Programma 1 KONINGINNEDAG Frankering bij abonnement, AXEL ZATERDAG 24 APRIL 1965 79e Jaargang No. 30 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDERE ZATERDAG Hoofdredactie C. VINK. Redaktie en Administratie Axel, Markt 12, tel. 0 1155 - 646, postbus 16 Drukker - Uitgeefster FIRMA J. C. VINK van de feestelijkheden ter gelegenheid van 8.30 uur 9.15 uur 9.30 uur 10.30 uur 10.30 uur 10.30 uur 13.00 uur 13.30 uur 14.30 uur 16.30 uur 19.00 uur op vrijdag 30 april 1965 Openbare Vergadering van de GEMEENTERAAD van AXEL op DINSDAG 27 APRIL 1965, des namiddags om 7.00 uur ten stadhuize. ETALAGE-WEDSTRIJD AGENDA Opening Beëdiging van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer P. Dekker jr. Notulen Ingekomen stukken en mededelingen Voorstel om akkoord te gaan met een herziening van de bezoldiging van de wethouders per 1 januari 1965 Voorstel tot benoeming van een gemeen telijke vertegenwoordiger voor de N.V. Zogam Voorstel tot het nemen van een nieuw besluit tot aankoop van garage, berg plaats en erf aan de Hospitaalstraat van de heer J. P. van Driel te Axel Voorstel tot aankoop van de woning Hospitaalstraat 21 van de heer F. H. A. Zohlandt te Axel Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Robertstraat aan mevr. M. H. de Danschutter-Steel te Axel Voorstel tot aankoop van de woning Oudewijk 45 van mevr. B. K. Verlinde- Devos te Terneuzen Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Elzasstraat, aan de heer L. J. M. Cornelissen te Axel Voorstel tot verköop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Elzasstraat, aan de heer E. J. van den Bosch te Axel Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Gen. Si- korskistraat, aan de heer I. den Exter te Koewacht Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Robertstraat, aan de heer A. van Arenthals te Axel 15. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Robertstraat, aan de heer J. J. Kotvis te Axel Voorstel tot het benoemen van een onbe zoldigde ambtenaar van de burgerlijke stand Voorstel tot voorziening in enige vaca tures ontstaan door het overlijden van de heer W. de Feijter 18. Voorstel om afwijzend te beschikken op enige verzoeken om de verplichte va- kantiesluiting voor de kruideniers niet te handhaven Rondvraag Sluiting. 8. 9. 11. 12. 14 16. 17. 19. 20. Langs de Scheldestromen Landbouwschuur in Stoppeldijk eerste paasdag afgebrand. In de Willem III polder bij Stoppeldijk (ge meente Vogelwaarde) is eerste paasmorgen een landbouwschuur met stro van de heer F. Cornelissen vrijwel tot de grond toe afge brand. Acht koeien, die eveneens in de schuur stonden konden nog tijdig door het tienjarig zoontje Theo naar buiten worden gebracht. Een combine en een landbouwwagen gingen verloren. De eigenaar is verzekerd. De brand is door tot nog toe onbekende oor zaak tegen acht uur 's morgens ontstaan. De vrijwillige brandweer van Vogelwaarde is tot in de namiddag met blussen bezig geweest. Alleen de muren stonden toen nog overeind. Later zijn ook deze door de krachtige westen wind omver gewaaid. Honderd jaar Franciscanessen in Sas van Gent. De herdenking van het feit, dat de Zusters Franciscanessen zich honderd jaar geleden in Sas van Gent vestigden, zal zaterdag worden gevierd, 's Ochtens om tien uur zal er een heilige mis van dankbaarheid worden opge dragen in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Sas van Gent. Van half drie tot vier uur is er een receptie in de St.- Michaelschool. Tijdens deze receptie zal een geschenk van de inwoners van Sas van Gent worden aangeboden. Om half vijf zal het ge meentebestuur van Sas van Gent de zusters Franciscanessen officieel op het gemeentehuis ontvangen. Douane-emplacement in Sas van Gent opengesteld. Deze week werd het nieuwe douane-emplace ment te Sas van Gent in gebruik gesteld. Dit nieuwe terrein aan de zuidzijde van Sas van Gent is een van de grootste douane-emplace menten in Nederland. Hoewel de Nederland se en Belgische douane nog op de oude plaats gehandhaafd blijven, is de omlegging toch een grote verbetering voor het verkeer van en naar België. Het oude stuk weg voorbij de glasfabriek, vooral de laatste tijd in 'n slechte staat, wordt dan vervangen door een moderne twee-baans asfaltweg. Jammer genoeg zijn de Beligsche