Natuurzuivere Pu rol houdt Uit onze Omgeving Axel ORANJEVERENIGING GAAT VERGADEREN Blijkens de in dit nummer voorkomende ad vertentie belegt het bestuur van de Oranje vereniging Axel een vergadering die gehou den zal worden op vrijdag 19 februari a.s., des avonds om 8.00 uur in de benedenzaal van „Het Centrum". Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling het bestuur aan te vullen wegens het be danken van enkele bestuursleden. Voorts zal het programma voor Koninginne dag 1965 worden besproken. Het is een algemeen bekend verschijnsel, dat vergaderingen niet al te druk bezocht plegen te worden. Toch zouden wij de leden van de Oranjevereniging met klem willen oproepen deze vergadering bij te wonen. Het bestuur van deze vereniging, dat in hoofdzaak nog bestaat uit de oprichters, heeft het toch maar gepresteerd ieder jaar op Koninginnedag een programma te bieden waardoor vooral de jeugd een gezellige dag werd bereid. Naar onze mening dienen de ouderen het bestuur daarvoor dankbaar te zijn. Dankbaar, omdat hun kinderen een prettige en gezellige dag werd bezorgd, maar boven al dankbaar omdat de aandacht van de kin deren op die dag speciaal werd gericht op de verjaardag van onze vorstin. Dit mag dit jaar, waarin wij het vierde lus trum van de bevrijding van ons land zal worden gevierd, naar onze mening nog wel eens duidelijk gesteld worden. Wij verwachten dan ook een behoorlijke op komst! BEIAARDCONCERT TE AXEL op zaterdag 13 februari 1965 door mevr. Moerdijk-Vanderswalm van 15.00 - 16.00 uur. Het volgende programma zal worden uitge voerd: 1. Opening „Dan zal de beiaard spelen"; (P. Benoit) 2. Het vendel moet marcheren (G. van den Berg) 3. Milenka (J. Blockx) 4. Wiegenlied (J. Bra'hms) 5. Meisjeslied 6. Daar zat een sneeuwwit vogelke 7. Slaapliedeke (M. Pothardt) 8. Ave Maria (J. Denyn) 9. Finale uit: petite suite (L. 't Hart) 10. Sluiting „Dan zal de beiaard spelen" Heer A. v. d. Lee erelid Tennisver. Axel Deze week hield de T.V. Axel haar algemene ledenvergadering, waarbij als bijzonder agen dapunt het vertrek van dhr. v. d. Lee ver meld stond. De voorzitter, Dr. A. Kats, bood hierbij aan de scheidende penningmeester het erelid maatschap van de vereniging aan, als dank voor het vele baanbrekende en stimulerende werk door hem zo nauwgezet verricht, zijn spijt betuigend over het feit, dat drukke werkzaamheden hem beletten dit werk nog langer voort te zetten. Als opvolger werd met algemene stemmen dhr. B. Kloosterman gekozen. Nu langzamerhand steeds meer mensen het nauwe verband gaan beseffen tussen sport en gezondheid - speciaal voor de jeugd - verheugde de vergadering zich in het bijzon der over de mogelijkheid dat de T.V. Axel haar leden zal kunnen laten profiteren van de modernste wijze van lesgeven in deze mooie buitensport door middel van een zgn. tenniskanon, waarbij het lesgeld zeer laag kon blijven. De overige agendapunten van huishoudelijke aard werden in een vlot tempo afgewerkt. SABENA HELIKOPTER maakte weer een tussenlanding in Axel Zaterdagmiddag maakte de Sabena heli kopter van de dienst Rotterdam-Brussel een tussenlanding op het concoursterrein. Deze tussenlanding werd gemaakt om 'n employé van de DOW en zijn echtgenote die een reis per Sabena vliegtuig naar Amerika maken op een gemakkelijke wij ze naar het vliegveld te Brussel te ver- voeren. JAARVERGADERING Herwonnen Levenskracht Vrijdagavond hield de plaatselijke afde ling van Herwonnen Levenskracht haar jaarvergadering in het Gezellenhuis. De avond werd geopend