Leer en goed vak wordt Zetter of Drukker enige flinke jongens Voor een VULPEN Fa. J. C. VINK DRUKKERIJ FA. J. C. VINK, MARKT 12 SPORT VIS, ook als er geen R in de maand is VEILIG OP VAKANTIE Burgemeester Molthoff met gezin feestelijk ingehaald in Hulst. Zaterdagmiddag heeft Hulst zijn nieuwe burgemeester, de heer P. J. G. Molthoff en diens gezin op feestelijke en bijzonder harte lijke wijze ingehaald binnen de poorten van de eeuwenoude Reinaertstad. De bewoners bin nen en buiten de wallen hadden de vlaggen voor deze gelegenheid uitgestoken. Het jonge burgemeestersgezin werd in een open auto en vooraf gegaan door de Koninklijke Stedelijke Harmonie naar het fraaie stadhuis gereden, waar zij veelvuldig werden toegesproken en bezongen. Uit de vele woorden bleek duidelijk dat Hulst - en eigenlijk heel de streek hoge verwachtingen heeft van deze nog jonge, energieke burgemeester. Voorts dat de heer Molthoff in de betrekkelijk korte tijd van twintig maanden die hij aan het hoofd van de gemeente Vogelwaarde heeft gestaan, in en buiten Zeeuwsch-Vlaanderen 'n goede naam heeft verworven. Openstelling brug over het Haringvliet Op eerste dag al ongelukken In de remise van de R.T.M. nabij de Veer haven van Numansdorp was woensdagmorgen een gezelschap van ruim duizend genodigden bijeengekomen om getuige te zijn van de of ficiële opening van de brug over het Haring vliet, welke nieuwe verbinding het eiland Goeree-Overflakkee uit zijn isolement verlost. De president-commissaris van de N.V. Ha- ringvliet'brug, de heer P. D. Sieling, heeft al len welkom geheten. De minister van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aartsen, herinnerde eraan dat hij thans een brug kwam openen die eigenlijk reeds ge opend is. Vrijdagmiddag hëbben de arbeiders, die bij de bouw betrokken zijn geweest, juist voor het ingaan van de vakantie voor de bouwvakken, de brug al officieus geopend, omdat zij bij de officiële plechtigheid niet te genwoordig zouden kunnen zijn. BOEKHANDEL A. KATS ARTS - Axel AFWEZIG WI] VRAGEN VOOR DIREKT ff' die hiervoor willen worden opgeleid. Leeftijd 1517 jaar. Aanmelden WIELRENNEN MOOIE PLAATSEN VOOR RICHARD BUKACKI Zaterdag 18 juli reed Richard Bukacki een weg wedstrijd in Assenede, waar 36 renners van start gingen. Onder druk van enkele zeer sterke renners waar onder Richard werd het peloton in groepen ge trokken. Met 5 renners trok de kopgroep naar de eind streep, waarin de snelle belgische renner Johny Larmuseau nipt wist te zegevieren voor Bukacki. Zondag 19 juli vertrok Richard te Baaigem. Hier was een 8-tal renners ontsnapt en wisten 1x/i minuut voorsprong te nemen. Toen plaatste Richard een scherpe demarage en wist alleen de achterstand te overbruggen. Toen hij bij de koplopers was gekomen was het door de vele pogingen die hij ondernam om weg te komen dat van de kop van 9 renners slechts 4 renners zich wisten te handhaven. Richard werd hier naar de 2e plaats verwezen door Bourdhouhy die met hinderen de le plaats wist te bezetten. Ook nu was Richard 2e. HENGELEN HENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 25 juli a.s. des morgens van 7 tot 11 uur organiseerd onze Hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" een hengelwedstrijd op „Kleine Kreek". Deze wedstrijd wordt georganiseerd voor Heine- ken's Brouwerijen N.V. met medewerking van de Algemene Hengelaarsbond. Er wordt gevist om de grootste voorn - kolblei of brasum -baars en karper. Door Heinekens' worden hiervoor 4x3 medailles beschikbaar gesteld, terwijl de vanger van de grootste vis van elke genoemde soort, die dag in de Prov. Zeeland