aannemers nog niet in een dergelijk gevor derd stadium zodat vanaf de Suikerdijk het verkeer zijn weg zal moeten zoeken via een provisorisch aangelegd stukje Belgische weg. Klein verlies ledental Zeelands Rode Kruis West Zeeuwsch-Vlaanderen I in twee jaar verdubbeld. Dankzij de werving van leden in de afdelin gen Souburg, Schouwen-Westhoek, Vlissin- gen en West Zeeuwsch-Vlaanderen is het le dental van het Zeeuwse Rode Kruis in het afgelopen jaar vrijwel konstant gebleven. Er moest een kleine teruggang van 17 leden ge noteerd worden de afdeling verloor in to taal 320 leden, waartegenover een winst van 303 leden stond, zodat het ledental daalde van 24.654 in 1963 naar 24.637 in 1964. Dit deelt kringsecretaris A. D. Constandse mee in het verslag over het eerste kwartaal van 1965. „Wil Zeeland niet achterblijven bij de andere kringen om in het jubileumjaar 1967 van het Rode Kruis een miljoen leden te halen, dan moeten vooral de afdelingen, die laag gekwalificeerd staan, eens hun volle aandacht op een ledenwerfactie concentreren", merkte de heer Constandse op. Als voorbeeld stelt hij de afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen, die in slechts 2 jaar het ledental verdubbelde en nu niet minder dan ruim 4000 leden telt. „En men gaat nog steeds door, want Oostburg is na het ver slag al weer 200 leden rijker geworden. Het moet volgens de kring-secretaris in andere gebieden zoals Zuid-Beveland-West met Goes en vooral in Vlissingen en Middelburg moge lijk zijn meerdere leden te krijgen. Het grootste verlies werd geleden in Brou wershaven (40), Middelburg (66), Sas van Gent (36) en Zuid-Beveland Oost (49). De grootste winst werd genoteerd in Souburg (71), Schouwen-Westhoek (75), Vlissingen (50) en West Zeeuwsch-Vlaanderen 57). Met het le dental stond Zeeland in 1963 achter Fries land (42.9 procent van het streefaantal) met 35.3 procent op de tweede plaats. Zuid- Holland en Drente volgden echter op de voet. Getuige de gegevens van 1964 is Zeelands streefaantal echter in 1964 teruggelopen van 35.3 naar 35.1 procent. „Er moet dus niet veel meer gebeuren of we raken onze tweede wellicht zelfs de derde plaats, kwijt", merkte de heer Constandse op. De bloedtransfusiedienst meldde de volgende gegevens over 1964: het aantal donors be droeg 3671 (in 1963 3576) en het aantal transfusies was 3655 (3388). Er werden 397 Landsteinerpenningen uitgereikt en 25 pla quettes in 1963 bedroegen deze aantallen respectievelijk 188 en 19. Uit de tien Zeeuwse lectuurhuisjes en 17 kastjes (in 1963 respectievelijk 10 en 12) werden in 1964 weer grote hoeveelheden tijd schriften en boeken gehaald. Bij de landelijke rangnummers behaalde Middelburg wat de lectuurhuisjes betrof een eervolle vijfde plaats (in 1963 een zesde) van de 138 huisjes Sou burg (Ritthem) legde bij de kastjes beslag op een zesde plaats (in 1963 zevende) van de 105 kastjes. Boottocht. Tot slot worden nog enkele mededelingen ge daan over de Zeeuwse boottocht met de „Henri Dunant". Die wordt gehouden van 5 tot 10 juli a.s. vanaf Wemeldinge en Zijpe naar Stellendam, Willemstad, Vlissingen en thans zelfs naar Gent in België, waarbij de patiënten dus de Oosterschelde, het Veerse Meer en het kanaal Gent-Terneuzen zullen bevaren. Als scheepsarts gaat dokter J. Stum- phius weer mee, terwijl ds. J. van Beek uit Vlissingen de geestelijke verzorging op zich zal nemen. Zuster Geleijnse treedt weer op als hoofdzuster. AXELSE COURANT ABONNEMENTSPRIJSLosse nummers 10 omt Kwartaal - abonnement Axel binnen de boa 1,25. Amderr plaatsen 1,75. Buitenland 2,—. ADVERTENTIEPRIJS10 cent per m.m. Bij kontraikten belangrijke redukbe. Ingezonden Mededelingen 30 cent per u. Kleine Advertentiën 1-5 regels f 1 iedere regel meer 12 cent extra. *XXXXXXXXX%XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX*XXXXX* 19.15 uur 20.30 uur Start op het Szydlowskiplein van de 3 drumbands. Drie verschillende routes: Drumband Axel: Szydlowskiplein - Buitenweg - Nieuwstraat - Stationsstraat - Singelweg - Julianastraat - P. Paulusstraat - Bylocquestraat - Bernhard- straat - Beatrixstraat - Pironstraat - Irenestraat - Wilhelminastraat - Marij- kestraat (afhalen leerlingen van de Marijkeschool) - Pironstraat - Prins Hen drikstraat - Noordstraat - Weststraat - Markt. Hosanna: Szydlowskiplein - Markt - Zeestraat - Oranjestraat - Kerkdreef - Koestraat - Óosterstraal - Julianastraat - P. Paulusstraat - Bylocquestraat - Singelweg - Julianastraal - Wilhelminastraat - Stationsstraat (langs spoor weg overgang) - Nieuwstraat (afhalen leerlingen Chr. Nat. school) - Kerk dreef - Weststraat - Markt. Thalia: Szydlowskiplein - Markt - Wolstraat - de Ruyterstraat - van Middel- hovenstraat - Te Waterstraat - Robertstraat -Calandstraat - Olivierstraat - de Hontstraat - Kanaalkade - Evertsenstraat - Wolstraat (afhalen leerlingen R.K. lagere school) - Markt. De schoolkinderen worden door de drumbands van de resp. scholen af gehaald en komen op de Markt samen. Toespraak door de burgemeester tot de schoolkinderen en de bevolking. Vlaghijsen op de Markt door 4 schoolkinderen. Kinderzang: Ja. Wilhelmus van Nassauwe b. Mijn schild ende betrouwe. 2a. Wilt heden nu treden b. Ter eren ons Heren c. Bid, waket end' maket. 3a. Wij leven vrij, wij leven blij b. Hoe dierbaar is ons 't Vaderland c. Zo leven w'altijd vrij en blij. 4a. O schitt'rende kleuren van Nederlands vlag b. Waai uit dan, o vlag, zij een tolk onzer beê. 5a. Heb je van de Zilveren vloot wel gehoord b. Zei toen niet Piet Hein c. Klommen niet de jongens. 6a. Wij willen Holland houen b. En vast aan onze zijde c. Ons Holland zal niet vallen. 7a. Waar eens 't gekrijs der meeuwen b. Waar eens de zeeën braken c. De worstelstrijd met Spanje. Eerste poppenkastvoorstelling in de kleuterschool „Roodkapje'' voor de leerlingen der kleuterscholen door de heer en mevrouw Popma te Middel burg met hun Poppentheater. Eerste kindervoorstelling in „Het Centrum" voor leerlingen der lagere scholen door Frans van Dusschoten en Peter Oran (goochelen, poppen kast, imitatie en wedstrijd). Voetbalwedstrijd tussen twee elftallen van douane- en gemeenteambte naren op het sportterrein aan de Buitenweg. Tweede kindervoorstelling in „Het Centrum" voor leerlingen der lagere scholen. Tweede poppenkastvoorstelling in de kleuterschool „Roodkapje voor de leerlingen der kleuterscholen. Voorstelling in „Het Centrum" voor leerlingen van de ulo, lts, uts, lycea en landbouwhuishoudschool. Middagoptocht van groepen en individuelen, welke des avonds zullen deelnemen aan de lichtstoet. Begeleiding door de drumbands. Tijdens deze rondgang vindt de eerste beoordeling door de jury voor de prijzen van middag- en avondoptocht plaats. Opstellen om 16.00 uur op het Szydlowskiplein (in de richting van de Markt). Route: Szydlowskiplein - Markt - Wolstraat - de Ruyterstraat - Joost de Moorstraat - Crijnssenstraat - Kanaalkade - de Hontstraat - Olivierstraat - Te Waterstraat - van Middelhovenstraat - Bosplein - Kanaalkade - Zee straat - Weststraat - Markt. Feestavond in „Het Centrum" met medewerking van: FRANS VAN DUSSCHOTEN, conferencier-imitator; PETER ORAN, gooche laar- KWARTET G. AMELUNG, show- en begeleidingsorkest en de zange res CONNY VAN DEN BOS, winnares van het Nederlandse song-festival. Prijzen der toegangskaarten: 2 kaarten a 2,—- per persoon op vertoon van de kwitantie J965 der Oranjevereniging; zonder kwitantie: entree-pri|s 3,— per persoon. _i j Voorverkoop en plaatsbespreken op vriidag 23 april a.s., des avonds van 7-8 uur in „Het Centrum Concert op de Markt door „HOSANNA". Lichtstoet en lampionoptocht met begeleiding door de drumbands, leder kan meedoen. Aantrekkelijke prijzen worden beschikbaar gesteld door de Stichting „Streekcentrum Axel". Opstellen om 20.00 uur op het Szydlowskiplein (in de richting van de Route-' Szydlowskiplein - Markt - Weststraat - Kerkdreef - Oosterstraat - Julianastraat - Pr. Hendrikstraat - Pironstraat - Margrietstraat - Wilhelmi nastraat - Beatrixstraat - Bernhardstraat - Bylocquestraat - P Paulus straat - Julianastraat - Wilhelminastraat - Stationsstraat - Noordstraat - Weststraat - Markt. 21.00 uur Herhaling van het FEESTPROGRAMMA in uur). „Het Centrum" (zie bij 19.00 21.30 uur Concert op de Markt door „CONCORDIA". Op vrijdag 30 april en zaterdag 1 mei a.s. wordt door de Stichting „Streekcentrum Axel" een grote etalagewedstrijd georganiseerd voor leerlingen van de lagere scholen. Formulieren voor deelname worden op de scholen uitgereikt. 3. 4. 5. 6. 7. 10. 13.

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 1