Vergadering Landbouwschap Zeeland Examen doen? Uit onze Omgeving Axel Mijnhard£^Zei^ Predikbeurten Zondagsdienst artsen Faillissementen MUTATIES BEVOLKING VERTROKKEN Aansluiting onrendabele gebieden op het aardgasnet SPORT t ij de lij k met TT 1 JTTB 1 JAARGETIJDE [vJ'vJj SPELDJE Schadevergoedingen voor het plaatsen van Hoogspanningsmasten Pijpleiding Pemis - Terneuzen Nieuwe lonen in de Land- en Tuinbouw Tuinbouw Winterperiode ALGEMENE VERGADERING V.V.Z.F. In het „Centrum" hield de Vereniging van Zeeuw se Fokkers, Axel, haar algemene ledenvergadering die een goed bezoek kende. Na een opening- en welkomstwoord door de voor zitter de heer M. A. B. Puijlaert, werden door de secretaris-penningmeester de heer Iz. de Feijter de notulen van de vorige vergadering voorgelezen die ongewijzigd werden vastgesteld. De heer H. Dekker gaf als lid van de financiële commissie verslag van de centrale, waarbij alles in orde was bevonden. Het financieel verslag werd onder dankzegging aan de heer Iz. de Feijter goedgekeurd. Uit dit verslag bleek dat het jaar 1964 was af gesloten met een nadelig saldo. Het aandeel per lid in het vermogen van de ver eniging werd vastgesteld op 12,01. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek af tredende leden de heren J. Dieleman en Eug. Ver- helst met grote meerderheid herkozen. Tot lid van de financiële commissie werd benoemd de heer L. W. de Regt. Bij de bespreking der keuringen, werd op voorstel van het bestuur besloten om de premiekeuring gelijk te houden met de achttienmaanders-keuring in het najaar. Hierna sloot de voorzitter deze vergadering. BENOEMING Met ingang van een nader te bepalen datum is onze stadgenoot de heer C. Machielsen, thans leraar aan de Technische School alhier, benoemd tot Hoofd van de Technische Dienst van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten met de standplaats Goes. ZEEUWS KAMPIOENE Zaterdag organiseerde de Muziekvereniging „Flan- dria" uit IJzendijke het Zeeuws Kampioenschap voor Accordeon. Deze wedstrijd was uitgeschreven door de Nederlandse Accordeonisten Associatie. Arlette Herwegh behaalde met glans het Zeeuws Kampioenschap in haar afdeling. Hiervoor mocht ze een prachtige beker in ontvangst nemen. Tevens legde ze beslag op de ere-beker beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van IJzendijke voor die gene, die het hoogst aantal punten van het con cours behaalde. Ongetwijfeld zal ze haar uiterste best doen om het vorig jaar behaalde kampioenschap van Neder land te prolongeren. Mooie prestatie ook van haar leraar G. de Wijn uit Sluiskil, die haar uit „hobby" tot opmerkelijke prestaties heeft weten te brengen. MARIE-CECILE MOERDIJK Voor leerlingen van de Rijkskweekschool van Mid delburg zong Marie-Cecile Moerdijk woensdag avond in de Jeugdherberg „Bleije Hage" alhier. Ondanks haar overdruk programma heeft Marie- Cecile toch tijd gevonden om aan het verzoek te voldoen van direkteur Bellaert om voor Zeeuwen in eigen streek te zingen. Haar tintelende stem en sprankelende toelichting brachten de zaal in verrukking met de door