gevangen, wordt uitgeno- digt voor de eindwedstrijd op 19 september op de Vinkeveense plassen. Dit laatste voor rekening van de Heinekens Brouwerijen N.V. BILJARTEN BANDENTOURNOOI In Café de La Paix zijn de twee ronden van het bandentournooi gespeeld, en wisten de volgen de spelers zich te plaatsen voor de derde ronde, waarin na loting de partijen als volgt werden sa mengesteld C. van de VeldeTh. Platjouw M. Verlinde—F. Dieleman C. HoogstraatenR. Dieleman R. ClaijssenSandrini A. Vinke—M. v. d. Have. In de 3e ronde werden reeds gespeeld C. v. d. Velde—Platjouw 40—37, 37 beurten F. DielemanM. Verlinde 2440 15 beurten. Het was Verlinde die in een goede partij vanaf het begin een voorsprong wist te nemen en met 16 caramboles wist te winnen. In de partij v. d. Velde—Platjouw was het Platjouw die na 6 beurten een voorsprong had van 2-9. In de 17e beurt was de stand 1616 en in de 24e beurt had van de Velde de stand in Zijn voor deel weten te brengen 25.-18. Deze wist zijn voorsprong te vergroten en na de 35e beurt was het 39-28. In de 36e beurt maakte Platjouw een goede serie waarmee het 3935 werd. In de 37e beurt maakte v. d. Velde uit en in de acquit staat welke Platjouw kreeg te nemen wist hij het niet verder te brengen dan tot 1 carambole. DUIVENSPORT VLUCHT OP ARRAS Duivenmaatschappij „De Verwachting" Axel Oude Duiven Snelheid le prijswinnende duif 1611,7 meter; Snelheid laatst prijswinnende duif 1535 meter. 1. D. Haulez2—5 M. Dieleman; 3—10 Th. Vink 4. E. v. Dorsselaer 6—7 D. Faas 8. D. Goossen 9. E. Pieters. Jonge Duiven Snelheid le prijswinnende duif 1589,8 meter Snelheid laatste prijswinnende duif 1526,3 meter. 1. D. Dieleman; 2. J. Giele 3. Joh. Wieland 4. A. Peersman 5. K. Verbunt6. F. v. Acker 7—9. Jos Vonck 8. A. Lippens 10. M. Diele man. SPORTDAG TECHNISCHE SCHOOL Donderdag hield de Technische School een Sportdag op het terrein aan de Buitenweg. Deze stond onder leiding van de leraar Mieras, die op een uitstekend geslaagde dag kan terugzien. De dag was gesplitst in wedstrijden in klassi kaal verband en individuele wedstrijden. I. Klassekampioenschappen Deze gingen over de volgende onderdelen Estafette, touwtrekken, baldoelen, rolbal, kastie en voetbal. De wedstrijd tussen klasse la en lb eindigde onbeslist zodat op 24-7-'64 een beslissingswedstrijd zal plaats vinden. Timmeren 2e klas - Bankwerken 2e klas 30—18 Timmeren 3e klas - Bankwerken 3e klas 38—10 2. Individuele wedstrijden a. Hardlopen 80 meter) 1. Wilfried van Poecke (10.6) 2. Leunis de Jonge 3. Johan van Driel 4. Adrie van Zwie- ten 5. Theo Dieleman 6. Ko den Hamer. b. Hardlopen (500 meter). 1. Wilfried van Poecke (1.15.3) 2. Leunis de Jonge3. Krijn Hamelink4. Dick Oggel5. Fré de Pooter 6. Jan Duyne. c. Verspringen 1. Wilfried van Poecke (5.30 meter 2. Adrie Bakker 3. Piet Overdulve 4. Krijn Hamelink 5. Johan van Driel 6. Dick Oggel. d. Kogelstoten 1. Rinus Meesen (12.95) 2. Dick Oggel; 3. Wilfried van Poecke 4. Leunis de Jonge 5. Medar Kegels6. Jan Schieman. Sportman van het schooljaar werd Wilfried van Poecke. Er is veel vóór om ook 's zomers geregeld vis te eten. En daarbij denken we niet alleen aan de onvolprezen haring in al zijn verscheidenheid, maar ook aan verse vis. Juist in de zomer en herfstmaan den kan de kwaliteit van de vis op zijn best zijn. Dan heeft de vis immers weer volop kunnen eten en is hij „lekker dik en rond". Het is wel van be lang dat u de vis tot aan de bereiding koel wegzet of indien dit niet mogelijk is dat u de vis meteen na thuiskomst vast gaar kookt, stooft of bakt. Wat denkt ,u van onderstaande recepten, voor 4 personen Om