van de aannemingsbedrijven Van Hattum- Blankevoort, de Baggermij. Holland, de So- ciété de Dragage, en Visser en Smit, die zich hebben belast met de aanleg van een aardgas leiding en vier waterleidingen door de schor ren van Ossendrecht, de Westerschelde en het Land van Saeftinge. De leiding door de Westerschelde zal een onderdeel zijn van de hoofdaardgasleiding van Hilvarenbeek naar Sluiskil, die wellicht eind dit jaar of begin volgend jaar zal zijn voltooid. Nederlander en twee Belgen aangehouden na zinken „Lily" Op last van de officier van justitie in Middel burg zijn drie mannen, twee Belgen en een Nederlander aangehouden, van wie wordt vermoed, dat zij frauduleuze handelingen heb ben verricht in verband met het zinken van het Belgische binnenschip „Lily", de 39-ja- rige A. A. V. uit Gent en de 33-jarige L. C. eveneens uit Gent. De Nederlander blijkt de eigenaar van het schip te zijn, De K. uit Rot terdam. De 200-ton metende „Lily" is de vorige week vrijdag op de Westerschelde ter hoogte van Walsoorden volgelopen en gezonken. De oor zaak zou zijn geweest de golfslag van een passerend zeeschip, die de „Lily" zo deed slingeren, dat de uit 45 ton scheepsmotoren bestaande lading ging schuiven. De schipper, die alleen aan boord was, kon zich door in een roeiboot te springen in veiligheid bren gen. A. H. van der Lee TANDARTS Walstraat 2 - Axel Afwezig van 21 juni t/m 4 juli Fa. J.C. VINK, VOETBAL VOET BALTOURN OOI WEMELDINGE Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan orga niseerde de voetbalvereniging Wemeldinge zater dag j.l. een voetbaltoumooi waaraan een viertal ploegen deelnamen, te weten Wemeldinge R.C.S., Arnemuiden en Axel. Voor de aanvang van het tournooi kreeg het Axelse elftal voor haar behaald kampioenschap nog een fraai bloemstuk aangeboden. Hoewel Axel met 6 invallers verscheen wisten ze toch de beker van het tournooi te bemachtigen. Uitslagen Wemeldinge.Arnemuiden 22 (Arnemuiden wint na strafschoppen) AxelR.C.S. 31 R.C.S.—Wemeldinge 0—2 Axel—Arnemuiden 2-0 IUNIORENTOURNOOI V.V.-AXEL Het zaterdag en zondag gehouden juniorentoumooi van de v.v.-Axel is weer goed geslaagd. Vooral bij de A-junioren steeg de spanning ten top. Na drie van de vier wedstrijden stond Axel met drie gewonnen wedstrijden aan de leiding en Hontenisse stond met twee punten minder op de tweede plaats. Axel had aan een gelijk spel voldoende, maar in deze laatste wedstrijd moesten de Axelaars door een opgelopen blessure hun stopper Piet Penne missen. Dit was aan het spel sterk merkbaar en met 2-0 wisten de spelers van Hontenisse te zegevieren. Strafschoppen moesten nu de beslissing brengen. In de eerste serie van drie strafschoppen wisten Axel en Hontenisse er elk twee te benutten. In de tweede serie hetzelfde resultaat. Het vergde zeker veel van de zenuwen van de jonge spelers dit was in de derde serie duidelijk merkbaar, Hontenisse kon van de drie te nemen strafschoppen, er maar een in een doelpunt omzet ten, Axel deed het nog minder, en kon geen enkele treffer plaatsen. Zo werd Hontenisse winnaar bij de A-junioren. Bij de B-junioren stevenden de Axelse junioren recht op de overwinning af, deze wisten uit de vier wedstrijden 7 punten te behalen. in de feestvreugde in de vorm van een mooi bloemstuk. Namens het hoofdbestuur werden zij gehuldigd door de voorzitter van 't district Zeeland van de Algemene Hengelaarsbond de heer W. P. M. Meijer uit Sas van Gent. Onder toepasselijke woor den speldde hij hun de bondsonderscheiding in zilver op. Ver enigingskruis. Om zijn vele verdiensten werd het oud- en ere-lid de heer Zegers thans wonend in Breskens, begiftigd met het verenigingskruis. Tevens werden de twee genoemde heren benoemd tot ere-lid der vereniging. De heer Roose die 10 jaar het secretarisschap op voortreffelijke wijze heeft vervuld kreeg uit handen van de voorzitter een diplomatentas aange boden namens de vereniging met de initialen G.O.A. voor het vele werk voor de vereniging verricht. Uitslagen B-junioren Axel—H.V.V. 24 Com BoysVogelwaarde H.V.V. 24Hontenisse Axel—Corn Boys 0 0 3 3-0 1-0 0 0-3 0-0 2-0 3-0 HontenisseVogelwaarde 0-0 H.V.V. 24—Corn Boys HontenisseAxel H.V.V. 24Vogelwaarde Corn BoysHontenisse Axel—Vogelwaarde 1. Axel 7 punten 2. H.V.V. 24 6 punten 3. Vogelwaarde 4 punten 4. Com Boys 2 punten 5. Hontenisse 1 punt. A-junioren Axel—Corn Boys 2—0 Vogelwaarde—Aardenburg 0-0 1-1 2-0 0-1 0-0 2-0 DUIVENSPORT „DE VERWACHTINGAXEL PRHSVLUCHT UIT ANGERVILLE Oude Duiven Snelheid eerste duif 1087,4 meter. 