door voorzitter Hil- laert, die dank bracht voor de vele avon den die de propagandisten in het belang van Herwonnen Levenskracht hebben op geofferd. Verheugd toonde hij zich over de grote bloei van de afdeling zowel wat het aantal donateurs als wel de vrijwillig verhoogde donatiegelden betrof. Speciaal richtte hij zich met een woord van dank tot de plaatselijke middenstand die ook dit jaar weer prachtige prijzen voor de loterij ter beschikking hadden gesteld. De secretaris de heer Bouvé gaf een punctu eel jaarverslag waaruit o.a. bleek dat de afdeling ruim 400 leden telt. Het belang van Herwonnen Levenskracht werd nog maals onderstreept doordat weer enkele mensen in het sanatorium moesten wor den opgenomen die jammer genoeg geen lid van Herwonnen Levenskracht waren. Tijdens deze jaarvergadering werden 2 medewerkers van het eerste uur gehul digd. Doordat de heer van Collenburg distriktsbestuurder door familieomstandig heden verhinderd was geschiedde dit bij monde van de heer Maas voorzitter van de plaatselijke N.K.V. Dit waren de heer P. de Kort en mevrouw Doppegieter-Ver- beek die samen op financieel terrein hun beste beentje hadden voorgezet. Naast vele waarderende woorden mochten zij van het hoofdbestuur een schrijfmap in ontvangst nemen. Van afdelingszijde was er respectievelijk gezorgd voor een doos sigaren en een bloemstuk. In hun plaats zal voortaan als penning meester optreden de heer Vervack. Dit betekent overigens niet dat zij Herwon nen Levenskracht vaarwel zeggen. Na de verloting was er tot het middernachtelijk uur nog gelegenheid tot dansen waar vol op gebruik van werd gemaakt. AUTOBOTSING Zaterdagmiddag reed J. E. van de W. uit Koewacht met een personenauto het Szijdlowskiplein af, op dat zelfde moment reed M. F. E. L. uit Everghem (B.) met een personenauto het plein op. Door de vele geparkeerd staande auto's bemerkten de bestuurders elkaar te laat waardoor een botsing ontstond, waarbij beide auto's flink werden beschadigd, li chamelijk letsel deed zich niet voor. AUTO GESLIPT Omstreeks het middernachtelijk uur kwam de heer J. de P. uit Axel met een perso nenauto op de Nieuwendijk te slippen. Via een lichtmast, verkeersbord en afras teringspaaltje welke alleen werden be schadigd, kwam de auto tot stilstand. Ook de auto liep hierbij flinke schade op, maar ook hier was geen persoonlijk let sel. GEEN VOORRANG VERLEEND Maandagmorgen te 8.45 uur reed J. H. uit Axel met zijn personenauto door de posterstraat richting Kerkdreef. Hier verzuimde H. voorrang te verlenen aan de personenauto bestuurd door G. E. eveneens uit Axel die door de Kerkdreef reed, waardoor een botsing ontstond. Hierdoor beliepen beide auto's materiele schade. KAARTAVOND Aangemoedigd door het succes van vori ge maal organiseert het R.K. Jeugdwerk a.s. zaterdag weer een kaartavond in het bejaardenlokaal aan het Gezellenhuis. Ge speeld wordt bieden zonder roem. De aan vang is bepaald op zeven uur. Muziek en toneeluitvoering „CONCORDIA" Het Centrum was vrijdagavond geheel gevuld voor de jaarlijkse muziek- en to neeluitvoering van Concordia. Na een kort openingswoord door de voor zitter de heer A. Audenaarde gaf de har monie en de drumband gezamenlijk de openingsmars. Hierna werd door de drumband onder lei ding van tambourmaitre A. Schoot een aantal marsen ten gehore gebracht. Het volgende deel van het programma was het optreden van de harmonie onder leiding van dirigent A. van Meurs. Even als het optreden van de drumband viel ook dit concert zeer goed in de