haar zelf in 60 landen verzamelde liedjes in 22 originele talen. De toehoorders gaven blijk van hun laaiend en thousiasme door ovationeel applaus en spontane medezingen van refreinliederen. Haar broer Carlos begeleide haar op zeer kundige muzikale wijze op de piano. woord; hij zei: „Er zijn geen woorden goed genoeg woord hij zei er zijn geen woorden goed genoeg om onze dank, genot en verrukking weer te kun nen geven over wat U ons deze avond gebracht hebt, „wij zijn er kapot van". KAMPDATUMS BEKEND. Zoals wij reeds eerder melden organiseert het R.K. Jeugdwerk weer haar jaarlijkse Zomerkampen voor haar jeugd. De plaatsen en data zijn nu be kend gemaakt. 1217 juli Meisjes van 912 jaar naar Hoeven 1217 juli Jongens v. 910 jr. naar Ossendrecht 1724 juli Jongens v. 15-16-17 jr. naar Alphen 1924 juli Welpen naar Hoeven 2531 juli Jongens 1112 jaar naar Hoeven 27 Augustus Kabouters naar Hoeven 27 Augustus Gidsen naar Ossendrecht 814 Augustus Jongens 13—14 jr. naar Hoeven 814 Aug. Meisjes 13—15 jr. naar Ossendrecht Weer een uitgebreid programma, dat niet zon der moeite is tot stand gekomen. Vooral de ver vroegde vakantie is voor de organisatoren een waar probleem geweest. Een ding blijft de organisatoren zorgen baren, n.l. de kampuitrusting. Hoewel de hulp op dit terrein door de bevolking gegeven niet gering is, ontvangt het bestuur met vreugde de nodige materialen zo als borden, messen e.d. Waar D. F'ieterse, Evertsenstraat 19 R. Vervaeck, Chopinstraat. 23. In 1963 waren er 150, in 1964 225 deelnemers. Geen wonder dat op die wijze het materiaal een rol gaat spelen. Hier is hun verlanglijst 1 Weckketel (30 liter voor koken van aardappe len) 3 grote pannen, 1 grote braadpan, 1 grote koekepan, 2 grote waterketels, 2 grote steelpan nen, 35 lepels, 35 vorken, 35 messen, 10 schilmesjes, 2 grote afwasteilen, 25 wasteilen, overgordijnen, 5 opscheplepels, 1 handdoekrek, 8 afwasborstels, 4 theezeefjes, 5 plastic emmers, 1 vuilnisbak, 1 broodkist, 20 ontbijtbordjes, 30 kopjes, 35 soep borden, 8 grote diepe schalen, 20 plastic bekers, 1 kamerveger, 1 straatveger, 1 handveger, 1 werk- borstel, 1 kleerborstel, 1 vuilblik, 25 theedoeken, 5 handdoeken, 10 vaatdoekjes, 10 tafelkleden, 1 in dustriebrander, 30 strozakken. UITSLAG ETALAGE-WEDSTRIJD STICHTING STREEKCENTRUM AXEL gehouden op Koninginnedag en Bevrijdingsdag. Juiste aantal395 rijksdaalders Gehel juiste inzendingen 1. Liny de Feijter, Beatrixstraat 24, Pr. Marijke- school 9 jaar 2. Ineke de Feijter, Beatrixstr. 24, Pr. Marijkeschool 10 jaar 3. Elly de Feijter, Bea trixstraat 24, Pr. Marijkeschool 7 jaar 4. Corrie Verpoorte, Ds. J. Scharpstr. 19, Pr. Marijkeschool 11 jaar 5. Herman Smies, Kerkstraat 4, Pr. Ma rijkeschool 11 jaar; 6. Tonnie Smies, Kerkdreef 29, Chr. Nat. School 11 jaar7. Willy Willemsen, Noordstraat 39, Chr. Nat. School 10 jaar 8. Ad. de Regt, de Ruijterstraat 40, Chr. Nat. School 11 jaar. Bijna juist ingevuld hadden 9. Leen de Hullu, Zeestraat 17, Pr. Marijkeschool 10. Ineke Dekker, Crijnssenstraat 1, Chr. Nat. School 10 jaar; 11. Anneke Dekker, Crijnssenstr. 