Rennies Burgerlijke Stand SPORT UIT HET LAND VAN DE REIZENDE ZON Bekendmakingen DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling VERKEERSMAATREGELEN DRANKWET GEMEENTE AXEL SEPTEMBER 1964 HUWELIJKSAANGIFTEN Van Hoorn, Jacobus Pieter Johannes .jongeman 20 jaar en van Wijck, Ebrina Elisabeth jonged., 18jaar Verhelst, Marinus Jacobus jongeman oud 19 jaar en Zijl, Anke jongedochter oud 17 jaar Oostdijk, Jacobus Cornelis (Terneuzen) jongeman oud 24 jaar en Oppeneer, Suzanna Pieternella jongedochter oud 23 jaar Overweel, Ralph Ro bert (Middelburg) jongeman oud 23 jaar en van de Vijver, Irma Magdalena jongedochter, oud 24 jaar; Duerinck, George van (Vogelwaarde) jongeman, oud 22 jaar en van Kampen, Johanna jongedochter oud 18 jaar. HUWELIJKEN Verbist, Theophiel Petrus van (Vogelwaarde) geh. gew. oud 73 jaar en De Smedt, Alida Maria Louis Joseph geh. gew. oud 66 jaar Buijze, Krijn van (Zaamslag) jongeman oud 22 jaar en van Doeselaar, Santina jongedochter oud 23 jaar Kempe, Jan van (Zaamslag) jongeman oud 21 jr. en Dieleman, Tanneke jongedochter oud 20 jaar van Hoorn, Jacobus Pieter Johannes jongeman oud 20 jaar en van Wijck, Ebrina Elisabeth jonge dochter oud 18 jaar. GEBOORTEN Maas, Jolanda Martha Maria dochter van Maas, Willy Petrus Johannes, en, Lust, Anna Louisa (Calandstraat 14) Erwin André Anna zoon van: Dierick, Wilfried Victor Leonie, en, de Bakker, Theodora Petronella (Handelstraat 3) Willem Simon zoon van van Langevelde, Marinus, en, de Blaeij, Elisabeth (Nieuwendijk 74) Marco Erwin zoon van van der Gaag, Cornelis Marinus, en, Riemens, Helena Janneke (Bernhardstraat 37) Willemina Johanna dochter vanKoman, Hu- brecht, en, Boterblom, Cornelia (Industrieweg Z.), woonark „Corrie' Anthonie zoon vanvan Wijck, Gerrit, en, de Blaeij, Tanneke Wilhelmina (Graaf Jansdijk 38) Patrick Bernadette Alphons Suzanna zoon van Platjouw, Albert Petrus, en, Hertogh, Cornelia Johanna (Calandstraat 6) Hillegonda Cornelia Francina dochter vande Koeijer, Cornelis, en, Oostendorp, Johanna Maria (van Gistellelaan 36). OVERLIJDEN Boer, Dirkje, oud 74 jaar, weduwe van Smies, Jozias Pietervan Meurs, Jacobus, oud 71 jaar, weduwnaar van Lindenberg, Ariana. VOETBAL AXELSLUISKIL 1-1 In deze derby heeft Axel niet gebracht wat door velen werd verwacht. Het enthousiasme van Sluiskil heeft het betere spel van Axel weten te stoppen. Het leek wel of Axel dat in de vorige wedstrijden steeds tot goede combinaties wist te komen nu het rithme in de aanval niet kon vinden. De grote fout was wel dat de aanvallen steeds door het midden wer den opgezet en de vleugels te weinig in het spel betrokken werden waardoor routiniers als Koek en Avermaete op rustige wijze de baas konden blij ven. Sluiskil daarentegen zocht het meer in de breedte met lange passes, wat zeker na de rust het Axelse doel hiermede in gevaar wist te brengen. Voor de rust was het Axel dat het meest in de aanval was en het middenveld volledig wist te bezetten. Toch bleef de afwerking van deze aanvallen on volledig, wel deden zich enkele doelrijpe kansen voor maar deze bleven onbenut. Pas in de 35e mi nuut kon Axel met een strafschop tot een doelpunt komen. Midvoor van Vugt werd door de Sluiskilse doel man bij beide benen gegrepen en de hiervoor toe gestane strafschop werd onhoudbaar door R. Ver- bunt in een doelpunt omgezet. Het leek nu even of Axel de voorsprong zou gaan vergroten, maar alle pogingen hiertoe bleven zonder sukses. Reeds in de eerste minuut van de hervatting