1 en 7. F. Verschelden 2. C. Verstraeten 3 en 6. J. Bakker, Zaamslag 4 en 9. Ch. Tieleman 5 en 8. A. Blommaert10. K. Deij. Jaarlingen Snelheid eerste duif 1088,4 meter. 1. A. Lippens; 2 en 3. Ch. Tieleman; 4. Giele 5. Vasseur 6, 7 en 9. Bakker, Zaam slag 8. A. Peersman. Tevens werd de eerste clubkampioen bekend. Bij de Jaarlingen werd dit de heer A. Lippens 2. A. Peersman en 3. E. van Dorsselaer. Corn BoysHontenisse Axel—Vogelwaarde AardenburgHontenisse Corn Boys—Vogelwaarde AxelAardenburg Hontenisse—Vogelwaarde 1 1 Corn BoysAardenburg 02 AxelHontenisse 02 1. Hontenisse 6 punten 2. Axel 6 punten 3. Vogelwaarde 3 punten 4. Aardenburg 3 punten 5. Corn Boys 2 punten A.Z.V.V.—T ERNEUZEN 1-5 Zaterdag was Terneuzen de vierde tegenstander van A.Z.V.V. in haar nederlaag-toumooi. Terneuzen dat volledig was opgekomen was de gehele wedstrijd sterker en wist een verdiende overwinning te behalen. Terneuzen trok direkt ten aanval maar bij de af werking hiervan wilde het nog niet vlotten. Na een half uur spelen was het tegen de ver wachting in dat A.Z.V.V. door J. Dieleman de leiding nam 10. Kort voor rust was het Lauret die met een hard en goed gericht schot de stand gelijk maakte 1 1. Na de rust zette Terneuzen meer vaart in haar aanvallen, en kon door doelpunten van Wissel 2x, Lauret en Frederiksen tot de stand 15 komen. A.Z.V.V. wist na de rust nog wel tot goede aan vallen te komen, maar de schoten die op de Ter- neuzense veste werden gelost werden door doelman de Vos op uitstekende wijze gestopt. HENGELEN HENGELSPORTVERENIGING „GEDULD OVERWINT ALLESJUBILEERT Vrijdagavond recipieerde „G.O.A.'' ter gelegen heid van haar 20-jarig bestaan in haar clublokaal. Velen gaven van hun belangstelling voor deze zeer florerende vereniging blijk. Er heerstte een gezellige stemming en de huldiging van enkele oud gedienden gaf aan het geheel een feestelijke tint. Onderscheidingen Het stemde de voorzitter, de heer J. van Meurs tot grote blijdschap de heren A. van Riel en E. M. Pieters te kunnen feliciteren met hun 20-jarig lid maatschap. De heer A. van Riel had 20 jaar zit ting in het bestuur, waarvan de laaste 10 jaar als voorzitter. De heer Pieters heeft 20 jaar trouw en nauwgezet de financiën van de vereniging be heerd. De voorzitter overhandigde hen een twee tal couverts met inscriptie. Ook hun dames deelden Elke zomer komen er in ons land een groot aantal gevallen voor van zomergriep of zomerdiarree. Zij worden veroorzaakt door salmonellabacteriën. Deze salmonellose, zoals de ziekte eigenlijk heet, is een typische voedselinfectie. Zij doet zich vooral in de zomer gelden, omdat de ziektekiemen een warme omgeving nodig hebben om zich te ver menigvuldigen. In ons land veroorzaken voornamelijk vlees en vleeswaren deze voedselvergiftiging. Geen reden overigens om ze niet meer te gebruiken. Vlees is immers een belangrijk voedingsmiddel. Door een drietal maatregelen kan een infectie met salmonellabacteriën worden voorkomen. De drie die ons beschermen zijn 1. Keukenhygiëne om te voorkomen, dat de ziekte kiemen zich verspreiden. Was uw handen vóór u het eten gaat klaar maken en daarna, ook in de vakantie Gebruik een aparte doek in uw keuken als handdoek en zorg ervoor, dat die handdoek schoon is. Papieren handdoekjes zijn heel gemakkelijk. Was gebruikt keuken- en tafelgerei zo spoe dig mogelijk af. Neem vooral goed heet wa ter voor de afwas en ververs het water zo nodig één- of meermalen. Als de ruimte het toelaat en het vaatwerk met schoon heet water is nagespoeld, kunt u het in het af druiprek aan de lucht laten drogen. Hoewel dit laatste in ons land niet gebruike lijk is, zou het vanuit hygiënisch