smaak. Vooral de twee laatste nummers Holiday for band en When the Saints go marching in, deden een waar enthousiasme los bre ken en op het vele bis geroep werd het laatste nummer nogmaals gespeeld. Het toneelstuk „Mensen in nood" een spel uit het vissersleven van Will Braken- berg, werd onder regie van de heer A. de Beer door de toneelgroep zeer goed voor het voetlicht gebracht. Het zou zeker niet goed zijn hier namen te noemen daar alle rollen op een voortreffe lijke wijze werden vertolkt. De avond werd besloten met een gezel lig bal op de muziek van het orkest „The Williams". Concordia kan weer trots zijn op haar jaarlijkse uitvoering. ALGEMENE VERGADERING Controlevereniging Zaamslag en omstreken Maandag 8 februari '65 hield de Controle vereniging Zaamslag en omstreken haar al gemene ledenvergadering in het Centrum te Axel. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder aan de frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. heer Stroo, als vertegenwoordiger van de Centrale Melkcontroledienst Arnhem en de heer F. Dekker vertegenwoordiger van de vee im- en exportfirma Dekker. Door de penningmeester de heer K. G. Tollenaar werd verslag uitgebracht over zijn gehouden beheer over de financieën dat na gezien werd door de heren P. de Feijter en A. de Kraker die de penningmeester decharge verleenden voor zijn gehouden beleid. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de heer K. G. Tollenaar herkozen en in de plaats van de heer P. W. Jansen, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd de heer S. van Hoeve te Hoek benoemd. Hierna werd de lijst van de 30 beste produk- tiekoeien van de vereniging uitgereikt, plus een uittreksel uit het verslag van de Stichting Centrale Melkcontroledienst Arnhem, ter vergelijking in landelijk verband. Tot financiële commissie werd benoemd de heren L. J. Hullaert te Hoek en R. Dhuy- vetter te Philippine. Hierna sloot de voorzitter de heer W. L. den Hamer deze vergadering en verzocht hij al len aan de koffietafel deel te nemen. Gegevens uit het jaarverslag van de Stich ting Centrale Melkcontroledienst te Arnhem Het gemiddelde kg melk in de periode van 1 juli 1962 tot en met juli 1963 van de con trolevereniging Zaamslag en omstreken was gemiddeld over 191 dieren 4899 kg melk. Het gemiddelde van Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren was 4898 kg melk. Volgens de Stichting Centrale Melkcontrole dienst Arnhem waren de gemiddelden in de provincies als volgt: Noord-Holland gemiddeld 4694 kg melk Zeeland gemiddeld 4634 kg melk Zuid-Holland gemiddeld 4542 kg melk Noord-Brabant gemiddeld 4476 kg melk Groningen gemiddeld 4467 kg melk Utrecht gemiddeld 4454 kg melk Drente gemiddeld 4423 kg melk Friesland gemiddeld 4317 kg melk Overijssel gemiddeld 4308 kg melk Gelderland gemiddeld 4305 kg melk Limburg gemiddeld 4237 kg melk Nederland gemiddeld 4412 kg melk Gerangschikt in de 932 controleverenigingen in Nederland zou de vereniging Zaamslag en omstreken komen op de 17e plaats wat kg melk betreft. De dagproduktie ligt voor de Controlevereni ging Zaamslag en omstreken op gemiddeld 15,95 kg melk per dag. Voor Noord-Holland is dit Zeeland Zuid-Holland Utrecht Groningen Noord-Brabant Drente Gelderland Overijssel Friesland Limburg 15,34 kg 14,95 kg 14,82 kg 14,76 kg 14,75 kg 14,32 kg 14,31 kg 14,15 kg 14,04 kg 13,97 kg 13,85 kg Voor de grammen vet ligt de dagproduktie voor de verschillende provincies als volgt: Noord-Holland Groningen Zeeland Friesland Drente Utrecht Zuid-Holland