1, Chr. Nat. School 6 jaar; 12. Ronny de Dan- schutter, Calandstraat 4, R.K. Lagere School 10 jaar 13. Heieen Hamelink, Pr. Mauritsstraat 29, Pr. Marijkeschool 8 jaar; 14. Ab. Francke, Ka naalkade 106, Pr. Marijkeschool 10 jaar15. Adri Geilleit, Weststraat 3, St. Antoniusschool 7 jaar; 16. Jannie Scheele, Linie weg 1, Chr. Nat. School 10 jaar 17 Rietje Dieleman, Beoosten - blijssestraat 11, Chr. Nat. School 9 jaar; 18. Kees Overdulve, Singelweg 21, Chr. Nat. School 11 jaar19. Ella Stoelinga, Pr. Mauritsstraat 35, R.K. Lagere School 10 jaar 20. Els Overdulve, Singelweg 21, Chr. Nat. School 7 jaar. R.K. JEUGDWERK T afeltenniscompetitie. Groep A vanaf 15 jaar: 1 Gilbert Brandt, 2. Joseph Asselman, 3. Johan Asselman, 4. Johnny Beterams. Groep B tot 15 jaar: 1. Rinus Sijs, 2. Wim van Gink, 3. Geert Jonkman, 4. Rudi van Acker. BEIAARDCONCERT TE AXEL ZATERDAG 15 MEI 1965 van 15.00~16.00 uur door de heer P. C. Brakman Programma van de beiaardbespeling 1Prelude 2. a. Lachend tooit de lente b. Hoe rij die Boere c. Sari Marais 3. Gavotte Pastorale P. Clement 4. Andante I. Pleijel 5. Variaties over „En laat de klok maar luiden" P. C. Brakman 6. Beiaardsuite a. Preambulum L. 't Hart b. Siciliano c. Aria d. Sarabande e. Toccata 7. Thema met variaties StaJ Nees ZONDAG 16 MEI 1965 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur Ds. P. J. Pennings Mannenkoor. 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 uur en 3.00 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur: Ds. J. Th. Heemskerk Geref. Gemeente 10 en 2.30 uur Leesdienst. 's Avonds om 7 uur de heer C. v. d. Poel van Rotterdam. 15 tot 31 MEI Dokter Schiltman vakantie. 1516 MEI Dokter Boor. GEËINDIGD M. J. Mieras, h/o Het Verfhuis, handelaar in verf waren en borstelwerk, Stationsstraat 41, AXEL. Door het verbindend worden der uitdelingslijst. AXEL T/M 30 APRIL 1965 GEBOORTEN Groothaert, Petra J.; van Trappen, Marjon A. M.; van Aerts, Gisela M. G. Boonman, Saskia C. J. M. de Jonge, Comelis M. Michielsen, Johnny Verhelst, Mels J. Kiel, Petra de Pooter, Janna M. de Pooter, CornelisVerbrugge, Helena S. D. OVERLEDEN Martens, Prudentia M. geh. gew. met Dumolijn, Petrus B.Oppeneer, Pieter M. W. e.v. Ha melink, Debora van Langevelde, Martina w.v. van Tatenhove, Levinus. GEHUWD Herman, Rogerius H. en Asselman, Maria A. Duurinck, Robert en Groothaert, Maria M. Leenknegt, Theo J. en de Coninck, Maria O. Tieleman, Armand P. E. en Wieland, Tonny M. Geelhoedt, Nicolaas J. L. en Asselman, Rosalia R.; Goedgezelschap, Gustaaf L. en Scheele, Maatje van Doorn, Jan A. en Deij, Janna M. Oostdijk, Egbert P. en Buijze, Cathalina G. de Kerf, Leonardus C. A. M. van Kerkstraat 6 bov. naar VenrayRooth, Antonius van Beatrixstraat 17 naar Zandvoort Caessens, Marie A. van Bernhardtstraat 44 naar Breda Liplijn, Jacobus met gezin van Marijkestraat 50 naar Ka- pelle (Z.) Asselman, Rosalia R. e.v. Geelhoedt van de Ruyterstraat 9 Groothaert, Petrus L. van Molenstraat 3 naar Helmond van Gimst, Peter van Julianastraat 29 naar Groede de Co ninck, Maria O. e.v. Leenknegt van Gen. Mac- zekstraat 