oogpunt toch wel een vooruitgang zijn. 2. Koeling om te zorgen, dat de bacteriën zich niet kunnen vermenigvuldigen. Vanaf het moment van aankoop van vlees en vleeswaren moet de huisvrouw ervoor zorgen, dat ze zo koel mogelijk blijven. Daarom bij voorbeeld het vlees niet te lang in de bood schappentas laten zitten en het, thuisgekomen, zo snel mogelijk uitpakken en koel wegzetten, liefst in de koelkast is er geen koele bewaar plaats, dan het vlees meteen koken, bakken of braden. Laat ook vleeswaren niet te lang voor of na de maaltijd in een warme omgeving staan. Hebt u geen koelkast of koele kelder, kies voor warme dagen dan liever gerookte vleeswaren dan boterhamworst, leverworst, gekookte lever en andere bederfelijke soorten. 3. Verhitting, om de bacteriën te doden. Gaar koken, bakken en braden garanderen een gerecht, dat vrij is van salmonellabacteriën. Wij moeten echter zorgen dat dit „veilige vlees niet opnieuw wordt vergiftigd, van buiten af. Dus ook na koken, bakken en braden blijven koeling en hygiënisch werken geboden. Als het vlees niet onmiddellijk na de bereiding gegeten wordt, moet het vlug worden afgekoeld en koel worden bewaard. Hetzelfde geldt voor overgebleven vlees. Met rauw vlees, vooral gemalen rauw vlees, moet men in het bijzonder voorzichtig zijn. Daarom kan men beter van rauw vlees (ge hakt niets proeven. Ook een broodje-tartaar is een gerecht dat men beter niet kan bestellen. Niet alleen voor vléés geldtvlug afkoelen en koel bewaren, ook voor soep, ragout, slaatjes, puree, stamppot, melk, pap en pudding. Worden soep, ragout en de andere warme gerechten de dag na de bereiding opgediend en zijn zij niet onder koeling bewaard, dan dienen zij zeker 10 minuten goed doorgekookt te worden. Gebruik alleen die resten die goed ruiken en er goed uitzien. De Burgemeester van Axel maakt 'bekend dat ten gemeentehuize van Axel met ingang van 18 juni 1965 gedurende veertien dagen ter inzage zijn nedergelegd le. Een beschrijving van een gedeelte van boven genoemd werk 2e. duidelijke grondtekeningen van het onder le bedoelde gedeelte. Op vrijdag, 9 juli 1965, des namiddags om 3 uur, zal ter secretarie der gemeente Axel een zitting worden gehouden, waar bezwaren kunnen worden ingediend en overleg kan worden gepleegd met de verzoeker, bedoeld in artikel 1 van de Belemmerin gen wet Privaatrecht. De desbetreffende rechthebbenden zijn, voor zoveel zij bekend zijn, persoonlijk aangeschreven. AXEL, 16 juni 1965. De Burgemeester van Axel, M. K. VAN DIJKE. Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Burgemeester en Wethouders van Axel om vergunning tot uit breiding van een inrichting tot het ontvangen, opslaan en distribueren van gas door het plaatsen van een bolgashouder met een inhoud van 1937 m3 (waterinhoud) met bijbehorende leidingen en regel- inrichtingen. Datum van het verzoek 1 maart 65. Adres inrichting Buitenweg 35, Axel, kadastraal gemeente Axel, sectie D nuumers 1558, 987 en 1788. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit ver zoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 8 juli 1965 om 11.00 uur in het Stadhuis te Axel. BEROEP tegen beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a. een inwoner van een gemeente waar deze open bare kennisgeving is geschied, mits hij in per soon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft in gebracht. AXEL, 18 juni 1965. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester. P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. „MET JAKKEREN BENT U ER EERDER HUUR nieuwe TELEVISIE met ALLE programma's voor een gering bedrag p. maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag be steld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds) M'burg - 3973 of Goes - 5397 of Zie- rikzee - 2540 of Axel - 338 of Sluis - 277. HUUR EEN KOELKAST voor 12,75 per maand zon der vooruitbetaling, met recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds) Vlissingen 4410 - Goes 5397 - Zierikzee 2540 - Axel 338 of Sluis 277. Markt 12 AXEL

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 3