kreeg rechtsbinnen Lensen een goede kans maar zijn schot ging naast. Met het vorderen van de tijd werden de aanval len van Sluiskil talrijker en werd Axel op eigen helft teruggedrongen. In de 25e minuut was het midvoor de Feber die van een dekkingsfout in de Axelse verdediging goed wist te profiteren en de stand met een mooi schot op gelijke voet bracht 1 1. Gesteund door dit doelpunt wist Sluiskil de druk op het Axelse doel nog groter te maken en het was zeker door het goede werk van doelman Verpoorte dat zij geen voorsprong konden nemen. Tegen het einde van de wedstrijd wist Axel het spel nog te verplaatsen maar gevaarlijk konden zij niet meer worden. Axel mag zeker de meest tevredene zijn met de gelijke stand. ROD A BOYS—A.Z. V. V. 7-4 De derde competitiewedstrijd van A.Z.V.V., waarvoor de verre reis naar Aalst gemaakt werd heeft geen overwinning kunnen opleveren. De eerste helft was geheel voor Roda Boys en het was in de 10e minuut dat de midvoor met een fraai schot de Boys de leiding deed nemen 10. 7 Minuten later was het dezelfde speler die er 20 van maakte. De druk op het A.Z.V.V.-doel bleef groot maar toch duurde het tot in de 40e minuut voordat de rechtsbuiten met een kopbal het 3e doelpunt kon scoren. 30. Na de rust was de eerste aanval voor A.Z.V.V. maar deze leverde geen doelpunt op. In de 8e minuut was het de Boys rechtsbinnen die er 40 van maakte. Vlak hierna was het door een kopbal van de linksbuiten 50. In de 16e minuut maakte de rechtsbuiten het half dozijn vol 6—0. Hierna nam A.Z.V.V. het initiatief over en in 10 minuten tijd wisten zij 4 doelpunten te scoren. In de 22e minuut schoot Putter uit een voorzet van Dieleman raak 61. 2 Minuten later nam Ruijtenburg uit een voorzet van Dekker de bal op zijn hoofd en het was 62. In de 29e minuut was het Dieleman die weer goed voor het doel plaatste en Borgt plaatste een goed schot buiten bereik van de doelman 63. 2 Minuten later was het 64 uit een corner door Dieleman genomen, kopte Haak in het doel. A.Z.V.V. bleef aandringen maar het laatste doel punt in deze wedstrijd was voor de Boys, bij een uitval wist de midvoor nogmaals het A.Z.V.V.- doel te doorboren 74. KAPELLE-SPU1 In een gelijk opgaande strijd, maar met meer gevaar in de Kapelle-aanvallen heeft de sterkste gewonnen. Het was in de 32e minuut dat linksbuiten Kouse maker de score kon openen 1 0. 8 Minuten later was het linksbinnen van de Vrede die er 20 van maakte. Met deze stand kwam de rust. 10 Minuten na de thee was het de Spui-verdedi- ger Oostdijk die de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en in eigen doel schoot 3—0. In de 19e minuut was het Spui-midvoor Buize die handig 2 verdedigers omspeelde, de doelman passeerde en de bal in het verlaten doel plaatste 3-1. 5 Minuten voor tijd was het midvoor Zegers die de Kapelle-voorsprong nog tot 4—1 wist te ver groten. HENGELEN CLUBKAMPIOENSCHAP G.O.A Zaterdagmorgen werd op de IJsbaanvijver de laatste van de 3 wedstrijden, tellende voor het Clubkampioenschap van de Hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" gehouden. Hiervoor hadden 40 hengelaars hun lijn in het water geworpen, en ook nu was de vangst weer goed. Ook nu weer bleek dat onder de Belgische leden hengelaars zitten die weten hoe men een vis moet vangen. Uitslag 1. L. Mesure, Wondelgem (B) 2. C. C. Dieleman, Axel 3. J. C. Deij, Axel 4. F. Meche- linck, Westdorpe 5. H. Joos, Heusden (B) 6. J. A. Roose, Axel7. Jac. van Meurs, Axel8. R. Joos, Heusden (B) 