2 naar Vogelwaarde Tieleman, Armand P. E. van Zeestraat 35 naar Terneuzen Cocé, Dina A. e.v. Verhelst, van Slijkstraat 2 naar Sas van Gent Verbrugge, Dirk C. met echtg. van Magrette 12 naar Hoek Oppeneer, Jaspert van Nieuwendijk 50 naar Terneuzen Wiskerke, Jelier L. met gezin van Irenestraat 4 naar Kloe- tinge Riemens, Cornelia w.v. de Feijter van Sasdijk 1 naar Hulstvan Campen, Hendrika J. van Oranjestraat 19 naar Apeldoorn de Koeijer, Pieter K. van de Ruyterstraat 3 naar Terneuzen Wieland. Jozina van Nieuwstraat 23 naar 's-Gra- venhage Scheele, Maatje e.v. Goedgezelschap van Robertstraat 49 naar Dendermonde (Be) Deij, Janna M. e.v. van Doorn van Bernhardstr. 11 naar Goes de Koeijer, Karei P. van de Ruy terstraat 3 naar HoekHamelink, Adriaan met gezin van Oudeweg 25b naar Rozenburg Ver schelling, Dina A. van Evertsenstraat 7 naar Oost- kapelle Witte, Cornelis van Graaf Jansdijk 12 naar Westdorpe. VESTIGING IN DE GEMEENTE: van Hove, André C. L. van Kruiningen naar Gen. Meijerstraat 3 Geerst, Maria van Kruiningen naar Gen. Meijerstraat 3 van Hove, Grace G. J. van Kruiningen naar Gen. Meijerstraat 3 Mar cus, Theresia M. van Lommei (Be) naar Crijns senstraat 36 van der Linden, Johanna H. M. e.v. Lubach van Terneuzen naar Irenestraat 25 Herman, Rogerius H. van Zuiddorpe naar de Ruijterstraat 9 Wolters, Richard J. J. van Rot terdam naar de Ruijterstraat 5 Duurinck, Robert van Terneuzen naar Molenstraat 3 Van Grem- berghen, Robert van Terneuzen naar v. d. Moere- straat 10c de Doelder, Theodora van Terneuzen naar v. d. Moerestraat 10c van Gremberghen, Adriaan H. van Terneuzen naar v. d. Moerestraat 10c de Putter, Johannes L. van Hulst naar By- locquestraat 8 Geers, Harm van Emmen naar de Ruijterstraat 34 Sturm, Adriaan van 's-Graven- hage naar Te Waterstraat 11 de Ridder, Johan nes C. van Kruiningen naar van Gistellelaan 39 den Hamer, Neeltje van Kruiningen naar van Gistellelaan 39 Knieriem, Rachel A. van Bergen op Zoom naar Noordstraat 37 Oostdijk, Egbert P. van Terneuzen naar van Gistellelaan 49 In de op 6 mei 1965 gehouden vergadering van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Land bouwschap werden o.a. de volgende punten be handeld Ontheffing brede werktuigen voor Provinciale wegen De besprekingen met de H.I.D. van de Provinciale Waterstaat betreffende de ontheffingen voor brede werktuigen voor het berijden der provinciale we gen, zulks met het oog op het steeds toenemende verkeer, hebben Gedeputeerde Staten doen beslui ten met ingang van 1 januari 1968 geen nieuwe ontheffingen meer te verlenen voor werktuigen met een grotere breedte dan 3.50 m. De geldig heidsduur van de nog tot 1 januari 1968 te ver lenen ontheffingen zal tot uiterlijk 1 januari 1976 worden verlengd. Een en ander houdt in, dat werktuigen welke na 1 januari 1968 nieuw worden aangekocht zullen moeten voldoen aan de voorgeschreven breedte van 3.50 m. Besloten werd de?e kwestie op lan delijk niveau aanhangig te maken, teneinde te kun nen bereiken dat de fabrikanten de machines tij dig zullen aanpassen aan de in de toekomst te