te beginnen een wenk voor het maken van haring toostjes Daarvoor hebt u haringfilets en knappende toos- tjes of pas geroosterd brood. Smeert u de toost nu eens niet met gewone boter of margarine of mayonaise, maar met flink wat groene kruiden, zoals peterselie en selderij en een klein beetje zeer fijn gehakte ui of bieslook. (Op 50 g boter of margarine ongeveer \Yi eetlepel groen). Heerlijk in combinatie met de haring. Hebt u een rest gebakken of gekookte vis, och, dan zal ook die best op zo'n kruidenbotertje smaken. Gegarneerde gebakken schol. 2 grote of 4 kleine schollen, zout, bloem of pa neermeel, 2 tomaten, 1 groene paprika, 1 appel, boter of margarine. De schollen (schoonmaken) en van binnen en van buiten goed wassen. De vis laten uitlekken. De tomaten wassen, de appel wassen of schillen en van het klokhuis ontdoen. De paprika wassen en de steel, zaadlijsten en zaden verwijderen. To maten, appel en paprika in smalle reepjes snijden. De vis zouten en laten uitlekken. Kort voor het gebruik de vis door bloem of paneermeel wentelen. Boter of margarine heet laten worden en de schol len eerst aan de lichte, daarna aan de donkere kant lichtbruin en gaar bakken. Dikke schol niet te vlug bakken. VEILIG OP VAKANTIE Er zijn automobilisten, die wanneer zij op va kantie gaan, zichzelf en hun voertuig uitrusten met de meest uiteenlopende attributen - zoals ge makkelijke schoenen, een ruggesteuntje tegen pijn van het lange zitten, een leuk bloemvaasje voor tegen de voorruit, een magnetische sigarettenetui voor op het dashbord, wie weet een mascotte voor de achterruit, een transistorradio tegen de ver veling van de lange ritten, een speciale steun voor de nek van de passagier, enz., enz. Op zichzelf steekt daar helemaal geen kwaad in - dit soort artikelen kunnen de reis inderdaad in vele opzichten veraangenamen,zij het ook, dat mascottes het zicht nogal gevaarlijk kunnen hin deren. Maar toch dringt het Verbond voor Veilig Verkeer er tijdig deze zomermaanden bij de auto mobilisten-vakantiegangers op aan om wellicht in plaats van of in elk geval naast al deze luxueuse attributen voor de auto iets aan te schaffen, waar van men niet alleen op de vakantierit, maar ook daarna veel plezier zal hebben ;iets, dat eigenlijk een dringende noodzaak is in de wagen van iedere automobilist met gevoel voor verantwoording - veiligheidsgordels. Gordels, die de chauffeur en vooral de passagiers naast hem en achter hem kun-' nen beschermen tegen zware verwondingen of wie weet zelfs tegen de dood tengevolge van onge lukken. Zware verwondingen, die mogelijk de dood ten gevolge hebben, ontstaan bij verkeersongelukken veelal, doordat de inzittenden van het voertuig bij een plotselinge botsing, bij hevig afremmen of bij over de kop slaan uit de wagen worden geslingerd of tegen harde, scherpe voorwerpen in het inte rieur van de auto worden gedrukt. Een veiligheids- gordel met een zekere elasticiteit, die het lichaam kan tegenhouden in de plotselinge beweging naar voren of die het lichaam in elk geval binnen de wagen houdt, kan in de meeste gevallen verwon dingen voorkomen of deze in elk geval in hoge mate verzachten. Het is wetenschappelijk vastge steld, dat gebruik van veiligheidsgordels het risico van dodelijke verwondingen vermindert met 60— 70%. Het Verbond voor Veilig Verkeer acht het daar om de plicht van iedere automobilist om zowel op de bestuurdersplaats als op de plaatsen van de passagiers op de voor- en achterbank van de wa gen veiligheidsgordels aan te brengen van een type, dat is voorzien van het oranje goedkeurings- merk van het RAI-TNO Instituut