9. M. Kaijser, Axel 10. R. de Block, Axel. Clubkampioen werd L. Mesure, Wondelgem (B), terwijl de kampioen van vorig jaar, P. Kalle uit Westdorpe de 2e plaats wist te bezetten. Jac. van Meurs, Axel werd derde. SCHAKEN ZEVENDE COMPETITIE VAN DE AXELSE JEUGDSCHAAKCLUB GESTART. Zaterdag j.l. werd de tweede ronde om het club kampioenschap van D.S.Z. gespeeld. Deze compe titie zal weer spannend worden, daar H. de Ridder en M. Rinn met als gevaarlijke outsider P. de Regt ieder hun best zullen doen om K. van Ham, die drie achtereenvolgende malen kampioen werd, nu eindelijk eens van de troon te stoten. Of dit lukt valt natuurlijk niet vooruit te zien, doch wel is zeker dat Henk de Ridder al de kop heeft genomen met een ruime punten voorsprong. Voorts zal de talentvolle, doch minder geroutineerde C. Goossen weer een competitie meespelen en hij zou het hele plan wel eens in de war kunnen sturen. De jongere spelers T. van Wijck en M. de Feijter zullen deze keer veel kans hebben, dat zij naar de onderste plaatsen verwezen zullen worden. Ook van C. P. Ollebek is niet veel kwaads te verwachten. Hij heeft n.l. een zeer geringe training door zijn ver blijf in militaire dienst. De uitslagen van de 2e ronde zijn H. de RidderC. P. Ollebek 1—0 P. de RegtM. Rinn afgebr. K. van Harn—T. van Wijck 1—0 M. de FeijterC. Goossen 01 BILJARTEN GEPLAATST IN DE PIN AT.F. Voor de finale 5e klasse libre van het District Walcheren—Zuid-Beveland hebben zich 2 Axelse biljarters weten te plaatsen, dit zijn G. de Rijcke, lid van de vereniging „P.O.P." en C. van de Berge lid van „A.B.C." Japan komt de laatste tijd dank zij de Olym pische Spelen bijzonder veel in het nieuws. Wij willen u ook letterlijk wat meer van de Japanse sfeer laten proeven door u enige nationale gerech ten voor te schotelen. Wel hebben wij de recepten die volgen aan de nederlandse smaak aangepast, aangezien diverse groenten en andere ingrediënten, die in de Japanse keuken veel worden gebruikt (rijstwijn b.v.), hier niet te krijgen zijn. De Japanse keuken is over het algemeen eenvoudig. Het voed sel ondergaat geen gecompliceerde bereidingen. Maar de manier waarop het wordt opgediend is bijzonder attraktief. De Japanners streven er naar zowel het oog als de tong te strelen. Zoals bij de meeste Oosterse keukens kost de voorbereiding van de gerechten veel tijd, het koken of bakken zelf echter heel weinig tijd. Rijst, vis en groente zijn de voornaamste bestanddelen van het dagelijks menu. De vis wordt dikwijls rauw, heel dun ge sneden, gegeten. Een bestanddeel, dat bij de be reiding van vrijwel elk Japans gerecht gebruikt wordt en in vele gerechten het zout vervangt, is de Shoyu, een sojasaus die dunner is dan de soja saus (ketjap), die in Nederland het meest gebruikt wordt. Mocht u het niet zo prettig vinden om op de grond aan een laag tafeltje te zitten en met stokjes te eten aan uw eigen tafel zullen de Japanse gerechten u er niet minder om smaken. Eén van de bekendste gerechten is de sukiyaki, een gerecht dat eigenlijk aan tafel bereid moet worden. Recepten voor 4 personen Sukiyaki 300 g mager rundvlees in zeer fijne reepjes gesneden, zout, 3 eetlepels olie, 1 dl bouillon (van water met een stukje bouillontablet), 1 dl niet zoete sojasaus (ketjap asin), 1 eetlepel suiker, 4 kleine preien, 2 a 3 uien, 1 paprika, 300 g Chinese of savooiekool, 50 g champignons (zo mo gelijk 150 g taugé). De uien schoonmaken en in ringen snijden. De paprika doormidden snijden, van zaadlijsten