stellen eisen. De Raad stelde zich op het standpunt dat het platteland mede dient te kunnen profiteren van de mogelijkheden welke het aardgas biedt, en dat met name de z.g. onrendabele gebieden op het aardgas- net dienen te worden aangesloten. In de tijd waarin wij thans leven zullen deze on rendabele gebieden geheel moeten verdwijnen. Inpoldering Land van Saeftinge Met grote teleurstelling nam de Raad kennis van de mededeling van Ged. Staten, dat in het kader van het urgentieschema voor verhoging en ver zwaring van de zeedijken de inpoldering van het Land van Saeftinge eerst zal kunnen geschieden in het tijdvak 1974—1978. Besloten werd alsnog pogingen in het werk te stel len om tot een versnelde uitvoering te kunnen ko men, zulks met het oog op het feit dat de kwaliteit VOETBAL HON TENISSE ~AXEL 2~1 Nog geen kampioenschap voor Axel Axel dat nog slechts 1 punt nodig had om kam pioen te zijn, heeft door de grote nerveusiteit en spanning van de laatste weken een steek laten vallen. De grote schare supporters die de Oranje-witten vergezelden hebben niet de morele steun kunnen geven om een zege of een gelijkspel te behalen. Hontenisse dat niets te winnen of te verliezen had was bepaald .in het veld gekomen om Axel de voet dwars te zetten. Wanneer men Hontenisse zag zwoegen leek het Spijkerman, Jantina K. e.v. Minnen van Zwolle naar Stationsstraat 41. VERHUIZING BINNEN DE GEMEENTE de Coninck, Camillus A. met gezin van Stationsstr. 43 naar Gen. Maczekstraat 2 Kappeij, Hendricus A. van Noordstraat 7 naar Noordstraat 9 Adriaansen, Paulus H. A. met gezin van Hospi taalstraat 7 naar Julianastraat 6 Steel, Maria H. w.v. de Danschutter, van Hospitaalstraat 11 naar Gen. Sikorskistraat 13 Lootens, Edemondus A. van Hospitaalstraat 29 naar Bankertstraat 22 de Bruijn, Henri J. met gezin van Julianastraat 46 naar van Gistellelaan 53 Goethals, Camille F. J. met echtg. van Villapark 85 naar van Gistellelaan 2 Mattens, Josephus M. met echtg. van Kanaal kade 20 naar Kanaalkade 49 Minnen, Evert van de Ruijterstraat 34 naar Stationsstraat 41 Ver helst, Adriaan met echtg. van Oudewijk 29 naar Gen. Sikorskistraat 7 Dieleman, Reinier C. met gezin van Hospitaalstraat 9 naar Gen. Sikorskistr. 9 Kotvis, Johannes J. met gezin van Hospitaalstr. 13 naar Gen. Sikorskistraat 11 Scheele, Pieter J. met gezin van Hospitaalstraat 15 naar Gen. Si korskistraat 15 van Arenthals, Adolf van Hos pitaalstraat 15 naar Gen. Sikorskistraat 15 Boeije, Reinier van Sasweg 7 naar Gen. Sikorskistraat 11 Jansen van Rosendaal, Johannes P. van Oudewijk 33 naar Julianastraat 46 Buijze, Cathalina G. e.v. Oostdijk, van Nieuwendijk 30 naar van Gistelle laan 49 van Luijk, Janus C. met gezin van Sta tionsstraat 20 naar Stationsstraat 22 de Fouw, Marinus van Oosterstraat 18 naar Singelweg 28. AANTAL INWONERS DER GEMEENTE: op 31 maart 1965 8163. op 30 april 1965 8160. Uit serie van 4- Bij tube van fl.