te Delft. Het behoeft nauwelijks uitleg, dat deugdelijke veilig heidsgordels de voorrang dienen te hebben op an dere accessoires, hoe nuttig en aangenaam deze andere accessoires ook mogen zijn. Wanneer men zijn wagen voorziet van veiligheidsgordels, kan men normaal gesproken met een gerust hart op reis gaan, heeft men bij wijze van spreken een ge deeltelijke levensverzekering afgesloten. Er zijn zelfs landen, waarin de levensverzekeringsmaat schappijen lagere reisverzekeringspremies bereke nen, wanneer de verzekerde zijn auto heeft uitge rust met veiligheidsgordels. Zegt dat niet genoeg De vis uit de pan nemen en warm houden. De appel, tomaat en paprika in de hete boter of mar garine bruin bakken en over de gebakken vis ver delen. De bruine boter of margarine erover schenken. Gevulde schelvis of makreel. 2 grote schelvissen of verse makrelen, 150 g doperwten, 2 tomaten, peterselie, zout, 50 a 75 g boter of margarine. De vissen (schoonmaken) wassen en langs de gehele buikzijde opensnijden. De vis wat plat druk ken en de graten verwijderen. De vissen inwrijven met zout. De erwten doppen en 5 minuten in wei nig water voorkoken. De tomaten in stukjes snijden, de peterselie fijn- snijden. Op de helft van iedere vis een deel van de erwtjes, de tomaten en de peterselie leggen en de vissen dichtslaan. Een stevig garen een paar maal om iedere vis wikkelen. In een pan of vuur vaste schotel boter of margarine smelten, maar niet bruin laten worden. Een scheutje water of kooknat van de erwtjes toevoegen en de vissen erin leggen. De vis zachtjes gaarstoven in 15 minuten. Hal verwege deze tijd de vissen voorzichtig keren. Op het laatst zeer fijn gesneden peterselie door de verkregen saus roeren. Vishapje, te gebruiken op de boterham, op toast, in kleine deegbakjes of als vulling van tomaten of gekookt ei. Een wijting of kleine schelvis 200 g), zout, ongeveer 2 eetlepels mayonaise, 2 augurkjes, een half hardgekookt ei, een uitje (desgewenst een theelepel kappertjes), peterselie, 2 eetlepels azijn en/of kooknat. De vis schoonmaken, wassen en in weinig water met zout zachtjes gaarkoken. Kooktijd 5 a 10 mi nuten. Het visvlees van de graat nemen en zeer fijn snijden, hakken of in een „mixer" fijnmaken. De augurk, ui, peterselie (kappertjes) en ei even eens fijn verdelen. Deze ingrediënten met de vis en de mayonaise vermengen. Azijn en/of kooknat naar smaak toevoegen. Huur nieuwe televisie met ALLE programma's voor een gering bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij U thuis Bel (ook 's avonds no. (01184) 44 10 of (01180) 39 73 of (01100) 53 97. van 25 juli t.m. 14 aug. BETAALDE VRIJETIJDS BESTEDING BIJ HET NIPO Het Nederlands Insti tuut voor de Publieke Opinie vraagt ENQUETEURS en ENQUETRICES om als re gel maandag(avond) in hun gemeente met vragenlijsten te enquêteren. Vergoeding op basis van gewerkte uren. Mi nimum leeftijd 21 jaar. Vraag inl. bij het NIPO, Barentsz- plein 7, Amsterdam. Ver meldt op Uw brief letter PP. GEVRAAGDNachthuis knecht. Hoog loon. Ev. in tern. Grand Hotel Rotterdam, Terneuzen. tel. (01150) 2041 Een dichte verkeersstroom beweegt zich in de vakantiemaanden in de richting van de bergen en de zonnige stranden. Wanneer de afzonderlijke voertuigen in die verkeersstroom te dicht achter elkaar rijden, is de mogelijkheid, dat één of meer er van nooit op de plaats van bestemming aankomen, niet ondenkbaar. Vooral de zoveel schade aanrichtende ket tingbotsingen zijn veelal een gevolg van onvoldoende afstand houden, aldus het Verbond voor Veilig Verkeer.

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 3