ont doen en in smalle reepjes snijden. De kool schoon maken en in reepjes snijden. De prei schoonmaken, wassen, in plakjes snijden (ook het malse groene deel) en nogmaals wassen. De champignons was sen en in plakjes snijden. (De taugé wassen en laten uitlekken). Het vlees inwrijven met zout en in de hete olie aan alle kanten mooi bruin bakken. De bouillon, sojasaus en suiker toevoegen en het vlees in 10 minuten gaar laten worden. Het vlees naar één kant van de pan schuiven. De ui, paprika en kool toevoegen, door de saus mengen en enkele minuten stoven. Dan de prei, champig nons en de taugé toevoegen, het geheel door elkaar mengen en nog tfc 3 minuten stoven. De groente mag beslist niet lang gestoofd worden ze moet er nog fris uitzien. De sukiyaki opdienen met drooggekookte rijst. Kip-Nimona (kip-stoofschotel) 400 g mals kippepoelet, 1 ui, 3 eetlepels olie, 50 g champignons, J4 dl water met een mes punt zout, Yi dl niet zoete sojasaus, 34 eetlepel suiker, klein blikje doperwten, 2 eieren. Het poelet in stukjes (laten) hakken en was sen. De ui schoonmaken, kleinsnijden en in de hete olie licht fruiten. De champignons wassen, in plakjes snijden en even mee smoren. Het water, de sojasaus en de suiker toevoegen en het geheel aan de kook brengen. Het kippepoelet toevoegen en in een goed gesloten pan in ^4 uur gaar stoven. Het poelet uit de pan nemen en het vlees van de botjes halen. De stukjes kip met de uitge lekte doperwten bij de saus voegen en de massa even aan de kook brengen. De eieren loskloppen en over de massa in de pan gieten. Met een vork de massa hier en daar even opzij schuiven, zodat het ei enigszins naar beneden kan lopen. De pan af dekken en het geheel 10 a 15 minuten op een niet te hoog vuur laten staan tot het ei gestold is. Het gerecht in punten snijden en met drooggekook te rijst opdienen. Tempura. Heel bekend in Japan zijn de tempura-bars, waar men gebakken gerechten met een heerlijke gekruide saus kan eten. Bijvoorbeeld een combinatie van verschillende stukjes vis en garnalen. Alle vissoorten kunt u nemen stukjes kabeljauw-, schelvis-, schol- of tongfilets van 3 bij 3 cm en/of grote garnalen. Voor de saus3 dl water, visgraten of een kleine wijting of schelvis, ui, wortel, peterselie, zout, peper, laurierblad, 34 dl sojasaus, 10 ra dijsjes of 2 bolletjes gember. Voor het beslag 1 ei, 40 g (5J4 eetlepel) bloem, 1 dl water, zoutolie. De garnalen wassen en laten uitlekken. Dikke stukjes vis (b.v. van kabeljauw of schelvis) even plat slaan. De vis met wat zout bestrooien. Voor de saus het water aan de kook brengen met de graten of vis en kruiden en zachtjes een half uurtje laten trekken. De bouillon zeven en ver mengen met de sojasaus. De gewassen radijsjes of de gember kleinsnijden en bij de saus voegen. De saus in een kommetje overdoen. Voor het beslag de bloem, het ei, het water en wat zout door elkaar roeren. De stukjes vis en/of de garnalen door het beslag halen (op een schuim spaan), laten uitlekken en in hete olie vlug licht bruin bakken. De stukjes vis of garnalen uit de olie halen, laten uitlekken en zo snel mogelijk op dienen met de koude saus. Ook bij de tempura kunt u drooggekookte rijst geven. Wie tegen het bakken van vis in frituurvet op ziet, kan het volgende visgerecht eens proberen. Teriyaki. 