Keurig verzorgde brieven Boekhandel Firma J. C. VINK BROTHER 500 PUROL DOET MEER Ingezonden Stukken SPORT FOTOGRAFIE meer dan filmrolletjes alleen. dan genezen; maakt ook de huid door en door zuiver en gezond. Dat alles kan met de PORTABLE SCHRIJFMACHINE Bekendmakingen KOSTELOZE INENTING OF HERINENTING TEGEN POKKEN TERUGKEER naar het normale leven Enquêteurs en Enquetrices C. A. SCHILTMAN ARTS - AXEL afwezig (Buiten verantwoording der redaktie) Mijnheer de redakteur, Zaterdag 22 aug. j.l. is het carillon in de toren van het Axelse stadhuis in gebruik genomen. Als geboren en getogen Axelaar, ben ik er zeer trots op, dat wij in ons stadje naast de vele verfraai ingen, die de laatste jaren in Axel zijn aangebracht en het hierdoor prettig wonen is, ook een carillon hebben, dat nu nog meer stads aandoet. Zo heb ik dan ook met genoegen naar de 2 bei- aardkoncerten geluisterd. Toch moet mij nog iets anders van het hart. Toen zaterdag j.l. om 15 uur het carillon officieel in gebruik werd genomen, had ik mij en vele andere burgers met mij voorgesteld, dat de ingebruikname via de mikrofoon en luid sprekers buiten hoorbaar was geweest, evenals een uur tevoren de inwijding van de luidklok van de Geref. Kerk aan de Pironstraat, welks plechtigheid ook buiten plaats had. Ten slotte nog iets. Bij het avondkoncert viel het mij op, dat alle toegangswegen die naar de Markt leiden, keurig met hekken waren afgezet. Zou het niet mogelijk zijn, om bij koncerten van onze plaatselijke muziekkorpsen, die toch ook recht hebben op stilte en eerbied, bij hun koncert de Markt zo af te zetten, dat muzikanten en direk- teuren geen hinder meer zouden hebben van het lawaai van heen en wêer rijdende auto's en brom-' fietsen. Ik hoop dat ons plaatselijk bestuur hier in de toekomst rekening mee zou willen houden. Wij zijn stad en dienen ons daarom op allerlei gebied het stadsleven hier bij zoveel mogelijk aan te passen. D. J. FREEKENHORST VOETBAL AXEL—M.O.C. '17 6-1 Axel heeft het zondag aangedurfd om het op te nemen tegen het pas uit de le klasse gedegra deerde M.O.C. '17. En wat wel niemand had durven denken was het Axel, dat in, door beide elftallen goed gespeelde wedstrijd, met een ruime 61 overwinning uit de sportieve wedstrijd kwam. Doordat de rechtsback Schepper zaterdag te Sluiskil door een motor was aangereden, en niet in staat was te spelen, was er een wijziging in het elftal aangebracht. Rudie Steel, anders in de voorhoede, was nu naar de rechtsback-plaats verhuisd. De voorhoede van 1. naar r. was nu als volgt P. v. d. Hout, K. Verbunt, T. van Vugt, J. Lensen en H. Herman. Dat deze voorhoede doelpunten wist te maken bleek reeds na 3 minuten spelen, toenVerbunt met een afstandschot uit een pass van Herman de score opende 10. Het was in de 30 min. dat M.O.C. midvoor M. Jansen de stand gelijk wist te maken 1 1. In de 38 minuten nam Axel opnieuw de leiding, Lensen wist in een wirwar van spelers de bal te bemachtigen en schoot buiten bereik van deM.O.C. doelman in 21. 2 minuten later was het Verbunt, die een vrije trap kreeg te nemen en plaatste deze op het doel, van Vugt stapte over de bal heen en belandde in de uiterste hoek van het doel 3—1. In de laatste minuut van de tweede helft gaf Herman een afgemeten pass naar Lensen en deze schoot beheerst in 41. 17 minuten waren in de tweede helft gespeeld, toen Lensen een hard schot afvuurde wat de krui sing van paal en lat betrof, de terugspringende bal werd fraai ingekopt door v. d. Hout, maar de doelman wist met de vuist de bal te keren. Dit was evenwel maar uitstel, want het was Lensen die weer inschoot en nu was niets of niemand om de bal te keren 51. Zes minuten was het van Vugt, die zich goed vrijmaakte en hard en zuiver inschoot 6—1. De verhouding in het veld was zeker niet zo groot, als dat de uitslag doet vermoeden, maar de voorhoede van M.O.C. bleek niet voldoende kracht te bezitten om tegen de sterke Axelse verdediging tot een grote score te komen. WIELRENNEN RICHARD BUKACKI WINNAAR VAN DE 2-DAAGSE VAN AALST Een twee-daagse wielerwedstrijd voor nieuwe lingen die op zaterdag en maandag te Aalst werd gehouden leverde een mooie eindoverwinning op voor Richard Bukacki. Beide dagen wist hij beslag te leggen op de 2e plaats en met deze goede ver richtingen werd hij eerste in het algemeen klasse ment met een grote puntenvoorsprong op zijn naaste concurrent. ZWEMMEN ZWEMEXAMENS Woensdag werden in het gemeentelijk zwembad door de schooljeugd zwemexamens afgelegd voor diverse graden van vakbekwaamheid. Ze werden afgenomen door de consul van de K.N.Z.B., me vrouw E. Wagenaar-Weijermans, de K.N.Z.B.