- van de in te polderen gronden steeds verder achteruit gaat, de grote behoefte aan compensatie- gronden in verband met planologische maatregelen en de recreatieve mogelijkheden. De Raad nam kennis van het zojuist gereed ge komen rapport van de door de N.V. P.Z.E.M. en belanghebbenden ingestelde taxatiecommissie, en sprak zijn waardering uit voor de wijze waarop de schadevergoedingen zijn geregeld. De betrokken eigenaren en pachters, zullen op korte termijn volledig worden ingelicht. Naar aanleiding van de voorlopige mededelingen die werden gedaan met betrekking tot het leggen van een pijpleiding voor aethyleen van Pernis naar de fabrieken van Dow-Chemical, welke vermoe delijk via Brabant en Zuid-Bevelarid verder door de Schelde naar Terneuzen zal worden gelegd, werd besloten dezelfde voorwaarden te stellen als die welke gelden voor de Gasunie. De ontwerp collectieve arbeidsovereenkomsten voor de land- en tuinbouw voor het contractjaar 1965/1966 werden goedgekeurd, en zullen via de Hoofdafdeling Sociale Zaken van het Landbouw schap aan de Stichting van de Arbeid worden ge zonden. De belangrijkste lonen, waarin verdisconteerd zijn alle huurcompensatiebijslagen en alle toeslagen voor W.W., A.O.W. en A.W.W., zijn vanaf 1 mei j.l. voor de arbeiders van 2365 jaar als volgt Landbouw Vaste vakarbeiders A met een arbeidstijd van 249lYi uur per jaar 129,52 per week; Vaste melkknechts met een arbeidstijd van 2497)^ uur per jaar 125,36 per week; Vaste vakarbeiders A met een arbeidstijd van 2335 uur per jaar 118,77 per week; Vaste vakarbeiders met een arbeidstijd van 2335 uur per jaar 114,95 per week; of zij door een overwinning de kampioensvlag zouden hijsen. Hontenisse won de toss en koos de zon en de zeer sterke wind in de rug. Direkt trok men met snelle lange aanvallen op het doel van Axel af en in de 5e minuut was het links buiten Waterschoot die een zeer hard schot loste, maar via de deklat ging het over het doel. Ook Axel wist tegen de wind in toch tot goede aanvallen te komen. Na 10 minuten spelen was het Waterschoot die in vrije positie de bal door Van Kruyssen kreeg toegespeeld en schoot onhoudbaar in 1—0. Hierna bracht Axel grote druk op het doel van Hontenisse en in de 15e minuut zette van den Hout goed voor, Hermans kopte door naar Lensen en deze schoot hard en zuiver in 1 1. Tot de rust bleef het spel gelijk opgaan met aan losse vakarbeiders A losse vakarbeiders seizoenarbeiders Vaste geoefende arbeiders Vaste vakarbeiders losse vakarbeiders losse geoefende arbeiders Zomerperiode 119,33 per week 115,63 per week 111,per week 114,28 per week 118,77 per week Zomerperiode 122,79 per week 117,24 per week Winterperiode 113,52 per week 110,per week 105,60 per week 116,82 per week 111,54 per week Als belangrijkste wijzigingen kunnen verder wor den genoemd een toeslag van 40 cent per uur voor oogstwerkzaamheden, welke thans geldt voor alle arbeiders, verhoging van enkele bestaande diploma toeslagen en invoering van een aantal nieuwe diplomatoeslagen met een maximum van 9,per week, en het verstrekken van werkkleding in de vorm van 2 overalls per jaar. In de landbouwbladen zal een volledig overzicht van alle wijzigingen worden opgenomen.

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 2