400 g verse of diepvries kabeljauwfilets, 1 teen tje knoflook, 1 ui, 2 bolletjes gember, 1 eetlepel suiker, 1 dl niet zoete sojasaus, 1 dl water, olie, boter of margarine. De knoflook en ui schoonmaken en, evenals de gember, kleinsnijden. Knoflook, ui, gember, suiker, sojasaus en water in een (platte) schotel door el kaar mengen. De vis in 8 dunne plakken snijden en in de saus leggen. De vis ongeveer 2 uur in de saus laten staan. De vis laten uitlekken en in heel weinig olie, boter of margarine in een koeke- pan onder af en toe keren in 3 a 5 minuten gaar- bakken. Wanneer men in het bezit is van een grill, kan men de vis ook in een vuurvaste schotel of pan enkele minuten onder de grill leggen. De saus desgewenst zeven en warm of koud met de vis opdienen. TERINZAGELEGGING. Ter gemeentesecretarie ligt voor een ieder ter inzage een uitspraak van de Minister van Defensie gedagtekend 21 septem ber 1964 inzake aangevraagde vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige. BEROEP. Tegen elke uitspraak kan iedere be langhebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekendmaking in beroep komen. Het beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en bij mij worden ingediend. Mijnerzijds wordt voor de doorzending van het beroepschrift aan de Kroon zorggedragen. De Koningin beslist op het beroep bij een met redenen omkleed besluit, nadat de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, is gehoord. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met over schrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden genomen. Zolang omtrent zodanige over schrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. AXEL, 24 september 1964. De burgemeester der gemeente Axel, M. K. VAN DIJKE. Burgemeester en Wethouders van Axel brengen ter openbare kennis dat voor een ieder gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente ter lezing is nedergelegd het door hun College dd. 25 september 1964 vastgestelde besluit no. 8, inzake verkeersmaatregelen voor de Buitenweg en van Gistellelaan (wachtverbod). Axel, 1 oktober 1964. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend dat op 30 september 1964 is ingekomen een verzoekschrift van P. A. Schouwaert, Noordstraat 30, Axel, om een verlof A voor de linkervoor- localiteit van zijn gebouw Noordstraat 30. Bezwaren tegen verlening van het verlof kan ieder binnen twee weken na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk inbrengen bij Burge meester en Wethouders. Axel, 1 oktober 1964. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Huur nieuwe televisie met ALLE programma's voor een gering bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij U thuis 1 Bel (ook 's avonds no. (01184) 44 10 of (01180) 39 73 of (01100) 53 97. Zou de man, die door de grote zwarte auto naar de middenberm wordt gedrukt, zijn wagen nog in bedwang kunnen houden Het is te hopen van wel, anders wordt er weer een middenberm-ongeluk aan de lange lijst toegevoegd. Veel van dergelijke ongelukken op de autosnelwegen vinden er hun oorzaak in, dat inhalende auto's van de weg worden gedrongen door plotseling naar links uitwijkende voertuigen. „Links uitwijken bij in gehaald worden" is één van de ernstige fouten, die het Verbond voor Veilig Verkeer en de Surveillance-groep Auto-snelwegen van de Rijkspolitie (beter bekend als de „witte Porsche-patrouilles"in hun gezamenlijke Aktie Zwarte Zes bestrijden. Om ongelukken te voorkomen is het noodzakelijk, alvorens men gaat inhalen, er zich door middel van zijn spiegels goed van te overtuigen, dat de achterliggende linkerweghelft vrij is.

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 3