- Official de heer P. Wagenaar en de badmeester, de heer M. Mattelée. GESLAAGDEN .- ZWEM PROEF Jongens A. de Regt, Terneuzen M. Celie, Terneuzen H. Pijpelink, E. Wiemes, C. de Feijter, J. de Waard, R. Sponselee, J. den Doelder, D. Jansen, W. de Jonge, C. Overdulve, F. Louwen, J. Vendel, A. Rottier, J. de Wever, B. Mertens, A. Geerards, R. Wiemes. Meisjes M. Dieleman, M. Wolfert, E. de Waard, F. Geelhoedt, P. Stoelinga, M. Verstraeten, D. de Wever, J. Mieras, N. Wullems, N. Kruisifikx, R. Broeckaart, A. van Alten, F. Kats, C. Riekwel, M. Zeeghers, A. Martens, C. van Wijck, M. Geillet, H. van Doeselaar, M. Dieleman, W. Dingemanse, A. Dees, L. van Tatenhove, J. den Hamer, K. de Graaf, L. van Houdt, P. Lippens, I. van de Berg, M. Haulez, J. Bolleman. GEOEFEND ZWEMMER: Jongens B. Martens, C. den Hamer, M. van Doeselaar, A. Overdulve, R. Geerards, J. van Wijck. Meisjes A. Verhoeven, J. v. d. Linden, W. Broeckaart, M. Jansen, J. Herwegh, S. de Graaf, J. Overdulve, G. Beeldens. ZWEMVAARDIGHEIDSDIPLOM A I Jongens W. Veenstra, A. Jansen, S. Kats. Meisjes A. Hamelink, C. Jansen, J. Goossen. ZWEMV AARDIGHEIDSDIPLOM AII Meisjes L. Schuitvlot. Negen en zestig kandidaten slaagden, zes werden afgewezen en drie waren er afwezig. SCHIETING Het is met de fotografie net zo gesteld als met zoveel dingen die ons in het dagelijks leven omringen wij zouden ze pas missen op het moment dat zij zouden wegvallen. De mens van vandaag neemt het bestaan van de fotografie als vanzelfsprekend aan, zoals ook de elektriciteit er een is even gewoon als het feit dat er water uit de kraan stroomt. Slechts weinigen zullen echter ook meer bij benadering de talrijke toepassingen kennen van de fotografie. Het zou velen hogelijk ver bazen te vernemen dat de „filmrolletjes" - voor hen syynoniem met de hele foto- industrie - maar een klein gedeelt evormen van hetgeen in deze industriële sector gepro duceerd wordt nog geen derde van het ge heel. Met een geschat camera-aantal dat dicht bij de 3 miljoen ligt staat Nederland zeer hoog genoteerd op de lijst, die onlangs door de Stichting ter Bevordering der Amateur fotografie werd gepubliceerd. Gemiddeld ieder gezin in ons land bezit een camera De meest bekende toepassingen van foto grafie zijn op het ogenblik wel de film, het röntgenonderzoek en het vastleggen van aller hande gegevens op de micro-film. Steeds meer grote bedrijven gaan er toe over, hun archieven op microfilm vast te leggen. Al was het alleen om de ruimtebesparing een mil joen brieven kunnen hierdoor in één kast weggeborgen worden. Op de Wereldtentoon stelling in New York wordt in het KODAK- Paviljoen gedemonstreerd tot welke, schier ongelofelijke mogelijkheden men heeft weten te komen 4000 boeken, saamgebracht op een paneel van 1 m2. Belangrijk is dat iedere gewenste pagina... in 15 seconden „terug gevonden" kan worden, én geprojecteerd op meer dan ware grootte desgewenst kan men zelfs een gave kopie trekken van de gewenste pagina. En dat allemaal in minder dan de helft van de tijd die nodig zou zijn om alleen i maar het betreffende boek uit een archiefkast op te zoeken... Een veel minder bekende toepassing is het telefoonboek, dat langs fotografische weg gezet en opgemaakt wordt, simpelweg door het fotograferen van de namen en adressen der abonnees op materiaal dat precies de breedte heeft van een kolom tekst 1 7In de ruimtevaart wordt ook zeer veel ge- Zondag organiseerde de plaatselijke vereniging 6, „Ons Vermaak" een schieting op haar staande' -' jV gemaakt van fotografische hulpmid delen. En dan doelen wij eigenlijk niet eens op de eerste plaats op het Ranger-project en soortgelijke ondernemingen in het verleden. Ook en vooral tijdens de vodrbereidingen verlaat men zich namelijk op fotografische waarnomingen. Een heel belangrijk voorbeeld is het controleren van alle aansluitingen en verbindingen der elektronische apparatuur. Alle fasen hiervan worden fotografisch ge- wippen. Uitslag Wip I 1ste hoogvogel A. de Nijs, Koewacht. 