Overijssel Gelderland Noord-Brabant Limburg 650 grammen vet 599 grammen vet 594 grammen vet 573 grammen vet 573 grammen vt.l 566 grammen vet 565 grammen vet 544 grammen vet 534 grammen vet 533 grammen vet 518 grammen vet Voor de Controlevereniging Zaamslag en omstreken bedroeg dit gemiddeld 625 gram men vet per dag en zou in de 932 landelijke verenigingen gerangschikt kunnen worden op de 40e plaats. Het eiwitgehalte ligt met 3,36% gelijk met het landelijk gemiddelde. Per controlevereniging komt 1/3 hierboven uit en 2/3 van het aantal verenigingen hier onder. Dit is voorwaar een zeer mooi resultaat. Gaat ook in de komende jaren op de inge slagen weg zo voort in het belang van de veehouderij en van u zelf. Wij wensen u veel succes. LIJST VAN DE 30 HOOGSTE PRODUiKTIEDIEREN Rubriek 1 t/m 2-11 jaar 1. Jeitje v. D„ W. L. den Hamer. 2. Emma, S. v. Hoeve, Hoek. 3. Rika, S. v. Hoeve, Hoek. 4. Adema's Vera, I. Verhelst 5. Vera 2, H, Freijser. 6. Beatrix, W. Dieleman. Rubriek 3 t/m 3 - 11 jaar 1. Aukje, W. Dieleman. 2. Nelly's Irene, A. Scheele. 3. Jeitje, H. de Feijter. 4. Adèle 14, K. G. Tollenaar. 5. Aukje's Paula, Joz. Dieleman. 6. Margje 9, L. J. Mullaert. 7. Mina 29, C. de Feijter. Rubriek 4 t/m 4-11 jaar 1. Antje 36, I. de Feijter. 2. Rita, I. de Feijter. 3. Aukje 35, Joz. Dieleman. 4. Dirkje v. D., W. L. den Hamer. Rubriek 5 t/m 5-11 jaar 1. Adèle 10, K. G. Tollenaar. 2. Moortje 4, W. Dieleman. 3. Corrie 17, I. Verhelst. 4. Feijkje 24, S. v. Hoeve, Hoek. 5. Koosje 14, S. v. Hoeve, Axel. 6. Anne Mieke Sikkema, C. Boer. Rubriek Oudere Koeien 1. Gerda, Wed. P. Scheele. 2. Annie van Othene, Joz. Dekker. 3. Ietske, Wed. P. Scheele. 4. Rika v. D., W. L. den Hamer. 5. Grietje, I. de Feijter. 6. Mina, Gebr. Dekker. 7. Zwaantina, R. Dhuyvetter. Predikbeurten ZONDAG 14 FEBRUARI 1965 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur en 2.30 uurDs. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 uur en 3.00 uur Ds. M. van Dooren. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Geref. Gemeente 10 en 2.30 uurLeesdienst. 2=smetteloos- de.huid smetteloos- zuiver ZWARE STRAFFEN VOOR BOTERSMOKKELAARS De Antwerpse rechtbank heeft dinsdag zware straffen opgelegd aan een vijftien tal botersmokkelaars die afkomstig zijn uit Zeeland en België. Deze zaak loopt al meer dan anderhalf jaar. In de zomer van 1963 ontdekte de Belgische douane nabij Lillo aan boord van het Terneuzense binnenschip „Argo" een partij boter van ruim 6000 kg. De schipper had de boter ingeladen te Heus- den. Hij moest de smokkelwaar afleveren in Antwerpen. Uit het onderzoek kwam vast te staan dat reeds eerder enige ton nen boter per schip over de grens waren gebracht. Ér stond een organisatie achter die naderhand werd opgerold. De rechtbank te Antwerpen legde de be klaagden naast een totale boete van meer dan acht miljoen Belgische francs 600.000) zware gevangenisstraffen op. De 24-jarige J. F. uit Tprneuzen; de 37- jarige F. P. uit Zundert; de 36-jarige P. K. uit Vlissingen en de 42-jarige L. van B. uit Stekene werden ieder tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. E. G. (55) afkomstig uit Hulst; M. F. (46) uit Axel; I. v. d. O. (24) uit Rot terdam en de 53-jarige C. de W. uit Bel- sele werden veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf. Vier maanden opsluiting kregen A. M. (41) uit Terneuzen; H. van D. (49) uit Terneuzen; C. H. (23) uit Breskens; J. de J. (28) uit Zaamslag: F. G. (53) uit Klinge en Theo G. uit Hulst.

Axelsche Courant | 1965 | | pagina 2