2e hoog vogel P. van Hove, Koewacht. 1ste zijvogel Maan- hout, Koewacht. 2e zijvogel Klerck, Mariakerke (B.). 1ste kal A. van Poele, Koewacht. 2e kal niet afgeschoten. Uitslag Wip II lste hoogvogel C. Boeëne, Graauw. 2e hoog- registreerd. De „final check de laatste con- vogel B. Plasschaert, Graauw. lste zijvogel de Vos trole houdt men door middel van röntgen- film. Door het gesloten omhulsel heen foto grafeert men dan het hele binnenwerk der madiine, om te constateren of werkelijk alles in orde is Overigens is deze hele werk methode geen unicum - vliegtuigmotoren worden reeds sedert jaren op deze wijze ge controleerd. Eenmaal bij de vliegtuigen aan geland, brengt het ons op luchtfotografie, die Stekene. 2e zij vogel C. Hendriks, Westdorpe. lste kal C. de Nijs, Kloosterzande, 2e kal R. Baes, Koewacht. HENGELEN JEUGDHENGELWEDSTRIJD Zaterdagmorgen werd door de Hengelsport vereniging „Geduld Overwint Alles", op de IJs- baanvijver een hengelwedstrijd georganiseerd voor tot voor kort bijna uitsluitend werd toegepast haar jeugdleden. f voor het in kaart brengen van bepaalde ge- Er werd gevist in 2 leeftijdsgroepen, waarvan bieden. Door intensief onderzoek en uitge breid onderzoekingswerk in de laboratoria is men er in geslaagd om door middel van luchtfoto's grondanalyses te maken. Deze procedure maakt het mogelijk hele gebieden ineens te exploreren, in plaats van het kilo meter voor kilometer „afgrazen" van het ge- de uitslag als volgt was Groep I t.m. 11 jaar 24 deelnemers 1. Ko van Meurs2. Gustaaf Kluppels; Adrie Dobbelaer. 3. Groep II 12 t.m. 15 jaar 16 deelnemers: 1. J. van de Broek; 2. Paul Rits; 3. W. de Boeij. Voor de beide groepswinnaars was een fraaie beker beschikbaar. Voor iedere deelnemer was een prijs beschikbaar en moest men dan met een leeg net naar huis keren, dan had men toch nog iets aan deze wedstrijd overgehouden. bied, zoals dat vroeger te doen gebruikelijk was. Zowel voor Uw privé-correspondentie als voor Uw vereniging, bovendien duidelijke copiëen van Uw brieven, en de mogelijkheid om ook zelf Uw stencils klaar te maken voor convocaties, jaarverslagen, enz.' enz. De Brother 500 is de lichtgewicht portable schrijfmachine voor een prijs die iedereen kan betalen. Deze moderne gestroomlijnde machine is stijlvol ontworpen en met uiterste precisie gebouwd voor een levenslang storingvrij gebruik. Stevig, maar elegant dit kwaliteits produkt typt 82 tekens en heeft vele andere belangrijke voordelen, brilliant gefabriceerd in zijn ultra moderne vorm. Zeer handig van formaat en voor 'n zeer lage prijs. De Brother 500 lichtgewicht portable is de ideale vriend zowel voor thuis als voor de zakenman op reis. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend dat met ingang van 1 september 1964 het bureau van de burgerlijke stand niet meer op zater dag van 9-10 uur geopend zal zijn. Indien aangiften niet uitgesteld kunnen worden tot de eerstvolgende werkdag, kunnen belang hebbenden zich op zaterdag, tussen 9 10 uur wen den tot één der volgende ambtenaren van de Bur- gelijke Stand P. G. van den Bosse, Kanaalkade 2a, J. Francke, Prins Mauritsstraat 13 G. E. Mattheeuws, Koestraat 27, M. Oggel, Bylocquestraat 1. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, wnd. P. G. van de Bosse M. L. M. IJsebaert Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend dat op MAANDAG 7 SEPTEMBER 1964, des namiddags om 3.30 uur in het consultatie bureau van het Groene Kruis, Oosterstraat 2, al hier, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. AXEL, 28 augustus 1964. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K, van Dijke. Augustus is een vreemde maand. Voor velen is het de vakantiemaand bij uitstek, voor anderen is het de maand van terugkeer naar het normale leven. Deze paradox geldt in hoge mate ook voor het verkeer, dat gedeeltelijk wordt beheerst door de ongewone drukte van toeristen en dagjesmensen, op weg van of naar huis, terwijl degenen, die reeds terugzijn van „weggeweest", hun dagelijkse ritten naar fabriek, kantoor of school hebben hervat. Voeg daarbij het feit, dat de dagen reeds dui delijker korter worden, de avonden dus donkerder, en dat augustus bekend staat om zijn overvloedige regenval dan heeft men, aldus het Verbond voor Veilig Verkeer, een verkeersbeeld, dat van alle weggebruikers de grootst mogelijke aandacht vereist, vakantievierende automobilisten dienen zo veel mogelijk de spitsuren in desteden te vermijden. Bij het bepalen van hun dagetappes moeten ze re kening houden met de duisternis van de avonduren en met mogelijke vertragingen door minder gun stige omstandigheden. Automobilisten, die hun vakanie al acher de rug hebben, en die zich hopelijk nie hebben vermoeid door in die vakantie al te grote afstanden af te leggen, zullen de snelheden van Autobahn en auto snelweg waaraan ze tijdens de voorafgaande weken wellicht gewend zijn geraakt, bepaald niet mogen toepassen in het drukke verkeer van hun woonplaats - ook al zal de maximumsnelheid van 50 km. in de bebouwde kom hun de eerste dagen wel wat al te kruiperig voorkomen. En de veilig heidsgordels, die ze hadden aangeschaft „voor de grote weg" zijn minstens even nuttig „in de stad". Het Verbond voor Veilig Verkeer verzoekt ook de wielrijders om goed op hun tellen te passen in het augustusverkeer. De drukte zal 's morgens en s avonds van en naar het werk weer groter zijn dan in de vorige maand, maar vooral tijdens de weekends zal het vakantieverkeer zich weer doen gelden. Laten de wielrijders toch rekening houden met de ruimte, die het autoverkeer moet opeisen blijft aan de rechterkant van de weg, rijdt niet met drie, zes man naast elkaar, zodat de verkeersstroom wordt opgehouden, haal geen andere wielrijders of een geparkeerde auto in zonder eerst gekeken te hebben of er geen verkeer achterop komt, dat snel ler, en zorg, dat uw verlichting in orde is, wanneer u 's avonds in donker rijdt. Voetgangers op vakantie loop op smalle bui tenwegen zonder trottoir en fietspad steeds aan de linkerkant van de weg, zodat u het verkeer ziét naderen, maak in de bebouwde kom, zowel in uw eigen woonplaats als in uw vakantieoord gebruik van de zebrapaden, heb respect voor de snelheid van het gemotoriseerde verkeer betracht ook zelf de discipline, die u van uw medeweggebruikers verwacht. Het Verbond voor Veilig Verkeer dringt er ten slotte bij alle weggebruikers - automobilisten, wielrijders en voetgangers - op aan om zowel tijdens als na de vakantie niet alleen respect voor elkaar en disciplie te betrachten, maar ook de zo noodzakelijke vriendelijkheid op te brengen en het even noodzakelijke begrip te tonen voor eikaars moeilijkheden en mogelijkheden in het verkeer. Vriendelijkheid en voorzichtigheid zijn ook in het verkeer geen eigenschappen, waarover men zich hoeft te schamen. BETAALDE V rijef ijdsbesteding bij het N.I.P.O. Het Nederlands Instituut voor Publieke Opinie vraagt om als regel maandag (avond) in hun gemeente met vragen lijsten te enquêteren. Vergoeding op basis van ge werkte uren. Minimum leef tijd 21 jaar. Vraag inlichtingen bij het N.I.P.O. Barentszplein 7, Amsterdam. Vermeldt op Uw brief letter AC. GEVRAAGD: Kamermeisje, hoog loon, evt. intern. Grand Hotel Rotterdam, Terneuzen. tel. (01150) 20 41. tot 31 augustus NETTE Dames en Heren gevraagd voor het opnemen van bestellingen bij particu lieren. Goede verdiensten. Brieven te richten aan Post bus 111 te Zeist. Enige Wollen Smyrna VLOERKLEDEN door Groothandel op Jaar beurs gebruikt150,— P.st. Grote Maten. Niet van nieuw te onderscheiden. Evt. thuis te bezichtigen. Brieven onder no. 47—1 bur. v. d blad.

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 3